rWEE STOFFEN, EEN DESSIN WAT IS ER MET HET GOUDEN LPMG GEBEURD? Tafeltennis lijkt soms n begrafenis Vieuwtje van Boussac: Negenjarige redder beloond )r. F. v. Furth benoemd tot gewoon lector Jeugdige inbrekers bekennen kraaktocht door de Bollenstreek Voorkeur voor banden en accu s Happening vol charme N.-Hofland krijgt een bus EMSKERK Leidse Agenda SATERDAG 13 FEBRUARI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 In lange broek en toch. luchtig. [VOORSCHOTEN „Ik noem je geen A .helden zijn er maar weinig. Maar je flink geweest en om je flinkheid e deze mooie herinnering". Wethou- fcdr. P. S. Pels gaf met zichtbaar pie lde 9-jarig Hans Chrïstiaan van der i polshorloge als geschenk van [gemeente Voorschoten. Twee peuters water halen, dat is de prestatie Hans geweest en naast de dank van overgelukkige ouderparen, was er n gistermiddag ook de dank van het Co (neentebestuur. Dp 30 september vorig jaar reden twee d ondt iters van 2'/ï en 3'/a jaar op hun drie- elfietsje door het Adegeesterpark ik langs het water. Hoe het precies emaal gebeurde weet niemand, maar beide jongetje vielen in het water, was Hans van der Molen niet langs iclcomen. dan waren deze twee peuters s.ss-24 ;er vedronken. )oS( Aan de Leidse Universiteit van Furth, hoofd van het labora- oor Celluraire Immunologie van t Leidse Academisch Ziekenhuis en de ef de clinique van de afdeling Micro- Ie Ziekten, benoemd tot gewoon lec- n de microbiele ziekten. )r. R. van Furth studeerde vanaf 1947 ïeeskunde aan de Leidse Universiteit, arts specialiseerde hij zich in de in- ne geneeskunde bij het St.-Elisabeth's Haarlem en het Academisch Zieken- is te Leiden. Bij laaatstgenoemde zie- nhuis werd dr. v. Furth verbonden als tenschappelijk ambtenaar aan de af- ling Immunothematologie en de Bloed- nk. In 1964 promoveerde dr. R. v. Furth werd tevens tot chef de clinique van afdeling Microbiele Ziekten benoemd, jaar later volgde zijn benoeming tot d van het laboratorium voor Cel- ire Immunologie. In samenwerking met professoren uit w York en Londen, heeft hij de eerste r» ooi- ernationale conferentie over Mono- iclear Phagocytes georganiseerd, die in te Leiden werd gehouden. Enige en algemene kennisgeving Met droefheid geven wij kennis het plotseling overlijden van mijn man, vader en opa LEONARDUS HENRICUS KERKVLIET echtgenoot van W. M. v. d. BURG W. M. v. d. BURG kinderen en kleinkinderen Warmond, 12 februari 1971 Warmundestraat 38 Maandag de avondmis te 19.30 uur. De Requiemmis zal worden opge dragen dinsdag 16 febr. om 10 uur >n de parochiekerk van de H. Matthias te Warmond, waam de begrafenis op het R K. kerkhof Met wethouder Pels was meegekomen de gemeentesecretaris A. Eveleens en vrouw Van der Zee met hhar thans 3- jarig zoontje Tjeerd, die van de water partij geen nadelige gevolgen heeft o< gehouden. De andere kleuter Martijn der Erve kon niet aanwezig zijn. Het feest vond plaats in de vierde klas van de Adegeesterschool en het werd een feest voor de hele klas, niet in het minst door de actieve medewerking van de wet houder, die de kinderen probeerde te ..testen" op het gemeentebestuurlijk ter- LEIDEN Voor een overvolle zaal presenteerden gisteren zes mannequins de nieuwe voorjaarsstoffen van Boussac de Paris. De stoffen waren omgetoverd in fijne modellen, waarvan jammer ge noeg niets in de confectie zal belanden en waarvan ook geen patronen te koop zijn. Het enige lichtpunt is dat enkele van de modellen gefotografeerd zijn voor Libelle en daarin als knippatroon zullen verschijnen. De show was wel erg fijn voor mensen met een goed geheugen die zelf kunnen naaien. Veel van de modellen zijn vrij eenvoudig na te maken. Dat was bijvoorbeeld het geval met de jurkjes in folklorestijl. Deze jurkjes zijn gemaakt van katoe nen stoffen in alle mogelijke kleuren en dessins. Het meest opvallend hierbij waren de modellen van zwart met wit te -katoen waarin streepjes en balletjes met elkaar gecombineerd werden. Voor de vrolijke toets werden veel rode sjer pen en strookjes gebruikt. De prijs van de stof hoeft geen beletsel te zijn deze jurkjes te maken, want deze kwam niet uit boven de vijftien gulden per me- Ruches Op deze show waren de shortsmodel len sterk vertegenwoordigd, maar ook zoals in veel collecties met wijde over slagrokken of mantels. Iets heel nieuws uit de Boussaccollectie werd voor deze modellen toegepast. De shorts en rok ken werden gemaakt van stoffen in dezelfde dessins maar van een andere kwaliteit. De shorts van een piqué en de rokken en mantels van een doorschijn- nende voilestof. Door deze twee stoffen te combineren werden ook bij de avondkleding geweldige resultaten be reikt. Een lijfje van doorzichtige voile en de rok van de wat steviger piqué. Ook bij deze avondkleding kunnen we niet uit onder de shorts. Grappig waren vooral de shortjes waaraan de pijpjes waren gegarneerd met ruches en bor duursel. Ruches nemen trouwens een grote plaats in, in de komende voor- jaars- en zomermode. Maar de diepe V- halzen vragen wel om deze garnering. De rokken voor de middagmodellen hebben allemaal een lengte van net even onder de knie. Bijzonder elegant, bij de strandmodellen die voor het grootste gedeelte opengeknoopt worden geeft het juist weer een sportief effect. Een tweede nieuwtje in de Boussaccol lectie is dat de piquéstoffen nu ook verkrijgbaar zijn in een breedte van 140 centimeter. Erg fijn voor het maken van tuniekpakken die deze zomer ook weer veelvuldig voorkomen. Vaak met gauchobroeken, ook in de lengte net onder de knie. De jasjes die hierop gedragen worden hebben twee verschil lende belijningen, het battle-dress en blazermodel. De blazer enkele jaren ge leden een gewraakt kledingstuk, heeft zijn definitieve come-back gemaakt. Op deze show werd hij gedragen op een Gevarieerde grafiek bij v. d. Vlist Deze maand is bij v. d. Vlist aan de Botermarkt een gevarieerde tentoon stelling ingericht van grafiek, plastieken en wat surrealistisch schilderwerk. J enny" Dalenoord laat zich kennen als een veelzijdig grafisch kunstenares, die zich niet alleen thuisvoelt op het abstracte, het half-figuratieve en het conventioneel-figuratieve vlak. Met haar halfabstracties beter ge zegd: simplificaties valt zij nogal eens in herhalingen, d.w.z. prenten met onderling soms kleine verschillen in tekening en kleur, zoals in „Stad- rand" twee maal en „variaties óp een viaduct" zelfs drie maal. Dat werk is wat statisch bovendiemen we kunnen haar dan ook meer waarderen in vol ledig figuratieve prenten als „Ezel- markt in Granada" en het rank en soepele gesneden „Vogeljacht". Pren ten als „De nieuwe stad" doen wat te veel aan affiches denken om sterk te boeien. Waarmee we natuurlijk niets ten nadele van goede affichekunst wïllen zeggen. Ronnie Weerts zoekt het in de een voudige dingen des dagelijksen levens: eenvoudige zaken als „Schommel stoel", „Poppen" het mooie „Moeder en kind" en een tweetal „Familiepor tretten" waarin zij ietwat ironisch een pópachtig element introduceert met opgeplakte papieren taartservet- randjes e.d. Misschien van haar kant een plagerijtje, maar van ons hoeft het niet. Zeer fraai en stemmingsvol is echter de aquatint „Strand" en een stoere portret kop van Einstein, die zich in een map bevindt met overigens een aantal bric-a-bracprenten. Gedegen werk, echter zonder veel echte uit schieters. De plastieken van Frits Stapel, alles in klein formaat, zijn conventioneel maar goed gemodel leerd. Onderwerpen als omhelzingen en moeder en kind zijn zaken waar we zo langzamerhand wel op uitgeke ken raken en ook bij Stapel geen Mooi zijn van hem de koppen van een meisje en een jongen, die, hoewel ook niet opzienbarend, wel innig zijn. Het liefste zijn ons echter de kleine dierplastieken. Raak getroffen, grap pig geboetseerd en trefzeker van be weging. Een uitschieter is het beeldje van een rennende windhond. Tenslotte is er een niet op de uitno diging vermelde gast uit Roubaix in Noord-Frankrijk: Mare Lebrun. Er hangen van hem een aantal surrealis tische werkjes met titels als „Auto portrait", „Paysage" en „Coucher de soleil" onder anderen. Ze zijn over het algemeen in een lelijke groen blauwe kleur geschilderd, maar als men dit surrealisme zou willen waarderen moet men Dali niet gezien hebben. willem prins zeer wijde plooirok. Beide waren ge maakt uit een bijzonder mooie kwaliteit Romantiek Romantiek, een hele tijd verbannen uit de mode mag nu ook weer. Een goed voorbeeld hiervan was gisteren te zien. Fijne stoffen in tere kleuren ver werkt tot een jurkje met onder aan de zoom een zeer wijde gerimpelde ruche, wijde mouwen en een pelerine. Opval lend detail in deze collectie waren de stoffen met oosterse figuren. Zij werden op originele wijze gepresenteerd. De modellen waren in kimonostijl gemaakt en de mannequins droegen hierbij de bekende Japanse pruiken. Deze stoffen zijn onder de naam Geisha te koop. Als accessoires werden bij bijna alle model len enorme hoeden of grote „schoffies petten" gedragen. De ceintuurs werden vervangen door brede sjerpen in één van de kleuren van het patroon van de De show werd per traditie besloten met een bruidstoilet, deze keer niet wit maar in een prachtig beige met wit bloemdessin. Een jurkje dat naderhand erg makkelijk gedragen kan worden maar daardoor muntten alle modellei van deze show uit. Draagbaarheid. Kor tom een show waar een vrouw die zelf haar mode maakt veel ideetjes qp kan doen en goede informatie 'krijgt ovc nieuwste zomerstoffen, die allemaal bij de firma Gronheid te koop zyn. LEIDEN. De onbevangenheid van „Maskerette" was ver te zoeken in de Stadsgehoorzaal, waar het Lelda Politie Muziek Gezelschap het éénenvöftlgate bestaansjaar vierde met een concert, een cabaret en bal na. Het „groene" boekje informeerde ons op een wat moeizame manier over wat er zoal op het programma stond. De nog jonge en in dienstjaren zeker jeugdige voorzitter opende de bijeen komst met het gebruikelijke welkom heten van de nodige echt Leidse autoriteiten. HU bracht in herinnering, dat de uitreiking van de koninklUke erepenning van ver dienste één van de hoogtepunten van het gouden jubi leum was geweest, evenals de aanstelling van de heer Anderson tot eerste dirigent. Na de nodige enveloppen, bloemen en erepenningen voor weldoeners en mede werkenden kon het concert beginnen. Daarmee kunnen ook mijn vragen beginnen: wat is er met het L.P.M.G. gebeurd na het gouden jubileum? Ik ken het gezelschap als een fanfare uit de vaandelafdeling, maar, ondanks alle vaandels op het podium, beb ik de muziek uit de vaandelafdeling node gemist. Met name de middenstemmen waren erg zwak en dat was vele keren duidelijk te horen. Het programma bestond eigenlijk uit twee delen: het eerste deel was muziek om de muziek, het tweede deel was een duidelijke knieval voor de niet zo erg muzikaal geïnteresseerde toehoorders. De mars van de olifanten ging zo nu en dan erg ongelijk; in „Le Roi d'Ys" ontbrak iets te veel spanning Dat laatste was ook te wijten aan de zwakte van de compositie zelf, want Stalmeier heeft er een fanfarebewerking van ge maakt, die erg mank ging. Hier hadden hobo's moeten klinken. Nogmaals, dat is geen verwijt aan de politie, wel een verwijt aan de bewerker. Het feestelijke diver timento van Otto Ketting lag de uitvoerenden het best. Met name de ballade daarin was een genoegen om te beluisteren. Met de bladeren van Waldteufel had men duidelijk te hoog gegrepen. De trompetsolo van P. J. van den Akker kwam er niet onberispelijk uit, maar je moet op een trompet in dit geval viool kunnen spelen om alle moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. In een recensie als deze mag je natuurlijk niet uit het oog verliezen, dat het L.P.M.G. geen beroepsgezelschap is. Ik probeer daar ook terdege rekening mee te houden. Maar dat neemt niet weg, dat de „Paso Cabaio" van Kees Vlak me erg heeft verbaasd. Een calypso in vier kwartsmaat was voor mij erg nieuw! De Baïon sleepte iedereen overigens terecht mee naar de komende feest vreugde. Dient hier nu nog vermeld te worden de mars „Kings way" van Ton Kotter, waaraan tien tamboers meewerkten onder leiding van tweede dirigent Voerman. De daarop volgende „a Banda" van Pi Scheffer was de overgang naar het cabaret. De zaal was er wel aan toe en zal daarom niet gehoord hebben, dat de sambaballen precies tegen het ritme in werden gebruikt! Maar hoop doet leven, ook voor de toekomst, hoewel Ik Anderson en zUn mannen (sorry: en zUn dames en heren) In de toekomst toch wel meer muziek uit de vaandel- afdeling toewens. JAN DOOVE SASSENHEIM In de nacht van oensdag op donderdag werden in Voor schoten twee jeugdige Leidenaars (resp. 18 en 19 jaar) door de politie op heter daad betrapt by een inbraak in een Beter resultaat van Leidsche Wolspinnerij LEIDEN In de eerste negen maai den van het boekjaar 1970-1971 zyn de resultaten van de Leidsche Wolspinnery N.V. (Neveda-wol) verbeterd ten opzich te van dezelfde periode van het vorige boekjaar. De winst na belastingen nam toe van 0,7 miljoen tot bijna 0,9 miljoen op 31 december 1970. De winst over het gehele vorige boekjaar was bijna 0,8 miljoen (bijna f 1,2 miljoen), toen een dividend werd uitgekeerd van 13 c/c. Het bedrijf zal wederom 6 als interim dividend uitkeren, zo is op een buiten gewone vergadering bekendgemaakt. De eerder bekendgemaakte omzet- verbetering van ongeveer 20 heeft zich gehandhaafd en de orderpositie is sedert geruime tijd zodanig, dat door de bedrijven op volle capaciteit wordt ge- MINISTER BEERNINK: In Warmond kan ambtenares bij huwelijk nog worden ontslagen WARMOND De gemeente Warmond een van de vijftien gemeenten in ons land, waar het ambtenarenreglement nog voorschrijft, dat de ambtenares die in het huwclyk treedt wordt of kan worden ontslagen. Minister mr. H. K. J Beernink (Bin nenlandse Zaken) heeft dit gisteren aan de Tweede Kamer meegedeeld. Deze vijftien gemeenten zijn Angerlo, Bols- ward, Buurmalsen, Den Dungen, Geleen, Gemert, Halsteren, Maasdriel, Ooster hout, Putten, Schinveld, Someren, Son, Warmond en Westerhoven. LEIDEN garagebedrijf (filiaal Kamsteeg). De poli tie bleek met deze twee jongelui een goe de vangst te hebben gedaan. Tijdens het onderzoek bleek dat ze niet minder dan 26 inbraken op hun geweten hadden in de volgende plaatsen: Voor schoten, Wassenaar, Leiderdorp, Leiden, Oegstgeest en Sassenheim. Behalve in an dere bedrijven en enkele woonhuizen ging hun voorkeur vooral uit naar garage bedrijven, waarbij ze het voorzien hadden op banden, accu's, radio's (portables) en motoronderdelen. Daarnaast, maar in mindere mate, bestond de buit uit siera den en rookgerei. Van de opbrengst werd in café's goede sier gemaakt. Bij huis zoeking en in de auto (waarmee Leiden en omgeving onveilig werd gemaakt) kon een klein gedeelte van de buit worden achterhaald o.a. wat sieraden en porta bles (9). Het tweetal is gistermorgen voor de officier van justitie te 's-Gravenhage geleid. (14). Dag. ook j Maskerette: LEIDEN Het was één golvende zee kinderhoofden gisteravond in de Schouwburg. „Mam, daar zit Simone", „daaaag Wilma" en der- gelUke uitroepen meer karakteri seren de stemming vooraf. Het is ook een belevenis om naar een kinderoperctte te gaan kUken en luisteren. zenuwachtiger geweest dan de uitvoerende kinderen, die zich op maakten om met een dreigende verkoudheid naar een feest te gaan, met alle verwikkelingen vandien, die de tekstschrijfster had kunnen bedenken. Uw verslag gever heeft maar korte tijd de uit voering te kunnen meemaken de Leidse politie eiste zijn aandacht op ongeveer gelijke tijd in de Stadsgehoorzaal maar qua tekst viel hem één ding op: zullen kin deren ooit tegen elkaar zeggen „jullie zult"? De kinderen spraken en zongen op muziek van Tonny Weidner- van der Staay zeer onbevangen, opmerkelijk goed verstaanbaar én goed op toon. Het was een happe ning vol charme; volledig onbe vangen en ik vraag me echt af wat er nu toch met de groene paraplu is gebeurd. JAN DOOVE VOORSCHOTEN Vanaf a.s. zondag zal de wUk Noord-Hofland in het open baar vervoer (IUn 45) van de Noord-Zuid hollandse Vervoer MaatschappU N.V. worden opgenomen. Voorlopig zal de vol gende tijdelijke route worden ge reden: De Vink, Leidseweg. Trompweg, Jan Evertsenlaan. Aert van Neslaan, Piet Heynlaan. Leidseweg enz. v.v. De halteplaatsen in bovengenoemde wijk zullen worden gevestigd op de na volgende punten: a. Jan Evertsenlaan- Abraham van der Hulstlaan; b. Jan Evertsenlaan-Aert van Neslaan-Korte- naerlaan. De halteplaats De Stenen Muur, die sedert enige tijd is gevestigd nabij de Trompweg, zal met ingang van zondag worden verplaatst naar de Witte de Wittlaan, de halteplaats bij de Aema- liaweg zal eveneens met ingang van 14 februari a.s. vervallen. Tenslotte zal een avond (begin/->ind)halte worden geves tigd op de Piet Heijnlaan, die op de tijd stippen 21.24 uur. 22.24 uur en 23.24 uur dient ter vervanging van de halte Linde hoeve op de eidseweg. P.v.d.A.-Leiden viert zilveren bestaan LEIDEN De afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid viert het 25- jarig bestaan van partij en afdeling met een bijeenkomst op 16 februari in „Eigen Huis", Rapenburg 24 in Lei den om 20 uur. Buitenlands specialist en Tweede-Kamerlid voor de P.v.d.A., Max van der Stoel, spreekt dan over „De buitenlandse politiek van een pro gressief kabinet". De bijeenkomst is voorleden en niet- leden gratis toegankelijk. Er is gele genheid voor vragen en discussie. Aan de Leidse Universiteit is van daag de heer A. P. M. van der Veelt, be noemd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen. De heer Van der Veek was als wetenschappelijk medewer ker bij de organische chemie aan de Leidse Universiteit verbondeu. Bakker wil meer leven in zijn sport (Van onze sportredactie) LEIDEN Het schijnt met de rust van de tafeltennissers gedaan te zijn. Het heilige der heiligen, de wedstrijd zaal, lijkt eindelijk van de plechtige, welhaast adembenemende stilte te wor den ontdaan. Voorzitter Van Dilst van de NTTB heeft de deuren wijd open gezet. Meeleven, toejuichingen, zoge naamde „actieve passieve recreatie", daar is de lucht, die de eens zo angstig afgesleten ruimte moet binnendringen, mee verzadigd. Toeters en ratels zijn de middelen om de boel op te vrolijken, teneinde de supporters zichzelf weer te laten worden. „Daarom deed het zo vreemd aan dat die scheidsrechter zondag bij Scylla- Tempo Team zo'n drukte maakte, dat er iemand met z'n vingers zat te tokke len". Dat zegt de in het vuur van de strijd zo geëmotioneerde Gerard Bak ker, die de psychisch ondermijnde refe- rèe tenslotte tot staken doopte: „Toen wij een voorsprong van 54 hadden ving Schoonemeyer bij de stand 119 de bal op. Nu heb ik altijd te horen gekregen dat als je een bal kan vangen je die ook kan slaan. Het had dus 1110 moeten worden, maar het bleef gewoon 119. Daartegen heb ik als aanvoerder geprotesteerd. Het enige wat ik heb gedaan is op de tafel toelopen. Er is geen omheining omheen, dus je staat zo in het centre-court. Ik "vind het overdre ven dat daarvoor is gestaakt. Dan zou iedere voetbalwedstrijd wel gestaakt kunnen worden. Bedreiging van Schoonemeyer", zo vermeldt het door Scylla niet ondertekende arbitrale rap port. „Ik verwacht helemaal geen straf, niet voor mezelf tenminste. Ik heb nie mand iets gedaan". En over de in de ogen van de leidsman irriterende bege leiding op de banken: .Tafeltennis is een concentratiesport, maar je moet de spelers niet heilig maken. Pas verloor Nederland van Griekenland waar het publiek begon te klappen. Daar konden onze jongens niet tegen. Dat hadden ze immers nog nooit meegemaakt." Opmer- mekelijke woorden uit de mond van een wat teruggevallen topspeler, die zich zelf zo vaak opwindt over piepen de, ritselende, of knisperende interrup ties. Een tafeltennisser ook, die tijdens zijn spel zo vaak éénacters opvoert, monologen, waarbij hij zichzelf de groot ste verwijten maakt. Stof tot volop hi lariteit: „Ik heb er behoefte aan om te kunnen praten. Ik zou veel minder spelen als ik me niet kon Iten. Het werkt gewoon ontspannend. Maar al wind ik mezelf ook op als ik geluiden hoor in een zaal, ben ika een voorstn- der van een andere sfeer. Het is toch waanzin dat het net een begrafenis is. Een topsporter moet geen uiterste rust nodig hebben. Hij moet alles kunnen wegdenken. De Chinezen heb ik gezien. Die blijven rennen achter de tafel. Pang, pang, pang. Die merken niets. In Joego-slavië heb ik het meegemaakt, dat 7000 man Slavi Slavi riepen, zodat je vreesde dat ieder moment het pla fond naar beneden kon komen. Vele Gerard Bakker in duel met Frans Schoofs slijten het nog voor onsportiviteit als er I het meteen uitgelegd als een intimida- wordt aangemoedigd. Ik vind dat een tietactiek. Kom je even over de grens amateuristische instelling. Hier wordt dan is het een normale zaak dat er bij een kant- of netbal wordt geklapt". Felheid zal ook het topduel Deltalloyd Scylla beheersen. Terwijl het nog onze ker is of Ed v. d. Berg zich van deelname kan verzekeren, komt Gé Bakker in het Amsterdamse verzeke ringsgebouw niet in optimale conditie aan de start: „Ik heb met een blessure gesukkeld, die ik overhield aan een voetbalwedstrijd. Daarna kreeg ik griep en toen een scheen- en een teenblessu re. Dan ben je op de helft van het seizoen. Je bent onzeker, dat je je niet goed hebt kunnen voorbereiden dan ben je al verloren. Bovendien werkt het averechts als je tweemaal hard gaat trainen. Normaal ga touwtje springen en driemaal per week hardlopen voor het seizoen. Ik moest daar kortgeleden nog mee beginnen. Begrijpelijk dat dan je tafelvastheid minder is". Maar al zou de 31-jarige Bakker normaal zijn trainingsschema hebben gewerkt dan nog zóu hij in trainingsuren ver achter gebleven zijn bij Frans Schoofs c.s.: „Deltalloyd heeft de accommodatie om te trainen. Als wij om half zeven beginnen zijn zij al klaar. Ed Fallaux en Anton Will van Zoelen hebben meer talent dan Bert Schoofs en Carel Deken, maar zij kun- maar vijf uur per week trainen. Schoofs en Deken staan twintig uur achter de tafel. Voor de vorm hebben tot half één een baantje bij Delta Lloyd. Als wij winnen dan zou dat voor Deltalloyd een blamage zijn. In septem ber hopen wij ons tafeltennishome in gebruik te nemen, zodat L ïrt v. d. Helm zich goed kan voorbereiden op de Europese kampioenschappen". Voorlopig verkeert het plan Roomburg nog in het „papieren" stadium, zodat de trainings faciliteiten ten opzichte van de Amster dammers niet op korte termijn verbe terd kunnen worden. Vandaar ook dat Bakker stelt: '„Deltalloyd mag dan landskampioen worden, voor ons zelf weten wij dat wij gezonder en relatief sterker zijn. Ons zesde team speelt vergangsklasse. Daar kan Deltalloyd »an tippen". JAN PREENEN ZATERDAG 13 FEBRUARI Leidse Schouwburg: „Wie is er bang voor Virginia Woolf" Toneelgroep Randstand Aanvang 20.15 uur. Technische School Haagweg.: Open bare les. Aanvang 9—12 uur. MAANDAG 15 FEBRUARI ANTONIUSCLUBHUISFeestavond NKOV met optreden Sempre Avanti. Aanvang 20.00 uur. STADSGEHOORZAAL: Modeshow Ge- illustreerde Pers. Aanvang 14.15-20.00 KANTINE RIJKSUNIVERSITEITSGE- BOUW STATIONSPLEIN: TAS-Postze- relrullavond. Aanvang 20.00-22.30 uur. LEIDSE SCHOUWBURG: Soft Rock Musical HIC. Aanvang 20.15 uur. GEBOUW RIJKSUNIVERSITEIT ZAAL I: Staking in de Borinage van Joris Ivens. Aanvang 12.30 uur. DINSDAG 16 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: Baas in eigen zaak. Toneelgroep Theater. Aan vang 20.15 uur. L.J.H. GEBOUW LEVENDAAL 11: Jongeren K.V.P. Aanvang 19.45 uur. STADSGEHOORZAAL: Hearing Nieu we Woonvormen. Aanvang 20.0Q uur. FILMZAAL ACADEMIEGEBOUW: L.A.K. Slapsticks van Buster Keaton en Charles Chaplin. Aanvang 20.00 uur. EIGEN HUIS, RAPENBURG 24: Mr. van der Stoel over Buitenlands Beleid. Aanvang 20.00 uur. EIGEN HUIS RAPENBURG 24: Car navalsfeest. Aanvang 22.00 uur. WOENSDAG 17 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: Wie is er bang voor Virginia Woolf. Aanvang 20.15 DE LAKENHAL: Gaudeamuskwartet. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 18 FEBRUARI STADSGEHOORZAAL: Concert Resi dentie-Orkest. Aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 19 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: Cilli Wang pantomime. Aanvang 20.15 uur. HOT HOUSE RAPENBURG 24: Kwin tet Rob Tichelaar. Aanvang 22.00 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: Wie is er bang voor Virginia Woolf. Aanvang 20.15

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3