m sss s UVS STRUIKELT OVER FLUKS 250e wedstrijd Aat Heymans REINIER DE WIT REDT LFC FANTASIE VER TE ZOEKEN BIJ SJC EN SPCL. LISSE fi Strafcorner Ivelt SISEO REVANCHE TEYLINGEN OP AFZAKKEND DOCOS Lugdunum zakte niet als pudding maar pakte een punt Sterk slot Be Spartaan MAANDAG 1 MAART 1971 LISSEM Trainer Spiers van Spel. Lisse baalde na afloop van de confron tatie met SJC de schouders af. „Het zat niet mee. We hebben geen geluk ge had". Uitspraken van de Lisser trainer, die hij ook vorige week na de wedstrijd tegen Naaldwijk de ether in liet gaan. Het deed niets resultaat, voor Spel. Lisse echter dat vecht voor aansluiting met de kop. onvoldoende. Wat een bik kelharde gevecht om de punten had moeten worden werd nu een zeer mati ge vertoning met slechts enkele hoogte punten. Spel. Lisse, gestart als favoriet, trok direct fel van leer maar de SJC verde diging was taai als leer. Onder de druk van Lisse boog het wel mee maar barsten deed het niet een keer. Groot aandeel in deze blokkade leverde doel man De Ridder. Als een balmaniak liet hij schoten van Gerard Oude Velthuis I en Gerard van Beek in zijn handen tot I bedaren komen. Voorts rust waren het de weinige gevaarlijke momenten voor het SJC doel. Te veel manipuleerde I Spel. Lisse op het middenveld en ook I het doorzichtige patroon sloot het ver- rassingelement totaal uit. Beter ging dit na rust. Het veldover- I wicht leek in de tiende minuut resul taat te gaan oplveren toen Gerard Ou de Velthuis bij een schot op doel doel man de Ridder sloeg. Aad Hoogkamer stak echter een spaak in het wiel door het leer een laatste tik te geven. De I scheidsrrechter besliste nu buitenspel. SJC kwam even onder de druk van de I Lissenaren vandaan. Van Mares wist in de 20e minuut zelfs dicht bij een treffer I te komen toen hij die man in de Lisser verdediging te snel af was In het I strafschopgebied werd hij echter ten I val gebracht. I De scheidsrechter zag er geen straf schop in. Ook doelman Lefeber kreeg in deze periode kans de handen wat te t warmen. Met enkele fraaie safes ao.a. j bij een kopbal van Jaap van Resteren. bracht hij toch nog iets spectaculair in deze fantasieloze happening. - "V- mlZ t c- LEIDEN Het is Sisco zonder niet gelukt aanspraak te maken op het kampioenschap. Tegen mede koploper Pollux uit Vlaardingen verloren de Lei- denaren met 10. Het doelpunt kwam tot stand, toen een harde inzet uit een strafcorner via de schouder van Peter Gerris naast het doel schoot. Doelpunt, besliste de scheidsrechter. Siseo nam hierna via Gijs Groenewegen en Stef Linthorst het spel geheel in handen. Een machtig overwicht op het Polluxdoel was hier van het resultaat. Helaas bleven de talrijke strafcorners en een strafbal or.- MEXICO STAD Het tweede toernooi o het wereldkampioenschap voetbal ior dames zal van 8 tot 29 augustus in Mexico worden gehouden. Denemarken verdedigt daar haar titel. LEIDEN. L.F.C. is bijna ge struikeld over het met degradatie gevaar kampende T.O.G.B. uit Berkel en Rodenrijs, de club die zoveel Vermeulens (vijf) in zijn eerste elftal doet. Achttien minu ten voor tijd was het Reinier de Wit, die een dreigende nederlaag afwendd. Zou er een scenario zijn opgesteld dan zou daar ongetwij feld in vermeld hebben gestaan dat Aat Heymans de hoofdrol speler zou worden. Immers, vóór de wedstrijd stond hij al in het middelpunt van de belangstel ling. Aat speelde zijn 250e wedstrijd en kreeg daarvoor een aansteker van zijn medespelers en een cadeaubon van het bestuur. Het geheel werd fleurig omlijst met bloemen. In de wedstrijd zelf beperkte hij zich tot een bescheiden rol. LFC maakte tegen het zeer behoorlijk spelende en onbegrijpelijk laag staande TOGB de fout met hoge voorzetten succes te for ceren. In de afweer van TOGB stonden namelijk boomlange kerels, die met dat „luchtoffensief" nauwelijks moeite had den. Het gevaar ontstond wel bij het „grondwerk". Zo kogelde Heymans uit een vrije trap net naast, moest Cockie van Weerlee vlak buiten het strafschop gebied onderuit worden gehaald en faalde Reinier de Wit na een solo van Wim Blom vrij voor doelman Cees Ver meulen. Waarschuwing De strijd, die vrij fors was, kostte TOGB-speler IJdra een waarschuwing. Wim Blom en Chris Vermeulen, die een soort vete uitvochten, mochten daaren tegen alles bij de scheidsrechter en schopten elkaar nogal eens. Een tegenaanval werd LFC in de 33e minuut noodlottig. Treurniet zette voor. Visser dacht de bal te plukken, maar De Jong kopte weg. Opnieuw belandde de bal bij Treurniet, die andermaal voorzette en nu Pim Vermeulen be reikte, die de uit balans gebrachte ver dediging versloeg: 01. Even daarna moest Visser op de schoen duiken van Overdevest. TOGB heeft een fel aan dringend LFC de beste kansen na rust gekregen. Een omstreden trffer zou in deze kwalitatief gezien onaantrekkelijke faze, toch de schaal in evenwicht bren gen. Op de rand van buitenspel ving Piet Gubler een pass uit het achterland op, sprintte direct richting keeper, maar strandde toen op een verdediger. De bal stuitte naar Reinier de Wit, die resoluut de gelijkmaker inschoot. Een angstig slot, waarin beide teams risico's vermeden, veranderde aan de stand niets (Van onze sportredactie) DORDRECHT UVS heeft een unieke kans laten liggen als nog. zij het volkomen onverwacht, aansluiting te herkrijgen met het leidende trio Gouda/Papendrecht/RVC Maar de hel pende hand, die Roodenburg uitstak werd genegeerd. Tegen het toch zo bescheiden Fluks, tot voor dit weekeinde de voor laatste plaats innemend, moest UVS met 10 de vlag strij ken. Er lijkt voor de dit seizoen voor het laatst onder Kante- beens leiding spelende blauwwitten dan ook niet meer in te zitten dan een vierde prijs. het Cor van Steyn stryd nog relativerend: „Ik zie er voor ons deze competitie geen kampioenschap meer in zitten. We zullen het tegen Fluks zelfs bijzonder moeilijk krijgen". De blonde spitsspeler kreeg meer dan gelijk. Want hoewel UVS bij vlagen echt wel beter speelde en de aanvallen veel gevarieerder opzette, bleef het gevaar tot een minimum beperkt. Daarvoor ont brak het opnieuw aan doortastendheid. Bovendien strandde het constructieve werk op de lange verdediger Valk, die onwrikbaar en schier stoïcijns van re pliek diende. Fluks beperkte zich tot het voorkomen van goals, liet desondanks nogal wat steken vallen, maar vulde de gaten toch weer tijdig. Doorboring Eenzame aanvaller was de felle Har- denboi, door wiens goede inzet en ge schoolde traptechniek de Leidse defensie ook op zijn tijd werd bezig gehouden. Zo zeiis dut na een half uur spélen een doorboring kon worden bewerkstelligd. Doelman Sloos, die tevoren heel gemak kelijk de situatie meester was, moest assistentie krijgen van Bart Lardé, die een schot op de doellijn moest keren Het leidde een nieuwe poging van Fluks in, die ten koste van een hoekschop kon worden verijdeld. Uit die corner trok v. d. Veen de bal knap voor. Precies op tijd veerde Valk op, die uitgekiend in kopte: 1—0. UVS heeft niet altijd even doordacht en soms wat al te gehaast, na rust de muur van Dordtse spelers proberen te slechten. Geen afmaker Het middenveld met routiniers als Leget en de opkomende Koren voedde de aanval constant, maar in de nabijheid van het doel van Aarden was een af maker niet voorhanden. Nu speelde in de strijd, die er intussen niet zachtzin niger op werd (dank zij de Bredase arbi ter Van Gastel, die overigens wel ette lijke malen voor blessures moest stoppen, bleef het duel gevrijwaard van calami teiten) ook de factor pech een rol. Zo knalde Jan Verver de bal boven Aarden op de lat. Een blundertje maakte echter Gerard Desar, die voor een verlaten doel over schoot. Blauw ZwartODB 02 Geen moment heeft Blauw Zwart gisteren de illusie mogen koester-7 r> ODB te verslaan. NNIET ALLEEN KE KEN DE Wassenaarders al na drie mi nuten tegen een achterstand aan, zij kwamen ook verder weinig of niet in het stuk voor. Dat doelpunt in de derde minuut kwam overigens niet zonder geluk tot stand. Het was Blauw Zwart- verdediger Witteman die de bal ver keerd op zijn schoen kreeg en doelman Pieterse kansloos liet. Dit doelpunt bracht Blauw Zwart zodanig van streek dat de ploeg lange tijd nodig had om weer een beetje in zijn spel te komen Er werd echter veel te slecht geplaatst om succes te hebben. Blauw Zwart werd definitief gelost in de 33ste mi nuut toen Heskes in een fraaie rush zowel Witteman als doelman Pieterse omspeelde: 02. Na rust heeft ODB ook gedurende lange tijd gedomineerd. De ploeg kreeg vele kansen. Maar zo wel Heskes als De Graff misten in de fraaiste posities. LEIDEN Ook de laatste competi tiewedstrijd tegen Olympia heeft De Spartaan zonder veel tegenstand in een veel te koud clublokaal gewonnen. Ondanks de koude zaal waren de prestaties van De Spartaan zeer goed. De uitslagen waren: J. van Kampen hout 80 - 80 - 105 265 kg; A. Swagers 92,5 - 77,5 - 107,5 277,' kg; A. de Bruin 85 - 85 - 115 285 kg; K. Fl- lippo 90 - 85 - 110 285 kg; Th. Son- ders 110 - 100 - 130 340 kg. L.K.V. De Spartaan 1106 kg, Olympia 1020 kg. De jeugd van De Spartaan deed het nog beter, met als grote uitblinker Hen- nie Sloos. L. de Romijn 37,5 - 35 - 47,5 120 kg; H. Sloos 50 - 52.5 - 7*,5 175 kg; W. van Putten 55 - 55 - 72.5 182,5 kg; H. Smit 67,5 - 65 - 85 217,5 kg. En S. Stokkel verwerkte buiten de ploeg 100 - 95 - 125 320. LEIDEN Dat Doeos en Teylingen klagen over weinig bezoek in de thuis wedstrijden is niet te verwonderen. Het geen aan voetbal werd voorgeschoteld stond op een zeer laag peil. Vooral in de eerste helft beleefde het publiek wei nig spectaculaire momenten. Voor de rust ontging Teylingen een goede sco ringskans, toen Henny Zoet uit een goede pass hard inschoot en Docos- keeper Hennie Rozier vallende de hal naast het doel tot corner werkte. Na de rust was de strijd vijftien mi nuten oud, toen ook de Teylingen-keeper Hoogervorst z'n talenten toonde, door een schot van linksbuiten Stan v. d. Meel duikend te keren. Teylingen kreeg enkele hoekschoppen, maar Jos Eikens die deze nam, zag geen resultaat van z'n voorzetten. Een vrije trap van Jos Eikens, die Frans van Dam goed onder controle kreeg, werd een groot gevaar voor Docos, maar tot opluchting van de Leidenaren belandde deze op de paal. Een fraaie kopbal van Teylinger lin kerspits Jos Eiken werd even fraai door de Docos-keeper over de lat gewerkt en ook Ton van Dinten, de linkerspits van Docos had geen succes bij een hard schot, dat naast het doel over de ach terlijn verdween. Teylingen kreeg toch loon naar wer ken in het laatste kwartier. Toen kwam het noodlottige mement voor de Leide naren. Stan v. d. Meel weifelde met het afgeven en Henny Zoet profiteerde hier van door een mooie voorzet aan Jan Boekei, wiens schot onhoudbaar voor Docoskeeper Rozier hoog ln de touwen verdween. De laatste 5 minuten braken aan ca Docos gaf zich nog niet gewonnen. Bij een aanval kwam dc Docoshalfspeler Van Polanen tijdens een sprong In de lucht aangevallen door twee Teyllngen- baeks. Scheidsrechter Mooyman gaf een strafschop. Ton van Dinten schoot hard •n, maar Toon Hoogervorst wist de bal te keren, de toelopende Peter Dubbel- deman kreeg de laatste scoringskans van de wedstrijd om de score op gelijke stand te brengen, maar ook hij faalde door hoog over te schieten. Alphen—PDK 2—0 (0—0) Alphen heeft de zevende achtereen volgende overwinning wet ente boeken. Al direct in de eerste minuten onderna men de Hagenaars enkele gevaarlijke aanvallen op hel Alphendoel waar Klui vers c.s. de handen aan vol hadden. Niet te verwonderen was het dan ook, dat in eerste instantie de meeste aandacht aan de verdediging werd besteed. De tweede helft zou een ander beeld te zien geven. Nu een fel aanvallend Alphen. Inderdaad kwam Alphen ook op 10, toen Ederveen met een z.g. banaan pass de bal uit een vrije schop verras send binnen bereik van de opkomende Wim van Kampen plaatste deze om speelde vervolgens de uitgelopen PDK- doelman Den Otter en toen was het kunstt de bal in het lege doel te plaat sen 10. Alphen bleef ook daarna door drukken en omdat de gast enin hun af weer het niet zo erg nauw namen kwam hen dat op een strafschop te staan. Het was Klaas de Bruin die het vonnis vol trok. PRETORIA Dc 20-jarige Zuidafri kaan André van Zijl heeft zaterdag het wereldrecord „duur-rolschaatsen" dat sinds 15 jaar op naam stond van een Australiër met 108 uur, verbeterd en gebracht op 120 uur. André van Zijl had reeds het record lange afstand- rolschaatsen in zijn bezit. Hij legde vorig jaar het traject Kaapstand-Preto ria af, dat is 1100 km. CARACAS De Venezolaanse bok ser Vicente Paul Rondon heeft zaterdag avond de wereldtitel in het halfzwaar- gewicht veroverd. Hij versloeg dé Ame rikaan Jim Dupree door interventie van de scheidsrechter in de zesde ronde. DOCOS-spits Stan v. d. Meel stuit op Teylingendotlman Hoogervorst. (Door Herman van Amsterdam) ROTTERDAM. Met een brede glimlach stapte trainer De Kubber de kleedkamer uit. In de „cata comben" van het CVV-complex had hij zojuist zijn spelers toege sproken. Geen verwijt was er over zijn lippen gekomen. Hij had slechts lovende woorden de ether in gezonden. Zijn team had immers een kostbaar punt van CVV afge snoept. „Met uitzondering van het laatste gedeelte hebben de jongens voortreffelijk gespeeld", aldus De Kubber. „Ze hebben schitterende acties en goede combinaties laten Zelfs de Lugdunumtrainer had daar niet op gerekend. Zwaar gehandicapt was z(jn elftal aan de start verschenen. Leo Redel, normaliter een van de beste spe lers, moest wegens griep het veld ver wisselen voor de reservebank, en ook Hans van der Starp kon niet worden ingezet vanwege een tijdens de training opgelopen blessure. Deze verzwakking leek Lugdunum al snel fataal te gaan worden. De razend snelle Verschoof, Van de Meere en Tump waren in de beginfaze duidelijk beter op elkaar ingespeeld dan De Roo, Van Delft en Oppelaar. Verre schoten vanaf de middenlinie mondden steeds uit in Levensgevaarlijke situaties, uit één waar van in de twaafde minuut de eerste treffer kwam. Leen Tumpe legde vanaf 30 meter hard en zuiver aan. De reactie van doelman Hosbeek was een fractie van een seconde te laat maar de lat bracht nog redding. Het was uitstel van executie. De terug- stuitende bal werd door Leo Kurvers langs de op de grond liggende Honsbeek en Van Delft feilloos ingeschoten. De Kubber over dit doelpunt: „Het was een ongelukkige goal. Een slordigheidje van Coos van Egmond. Hij was niet attent genoeg. Te vaak gebeurt het nog dat we apatisch blijven staan als een bal van de lat terugstuit. Dat heeft ons in deze competitie al een paar punten gekost Lugdunum klapte na deze verrrassende uithaal niet als een plumpudding in el kaar. Het beperkte zich weliswaar hoofd zakelijk tot verdedigen. Henk de Cler en Gijs Collé lieten doelman Van de Stoep duidelijk merken dat ze in de buurt waren. Veel verder dan de 16-meterlijn kwamen ze aanvankelijk niet, want Blok, Schaper en Kres eisten de hege monie in dit gebied voor zich op. Toch wist Lugdunum in de laatste tien minu ten van de eerste helft de zwakke plek in de CVV-verdediging te vinden. Cees de Cler kwam daardoor in de 35e minuut dicht bij een treffer. Hij slalomde op rechts gemakkelijijk langs de verdedi ging maar er stond niemand voor om zijn voorzet uit te buiten. Twee minuten later stonden ze er wel toen Pijnaeker en De Roo behendig een 12-combinatie op links uitvoerden. De Roo trok scherp voor en Collé klom üe frisse lucht in Zijnij fraaie kopstoot ging juist over. Lugdunum voelde dat de gelijkmaker nabij was. Het liet de verdedigings teugels wat vieren maar moest daar bijna zware tol voor betalen. Eerst in de 38e minuut, toen Verschoof na een snelle uitval op de vrijstaande Van de Meere plaatste. Van Delft (De Kubber. „Hij heeft foutloos verdedigd") kon nog juist redding brengen. Twee minuten latei- was het bijna weer raak toen Crama onverwacht op Hosbeek terugspeelde. Met een zweefduik ging de Lugdunum- doelman de bal achterna, maar alleen zijn vingertoppen maakten contact met het leer. Kros haalde reeds uit, maar Crama herstelde zich op tijd. Voor rust moest Honsbeek nogmaals de zenuwen spannen toen Verschoof tussen de benen van Van Delft doorspeelde en op het doel afstormde. Ook nu kwam de Lug- dunumdoelman als winnaar uit de bus Lugdunum, dat in de eerste helft de kansen had geroken, nam na rust als een jachthond dit spoor weer op. Collé. die ook nu weer onvermoeid zijn rondje.-, draaide, leek in de 15e minuut met zijn zwoegen de sympathie van de CVV- spelers opgewekt te hebben. Dries Ver hagen wierp hem bij een uitworp de bal voor de voeten waarna Collé dankbaar op het CW-doel afstormde. Alleen het been van Schaper stond een doelpunt in de weg. Ook de Rotterdammers beproef den hun geluk. Leen Tump brak alleen door en zelfs Crama en Van Delft, die de schouder reeds in stelling brachten, konden een schot van Tump niet voor komen. De tijdig uitgelopen Honsbeek liet het leer op zijn vuiste - uiteen spat ten. Het zou voorlopig het.laatste wapen feit van CVV worden. Aangebroken was nu het „Lugdunumkwartiertje". Opeens lukte bijna alles en moest CVV zich vei in de verdediging terugtrekken. Coos Crama, die de tempoverhoging van Lug dunum niet bij kon benen, werd ver vangen door Redel. In de 20e minuut trok CVV voor hel eerst aan de noodrem. Henk de Cler werd juist buiten het strafschopgebied onderuit gehaald. De loeiharde vrije trap van De Roo ontplofte in het muui- tje. Zes minuten later bereikte het pro jectiel wel zijn eindstation. Gijs Collé werd op links hard onderuit gewerkt maar herstelde zich knap en slalomde om drie verdedigers heen waarna hij op de centimeter nauwkeurig voortrok Henk de Cler tikte beheerst in. Collé, het brein achter dc treffer, moest dc tol voor zijn rush betalen. Met een voetblessure moest h(j als tweedo Lugdunumspeler de reservebank opzoe ken. Invaller Hans van der Starp hoefde zich niet meer druk te maken. Lugdunum was blü met de gelijkmaker. Als een leeuw die z(jn prooi eindelijk te pakken heelt trok het zich terug voor de maal tijd: een gelijkspel.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13