antenne ^idteOomant Sexfilms trekken minder publiek Miljonair Hoss verhuisd naar Zwitserland Lachen en huilen metBrokken Hoes en de zijnen LEIDSE COURANT Van kerkenbouw accent naar de kerkopbouw A AN de door het Nederlands episcopaat bepaalde accentverlegging van kerkenbouwzondag naar de kerkopbouw ligt, behalve een principieel argument, ook ten praktische overweging ten grondslag: het probleem van de kerkenbouw zegt de doorsnee-katholiek niets meer. In nieuwbouwwijken, waar men zich met noodvoorzieningen moet behelpen, zullen er mensen zijn, die verlangen weer eens in een „echt" gebouw te kunnen kerken, maar er zijn er doorgaans meer, die zich in de noodvoorzieningen best thuis voelen. In menige afgebouwde parochie heeft men met enige weemoed teruggedacht aan de periode toen er bij allerlei nood voorzieningen gepionierd moest worden. Maar terwijl, door de gewijzigde om standigheden, de kerkelijke overheid in Nederland de financiële nood vanwege kerkenbouw wat minder voelt dringen, is de algehele financiële situatie in onze kerkprovincie zo slecht aan het worden, dat in bepaalde opzichten het woord „alarmerend" niet achterwege gelaten wordt. Zoals overal spreekt de factor „kosten stijging" hier ook een hartig woordje mee: maar veel sterker weegt, dat de bereidheid van de katholieken om bij te dragen tot het in stand houden van de financiële pijlers onder het bouwwerk van zielzorg, liturgie en charitas alsmaar achteruit loopt. Ongeveer even hard als het aantal katholieken dat de praktijk van de zondagsviering in de kerk in ere blijft houden. Half succes hit achteruitlopende kerkbezoek is jaren geleden al één van de aan leidingen geweest om de paraliturgie van een bedelprocessie met mandjes, schalen, zakjes en bonnetjes in de kerken te gaan zuiveren; liturgische opvattingen en economische overwegingen konden hierbij hand-in-hand gaan. Maar op verreweg de meeste plaatsen waar parochies overgestapt zijn op een systeem van vaste kerkbijdragen, moet gesproken worden van een half succes. Een benauwend idee voor de streken, waar men nu overweegt dit systeem verplicht in te voeren. Zo bijvoorbeeld het Rotterdamse diocees, waar men ove rigens terecht besloten heeft met de be slissingen en propaganda maar een half jaar te wachten, tot door de bisschops benoeming opengereten wonden wat geheeld zijn. De ervaring over een brede linie in Nederland is, dat een verantwoord be roep vanaf de kansel voor een bijzon dere collecte, vele malen meer succes heeft dan propaganda-acties voor de vaste kerkbijdragen. Psychologen zullen hiervoor wel een verklaring kunnen geven, maar zijn helaas niet in staat evenmin als reclamedeskundigen de kerkelijke bestuurders mee te delen hoe de traditie dan wel omgebogen kan worden. Steeds meer betrokkenen zijn intus sen tot de overtuiging gekomen dat in deze kwestie om een weinig pas torale term te gebruiken niet op één paard wedden mag. Open boek Uoewel ook nu nog voor de doorsnee- A* katholiek de kerkelijke boekhouding geen doorzichtige zaak zal zijn, is het goed dat de bisschoppen de boeken van hun rayon opengelegd hebben. Iedereen kan nu weten, dat het kerkelijk bezit in Nederland geen goudmijn is en dal de positieve miljoenenbedragen op ba lansen allesbehalve de weerspiegeling zijn van een lucratieve onderneming. Plaatselijk zijn er ontegenzeggelijk nog parochies die „goed in het vet" zit ten. maar daartegenover staat een groei end aantal andere parochies, waar de rode streep een vast verschijnsel is ge worden. Het pleidooi van de kerkelijke overheid om in deze een hoge mate van solidariteit te betrachten, is in deze helaas nog vaak aan dovemans oren be- besteed. Dit jaar wordt de accentverlegging (van kerkenbouw naar kerkopbouw) vooral geconcentreerd op de zorgen van de bisschoppen voor de vorming, uitrus ting, bezoldiging en pensionering van het kerkelijk personeel. Door het steeds klei ner aantal jonge priesters wordt bij voorbeeld de pensionering een benau wend probleem, omdat het „omslagstel sel" waarbij jongeren ook voor ouderen betaalden, op dood spoor dreigt te ko- i. Hoe het ooit mogelijk zal worden de bezoldiging van gehuwde pastorale werkers op full-time basis op een be trouwbare financiële basis te plaatsen, is momenteel eveneens een groot raadsel. Kritisch appèl UET grote probleem voor de bisschop- **pen is, dat hun appèl tot dusverre ar weinig indruk heeft gemaakt; ook niet bij vele katholieken die wat het kerkbezoek betreft tot de actieve groep gerekend mogen worden. Wie dit betreurt, zal toch tevens de vraag moeten stellen, hoe dit komt. Wij dachten onder meer aan de volgende oorzaken: verschillende vormen van categoriale zielzorg zijn niet als nood zakelijkheid onderkend, soms zelfs om streden; er ligt een afstand tussen de op vattingen van vele katholieken en die vele priesters inzake de wijzigingen welke zich terzake van de status van de clerus hebben voorgedaan; de jongere generatie is niet warm geworden voor concrete vormen waarin zij hun finan ciële verantwoordelijkheid ten opzichte de Kerk kan beamen; het slechten enge parochiële grenzen is niet ge paard gegaan aan een groeiende verant woordelijkheidsgevoel voor een bredere gemeenschap Eén kerkopbouwdag kan in deze pro blematiek moeilijk wonderen verrichten. Maar als het nieuwe bisschoppelijke initiatief een stootje zou zijn om de ka tholieken aan het denken te zetten, is er al veel gewonnen. Bij de verdere uit werking van de gedachten, moet de kerkelijke overheid darv mgjjr niet in de eerste plaats bouwen op plaatselijke of regionale raden, maar op de kleinere kernen. En die vindt men ook vandaag nog meestal in niet-ingeslapen pa rochies. Barsten in het oliefront De strijd om de olie is gebleken meer te zijn dan alleen een worsteling om de prijs. De geschiedenis van de laatste weken is die van een strijd tussen haves en have-nots, tussen de rijke landen van het westen met hun geva rieerde industriële economie en de ont wikkelingslanden van de derde wereld, die voor hun toekomstige welvaart af hankelijk zijn van een enkel produkt. De olie is in meer dan een opzicht de licht ontvlambare brandstof van deze eeuw geworden. De organisatie van petroleum expor terende landen zijn nu begonnen ïjiet de exploitatie van de macht, waarvan zij zich net bewust zijn geworden. Zij hebben nu gedaan, waartoe zij nooit eerder konden komen: een overeen stemming over een strategie op lange termijn om zich zeker te stellen van een beter deel van de winsten. Die winsten hebben ze zeker nodig om zich een menswaardige plaats onder de zon te verzekeren voor de jaren dat hun olie voorraden raken uitgeput. Toch bestaat bij geen van beide par tijen in het conflict volledige eenheid. Aan de zijde van de maatschappijen ontbreekt ondermeer de Italiaanse ENI. terwijl ook Japan zo mogelijk nog meer afhankelijk van het. Midden-Oos ten dan West-Europa afzijdig staat. Maar ook bij de olie producerende lan den is geen volledige eenstemmingheid. Libië weigert met de maatschappij en- en-bloc te onderhandelen, terwijl daar naast sprake is van prijsverschil voor de olie van de Middellandse Zeelanden en die van de Perzische Golf. Al met al lijken er dus mogelijkheden aanwezig om tot een vergelijk te komen. De oliekraan is nog niet dicht. Voorzitter bioscoopbond: (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG Aan de sexgolf die in literatuur en films ons land kwam overspoelen, schijnt een einde te komen. Specifieke sexfilms trek ken steeds minder publiek. Ook sa distische geweldfilms worden niet zo druk bezocht als algemeen wordt verondersteld. Bij de 20 films, die vorig jaar het meeste publiek trok ken in de bioscopen, was niet een specifieke sexfilm of geweldfilm. De ze twintig films, met veruit boven aan MASH bijna een miljoen be zoekers), werden gemiddeld door 290 duizend mensen bekeken. De echte sexfilms trokken vorig jaar gemid deld slechts 35 duizend bezoekers per film. Bij de eerste twintig was wel een film van Oswald Kolle. Dit zei gistermiddag de heer J. Bos man, voorzitter van de Nederlandse bioscoopbond, in een gesprek met een commissie van Tweede-Kamer leden die zich bezighouden met de wetsontwerpen tot afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen. Doe lend op uitlatingen van leden van de Centrale commissie voor de film keuring zei de heer Bosman dat er de laatste dagen spookbeelden zijn opgeroepen over de vloed van sex en sadisme die door filmimporteurs aan de keuringscommissie worden aan geboden. Öp sexfilms alleen kan het filmbedrijf niet draaien, aldus de heer Bosman. De bioscoopbond heeft altijd de keu ring verafschuwd, maar is wel een warm voorstander van een filmkeu ring voor jeugdigen. Een probleem uit de praktijk blijft, volgens de heer Bosman de controle op de leef tijd. Die moet gebeuren door d« por tiers van de bioscopen. „Ik zou ze er niet uit kunnen halen", zei de heer Bosman, sprekend over diegenen die een film voor boven hun leeftijd willen binnenglippen. De filmver huurders verbazen zich steeds weer over het gebrek aan lijn in de uit slagen van de keuring. Films, die vergelijkbaar zijn met de afgekeur de films die de Kamerleden deze week in besloten kring hebben kun nen zien, draaien overal in het land aldus de heer Bosman. Deze indruk hadden ook enige Kamerleden. Fel kantte de bioscoopbond zich tegen een eventuele bevoegdheid van de burgemeester in te grijpen wanneer in zijn gemeente voorstellingen plaats vinden die naar zijn oordeel in strijd zijn met de goede zeden. Deze bevoegdheid blijft in het rege ringsvoorstel tot afschaffing van de volwasseneokeuring bestaan. De bio scopen komen in moeilijkheden wanneer een film, die ze voor een week hebben afgehuurd, na enkele voorstellingen verboden wordt. NEDERLAND I NOS 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal VARA 19.05 uur Een lach en een traa muziek 20.00 uur Journaal 20.21 uur Mannix, tv-serie 21.10 uur Ombudsman 21.40 uur Hadimassa NEDERLAND I TELEAC 22.20 uur Achter het NOS 23.10 uur Journaal 23.15 uur Apollo 14 Voor een t.v.-optreden in ons land arriveerde gisteren op Schiphol de Backing-group nan Leon Russell, die zelf met lang blond haar op de voor grond is gezeten. HOLLYWOOD (AP) Dan Blocker, in de tv-film Bonanza Hoss Cartwright spelend, is verleden jaar september met zijn fami lie (man, vrouw, een tweelingdochter van 17 en twee jongens 15 en 13) Lugano in Zwitser land verhuisd. Hij gaat er Hollywood uit zo di kwijls heen als maar mo gelijk is. Een weekend vier dagen is vol- Blocker ontkent, dat hij verhuisd is om financiële redenen. De familie is in Lugano gaan wonen, om dat het daar zo aantrek kelijk en mooi is. Boven dien voor de opvoeding de kinderen, die hun talen kunnen leren en Europa leren kennen. Hij heeft niet de Zwitserse nationaliteit aangenomen betaalt belasting in Amerika. tinggeld wordt gebruikt. In plaats v. voor 't aanleg gen van wegen en verbete ring van het milieu en sociale programma's wordt het gebruikt, zegt hij, voor het werpen van napalm op mensen in Zuidoost-Azië. Daar heeft hij bezwaar tegen. Bonanza heeft van de 42- jarige Blocker een miljo nair gemaakt. Hij voelt zich een beetje schuldig i als hij ziet dat er zoveel acteurs zonder werk zijn en vindt dat hij het te gemakkelijk heeft gehad. Voor elke aflevering ont- i vangt hij 30.000 dollar en Bj| hij speelt er 26 per j Zelf noemt hij dit onge- Ilooflijk, maar toch niet overdreven in vergelij- Hij heeft geen bezwaar king met bijvoorbeeld Ja- tegen het betalen van be- mes Arness, de ster van lasting, alleen tegen de Gunsmoke, die het dubbe- manier waarop het belas- le verdient. We hebben hier al eens gewezen op het feit dat het in hoge mate onge wenst is wanneer de VPRO op don derdag II in belangrijke mate „uit loopt". De VPRO-programma's mikken meestal niet op grote kijkdichtheid, zodat een relatief groot aantal van de geïnteresseerden in de CVK-IKOR- uitzending, benevens de cursisten van Teleac. gedwongen worden om in arre- moe te wachten op het aanvangstijd- stip van hun speciale uitzending. Wat gisteren echter gebeurde was nog doller. De VPRO-omroepster annon ceerde dat de hoofdfilm langer duurde dan voorzien was (het aantal meters dat deze film omvat is sinds het ont staan toch niet groter geworden!) en dat „om de CVK-IKOR-uitzending niet te laat te laten beginnen" de afle vering van „Laurel en Hardy" was af gelast. Het gekke was dat „Laurel en Hardy" begroot waren op twintig minuten. Als de VPRO zes minuten had „bezui nigd" op andere onderdelen was er niets in de war geraakt, want mèt „Laurel en Hardy" mee zou er precies zes minuten uitgelopen zijn. Die zes minuten hadden gemakkelijk kunnen worden gevonden, b.v. in „Was er nog wat", waar beelden uitgeknipt hadden kunnen worden, die minder geschikt waren voor Laurel en Hardy-fans. Het gekke gevolg van één en ander was dat A. de VPRO het enige pro gramma waarmee zij enige kijkdicht heid haalt liet vallen; B. cinefielen die om exact tien voor negen inschakel den om „I pugni in tasca" te zien tot hun teleurstelling moesten merken dat die film al lang en breed begonnen was; C. en D. datzelfde lot ondergin gen de gespecialiseerde kijkersgroepen voor wie de uitzendingen van CVK- IKOR en Teleac van belang waren. Een programmering derhalve die zo dom was als uitgerekend een „haast verzuipende" omroep zich niet mag veroorloven. «Verzuipen" is een lot dat de TROS allerminst bedreigt. Mr. Landré an nonceerde dat het ledenbestand 292.000 bedraagt. Als er vóór maart 8.000 bijkomen betekent dat verdubbeling van t.v.-zendtijd en verdrievoudiging van radiozendtijd per 1 oktober. Pure democraat als we zijn, gunnen we de TROS die uitbreiding. Hopen echter dat er verbetering van niveau komt. De TROS komt soms erg goed voor de dag. Tegen zo'n programma als giste ren geboden werd zeggen we „neen". Just Dusty, play-backende Dustv Springfield in over het algemeen erg enge decors en ook verder een lach- tertje omdat de plaat-raffinementjes geen adequate beeldbegeleiding kre gen, was voorbeeldelijk voor wat t.v. niet moet doen. Hetzelfde gold eigenlijk voor de ijs- hockeyreportage. Sommige kijkers on dergaan zoiets als „het einde". Maar hun aantal is betrekkelijk klein. En het is de specifiek-zelfgekozen taak van de TROS om op de grootste ge mene kijkersdeler te mikken. Zeker zolang ze als alternatief van de VPRO optreedt die pleegt te mikken op het kleinst gemene kijkersvcelvoud. Vg. NOS 15.30 uur: Apollo 14 16.00 uur: Journaal AVRO 16.02 uur: Rikkie en S 16.25 uur: Techniek va 16.45 uur: Stuif-es-in NOS 17.30 uur: Apollo 14 NEDERLAND II NOS 18.45 uur Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Ter visie NCRV 19.30 uur Please sir 18.00 uur: Kunstrijden 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal AVRO 19.05 uur: Poets 19.30 uur: De gouverneur en JJ 20.00 uur: Journaal •20.21 uur: De Mounties 2115 uur: Shirley Bassey, show 22.05 uur: De monnik, film 23.15 uur: Journaal VRIJDAG 5 FEBRUARI 197: 20.00 uur Journaal 20.21 uur Beslagen ten ij*, Stien Kaiser 20.50 uur Hier en nu 21.40 uur Lang leve de operette 22.25 uur Farce majeure 22.50 urn- Dagsluiting 22.55 uur Journaal HILVERSUM I NCRV en Bloc: actueel muzikale Illustratie. (18.1! evtl. reportage Apollo Kerkorgelconcert: moderne muzi< i (S) Promenade-orkest en zangsollsU nuziek. TROS: 22.00 Eei (S) Lichte grammofoon- se, In de maat: :n sluimerende het voortgezet onderwijs. ^22.30 geïllustreerd radio-feuilleton. 23.05 Apollo XXI: fantastisch ruimtevaart mysterie. 23.30 (S) The Dutch Swing College Band. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klas sieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws, a.ll (S) Muziek van Het leger des Heils (gr), a.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de hulsvrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 9.45 <S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Koor zang en accordeonorkest. 10.15 (S) Cleveland Orkest: klassieke muziek (opn.) 11.00 Nieuws. 11.03 Oriëntatiereis door Kongo, lezing. 11.15 Solarium - een hoogtezonpro- gramma voor ledereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit Balans. 12.14 Marktberichten. Overheidsvoorlichting: 12.16 Franco huls. Informatie voor het bedrijfsle ven. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. KRO: 12.41 Actualitei ten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: grammofoonplaten- programma voor de militairen. KRO: 14.00 (S) P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet: pro- ïateuristische muziekbeoefe voorpagina: 7.54 VPRO: Deze dag. 8.00 Nieuws: 8.13 Acutalitelten9.35 Waterstanden: 10.10 Voor nu en later, ge sprek). 10.30 (S) Zaterdaginformatie: VA- RA's muziek en informatieshow. (11.00 23.00 uur Studeren NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal EV. OMROEP 19.05 uur: Familieserie 19.20 uur: Nader bekeken 19.30 uur: God der film 20.00 uuri Journaal KRO 20.21 uur: Marcus Wel by 21.11 uur: Brandpunt 21.41 uur: Cabaretaria 22.31 uur: >nd. 23.55-24.00 18.00 Nieuws. 18.03 verzoeKpiaien. io.zo Paardesportultslagen. 18.30 Verkeerswenken. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nieuws en actualiteiten. 19.40 Keurig Frans. 19.45 Boekbespreking. 20.00 Concert. 21.30 Idem 22.00 Nieuws en De Zeven Kunsten. 22.2v Liederen. 23.00 Nieuws. 23.05 Muziekpro gramma. 23.40-23.45 Nieuws. vs.) (Het programm en 15.00 uur worden onderbroker reportage van de tweede maanwandeling HILVERSUM in NOS: 9.00 Nieuws. 9.03 Gevolmachtigde verzoekplatenprogrs licht muzlekprogrs met verzoeknum- schappen hardrijder "rislnki.) (15.01 0 Sportshow wereldkampi oenschappen hardrijden op de schaats voor dames in Helsinki. (17.00 Nieuws.) BELGIE 324 m NEDERLANDS 12.00 Nieuws. 12.03 Actueel programma. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.20 Intermez- 14.03 Muziekprogramma. (15.00* Nieuws.) 16.00 Hoorspel. 16.45 Muzlekprogra Tv-gesprek over ruimtevaart (Van t omroepcorrespondent) HILVERSUM In de Apollo-uitzen- ding v. d. NOS-televisie van vanavond zal 'n interview worden uitgezonden dat Peter Schroder had met George Low, die thans optreedt als plaatsvervan gend hoofd van de NASA. In dit vraaggesprek worden interessante mededelingen gedaan over recent over leg tussen de Amerikanen en Russen n.a.v. een toekomstige samenwerking in de ruimtevaart. Corrie Vanavond wordt vanuit zaal de Sala mander in het Belgische Mecbelen aan de Maas de maandelijkse Johnny Hoes show „Een lach en een traan" uit gezonden. Behalve naar Johnny Hoes zelf kunnen liefhebbers van de vader landse smartlap in kleuren kijken naar o.a. de Zangeres Zonder Naam. Zwarte Lola, de Heikrekels, de Rietzangers vader Abraham met zijn zeven zonen en de Four Tak. De muzikale leiding is in handen van Charlie Nedcrpelt, ter wijl Rinus Spoor tekende voor de produktie en de regie. Rinus Spoor werkt al drie jaar met deze show. In eerste opzet was het een compleet Hoesprogramma: Johnny zelf en vrijwel alle artiesten uit zijn pla- tenstal kwamen regelmatig aan de beurt. Pas dit jaar kwam daarin enige verandering. Het was zelfs voor John ny Hoes niet meer te verkopen, dat alleen zijn artiesten de vertegenwoor digers van het Nederlan ise lied zouden Deze bredere opzet had nog meer voordelen. Momenteel heeft het pro gramma niet alleen een hoge kijkdicht heid (geschat op drie miljoen kijkers per uitzending), maar ook een hoge waardering. Dit is prettig voor Rinus Spoor, die zijn sporen bij de VARA-tv ruimschoots verdiende. Hij werkte drie jaar met Tom Manders aan de Dorus- shows, deed met Theo Eerdmans „Tel uit je winst" en was verantwoordelijk voor de eerste uitzendingen van „Zo maar een zomeravond". „Ik ben hier nu drie jaar mee bezig", v ertelt de uit Haarlem afkomstige re gisseur. „In die tijd is het succes alleen maar groter geworden, de waardering alleen maar gestegen. Ik hoop nog wel een tijdje zo door te gaan. Johnny Hoes zelf: „De mensen hebben hiernaar gesmacht. U moet eens zien hoeveel reacties ik krijg. Dat bewijst toch wel hoeveel vraag er nog is naar dit Nederlandstalige genre". VARA, Ned. I, 19.05 uur. Congres gebouw DEN HAAG. Corrie Brokken maakt momentee' met een eigen show ons land en komt op dondei-dag 11 en vrijdag 12 februari hiermee in de to neelzaal van het Nederlands Con gresgebouw. Dit gebeurt onder de titel „Een avondje uit met Corrie". In dit avondvullende programma wordt zij geassisteerd door Tonny Huurdeman. Marnix Kappers en het kwintet van Cees Shrama. i Samenwerking kleurenfilm laboratoria AMSTERDAM In het Esso-Motor- hotel werd deze week het samengaan aangekondigd van de filmlaboratoria van Cinetone en Cinecentrum. De heer J. Bosman, voorzitter van de Neder landse Bioscoopbond waarvan beide filmfabrieken lid zijn en via wie de fusie zijn uiteindelijke front vond, om kleedde de oprichting van de nieuwe maatschappij, CINECO CV, met argu menten. De Nederlandse behoefte aan filmmateriaal, en vooral die van de televisie, aldus de heer Bosman, richt zich steeds meer op uitsluitend kleu» renfilm. Een tendens die al enkele jaren gaande is en die van de filmfa brieken steeds grotere investeringen vraagt op het gebied van apparatuur. Om te vermijden dat de Nederlandse filmverbruiker buiten het eigen land goedkopere en vlottere service zoekt, moest men zorgen dat in eigen land de krachten werden verenigd. Vooral ook omdat, als straks Engeland de EEG binnenkomt de laboratoria daar, verze kerd van een veel groter achterland, de marktpositie van de Nederlandse bedrijven zouden kunnen ondermijnen. Bij deze fusie zal geen personeel af vloeien. Men verwacht eerder het per soneelsbestand te moeten vergroten, aangezien de nieuwe opzet zich op een facet in opkomst van de filmleverantie zal kunnen richten, namelijk de film cassette voor huiselijk gebruik, de zo genaamde video tape. Aldus de heer Bosman. Beide betrokken bedrijven blijven hun afzonderlijke vestigingen behouden en het is ons inziens de vraag of dit geen verandering behoeft. Nog 'n open vraag is wat de positie van enkele kleinere filmfabrieken wordt ten opzichte van de nieuwe Nederlandse „filmreus" CINECO. De operetteliefhebbers komen weer ruimschoots aan hun trekken. In een drie kwartier durend programma laat Jan van der Waard fragmenten zien uit „Frederike", „Der Graf von Luxemburg" en „Schön ist die Welt", alle composities van Franz Léhar. De ze aflevering van de serie „Lang leve de operette" kreeg daarom de titel „Lang leve Léhar NCRV NED. II 21.40 uur.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2