Leidse agenda Noordwijker B. Boers eerste sportleraar die rector havo werd met een stevige lik verf... gewoJbij Tentoon stellingen Uitkomst discussiedag wordt verwerkt in nota A ?St.-Caecilia55 kwam in nieuwe uniform voor het voetlicht LEIDSE COURANT MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 Sport steeds belangrijker in onderwijs NOORDWIJK De heer B. J. H. Boers, leraar MO lichamelijke opvoe ding, is benoemd tot rector aan het Sancta Maria HAVO/VWO te Haarlem. Hij is hiermee de eerste sportleraar in Nederland die een dergelijke functie zal gaan vervullen. De heer Boers was twaalf jaar werk zaam in Noordwijk. Hij heeft zich ge durende deze twaalf jaar laten zien als een goed vakman, die echter niet alleen zijn werk nauwgezet uitvoerde, maar zich ook buiten de lesuren inzette voor de sport. Een belangrijke rol heeft hij gespeeld bij het oprichten van tal van clubs, hij was één van de organi- Forumavond Man- Vrouw-Maatschappij LETOEN-OEGSTGEEST. De actie groep Man-Vrouw-Maatscbappy organi seert in verband met de komende Kamerverkiezingen, een forumavond, waarvoor zoveel mogelijk regionale groeperingen zijn uitgenodigd (vrouwen verenigingen, olie Mina, werkende jeugd en studentenverenigingen). Ook zjjn po litieke deskundigen en plaatselijke poli tieke groeperingen uitgenodigd. De vol gende mensen' hebben hun medewerking aan het forum toegezegd: Mevr. N. G. Barendregt (Tweede- Kamerlid P.v.d.A.-fractie)mevr. A. Kappeyne van de Coppello (weten schappelijk medewerkster V.VJD.- fractie); mevr. EL Wessel-Tuinstra (lid Provinciale Staten Zuid-Holland, D '66- fraetie); mevr. E. A. Haars (Tweede- Kamerlid CJf.U.-fractie)de heer G. A. A. M. Boot (Tweede-Kamerlid K.V.P.-fractie). Het is do bedoeling dat de forumleden in het kort hun visie geven op de huidige maatschappelijke positie van de vrouw en op een aantal stellingen, die voor het grootste gedeelte betrekking hebben op de emancipatie van de vrouw. De huidige positie van de vrouw wordt aangevallen in een aantal stellingen. De stellingen behandelen verscheidene on derwerpen. De rol van de staat bij een echtscheidingsprocedure, het niet lager worden van de kindertoeslag, ondanks de grote overbevolking, de steun van de staat aan abortusklinieken, procedure bij adoptie. Ook krijgen het onderwijs aan werkende jongeren en kinderopvang- mogelijkheden in deze stellingen ruime aandacht. De avond wordt gehouden op vrijdag 11 februari iu het gemeentecentrum te Oegstgeest. Merklappen tentoonstelling in de Lakenhal LEIDEN In het museum „De La kenhal" zal een tentoonstelling var ,Merklappen" gehouden worden, geor ganiseerd door de Vereniging van Be langstellénden in de Lakenhal. Deze Merk (-teken)lappen, waarop meisjes het merken van linnengoed etc. leerden en ook figuren en randjes leerden ken, zijn bezittingen van de leden. De „lappe"tentoonstelling zal tevens gevuld worden met enige exemplaren uit de museum-collectie. Vele genera ties hebben met veel zorg, de merklap pen (de oudste dateert van 1645) die symbolisch en vaak met groot artistiek gevoel vervaardigd zijn, voor het nage slacht bewaard. De tentoonstelling, die van 26 februari tot 12 april duurt, geopend van 104 uur MAANDAG 1 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: Ontmoe tingsbijeenkomst C.J.P., Spaanse Groep El Joc, aanvang 7.30 uur. KLEIN MINERVA: Open Huis M.E.A.B. receptie van 17.30—19.00 ACADEMIEGEBOUW RAPENBURG 73 Miguel Arreas over Brazilië, aanvang 20.00 i DINSDAG 2 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: HIC, Rock- musical, aanvang 20.15 uur. LIDWINASCHOOL LAMMENSCHANS- WEG Contact Commissie Kinderbescher ming. Lezing drs. W. H. G. Wolters, aan vang 20.00 uur. WOENSDAG 3 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: H.I.C. Rock- musical, aanvang 20.15 uur. DONDERDAG 4 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: Fons Jansen Driemaal Andermaal, aanvang 20.00 STADSGEHOORZAAL: Concert Stem des Volks en Vox Laeta, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI STADSGEHOORZAAL: Feestavond Personeelsvereniging AZL aanvang 19.45 LEIDSE SCHOUWBURG: Fons Jansen Driemaal Andermaal, aanvang 20.15 EIGEN HUIS RAPENBURG: 24: Leids Vredeskontakt, mr. Th. Everts „Geweld", aanvang' 20.00 uur. ZATERDAG 6 FEBRUARI LEIDSE SCHOUWBURG: Fons Jansen Driemaal Andermaal, aanvang 20.00 uur, satoren van de strandrecreatie; werk dat hij, evenals zijn activiteiten als lid de sportraad met veel enthousias me volbracht. Dezelfde werklust die hem tot deze activiteiten prikkelde deed hem ertoe besluiten te solliciteren naar een be trekking in een grotere plaats. Na twaalf jaar Noordwijk voelde hij zich afgezonderd van zijn collega's in de grote steden. De heer Boers zegt hier zelf over: „Het lesgeven op een MAVO of HAVO/ VWO is vaktechnisch hetzelfde; het erg fijn in Noordwijk. Maar ik had wel eens het gevoel op een eiland te zitten. Daarom ben ik me wat breder gaan oriënteren. Ik wilde wel eens een andere jeugd lesgeven. Ik dacht ook dat verplaatsing wel fris zou zijn." CARRIERE Nadat hij bij het Sancta Maria zijn aanstelling als leraar lichamelijke op voeding had gekregen, heeft de heer Boers een verbluffend snelle carrière gemaak: Na anderhalf jaar schoolde caan; een jaar later conrector en nu, i nog geen vijf jaar, rector. Hetwijst op een gunstige vernieu wing in het onderwijs dat het rector schap niet meer gebonden is aan het doceren van de talen, of wiskunde, i" nu ook door een sportleraar ver vuld kan worden. OPEN SFEER Wel rijst de vjraag of er, doordat er tussen leerlingen en sporleraar meest- :n vriendschappelijke band bestaat, geen gezagscrisis zou-kunnen ontstaan. De praktijk wijst echter uit dat dit niet het geval is: In zijn vorige functie als conrector belast met het opzetten er coördineren van het HAVO-projekt i; de heer Boers volledig door de leer lingen geaccepteerd als lid van dt schoolleiding. Wel is het zo dat, door dat de band van de sportleraar met de leerlingen vrij open is, dezelfde open sfeer blijft als de sportleraar het gezag uitoefent. Dat de leerlingen de heer Boers ook als rector zullen accepteren werd wel bewezen, toen mr. J. A. v. d. Steen, voorzitter van het curatorium, in de aula bekend maakte wie de nieuwe rector was geworden. „Wat ik toen meemaakte was onver getelijk," vertelt de heer Boers, „een oorverdovend gejuich brak los. Niet alleen bij de jongste leerlingen, maar ook bij de oudere jaars, leerlingen sprongen op het podium om mij te fe liciteren. Zoiets vergeet je niet snel." Maar niet alleen de leerlingen waren blij met de benoeming, ook de docen ten stonden er volledig achter, en de docentenraad heeft ook veel inspraak de benoeming gehad. Hun enthou siasme is de heer Boers een goede steun in zijn nieuwe functie. Hij is een rector nieuwe stijl, die, zonder zich te laten leiden door vak idioterie, van plan is de sport een be langrijker plaats in het onderwijs te geven. Want in de tijd, dat er vele hartpatiënten lijden aan de gevolgen van gebrek aan beweging en in de tijd dat er mensen zijn die geen raad weten met hun vrije tijd, is het een noodzaak dat lichamelijke opvoeding meer wordt dan drie kwartier per week spelletjes „Het gaat erom," volgens de heer Boers, „de leerlingen kennis te laten maken met tal van sporten, opdat dit leidt tot zinvolle vrijetijdsbesteding." HILLEGOM De 38ste West- friese Flora in Bovenkarspel krijgt gestalte door Cock Veldhuis, de vermaarde bloemenarrangeur uit Hillcgom, die vele bloemen tentoonstellingen in diverse Euro pese landen, tot in Moskou toe, arrangeerde. Zoals ieder jaar begint vanuit Bovenkarspel de iente. De opening van de West- Friese Flora geschiedt dinsdag 16 februari om 9 uur. en zal de gehele week te bezichtigen zijn. Cock Veldhuis heeft aan zijn opzet van vorig jaar weinig veranderd, al zal hij meer dan voorheen op de mensen uit het bloembollenvak en op de kopers van Nederlandse bollen „spelen". Er zullen op de West Friese Flora meer dan 100.000 bloeiende bol- bloemen in velerlei variëteiten te bewonderen zijn. Een nieuw element is. dat het publiek zelf zijn vaardigheid kan tonen in het schikken van bloemen. Voorts kan de bezoeker Noordhollands Veen bewonderen en talrijke machines en gereedschappen voor de land en tuinbouw. De N.C.R.V.-televisie zal een vol ledig programma „Met liedjes het land in" in Bovenkarspels Lente- tuin opnemen. Dat gebeurt op woensdag 10 en donderdag 11 fe bruari. Het programma wordt in kleur uitgezonden zaterdagavond 13 februari. Medewerkenden zijn onder meer de Chico's, Gert en Hermien Timmermans, Ted de Braak en nog meerdere t.v.- artiesten. li/i f I Motorrijder ZOETERWOUDE Uit de nieuw jaarsrede van burgemeester Detmers bleek dat het aantal inwoners in 1970 met 210 is gestegen waardoor het totaal van 6285 op 6495 kwam. Er werden 146 geboorten geregistreerd, 42 personen overleden. 550 mensen vestigden zich in de gemeente terwijl er 4444 vertrokken. Dit hoge vertrekcijfer is te wijten aan het sluiten van het instituut „De Goede Er kwamen 64 premiewoningen en 48 vrijesectorwoningen gereed. Van het totaal zijn er 107 in het plan „West einde" opgenomen, alsook de 61 vrije sectorwoningen in aanbouw. Er zijn plannen ingediend voor de bouw van 12 bungalows en 3 premiewoningen aan de Nassaustraat, 24 vrijesectorwoningen in het Loethegebied en 9 premie woningen in de omgeving van „Ons Huis". Bijzonder spijtig is dat het plan van 40 premie-huurwoningen van de woningbouwvereniging „Sint Willi- brord" door G.S. is getorpedeerd. Uit het oogpunt van verkeersveiligheid is de op handen zijnde verlaging van de Asschuurbrug toe te juichen. De voor zitter hoopt en verwacht, dat dit jaar met de bouw van een scholencomplex t.b.v. het openbaar basis- en kleuter school in het plan „Westeindeweg" zal worden begonnen. Voor diverse straten werden verkeersmaatregelen genomen. Verder memoreerde burgemeester Det mers een aantal belangrijke gebeurte nissen in 1970 w.o. de opening van het sportpark „Haasbroek". Dit werd voor de gehele gemeente een feestelijk week end. Opdracht is gegeven voor de technische voor-bereiding van de aanleg van tennisbanen nabij „Haasbroek" en het derde veld van Meerburg. Zeer belangrijk was het raadsbesluit van 27 augustus over de bestemming van de Barrepolder waardoor de weg voor de grote Heineken vestiging werd vrijge maakt. De' voorzitter constateerde dat er van een redelijk snelle groei sprake HAZERSWOTJDE Mevrouw J. Martinot, secretaresse van de Vakantie Aktiviteiten Hazerswoude, die destijds het initia tief nam om op 6 januari j.l. te demonstreren voor een clubg ebouw en andere recreatieve voorzieningen in de woonwijk Rhynenburch, is er nóg stil van. Donderdagavond, tijdens de openbare gemeenteraadsvergadering, deelde de wethouder van Jeugdzaken P. A. Th. van de Werf immers rnee, dat er in Rhynenburch een jeugdgebouwtje, zij het als noodvoor ziening komt. Ook de stichting jeugdraad Hazerswoude is er van overtuigd, dat er van het gebouwtje aether de woning van oud-gemeentesecretaris B. den Braver (Rijndijk 153) wat valt te maken. Zei de heer A. Martinot, echtgenoot van de V.A.H.-secretaresse: „Met een stevige lik verf en het opknap pen van het interieur kom je al een heel eind." De gemeente raad krijgt nog een voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het opknappen van het gebouwtje, dat door de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden van de gemeente Hazerswoude werd gehuurd. Daarna moeten Gedeputeerde Sta ten hieraan hun goedkuring hechten. Sted. Museum de Lakenhal. Oude Sin gel 28, tel. 440-14, ma t/m za 10-16 uur, zon en fd. 13-16 uur Foto's van Mei- nard Woldring van 12 jan. t/m 28 febr.; Tegelschouw t/m 7 febr. Galerie Heuff, Hoflaan 7, Wassenaar, tel. 2185, ma t/m za 10-17 uur, di 20-22 zo na afspraak Wandkleden van Miep Hart-Nijb.urg, Keramiek van Hen- Radijs, Roldrukken van Chris Hee- lan t/m 3 febr. (na 3 febr. geen op gave). Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3, tel. 22806, di t/m za 9-18 uur Grafiek van Jellie Dalenoord en Ronnie Meerts, Plastieken van Frits Stapel, 1' febr. t/m Academie gebouw. Rapenburg 73; tel. 22044 Grafieken en schilderijen van Rein Dool, 15 jan. t/m 10 febr. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94, tel. 26513, di t/m zo 14-22 uur Schil derijen van Miep de Leeuwe, 22 jan. t/m 12 febr.; Textiele abstracties van Ini v. Nahuys en tekeningen van Saeftinge van 19 febr. t/m 6 maart. Galerie '1 Hoekje bij de pomp, War mond, tel. 01711 -3501. ma t/m za,19- 22 uur Foto's met eigen teksten van Peter van de Werff. Democra tisering onderwijs LEIDEN De aanvankelijke voor eind februari door B. en W. geplande onderwijsdag over democratisering van het onderwijs is thans definitief vastge steld op zaterdag 13 maart a.s. Momen teel is een werkgroep, samengesteld uit vertegenwoordigers van openbaar en bijzonder onderwijs; druk bezig met de voorbereidingen. De besturen, direkteu- ren, hoofden en oudercommissies van de Leidse scholen hebben van B. en W. een brief j ontvangen, waarjn het ont- werp-programnia voor deze dag aan hen wordt voorgelegd ter bespreking in eigen kring. Kort samengevat komt de opzet van de onderwijsdag hierop neer: per school worden deputaties van drie personen uitgenodigd, die zijn samengesteld uit vertegenwoordigers van bestuur, ouders en personeel. De scholen voor voortgezet onderwijs pogen een 4 a 5 man sterke delegatie 'sturen, opdat ook belangstellende leer lingen van deze scholen van de partij kunnen zijn. Men rekent in totaal op plus minus 350 400 personen, die samen 32 besturen, 36 oudercommissies en 130 bijzonderen en openbare scholen vertegenwoordigen. De bedoelingen is dat de deelnemers worden opgesplitst in gespreksgroepen met plus minus 15 deelnemers, een gespreksleider en een notulist. Aan de hand van een ge- spreksschema voor de interne en de externe démocratisering zullen deze groepen 's morgens over deze onderwer pen diskussiëren. Na de luchpauze, waarin het gemeentebestuur de deelen- mers broodjes en koffie aanbiedt, volgt s' middags een plenaire vergadering, waarin de resultaten van de besprekin gen in de werkgroepen aan de orde zullen komen. Voor deze middagverga dering worden o.m. vertegenwoordigers van onderwijsorganisaties uitgeno- B. en W. hopen dat de resultaten v deze onderwijsdag een belangrijke bij drage kunnen leveren voor de door het College aan de raad toegezegde nota over de democratisering van het onder wijs, welke in 1972 zal uitkomen. Elf jarig bestaan van Kaninefaten HILLEGOM In Treslong vierde de Noordwijkerhoutse Carnavalsvereniging „De Kaninefaaten" zaterdagavond hun elfjarig bestaan. Ze brachten vooi Prinsenbal hun eigen boerenblaaskapel „De Koetillers" mee. Maar ook de boe- renblaaskapellen uit De Bildt en Zand- voort gaven acte de présence. De tien voorgaande Carnavalsprinsen werden spectaculair binnengehaald. Het muzi kale gedeelte namen „Berry and the Skydevils" uit Noordwijker hout voor hun rekening. Prins Knelis 2 met zijn adjudanten Jan Jonkheer en Jan Vro lijk en de Raad van Elf zorgden voor dit grandioos opgezette feest, dat door de President der Kaninefaaten William Poultry (Wil van den Burg) uit Noord- wijkerhout. gepresenteerd werd. Het Prinsenbal met velerlei attracties werd tot zondagmorgen drie uur voortgezet. SASSENHEIM In de nacht van zaterdag op zondag werd te Warmond een Marokkaan (34 jr.) aangehouden, die verdacht wordt van diefstal uit 'n damestasje van een kleine honderd gul den in een café-restaurant te Warmond. De man, die illegaal het land is binnen gekomen, zal dinsdag voor de Officier van justitie te 'a-Gravenhage worden voorgeleid. De heer Boersthans rector i LEIDEN Geen staatsprijs dramatische letterkunde ZOETERWOUDE SJZ heeft in de vriendschappelijke wedstrijd tegen de vierdeklasser Paraat een bijzonder goede indruk achtergelaten. Het waren weliswaar de Hagenaars, die na 17 minuten via Simonis aan een voorsprong kwamen; toch zou Sjaak van Slingerland met twee fraaie doelpunten (penalty na overtreding tegen Theo Klink)' SJZ voor rust nog op een voor sprong zetten. Het overwicht van SJZ kwam het duidelijkst uit in de eerste vijf minuten van de tweede helft. Sjaak van Slingerland bracht de hattrick op zijn naam en Loek van Helder schoot de vierde treffer voor SJZ tegen de tou wen. Paraat kwam kort voor tijd nog vlak langszij door doelpuntenvan Si monis en v. d, Bosch. Gemeente Koudekerk aan den Rijn OPROEP Het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn roept gegadigden op voor de pacht van de kantine bij het Prins Willem Alexanderbad verwarmd openluchtbad aan de Kerklaan. Belangstelienden kunnen zich voor 15 februari 1971 schriftelijk aanmelden bij burgemeester en wethouders van Koudekerk a.d. Rijn, Postbus 1. Telefonische informaties worden verstrekt door de gemeentesekretaris tel 01714—3341*). BURGELI.TKE STAND KATWIJK Geboren: Arie M. z.v. D. R. v. d. Eijkel en N. v. Duy ven voor de Alida d.v. A. J. Vooys en L. Kuijt Danielle d.v. C. Klompmaker en E. v. Robert z.v. A. E. Polak en C. M. van Rossum Petronella d.v. J. Remmerswaal en L. P. Haasnoot Michael D. z.v. R. Potters en P. Du- rieux Diederik z.v. W. Barendsz en W. C. Zwitser Jacoba d.v. A. v.Duivenvoorde en E. v. Duivenvoorde Ariena d.v. A. den Heyer en H. Zwa nenburg Patrick z.v. D. Dorrepaal en A. Vooijs Catharina J. d.v. J. Kalkman en C. J. Uijl Kors z.v. P. Pater en J. Bekker Johanna P. A. d.v. D. Verdoes en N. van den Oever Leonique S. E. d.v. D. v. Beelen en M. van der Plas Adriana W. d.v. W. van der Boon en A. Messemaker Expeditiebedrijf H. Tukker vierde zilveren ju bileum SASSENHEIM Zaterdag werd het 25-jubileum gevierd van Expeditiebe drijf H. Tukker, 's Morgens was er een parade-rit van het hele wagenpark (22 stuks) door het dorp, terwijl 's mid dags een feestelijke receptie werd ge houden in Motel Sassenheim, waarvoor enorme belangstelling bestond. Tijdens deze receptie kreeg de heer Hut van de P.C.V.B. gelegenheid om naast zijn gelukwensen, een tweetal personeelsleden te huldigen t.w. de heer E. Dijkstra, 20 jaar in dienst en bedrijfsleider, en de heer J. A, v. Steyn. 1212 jaar chauffeur. Beiden kregen van de Vervoersbond een zilveren plaquette met inscriptie, en van de directeur een enveloppe met inhoud. Voor de res pectieve echtgenotes waren er bloemen. Aan het eind van de receptie instal leerde directeur Tukker zijn beide zoons Bert en Nol als mede-directie leden. 's Avonds tijdens een intieme bijeenkomst van directie, personeel en genodigden, deed.de heer E. Dijkstra namens het personeel, de directie een gebrandschilderd raam cadeau, voor geven in het Parochie- het kantoor, voorstellend de verschil- huis. Opgewekt, omdat zij lende fasen van de onderneming. De voor het eerst hun nieu- heer H. Tukker nam in 1946 de lijn- I we uniformen konden la- dienst op Leiden van zijn vader over j ten zien. vrolijk, omdat en breidde deze uit met Haarlem en i dat paste bij de muziek de Zaanstreek. Al spoedig werd een grote blikindustrie te Zaandam, met neveninvesteringen te Hoorn en IJssel- muiden, deel van de cliëntenkring, naast andere grote ondernemingen. In 1955 werd de geregelde lijndienst om gezet voor ongeregeld vervoer in het hele land en België. Men doet nu voor 80% vervoer van blikemballage. aanrijding LEIDEN. Een 18-jarige inwonci van Leiden is gisteren gewond geraakt toen hij met zijn motorfiets tegen ec auto opreed. De auto stond aan de linkerkant ve de Morsstraat geparkeerd. De bestuu: der van de auto heeft naar alle waa: schijnlijkheid de motor fietser niet gezien en reed weg. De motor brandde geheel uit. De bestuurder moest met een ge broken been en enkele vleeswonden naai het Academisch Ziekenhuis worden ge- Dronken man ramt hek LEIDEN Het afgelopen weekeind» is een 27-jarige automobilist uit Leiden tegen de brugleuning van de Blauw- poortsbrug gereden. De man, die ondei invloed van alcohol was, liep zelf geev verwondingen op. Een passagier var hem, een 33-jarige inwoner van Leiden, moest met bloedenden wonden aan hc gezicht naar het Academisch Ziekenhui gebracht worden. Fles „prik" ontploft LEIDEN Een inwoonster van Lei den is zaterdag getroffen door eer scherf van een uit elkaar spattende fle: met de koolzuurhoudende drank „Raak Up". De vrouw liep in een winkel in d< Doezastraat. Zij werd met een diep» snijwond aan het llcen naeabreni do\Y snijwond aan het linkerbeen naa: Elisabeth Ziekenhuis gebracht. Lisserbroekerskienden ruim f 2000.- bijeen LISSERBROEK Het hart van du Lisserbroekers heeft weer warm ge klopt ten behoeve van de gehandicapte medemens, want op één avond wist mer een netto bedrag van ruim twee dui zend bijeen te brengen met kienen. Dt kienavond in de Meerkoet stond ondei auspiciën van de afd. Abbenes-Lisser- gehairdicapten uit de Lisserbroek. Vorig jaar werd een bedrag van fl 1400.- bij een gebracht, wat toen al enorm was. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis! dagelijks, behalv op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag va 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.3< rdag en zondag van 14.15-14.3! Inderkliniek: maandag tot er 18.15-19.00 uur; zaterdag en 1-15.30 uur. christelijke feestdagen iiden de bezoektijden als Elisabetblekenhuts Lelden: derde klas: gelijks van 2 tot 3^ voor*7'"tot"half acht; tweede klas: dagelijks van hali 12 tot 12. I tot 3 en dagelijks van 6.45 tot half 8. Kinderafdeling 3-3.30 uur behalve diensdag en donderdag op die da- Psychiatrisch ziekenhuis EndegeestJ dins nag en vrüdag 13 tot 14.30 uur: zondag 1 tot 12 uur en 2 tot 3 uur. OEGSTGEEST, Jeigersmakliniek: dag lsSf" Dlaconessenhnls: dagelijks eerste klas var 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas: 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafde ling: dagelijks van 2.15-3 en 7.15-8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le 2e klas: van 10.30- 11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.( uur; 3e klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00- 19.30 uur; kraam afdeling: van 14.00—15 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtge noten; kinderafdelin: van 14.00—15.00 uu: van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderda alléén voor vaders. Kinderen beneden jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klassepatiönte dagelijks i dinsdag Vi half 7 rt half a half 3, donderdag 1 revalidatiecentrumdinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hali 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag afdeling kinderen: woensdag van 7 tot VOORHOUT In een opgewekte en vrolijke stemming hebben de mu zikanten van „St.-Cecilia" interuivoering gc- HILLEGOM Na de opening van het nieuwe zwembad „De Vosse" is het ledental van de Hillegomse zwemvere niging verdubbeld, zo werd zaterdaga vond tijdens de jaarlijkse feestavond medegedeeld. Ongeveer 125 leden, waaronder veel jeugdigen zwemmen in het bad „De Lis", waar ook de adspi- ranten worden opgeleid en de wedstrij den worden gezwommen. gehore werd ge- presentatie van de nieuwe uniformen was eerder gepland, maar wwersomstandigheden waren de muzikanten toen niet goed gezind. Nu, in de goed gevulde zaal, kwam toch ook de fleurigheid van het nieu we pak tot haar recht. Een zwarte pantalon en voor de dames een rokje met een gouden bies, een groen jasje met opstaande kraag en zwarte revers met ook hieraan de nodi ge goudkleurige biezen. Een kolbak met koperen kinband en een mooie ge le pluim erop vervolledi gen het geheel. De muzi kanten waren er terecht blij mee en ook bij de aanwezigen viel het goed in de smaak. Het zal be slist fleuriger zijn als de harmonie in deze unifor men door Voorhouts stra ten marcheert. Hel nieuwe uniform en ook de goede belangstel ling voor deze uitvoering waren er vermoedeljk mede oorzaak van dat „St.-Cecilia" onder leiding van de heer L. Th. Jan sen een alleszins aan neembaar concert ver zorgde. Vooral de ouver ture „Marinalla" van Fu- cik in een bewerking van Stalmeier hield de aan dacht .goed gespannen en mede door de toelichting vooraf door de dirigent dit stuk ge- kwamen mooi „Czardas" (uit gaarse opera) v mann en ook in een be werking van Stalmeier, kwam ook goed uit de verf al was vooral de stemming hier wel eensniet resten de harmonie nog enkele weken om hieraan bijzondere aandacht besteden alvorens mei 7 maart met dit stuk meedoet aan de tweede ronde van het KRO- ziekfeest óëö-1971 in Ro- sendaal. De jazzfantasii „Rithm' Parade" en d» andere ten gehore ge brachte muziek van lichter soort, daarom niet minder genaam mede 'door de gehore werd gebracht. De avond werd besloten met de zeer in de smaak val lende- film „Wien bleil: Wien", vooral door de nieten. Vooral de fluitsoli prachtige kleurer Got

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4