3 Riethoven wil Zesdaagse in Leidse Groenoordhal Schetsplan dienstencentrum bejaarden in Voorschoten JAN DERKSEN BIEDT LEIDEN WIELERBAAN AAN Ondanks geringe inzet toch winst Kangeroes Profrondei op 21 juni met Merckx Farce Majeure LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 Volleybal hoofdklasse Gebrek aan inzet en een verregaande nonchalance waren de hoofdoorzaken, di Kangeroes tegen het technisch duidelijk mindere Achilles/P herhaaldelijk in moeilijkheden is geweest. Moeizame zege op Achilles/P Een door coach Henk Hoogerwaard in ie vierde set bij de stand 27 toegepaste 1 nood wissel Piet Pijnnaken nam toen de plaats in van de falende Koos Taco nis bracht eindelijk meer vaart in het spel van de Leidse ploeg en toen Achil les/P daarna zelf fouten ging maken was het pleit spoedig beslist. Al direct na het begin van de eerste set werd bet duidelijk, dat Kangeroes aan een moeilijk karwei was begonnen, j De zich furieus verdedigende Delftse studenten keerden bijna elke aanval van Kangeroes en na 02 en 34 liep Achil- les/P uit naar een veilig lijkende 411- voorsprong. Een felle donderspeech van coach Hoogerwaard gedurende een time- gelukkig haar uitwerking niet i langzaam maar zeker liep Kangeroes Leidse team, hetgeen Achilles/P de legenheid gaf op 1114 te komen. Dat Kangeroes tenslotte deze set toch nog met 1917 op zijn naam kon brengen hadden Taconis c.s. niet zozeer te danken aan eigen kunnen, maar meer aan fouten van hun tegenstanders. In de tweede set liep de aanvals- machine van Kangeroes weer gesmeerd. Op de hoge aanval van vooral Piet van Zwieten, Jan Bloot en Hans Oudemans tastte de Delftse verdediging regelmatig I mis en met een 156-setzege bracht Bezoekuren ziekenhuizen tweede klas: dagelijks leling: van 14.00-15. Kangeroes ae stand op 20. Tot 72 liep Kangeroes in de derde set uit maar toen ging het weer volledi Door een slechte stop en dito set ups kwam ae Kangeroesaanval niet in bod en de Delftenaren benutten de ms uitstekend: 1015 voor Achilles/P- En Achilles/P ging in de vierde set kei- ird doo/. Zij kregen ook de kans hel ïft in handen te nemen, omdat Kange les in deze faze van de strijd bijzonder ongeïnteresseerd speelde. De in aanhef genoemde wissel tussen de spelverdelers Taconis en Pijnnaken bracht gelukkig veel meer vaart in het spel van de Leidse ploeg en nu bleek de aanval van Kange- oes duidelijk te sterk voor de Delftse verdediging. Met 159 stelde Kange- ■oes de setzege en de 31-overwinning veilig. (Van onze sportredactie) LEIDEN Jan Derksen heeft Leiden een wielerbaan aangeboden. Deens fabrikaat, nog nooit gebruikt en de vraagprijs is een tiende van de kostprijs. Het is de vrucht van een een gesprek, dat Joop Riethoven, de zwaargewicht voorzitter van Swift, tijdens de zesdaagse in Rotterdam met de baanexpert heeft gehad. Terwijl de Sportstichting zich nog maar nauwelijks heeft ge oriënteerd, zijn Riethovens gedach^n al bij een wielercircus, droomt hij al van een „nacht van Leiden" en koppelt hij verscheidene illustere trek pleisters aan elkaar: „Ledden is er rijp voor. Ik zou er heel wat evenementen omheen opzetten. Ik zou het heel anders doen dan in Rotterdam. Sceptisch is gesuggereerd dat Rietho- ;n de benodigde gelden zal putten uit de inkomsten, die via de club van honderd zullen binnenkomen. „Daar heb ik het echt niet voor opgezet. Kom ik geld te kort dan weet ik het ergens anders ook wel te vinden. De club van opgericht voor alle sportclubs. Organiseren ze evenementen, en dan heb ik het niet over klaverjasavonden of zo, en lijden ze strop dan kunnen ze bij de club van honderd aankloppen. Ieder, die aangesloten is, betaalt vijf gulden per week. Tot nu toe geïnteresseerde zaken- en spi onder wie Gerben Karstens, Siem Stokkel, Wim Slijkhuis schijnlijk sluit ook Joop Zoetemelk zich aan. De club staat helemaal los var Swift. Binnenkort komen we bijeen er dan zullen we ook koninklijke goedkeu ring aanvragen om te voorkomen da' het een eendagsvlieg wordt. Het zal eer eer moeten worden om van de club lid te zijn en we zullen niet meer dan hoi derd mensen aannemen. Als tegenprestatie voor die f 250,die de leden inbrengen, krijgen zij een passe partout voor alle sportwedstrijden de clubs, die bij ons zijn aangeslo De 48-jarige leider een kermis omheen bouwen of een zesdaagse combineren met een huis- houdshow. In plaats van f 2,50 kun je dan vijf gulden entree heffen. Vorig jaar trok de Leidato zestigduizend be zoekers. Dat betekent dat je honderd vijftigduizend gulden extra binnen krijgt. Je zou geld kunnen uitsparen door geen artiesten uit te nodigen. Een klein gedeelte is er maar bij betrokken als er iemand optreedt. Dat geld kun je beter aanwenden voor sterke duo's. Karstens met Post bijvoorbeeld. Zoete melk met Altig en uit de Bollenstreek ik Piet v. d. Lans mee laten rij- Riethovens grootste uitdaging is het la ten overkomen van Eddy Merckx. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is zegt hij: „Op 21 juni wil ik een prof- ronde houden. Met Merckx red ik het wel. Zijn vro.uw heeft me toegezegd dat hij zal komen. Voor niets. Eddv zei zijn vrouw tegen me, is erg gevoelig en ook een goede jongen. Als hij hoort dat de opbrengst bestemd is voor het geestelijk gehandicapte kind zal hij niks vragen. Toezeggingen heb ik ook van Patrick Sercu, René Pijnen, Leo Duyndam en de gehele ploeg van Pellenaars. We rij den op de Wassenaarseweg en rond dej Groenoordhal. Vorig jaar was ik het ook al van plan, maar toen kon ik geen gunstige datum vinden. Nu is de rohde daags na de kampioenschappen van Ne derland, België en Duitsland en vijf dagen voor de start van de „Tour de laden genoeg is heeft Riethoven hog twee pijlen op zijn boog, waarvan er al een afgeschoten is, namelijk de „clut van honderd". Daarnaast heeft Rietho ven zaterdag (met de Sportstichting eer rondwandeling gemaakt door het Vliet- park, wat mogelijk „domein" wordt var Swift: „Het is me voorgesteld door wet houder Lijten. Zou dan eindelijk na 5S jaar onze wens in vervulling gaan? Eindelijk een eigen parcours? We zul len dan wel de bochten moeten verrui men en moeten betumen. Er ligt asfalt, maar met een lag grind 'erop. Voor Swift is anderhalve tpn Dan is een kantine nog r gerekend. Wij bieden aan zelf kleed elfde met een tijd van >on hij in de loop dér denkt bij de concentratie va enigingen aan het opzetter groot sportprogramma. Geen angst Riethoven, die trots zijn voor de AV Holland releveert op de 400 meter en de 3000 meter („Tot ben ik in Leiden elfdi 9.06") lijkt, ofschooi jaren weinig atleet heeft overgehouden, nog altijd op zijn snelheid en reactie drijven waar het de publiciteit betreft voor hem en zijn vereniging. „Ik wil niet zeggen dat ik probeer zoveel mo lijk op de achtergrond te blijven. Ik vaak op foto's, maar dat gaat autor tisch als je iemand moet feliciteren." Riethoven, die vooral de laatste ken zoveel initiatieven heeft ontplooid, heeft aangetoond dat- de angst als joi hij als voorzitter de organisatie op he tweede plan schuiven, ongegrond is ge weest: „Velen zagen in mij sator gaan, maar waarom kan je als voo-zitter ook niet je handen uitsteken? Ik ken voorzitters, die ook de schoonmaken". Gekscherend n even tevoren op: „Toen ik vice-voorzit- gaiisator was had ik vrij ndaat. Nu i ik onder curatele." „Rijkssalaris" voor gemeente LEIDEN In haar eerstvolgende bijeenkomst zal de commissie voor de personeelszaken haar advies geven ovei rstel i i W. ilarissen van „het daarvoor in aan- erking komende gemeentepersoneel" conformeren aan die van het rijks personeel- B. en W. schrijven de commissie: „In het kader van het trendbeleid en reke- ing houdende met de maatregelen 'elke onlangs met betrekking tot de ïatiging van de loonkostenstijging zijn getroffen kunnen de volgende maatre gelen worden vastgesteld: A. Per januari 1971 een algemene rhoging van de salarissen van 3%; B. per 1 januari 1971 wordt de over 70 toegekende bijzondere uitkering in 400 gulden nominaal in de salaris- n verwerkt tot een bedrag van 33,35 gulden per maand; voor het jeugdig personeel beneden de leeftijd van 23 wordt daarbij een afbouw per leeftijdsjaar toegepast; C. de ingevolge het vermelde onder A en B verhoogde salarissen worden per 1 april nog eensmet 1% verhoogd. Alvo rens, overeenkomstig het verzoek van de minister, de gemeenteraad voor te stellen, voor het daarvoor in aanmer king komende gemeentepersoneel gelijk- Jaarvergadering oud-leerlingen ambachtsschool LEIDEN De vereniging van oud leerlingen der ambachtsschool te Leiden heeft voor woensdag, 10 februari de jaarvergadering, tevens algemene le denvergadering uitgeschreven. Plaats van handeling: café Aniba aan de Herenstraat. De bestuursverkiezing komt daarop neer dat eerste voorzitter, eerste penningmeester en tweede secre taris aftredend zijn en zich herkiesbaar stellen en dat de algemeen secundus f Marian Boekkooi geslaagd Marian Boekkooi (22) uit Leiden is gisteravond geslaagd voor het man nequinexamen van de Nederlandse Opleidingsschool voor manneguins. Waf op het eerste gezicht geen ver meldenswaardige prestatie lijkt, krijgt méér accent, als men weet dat Ma rian sinds haar geboorte doof is. Haar droomwens, het showen van zelfontworpen kleding, komt met dit diploma weer een stapje dichterbij. Sinds twee weken werkt ze namelijk als modeontwerpster op een confec tiefabriek in Amsterdam. kan' zettei Ion. Een kanl gepast is bij de omgeving. Waarschijn lijk in de vorm van een blokhut. Grote wedstrijden kunnen er niet worden ge houden, omdat het parcours te kort en te bochtig is. Daarvoor zou het duizend en de dames is het echter het mooiste traject, dat ik me kan voorstellen. Voorlopig blijven we nog rond de Groen oordhal rijden, wij hopen dat het plan Zelissen spreekt voor Jongeren-KVP Leiden LEIDEN De Jongeren-KVP te Lei den houdt op 16 februari haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Piet Zelissen, jongerenkamerlid voor de KVP. komt bij die gelegenheid een inleidend informeel praatje houden. Het bestuur verwacht daarvoor grote belangstelling, te meer daar onlangs een grootscheepse ledenverwervingscampagne werd ge houden. Niettemin nodigt het bestuur alle Jo-KVP'ers uit, zoveel mogelijk belang stellenden mee te nemen naar hetLHJ- gebouw, Levendaal 101. De bijeenkomst Aaneensluitend stelsel van voorzieningen De Stichting Dienstverlening Bejaarden te Voorschoten heeft een architect opdracht gegeven tot het maken van een schetsplan voor een dienstencentrum. Daar mee is een belangrijke stap gezet op weg naar het ideaal dat deze stichting voor ogen heeft: te komen tot een aaneensluitend stelsel van voorzieningen voor de bejaarden in Voorschoten. Reeds enige jaren geleden kwamen vertegenwoordigers van een aantal stellingen bijeen, die dagelijks te i nvt bejaardén, hun behoef- ten, problemen en omstandigheden i waarin zij leven. Over het geheel geno men slaat Voorschoten op het gebied j van bejaardenzorg geen slecht figuur, t aldus de stichting, waarvan de huisarts j S. van der Kooij voorzitter is. Er i verzorgingstehuis „Adegeest" en vo zwaarder gehandicapten, die ook pleging nodig hebben, is in Leidschen- dam een modern verpleegtehuis in aan- J bouw, waarvan een gedeelte voor Voor schotenaren is gereserveerd. 1 Voor zelfstandige bejaarden is er eer iantal speciale bejaardenwoningen vaarvan vooral de laatstgebouwde van bijzondere kwaliteit zijn. Verder is een aantal instellingen werkzaam op hel; ge bied van de bejaardenzorg zoals Ge zondheidszorg Voorschoten, U.V.V., Rode Kruis, Zonnebloem, Algemene Bond van Bejaarden, die o.a. met fir^anciële hulp, van de individuele burger, de kerken en dë gemeente dëbejaardenhelpt. Toch was er behoefte aan meer hulp. Tot deze conclusie kwamen de instellin gen, die zich met het bejaardenwerk bezighielden. De Stichting Dienstverle ning Bejaarden werd opgericht. In het bestuur zitten vertegenwoordigers van de kerken, U.V.V., Zonnebloem, Alg Bond van Bejaarden en Gezondheids zorg, terwijl „Humanitas" en de Fede ratie van V.V.H. nauwe contacten onder houden en de gemeente Voorschoten steeds als waarnemer en adviseur bij de vergaderingen aanwezig zal zijn. De doelstelling van de Stichting is het verlenen van diensten en het coör dineren van de reeds werkende dienst verlening aan bejaarden in Voorscho ten. De stichting heeft zïch bezonnen op de plaats van de ouderen in de samen leving en de behoefte om door een gezamenlijke aanpak de hulp aan be jaarden te verbeteren. De Stichting heeft inmiddels bespre- ties op het gebied van de bejaardenzorg en is ook een kijkje gaan nemen in gemeenten waar reeds een dergelijke hulpverlening werkzaam is. Inmiddels is gebleken dat er bereid heid betaat bij de overheid om eventu- NAT! •rlossing, waarvan er door t derlijke speling van de natuur öp het kritieke moment nooit genoeg zijn. Het opschrift discreet aangebracht aan de trapleuning van het ..peace palace" aan de voet van de Koren- beursbrug houdt de stille wenk in om nog maar even door te lopen naar het hoekje van Stille Rijn en Stille Mare (die tenminste dróóg is!) SIGAAR Een feldgrauwe klapsigaar, bijna twintig meter hoog. Daarnaast een variant op de brandweerladder, ge parkeerd op een open plek in het kreupelhout langs de weg. De beman ning van de beschermende vierling flat zou de aanwezigheid van de twee broertjes - die, op zoek naar iets eetbaars, argeloos te dichtbij het ge- hèime object gekomen waren - zeker niet op prijs gesteld hebben. Ze had den elkaar alleen niet opgemerkt. Maar toen de tankauto's voor de vloeibare brandstof vertrokken - ijs pegels maakteh de camouflagetakken LEIDEN Het stichtingsbestuur van de musical „HIC" is er in ge slaagd het Farce Majeureteam weer naar Leiden te halen. Op donderdag 4 februari zal dit team op het Pie- abere kert \ng - winkelier A. Driessen, aan de Nieuwe Rijn. Bij gelegenheid van de vlucht van de Apollo 14 heeft Driessen junior Hef kostte de maker drie dagen om zijn bouwpakket tot etalageaankleding te componeren. Vader Driessen wilde er onder geen voorwaarden een ver wijzing naar zijn handelswaar in heb ben. Terrwijl door de vorm een over eenkomst toch voor de hand ligt. Het blijft overigens merkwaardig dat de torenhoge Apollo van nu en de klapsi gaar van weleer beide hetzelfde band je dragen: Werher von Braun. n in de maand december van het afgelopen jaar tijdens de behande ling der Leidse gemeentebegroting KVP-er Hellmuih Driessen onverveerd een lans brak voor legalisatie van de soft drugs schreef hü geschiedenis in de gemeentelijke annalen. De soft drug-motie, die door een meerderheid van de Leidse raad werd aangenomen, haalde niet alleen de voorpagina's van de landelijke pers, zelfs uit Engeland telefoontjes van lieden die hun gealarmeerd tegen die hasjiesj en ma rihuana aankijken, meenden baanbre ker Driessen en zijn medestanders. Onze voorvaderen, die pionierden met pijproken (toeback suyghen, heette dat heel plastisch) en koffie drinken, kre gen ook heel wat morele wind tegen en kijk nou eens hoe deze verwer pelijke gewoonten zijn ingeburgerd. Bovendien, zo zeggen de voorstanders van het wettigen van de handel in zwakverdovende middelen, maakt le galisatie de controle op de drugs mo gelijk. En daarin zit nou juist een ip van de Niet iedereen was in december zo gelukkig met die motie. Van KVP- zijde haastte men zich te verklaren, dat b.v. de KVP-wethouders tégen de de jeugd. Tot in de AR-afdelint echode de motie na. En laat nu die AR-burgemeester van Hazerswoude, de heer J. ten Heuvelhof, „die sympathie ke, gemoedelijke man met een ruime en positionele kijk op de jeugd" (dat vinden de kinderen zélf van hem), lega lisatie van soft drugs aanbevelens waardig vindenDeze mening gaf de mer van de Hazerswoudse spreekbxiis van en voor de jeugd „Rollen der doode Rhyn'. We gaan dezelfde kant uit als een paar eeuwen geleden; over een tijdje kraait er geen haan meer hulpverleningsysteem jaarden juist die zorg krijgen, waarop zij krachtens hun leeftijd recht op heb ben en waarbij de zelfstandigheid en vrijheid niet ingeperkt behoeft te wor den. In voorbereiding is thans een alarmsysteem, één boodschappendienst, eeri' informatiecentHim over pensioenen,* belastingen e.d., grotere mogelijkheden voor ontspanning en mogelijkheden voor regelmatig gezondheidsonderzoek Met de bereidheid van alle reeds aan wezige instanties en de spoedige reali sering van een dienstencentrum ver trouwt de Stichting zeer binnenkort te Rij-instructeur verzweeg loon en streek steun op LEIDEN/DEN HAAG Een 32-jarige verdachte uit Leiden die voor de Haagse politierechter verscheen, had een tijdje als kelner gewerkt, maar werd toen rij - instructeud. Daartoe maakte hij een soort van leerlingentijd mee bij een rijschool houder, want hij was zelf pas slechts een jaar in het bezit van een rijbewijs. De kelner kreeg een vergoeding gedu rende zijn leeftijd, doch omdat htf werk loos was, ontving hij een steunuitkering. Hij verklaarde evenwel geen inkomsten te hebben en dat was valsheid in ge schrifte. 800 hebben gèïncasseerd en dat bracht hem voor de rechter. „Ik kwam tekort aan de uitkering", zo Maar de briefjes waren toch i ondertekend. De officier achtte hetgeen ten laste was gelegd, bewezen en vorder de 150 boete. Verdachte ontkende echter het feit te hebben gepleegd, want de 5 per dag die hij ontving, zou ten behoeve van ge makte onkosten zijn. De rechter wilde met de omstandig heden rekening houden en legde 100 boete op. Maar daar maakt verdachte be- „Heb ik een kans, wanneer ik in hoger beroep ga informeerde hq. Doch daar liet de rechter zich niet over ui/t. de Haagse politierechter te kennen. Een 34-jarige autobestuurder uit Kat wijk behoorde tot degenen, die zich aan- genoemd feit schuldig maakte, toen hij in Leiden op een oversteekplaats te dicht een voetganger passeerde. Bij een gevecht liep het slachtoffer 21 schade op. De officier was van oordeel, dat die schade moest worden vergoed en eiste voorts 100 boete. Het vonnis luidde dienovereenkomstig- Nederlagen van PIT '54-junioren ZOETERWOUDE Het eerste junio renteam, dat nu in de le kis uitkomt, moet daar kennelijk nog wennen. Te gen Phoenix werd met 7—3 verloren (Ton Paardekooper 2x en Wim den Eisen lx) en tegen Scylla 2 met 8—2 (Ton Paardekooper en Peter v. d. Salm) Het tweede team klopte NSSS 3 met 7—3. Wim v. d. Salm en Sjaak Paarde kooper behaalden 100 procent. In een onfortuinelijke wedstrijd tegen Reflex moesten zij met een 55-uitslag genoe gen nemen. Twee grote overwinningen voor het derde team; 9—1 tegen Avanti en 10—0 tegen Histor. Het vierde team met de debutanten Gé den Eelsn, Joost van Gent en Jos v. d. Kolk ging tegen RTC A met 82 ten onder. De tegen- punten waren van Té den Eisen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3