Vernielingen op de maan Financiële toestand in 11e bisdommen zorgelijk Voortaan landelijke norm bij standsuit keringen HUISARTSEN EN ZIEKENFONDSEN AKKOORD OVER HONORARIUM Socialistisch congres staat komende dagen voor zware politieke beslissingen Minder moe onderweg door melk onderweg Staking dreigt bij Franse tv Rolma heeft bestaansrecht Vangst van 60 kilo hasjiesj t ij WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 LEIDSE COURANT - PAGINA 5 (ADVERTENTIE) UTRECHT Kardinaal Alfrink heeft gisteren in Utrecht op een bijeen komst voor „Kerkopbouwzondag" van 7 februari de financiële situatie in de Nederlandse bisdommen alarmerend genoemd. „Dit is vooral pastoraal gezien een zorgelijke situatie", aldus de kardinaal, omdat de bisschoppen door de slinkende inkomsten steeds minder tegemoet kunnen komen aan de steeds grotere pastoral noden. Hij wilde in dit verband niet spreken van een faillissement, maar zorgelijk wordt de situatie wel. „Wij staan in de eerstkomende jaren voor zware financiële zorgen, dje wij nergens kunnen verhalen, dan door een poging dit bij de gelovigen zelf te doen", aldus kardinaal Alfrink. Omdat de traditionele collecte als in komensbron door het sterk teruglopende kerkbezoek sterk daalde zijn de meeste Nederlandse bisdommen geheel of ge deeltelijk overgestapt op het systeem van de gezinsbijdragen. Behalve voor de plaatselijke en diocesane noden moet er ook geld komen voor de gemeenschap pelijke voorzieningen van de bisdommen. Deze interdiocesane financiering is voor dit jaar begroot op anderhalf miljoen gulden. Daarnaast heeft de Nederlandse kerk ook zijn financiële verplichtingen ten opzichte van de wereldkerk. In dit financieel kader betreuren de Nederlandse bisschoppen, dat deze rege ring de financiële verhouding kerk-staat ongedaan wil maken met een afkoop regeling. Deze kwestie is thans in de Tweede Kamer aanhangig gemaakt. Daar heerst een verdeeldheid over de voorstellen van de regering. De bisdommen zijn hard op weg op hun vermogen in te teren. Op zichzelf is dit plicht PARIJS (AFP) De vakbond van medewerkers bij de Franse radio en televisie heeft dinsdagmorgen haar leden opgeroepen volgende week dinsdag in staking te gaan. De bond wil hiermee protesteren tegen „de paskwil van de besprekingen over de invoering van een we structuur en met name tegen het rekening houden met de gevolgen iiervan voor het beroep en de beoefe- Verantwoordings- G.S. moet worden uitgebreid (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Beernink (Binnenlandse Zaken) heeft gisteren een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend waarin staat dat de verant woordingsplicht van G.S. moet worden uitgebreid. G.S. zullen als het wetsontwerp wordt aangenomen ook verantwoording ver schuldigd zijn aan de Provinciale Sta ten over de beslissing bij geschillen en over het toezicht op de gemeentebestu ren, voor zover dit laatste niet de alge- me: j aspecten van deze besturen be- tr&M. Uit de memorie van toelichting bij het wetsontwerp blijkt, dat de indiening van het wetsontwerp met betrekking tot de verantwoordingsplicht voor com missarissen der koningin in een verge vorderd sjadiijm van voorbereiding is, geen ernstige zaak, wanneer het een kwestie van korte termijn is. Op langere termijn echter kan dit financieel voor de Nederlandse kerkprovincie zeer alarme rend worden, vooral omdat steeds pastorale taken steeds geld Groningen 9.081.000 Utrecht f 30,946.000 Haarlem 11.351.412 Rotterdam f 10.814.000 Breda 11.528.000 I Den Bosch 21.335.000 Roermond 6.720.650 I Nadrukkelijk werd gisteren op de bij eenkomst in Utrecht verklaard, dat de verschillende totalen van de bisdommen niet met elkaar vergeleken kunnen wor den. „Daarvoor lopen de waarderings grondslagen van onroerende goederen bijvoorbeeld te sterk uiteen", aldus de accountant W. Remie. Onvergelijkbaar heten ook de over zichten van baten en lasten (eveneens over 1969) die er als volgt uitzien overschot 310.000; kosten moeten in de ko mende jaren gemaakt worden voor pen sioenvoorzieningen voor de priesters. Dit, bleek reeds uit de financiële stukken, die het bisdom Rotterdam enige tijd geleden voor het bisdom bekendgemaakt heeft. Pensioenvoorzieningenn van bijvoor beeld 7.500 per jaar kosten niet min der dan 110 miljoen gulden. Zelfs wan neer de bisdommen al hftn bezittingen hieraan zouden besteden zou nog slechts de helft van dit bedrag opgebracht kun nen worden. De cijfers, die op de bijeenkomst be kend gemaakt werden, bevatten geen ge gevens over de financiële toestand van de parochies. Het bisdom Rotterdam heeft deze parochiële cijfers al bekendgemaakt. Hieruit bleek, dat de financiële situatie van de parochies even alarmerend is als die van de bisdommen. Dit is duidelijk te merken aan de afdracht van de paro chies aan de bisdommen, waardoor de situatie aan de grond snel doorwerkt naar de gezamenlijke bisdommen in totaal. MET SEISMOLOGISCH DOEL Morgenochtend, nadat de Apollo-14 met de astronauten Shepard, Mitchell en Roosa in een baan om de maan terecht is gekomen, zal op datzelfde hemellichaam een groot brok metaal neerstorten. Dat is de SIVB, de derde trap van de Saturnus-5-raket, die er zondagnacht voor zorgde dat de Apollo-14 vanuit de parkeerbaan om de aarde, op een traject naar de maan werd gestoten. Op deze tekening is te zien hoe de maanlander Antares op de maan landt, terwijl commandocabine Kitty Hawk, met Stuart Roosa aan boord, rond de aardsatelliet cirkelt. Later, rfadat de bemanning de neus van het bemanningsverblijf had vast gemaakt aan het maanlandingsvaar tuig, werd de rakettrap afgestoten. Maar ook die beschreef op dat mo ment al een langgerekte ellips in de richting van de maan. En door het 14 ton zware gevaarte een klein beetje bij te sturen, bewerkstelligde men vanuit Houston dat de uitgebrande raketcilinder morgén met een snelheid van 9200 kilometer per uur te pletter zal slaan in de Zee der Stormen, niet ver van de krater Landsberg. Dat dit niet louter ter bevrediging van de vernielzucht van de een of andere vluchtleider te Houston ge beurt, is duidelijk. Het gaat hier om een hoogst interessant, wetenschappe lijk experiment, dat te maken heeft met het seismologisch onderzoek Van de maan. Populair gezegd; men wil weten wat de maan nu eigenlijk on der haar oppervlakte verborgen De rakettrap moet neerkomen op cir ca 300 kilometer van de nog steeds functionerende seismograaf, die in no vember 1969 door de Apollo-12 astro nauten Conrad en Bean in de Zee der Stormen werd achtergelaten. Men hoopt, of beter, weet wel zeker, dat de inslag een geringe maanbeving zal veroorzaken en dat deze geregi streerd kan worden door de seismo graaf. Met dit apparaat zijn reeds onschatbare metingen verricht. Zo werd een centrum van geringe maan- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteravond akkoord gegaan met een maatregel van staatssecretaris Van de Poel (CRM) om een landelijke norm in te voeren voor bijstandsuitkeringen. Voortaan moeten de gemeenten bij het verlenen van regelmatige bijstand „uit gaan van 95 procent van het netto minimumloon als norm voor iemand die volledig van de bijstand moet leven. De ruim 300 gemeenten die tot nu toe een hogere norm hanteerden, mogen hun uit keringen voortaan minder snel verhogen dan de overige gemeenten. Hierdoor wor- den'Voor 60 pet van de bljstandsantvan- i.nu'-'inn I (Van een onzer verslaggevers). UTRECHT De gemiddelde Neder landse huisarts zal dit jaar (een bruto) inkomen hebben van rond de 120.000 gul den. Voor de huisartsen die een eigen apotheek houden zal dat bedrag 15.000 tot 30.000 gulden (naar gelang de groot-, te van hun praktijk) hoger liggen. Dit is het resultaat van de overeenstemming, die gisteren is bereikt tussen de onder handelingsdelegatie van de ziekenfond sen en van de landelijke huisartsenver eniging over de tarieven voor 1971. Voor de verhoging van het netto deel van het honorarium is de trend van het ambtenarensalaris gevonden. Men is als gebruikelijk uitgegaan van een praktijk 2600 ziekenfondsverzekerden. Voor PERSONEEL IN BRIEF UTRECHT (ANP) Het personeel van de ten dode opgeschreven afdeling rollend materieel (Rolma) van Werk spoor in Utrecht vindt, dat de regering haar standpunt dat er in ons land geen plaats zou zijn voor een wagonfabriek, moet herzien. Dit blijkt uit een van enkele honderden handtekeningen voor ziene brief, die het personeel van Rol- aan staatssecretaris Keijzer van Verkeer en Waterstaat heeft ge stuurd. Zoals gemeld zag de regering vorig jaar geen bestaansrecht meer voor een Nederlandse wagonfabriek, waarna de VMF besloot in het vierde Kwartaal van 1971 de verliesgevende afdeling Rolma in Utrecht te sluiten. et Rolma-personeel schrijft de staatssecretaris, dat de omstandigheden voortzetting van het bedrijf zich thans gunstig ontwikkelen. De Rolma memoreerde, dat de heer Keijzer zelf onlangs pleitte voor versnelde uitvoe- van het investeringsprogramma rollend materieel van de NS. Wrkspoor's grootste klant. Voorts heeft de Rotterdamse Metro meer materieel nodig dan aanvankelijk was geraamd. Ook zal de overbelasting van het NS- laterieel wellicht leiden tot versnelde ervanging, „doch zeker tot meer derhoud''. aldus het Rolma-Dersoneel. de eerste 1800 patiënten ontvangt de huisarts dit jaar (inclusief de vergoeding van de praktijkkosten) een bedrag van 39,05 gulden per verzekerde. Dat levert een totaal van 78.290 gulden op. Voor de volgende 800 patiënten krijgt de arts 26 gulden per verzekerde of 20.800 gulden in totaal. De pensioenbijdrage is op 3,22 gulden per ziekenfondspatiënt (totaal 8.372 gulden) gebracht. De d ooi-snee huisartsenpraktijk telt doorgaans 500 tot 800 patiënten, die niet bij het ziekenfonds verzekerd zijn (parti culier of via ambtenarenregeling verze kerden). Deze verzekeringen garanderen de huisartsen een inkomen van 16.000 tot 25.600 gulden. Dat is volgens de huis artsen aanzienlijk te weinig. Een parti culiere patiënt brengt de huisarts ge rekend naar het aantal verrichtingen en de tijd die daarmee is gemoeid onge veer 20 pet minder op dan een zieken fondspatiënt. In de overeenkomst met de zieken fondsen voor 1971, die nog moeten wor den goedgekeurd door de Ziekenfonds raad, is ook een nieuwe regeling getrof fen voor apotheekhoudende artsen. Het abonnementensysteem (een vast bedrag per verzekerde per jaar) zal binnenkort vervangen worden door betaling voor elke in de apotheek verrichte handeling. Op het inkomen van de apotheekhouden de artsen zal dat weinig of geen invloed hebben. Het nieuwe systeem is echter administratief gemakkelijker te verwer- OP SCHIPHOL SCHIPHOL (ANP) Op Schiphol zijn gistermiddag om vier uur een jonge man en een meisje gearresteerd, die poogden in vier koffers 60 kilogram hasjiesj ons land binnen te smokkelen. Het waren de 23-jarige in Amsterdam woonachtige Is raëliër S. A. en z(jn evenoudc vriendin, de in Cairo geboren mej. J. D., die in het bezit was van een Brits paspoort. Het paar werd wegens handel in ver dovende middelen gezocht door Interpol. De twee passagiers arriveerden per KLM-lijntoestel Tel Aviv-Rome op Schiphol. De vier koffers kwamen uit het vrachtruim van het vliegtuig te voor schijn. Tussen de hasjiesj in lag in drie van de vier koffers ook nog andere bagage. De vierde was uitsluitend met hasjiesj gevuld. Het congrespaleis x i de communistische partij gers de uitkeringen gedeeltelijk bevroren. De bijstandswet, nu zes jaar in wer king, laat vaststelling van de hoogte van de uitkering over aan de gemeente. Hier door was een stuk rechtsongelijkheid ont staan. Voor hetzelfde geval kwam de ene gemeente tot een hogere uitkering dan de andere. Invoering van een landelijke norm als uitgangspunt bij de berekening van dë minimale kosten vanbestaan werd daarom wenselijk geacht, ook door de gemeenten zelf. De regeringspartijen vonden de voor lopige regeling van mr. Van de Poel aanvaardbaar, mits de staatssecretaris van CRM snel met een definitieve rege ling voor een landelijk uniforme norme ring komt. Zij vonden dat niet valt uit te maken of de bijstandtrekkers 95 pf 100 pet van het netto-minimumloon no dig hebben. Mej. Van Leeuwen (AR) en mej. Kok (KVP) zagen echter wel het beleid voor de sociale uitkeringen in gevaar komen als de bijstand zou uit gaan van het volle minimumloon. De sociale uitkeringen zullen namelijk pas over enige jaren even hoog zijn als het minimumloon. Wanneer echter nu al de bijstand wordt opgetrokken tot 100 pet van het minimumloon, zal er bij werk gevers en werknemers weinig animo meer zijn om extra-kosten te gaan maken om bijvoorbeeld de AOW op te trekken. De bejaarden zouden dan immers niets méér krijgen. Ze zouden slechts hun uitkering voortaan in plaats van uit de bijstand (belastinggeld) gaan ontvangen uit de AOW-premiepot. PvdA en PSP hielden echter vast aan 100 pet minimumloon als uitgangspunt. De bijstand is er om ieder een aanvaard baar inkomensminimum te garanderen en mumloon als inkomensminimum moet mumloon alsi nkomensminimum moet worden beschouwd, aldus mevr. Heroma- Meilink, die hierover een motie indiende. De motie zal echter gerien de houding 'i van de regeringsfracties niet worden I aangenomen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het congres van de P.v.d.A., dat morgen tot en met zaterdag in Amsterdam gehouden wordt, belooft een van de interessantste bijeenkomsten te worden uit de geschiedenis van leze partij. Het congres moet namelijk beslissen over: et ongedaan maken van de anti-KVP-motie onder echter voor de confessionele partijen bindende voorwaarden, de samenwerking met D '66 en de PPR in een soort vooruitstrevend akkoord, alleen met deze partijen gezamenlijk te praten met de confessionele partijen over het deelnemen aan de regering. Bovendien moet het congres beoordelen of de P.v.d.A. een brug moet slaan naar de uit weggelopen socialisten gevormde DS '70. Drs. W. K. N. S. Schmelzer zei gisteren over de betekenis van het socialistisch congres in Amsterdam: „Met een sterk verdeeld huis gaat men trachten alle rode schaapjes in één schaapsstal te krijgen. Dat zal hoge eisen stellen aan de congresleiding. Maar misschien zal dit het begin van meer duidelijkheid zijn, al zal het niet licht vallen zonder meer drieëneenhalf jaar onduidelijkheid om te smeden". De heer J- H. Scheps, oud Tweede- Kamerlid en oud-bestuurslid van de P.v.d.A„ zei het nog scherper toen hij commentaar gaf op de nieuwe resoluties van zijn partij over het intrekken van de anti-K.V.P.-resolutie en de samen werking met D '66 en de P.P.R.: De tweeënveertig P.v.d.A—leden. hebben ge vraagd om politieke duidelijkheid, maar dit is een stap vooruit in het duister.» In een samenwerking tussen P.v.d.A., D '66 en de P.P.R. vormt de laatste een zwakke steen". Het bestuur van de P.P.R. kreeg zaterdag van zijn congres een verklaring over de N-A.V.O. opgedrongen. Hoe moet de P.v.d.A. zich in die samen werking tegenover de N.A.V.O. op stellen? En denkt men hiermee bij de confessionele partijen te kunnen aan komen?" En hoe denkt D '66 over de P.P.R.- houding tegenover de N-A.V.O.?, is een volgende vraag. Trouwens, D '66 is de meest onduidelijke partij van Nederland. Volgens hem mist de ontwerpresolutie een open bereidheid tot samenwerking. De confessionele partijen laten zich geen dictaat stellen. Het is begrijpelijk als de confessionele partijen voor de eer be danken, als zij door P.v.d.A., D '66 en P.P.R. voor een gesprek worden uit genodigd". Onjuist noemt de heer Scheps het. dat er bij het partijbestuur geen bereidheid bestaat om een brug naar D.S. '70 te slaan. „De P.v.d.A. moet weer een brede volkspartij worden waarin vele mensen vertrouwen kunnen hebben. Wij zijn lid van de P.v.d.A. en zullen als groep van tweeënveertig leden na het congres sa men bespreken wat ons verder te doen staat. Maar nu moet ik in eerlijkheid stellen: wij laten ons geen kat in de zak verkopen". De heer Scheps is zeer ge belgd om wat hij noemt „de vuile me thoden waarmee dr W. Drees sr verdacht wordt gemaakt (In de groep van tweeënveertig bezorgde P.v.d.A.-leden ziten onder anderen: Simon Carmiggelt, burgemeester Berger van Groningen, oud-Kamerlid Daams, Den Haag, prof dr. W. Hessel, Enschede, prof. dr. L. de Jong. prof. dr. A. Mulder. Leidschendam, burgemeester Roemers, Vlissingen, prof dr. Th. W. van Veen en K. Voskuil, beiden oud-hoofdredacteur van het Vrije Volk). Gisteravond verklaarde voorzitter Tonnaer dat hij zeer blij was, dat P.v.d.A. en D '66 elkaar hebben ge vonden. Gistermiddag hebben delegaties van D '66 en P.P.R. met elkaar overlegd. Op grond van dit gesprek en eerdere ge sprekken tussen P.v.d.A. en P.P.R. is de kans groot, aldus de heer Tonnaer, dat de drie partijen tot overeenstemming komen. In een brief aan D '66 schrijft het bestuur van de VV.D. van mening te zijn, dat het overleg over de datum de bespreking tussen delegaties van beide hoofdbesturen doorkruist is door D '66, die heeft verklaard zich in beginsel po sitief op te stellen tegenover een samen werkingsverband tussen P.v.d.A., D '66 en P.P.R. „Gezien de uitspraak van onze partij dat voor de komende kabinetsperiode samenwerking tussen de V V.D. en onder andere P.v.d.A. en P.P.R. is uitgesloten, verzoeken wij u ons eerst nader te be richten in hoeverre het hoofdbestuur var D '66 zich reeds heeft vastgelegd. Onzer zijds bestaat er geen behoefte aan het voeren van besprekingen met een partij waarvan het hoofdbestuur reeds in be ginsel heeft besloten aan de leden vergadering van zijn partij voorstellen te doen tot samenwerking met andere partijen, die voor ons onnmvmrdbaar zijn", aldus de liberalen tot D '66. bevingen ontdekt in of in de buurt van de krater Fra Mauro. Dus vlak bij de plaats waar Shepard en Mit chell vrijdag zullen landen. Deze be vingen trc.'on op vlak voor en vlak nadat de maan en de aarde op een minimum afstand van elkaar staan en de twee Apollo-14 astronauten zullen er wel weinig van merken, want de maan is zijn baanpunt van dichtste naderii g reeds acht dagen geleden gepasseerd. Voorts werd tegen het einde van de Apollo-12 expeditie in november 1969 het gebruikte en verder niet meer nodig zijnde landingsvaartuig „Intre pid" tegen de m3an te pletter gevlo gen. En het enige geslaagde onderdeel van de Apollo-13 expeditie, vorig jaar april, was het neerstorten op de maan van ook een SIVB-rakettrap. Signalen Beide vorige keren dat een ruimte schip op de maan te pletter viel, werden merkwaardige signalen van de Apollo-12 seismograaf ontvangen. Nadat de „Intrepid" was neergevallen, werden 55 minuten lang trillingen ge registreerd en na de klap van de SIVB van de Apollo-13 bleef de seis mograaf bijna drie uur lang bevingen voelen. Het was beide keren net alsof de maan nagalmde, alsof er door de inslagen een soort van resonatie ont stond, een verschijnsel dat hier op aarde volkomen onbekend is. De ge leerden die hoopten een paar ant woorden op hun vragen te krijgen, kwamen eigenlijk voor nog grotere raadsels te staan. Men gaat nu dus kijken wat de klap van morgen teweeg zal brengen, hoe wel ook daarvan een volledige oplos sing van de huidige vragen niet ver wacht mag worden. Wel een stap dichter bij de antwoor den op deze merkwaardige verschijn selen zou n.en in de nacht van zater dag op zondag kunnen komen, dus na het bezoek van de astronauten She pard en Mitchell aan de maan. Nadat zij nl. vanaf het maanoppervlak naar het rondcirkelende Apollo-moeder- schip zijn teruggekeerd, zal het verder niet meer te gebruiken landingsvaar tuig „Antares" omlaag worden ge stuurd, om neer te storten circa 60 kilometer ten westen van de door Shepard en Mitchell opgestelde seis mograaf en 119 kilometer ten oosten vande sejsnjflgpgaf van ,d^ .Apollo- 12. De inslag en de eventuele gevolgen daarvan zullen dan geregistreerd kun nen worden door twee seismografen. En de uitkomsten daarvan kunnen wel eens zeer verrassend en verhel derend zijn. Deze seismische experimenten zijn ei genlijk een extraatje voor de geleer den en een aanvulling op de werk zaamheden met een bodemstamper en het afvuren van een viertal mortier granaten. die in het programma van de Apollo-14 zijn opgenomen. Uitein delijk zijn een uitgebrande SIVB-ra- kettrap en een gebruikt landingsvaar tuig toch van geen enkel nut meer. YVa'. men nu doet Is er het uiterste aan rendement uithalen. In het verband van de seismologische proeven, dient hier nog een wat al te doorzichtig fabeltje uit de wereld ge holpen te worden. Sedert 17 november van het vorige jaar staan in de Re genzee op de maan de Russische Loe- na-17 en het maanwagentje Loeno- chod-1. Dit laatste voertuig heeft reeds tweemaal een maannacht over leefd en het ziet er naar uit dat ook deze week, bij het opkomen van de zon, het elektrische systeem van de Loenochod weer tot leven zal worden gewekt. Enkele weken geleden sprak de Duitse geleerde dr. Heinz Kamlnski, directeur van het ruimte-observatorium te Bo- chum. de verwachting uit dat het Russische karretje wel eens in staat zou kunnen zijn de SIVB-inslag en de landing van de Apollo-14 te registre ren. Deze opmerking snijdt echter geen hout en moet gezien worden als een poging van dr. Kaminski weer eens in het nieuws te komen. Zo langzamerhand heeft hij er een ge woonte van gemaakt de voorpagina's van de dagbladen te halen door aller lei sterke verhalen over de Russische ruimtevaart te vertellen. Zo zou, vol gens de Duitse geleerde, tijdens de maanvlucht van de Apollo-8, in de cember 1968, een Russische ruimte reddingsbrigade hebben klaar gestaan, voor het geval de Apollo-8 in nood zou zijn gekomen. Gelijk dat toen niet waar was, kan ook de Loenochod geen enkele bijdrage tot de Apollo-14 expe ditie leveren. Op de eerste plaats is het karretje niet uitgerust met een seismograaf en op de tweede plaats zal de SIVB op 1.200 kilometer van de Loenochod inslaan, terwijl de Apollo- 14 1.300 kilometer ten zuidoosten van het karretje zal landen. Een samenwerking met of een mede werking van de Sovjet-Unie is overi gens nog ver te zoeken. Eind vorig jaar reisden al eens enkele NASA- officials naar Moskou en op 18 janua ri jl. nog eens. Maar het bleef bij praten en vriendelijke uitwisselingen van maar bitter weinig concrete gege vens. Als men werkelijk wat had wil len bereikrn, dan had reeds enkele jaren geleden de afspraak moeten worden gemaakt bijvoorbeeld Russi sche satellieten, uitgerust met een seismograaf, te laten landen op de maan. kort voordat deze bezoek zou krijgen van enkele Apollo-astronau- ten. Maar zolang de Russen nog in alle talen zwijgen over wat ze zoal op hun ruimteprogramma hebben staan, is het onmogelijk daar enige concrete inter nationale afspraken over te maken. En helaas zal die situatie nog wel enige tijd gehandhaafd blijver. Gerard J. Plukkel.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5