[S] Atlas PvdA-congres wil contact met progressieven Limburgse leden van narcoticabende in Zweden voor rechter KERKEN BLIJVEN OFFERS VRAGEN Mildere procedure jegens dwalenden Advocaat van Amalrik wordt geroyeerd NIEUWE REGELING VATICAAN? Twee nieuwe politieke partijen A. v. d. Louw voorzitter van PvdA Groot scheepse smokkel per auto trein en vliegtuig Waar Ongemak ophoudt en Comfort begint Bijna tweehonderd processen-verbaal voor te hoge prijzen II mmmimtfflmÊMmmwmmê Initiatief partijtop D 66 slag in de lucht VRIJDAG 5 FEBRUARI 1971 LEIDSE COURANT (Van redactie) AMSTERDAM Het congres van de Party van de Arbeid heeft van morgen dc samenwcrkingsresolutie van het party bestuur met D '66 en dc P.P.R. waarover in dc afgelopen dagen al veel te doen geweest is, zü het in enigszins gewyzigdc vorm, goedgekeurd. In de resolutie werd op uitdrukkeiyk verzoek al van afgevaardigden alsnog opge- n dat „het beleid van de regering- De Jong gedurende de afgelopen vier ten zeerste dient te worden veroor deeld en dat een komende regering een wezeniyk ander beleid dient te voeren". Ook werd toegevoegd dat het gemecn- schappeiyk programma van D '66 en de P.P-R. en de P.v.d.A. niet alleen' aan dc drie confessionele partyen zal worden voorgelegd, doch ook aan de Evangeli sche Solidaritcitsparty en aan de P.S.P. Dit laatste op aandringen van vooral de jongeren. (ADVERTENTIE) Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. MOSKOU (A.P.). Het Sovjetminis- terie van Justitie heeft het college van rechtsgeleerden gevraagd de advocaat van de gevangen zittende schryver Andrej Almarik, Vladimir Sjveiski, t« royeren. Als het college aan dit „verzoek" vol doet, en dat kan men wel aannemen, zal Sjveiski zijn ambt niet meer kunnen uitoefenen. De advocaat is ook gedreigd dat hij uit de communistische partij zal worden gestoten. Almarik, de schrijver van twee in het Westen wél maar in zijn eigen land niet gepubliceerde boeken, „Onvrijwillige reis naar Siberië" en „Zal de Sovjet- Unie het uithouden tot 1984?", werd in november van het vorig jaar, wegens „belastering van de Sovjet-Unie", ver oordeeld tot drie jaar gevangenkamp. De ontwerp-resolutie van hel partij- bestuur over dê samenwerking met D '66 en P.P.R. onderging vanmorgen een vooral uiterlijke verandering. De resolu tie werd echter essentieel nauwelijks aan getast, Zij werd scherper gemaakt in de opstelling tegenover de confessionele partijen door veroordeling van het beleid van het kabinet-De Jong. In grote lijnen I bleef het uitgangspunt gehandhaafd: I streven naar een slembusakkoord met D '66 en P.PJ5.. opstellen van een ont- werp-regeringsprogram en dat voorleg gen aan K.V.P., A-R. en C.H.U. om te bekijken of de confessionele partijen be- redi zijn aan een vooruitstrevend rege ringsbeleid mee te werken. In de aanvankelijke resolutie stond een aantal overwegingen die de P.v.d.A. tot haar nieuwe stellingname hebben ge bracht. Hierbij werd o.a. opgemerkt dat de K.V.P. in haar praktische politiek geen kentering heeft laten zien. maar dat de I P.v.d.A. mede onder aandrang van de voorzitters der vakcentrales andermaal wil proberen de vastgelopen politieke verhoudingen te doorbreken en tot een vooruitstrevend beleid te komen. Besloten werd deze overwegingen uit de resolutie te schrappen, waardoor zij veel concreter wordt en zonder meer stelt dat de P.v.d A. samen met D '66 en P.P.R. een gemeen schappelijk regeringsprogram wil ontwer pen, dat wezenlijke staatsrechtelijke ver nieuwingen en matschappelijke hervor mingen nastreeft. Bij welslagen van het overleg zou dat gemeenschappelijk program waarover P.v.d.A., D '66 en P P R. het nog helemaal eens moeten worden, aan de drie con fessionele partijen moeten worden voor gelegd. Het congres vulde dit punt aan door hier ook ae P.S.P en de Evangeli- J sche Solidariteitspartij van de oud-A.R.- I man Feddema bij te noemen. Vanuit het congres was geprobeerd de P.S-P. en de E.S.P. mede bij het stem busakkoord te betrekken, maar op aan drang van het partijbestuur probeert de P.v.d.A. het eerst met D '66 en de P.P.R. eens te worden, om daarna lijnen uit te j zetten naar enerzijds de confessionele j regeringspartijen en anderzijds de P.S.P. j en de E.S.F. Het partijbestuur kreeg vanmorgen i nauwelijks nog tegenwind in het uiter- mate rustige debat. Ook het congres steunde het standpunt dat voor de ver kiezingen een duidelijke politieke stel lingname moet worden gedaan. Daarom zal na de verkiezingen niet aan een kabi net worden meegewerkt, als de cónfessio- nele partijen zich voor de verkiezingen niet lot een samenwerking met de pro gressieve concentratie hebben beleden. Op aandrang van het partijbestuur werd geen uitspraak gedaan dat ministers, die in een kabinet met de V.V.D. hebben ge zeten geen kandidaat mogen zijn voor een kabinet met een progressief program. Zo'n eis mag aan de confessionele par tijen niet worden gesteld, vond de don derdagavond met grote meerderheid ge kozen nieuwe voorzitter, André van der (Van een onzer verslaggevers) HELSINGBÖRG Vandaag is het proces gevoerd tegen twee Nederlanders, de 41-jarige Anno H. en de 25-jarige Robbie van L., die volgens de Zweedse jus titie betrokken zijn bij een geraffineerde en inter nationaal georganiseerde smokkel van narcotica van Zuid-Limburg naar Zweden. Het is het grootste proces, ooit in Zweden gevoerd. Hierbij zijn behalve de twee gearresteerden verschillende Limburgers betrokken. Onder leiding van de Duitse drugkoning Karl Reinhardt Pauksch hebben zij grote hoeveelheden drugs naar Zweden ovivgebracht, per auto, trein, maar ook per vliegtuig waarbij de narcotica boven Zuid- oost'Zweden gedropt werd. Een van de verdachten, de 41-jarige Anno M. heeft zich ook al een beruchte ven als brandkastenkraker. naam verwo van de P.v.d.A. in Amsterdam is onderling overleg voortdurend vooral tussen de nieuw gekozen voorzitter André v. d. Laan (links) en fractievoorzitter Den Uyl. VATICAANSTAD (KNP. Reuter, DPA) Het Vaticaan heeft een nieuwe regeling gepubliceerd van de congregatie voor de geloofsleer die een on- partijdiger en objectievere behandeling moet waarborgen van theologen I wier geschriften mogelijk leerstellige dwalingen bevatten. Socialisten blijven streven naar twee politieke stromingen (Van parlementaire redactie (Van verslaggevers) DEN HAAG De Nederlandse politiek is wederom met twee politieke party en verrijkt. Het zyn de Algemene Democratische Party (ADP). opgericht in Bergen (Noord-Holland), eu de groe pering „Nederlands Appèl)). Van de laatste party wordt zaterdag in het Haagse congresgebouw de oprichters vergadering gehouden. Het is wel zeker dat mr, L. R. J. Ridder van Rappard, die afscheid genomen heeft van de gemeente Gorkum, lysttrekker zal worden van Nederlands Appèl. De Algemene Democratische Partij vermeldt in het conceptprogram een partij te zijn „waarbij democratie, men selijkheid 'en algemeen belang voorop staan". Belangrijkste kenmerk van de partij: ledereen kan zich kandidaat stel len voor een Kamerzetel, ongeacht zijn overtuiging. Wie de meeste stemmen onder de leden vergaart, wint en krijgt zijn naam bovenaan de lijst. AMSTERDAM Het congres van de P.v.d.A. heeft gisteravond André van j der Louw tot voorzitter gekozen als op- volger van dr. A. Vondeling, die eerste- I vice-voorzitter wordt. Deze functiewisse ling zal overigens pas na de verkiezin gen op 1 mei ingaan. Een voorstel vanuit de vergadering om hel voorzitterschap van Van der Louw terstond na liet einde van het congres te laten aanvangen werd weggestemd. Het partijbestuur had laten welen dat het met het oog op de voorbereiding voor de verkiezingen beter was de datum van 1 mei voor deze mutatie aan te houden. Tot zolang blijft Van der Louw deel uitmaken van de Tweede Als secretaris treedt per 1 mei in functie de heer Ouwerkerk als opvolger van mej. Schildhuis. Als tweede vice- voorzitter werd gekozen mevr. van den Heuvel-de Blank uit Den Haag. André van der Louw bezwoer gister avond het congres de nieuwe resolutie over de samenwerking met D '66 en de P.P.R. en over bindende voorwaarden voor de confessionele partijen te aan vaarden en uit te voeren. Los daarvan j blijft, aldus de nieuwe voorzitter, de P.v.d.A. streven naar een opdeling in de I Nederlandse poiltiek van progressieven j en conservatieven. De belangrijkste vernieuwing is dat deze theologen voortaan bij de behan deling van hun zaak door een „rappor teur" vertegenwoordigd en verdedigd zullen worden. De auteur van het om streden geschrift krijgt verder de kans zijn eigen zaak te bepleiten voor er een oordeel wordt geveld. De congregatie voor de geloofsleer is het Vaticaanse de partement dat als rechter optreedt in i kwesties over geloof en zeden. Paus Raulus richtte deze congregatie in 1965 op. Zij is de opvolgster van de Romeinse congregatie van het heilig j officie, dat optrad als hof van appél in j proeessen over ketterij. Op dit officie is veel kritiek uiige- oefend tijdens het van 1.962 tot 1965 ge houden Vaticaanse concilie. Toen paus Paulus de nieuwe congregatie oprichtte, I maakte hij tevens gekend dat de me- j thoden van de oude congregatie gewij zigd zouden worden. In de nieuwe regeling wordt het woord ketterij vermeden. Gesproken wordt over dwaling op leerstellig gebied. Het proces van vandaag was omgeven door de strengste veiligheidsmaatrege len omdat de Zweedse justitie vreesde, de andere leden van de narcoticabende de gearresteerde Zuid-Limburgers zou den proberen te bevrijden. De verdachte Zuid-Limburgers Anno M. en Robbie van L. worden door de Zweedse justitie beschouwd als koe riers van de Duitse drugkoning Rein hardt Pauksch (33). die vanuit Zuid- Limburg grote partijen preludine (op wekkend middel dat in Zweden onder de narcoticawet valt). Zweden laat binnen smokkelen. Hij beheerst zo on geveer de Zweedse narcoticamarkt. In 1966 begon Pauksch in Zweden contacten te leggen. Nadat de Zweedse politie in 1969 het preludinegebruik te vuur-en te zwaard ging bestrijden, kon Pauksch zijn grote slag gaan slaan. De politie van Zweden kreeg in dat jaai van de regering verregaande machti gingen. Zij kon de telefoonleidingen al- tappen en had het recht om verslaaf den voor onderzoek naar het zieken huis te sturen. De preludinemakers In Zweden werden opgeruimd, maar Pauksch kon steeds verder doordringen. De Zweedse politie schat dat hij nu ongeveer 70 procent van deze zwarte markt in de preludine in Zweden in de hand heeft. Voordat Pauksch echter met de smok kel van preludine op Zweden begon, kwam hij in contact met drie Zuid- Limburgers die preludinelabletten ver vaardigden met grondstoffen uit België De tabletten weiden naar Duitse afne mers gesmokkeld. Het drietal had ook een groot aantal capsules gekocht, waarin de tabletten verkocht werden. Na een tip kon de politie in Limburg de tablelteermachine en niet minder dan 60.000 tabletten in beslag nemen. Vorig jaar werd een Limburgse koe rier door de politie in Helsingbörg ge arresteerd. Hij had in de trein een grote partij preludine verboi-gen die door de politie na een tip gevonden werd. De man werd hierdoor in het zelfde gebouw waar Anno M. en Robbie van L. vandaag voor de balie versche nen tot vier jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Ofschoon de Zweedse justitie die nog enkele andere smokkelbenden be strijdt, in samenwerking met de Duitse, Nederlandse en Deense politie ge tracht heeft een einde te maken aan deze sluikhandel uit Limburg is dat nooit gelukt. Iedere keer als de politie achter de vervoerslijn kwam paste Pauksch een andere methode toe. Tot driemaal toe werden capsules op ge markeerde plaatsen in bossen in Zuid- Zweden gedropt. Geruchten deden toen de ronde dat deze vluchten ondernomen werden vanaf het Zuid-Limburgse Beek. Ook de politie in Helsingbörg denkt sterke aanwijzingen te hebben dat deze vluchten inderdaad vanaf Beek ondernomen zijn. De gedropte 150.000 capsules hadden een waarde van ruim 3's miljoen gul den. Ondanks een intensieve jacht van de Zweedse justitie op de koeriers van Pauksch liet deze zich niet uit het veld slaan. Hij paste zijn waar zelfs aan aan de wensen van de af nemers. Inplaats van tabletten werd de smokkelwaar later in poeder- vorm overgebracht zodat de gebruiker deze in water kon oplossen. Anno M. en Robbie van L. vertrokken eind november vorig jaar via Noorwe gen naar Zweden. In een van de twee tanks van de Jaquar van Anno M. zat een grote partij preludinepoeder. Aan de Noors-Zweedse grens werd Robbie van L. en zijn medepassagier Karei W. uit Heerlen (hij werd door de Zweedse politie wegens gebrek aan bewijs vrij- gelaten) in zijn Mercedes gecontro leerd. Anno M. die achter hem reed aarzelde en reed achteruit. De douane beambte kreeg argwaan en controleerde de papieren van M. De papieren waren echter in orde. Later ontdekten de douanebeambten echter in het opspo ringsregister de namen van deze Lim burgers en zij sloegen groot alarm. De volgende dag, werden de drie Heerle naren gearresteerd toen ze met hun auto's op de pont stonden om via Dene marken naar Nederland terug te keren. Op de achterbank van de auto van An no M. lagen drie capsules preludine poeder. Robbie van L. had een bedrag van 30.000 Zweedse kronen bij zich, dat volgens de politie van Zweden door Pauksch betaald was voor transport. Bij een grondig onderzoek van de auto van Anno M. vond de politie nog een 3500-tal capsules die in de tank waren blijven zitten doordat de plastic zak waarin deze capsules verpakt waren gescheurd was. Na de arrestatie van M. is volgens com missaris Rudolph van de Zweedse po litie nog evenveel door de koerier van Pauksch Zweden binnengesmokkeld. Wel heeft de narcoticabrigade beslag weten te leggen op 80.000 capsules met een waarde van ruim vijf en een half miljoen gulden. Hierbij werden een Duitser en twee Hongaren gearres teerd. Of dit ook leden van de bende van Pauksch zijn heeft de politie nog in onderzoek. De Zweedse politie vermoedt dat Pauksch slechts de manager van de bende is. Vermoedelijk is een ander de „grote baas". Met stenguns hebben handlangers al geprobeerd de eerder veroordeelde Limburger uit de gevangenis in Malmö te bevrijden. Onmiddellijk na de arres tatie werden M. en van L. ook naar geheime plaatsen overgebracht en ver volgens naar de zwaarbewaakte gevan genis in Malmö. Volgens de Zweedse justitie zou Pauksch zijn koeriers met ijzeren vuist regeren. Uit de school klappen zou bestraft worden met ge fingeerde auto- en treinongelukken. Toen een van de koeriers van Pauksch zijn geld niet had afgedragen werden zijn remleidingen doorgeknipt. In zijn huis werd een molotov-cocktail ge gooid die echter geen grote schade aanrichtte. De koerier van Pauksch had de Zweedse justitie voor handel in het geld afgedragen aan het Leger des Heils. Tijdens het zoeken van zijn kontakten in 1966 in Zweden trof Pauksch zijn vriendin Lena Gustavson (26) die door narcotica bij verstek tot vier jaar ge vangenisstraf is veroordeeld. Tegen haar is een arrestatiebevel uitgegeven, trouwens ook tegen Pauksch. Pauksch werd bij verstek veroordeeld tot ge vangenisstraf van 6 jaar wegens ille gaal binnensmokkelen van verdovende middelen. Pauksch en Lena G. kwamen naar Nederland omdat het handelen in pre- ludinetabletten in Nederland slechts overtreding van de wet op de genees middelenvoorziening is. Enige tijd later kochten hij en zijn vriendin in Zuid- Limburg een riante bungalow. Pauksch had zich laten inschrijven als handelaar in speelautomaten. Hij huwelijkte zyn vriendin uit aan zijn lijfwacht, een vriend van Anno M. Robbie van L. cn Anno M. fungeerden by dit huwelijk dat in Geleen gesloten werd als getui gen, hoewel zij tegenover de Zweedse politie blijven volhouden Pauksch niet te kennen. Lena G. die nu de Neder landse nationaliteit heeft en niet meer uitgewezen kan worden begon na het huwelijk een echtsehedingsprocedure. In oktober 1970 werd Pauksch de grens overgezet als ongewenste vreemdeling. (ADVERTENTIE) Breng eens een bezoek aai "«1 vJ MKUBKLTOONZA1 V UBKLTOONZALEN WALDORPSTRAAT 62 IEEGHWAIKPIBN TEL 070-600816* - DEN HAAG VERKOOP VIA DK HANDEL (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Wij staan op dit ogenblik eu bngetwijfeld ook in do eerstkomende jaren voor zware financiële zorgen, die wij nergens kunnen verhalen dan door een poging bij de gelovigen zelf", zei deze week kardinaal Alfrink op een persconferentie. Hij sprak ter inleiding vanwege de traditionele kerkenbouwzondag, op 7 februari, die dit jaar voor het eerst tot „kerkopbonwzon- dag" is herdoopt. Die zorgen zijn duidelijk: de kerkelijke inkomsten lopen tamelijk hard terug, maar de uitgaven gaan in eenzelfde tempo om hoog. Dit betekent dat steeds meer parochies en van de weeromstuit ook de bisdommen de eindjes niet langer aan elkaar kunnen knopen. Het is niet overal even erg, en her en der zijn nog spaarcentjes, maar waar die gebruikt moe ten worden om de dagelijkse uitgaven te kunnen bekostigen is het einde gauw in zicht. Nog een jaar of wat. Er is natuurlijk voor wanhoop geen plaats. De Kerk is eeuwig, zegt de kardinaa 1 terecht, maar dat bekijkt hij dan pastoraal en het maakt er de actuele geldzorg niet minder om. De kerkenbouw bereikte vorig jaar een diepte punt. Werden in de jaren 1960-1965 in ons land per jaar gemiddeld nog 40 katholieke kerken aanbesteed: in 1970 waren het er niet meer dan twaalf (in de bisdommen Breda en Roermond geen enkele, in Rotterdam een, in Haarlem twee, in het aartsbisdom drie). Maar zo kan het niet doorgaan, want je kunt de gelovigen in de snelgroeiende steden en dorpen niet van hun plaats van samenkomst verstoken latijn blij- Op het programma voor het lopende jaar staan dan ook weer 28 kerken, waarvan negen in interconfessionele of anderszins gemeenschappe lijke gebouwen. Miljoenen De nieuwe kerken zullen de katholieke gemeen schap rond tien miljoen gulden kosten, hoewel er steeds soberder en steeds kleiner wordt gebouwd. In 1960 bijvoorbeeld bedroeg het aantal zitplaat sen in nieuwe katholieke kerkgebouwen gemid deld nog 700: in 1969 was dat tot 410 gedaald. Inmiddels moeten de 2250 kerken en openbare kapellen waarover de Nederlandse kerkgemeen schap beschikt ook onderhouden en vaak peperduur hersteld worden. Alleen al in de bisdommen Haarlem en Rotterdam moet er voor drie miljoen ten laste van plaatselijke geloofsge meenschappen worden gerestaureerd, daarbij niet inbegrepen kostbare werken als die aan de bekende Nicolaas-, de Vondel- en de Mozes en Aaronkerk in Amsterdam, samen 5.5 miljoen, waarvan vermoedelijk een half miljoen ten laste van de drie parochies blijft. Sluiten dan maar, dergelijke oude kerken? In de afgelopen drie jaar is dat her en der in ons land in een twintigtal soms zeer spectaculaire geval len wel gebeurd, maar concrete plannen voor 1971 zijn er op dit moment eigenlijk alleen in het bisdom Den Bosch. Overwegingen zijn er natuurlijk ook elders wel maar er begint ook een tegenstroom aan het licht te komen zoals hel Kaski bij deze gelegenheid constateert. het bevolkingsverschuiving leiden ertoe, dat als het ware successievelijk een aanzienlijk aantal kerk gebouwen voor sluiting in aanmerking zal gaan komen. Maar hieraan blijven toegeven zou bete kenen, dat hier op korte, daar op lange termijn de opgave om tot een goed gedifferentieerd en goed gespreid liturgisch aanbod te komen, onmo gelijk wordt, aldus het Kaski. Dit vestigt de aandacht op het verschijnsel, dat de verscheidenheid van liturgische dienstverle ning, die tegemoet wil komen aan de verschei denheid van religieuze behoeften, de laatste ja ren sterk is toegenomen. Anders gezegd: steeds meer gelovigen gaan niet meer traditioneel naar hun eigen parochiekerk, maar zoeken ergens lussen gregoriaans en beat een liturgieviering uit die het best met hun eigen smaak en inzicht overeenkomst. Zij rijden nan naar de kerk waar die viering plaats vindt. Op dit punt worden de gelovigen ongetwijfeld beweeglijker. Het aanbieden van zulk een ver scheidenheid eist echter niet alleen een doelma tige bovenparochiële organisatie, maar bovendien grafisch dichtbij mogelijkheden te blijven bieden voldoende kerkgebouwen. Niet alleen om geo- aan de velen die niet (zo) mobiel zijn, maar ook om speciale vieringen voor kerkbezoekers van heinde en verre onder dak te brengen. En zou dat laatste niet de eventuele bestemming kunnen zijn van oudere kerken in overigens ontvolkende binnensteden? Betalen hangen en zal er ongetwijfeld meer aandacht ontstaan voor ons nu nog wat vreemd klinkende idee, dat ook liturgische dienstverlening zoveel mogelijk kostendekkend zal moeten worden ge maakt via een doelgerichte collecte onder de bezoekers. Of om hel, met kardinaal Alfrink te zeggen, die het op zijn beurt bij St.-Paulus en SI.-Lucas haalde: „De levende gemeente is ook altijd de geld-behoevende en betalende gemeen te". Betalen voor wal je interesseert, betalen ook voor wat nuttig en nodig is, al valt het minder op. Alle bisdommen hebben deze week hun resulta ten over 1969 en hun begroting 1971 opengelegd. Een miljoenendans van cijfers. Er is ook een begroting van anderhalf miljoen gulden voor de interdiocesane activiteiten van de Nederlandse kerkprovincie als geheel en daar is dan veel van het pastorale werk bij, dat niet zo opvalt, maar wel gedaan en betaald moet worden zoals de pastorale zorg voor buitenlandse werlcne- En dan zwijgen we nog maar over het enorme kapitaal (110 miljoen gulden) dat het zou kosten om alle priesters na veertig dienstjaren een pensioen van 7500 gulden te kunnen garanderen. Een kapitaal waartoe door de verkoop van diver se klein- en grootseminaries wel een aanzet van rond 18 miljoen aanwezig is, maar waarvan de verwezenlijking overigens onduidelijk blijft. Dui delijk is wel, dat de bisschoppen ter gelegenheid van deze Kerkopbouwzondag een extra-beroep doen op de deugd, die vanouds karakteristiek is voor een levende, en dus een betalende gemeente: offervaardigheid. i DEN HAAG (A.N.P.). Sinds begin j januari, toen de BTW op het grootste gedeelte van het goederen- en diensten- i pakket werd verhoogd en op een aantal artikelen werd verlaagd, heeft de Econo- i mlsche Controle Dienst (E.C.D.) tussen j de 159 en 200 processen-verbaal wegens I overtreding van de pryzenbeschikking opgemaakt. De overtredingen werden vooral d&ar geconstateerd, waar de pry- j zen op grond van verlaging van de BTW j (van 12 naar 4 pet) moesten worden ver- Dit heeft betrekking op de maaltijden in horecabedrijven, maar ook op een aantal andere artikelen, zoals kant- en klaarmaaltijden, room, vla, koffiemelk, koek en gebak. Bij al deze artikelen-uit het voedingsmiddelenpakket, die goed koper hadden kunnen worden, werden gevallen gevonden, waarbij de prijs niet of niet in voldoende mate was verlaagd. De E.C.D. is tot het opmaken van proces-verbaal overgegaan op grond van ontvangen klachten, maar ook naar aan leiding van controles, die op eigen initia tief van de dienst werden verricht. Sinds I. gin januari zijn er ongeveer driedui zend klachten ontvangen en ze blijven nog steeds binnenstromen. Nog lang niet alle klachten konden worden onderzocht, zodat het ernaar uit ziet dat er nogal wat processen-verbaal zullen volgen. Chris Lantrok jongste houder kerseblocsem LEIDEN Chris Lantrok, net 17 jaar en leerling van Sportschool Luiten, behaalde gisteren de jiu jitsu examens, afgenomen in de doja van „Luiten", de zwarte kersenbloesem (6e graad) Jiu-Jit- Dat hij het nog eens zover zou brengen liet zich al geruime tijd aanzien. Drie jaar achter elkaar hard trainen en bi staan door zijn lera-r A. J. v Polanen, 3e dan het',, tot dit resultaat geleid. Met hem zijn eveneens geslaagd voor deze graaf Frans van Keim- pema en Louis van Lierop, Allen met lof. De examens werden af genomen door W. Luiten, 5e dan en J. Erades le dan. Alle drie gaan ze zich nu specialiseren op HAAGSE VOORZITTER D'66: DEN HAAG (A.N.P.). In een gister avond uitgegeven verklaring heeft de heer W. C. Flege (voorzitter D '66 Den Haag) als zyn mening te kennen gegeven dat het nieuwe initiatief van de D '66- partytop op sterke veerstanden in d« party zal stoten. „Het voorstel om een regeringscombinatie te vormen alt een samengaan enerzyds van P.v.dA - D '66 P.P.R. en anderzyds K.V.P. - C.H.U. - A.R. is, gezien de feiteiyke politieke ver houding, een slag in de lucht, die de onduidelijkheid voor de kiezer slechts vergroot", aldus de heer Ficge. Een samengaan van D '66 en P.P.R. met de P.v.d.A. alleen, biedt volgens de heer Fiege geen enkel uitzicht op een regeringsmeerderheid; brengt één van de oude partijen, die door onderlinge twis ten wordt ondergraven, weer op de been; doet het uitzicht op fundamentele wijzi gingen in de politiek waartoe D '66 is opgericht wegvallen, hetgeen het ver val van de democratie verstrekt; is elec toraal voor D '66 zeer nadelig en dus ook voor de vernieuwing van de politieke verhoudingen. De heer Fiege vertrouwt dat het D '66- congres ofschoon in een dwangpositie gemanoeuvreerd een en ander zal afwijzen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5