Lf lse raad loste rustig ei^ele problemen op Warm gedraaid Ajax velde Noordwijk Benoemingen Leidse raad Katwijkse duinkaart Parkeerterrein na sloop pand aan Nieuwe Rijn Nog deze maand voorstel over promenadegebied P. van Meygaarden 40 jaar bij Annakliniek ZESTIG GESLAAGDEN WINTERAVONDCURSUS BLOEMBOLLENTEELT praktijkdiploma boekhouden GOUDSMITHOFF Q? SJAAK SWART: DE MAN MET DE WEERGALOZE RUSHES )INSDAG 2 MAART 1971 LEIDSE COURANT LEIDEN De Leidse raad benoemde lid van de commissie van advies, bedoeld in artikel 75 van de Alge- ene Bijstandswet: de heer W. van de eijn; als lid van de Culturele Raad eiden: de heer W. van Rooyen (19) (de et gekozen heer R. J. Spruit kreeg, stemmen) en als lid van de Raad van eheer van de Sportstichting: de heer A Cornelissen. KATWIJK Op initiatief van de VW momenteel in Katwijk een duinkaart voorbereiding. De eerste druk zal .000 exemplaren omvatten. De kaart srschijnt in kleurendruk en men zal er Lie mogelijke duinnamen op kunnen inden, zoals 't Panbos en de Vennetjes. Uitslagen en standen KJNfBB ALPHEN a. d. RIJN De uitslagen standen der landscompetitie afdeling Veen en Rijnstreek" van de Koninklijke ederlandse Biljartbond luiden Schelp 2 Cobswoude a rgulde Vos 3 s Genoegen 3 (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN Even adempauze voor de Leidse gemeenteraad gisteravond. Na een periode van enerverende vergaderingen met politieke opstellingen hebben de gemeentebestuurders het in hun eerste zitting tijdens het burge- meesterloze tijdperk kalm aan gedaan. Volgende week zal er opnieuw heel wat slagvaardigheid van hen worden geëist wanneer begonnen wordt met de behandeling van het investeringsplan van B. en W. De agenda-afwikke ling liep gisteravond, onder voorzitterschap van wethouder Menken, die zijn welbeproefde functie van „loco" weer heeft opgevat, over weinig on effenheden. Het enige misverstand dat waar te nemen viel betrof het voor stel tot het slopen van perceel 55-55a aan de Oude Rijn. De PAK-fractie haalde hierbij via D '66'er Kuyper een amendement uit de oppositietrommel teneinde het pand niet te doen slopen alvorens de plannen van B. en W. voor het betrokken gebied door de raad zijn goedgekeurd. Na een verduide lijkend antwoord van wethouder Kret viel een deel van de PAK-aanhang de heer Kuyper af, zodat het voorstel van B. en W. verder ruimte kan maken voor de toekomstige parkeergarage bij de Ir. Driessenstraat. een schorsing als ingeburgerde PAK-gewoonte bracht de heer Kuyper (getooid met Ban-de-Bom-embleem) het amendement ter tafel. „Ecrjt moet de raad goedkeuring verlenen aan het plan wat de bestemming van het terrein tus- Nieuwe R(jn en Ir. Driessenstraat zal z(jn. Daarna dienen pas panden ge sloopt te worden", vond h(j, omdat er te veel in het wilde weg wordt gesloopt buiten het saneringsgebied. PARKEERTERREIN Wethouder Kret zag geen probleem, immers de raad heeft in september 1969 dit terrein al aangewezen als plaats voor de parkeergarage. „Het doen voort bestaan van een van die oude, vervallen pandjes maakt vorderingen m.b.t. die parkeergarage een moeilijke zaak", aldus de heer Kret, die suggereerde dat na sloop van het perceel het stuk grond een overgangsbestemming als parkeerterrein zou kunnen krijgen- Verder deelde hij in groter verband mede. dat nog deze maand een voorstel in de raad zal komen aangaande het te creërenwandelgebied in deze omgeving, wat ten nauwste met de bestemming van het Ir. Driessenstraatterrein verband houdt. „We moeten vooral het goed gekeurde beleid niet laten frustreren op een laatste pandje", waarschuwde de lieer Ki'et;-'-de indieners van het amende ment Waarop de heer Kuyper repliceer de: ,,er is geen beleid, dan kan er dus ook niet gefrustreerd worden. Ik vraag alleen een concreet plan voor dit gebied" PAK-genoot In 't Veld zal het amen dement meer als „uiterste prikkel" voor het college dienen om van dit terrein „iets moois"' te maken. Niettemin raakte het amendement veel ruggesteun kwijt en werd verworpen- met 28 tegen 10 stemmen. Het B. en W.-voorstel aangenomen met vier PAK-stemmen Uiteraard gaf de raad graag zijn steun tn stichting van een school voor ele mentair buitengewoon onderwijs voor moeilijk opvoedbare kinderen. Een motie van de heer Van Peype (P.v.d.A.) om te bevorderen, dat het de ouders vertegen woordigend bestuurslid zo spoedig mo gelijk in functie zal treden, werd door het college overgenomen. DISCRIMINATIE De raad stelde voorts 23.400 gulden beschikbaar ter honorering van fractie- assistentie (tegemoetkoming in de kosten van bijstand aan politieke groeperingen in de gemeenteraad), wat neerkomt op een bedrag van 600 gulden per lid per fractie. De heer Portheine (WD) kon zich hiermee niet verenigen. In deze vorm had hij geen behoefte aan assisten tie; „in dit voorstel vind ik een discri minatie t.o.v. de kleine fracties, die met dit bedrag weinig kunnen doen. Ge kwalificeerde assitentie zal behoorlijk veel geld vragen", meende hij. Ook mevrouw Geelkerken (Prot. Chr.) liet fractie-assistentie koud, hoewel zij zich niet tegen het voorstel verzette. De heer Driessen (KVP) verbaasde zich de disriminatie die de heer Portheine had gesignaleerd; „ik dacht juist, dat deze verordening geen onderscheid maakte t.a.v. groeperingen". Voorzitter Menken vond het voorstel landelijk gezien in het algemeen een zeer goede regeling. De vUf VVD-ers. inclusief beide wethouders, stemden tegen het voorstel. Ten behoeve van minder-validen zul len aan de gebouwen van GG en GD, de Sociale Dienst en de Stadsgehoorzaal voorzieningen getroffen worden. Mej. Van Buel (KVP) en mevrouw Kerling (P.v.d.A.) vroegen om duidelijke aan wijzingen voor de betrokken minder- validen dat deze van de voorzieningen gebruik kunnen maken, hetgeen de zitter beloofde. Ook herinnerde me\ kerling nog aan de motie-De Bree uit 198 teneinde de situatie voor gehandi capten te veraangenamen. De voorzitter antwoordde, dat n.a.v. deze motie ook de nieuwbouw in dit opzicht alle aandacht zal krijgen. ARMLASTIG Naar aanleiding van de brief van dt voorzitter van de harmoniekapel Werk- mans Wilskracht over het beschikbaar stellen van permanente behuizing de kapel bracht de heer Dirks (P.v.d.A.) naar voren, dat de problematiek W.W. in meerdere mate ook aanwezig is bij de andere ongeveer tien muziek gezelschappen in Leiden: het gaat niet alleen om een zaaltje voor W.W. om huisvesting voor alle Leidse muziek gezelschappen". De heer Dirkse noemde het vraagstuk van de subsidiëring deze gezelschappen inhaerent; „geef niet alleen applaus, maar vooral subsidie volgens de landelijke normen waar Lei den nu ver beneden blijft", aldus spr„ die ook om inventarisatie van leegstaan de gebouwen vroeg en om een oplossing voor W.W. binnen twee maanden. Het WD-raadslid mevrouw drs. W. D. J. Doctor-de Leeuw heeft bedankt voor het raadslidmaatschap. Als haar opvol ger zal geïnstalleerd worden de heer J. G. C. Wiebenga. In de raadsvergadering van 15 maart zullen twee interpellaties gehouden worden t.w. door de heer Amptmeijer inzake de vanuit Leiden- noord aan de gemeente kenbaar gemaak te eisen en wensen omtrent woning kwaliteit, huurhoogte, wijkverbetering en inspraak in wijkvoorzieningen, en door de heer In 't Veld inzake de huren van de woningen in de Merenwijk. Negeren inhaalverbod veroorzaakte botsing LEIDEN -V Wegens reparaties aan het wegdek werd op 25 augustus j.l. het verkeer op R(jksweg 4 onder Leiderdorp in de richting Amsterdam over één rij baan geleid en was een inhaalverbod van kracht. Een 47-jarige antiquair uit Amsterdam stoorde zich echter niet aan het inhaalverbod. Hij stoof met zijn auto over de rijbaan van het tegemoetrijden- de verkeer een file voorbij en kwam daardoor in botsing met een tegenligger. Een andere auto kon eveneens een bot sing niet vermijden, zodat de wegpira- terij van de Amsterdammer drie „rijp- voor-de-sloop" auto's tot gevolg had. Ernstige persoonlijke letsels deden zich wonder boven wonder niet voor. Dit alels kwam gisteren naar voren op de zitting van de Leidse kantonrech ter, mr. W. de Koning met als officier van Justitie mr. A. G. Pos en wel zonder de aanwezigheid van verdachte, die ver stek liet gaan. Het verantwoordelijk heidsgevoel van de verdachte verdient een volledige correctie", zo besloot de officier zijn requisitoir. Hij eiste zowel een totale geldboete van 200,subs 20 dagen. Bij wijze van ernstige waar schuwing werd verdachtes rijbevoegd heid voorwaardelijk ingetrokken voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter met een en ander volkomen vonniste dan ook bij verstek geheel LISSE Gisteravond heeft in het bloembollenlaboratorium voor bloembol- lenonderzoek te Lisse de diploma-uit reiking plaatsgehad van de winter- avondcursussen in de bloembollenteelt, georganiseerd door de Kon. Alg. Ver. Bloembollencultuur, de KVOB Centrum Bloembollenstreek en de LTB Bollen- Directeur de heer Kooyman kon de diploma's uitreiken aan de volgende personen- Cursus hyacintentcelt: C. A. van Alphen. Tolsma, Llsse. lantenzlckten in bloembollen: J. r Drift, Noordwljkerhout; J. E. loes; P. T. M. Heemskerk, Noord- C. J. M. Huysman, Bennebroek; M. C. Laban, Ha2 Grootebroek; W. J. Oltmans, Den Doldei J. Oudshoorn, Sassenhelm; F. A. J. Rooden, Hillegom; A. G. Rotteveel, Lisse Jullanadorp; J. T. W. van der S N. Sluymcr, Sassenhelm: P. J. Llsse; J. C. v. Ruiten, Noordwijkerr Slot, Lisse; P. L. teer grote bijzonderheid werd de cursist G. T. Doeswijk, uit Lisse, door de heer Kooyman speciaal toegesproken nwege. het'teit,^ dat hij deze winter 3 ,n de 4 cursussen heeft gevolgd en in deze cursussen met alle repetities boven een gemiddelde van 9 kwam te UFC speelt morgen avond tegen Haarlem LEIDEN De Leidse tweedeklasser LFC speelt morgenavond op het terrein aan de Boshuiskade een oefenwed strijd tegen de eredivisieclub Haar lem. De wedstrijd begint om 20.00 Ondanks rijverbod toch ach ter stuur LEIDEN Een eveneens niet ver schenen 35-jarige kellner uit Leiden kreeg destjjds laat in de avond op de Haven een bekeuring wegens openbare dronkenschap. Om te voorkomen, dat hij dronken achter het stuur van zijn auto zou kruipen, werd door verbali santen tevens zijn rijbewijs Ingevorderd. De kellner trok zich echter van het tij delijk rijverbod niets aan. Dit feit kwam aan het licht toen hij achter het stuur van zijn auto zittende in de Watersteeg in verboden richting reed en daarvoor door een toevallig passerende agent werd aangehouden. Verdachte, die in verboden richting reed en het hem opgelegde rij verbod volkomen negeerde, gaf blijk zich niets van wetsbepalingen aan te trekken. De kantonrechter vond dit dermate ernstig, dat hij naast een geld boete van 25,— subs 2 dagen, een week onvoorwaardelijke hechtenisstraf eiste. T.a.v. de openbare dronkenschap eiste hij 20 subs 2 dagen. i LLSKU concerteert in Leidse Lakenhal LEIDEN Op donderdag 25 maart concerteert onder auspiciën van het Leids Academisch Kunstcentrum het Leids Studentenkamerorkest (LESKO) in de Lakenhal. Onder leiding van Ed Spanjaard worden werken uitgevoerd van Willem Frederik Bon, Arthur Hon- r„ (I\ Stra'wlnsky. kwart over acht. STOMP WIJK - Het Stompwijkse Vrouwengilde hield gisteren zijn jaar vergadering. Deze vergadering kreeg een extra feestelijk tintje omdat tevens het vijfjarig bestaan van het gilde ge vierd werd. De feestavond werd geheel verzorgd door de dames Van Marwijk en Van der Steen. De voorzitster van het gilde, mevrouw Kester, had te ken nen gegeven dat ztj niet herkozen wilde worden. Mevrouw Loos volgde haar in deze functie op. Ook mevrouw Lexmond- van Santen werd in het bestuur geko- ADVERTENTIE) LEIDEN. Sam Plateel is dezer dagen veertig jaar journalist. Sinds 25 jaar is hij stadsredacteur bij het Leidsch Dagblad. Gistermiddag recipieerde Platteel „In den Vergulden Turk", waar vele vrienden, kennissen en relaties hem complimenteerden, onder wie ook Renê Vos, de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Journalisten, afdeling Léiden. prabo burggravenlaan 2 leiden I op woensdag 8 maart begint de nieuwe cursus lol. W. DE GREEF - TEL. S2532 LEIDEN In de aula van de Mytyl- chool werd gisteren een receptie gege- en voor de heer P. van Meygaarden. De icer Meygaarden trad veertig Jaar ge- eden In dienst b(j de Anna Kliniek als bedewerker op de Ortopeadische Werk- llaata. In 1946 werd hij chef van deze werk- >laats en hij vervult deze taak nog steeds, 'elen waren gisteren naar de Mvtyl- chool gekomen om de heer Van Mey- [aarden met zijn jubileum geluk te wensen. Onder hen vele oud-patiënten, ertegenwoordigers van fabrieken en -eidse middenstanders. Namens het bestuur sprak de heed Kromminghe de jubilaris toe. Hij zei bij zonder veel waardering te hebben voor het werk wat de heer Van Meygaarden deed. Ook schetste hij in het kort de carrière van de heer Van Meygaarden die in betrekkelijke korte tijd chef van de werkplaats werd. De heer Krom minghe bood de heer Van Meygaarden de gouden legpenning van de Nederl. Mij. van Handel en Nijverheid aan. On der de vele andere cadeaus die de heer Van Meygaarden aangeboden kreeg was een reis voor hem en zijn vrouw naar een land naar eigen keuze. (ADVERTENTIE) Behang van klasse! Q^Q NOORDWIJK Ajax weet zo langzamerhand wel wat voor vlees het in de kuip heeft. Enkele weken geleden was het al kantje-boord in een veld- wedstrUd. Gisteravond heeft het in de zaalvoetbalwedstrUd tegen het team van Van Rooycns Automatiek (lees: Noordwijk 1) helemaal aan een zijden draadje gehangen. En de opmerking; wat zou er gebeurd z(jn als die twee gemiste penalty's er nou eens in gegaan waren is weliswaar theoretisch, maar volkomen te begrijpen en zeker niet irrelevant. Ajax werd bij tijd en wijle een spel letje voorgeschoteld, waarbij het dui delijk moeite had ran repliek te die nenDat wab bijvoorbeeld in de be- ginfaze, toen vooral Suurbier en Mühren bij voorschotelen dachten aan het voortreffelijke diner, dat zij later door de heren Van Rooyen en Van der Berg aangeboden zouden krij gen: in ieder geval waren ze kenne lijk vergeten, dat er ook nog gevoet bald diende te toorden. Eerste fraaie kans: een strafschop, waarmee Jan van der Lippe zich be lastte, nadat Willem Suurbier in de war was geweest met zaalhandbal Sies Wever wrong echter nog net een voet tussen bal en doellijn. Een en ander bleek evenwel uitstel van executie, want enkele momenten later snoeide Rudi Bröring na een pass op maat van Gerard Duindam de bal loeihard achter Wever. In de loopgraven Sjaak Swart, in de beginfaze dè man met weergaloze rushes op volle snel heid, bleek de kunst goed afgekeken te hebben, want op identieke manier deponeerde hij 21 in het Noord- wijkse doel. Inmiddels had keeper Koos van der Voorn de show gesto len met enorme reddingen op Am sterdamse schoten. Van Rooyen moest legen het rust- signaal helemaal ,,in de loopgraven", zoals Jan van der Lippe het pleegt uit te drukken, en liet vooral bij hel wegwerken wat steekjes vallen. Juist deze kleine foutjes zijn bij dergelijke geroutineerde profs fataal. Sjaak Swart rende weer eens door de ver dediging en Nico Rijnders mocht het afmaken. Na rust kwam Van Rooyen brutaal terug. Resultaat: Westgeest en Brö ring waren zeer dicht bij de gelijk maker en de goal viel bijna aan de andere kant. Halfhoog haalde Koos van der Voorn een bal uit de lucht, maar kon hem niet onder controle krijgen bij het neerkomen. Nico Rijn ders profiteerde daarvan, en weer redde Van der Voorn. Ajax moest terug Van Rooyen bleef komen en Ajax. moest terug. Suurbier kon twee mi nuten gaan afkoelen, nadat scheids rechter Van 't Wout eens zijn lezing van een zaak had gedebiteerd. Aan dit numerieke overwicht en een tweede penalty bleken de Noord- wijkers niet genoeg te hebben. Een warmgedraaid Ajax beslechtte het feit. Gerry Mühren bewees hoe moeilijk het is (ook voor een be- een vol effect geladen schot. Intussen had Jan van der Lippe zijn gebrui- roepsvoetballer) om van zeven meter raak te knallen door pas in tweede instantie keeper Van der Voorn te passeren; dezelfde Mühren gaf de scorebord-jongetjes reden om de vier maar voor de dag te halen en Rijn ders tekende voor nummer vijf met kelijke twee duiten in het zakje ge- Recapitulerend kan gesteld worden, dat het eindresultaat (5—3) tegen een zich fel vertoe rend Ajax, bepaald niet onverdienstelijk Is te noemen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3