DE DANAÏDEN geen topploeg UD0 ONDERMIJNT POSITIE LDWS Archipel laat titelkansen niet ontnemen Dl ALGEMENE WINT DERBY VAN FLUKS SPANNING TEN TOP IN TWEEDE KLASSE Unitas verslaat VNL Nederlagen voor Stoeve en Okker Alphens Tempo kampioen EHBV en Sittardia opponenten van Foreholte THEOVERSCHUEREN ONGENAAKBAAR Hortensius kampioen jeugdschaak SPORTBIJLAGE MAANDAG 8 FEBRUARI 191 (Van korfbalinedewerker) AMSTERDAM Archipel heeft nog eens benadrukt, dat De Danaïden nog geen topploeg ln de hoofdklasse is. De Leidenaren bleken geen gelijkwaardige tegenstander voor de Amsterdammers die een sterk mlcroselzoen doormaken en de kans op de titel ln eigen handen hielden. De grote animators in de Amsterdamse ploeg waren good old Nees van Eekelen en international Drikus Klouwen, die samen 9 van de 11 Archipel treffers voor hun rekening namen. Laastgenoemde opende na vier minuten de score, waarna Erik Fllemon nog geen minuut later de partijen op gelijke voet bracht. Een offensief van de thuisclub leverde een voorlopige voorsprong van twee punten op, toen eerst Van Eekelen inschoot, daarna een strafworp liet liggen en vervolgens Corrie Balklioven in staat stelde 8—1 op het scorebord te brengen. Na een gemiste strafworp van de Danaïden slaagde wederom Erik Fllemon erin de achterstand te verkleinen (32). Een minuut na deze treffer verdween Wlm Brugman geblesseerd van het toneel, voor wie A ad van Nlerop ln het veld kwam. Archipel maakte daar gebruik van en kwam op 5'Z door het duo Van Eekelen en Klouwen. De Leidse hoofd klassers kwamen goed terug. Sander van l'nen schoot de derde Danaïdentreffer door de korf, waarna Klouwen een strafworp onbenut liet. De Leidenaren putten daaruit zoveel inspiratie, dat Gerard Nap in de 26ste minuut de achterstand kon halveren: (6Klouwen was echter gewaarschuwd, want de volgend*. Evenals het vorige duel besliste De Algemene de matige derby tegen Fluks bi haar voordeel. Meteen na de uitworp schoot Ruud van Vliet uit de eerste de beste Algmene aanval van afstand in, waarna een blunder in de blauwwitte defensie Elly de Haas ln staat stelde de score gelijk te trekken (1-1). De strjjd kreeg daarna een onverwachte wending, toen een voor de laatste kans vechtend Fluks met de rust naar een ruime 4-1 voorsprong uitliep. Na een gemiste straf worp van Gerda Stadt schoot Co de Haas 1-2 ln, waarna dezelfde, speler ondanks het betere aanvalsspel van de Algemene Fluks naar 1-3 schoot. De Algemene maakte echter de fout te weinig te schieten, hetgeen Fluks wel deed. Vlak voor rust schoot Wim Niessing zijn ploeg naar een voorsprong van 41. Na de pauze maakte De Algemene binnen drie minuten van Fluks een minder zeker zijnde ploeg Reeds na twee minuten schoot Ruud van Vliet feilloos in bij een strafworp waarna Wim van Iterson ondanks zwaar verdedigen van Niessing 34 inschoot. De Algemene verviel daarna weer in de fout te weinig te schieten. Een dubieuze strafworp liet Gerda Stadt liggen, waarna ook Wim van Vliet zo'n kans ongebruikt liet. Nadat ook Co de Haas vanaf de vier meter stip had gefaald, kwam De Algemene na 23 minuten op gelijke hoogte toen Wim van Iterson voor een gelijke stand zorgde (44). Vier minuten voor tijd viel de beslissing toen Jan van Segge- len het ineens op zijn heupen kreeg en nog binnen een minuut van Fluks een gedesillusioneerde ploeg maakte door zijn tegenstander twee keer het nakij ken te geven (64). VESVicus Orientis Vicus Orientis heeft zich door de ge makkelijke zege van 81 op VES vrij wel onbereikbaar gemaakt voor de twee overgebleven „concurrenten" De Alge mene (op 3 punten) en Aurora (4 punten). Reeds na tien minuten had een goed op schot zijnde Flip v. d. Meygaarden twee treffers laten noteren, die na een kwartier gevolgd werden door een doel punt van mevr. Van Helden (03). Een Haags tegenpunt kon de Leidse ploeg nauwelijks verontrusten, te meer daar wederom Flip v. d. Meygaarden inschoot en met 14 liet rusten. Mogelijke twij fels omtrent de afloop van dit duel wer den na 5 minuten spelen in de 2e helft weggenomen toen opnieuw Flip v. d. Meygaarden de vijandelijke korf door boorde. Vicus kon daarna de wedstrijd rustig uitspelen omdat VES het Vicus niet lastig kon of wilde maken. Mevr. Van Helden voerde na 10 minuten de voorsprong op tot 16. om zelf 10 minu ten later ook de zevende Leidse goal voor haar rekening te nemen (17). Een veel sterker Vicus liet het tenslotte bij 18 door een treffer van Lenie Niessing. PernixSwift Pernix behaalde een ruime zege op het Amsterdamse Swift. Agnes de Rooy opende de score, waarna Fred Breed- veld Pernix al vlot naar 20 schoot. Hoewel de Hoofdstedelingen tot 21 terugkwamen bouwden de oranjekragen rustig door aan de voorsprong. Jacob Bakker zorgde voor 2 punten verschil, waarna Fred Breedveld en Flip v. d. Kooy voor een 51 ruststand zorgden. Na de hervatting verloor Swift een van zijn spelers, waarna Pernix het rustiger aan deed en nog vier punten aan haar totaal toevoegde. Via 52 schoot Kees de Rooy de Leidse zaterdagploeg naar 62, waarna Fip v. d. Kooy met twee treffers de eindstand op 82 bepaal de. KNS—HSV KNS zegevierde over degradatiekan didaat HSV met ruime cijfers (104) Maar dat kostte meer moeite, dan de ruime zege zou doen vermoeden. Na twee minuten kwam HSV al aan de leiding, die het ondanks verwoede po gingen van KNS pas 5 minuten voor rust moest prijsgeven toen Wim Brakel via een twijfelachtig doelpunt voor 11 zorgde. Beide partijen misten een straf worp. Na de hervatting regende het doelpunten. Binnen zes minuten leek KNS de beslissing te gaan forceren toen Marry Zirkzee twee maal scoorde. (3 1). HSV kwam echter binnen twee mi nuten terug en langszij (33). Een tref fer in de 17e minuut van Hans Filemon leidde de zegetocht van KNS in (43). Hans Kluts, Wim Brakel (2x) en nog maals Hans Kluts schoten een uitge blust HSV naar een uitzichtloze 83 achterstand. Via 84 bepaalden Wim Brakel en Hen Slegtenhorst dank zij een presentje van de arbiter de eind stand op 104. NEW YORK De Australiër Rod Laver heeft zaterdag tijdens het zoge noemde 10.000 dollarcircuit op duidelij ke wijze van Tom Okker gewonnen: 6_1, 64. 63. Het was de negende overwinning van Laver in deze profese ries. Laver verloor in zijn laatste drie partijen geen enkele set. ALPHEN Tempo uit Alphen maakt dit jaar een sterk seizoen door door de komst van enkele spelers van gerenommeerde clubs zoals het Zuiden. Afgelopen zater dag veroverden de Alphenaren tegen het Haagse Emma de titel van klasse 3 van de afd. Rijndelf land. Alleen in de eerste 25 minu ten hadden de geelzwarten de no dige moeite met een stug spelend Emma, dat hardnekkig bleef vol houden. In de tweede helft had Tempo duidelijk de langste ,adem en won dan ook verdiend met 94. Dank zij de komst van de spelers Kindt van Het Zuiden en Praas uit Almelo is Tempo een schot- vaardige ploeg geworden. Deze twee spelers namen zaterdag sa men 8 van de 9 treffers voor hun rekening. De resterende treffer van Tempo kwam op naam van D. Tur kenburg. Ons EilandODO Ons Eiland heeft nog maar weinig hoop op handhaving. Bij een 24 ach terstand zag arbiter Van Nierop, die niet genoeg optrad tegen sommige han delingen van beide partijen, zich ge noodzaakt vlak achter elkaar Wim Nij- enhuis en Kees van Kalkeren naar de kleedkamer te zenden, waardoor de strijd gestaakt werd. Dezelfde Van Kal keren deed een 10 achterstand na acht minuten ongedaan, waarna ODO op 13 kwam. Nan Deegenaars haalde op tot 23, waarna ODO op twee punten kwam (24). In die periode liet de Dordtse ploeg niet minder dan zes de acht strafworpen onbenut! Ons Eiland liet twee van die kansen liggen. Vijf minuten na de hervatting moest aanvoerder Nijenhuis, die zijn aanvoer dersband in het gezicht van de arbi ter smeet, het veld ruimen, waarna Van Kalkeren wegens een grove overtreding vier minuten later zijn ploegmakker gezelschap kon gaan houden. Aangezien beide spelers uit hetzelfde speelvak kwamen, kon Ons Eiland met een spe ler en twee speelsters in ieder vak verder spelen. Toen echter de Ons Ei land coach de zaal niet wenste te ver laten, staakte Van Nierop de strijd. FortunaCrescendo Hoewel Crescendo de punten aan Fortuna moest laten, speelde Crescendo een uitstekende wedstrijd. Het bleef spannend toen Piet l'Amie direct daar na een strafworp benutte. In de slotfaze liep de Delftse kampioen nog uit naar een ruim uitgevallen zege van 61, waarmee de thuisclub ook volgens de eigen mening te veel had gekregen. Crescendo was de gehele wedstrijd een gelijkwaardige tegenstander, die het de kampioenen in spé erg lastig maakten. De Delftse coach stak zijn bewondering dan ook niet onder stoelen of banken en complimenteerde de Leidse ploeg met het vertoonde spel in het algemeen en Liesbeth Beugelsdijk in het bijzon der met het uitschakelen van de ge vaarlijke Fortuna speelster Joke Lup- Roeds drie minuten na de hervatting schoot de dit keer niet zo gevaarlijke Janne Engelberts 74 in en toen Nelis van Eekelen na acht minuten voor 84 zorgdroeg, was de strijd wel beslist. De Danaïden had kennelijk in de eerste helft te veel moeten geven om bjj te blijven. Met de benutte strafworp van Ciska Peetere bleek de Leidse formatie achteraf ook haar kruit ver schoten te hebben (85). Drikus Klouwen en Nelis van Eeke len demonstreerden ieder nog een keer hun zuivere schot en na een gemiste strafworp bepaalde Janne Engelberts de dik verdiende zege op 11-5. VOORHOUT Het door degradatie- zorgen gekwelde Snelwiek heeft in Rot terdam kans gezien zich veilig te stel len tegen kampioen Foreholte. Hele maal onverwacht kwam de nederlaag van Foreholte niet. Nora van Niekerk was naar de wintersport, doelvrouwe Lia van Werkhoven deed mee als veld- speelster en Ciska Vroonhof nam haar plaats onder de lat in. Coach Bonte, zelf niet aanwezig door dat hij in Geleen naar een promotie kandidaat moest kijken, had de dames vrij spel gegeven en de enige opdracht was: geen risico's of blessures of schor singen. Het begin van de wedstrijd was dan ook vrij tam en bovendien was Siska Vroonhof zo nerveus. Snelwiek vocht echter hard voor haar behoud en de ruststand was dan ook 41 in het voordeel van de Rotterdamsen. Na de rust ging Foreholte wel weer beter draaien en kwam zelfs met 5—6 voor te staan doch toen de Rotterdam se scheidsrechter Hanna Wang voor twee minuten naar de kant verwezen had, werden de Voorhoutse dames weer voorzichtiger en ook slordiger. Slecht plaatsen van Foreholte werd door Snel wiek goed benut en hoewel Ciska Vroonhof in de tweede helft haar zenu wen geheel de baas was en betrouw baar keepte, kon zij toch niet voorko men dat Snelwiek met 76 de volle winst greep. De Rotterdamse dames zijn door deze overwinning veilig en het Haagse Kwiek Sport zal dus degrade- De Voorhoutse doelpunten kwamen Hannie Boskamp (4x), Ellen Oostdam i Elly Hoek ieder éénmaal. De beide promotiekandidaten van Foreholte zijn nu ook bekend. E.B.H.V. uit Breda en Sittardia uit Sittard zullen op 7 maart a.s. met Foreholte strijden om één plaats in de eerste klas. De promotie wedstrijden worden in toernooivorm gespeeld in de sporthal te Oss (N.B.). Top moest opnieuw met een ruime nederlaag genoegen nemen. Met 115 kregen de Sassenheimers geen enkele kans tegen titelpretendent A.L.O., dat alleen de eerste helft op de nodige tegenstand van TOP stuitte. (43). Na de thee was het snel gebeurd met TOP, dat bij 83 pas tot scoren kwam. Via 114 bepaalde Rob Meyer de eindstand op 115. Voor overige treffers zorgden van Vliet, Zuurmond en Rob Meyer nog 2 keer. Top had 'n zwakke defensie en kampte wederom met een gebrek aap schotvaardigheid. MerwedeFiks Fiks handhaafde zich op de tweede plaats door het duel met Mei-wede ze gevierend te beëindigen. Met 85 ble ven de Oegstgeestenaren aan de goede kant van de score. Na 10 minuten keek FIKS tegen een 20 achterstand aan, die door treffers van Jacques van Ber- kum, Fred de Gruil en Trieneke Paauw omgebogen werd in een 24 ruststand. In het 2e half uur kreeg Fiks onnoeme lijk veel kansen, waarvan captain Jack van Berkum (2) en Herma Tobé er 3 konden benutten. Einduitslag 85. ANTWERPEN Theo Verschueren is gisteren in het Antwerpse sportpaleis ongenaakbaar geweest in het officieuze Europese kampioenschap achter derny- motoren, waarvoor Peter Post niet had ingeschreven. Uitslag- 1. Verschueren (bel.) in een uur 63.180 km afgelegd, op 9 ronden. 2. Duyndam (Ned); op 12 roden: 3. Van Lancker (Fra.) 4. Karstens (Ned.); op 13 ronden: 5. Proost (Bel.) 6. Wuytack (Bel.) 7. Poppe Bel.); op 14 ronden: 8. Van de Walle (Bel.) 9 Gilmore (Aus.); op 16 ronden: 10. Kemper (Wdl.) op 33 ron den: 11. Hortelano (Spa). OUDE WETERING Het gaat niet zo best met Leidse Boys. De Leidi - naars, die dit seizoen zo energiek van start gingen en zich naar een schitte rende positie speelden lijken juist in de beslissende fase van de wedloop af te knappen. Al voor de winterpauze kregen de Leidenaars enkele klappen te verwerken ^n gisteren werden zij door concurrent Wet. Boys weer verder achteruit geschoven. De Oudeweteringers nestelden zich door deze zege vlak achter Ox-anje Groen en liggen zodoende uitstekend in de markt voor een eventuele titel. Al voor de rust had Wet. Boys een voorsprong genomen, die tot stand kwam na doelpunten van Bollen "en Overdevest. 't Tegenpunt kwam op naam van Henk Heymans. Na rust heeft Wet. Boys verschillende keren de ge legenheid gehad de voorsprong te vergroten maar meer dan één doelpunt van Jan Overdevest uit een penalty, kwam er niet uit. KR V—VN A 3—1 (1—1) In de eerste helft heeft het er voor KRV echter niet zo gunstig uitgezien tegen VNA. Na tien minuten keken de Katwijkers al tegen een achterstand aan toen Verkuilen met een afstandsschot doel trof. De Katwijkers ver overden daai*na wel een veldmeerderheid maar een verregaande schotloosheid voorkwam succes. Slechts één doelpunt was het resultaat van de aanvals golven, het kwam van de voet van Verkley. Na de rust bleef het zelfde spel- beeld gehandhaafd. Ook nu lukte het KRV niet de juiste weg te vinden, er was een tegenstander nodig om KRV op winst te zetten. VNA-verdediger Touw was het die in de tiende minuut in eigen doel schoot. Deze stand bleef lang gehandhaafd, pas vijf minuten voor tijd slaagde Oort erin voorsprong tot 31 te vergroten. MMO—Kickers 3—0 (3—0) MMO heeft gisteren maar een helft nodig gehad om de Kickers te i slaan. Eigenlijk nog korter, want alle Hoogmadese doelpunten vielen tussen de 30ste en de 42ste minuut van de eerste helft. In de 30ste minuut was het Van Leeuwen die de stand op 10 bracht en vijf minuten later liet Kraan de tweede treffer aantekenen. Diezelfde Bernard Kraan zorgde even later ook voor de tweede treffer, en hij deed dit op een bijzonder fraaie wijze. Aan dit doelpunt ging een overtreding tegen de doorgebroken Van Leeuwen vooraf, waarvoor MMO een vrjje schop op ongeveer 18 meter van het doel kreeg toegewezen. Kraan belastte zich met het karwei en schoot in één keer hard in. Na rust was MMO vast van plan de score uit te bouwen, maar van dit voornemen is niets terecht gekomen. Integendeel, het duel ontaardde in een ordinaire gooi- en smijtpartij die het aanzien niet meer waard was. LEIDEN Unitas en VNL, beiden geen of weinig belanghebbenden meer in deze competitie hebben er gisteren een vriendelijk partijtje van ge maakt. De twee teams zagen er geen heil in tot het uiterste door te gaan en maakten zich dan ook niet zo erg druk om hun verdedigende verplich tingen. Vandaar dat de aanvallers zich goed hebben kunnen weren. Vooral Unitas spitsspeler Hockx was op dreef, hjj scoorde maar liefst driemaal. Al na vijf minuten bracht hij zijn ploeg aan de leiding, een voorsprong die echter niet lang gehandhaafd bleef want in de tiende minuut was het Van Reyden die VNL op gelijke hoogte bracht. Doelpunten van Van der Ende en Hockx zorgden er echter voor dat Unitas toch nog voor rust in een riante stelling kwam. Toen Hockx bovendien vijf minuten na rust zijn derde en Unitas vierde treffer liet noteren was de zaak wel bekeken. Dat Wesselman er in de 37ste minuut nog in slaagde de achterstand van VNL tot 42 terug te brengen was dan ook van weinig belang meer. Oranje GroenMeerburg 41 (21) Oranje Groen heeft haar fraaie positie op de ranglijst weten te behouden door een flinke zege op Meerburg. Het heeft hier echter behalve haar voetbal technische kwaliteiten ook haar andere minder fraaie gaven moeten aan spreken. Vooral in de eerste helft toen Meerburg hevige tegenstand boocj kenmerkte het duel zich door ongekende hardheid. Indirect slachtoffer van dit ruiwe werk werd Meerburg-speler Janmaat die nadat hij nogal stevig was aangepakt zijn opponent met gelijke munt terugbetaalde en de trieste gang naar de kleedkamer mocht maken. Oranje Groen dat al vroeg de leiding had genomen moest toch dulden dat Meerburg via Zandbergen op 11 kwam. De Leidenaars toonden zich echter gaandeweg steeds sterker en via een doelpunt voor rust en twee na rust kwam zij tenslotte op een riante 41 zege uit. LEIDEN Zaterdagmiddag is de be slissing gevallen in het jeugdkampioen schap van de Leidse Scnaakbond. Door een remise in zijn partij tegen Dobbe laar sleepte de Philidorspeler Hortensi us de wisselbeker in de wacht. Doordat Hortensius in de voorronde het volle pond gescoord had tegen Houweling, bad hij al meteen een halve punt voor sprong op zijn naaste concurrent Den Herder, die slechts met een halve punt de finalegroep binnenging. Toen Hortensius bovendien in de der de ronde Den Herder had bedwongen nadat deze een stuk cadeau had gege ven, leek niemand hem meer van de eerste plaats te kunnen verdrijven. In de vierde ronde sloeg het noodlot toe: Van Duivenbode wist Hortensius de baas te blijven en nestelde zich naast hem op de eerste plaats. Met ieder 2'/i punt volgden Den Herder en Dobbela; In de laatste ronde was dus nog alles mogelijk. De belangrijke match tusse Hortensius en Dobbelaar moest ee week uitgesteld worden, waardoor Den Herder nog juist de kans zag, de leiding te nemen. Konings wist Dobbelaar op zijn 3 punten vast te pinnen. Hortensius zou hierdoor aan remise genoeg hebben, aangezien bij gelijke eindstand de van de scores der tegenstanders door slaggevend zou zijn en hierin stond hij juist boven Den Herder. Dobbelaar s na winst juist boven Den Herder eindi gen. Nadat Hortensius echter al Dobbe laars verwachtingen de bodem had geslagen, was met remise de kampioen bekend: 1. Hortensius (Philidor): 3': (13); 2. Den Herder (L.S.G.): 3»/i (11 3. Van Duivenbode (Katwijk): 3 (13'/:); 4. Dobbelaar L.S.G.): 3 (12); 5. Houwe ling (Voorschoten): 2 (13'/!); 6. Konings (L.S.G.): 2 (11); 7. Steffelaar (Leider dorp): l'/t (13Vi); 8. Kuiper (L.S.G.)< 1 'h (13'/!). OEGSTGEEST UDO heeft gisteren een belangrijke stap gezet op de weg naar de titel. De Oegstgeestenaren ble ven in een voortreffelijke wedstrijd het eveneens hoog genoteerde LDWS de baas. Het heelt UDO wel veel moeite gekost de onstuimige Leidenaars het lijf te houden en het is dan ook in hoofdzaak aan de zeer sterke UDO- defensie te danken dat UDO overeind bleef. Dit was trouwens een onderdeel van de tactiek die UDO toepaste. De geelzwarten gingen ervan uit dat de verdediging het sterkste deel van de ploeg is en dat dit bij LDWS juist andersom is. De logische conclusie was dan ook dat UDO zich min of meer ingroef en LDWS liet komen. Dat deden de Leidenaars gretig, zij verzuimden echter de eigen achterhoede voldoende te bemannen en zo ontstonden er voor UDO verschillende kansen die voor rust nog onbenut bleven, maar waarvan er een, tien minuten na rust, door Cor Strijk benut werd. SVLV—VVOA 0—0 Het gelijke spel, dat gisteren het resultaat was van het duel tussen SVLV en WOA zal door de mannen uit Oud Ade ongetwijfeld als een ui terst kostbaar kleinood worden be schouwd. Immers, WOA kan ieder punt best gebruiken en vooral wanneer in een uitwedstrijd puntenwinst wordt geboekt is er reden tot tevredenheid. En dat is iets wat beslist niet opgaat voor SVLV. Niet dat de Voorschotenaren over dit verloren punt erg zullen treu ren, daarvoor staat er voor hen te weinig op het spel. SVLV behoort tot de „vlees noch vis"-clubs, waaraan de LVB altijd zo rijk is, d.w.z. de clubs die ver voor het einde van de competitie al geen kans hebben op de titel en die zich ook geen zorgen hoeven te maken over degradatie. Vandaar de lauwe houding van SVLV gisteren, vandaar ook de mogelijkheden die VVOA heeft Alph. BoysRandstad Sport 2—2 (0—0) In een weinig opwindende wedstrijd zijn Alph. Boys en Randstad Sport niet verder gekomen dan een voor beide niet erg lucratief gelijkspel. Dit matige resultaat heeft voor de Alphenaren bo vendien nog een nare bijsmaak, doordat Goedhart vlak voor het einde van de eerste helft wegens natrappen uit het veld gestuurd werd. Het was het enige, zij het vervelende, belangrijke feit uit die eerste helft. Voor de rest maakten beide teams een beetje wereldvreemde indruk. Dat werd in de tweede helft beter. Vooral Randstad Sport ging furieus uit de startblokken. Binnen tien minuten had den de Voorschotenaren een 20-voor sprong veroverd door doelpunten van Den Hollander en Van der Ende. Al- hense Boys toonde over genoeg veer kracht te beschikken om terug te vechten en weer tien minuten later was het weer gelijk, door twee doelpunten van De Rijk. ZIC—DOSR 1—3 (0—0) Een speelhelft lang heeft ZLC de illusie mogen koesteren dat het in staat zou zijn DOSR een of meer punten afhandig te maken. De laaggeklasseerde Leidenaars gaven de Veners gedurende de eerste 45 minuten goed partij en slaagden er zelfs in enkele malen Sjaak Bouwmeester het vuur na aan de sche nen te leggen. In de 30ste minuut leek het er echter op dat DOSR afstand zou gaan nemen toen het een penalty kreeg toebedeeld. Van Berkel schoot echter onzuiver zodat De Koning de bal uit zijn doel kon ranselen. Het was echter uitstel van executie want na rust kwam DOSR pas goed los. Na vijf minuten bracht Ton Sanders de stand op 10, ZLC kwam nog even terug tot 11, maar werd daarna toch definitief ge veld door twee treffers van de voor Van der Meer ingevallen Leo Schou ten. St.-BernardusStompw. Boys 11 (00) Dat het thuisspelende St.-Bernardus tegen Stompwijkse Boys niet verder is gekomen dan een 11-gelijkspel, is voor het merendeel toe te schrijven aan het uitstekende spel van de Stompwijk se goalie Nico Groeneweg, die in beide speelhelften „zekere" treffers van de Rijndijkers in de weg stond. Schoten van Theo van Goozen en Pim Wetten konden bij Nico Groeneweg geen genade vinden en dat stimuleerde de bezoekers, af en toe levensgevaarlij ke uitvallen op te zetten. In de 32e minuut stond Stompwijks Martien Leeuwen, die in de tweede helft door scheidsrechter Frankhuizen werd „ge boekt", volkomen vrij voor de veste vi de Hazerswoudse goalie Gidi Speel i dat betekende, tegen de veldverhouding in, 9—1. St.-Bernardus' centrale verdediger Leo van Wetten werd in de 40e minuut in de gelegenheid gesteld om een over het hele veld te maken. De tweecombinatie met Ted de Boer bracht de Ausputzer voor het doel Nico Groeneweg, en dat was voor van Wetten reden te over, om de stand op 11 te brengen. Stopwijkse Boys. dat weldra na de pauze de geblesseerde Ton Knijnenburg liet vervangen door „good old" Theo Duivenstein, moest St. Bernardus helemaal laten komen. Pim van Wetten trof de roos inderdaad na 25 minuten spelen, maar referee Frankhuizen annuleerde de treffer beraad met de Stompwijkse grensrech ter. Tien minuten voor tijd raakte de Stompwijkse keeper nog geblesseerd, toen St.-Bernardusspits Pim van ten vrij fors op hem inliep. Gelukkig kon de beste man van het veld i slotfaze demonstreren, dat hij van doel manwanten weet

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14