PECH ACHTERVOLGT FEL SCYLLA TEGEN DELTA LLOYIi TEKORT ROUTINE BREEKT AZC OP TEGEN NEPTUNUS WEELDE WINST TE GROOT VOORDE v DANAÏDEN De Treffers kunnen dreun van koploper JCY niet ontwijken Verlies voor mat Hillegom Ruime zege voor NAC SPORTBIJLAGE MAANDAG 15 FEBRUARI (Van i waterpolomedewerker) ALPHEN. Ook in de zesde competitieronde is A.Z.C. zonder winstpunten gebleven. Tegen het op de zesde plaats vertoevende Arnhemse Neptunus werd een klein enederlaag van 75 geleden. In de bomvolle „De Dillen" waren de Alphena.-en behoorlijk op dreef en konden zij de vergelijking met hun Arnhemse opponenten glans rijk doorstaan. Op het punt van de routine komen Seppen c.s. nog te veel te kort om de winstpunten in handen te houden. Vooral de al ettelijke jaren in de top meedraaiende Jaap Jansie t-n Bart Bongers stelden de AZC-vereddiging van ote probelemen en gaven Neptu nes een 12 voorsprong, naast Wim Verhagen AZC voor het eerst in het (Vai korfbalmedewerkei i Kaltenecker (2) hoofdklasse best aan op een voorsprong had gebracht, jin het tweede „puntje" brachtJansie de stand op 13, alvo rens Rudy de Hey 23 liet aantekenen, i Via Bongers kwam Neptunes op 24 e"n wederom was het Rudy de Hev, die de achterstand verkleinde. AZC kwam door een fraaie actie van Cees v.d. Broek zelfs naast de Arnhems. die hun antwoord direct klaar hadden in de vorm van twee goals van Beute I en Jansie (46). In het laatste partje 1 loog AZC massaal ten aanval. Wim Verhagen bracht AZC dicht bij Neptu- nes. dat danig in het nauw werd ge- bracht. Bart Bongers besliste dc strijd I met een snelle uitval, die de einstand op 57 bepaalde. 't GooiSleutelstad BUSSEM De slteutelstad blijft in de tweede klasse Leider HPC goed vol- j gen. In het sportfonsen dat Bussum vormde 't Gooi geen problemen voor de blauw-witten. die zelfs hun slechtste formatie niet binnen de lijnen brachten. Bij het opmaken van de balans had de Sleutelstad negen maal gescoord, ter wijl de Bursummers slechts twee maal doen: dc derde treffer de wedstrijdsecretaris in actie konden brengen. Halverwege de ongelijke strijd had de Sleutelstad een 0—6 voorsprong, die tot stand was gekomen door drie goals van de gevaarlijke Jan Breede- veld. twee van Wim v. Rooyen en een van de jeugdige Fries Elzenga. In de tweede helft van de wedstrijd blies de Sleutelstad wat stoom af, zodat 't Gooi twee maal kon scoren, terwijl de Leide- narèn zelf drie goals aan de al gescoor de zes toevoegen. De produktieve Breedeveld nam er daarvan twee voor zijn rekening, terwijl Elzenga de laatste treffer op zijn naam schreef. NORA BOXTERMAN (Steeds Vooruit) winst in dubbel. HILLEGOM De eerste helft in de ontmoeting tussen Hillegom en NFC kenmerkte zich door een gelijkopgaande strijd, waarbij echter opviel dat de verdediging van de tegenpartij nogal eens een steek liet vallen. Vooral de eerste 10 minuten toen Hillegom met kort uitgevoerde acties NFC onder druk zette, had er een doelpunt moeten vallen. Het eerste kwartier van de tweede helft vrijwel hetzelfde spelbeeld. Weer was het NFC dat enkele kansen liet lig gen, maar toen de snelle linksbuiten Thijs de Groot de bal in vrije positie kreeg toegespeeld, was het wel raak. Hillegom liet zich na deze treffer aller minst onbetuigd, was heel dicht bij de ge lijkmaker, maar doelman Swart stompte het harde schot van. De Groot tot hoek schop. Tien minuten voor het einde was een afschuwelijk misverstand in de Hil- legomachterhoede oorzaak van de 2e goal. Sportwereld LISSABON Portugal heeft zaterdag in Lissabon een wedstrijd voor het UEFA-jeugdtoernooi tegen Frankrijk met 32 gewonnen. Bij de rust was de stand 1—1. (van onze tafeltennnismedewerker) ROELOFARENDSYEEN De wedstrijd tegen kop loper JCV is voor De Treffers een debacle geworden. De hoop op een puntje was niet te veel verwacht, maar de Veenders kwamen er lang niet aan toe. Alleen Kees Vesseur speelde op een normaal niveau, maar nadat hy de eerste party - na tweemaal een 2017 voorsprong - verloor van jeugdkampioen Henk van der Zee en oolc het dubbel met minimaal verschil in de verlenging ver loren ging zaten de Vughtenaren op rozen. Zy bouwden de voorsprong uit tot 60 en toen was de goede vorm van Vesseur voor hen niet belangrijk meer. Kees won In Breda won het damesteam met 41 van Belcrum. Veronique van der Laan scoorde haar partijen met het grootste gemak: grootste verschil 213. Invalster voor Mary van Ruiten was Rita Eiste- geest. die eenmaal won in drie games en haar partij tegen Blom in twee games verloren zag gaan. In dezelfde zaal boekte De Treffers 2 een 82-over- winning op de reserves van Belcrum, waarbij het opvalllendste was, dat aan voerder Jos van der Veer tweemaal ver loor. Hans van der Zwet en Leo de Jong bleven ongeslagen. De Treffers 3 moest het met twee invallers proberen. Wils kracht 2 was echter beduidend sterker en won met 91. Het teeenpunt werd gescoord door Koos van Beek. vry gemakkelijk van Peter Paro en Peter van Ham, maar het waren eveneens de enige tegenpunten van De De gebroeders.. Van Ruiten bleven hierbij ver achter. Jacques haalde dan nog een derde game tegen Van der Zee, maar kon dit niet in winst omzetten. Herman speelde nog het beste maar kwam in alle games nét iets tekort. Het werd 82 voor JCV, dai nu alleen aan kop, gaat, omdat TOGB van TSF 2 verloor. Ook hierdoor is de positie van de Veenders zeer moeilyk geworden. In het tweedegedeelte zal aanmerkelijk beter gespeeld moeten TOV Koploper Tempoteam 3 heeft de thuis wedstrijd tegen TOV met een klein ver schil gewonnen. De Amsterdammers blijven hierdoor aan de leiding, terwijl voor TOV de tweede plaats in het ver schiet ligt. De achterstand is nu drie punten en dat is te veel om in te lopen. Winst op Wibats is volgende week voldoende om deze plaats te consolide ren. Peter Turk en Ted van der Ploeg wonnen ieder twee keer, maar de off day van Rudy Alkemade maakte een beter resultaat onmogelijk; hij verloor driemaal. Turk verloor in drie games van Rutte (21—16; 8—21: 21—12) en Van der Ploeg scoorde tegen Habes te weinig, het werd: 21—18; 17—21 en 21—17 in het voordeel van de Tempospeler. Er zat das genoeg in voor de Noord wij kers. Het juniorenteam deed het wel beter. Tegen Good Luck behaalden zij de volle winst. Winands won driemaal, teamgeno ten Van der Hoorn en Van der Berg resp. twee en een keer. Het werd 64 voor TOV. DOCOS Docos kan geen hoop meer koesteren op een hoge eindklassering. Daarvoor is de nederlaag tegen Quick te groot ge weest. L'Ami en Jacques van Veen ble ven zonder overwinningen, de Hilver summers waren hen telken te slim af. Gerard van der Klaauw redde tenslotte de eer voor Docos. Hij won van Schae- fer. maar daar bleef het bij. Docos ver loor met 91 en zal veel inspanningen moeten verichten om de derde plaats te verdedigen. Het juniorenteam zorgde voor een lichtpunt in de Docosfamilie. Zij wonnen met 7—3 van VDO 2. dank zij drie overwinningen van Hans Waayer en Jan van Steen. Sameij wonnen zij ook nog het dubbel. Hans Roodenburg moest dit allemaal lijdzaam aanzien: hij Apollo won van eigen reserves LEIDEN. Een bescheiden handbal programma stond er gisteren in de agenda voor Leiden. HVL kon zjjn heren thuis houden, dc dames verloren van Jong Ade. Apollo 1 liet zich niet verras sen door de eigen reserves. De dames van HVL gingen, vooral in de eerste helft, ten onder tegen Jong Ade. Toen liep de stand op tot 16. Na het draaien scoorden beide teams nog driemaal, zodat de eindstand 49 werd. Voor HVL scoorden Ellen Kneiber, Gon- nie Eradus, Ria Ammerlaan en Carla Jansen. Voor Apollo was het gisteren bijna een vrije dag. Het eerste en het tweede team van deze Oegstgeestse handbalclub ont moetten elkaar in de competitie De reserves wilden echt wel proberen om het eerste te verslaan, maar daarvoor was de verdediging van Apollo 1 te hecht. De aanval draaide echt niet op volle toeren en ook de richting was nog weieens niet helemaal juist. Toch lukte het Apollo 1 tot een totaal van 22 doel punten te komen tegenover de 4 van de Pit '54 Het Zoeterwoudse team haalde voor de vierde maal de twee winstpunten binnen. Ditmaal werd met 64 gewon nen van DSB. Wederom kwam het groot ste aandeel van Henry van Tevlingen. De Pitman won zijn drie partijen en werd maar matig gesteund door Anneke Koek en Marian van der Helm. Deze wonnen ieder een partij, maar speelden overigens vrij zwak en gaven tweemaal een partij onnodig uit handen. Het dub belspel redde Pit '54. Dit leverde het zes de punt op. Baronie Het team van de Baronie heeft nog steeds niet het goede ritme hervonden. Ondanks de behoorlijke versterking door Jacques Straver, die nu ook weer onge slagen bleef, werd het weer een krappe nederlaag voor de Alphenaren. alleen Nijland scoorde er nog een puntje bij, Righterd verloor al zijn partijen in drie BREDA NAC heeft gisteren de vriendschappelijke wedstrijd tegen het in de eerste klasse van de amateurs uitko mende TSC met 61 gewonnen. De rust stand was 11. LEIDEN In de voorlaatste wedstrijd van het microseizoen bereikte De Da naïden voor het eerst de grote vorm, die de Leidse ploeg vorig seizoen zo gevaar lijk voor de topclubs maakte. Tot nu toe hadden de Leidenaren de punten binnengehaald tegen de zwakkere broe ders. maar tegen de echte topclubs bleek de Leidse formatie minder opgewassen dan vorig jaar Aan het begin van de match tegen Lulo, dit seizoen ondanks de komst van Van Rhec en Wals niet bijster op dreef, was men dan ook be nieuwd hoelang de Leidenaren Luto par ty konden geven. Het scorebord wees n.l. een 7fi-voorsprong in het voordeel van de Leidse hoofdklassers aan. nadat De Danaïden zelfs een 74 score had be- In de zesde minuut na rust was de 97 score bereikt, welke tot vier minu- i ten voor het einde gehandhaafd zou blij- ven. Luto. gedwongen door deze achter- stand op een auder speltype over te gaan (weinig combinatie, veel doorbraken for- ceien en veelvuldig schieten), had veel moeite met dezp strijdwijze, maar slaagde toch nog in de zenuwslopende slotfaze i toen het door international Wil Reuter via een fraaie doorbraak en een „lucky" zak kunnen hebben, als twee strafwor- pen bij 9—7 niet gemist waren. Doordal de Amsterdamse ploeg met drie junio- .-enspeelsters in het veld kwamen, was er dit keer een kleine hoofdrol weggelegd voor het Leidse dameskwartet, hetgeen in het Leidse spel goed tot uitdrukking Wil Reuter opende na twee minuten de score uit een strafworp. die door een gemiste viermeterworp van Ciska Peters werd gevolgd. Nap. uitstekend op dreef, kreeg even vrijheid, hetgeen de gelijk maker betekende, waarna Tom van Rhee op zijn beurt even aan de aandacht van Gerard Nap ontsnapte (12). Het enfant terrible van de Amsterdammers liet ver- j volgens een strafworp liggen, waarna een aanvallend uitstekend spelende Wim Brugman tot de gelijkmaker kwam (22). Door Reuter kwam Luto weer aan de leiding, maar nog dn dezelfde minuut trok Filemon de score recht (33). Daar na werd de Leidse ploeg sterker en na een gemiste kans van Brugman schoten Sander van Unen en Ilse de Klerk hun ploeg voor het eerst naar een voorsprong (53). De Danaïden viel vervolgens iets terug, waarvan Luto via Emmy Plattee! kon profiteren (54). Een doorbraak van Nap betekende echter weer twee punten verschil, waarna Brugman met het mooi ste doelpunt van de wedstrijd 74 liet noteren. Nadat Sander van Unen een verdedigingsfout niet kon afstraffen, kwam Luto vlak voor de pauze nog dichtbij toen Jan Wals na een gemiste strafworp van Wim Brugman en van zichzelf tot 7—5 kwam en Reuter met nog dertig seconden te spelen 76 in schoot. Erik Filemon schoot twee mi nuten na rust 8—6 in, waarna van Rhee vanachter de korf 87 op het score bord bracht. Via een strafworp van Van Unen kwam de Leidse ploeg op 97, tegen welke achterstand Luto de reste rende tijd heeft moeten opboksen. In die periode hadden De Danaïden de eege kunnen veilig stellen. Filemon (vrije kans onder de korf), Ciska Peters (strafworp) en Gerard Nap (strafworp) maakten ech ter geen gebruik van de kansen, die bij het benutten ervan fataal hadden ge weest voor de Lutisten. Reuter kwam daarna nog tot 99 en byna had Tom van Rhee de winnende treffer geplaatst. De bal tolde echter langzaam uit de korf, waardoor tenminste een dik verdiend punt in Leiden bleef. De AlgemeneKVS De Algemene had evenals afgelopen week veel moeite met een van de zwak ke broeders. Pas in de tweede helft kwa men de blauwwitten er wat beter in- Zwak spel kaï-akteriseerde de eerste tien minuten van De Algemene. In die perio de hadden de gasten al een 2O-voor sprong opgebouwd. In de negende minuut haalde Liesbeth Thijssen iets van de ach terstand af, waarna KVS ondanks goed aanvalsspel van het tweede Leidse aan- valskwartet via een strafworp op 13 kwam. Opnieuw kwam de eerste Leidse aanval niet tot grootste daden, alhoewel Ineke Thijssen vijf minuten voor rust op 2—3 kwam. Nadat KVS tot tweemaal toe een strafworp had gemist, ging de rust in. Na de hervatting kwam De Al gemene iets beter uit de verf. Eerst kwam KVS op 24. maai» evenals de vorige Algemene-treffers viel de derde van Wim van Iterson meteen na de wis seling (34). Een dubieuze strafworp bracht KVS weer het verschil van twee punten, waarna De Algemene het initia tief nam. Een strafworp van Ineke Thijs sen betekende 45. waarna dezelfde speelster ook voor de gelijkmaker zorg droeg (55). Wim van Vliet vond ineens de juiste richting en bracht zijn ploeg 76 herstelde Ineke Thijssen de marge voor het eerst aan de leiding (75). Via 76 herstelde Ineke Thijssen de marge van twee punten, waarna KVS het nog niet opgaf (87). In de 2,0ste minuut schoot Wim van Vliet echter nogmaals KVS geslagen was. PernixAllen Weerbaar Ook PernixAllen Weerbaar werd geen hoogstaand duel. Daarvoor werd de strijd in de tweede helft te hard. toen enkele Leidse spelers zware overtredin gen van Allen Weerbaar met gelijke munt wilden terugbetalen. Pernix had de zege met de rust al veilig gesteld toen treffers van Flip v. d. Kooy, Fred Breedveld, Jacob Bakker, Guido Bakema en nogmaals Breedveld voor een ruime 5O-voorsprong zorgden. Allen Weerbaar miste twee strafworpen. Na rust kwamen de gasten goed terug en konden de ach terstand tot 2 treffers terugbrengen (53). Agnes de Rooy schoot het halve dozijn vol, waarna A. W. een strafworp miste. Een veldmeerderheid kon Pernix door treffers van Flfp v. d. Kooy (2x) en Gerry van Diest goed uitdrukken. Toen Jacob Bakker een dubieuze straf worp omzette in de negende goal. ging Allen Weerbaar in het zicht van een debaculeuze nederlaag er nog forser te gen aan. hetgeen helaas ook Pernix deed. Vooral Flip v. d. Kooy had mentaal nog al moeilijke minuten en kreeg zelfs een vermaning van de arbiter. Onder voor wendsel van een blessure liet hij zich dan ook vervangen door Daan Vreeken, die de laatste zes minuten zijn geluk in de defensie mocht beproeven. Allen Weerbaar maakte van deze wisseling ge bruik om de nederlaag, nog tot 96 te beperken. FluksExcelsior Fluks greep afgelopen zaterdag tegen mededegradatiekandidaat Excelsior mo gelijk de laatste dunne strohalm, die het in^ de overgangsklasse moet behouden. Met niet minder dan een 144-zege schoot Fluks enorm uit zün slof. Binnen vijf minuten lag Fluks al in tweede zege gewonnen positie, toen Wim Niessing stellen (7—5). (2x). Co de Haas en Corry du Pré 40 zorgden. Excelsior viel enorm en liet Fluks op alle mogelijke man vrij bij het schieten. Wim Niessing Corry du Pré (2x) en wederom 1 Niessing (2x) zorgdei kende 100 stand, waarna de Delfte ren voor het eerste punt zorgden de Haas bepaalde de rust op 111. na Piet de Haas na de hervatting v 121 zorgde en Corry du Pré 13—1 schoot. Een opleving bij de gasten le de twee treffers op. waarna Co de fi de 14 vol maakte. Het laatste woord Excelsior, dat door deze neder Joha: de degradatie te pakken had. HSVOns Eiland Het doek over ons Eiland is als gevallen. Door de 74 nederli tegen HSV, ook een kanshebber i klasse lager, verspeelden de roo ken een van de laatste kansen op having. Na een 31 achterstand sli den onze stadgenoten er in de twe bar? helft in langszij te komen (44). Toen Piet Beekman echter een worp miste en Ons Eiland bovendi blunders maakte, finishte HSV zegei rend met 74. Kees van Kalkeren de Leidse ploeg een 10 voorsprcljen die echter dooi de Hagenaars gel teniet gedaan werd (31). Wim Ni huis bracht Ons Eiland wel op een pfcutei van de thuisclub, maar niet voor I ie (42). Via een treffer van Piet Be jan man werd er met 43 gerust. Na de vatting kwam Charles Arnoldus to gelijkmaker, waarna de Leidenarer de bovengenoemde feiten overgir HSV bleef met 74 overeind. iet Mich De iaga :.r TOP—Dubbel tokt 'ffic-i (iie Top verraste Dubbel Zes door de Hagenaars met 75 te klopt Alhoewel Dubbel Zes deze sport strijd goed begon en een 20 v sprong nam, liet Top zich niet ontro digen. Integendeel. Rob Meyer tweemaal succes, waarna de toch weer de leiding namen. (2-ftyeèk Kees Zuurmond zorgde echter voor verdiende 33 ruststand. Na de hert ting nam Top heet initiatief geheel handen Rob Meyer en Jaap schoten Top naar een verdiende voorsprong. Top kreeg het toch benauwd toen de bezoekers erin den langszij te komen (55). Ii spannende slotfaze hielp het enthoui Toppubliek zijn favoriete ploeg ovi moeilijke laatste minuten heen. van Vliet werd matchwinnaar eerst een vrije worp af te ronden daarna door een benutte strafworp deze competitie veilig Ie ai lami (Van i tafeltennismedewerker) AMSTERDAM. De eerste grote strijd in de kampioensgroep ereklas tafeltennis is gestreden. Landskampioen Deltalloyd heeft j Scylla in de eerste ronde verslagen en een belangrijke voorsprong J van twee punten opgebouwd. Daarmee is de laatste partij van het duel ScyllaTempo-Team bzonder belangrijk geworden. Ed j van der Berg moet nu de laatste game van Schonemeyer winnen te beginnen op een achterstand van 911 in de derde game om de kansen van Scylla op het natio naal kampioenschap niet in één slag verloren te laten gaan. Wanneer Van der Berg deze game verliest wordt de achterstand van Scyl la een punt groter en de eerste plaats voor Scylla praktisch onbereikbaar. De in Amsterdam gespeelde ontmoeting tussen Deltalloyd en Scylla bracht geen hoogstaand spel. De grote inzet deed Ae kwaliteit geen goed, terwijl de bij Delta lloyd gerezen interne moeilijkheden de prestaties van de gebroeders Schoofs drukten. Scylla heeft dan ook bijzonder veel pech gehad en verdiende een betere uitslag dan de 7 —3 nederlaag. Carel Deken opende de wedstrijd tegen Ed van der Berg bijzonder goed. Met 21-7 en 21-9 wees hij de Scylla-man terug en veroverde een 10-voorsprng voor zjjn team. Het volgende duel tus sen Bert Schoofs en Gé Bakker was enorm belangrijk. Schoofs won de eer ste game vrij gemakkelijk (21-15), maar Bakker kwam uitstekend terug en kwam tot een 20-17 voorsprong in de 2e game, een fantastisch tegenoffensief en een beetje geluk deden de balans door slaan. Bert Schoofs sleepte er een 22-20 gameoverwinning uit en bracht de star 1 op 20. Hoewel Bert van der Helm moeilijk in zijn spel kon komen, gede primeerd door deze achterstand, klopte hij Frans Schoofs 22-20 en 21-17) en trad daarna met Gé Bakker aan voor het dubbel tegen Bert Schoofs en C ?1 Deken. De eerste game wonnen zij ruim: 21-13, maar in de 2e en 3e game kwa men zij net iets tekort: 20-22, 19-21 en misten daardoor een zeer belangrijk punt. Tot grote voldoening van het voor tafeltennis omvangrijke publiek, uitge rust met toeters en ratels, werd het geen gevreesde 22 stand, maar een 31 voorsprong voor de vevekeringma--"i. Bert Schoof had daarna geen moeite de stand tot 41 op te voeren door in twee games van de Leidse student Van der Berg te winnen: 21-19 en 21-17. De grootste klap voor Scylla kwr echter hierna. Carel Deken won vrij gemakke lijk van Bert van der Helm: 21-14, 21-19 en daarmee was voor Scylla de kans op een gunstig resultaat verkeken. Welis waar werd het nog 3 door overwin ningen va nGé Bakker op Frans Schoofs en Bert van der Helm op Bert Schoofs, maar aan de nederlaag was niet te ont komen. Deken won van Bakker en Frans Schoofs aakte er 73 van door in drie games van Ed van der Berg te winnen. In de strijd tegen STH/TSB heeft Scylla 2 het niet kunnen bolwerken. Ed Fallaux was de beste man met over winningen op Bert Onnes en Rob Joëls. Anton-Wil van Zoelen won eveneens van Rob Joëls, verloor in drie games van Onnes en verspeelde tegen Peter Joëls minstens een game na een 16-10 voorsprong, hij verloor deze met 24-22 en toonde de 2e game geen interesse meer: 10-21. De Hagenaars wonnen ook het dubbel en eindigde met 7 3. Theo Bakker kwam er niet aan te pas. Peter Joëls bleef ongeslagen voor. STH/TSB Scylla 3 heeft de leiding veroverd in de promotie overga gsklas door met 73 te winnen van REA 1. Peter van Schie won driemaal, zijn broer Karei virlcor een keer en Hein Chrispjjn won eenmaal. Alleen Hans de Roode verloor een keer tegen Phoenix 2 en daardoor werd het 82 voor Scylla 4, de Leidenaars ver loren namelijk ook het dubbe'1 Oos tenrijk en Van Gennip wonnen drie keer. Scylla 5 haalde weer een kostbaar puntje tegen 21-UP 2. Het werd 55 door twee winstpartijen van Ellen Kort en Koos Kanbier. Voor het vijfde puntje zorgde Schouten. Steeds Vooruit Het was tè rumoerig in het Hilver- sumse Schilpadtafeltennishuis, waar o.a. ook Docos speelde en dat was van in vloed op het spel van de Warmondse spelers. Te veel geïrriteerd en te weinig geconcentreerd gingen zij een ruime ne derlaag tegemoet. Alleen Nol Sikking en Nelly van Rijn wonnen eenmaal. Sikking en Nora Broxterman wonnen het dubbel. Het werd 73 voor Quick 2, dat in in valler Rootselaar en zwakke kracht had. Het wordt nu wel dringen in de staart van de groep van Steeds Vooruit. Op de achterhoede van drie teams hebben zij nog twee punten voorsprong. De wed strijd tussen ATTC/BOOT en NOAD 2 werd niet gespeeld. De Alphenaren lie ten zich niet zien in Schiedam. Play Fair Het damesteam maakt een goede kans zich op de 2e plaats achter De Treffers te handhaven. Zij wonnen met 50 van Spirit, waarbij slechts een game verlo ren ging. Ada Commissaris en Dineke Klein-Heuzen wonnen alle partijen. Ook het eerste herenteam wenst niet voor degradatie in aanmerking te ko men. Zij wonnen met 64 van Gossima. Ruud Mol Iers was weer uitstekend, hij bleef ongeslagen. Zijn teamgenoten Wim van Egmond en Arnold Heuzen moesten met een overwinning genoegen nemen. Middels hel dubbel werd de overwinning gescoord. De glansrollen van NSSS zijn in an dere. handen overgegaan. Tot nu toe voerde Bert van Paridon de hoofdrol, was Nellen Elstgeest een goede 2e en Kees Berg een zwakke derde man. Na enige weken heeft Kees deze zwakke image weggegooid en zich ontpopt als een betere speler. In de bijzonder be langrijke wedstrijd tegen VVV werd het 73 voor NSSS. maar boeken allen twee overwinningen. Opmerkelijk was het spel van Berg. Hij won tweemaal vrij gemakkelijk en verloor de derde partij tegen Van der Steen die ongeslagen bleef met 2119 in de beslissende game. Ook Nelly Elstgeest speelde goed. tweemaal won zij ruim. maar verloor dik van Van der Steen. Kopman Bert van Paridon leed weer een van zijn spo radische nederlagen. Ook tegen de beide andere tegenstanders had hij het moei lijk, waarender tegen Van Leeuwen (2119 derde game). Avanti De Hazerswoudenaren verloren het eerste punt in de promotiecompetitie. Het kwam door een gelijkspel tegen Wibats 4. waar de vrij zwakke Pim Ren- sen voor deze gelegenheid was vervan gen door Karei Poortman. Deze won van Wim van Steenbergen en Jan van Wet ten. Gelukkig voor Avanti speelde Leo Straathof bijzonder sterk. Leo won al zijn partijen, hetgeen teg endit sterke Haagse-team een bijzondere presatie is. Jan van Wetten won van Holleman en Avanti won ook het dubbel. Steenbergen bleef nu zonder winst. Avanti 2 won met 73 van Reflex-Voorschoten. Gertjan de Ruyter bleef ongeslagen, Ron Fase en Aartjan Pannebakker wonnen resp. twee Het eerste meisjesteam won in Tiel met 8—2 van de Tielse T.C. Verrassend was dat niet Els Vreeburg maar Lize Smits ongeslagen bleef. Vreeburg en Pannebakker verloren van Mieke Arntz. Het 2e meisjesteam verloor met 6—4 v 21-Up. De Avantimeisjes wonr Ook het jongensteam kwam ni dan een 6I-nederlaag tegen Noad. 0 hier wonnen de Avantispelers ieder e volle Een bijzonder lange en spanneo wedstrijd heeft het lot van Den Bur: bezegeld. Toen na een enerverende vri strijd 's nachts tegen 1 uur de eindst; kon worden opgemaakt, in het voordeel an RTC doorgeslage het was 64 voor de mannen uit Rij saterwoude. De strijd van Otto Verke was in zoverre vergeefs geweest, dat i team zonder punten bleef. Wél i zijn drie partijen, waaronder de titans: D'g' strijd tegen Joop de Wagenaar. De ele versloeg evenals Cor Bouwmeesl^nij Peter Frank en Piet van der Raadt, van Es scoorde het zesde punt teg Piet van der Raadt. Voor beide teams de eei-ste plaats nu moeilijk haalba: Promotiekansen blijven echter, hoetf Den Burcht ook in de komende wee den zonder de verhuisde naar Ze Gerard van Velzen zullen moeter ven opereren, hetgeen het team aai kelijk verzwakt. De dames van RTC vi loren met 100 van Docos 1.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14