heus, Andy Williams ftzidóeSoti/Yatif Gala van Franse artiesten Kunstrijden op tv Burgemeester in zwart-wit Koperen tuin van Vestdijk op NCRV-tv TELEVISIE VANAVOND Wij heren van Zichem depostepto PAGINA 2 DINSDAG 2 FEBRUARI 1971 Het dringen om Kamerzetels is begonnen TE mooi om waar te zijn, leek' het: be halve in de „keuken" van de partij had iedereen de indruk dat ditmaal de kandidaatstelling bij de Katholieke Volkspartij op rolletjes liep. Zelfs dc stevige greep van het partijbestuur op de kandidaatstelling in de vorm van een relatief groot aantal onaantastbare kwa liteitszetels werd na enig tegenstrib belen geduld. Maar wat onwaarschijnlijk leek, zal ook niet gebeuren: de moeilijkheden bij het opvullen van de rest van de kandi datenlijst kunnen niet uitblijven, omdat er voor regionale kandidaten bijzonder weinig ruimte is. De tactiek van het partijbestuur heeft tot gevolg, dat kan didaten met bepaalde kwaliteiten maar weinig of geen regionale bindingen, toch de gewestelijke steun nodig zullen heb ben om op een verkiesbare plaats te komen. En dit dreigt le gaan mislukken. Ontevreden UET gedonderd in de glazen is bij het Limburgse begonnen: daar protes teerde men onmiddellijk, toen op de Limburgse lijst door het partijbestuur mevrouw Lückers en Wim du Chatinier voor een kwaliteitszetel in aanmerking werden gebracht. Mevrouw Lückers woont wel in Limburg, maar is kennelijk niet van het brons-groenè eikehout waaruit de Limburgse partijtop zijn kan didaten gesneden wenst te zien; en Wim du Chatinier heeft zo'n Haags verleden, dat aldus de Limburgers mr. Van der Stee en zijn bestuur hem maar op de westelijke lijst moeten zien te slijten. Toen dit protest los kwam, had het KVP-bestuur nog enkele mogelijkheden om met kandidaten voor een kwaliteits zetel te gaan ruilen. Maar dan in geen geval met als oplossing één kwaliteits zetel op de westelijke lijst meer. Want daar is de vrije ruimte zo gering, dat vorige week bij het samenvoegen van de plaatselijke lijsten vier zittende Kamer leden op een onverkiesbare plaats terecht gekomen zijn, van wie twee tamelijk onverwachts. Er staan op deze westelijke lijst wel een aantal ministeriabele figuren, zodat er straks ruimte zou kunnen komen: de heren Veringa en Nelissen bijvoorbeeld, terwijl minister Luns in de Kamer wel zal „komen, zien en daarna vertrekken". Maar die ruimte komt er alleen, wan neer de KVP regeringspartij wordt en genoemde heren inderdaad minister of secretaris-generaal van de N.A.V.O, worden. Mogelijkheden waarop niemand een garantie geven kan. Bovendien: wanneer een KVP'er met een kwaliteitszetel naar het kabinet ver huist of naar elders vertrekt, moet hij volgens de bestaande praktijk vervan gen worden door een man of vrouw met een soortgelijke kwaliteit. Nu heeft het partijbestuur op dit punt niet duidelijk kleur bekend, maar er moet rekening mee worden gehouden, dat binnenkort bekend zal worden dat bijvoorbeeld mijnheer X de vaste plaatsvervanger wordt van mijnheer Y. En wat nu te doen, wanneer de regionale partij-orga nen mijnheer X niet op de kandidaten lijst wensen? Handig? jyïOGELIJK heeft het partijbestuur de reservekwaliteitszetels niet veel openbaar gemaakt, om te zien of er na de regionale aanwijzingen op een ele gante manier de oplossing gevonden zou kunnen worden voor zittende Kamer leden of nieuwe kandidaten die men graag als plaatsvervangers van komen de ministers of staatssecretarissen in de fractie zou zien optreden. Maar het wordt wel een beetje moei lijk, wanneer die mensen helemaal niet op de gewestelijke lijsten voorkomen, of in zo'n grote getale daarop staan, dat wanneer de KVP weer in de regerings- boot stapt, toch niet iedereen aan een zetel kan worden geholpen. Dan is wel de opzet van het partijbestuur handig geweest, maar de praktijk weer niet zo soepel als in de geplande strategie voor- Daarom voorzien we moeilijkheden en zullen er bij de uiteindelijke samenstel ling van de kandidaatslijsten nog harde noten gekraakt moeten worden. Waarbij komt, dat volgens de wetswijziging voorkeurstemmen straks een belangrij ker rol kunnen gaan spelen dan in het verleden het geval geweest is. En omdat niets menselijks politici en kiezers vreemd is, kunnen er dan, on danks een mooi program en mogelijk een duidelijke aspirant-regeringscombinatie, aan de stembus toch nog vreemde din gen gebeuren. Kaarsen 11/AARMEE we maar willen zeggen, dat het partijbestuur van de KVP nog moeilijke beslissingen wacht. Want zodra het dringen om Kamerze tels echt is begonnen, moet elke heilige zijn kaarsje hebben en aangézien in de politiek zulke heiligen meestal de per sonificatie van groepsbelangen zijn, is er heel veel wijsheid nodig om de „kaarsen" goed en billijk te verdelen. BRIGITTE BARDOT Ieder jaar organiseert de Franse bond van kunstenaars een Gala d'Union des Artistes, dat zich in het Parijse wintercircus afspeelt Vanavond brengt de AVRO- televisie deze galavoorstelling van 1970 op het scherm. De speciale aantrekkings kracht van deze feestelijke gebeurtenis komt voort uit liet feit, dat hier geen echte circusartiesten optreden, maar actrices, acteurs, balletdansers enzovoort. Wanneer men bijvoorbeeld hot solotrapézewerk ziot van Claire Motie, prima- ballerina van de Parijse Opera, zal men zich verbaasd afvragen, hoe hel mogelijk is. dat een „amateur" dat kan. In deze samenvatting ziet u Brigitte Bardot als presidente van het leert, Fernandel en Jean-Pierre Cassel met paarden en Jean Paul Belmondo in een zeer speciale rol. James Mason zaagt hel weesmeisje door, Henri Verncuil tovevt Marlène Jobert 'weg, Frangoise Christophe temt olifanten en Jean Claude Drouot en Lyne Chardonnet zullen nog wel eens angstig dromen van hun trapezewerk. De show wordt besloten met het eersteoptreden in een dergelijke voorstelling van het beroemde militaire orkest van de Franse Republi keinse Garde. De opbrengst van dezevoorstelling was bestemd v< die door omstandigheden hun beroep niet meer kunnen uitoefenen. AVRO, Ned. II 21.10 uur. Juiste conclusie in bestuur van pastorale raad ANDERS dan het diocesaan bestuurs- college ziot het dagelijks bestuur van de diocesane raad geen mogelijkheden om met bisschop Simonis vruchtbaar samen te werken. Dan is „aftreden" ook de enig „juiste. copclusie; de diocesane raad, die "met ruime meerderheid net als de vica- "risseii en de econoom wel wil proberen tot samenwerking te komen, is 'terecht met dit „ter beschikking stellen van func ties door zijn bestuur", akkoord gegaan- Wanneer de leden van het dagelijks bestuur oprecht menen, dat hun aanblij ven een verharding van de standpunten in de hand zal werken, vinden we het ook juist dat ze zich afvragen of het wel zin heeft ols gewoon lid in de dioce sane raad te blijven. Deze raad is immers op zichzelf al een schakel tussen dioce saan bestuur en kerkvolk, een soort van vertegenwoordigend college dus; wan neer het aftredend bestuur nu zelfs niet het „riskerend vertrouwen" kan opbren gen, ligt een vrije opstelling buiten de raad meer voor de hand dan een bij voorbaat als onherroepelijk gekenmerkte oppositiprftt in de raad. Alleen vragen we ons af, of het" af-, tredende bestuur het recht heeft zich zelf een exclusieve tolk te willen maken, „van al degenen, die zich met geloof en vertrouwen inzetten voor de vernieuwing van de Kerk". Uit de verwikkelingen rond de benoeming van dr. Simonis is gebleken (en bevestigd) dat het niet al leen gaat tussen progressief en conserva tief in de beperkte betekenis van die be grippen, maar dat ook het vertrouwen in de vernieuwing binnen de Kerk een plu riforme zaak is. Méént het aftredende raadsbestuur dat het terzake een opvatting heeft, die de onfeilbaar benadert De Andy Williamsshow wordt geopend met het bekende nummer „Raindróp6 keep falling on my head", gezongen door Andy zelf. Geheel in tegenstelling met dit romantische nummer is het optreden van Ike en Tina Turner met The Ikettes in een swingend soulnummer „Higher", nadat zij zich eerst, tezamen met Andy, hebben laten horen in „Country man - city girl". Aandere speciale gast in deze show is pianist Liberace, die te zien is in een komisch nummer met de Flying Silvérmond Brothers. In de rubriek „Sing that song again" is ditmaal de gast Billy Daniels, die nog eens zijn door miljoenen gekochte plaat „Old black magie" laat horen. En natuurlijk zijn er ook ditmaal de vaste medewerkers van Andv Williams: de komiek Charlie Calles en de -beer. die via Liberace aan zijn „coockie" probeert te komen. KRO, Ned. 1, 20.21 uur. Russische dirigent wordt doodgezwegen MOSKOU (AP) Russische auto riteiten zijn begonnen de wereld beroemde cellist en dirigent Mitls- lav Rostropowitsj dood te zwijgen. Vrienden van Rostropowitsj zeg gen dat sinds begin januari zijn naam verdwenen is uit kranten en tijdschriften. De cellist, volgens veel critici 's werelds beste, werd gedwongen afspraken in het bui tenland af te zeggen. Hij mag ook niet naar het Paasfestival in Salz burg, zo werd vorige week be kend. De violist David Oistrach zei dat hij ook niet zou optreden in Salzburg als Rostropowitsj niet zou komen. Volgens vrienden heeft de redac tie van de grote Russische Ency clopedie het bevel gekregen alle referenties naar de cellist te schrappen. De encyclopedie wordt herzien hetgeen in 1974 voltooid moet zijn. Het deel met de „R" zou pas over anderhalf jaar uit komen en dan kunnen de autori teiten weer van mening veran derd zijn. Op 5 januari dirigeerde Rostropo witsj de opera „Oorlog en Vrede" van Prokowjew die uitgezonden zou worden door de radio. In plaats daarvan zond het station een opname van de opera uit door I wijlen Pasjajev gedirigeerd. In de radiogids van die week stond dal J de opera direct werd uitgezonden !i en zou worden geleid door Kon- drasjin. Bij navraag zei men dat dat een vergissing was en dat Rostropowitsj de opera dirigeerde. Ij Die opera bleek de laatste publie- i ke verschijning van Rostropowitsj te zijn. Kunst >jn Kunstenaars In het Afrikamuseum te Berg en Dal wordt tot 30 juni een expositie van Afrikaanse kunst gehouden onder de titel „Levend verleden". Er zullen rondleidingen en diavertoningen op aanvraag mogelijk zijn. „I Laiki Musiki" nieuwe vereniging voor volksmuziek Er is in Den Haag een nieuwe ver eniging voor volksmuziek opgericht die I Laike Musiki (de volksmuzikanten) heet en zich ten doel stelt de volksmu ziek, voornamelijk uit de Balkan en om streken, te bevorderen doormiddel van amateurmusici. De nieuwe vereniging staat open voor amateurs van plm. 16 jaar enouder die redelijk tol goed een instrument kunnen bespelen. Het is de bedoeling om de muziek op het gehoor in te studeren zoals het gebruikelijk is in streken waar de echte volksmuziek nog beoefend wordt. Er zal ingestudeerd word endoor kleine groepen van 3 6 personen. De wekelijkse repetities zul len word engehouden op dinsdagavond in de Prof. Lorentzschool in de Bezem straat (1ste étage) van 19.30 tot 22.30 uur. Belangstellenden kunnen zich daar op die tijd vervoegen. SCHIPHOL (ANP) Zonverbrand zijn Willy Walden en Piet Muijselaar in Ne derland teruggekeerd van een tournee van twee weken door de Antillen. Sa men met vier andere leden van de Slees- wijk Revue hebben zij op Curagao en Aruba in totaal negen voorstellingen ge geven, waarbij ook de dames Snip en Snap ten tonele werden gevoerd. „Het was een onvergetelijke gebeur tenis voor ons", zo zeiden zij bij terug komst op Schiphol. „We hebben werke lijk een enorm succes gehad en het leuke was dat er naast Nederlanders ook veel Antillianen in de zaal zaten. Bij ons vertrek uit Willemstad waren er honder den mensen naar het vliegveld gekomen om ons uit te zwaaien. Links op de foto de heer R. Sleeswijk die ter begroeting aanwezig was. Schilderijen van B. Jorin zullen te be zichtigen zijn in Kunstzaa) PoldeT (Kleine Kazernestraat 5) van 5 tot en met 26 februari. Prof. dr. Th, van Baaren zal deze kunst inleiden op za terdag de 6de, te 16 uur. Gouden plaat voor She likes weed van Tee Set DELFT (ANPi De popgroep Tee Set heeft met „She likes weed" een gouden plaat verdiend: meer dan 100.000 plaatjes met deze song zijn er in ons land verkocht. Wekenlang stond de groep met dit nummer op de eerste plaats van ver schillende poplijsten. De gouden plaat zal vanavond in Toppop van de AVRO-tv worden aangeboden. Tee Set boekte eerder grote successen met „Ma belle amie", vooral in het buitenland, waarmee ook gouden pla ten werden behaald. Naar het zich laat aanzien wordt met „She likes weed" het internationale succes van ..Ma belle amie" overtroffen. Uitwisseling NOS en radio Moskou van de baan HILVERSUM (ANP) I»c serie uit wisselingsprogramma's tussen radio Moskou en de NOS in het kader van het culturele verdrag tussen Neder land cn dc Sovjet-Unie zal na één uitzending voorlopig niet worden voortgezet. Radio Moskou heeft laten weten, dat men voor dit jaar van meerdere programma's zal moeten af zien in verband met het overladen programmaschema voor 1971- Gebleken, is echter, dat het verzoek' van de NOS om in het tweede pro gramma (tussen Leningrad en Rotter dam), dat maandag 1 februari zou worden uitgezonden, informatie te ge ven over de positie van de joden in de Sovjet-Unie bij radio Moskou niet in goede aarde is gevallen en dat men daarom de reeks voorlopig niet wil voortzetten. Radio Moskou heeft de NOS ook laten weten ,,,dat er geen enkele aanleiding is om van de positie van de joden in de Sovjet-Unie een zaak te maken, omdat de publieke opinie in Nederland, te oordelen naar de reacties op het proces in Leningrad, slecht geïnformeerd is over de werke lijkheid in de USSR," aldus radio (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NOS-televisie zal in drie uitzendingen aandacht beste den aan de Europese kampioenschap pen kunstrijden, welke van 3 tot en met 7 februari worden gehouden in Zürlch. In een reportage, welke donderdaga vond 4 februari wordt uitgezonden van 18.000 tot 18.45 uur via Nederland II kan men kijken naar dè verrichtin gen van de paren. Zaterdag 6 februari wordt van 18.00 uur tot 18.45 uur via Nederland I een reportage uitgezonden van de kampi oenschappen voor heren. De verrichtin gen van de dames tenslottekan men zien in een reportage, welke zondag middag 7 februari wordt uitgezonden van 16-30 tot 16.55 uur via Nederland I. Het commentaar bij deze reporta- gés, die alle in kleur zijn, wordt verzorgd door Jean Smits en Frans Hoekstra- De KRO-televisie zendt vanavond een Amerikaanse documentaire uit onder dc titel „Burgemeester in zwart-wit." Die burgemeester is Charles Evers, een van de 45 zwarte burgemeester, die Amerika op dit moment telt. Charles Evers vadert over het stadje Fayette in de Amerikaanse staat Mis sissippi. De documentaire „Burgemees ter in zwart-wit". gemaakt door Herb Dorfman, wil een beeld geven van het werk van een burgemeester in een stadje, dat voor 60 pet. uit een zwarte bevolking bestaat. Daarenboven is Fayette de laatste jaren in economisch opzicht sterk achteruitgegaan, zodat van de zwarte bevolking, met een arbeidsreserve van 600 man, er slechts 100 werk hebben. Een zware taak voor burgemeester Charles Evers. KRO Ned. I 22-26 uur. Paul Vlaanderen Paul Vlaanderen, krijgt de opdracht een filmscenario te schrijven voor de Italiaanse filmster Luciana Benedetti. Hij kan daarbij niet vermoeden, dat bepaalde gebeurtenissen in het leven van deze actrice heel wat mysterieu zer zijn dan hij kan verzinnen voor haar nieuwe thriller. Paul vindt het n.l. maar vreemd, dat Luciana haar juwelen wil offeren, als het zoontje van haar manager wordt gekidnapped, Daarenboven blijft zij er op aan drin gen, de politie niet in de zaak te mengen. Dus is het Paul Vlaanderen zelf, die dit mysterie moet zien op te lossen, waardoor hij binnen de kortste keren geconfronteerd wordt met uit barstingen van haat en wraak. De rol van filmster Luciana Benedetti wordt gespeeld door Mate O'Mara. die o.a. te zien was in de t.v.-serie „Z-Cars". KRO Ned. I 21.36 uur. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Mogelijk komt vol gend jaar Vestdijks boek De koperen tiiin als feuilleton op het scherm. De NCRV-tv zou plannen hebben dit boek in tv-beelden om te zetten. De uitzen ding zal beginnen na beëindiging van De kleine waarheid Naar verluidt zal Yvonne Keuls het boek bewerken. NEDERLAND I NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 1855 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Wij heren van Zich< 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Andy Williams 21.11 uur: Brandpunt Special 21.36 uur. Paul Vlaanderen 10.45 uur: Schooltelevisie VARA 17.00 uur: Orders zijn orde lachfim 17.20 uur: Koala-*beertje NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Première, film 22.56 uur: Journaal 23 01 uur: Meetkunde NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.30 uur: Kenmerk 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Pac- Soc. Partij 20.30 uur Staatsloterij 20.35 uur: Socutera 20.40 uur: De man die Liberty Va lance doodde, film 22.35 uur: Zienswijze 23.25 uur: Journaal 19.10 uur: Kunstsignalering AVRO 19.30 uur: Toppop 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Artiestengala 22.05 uur Televizier 22.55 uur: Journaal 23.00 uur En Frangai* NEDERLAND II VARA 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: - Midweek 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Koos Postema 21.45 uur: Achter .het nieuws 22.05 uur: HIRO 22.25 uur: Journaal HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klas sieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws 8.11 Al-, flat zou kun nen: verzoekplatenprogrammn. (8.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huls vrouw). 9.35 Voor de kleuters. 9.50 Vier eeuwen muziek, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazi- ne: nieuws, nieuwtjes, reportages, commen taren, en muziek. KRO:, 12.00 .(S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actüalitel- zoek: 'pastoraal gesprek. NCRV:' 14.10 (S) VARA-radioweekblad (vervolg). hj'aliteiten. ^f.ls'^Speelruimte.^ programma met om ca. 13.45 portret; ca. 14.00 Operettewereld KInderkooi ca. 14.50 De andere proHefIn3 muzieke"l6.oÖNieuw mijn tijd, gesprek; ca. 16.30 In d muziekprogramma voor de J NOS. Onder de groene linde: or IV.211 MOS: 11 nesco-Mngazlne. V Nederlanders^maken muziek: h 12.00 (S) 12.25 (S) gevarieerd comparant, s; 16.03 In Toonzaal: ugd. 17.02 jde ^liedjes.. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Van M eet af aan: Promenade-orkest: moderne muziek. 15.00 In 't zilver; programma voor oudere luiste raars. 16.00 Nieuws. 16,03 Voor de kleuters. 16.15 Voor de Jeugd. 16.30 (S) Jeugdland: gevarieerd jeugdprogramma. 17.30 NCRV en lichte platen. 10.00 Nieuws. 10.03 naai. 10.06 Arbeidsvitaminen: po zoekplatenprogramma. (11.00 Nie Nieuws. 12.03 Zet 'm op: vrolijk Radlojour- Pulair ver platenpro- Bloc: actueel programma met muzikale il lustratie. (Overheidsvoorlichting: 17.50-18.00 Samenwerking met ontwikkelingslan- platen. "sloo Nieuws. Vs'ov Muzl 16.00 Nieuws. 16 03-18.00 Lichte p HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag woensdag!: muziek en Informatie. (7.33 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 (S) Dag woensdag (ver volg). 9.00 VARA-radioweekblad voor de BELGIE 324 m NEDERLANDS 12.00 Nieuws, mededelingen en SOS-be- richten. 12.08 Intermezzo. 12.15 Woensdag- boek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws en schouwburgprogramma's. 13.20 14.30 Voor de jeugd. 14.50 koorzang. 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte meUm89.35 Waterstanden;6om a^O^SchooN radlo; om 10.3.1 Koffiepauze; om 11.00 Nieuws; om 11.03 R.V.U.: Terre des Hom mes. Spreker: Dr. Jelle Vleer: om 11.33 Muziekprogramma. 17.55 Weegschi RADIO WOENSDAG 3 FEBR ingen. 17.15 al. Het harde Bühnewerk van de laatste jaren heeft Milly Scott kennelijk al* leen maar goed gedaan. Ze ziet er beter uit dan ooit tevoren en beweegt zich met opvallende routine. Omdat haar stem zich goed leent voor het Latijns-Amerikaanse genre kwam zij er gisteren in een eigen VARA-show erg goed af. Hel show-element wérd voorts ge diend door het goede orkest van Tony Nolte, en een aantal goedwillende me dewerkers die voor dansjes (inclusief limbo) zorgden, vuur vraten en plezier hadden met steeldrums. Allemaal best aardig, jammer genoeg tien minuten le kort. Die tien minuten vulde de VARA met de groep van Baden Po well en dat was, om het contrast, niet aardig van dé VARA. In Achter hel Nieuws gesprek De KRO-televisie zendt vanavond de 14e aflevering uit van de serie „Wij, Heren van Zichem". Nu pastoor Mun- te voor de nieuwe fanfare gewonnen is, durven ook andere mannen in het dorp er zich mee bezig te gaan hou den. Hun vrouwen hebben het nog niet op die fanfare begrepen: zij zijn bang, dat hun mannen te veel in de kroeg zullen gaan rondhangen. Aller ogen richten zich nu op de enige volleerde muzikant, die het dorp rijk is: Miel Buskop. In het leven van Lewie doet zich iets bijzonders voor: hij ontmoet een schilder en kan zo bij zichzelf na gaan, of hij op dit gebied ook talent heeft. Herman Coene, op studie in Herentals, maakt het goed bij hospita Fien Janssens. Zij zorgt er nadrukkelijk voor, dat hij en zijn kamergenoten niet aan vrouwelijke verleiding bloot komen te staan. Her mans broer Fons schijnt intussen Liza Mettes bijzonder aardig te gaan vin- KRO Ned. I: 19.05 uur. met PvdA-Kamerlid Van Lier. gevoerd door Pier Tania. Onderwerp was de eigen PvdA-nota over bejaardenzorg die tegenover een dergelijke rege ringsnota werd gesteld. Het interview kwam niet gelukkig uit de verf omdat Tania suggereerde dat dc PvdA-nota een doorslag was van die andere nota met alleen alle getallen wat hoger. Die suggestie kon de heer Van Lier onvoldoende ongedaan maken. Het voeren van oppositie werd hier ge makkelijker voorgesteld als het in werkelijkheid wel zal zijn. Bij de NCRV keken we met veel plezier naar D'r op en d'r an. rubriek die heel sterk is waar ze, ofwel in het volle leven grijpt, ofwel iets krankzin nigs bedenkt en dat dart levensecht door amateurs laat spelen. In het laatste genre was het gesprek met de adellijke kledingbedeelster volmaakt - koddig. Veel minder wordt het als echte ac teurs in actie komen om kleine sket ches te spelen. Dan (de kermistrage- die!) zijn de teksten niet goed genoeg en mist de uitvoering de kwaliteit die bijv. in Hadimassa of Kort en Klein wordt gehaald. Over het geheel toch wel een programma waar de NCRV (ADVERTENTIE) de postgiro is voor en van ons allemaal! dak makketijk!

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2