i CelcLic Sou/tant NIEUWE FAMILIETROEF l~ TELEVISIE VANAVOND [Ni< VAN DE VARA: ARNIE rv antenne jA>n Acht Beeldhouwer Johan Polet overleden Sport op tv en radio Nieuw soort hippies Met liedjes het land in tes» TELEVISIE MAANDAG Ve Or lb( ■uv; re' RADIO MAANDAG BEN JE 15 JAAR... Leidse Courant krantenwijk: PAGINA 2LEIDSE COURANT ZATERDAG 13 FEBRUARI 191 ,ateri Levenshouding norm voor zetel katholiek WOOR het Katholiek Schoolblad is, n de vorm van een adhesiebetuiging, aandacht gevraagd voor de verklaring van de Nederlandse Katholieke School raad over de katholieke school en de verschillende types van „samenwer kingsscholen" die op sommige plaatsen- gesticht worden. De N.K.S. waaraan het episcopaat vijf jaar geleden de zorg voor het katholiek onderwijsbeleid in Nederland heeft overgedragen is niet enthousi ast over de samenwerkingsscholen; hij geeft ook vandaag aan de dag verre de voorkeur aan de katholieke school, maar wil niettemin verantwoordelijk heid op zich nemen voor de katholieke jeugd op de smaenwerkingsscholen, mits de katholieke participanten in sa menwerkingsscholen verbindingen on derhouden met het geheel van het ka tholieke onderwijs. Dit wordt zeker ook actuele zaak nu binnenkort de eerste experimenten met middenscholen gaan beginnen en die gegarandeerd ernaar zullen streven het karakter van „samenwerkingsschool" te Opzet en praktijk 11TIJ leio^sn, dat de X^tholic- '*ke Schoolraad en andere katholieke onderwijsorganisaties ten opzichte van de samenwerkingsscholen een voorzich tige houding aannemen. Want meermalen wordt de opzet van zo'n school op ideële gronden (oecume ne, solidariteit) bepleit, terwijl op de achtergrond feitelijk heel ander motie ven van organisatorische of didactische aard de hoofdrol spelen. Samenwerkingsscholen passen verder prachtig in het straatje van de onder- wijsautoriteiten die ook al ontken nen ze het in principe op de dag van vandaag door hun beleid feitelijk het liefst de vorming van grote schoolge meenschappen bevorderen. Helaas met een verder-gaande integratie zelfs dan die welke bij de bevordering van de Westeuropese eenheid nagestreefd wordt, waar men het eigene van ieders aard en cultuur wil behouden. Zich waar maken fN navolging van de N.K.S. stat hei •3 katholiek onderwijzersverbond dat het blijven toekennen van een voorkeur aan de katholieke school, impliceert dat de katholieke school zich ook in de slotperiode van de twintigste eeuw blijft waar maken. En dit hangt niet in de eerste plaats af van didactische vormen, maar een integratie van de levensbeschouwing in de vorming: men zou ook kunnen spre ken van een integratie van vorming en onderricht in de levensbeschouwing. Wat simpeler nog gezegd: het hangt af van de immateriële sfeer op deze scholen. De door ons hier genoemde instanties stellen dat de katholiciteit van de ka tholieke school voor een groot deel ge stalte krijgt in de levenshouding van hen die er onderwijs geven.Terecht wordt hier dan niet gesteld dat die onderwijsgevers zelf beslist katholiek moeten zijn. Wel staat zo vast, dat de levenshouding van de onderwijsge vers en de schoolleiders en bestuur ders dan een belangrijke norm wordt voor de „inhoud" van de katholieke school. Want alleen daardoor kan die school zich blijvend waar maken. Hier is een uiterst belangrijke zaak aan de orde; een waarbij menig betrok kene ervoor terugschrikt om over de consequenties na te denken. Een zaak die trouwens niet alleen speelt bij het onderwijs, maar voor diverse andere structuren waar het predikaat „katho liek" een onderscheid met andere orga nen pretendeert; deneken we vijboor- beeld eens aan radio- en televisie, vak- korganisaties, politiek, jeugd- en jonge- organisaties, politiek, jeugd- en jonge- Het principe te stellen is zeker als men er niet over nadenkt niet zo moeilijk. Maar hoever gaan de conse quenties? Waarschijnlijk ligt hier een nóg belangrijker taak dan op andere terreinen waarover men zich in katho liek Nederland anno 1971 dikwijls druk Toth tellen /^OK wij hfbben vorige week nog argumenten aangevoerd die voor uitstel van de volkstelling pleitten. De redelijkheid dient te erkennen, dat mi nister Nelissen door nieuwe toezeggin gen in de Kamer waardoor misbruik van gegevens zal worden voorkomen, een groot deel van onze argumenten heeft uitgehold. In die zin is de inter pellatie waardoor de oppositie de be windsman in de Kamer bracht zinvol geweest. In hoeverre één van onze argumenten voor uitstel blijft gelden, moet worden afgewacht: het argument namelijk dat de bedoelingen van-de-volkstelling door veel weigeringen en een sfeer van on rust doorkruist zou kunnen worden. Minister Nelissen heeft mogelijk een deel van deze onrust weggenomen, ter wijl bij een ander deel van de weige raars uitstel hoogstwaarschijnlijk niets helpen zou, omdat ze tegen zijn en blijven, hetzij uit principe hetzij van wege de manie om „tegen" te zijn. Wat de redelijk denkende burger zich dan verder van het Kamerdebat over de volkstelling 1971 zal blijven herinne ren is de bevestiging, dat K.V.P.'er Nelissen als minister zijn taak in de volksvertegenwoordiging (en meestal ook daar buiten) voortreffelijk vervult. Hij staat open voor andermans argumenten, debatteert niet scherp maar duidelijk en integer-, Hij -aou kom entte Ttnaantfwv irtët dr. Veringa wel eens de zwaarste K.V.P.- •troeven in het belangrijke pöhtteké'Bpdl kunnen worden. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse beeldhouwer Johan Polet is ion- derdag op 76-jarige leeftijd in de Boer- haave kliniek te Amsterdam overleden. De beeldhouwer kreeg zijn opleiding aan de Quellinusschool en de Kunstnij verheidsschool in Amsterdam. Hij ont wierp vele bronswerken van arbeiders, arbeidersvrouwen, boeren en boerinnen, zowel koppen als figuren, en voorts mas kers, die in de architectuur werden ver werkt, o.m. aan de Landbouwhogeschool in Wageningen. Tot zijn voornaamste werken behoren: het standbeeld van Domela Nieuwenhuis in Amsterdam.het Luchtvaartmonument op Schiphol, zes figuren aan de gevel van het stadhuis van Kampen, het beeld van Hugo de Groot bij de Hoge Raad in Den Haag en twee figuren aan het nieuwe gedeel te van het Leidse stadhuis. De begrafe nis is dinsdag 16 februari om 14.30 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats in Amsterdam. Afrikaanse kunst in Kijkduin DEN HAAG In het gebouw van de Pedagogische Academie van het Haagsch Genootschap aan de Zandvoortselaan 146 te Kijkduin wordt een tentoonstel ling gehouden van Afrikaanse kunst, in samenwerkingmet het Afrlkatnuseutn te Berg en Dal. De tentoonstelling valt in het kader van een reeks manifestaties die ener zijds gehouden worden omdat de direc tie van de academie van mening is dat de taak van deze instelling zich niet moet beperken tot het opleiden van onderwijzers. Tevens kan hierdoor, in samenwerking met de wijkvereniging Waldeck de mogelijkheid worden ge schapen voor de wijkbewoners om deel te hebben aan creatieve activiteit onder leiding van docenten en studenten van de academie. De tentoongestelde voorwerpen, kwalitatief van biizondëi niveau, zijn afgestaan door het museum te Berg en Dal. Ze omvatten maskers, voorouderbeelden, fetischen, gebruiks voorwerpen e.d. De tentoonstelling wordt dinsdagmiddag 16 februari geopc-.id door de heer P. Vink, wethouder van Jeugd, Sport en Recreatie van de ge meente Den Haag. Pater J. B. van Croonenburg, etnografisch specialist van het Afrikamuseum zal hierbij een in leiding houden. De tentoonstelling zal tot 13 maart te bezichtigen zijn; van maandag tot en met vrijdag van 9.00- 17.00 uur, bovendien op de maan- en dinsdagavonden van 19.00-22.00 uur. Op de zaterdagen kan men er van 14.00- 17.00 uur terecht. Eucharistieviering Morgen zendt de KRO-RKK-televisie een eucharistieviering uit vanuit de kerk van de H. Martinus te Twello, gecelebreerd door kapelaan G. Simons. Predikant is pastoor B. Bongers. Het parochiële zangkoor voert in de eu charistieviering de missa brevis in g. van Mozart uit, begeleid door een strijkersensemble van vijftien leden en met medewerking van vier zangso listen. Dirigent is Albert Kuiper, orga nist Ria Rotink-Taverne. De VARA, altijd op de bres rond voor luchtig t.v.-vermaak in vrou' het weekeinde, brengt van daag de eerste aflevering Arnold Nuvo, zijn Amerika, als land van de als gisteren. En dan zijn gro- Lillian (gespeeld door ongekende mogelijkheden, op te zoon Richard en een blonde, blauwogige Sue Ane de korrel. Zelfs de middel- springig-sproetig ding, An- Langdon), zijn twee kinderen matige Arnie, van de Amerikaanse familie- Richard (Del Russel) comedieserie „Arnie" op hel drea (Stephanie Stelle) zijn (emigranten)-grootouders, scherm. Voor de Lucille Bal- aanhangers wellicht eer gemis. Zij moeten voorlopig secretaresse Felicia Farfel In het eerste deel werkt hij (Elaine Shore). Ook het buiig echtpaar Frances Walter Granskog (Allison genoeg MacKay en Dick van Patten) proeven doet driftig afscheid roodharige vuurvreetster. Niet dat Lucy helemaal ver dwijnt, zoals onlangs Iron side. i de smelt- drea, zijn dochter, kroes geworpen door Griekse Plotseling geschiedt een klein wonder. Arnie is ge promoveerd tot een directie- post! Feest zal er zijn. Ieder een schaart zich aan een rij- in ke dis en Arnie verrast zijn volautoma- een beetje te tisch was-droogmachine. De de echte luxe, keerzijden van zijn post ziet de hij niet. Ze komen wel. De zich te ver ijzeren sleur te breken, aldus Arnie is een kleine burger- schulden te steken. Betaal- volgende ochtend als hij VARA-woordvoerder. Met i i kinderen cheques kredietkaarten merkt, dat speeches, verga- Arnie (een verrukkelijke tracht hij zich elke dag op- kunnen je inkomen vervier- deringen en andere moeilijke creatie van auteur Herschel voudigen. Daar is zijn huis dingen ook bij Amerikaanse samenleving, één uit zo'n rij. Ook al niet Een Amerika, waar de „job" zo bijzonder. Nee, Araie wil Bernardi) belooft trouwens harde, soms tragi-komische (met hypotheek). Het een goede bekende te wor den in de Nederlandse huis kamers. De beschrijvingen van de produktiemaatschap- pij liegen er niet om, de kijkcijfers in de USA nog geerd door zijn i minder. Vorig jaar september ging de serie in de States van start. horen. Het valt niet mee voor Arnie, de onhandige voorman. i beslissende invloed heeft ook niet opvallen. Hij is wat Voor de rol van Arnie heeft middelbaar, mid- Herschel Bernardi al zijn en bescheiden. Hij krachten nodig. Het is niet i op leeft recht toe recht aan, zijn toevallig, dat Bernardi zich het werk door zijn secreta resse (It's a women's world) dingen, en waar zijn baas zich vrouw verwikkelingen Ook neemt de ïn ontdekken, dat ze gewoon lief is. De huwelijks jaren hebben haar niet aan- vooral getast. Ze is nog net zo jong het (toneeel)vak leren kennen. Zaterdag VARA, Ned. 1, 19.05 In het programma „Studio Sport" van de NOS-televisie morgenavond om 19.30 en om 21.10 uur via Neder land II komen aan de orde het wereld kampioenschap hardrijden op de schaats voor heren in Gothenburg, in ternationaal kampioenschap badmin ton in Haarlem, tafeltenniswedstrijd Delta LloydScylla, de zaalhandbal wedstrijd SittardiaAalsmeer en de volleybalwedstrijd Delta Lloyd A. M. V. J.-Blokkeer. Het sportprogramma „Langs de lijn" van de NOS-radio zondag om 14 02 uur via Hilversum III bevat de vol- dende onderwerpen: het wereldkampi oenschap hardrijden op de schaats voor heren te Gothenburg, het intern, kampioenschap badminton, amateur voetbal, overzicht Belgische voetbal uitslagen zomede overzichten zaalhandbal, zaalkorfbal, waterpolo, basketbal, volleybal en de paarden- koersen in Hilversum. COLOSSEUM Morgen komt de Engelse formatie „Colosseum" met een aantal* numi ,yan hun. recente langspeelplaat „Daughter of time" voor de AVRÖ- televisie. De groep staat onder leiding van drummer Jon Hiseman, en be staat verder uit Dave Greenslade (or gel en piano, Dave Clempson (solo gitaar), Dick Heckstall-Smith (saxo foon), Mark Clarke (basgitaar) en Chris Farlowe (zang). De groep „Co losseum" speelt in deze uitzending on der andere „Daughter of time", „The me for an imaginary western", ..The time machine" en „Take me back till doomsday". De produktie en regie van dit pro- gramma zijn in handen van Rien van Wijk. Zondag AVRO Ned. I 19.55 uur. Edmond Classen als Eric t De A.V.R.O.-televisie brengt morgen het spel van Barry Bermange ..Alleen maar een bezoeker" (..Scenes from family life") op het scherm. Dit televisiespel is conventioneel van vorm. De visie die Bermange hierin geeft van het huwelijk is dat echter niet. Zowel achter de waarde van het huwelijk als die van de scheiding zet de schrijver een vraagteken. Een vrouw ontmoet bij toeval haar eerste echtgenoot en nodigt hem uit te komen eten. Hij komt; in de flat. die eerst van hem was; dezelfde flat waar hij destijds de man, die nu de tweede echtgenoot van zijn vrouw is, gastvrij ontving. Oude patronen herhalen zich en de afloop van het stuk is onontkoombaar. De rolbezetting is: Marielle: Ingeborg Elzevier; Walter: Ton Lensink en Eric: Edmond Classen. Het stuk werd uit het Engels vertaald door Ina Bouman. De regie is in handen van Maxim Hamel en het decorontwerp werd verzorgd door Fokke Duetz. Zondag, AVRO, Ned. I, 20 50 uur. Vanavond presenteert Mies Bouwman weer haar show „Eén van de acht", waarin vier koppels van twee familie leden strijden om een keus uit de cadeaus van de lopende band. Veel amusement ook in deze aflevering van „Eén van de acht". Daar is zangeres Salena Jones, zo langzamerhand een goede bekende (zij trad reeds drie keer in VARA-t.v.-programm's op) i Sylvain Poons die 75 jaar wordt. Sylvain Poons zingt „Sallie" en „Zing nog eens dat ouwe trouwe wijsje". Een heel bijzondere gast is de Amerikaan se jongleur Francis Brunn, die door kenners op het ogenblik als de beste in dit vak wordt beschouwd. Hij oogstte geweldige successen in Las Vegas, het Lido in Parijs en Circus Barnum. Zaterdag VARA, NED. I. 20.20 uur. Op 1 november 1963 ging de eerste „Voor de vuist weg" de lucht in. Het was een nogal klungelige uitzending met een maximum aan „ingestudeerde improvisatie". De klungeligheid heeft allang plaatsgemaakt voor vakman schap. De Vuist is een van de popu lairste t.v.-programma's geworden. Gisteren ging het programma voor de honderdste keer de lucht in. Willem Duvs is bezig aan zijn beste seizoen tot nog toe. Alle reden dus om de AVRO en de succesvolle presentator geluk te wensen met het programma dat, hele maal terecht, enorm aanslaat bij de kijkers. Het programma had een jubileum- karakter. Toen de 50ste Vuist gevjerd werd leidde dat tot een verschrikke lijke mislukking. Iets wat nu bepaald niet het geval was. Duys' gewone fout (tijd overschrijden door te lang laten Vijf programma's over paasnacht HILVERSUM (KNP) Van oudsher waren de christenen gewoon de paas nacht grotendeels wakend door te brengen. De paaswake was het eigen lijke paasfeest, oorsprong en hoogte punt van heel het kerkelijk jaar. Dat in latere eeuwen de paasnachtviering in tegenstelling tot de kerstnacht uit brede sektoren van de kerkelij ke wereld is verdwenen, is door velen diep betreurd. Het was paus Pius XII die de paaswake voor de roomska- tholleke kerk in ere herstelde. Sedert dien begon ook In de reformatorische kerken de paasnachtviering er meer en meer in te komen. Onder de titel: „Anders dan alle "andere nachten" gaat het C.v.K. een serie instructieve radioprogramma's uitzenden, bedoeld om steun te bieden aan pogingen om de paasnachtviering weer te maken tot een algemeen gebruik in de chris tenheid. De opzet van de programma's is als volgt. In een viertal uitzendingen wordt breedvoerige informatie gege ven over de verschillende liturgische tradities. Achtereenvolgens komt ter sprake: de joodse pesachviering, de vroegchristelijke paaswake, de ooste- orthodoxe en de roomskatholieke paasnachtviering. Met gebruikmaking van deze gegevens zullen dan in een laatste uitzending een aantal studen ten van verschillende theologische fa culteiten een model voor een eigen tijdse paasnachtviering aanbieden. Na de uitzending zal dit onderwerp door het C.v.K. beschikbaar worden gesteld. De uitzendingen vinden plaats op zon dag 21 en 28 februari, 7, 14 en 21 maart, telkens van 18.00-18.30 uur. Presentatie: dr. G. N. Lammens; tek sten: Dore Smit en Jar Pasveer. Promenade concert uitpraten) was beminnelijk ingebouwd. Er zaten een paar onverbiddelijke „krakers" in de uitzending: bepaalde lijk Luns, maar ook Verolme. Swingle Singers, schaatscracks en, de AVRO spaarde moeiten noch kosten. Suzan Oliver (Ann Howard in Peyton Place) en Dan Blocker (Hoss in Bonanza). Helemaal „De Vuist", ook gezien het feit dat het aardigste onderdeel (Mies Bouwman) te vroeg moest worden weg gedraaid omdat Willem zijn zendtijd weer overschreed. Een fijn programma. Gelukkig vallend in een sterk Vuist seizoen. De Vuist - moet blijven! En voor Willem Duys een heel hartelijk bedoeld proficiat! „Johnny en RUk" betekende een stap terug na de gelukkige start van Bob Rooyens by de KRO. Niet alleen oi toiletlol, maar ook omdat de regisseur met de techniek verkeerde accenten legde. Sinds gisteren zijn we bijvoor beeld van mening dat by iets tegen Liesbeth List heeft. Toch hebben van sommige onderdelen genoten. Die trelnscene: om je te bescheuren! Vg. In het NOS-t.v.-programma „Panora- miek" morgenavond zal een reportage worden vertoond over een nieuw soort hippies, die zich de „Kinderen God" noemen Het zijn zo'n vierhon derd meisjes en jongens die hun vroe gere verslaving aan verdovende mid delen hebben ingeruild tegen een we reldomvattende liefde in naam van God en de bijbel. Zij weigeren elk maatschappelijk en politiek engage ment en leven zwervend in een kloos terachtige discipline, met volstrekte gehoorzaamheid aan de leiders, sober heid en armoede. Zij kunnen slechts trouwen binnen de groep als hun lei ders dat goed vinden. Zondag NOS Ned. II 20.20 uur. Opnieuw gaat de NCRV een uur „Met liedjes het land in". Deze keer staan de camera's opgesteld op de „Westfrie- se Flora" te Bovenkarspel, waar de solisten omgeven zullen zijn door een schat aan bloemen, die op deze ten toonstelling te zien zijn. Medewer kenden aan dit programma: Ria Valk, Willy Alberti, The Three Jacksons. het Lowland Trio en De Chico's. Verder hoort men in deze kleurenuitzending weer een aflevering van de rubriek „Dat wil ik nog eens horen" en komen enkele kandidaten in de imitatiewed strijd „Wie is de beste Dorus?" tegen elkaar uit. Als steeds 'praat Ted de Braak de onderdelen aan elkaar en heeft Harry de Groot de muzikale leiding Zaterdag NCRV Ned. II 20.21 uur. NEDERLAND I Onderwijs en a: 16.00 uur: Journaal VARA 16.02 uur: Dagje ouder •17.00 uur: Banana splits NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Arnie. t.v.-spel NEDERLAND I KRO 11.00 uur: Eucharistieviering NOS 12.55 uur: Schaatsen Gothenburg (om 14.20 uur onder broken door journaal) 18.20 uur: EHBO 18.55 uur: Fabeltjeskrant IKOR 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Zingend geloven AVRO Koning Klant •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Een van de acht •22.00 uur: De wereld van Somerset Maugham 22.50 uur: Achter het nieuws •23.15 uur: journaal NEDERLAND II 14.00 uur: Schaatsen te Gothenburg Schellebellen •19.55 uur: Colosseum, pop 20.20 uur: Journaal 20.25 uur: Een oog in de hand •20.50 uur: Alleen maar een bezoeker, t.v.-spel 21.45 uur: Parijs Jan Brusse 21.55 uur: Promenadeconcert 22.45 uur: Bond zonder naam •22.55 uur: Journaal •18.45 uur. Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal Ev. Omroep 19.05 uur: Diaconessenwerk NCRV •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Met liedjes het lanl 21.20 uur: Memorandum van 22.10 uur: Hier en 22.35 uur: Zaterdagavondzang H •22.45 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.55 uur: Fabeltjeskrant •19.00 uur: Journaal •19.05 uur: De vrijbuiters 19.30 uur: Studio Sport •20.20 uur: Panoramiek 20.45 uur: Dubbeldekkers 21.10 uur: Studio Sport 21.35 uur: Het hart, doe. •22.15 uur: Journaal Connie Vink de NEDERLAND I NOS 11.35 uur: Het hart maakt ee Onze landbouw 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Dier en vriend •19.25 uur: Zo vader zo zoon 20 00 uurr Journaal 20.20 uur: Hier en nu •20.45 uur: Please sir 21.10 uur: Gehavende steden 22.10 uur: In het voorbijgaan 22.20 uur: Hum. Verbond •22.30 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Agrarisch nieuws VARA 19.30 uur: Coronation Street •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Klatergoud, t.v.-sp 20.45 uur: Achter het nieuws •21.10 uur: Watzlaf, t.v.-spel •23.10 uur: Journaal 23.15 uur: EHBO HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende i i.15 (S) Badineiie: oude- en klassiek. :iek (gr). 9.00 Nieuws ----- -gj| iUde gewij,je Licht orkest Kerkorgelconcei ibelde: 13.10 (S) Psalmen, nieuwe berijming oude zettingen: gewijde mu ziek met toelichting. 13.30 (S) NCRV-Vocaal- ensemble met orgel: klassieke en moderne •beiders. VARA: solisten. 17.50 Nieuw igen. NOS: 18.10 (S) Metro': •rgo'ud: muzikaal feuilleton^ vei wereld van de spot. 19.00 Zin discussie over een aktueel werp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Cello piano: klassieke muziek (opn). 20.00 1 Om"'elzijn, een prograi NOS: 14.15 (S) Concertgebouw over wetenschapsbeleid en de Bond Wetenschappelijke Arbeiders. AVRO: 2( (S) In de kaart gespeeld: verzoekplatenpi 2.30 Nieuws. 22.40 Mededeling! 2.45 Radiojournaal. 22.55 (S) Vooi istcollege. 'cvk: 17.00 ult licht platenprogramma. i Het Leger des Nieuws. kunst, kitsch en sport). 16.15 De I Schriftgenoten: Naar wekelijkse rubriek. IKOR: 18.30 voorbedachte lied. 18.50 Kerk dichtbij. 18.59 Wilde Ganzen. HILVERSUM ni AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 I platenprogramma. 10.00 Nieuws nuziek (gr). 20.35 Zondaga\ .PP 13.02 NAR: Nedei samen- flesten Revue. NOS: 14.00 Nieuw KRO: Langs de lijn: sport en muziek. (15.00, 16 leving. 22.25 Ovi 23.00 Audio: muzikale informatie voor ners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws.. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. Voor het platteland. 8.25 Weci 17.00 Nieuws). Tussen 13.1 net programma worden on< W.K. hardrijden op de schai te Gotenburg. (NOS). Op 30 s id« jters v BELGIE 324 m (Nederland! Nieuws. 12.03 Herhaling Nieuws, schouwburgpi (9.00 Sport ninfi gevarieerd mededelingen). 9.45 Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Hervormde klnderdlenst. 10.30 amg. jk.uu ini Evangelisch- Luthersekerkdlens. 11.25 Wilde 22-00 Nieuws Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Muzlckprogra Open Deur. AVRC- 12.00 (S) Muzikaal ont- Nieuws. schippers. 13.20 Gevar Nieuws). (Tussen 15.( rmatle). 15.00 Sport en muziek. (17.00 Nieuws). 18.30 RK-godsdienstlge uitzi 19.00 Nieuws. 19.30 Muzlekprogramn De Zeven Kunsten. 21 (23.00 Nieuws). 23.40-25 HILVERSUM I Overweging. 8.30 Nieuws. 8.3: VROUW. (9.00-9.10 Gymnastiel vrouw.) 10.00 (S) Orgelrecital ziek (gr). NOS: Voor de zl jaardenprogramma. 11.55 Nieuws. 12.41 Hier en Nu: actualiteiten: 12.5 Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30(S) Oude- ei klassieke Nederlandse kamermuziek. 15.0 Christelijk gereformeerde mlddagdiensi NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: report a ges en commentaren uit alle delen van he land en veel muziek, (18,00-16.02 Nieuws; Overheidsvoorlichting 17.20 Surinaams Luchtpost. Afzender: T.iark Petzoldt - Para rnaribo. NCRV: 17.30 NCRV: en Bloc: actu eel programma met muzikale illustratie. HILVERSUM n VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas vas draalt; verzoekplaten voor de 9.35-9.40 Waterstanden). 11.00 Nieuws i.03(S) Repertorium Kamerorkest Pie:-, nhuis indaal, Omroep huis- dag: klassieke VPRO: 12.00 VPRO-Maa ziek, met tussen 12.00 - iuzic nk. In iek. 7.20 Spitsuui jrtages. (7.33-7.38 voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VA 13.2' •volg). 9.10 Terwijl de Nieuws. informatie ov tussen 14.00 en 14.30 Chick Cot (opm). 14.30 Schoolradio. NOS: met tape: een wedstrijd tussi programma voor de jeugd. 17.30 Braban. Journaal. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Popstation i Nieuws) TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Jan- Radio: poptoppers. KRO: 13.00 Nie 13.02-18.00 KRO-op-Drie: pop-mixture. oek 12.55 Buitenlands persoverzicht Nieuws en schouwburgprogramma'! Dansmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schooi tuws. 15.03 Schoolradio. 16.f Morgenavond presenteert de A.V.R. televisie de kijkers een promenade concert vanuit de Stadsgehoorzaal te Leiden met medewerking van de so praan Wilma Driessen en de 22-jarige Joegoslavische tenor Kruno Clgoj. Aan dit promenadeconcert wordt verder medegewerkt door het Promenade Orkest onder leiding van Edo de Waart. Het prograrrima vermeldt ope rafragmenten van de componisten G. Donizetti, Puccini, G. Verdi en G. Ros sini. De ster in dit programma is uiteraard de Joegoslaaf Kruno Clgoj, die algemeen als de jongste operate nor van de wereld wordt be schouwd. Zondag AVRO Ned. I 21.55 uur. ADVERTENTIEI jy %j Kunstenaars en televisie PAPENGRACHT 32 Kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. LEIDEN TELEFOON 61710 - 22244 De NOS-televisie zal in drie uilzen dingen (op zondag en op 21 februari aandacht besteden aai verschijnsel, dat de laatste jarer. steeds meer opgeld doet, namelijk he'- gebruik door beeldende kunstenaar van film- en televisiecamera's. E zendingen, die worden verzorgd door de stichting openbaar kunstbezit, zijn samengesteld door drs. F. Haks, ver bonden aan het kunsthistorisch insti tuut te Utrecht. De regie is in handen van Joes Odufré.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2