t Roofvogelbuurt Merenwijk wordt weldra bewoond „Franciscusband liet nieuwe geluiden horen Rector J. Dunselman overleden Ponyclub Poeleway zat weer goed in de prijzen Donateurs vol waardering LEIDF.N De Franciscusband heeft zijn donateurs laten horen en zien dat hij in staat is. om niet alleen het gewone drumband-repertoire maar ook experimentele muziek op verdienstelij ke wijze te vertolken. Onder de nieuwe muziek, die de F.L. zaterdagavond j.l. tijdens de jaarlijkse donateursavond ten gehore bracht, was een solo voor sla ginstrumenten. „Heraklion I". De fees tavond. zoals te doen gebruikelijk geo pend door de band-zelf, was een groot Onder leiding van de heer de Gunst voerde de band een gevarieerd drum bandprogramma uit, waarin twee mar sen waren opgenomen die door bandle- zaal, den werden geschreven. Ook de vertol- j keus. king van de ..Mars of the' Highlands" was met de nieuwe instrumentale be zetting een lust voor hét oór. LOFTROMPET Na deze muzikale opening nam de heer J. Hogeboom het woord. Hij sprak er zijn verbazing over uit, dat ieder jaar opnieuw weer zo'n groot aantal donateurs de FBL-avonden bezoekt. Hij zag hier een stimulans in voor de band om de ingeslagen weg te vervolgen. Hij herinnerde aan het feit dat de band vorig jaar met het behalen van een nieuwe eerste prijs in de eerste afde ling promoveerde naar de afdeling „Uitmuntendheid' Een prestatie die volgens de heer Hogeboom vooral te danken was aan het vele werk door de beide instructeurs, de heren Van Ogen en Mourits, voor de band verricht. HERAKLION De tamboers van de band kwamen na dit toespraakje voor het voetlicht om onder de bezielende leiding van de heer Mousik „Herakleion I" voor slaginstru menten ten gehore te brengen. Een gaaf en goed afgewerkt experimenteel stuk muziek, dat door de aanwezigen zeer gewaardeerd werd. De toneelgroep „Elckerlijk" uit Sas- senheim speelde tot besluit van de uit voering de klucht „Een beeld van een man". Dit stuk. op een enkele uitzonde ring na sterk en vlot gespeeld, was gezien ook het uitbundige gelach in de avond als deze een goede Dolle boel op propaganda-avond oranjevereniging NOORDWIJK Elke gelegenheid grijpt de Oranjevereniging Noordwijk aan Zee aan om haar leden wat ver strooiing te bieden. De verjaardag van kroonprinses Bea trix staat weer voor de deur en daarop- vooruitlopend heeft men afgelopen za terdag de eerste van een tweetal propa- ganda-avonden gehouden Wie hetzelfde plezier wil hebben als de toeschouwers vorige week d*ent vroegtijdig de kaar ten te bespreken voor de laatste voor stelling aanstaande vrijdag. Voor de pauze was het de beurt aan de Katwijkse toneelgroep Comedia Ma rina., die een tweetal een-akter ten tonele voerde, waarbij „Te Koop Aan geboden" beslist niet sloeg op de tweede titei „De Driftkoppen" en zeker ook niet op d Oranjevereniging, mocht er ie mand zijn, die dacht dat ze voor een appel en een ei te koop was. gelijk andere oudjes. Na de thee (nou, thee) draaide men een film van de Franse komiek Louis de Funès. zodat het ge heel wel een dolle boel werd. Jaarvergadering K ath. Vro turen gilde ZOETERWOUDE Het katholiek vrouwengilde houdt haar jaarvergade ring a.s. woensdag 27 januari in het Don Boscohui-s. Naast behandeling van de gebruikelijke jaarstukken is er be stuursverkiezing waarbij mevr. v.d. Maat-Flinkenflügel en mevr. Droog- Ham aftredend en herkiesbaar zijn. Vooraf hieraan zal er een demonstratie en voorlichting zijn over Mylène huid verzorging en gezinsproducten. De vol gende bijeenkomst van het gilde is op dinsdag 9 februari wanneer er bingo gespeeld zal worden. Parkeren en inhalen verboden in Noordbuurt ZOETERWOUDE In een van de vorige raadvergaderingen heeft de heer A. J. Eversteijn (KVP) bij het college aangedrongen op het instellen van een inhaalverbod voor de Noordbuurtsewg. B. en W. doen nu een voorsel met die strekking omdat hen gebleken is, dat heel wat aiAomobilisten met (te) hoge snelheid over deze weg rijden. Zij zijn van oordeel dat slechts het instellen van een inhaalverbod hierin verbete ring zal kunnen brengen. Gelet op het feit dat het doorgaande verkeer steeds drukker van de Noordbuurtseweg ge bruik gaat maken achten B. en W. het voorts gewenst dat het parkeerverbod dat nu reeds bestaat voor een klein wegvak tot de gehele weg u uitgebreid. Zij zijn ook voornemens de provinciale overheid te verzoeken, voor de bij haar in beheer zijnde Mie- ning en Dokter Kortmannstraat e eens een inhaalverbod in te stellen. Ernstig ongeval te Voorhout VOORHOUT Omstreeks half twaalf gisteravond heeft op de Teylingerlaan te Voorhout een ernstige aanrijding plaats Langs de weg stond een auto gepar keerd om Lifters in te laten. Een auto komende uit de richting Sassenheinr deze wagen niet staan en otste er tegen op. Het gevolg was dat de auto op de linkerweghelft terecht kwam en frontaal op een 2 CV botste. De bestuurder de wagen, de 25-jarige G. W. uit Lisse moest met zeer ernstige inwendige ver wondingen naar het Academisch Zieken huis worden gebracht De man is nie buiten levensgevaar De bestuurder vai de andere auto en zijn vrouw werden ook het ziekenhuis gebracht, maar 1 na behandeling weer naar huis LEIDEN Omstreeks mei zullen de eerste flatwoningen in de Me renwijk worden betrokken. Doo; wie, is nog niet bekend want de toewijzing moet nog op gang ko men en dit houdt weer verband met dc onzekerheid die er nu no| over de huurprijs bestaat. Zodra de voorlopige huurprijs is vastge steld kan het bureau Huisvesting ernst gaan maken met de toi zing van de 256 woningen. Er is al een lijst van gegadigden. De straat namen zün inmiddels vastgesteld. Deze eerste flats staan in de roof- vogelbuur. Het „bovenste" blok is gesitueerd aan de Adelaarshorst en het tweede blok aan de Kondor- (Foto L.C. - Dirk Ketting) LE1DSE COURANT Arraes geeft analyse van Brazilië-nu LEIDEN Miguel Arraes. ex-gou- verneur van Pernambuco. die op uitno diging van de C.L.A.S.C.-Nederland in ons land is, zal in Leiden een analyse doet dat in een bijeenkomst, op maan dagavond 1 februari om acht uur in het Academiegebouw belegd door de Coör- dinatieraad bij de Leidse Universiteit. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor alle belangstellenden. Miguel Arraes werd in 1963 op demo cratische wijze gekozen tot gouverneur van Pernambuco, de -grote deelstaat in het noordoosten van Brazilië. In de korte periode (ruim een jaar), dat hij gouverneur was, stelde hij een uitge breid ontwikkelingsplan op voor dit armste deel van Brazilië en bestreed hij werkloosheid en analfabetisme. Na de machtsovername in 1964 door het militaire regiem werd Arraes zonder enige vorm van proces verbannen naar eilandje in de baai van San Paulo Velon. onder wie de schrijvers Fran-ois Maurice en Graham Greene, drongen op een eerlijke berechting. Omdat toen aide rechtspleging in militaire handen was gevallen en martelingen plaatsvonden, week Arraes uit naar Al giers, vfaar hi thans de leider is van het externe verzet. Van Miguel Arraes. die wordt genoemd als president van de Braziliaanse regering in ballingschap, is enige tijd geleden bij de Parijse uitge verij Maspéro het boek „Le pouvoir et le peuple" verschenen. MAANDAG 25 JANUARI 15 Oud-pastoor van Hillegoinie St.-Martinusparochie HILLEGOM Zaterdagmorgen is in het St.-Jozefhuis aan de Mariastazt in de leeftijd van 62 jaar overleden pas toor J. M. Sunselman, die van vrijdag 15 juli 1966 tot zaterdag 1969 pastoor van de St.-Jozefparocie te Hillegom is geweest. De plechtige H.mis van Re quiem zal worden opgedragen op woensdag 27 januari a.s. om 11.00 uur in de St.-Martinuskerk, waarna de be grafenis in het priestergraf op de paro chiebegraafplaats zal plats hebben. Pastoor Dunselman werd 21 juni 1908 te Amsterdam geboren. Na zijn studie aan het Bisschoppelijk Seminarie werd hij op 30 mei 1931 in de St.-Bavo wijd. Na -een aantal kapelaansbenoe mingen o.m. in Vlissingen werd hij in 1946 rector van huize St.-Anthonius te Rotterdam en bekleedde daar verschil lende functies. Na tien jaar trok hij naar Den Haag. waar hij in 1956 pas toor werd van de St.-Jeroenparochie in de Spoorwijk. Vrijdag 15 juli 1966 weid hij te Hillegom welkom geheten en in de St.-Jozefkerk geïnstalleerd door de ken P. van den Bosch. Pastoor J. M. Dunselman sprak daar over hel ambt van de priester en hoe de gelovigen behoren samen te werken om tot het gezamenlijk einddoel te geraken. Voor het heil van de aan hem toevertrouwde parochianen heeft de pastoor tot zater- kathedraal te Haarlem tot priester ge- dag 9 augustus 1969 gewerkt. Toen pastoor J. M. Dunselman tijdens eucharistieviering afscheid vzn de legomse St.-Jozefparochie en deken Tevoren sprak toen over de trouw geloof en aan zijn kerk van de s dende pastoor Dunselman, die zijn antwoordelijkheid ernstig nam. C zijn leiding kwam er gelegenheid misviering voor de bewoners Beinsdorp, werden kerkramen nieuwd en de gedachte van de oec ne dichter bij „het volk onderweg' bracht. Pastoor Dunselman was d: werkzaam als rector van huize Jozef en „Sonnevanck" en assisteerd de St.-Martinuspafochie, waar zieken pastoraal door hem werden geleid. Agenda voor Zoeterwoudse raad Oecumenische werk groep op excursie ZOETERWOUDE De oecumenische werkgroep organiseert op donderdag 4 februari a.s. naar de synagoge in Lei den, Levendaal 8. Vertrek vanaf de Christus Dienaarkerk om half acht. In dien men hieraan wil deelnemen gelie ve men zich op te geven vóór 30 januari bij mevr Van Rijn, Van Swietens.traat 26 tel. 844 Als men eigen vervoer heeft en bereid is anderen mee te nemen wordt men verzocht dit kenbaar te makén. >1, LENSTREEK MAANDAG L'S JAM NOORDWIJK Zaal r.-k. Zeeweg, volksdansen voor LISSERBROEK De LISSE Nachtegaal, afscheidsreceptie P. Balkenende, voorllchtlngsambtenaa^ln de bollenhuls Hobaho; aanvang 17.00 uur. WASSENAAR Zaal Ned. Prot. Bond (Lange Kerkdam). discussieavond P.v.d.A. en sportcentrum De Flul De Duinschul WASSENAAR Oud-Wassenaa Jubilarissen op f eestvergadering onderscheiden NOORDWIJK De Noordwijkse af deling van Herwonnen Levenskracht, een onderdeel van de NKV-organisatie die zicb inspant voor de instandhouding van Berg en Bosch, het voormalige tbc- huis dat nu in dienst staat van astma- en overwerkte patiënten, hield in Hotel Flora haar jaarlijkse ..feestvergade- ring", anders wenste de heer Ruygrok. de voorzitter het niet te noemen. Feestelijk was het overigens wel, want er werden nogal wat gouden en zilveren spelden rondgestrooid, onder meer aan de heren J. Vink en J. Zonneveld, die 25 jaar lid van vereni gingsbestuur zijn resp. als secretaris en 2e penningmeester, en aan mevrouw Zuiderduin-Romijn, die 12'/t jaar trouw haar donatiegeld betaalde. De heer Zonneveld is zes jaar gele den tot 2e penningmeester benoemd, nadat hij wegens ziekte voor het baant je van le dat hij 19 jaar had bekleed had moeten bedanken De onderscheidingen werden de jubi larissen opgespeld door de heer Van Ravensdonk, lid van het districtsbe- stuur. Storm richt in stad schade aan LEIDEN Dp zuiderstorm heeft bet fgelopen weekeinde veel schade ver- orza.akt. Er deden *ich echter geen persoonlijke ongelukken voor. Wel was de schade aan hnizen en bouwmateriaal aanzienlijk. In de Lij9bethsteeg is een schutting van 50 meter omgewaaid. De schutting stond om de tuin van he St. Elisabeth Gasthuishof, waar men met restauratie werkzaamheden bezig is. Aan de Maresingel woei een stuk van een dakgoot van een schooldak af. De van de goot is naderhand door de politie verwijderd omdat ze gevaar op leverde voor de voorbijgangers. Aan het Rapenburg is zaterdagnacht een auto met bestuurder het water in gewaaid. De man dacht de wagen op de handrem gezet te hebben. Hij heeft zich zwemmend in veiligheid gebracht. Aan de Ketelboeterssteeg is een bal kon losgewaaid. De brandweer heeft het gestut, omdat een olievat, dat op het balkon stond, gevaar opleverde. Voorhout krijgt er 5 abris bij VOORHOUT Ten gerieve van de buspassagiers stellen B. en W. (in over leg met de NZHV) de raad voor op diverse punten in Voorh ut wachtgele- genheden te plaatsen, n.l. aan deHer- enstraat nabij de Prins Bemhardstraat, aan de Herenstraat nabij Huize St.- Agnes. aan de Herenstraat nabij de Prof. Nolenslaan, aan de Jacoba Beierenweg-'s-Gravendamseweg en de Jacoba van Beierenweg-Engelse laan. De gemeente dient een derde deel van de aanschafkosten bij te dragen er ver de kosten van bestrating en tegel werk voor haar rekening te nemen. Baseball Met een father and sons diner in „Holi day Inn" te Leiden heeft de American Baseball Foundation zaterdagavond een reeks van activiteiten afgesloten waardoor ze haar favoriete sport in Nederland wilde propageren. En dat verdient vermelding want voor jeugdi ge Nederlandse honkbalenthousiasten is een kans gschapen, kennis te maken met de Amerikaanse versie van hun sport, die baseball heet. Deze mogelijkheid is geopend door de American Baseball Foundation, een club die tot nu toe bestaat uit louter Amerikanen. De Foundation wil dol graag ook Nederlandse spelers hebben. „Een van onze grootste problemen is het aantrekken van spelers in die leef tijdsgroep. waaruit de Nederlandse clubs hun beste krachten halen. Dal komt door de leeftijdsgrens van dé Amerikanen her in Nederland. Kinde ren die hier blijven zijn beslist ouder dan 18 omdat ze als ze zo oud zijn terug gaan naar Amerika om te stu deren. Daardoor ontstaat ook de gek ke situatie dat ons eerste elftal een gemiddelde leeftijd heeft van 33. De jongste speler is achtentwintig. Daar om hebben we Nederlandse jongens nodig. Voor taalproblemen hoeven ze echt niet bang te zijn. De jongens wor den getraind door ouders van de Ame rikaanse kinderen en die spreken over het algemeen redelijk Nederlands. Deze enthousiaste tirade wordt afgestoken door G. K. Hickox, tweede vice-voor- Bromfietser rijdt meisje aan LEIDEN Omstreeks half acht zater dagavond heeft op de Oude Singel te Leiden een aanrijding plaatsgehad tus- ;en bromfietser en een voetgangster. De bromfietser, een 16-jarige jongen uit Leiden reed een 19-jarige inwoonster Den Haag van achteren aan. Het meisje liep hierbij een ernstige wond aan de kuit op, die in het Academisch Ziekenhuis gehecht moest worden. LISSE De ponyclub „Poeleway" heeft afgelopen weekend deelgenomen aan de wedstrijden in de binnenmanege te Hoofddorp, waarbij bij het ringsprin- gen Eric Verdcgaal op Red-Star de eerste prijs wist te behalen: Cor Lange- veld werd tweede op Serbeton en Char lotte de Vroomen werd 7e op Goldy. Bij de eierrace gingen de eerste en tweede prijs naar de Poeleway. De groep van Piet van Tol, Rick Hoekstra. Ellen Nieuwenhuis en Anko van dei- Lans werd eerste, terwijl de groep Eric Verdegaal, Cor Langeveld, Paulet van der Berk en Charlotte de Vroomen tweede werd. Bij de di-essuur won in de eerste ring alleen Connys Brugge- man op May-Day de 4e prijs. In de tweede ring, ook B-dressuur, ging de derde prijs naar Kees Bergman op Alexander en de tweede naar Carola van der Berk op Marquita. Zaterdag won Cindy Vroomen op Pretty Polly de 4e prijs met B-springen. Bij de L-dressuur legde in ring 2 Conny de Vroomen op Misty beslag op de 4e prijs. In ring 3 won alleen Jeen Murk op Andy de 3e prijs. Bij het B-springen werd meer succes behaald. Daar werd 3e Carla van Deelen op Wilma, 6e Charlotte Kortekaas op Leander. 7e werd Jeen Murk op Andy en 8e Kees Veek op Daniella. Tenslotte won Desire de Vroomen op Peggety nog de 9e prijs. Bij het L-springenwerd José Kager op Surprise als tweede geklasseerd en Yvonne van der Eerden op Paula 7e. Bij het equipe-springen werd de Poele- way-ploeg tweede ,De Gladde Ijzers kaartte en sjoelde j NIEUWE WETERING In het afgelo pen weekend organiseerde de prikslede club „De Gladde Ijzers" in café Hoogen- boom voor haar leden en dames haar eerste kaart- en sjoelavond, welke tevens toegankelijk was voor haar donateurs. Voor deze wedstrijden mocht voorzitter Ant. Bouwmeester niet minder dan 40 klaverjassers en 14 sjoelers verwelko men. Voor het klaverjassen waren er vleesprijzen beschikbaar. De uitslag hiervan werd le pr. H. Bouwmeester Cz. en K. Spring in 't Veld; 2e pr. mevr. L. Hoogenboom en S. Overest 3e pr mevr N. Bouwmeester en Ant. Bouwmeester; 4e pr. K. Olijerhoek en N. Bouwmeester; 5e pr. C. v.d Vlugt en Sj. Schoo. Poedel ronde: le pr. G. van Veen en W. van Egmond; 2e pr. mevr. K. Olijerhoek en B. Bouwmeester, 3e pr. J. Struive en P. Olijerhoek; 4e pi mevr. Th. van Haas trecht en N. Struive; 5e pr. mevr. P. Olijerhoek en mevr. G. van Veen. De prijzen voor het sjoelen bestonden uit prachtige kamerplanten. De uitslag hier van werd: 1. mevr. N. Struive 547 p; 2 mevr. B Klerks 541 p; 3. mevr. H van Leeuwen 534 p; 4. mevr. W. Raaphorst 533 p: 5. mevr. H Bouwmeester 517 p. 6. de heer W. Raaphorst 482 p; 7. mevr Ant. Bouwmeester 480 punten. Presentatie nieuwe uniformen van St.-Cecilia uitgesteld tot donderdag VOORHOUT Zondagmorgen oi half twaalf nam het bestuur van muziekvereniging St.-Cecilia niet gaarn door het weer genoodzaakt, de beslis sing om de presentatie van haar i we uniformen, die op half twee die gepland was, uit te stellen. Vrolijk toneel door de C.J.V. ZOETERWOUDE „Een aap op visi te" was de titel van het toneelspel dat de C.J.V. in een volledig bezet „Ons Huis" opvoerde. Er waren de meest komische verwikkeingen rond een Rus sische diplomaats die ingekwartierd werd en zich later ontpopte als een geheime agent. In de vrij grote bezet ting kwamen enkele als Russen verkle- denspelers goed tot hun recht. De aan wezigen genoten van het vlotte spel dei- tonelisten die onder regie stonden van R. Hulsbos-Verstegen. De lucht was op dat moment drei gend. de regen viel nog wel niet. i die kon, gezien de lucht, weer moment omlaag komen. de wind striemde hard. windkracht was acht negen. Op dat moment dachten de vi elkaar ontmoetende bestuursleden, dat het toch zonde zou zijn de nii uniformen met eèn fikse regenbui te laten inwijden. Donderdag aanstaande zal het gaan gebeuren. Dan geeft de muziek vereniging n.l. haar jaarlijkse uitv ring in het parochiehuis onder leiding van dirigent L. Th. Jansen. Na de muziekuitvoering zal worden vertoond de muziekfilm „Wien bleibt Wien". Bewoners Kievitspark hebben bezwaren tegen bouw clubhuis VOORHOUT Een aantal bewonen van het Kievitspark hebben in eei schrijven aan de gemeente bezwaar ge maakt tegen de bouw van een club- De geldende bestemmingsregelen staat de voorgenomen bouw toe. Vol gens B. en W. is van schending of eei ontneming van enig recht geen sprake. Men mag verwachten dat een iedei zich bewust is deel uit te maken var een gemeenschap waaraan rechten en plichten zijn toebedeeld. Het gebouw zal nog iets worden verschoven, zodat een strook grond van ongeveer 10 tussen het gebouw en de Dinsdagse Wetering onbebouwd blijft. Volgens B. en W. mag de vergunning niet worden geweigerd. Naar aanleiding van 2 brieven inzake fluoridering van het .drinkwater delen B. en W. de raad mede het standpunt van de Kroon te volgen dus geen fluor omdat zij zich over deze zaak geen oordeel kunnen vormen. Viertallenstrijd br'dge in Leiden LEIDEN De standen in de viertal lencompetitie, georganiseerd door de Nederlandse Bridgebond, afdeling Lei den, zijn na de laatste wedstrijden: Hoofdklasse: 1. Sleutels 2 421. 2 Rijnhout 2 419. 3. De Brug 1 417, 4 Rijnland 3 4—16. 5-6 Sleutels 3 en TOGV 4—15, 7. HJB 1 4—13, 8. Rijn land 1 3—9. 10. De Sleutels 5 3—5. 11- I Rijnland 4 en ABC 1 4—0 Eerste klasse: 1. HJB 1 4—21. 2. LBC 4—19. 3. TOGV 4—17. 4-5 LBC 1 en De Brug 3 4—14, 6. Rijnland 6 3—12, 7 De Sleutejs 6 4—10, 8. ABC 2 4—9, 9 Rijnland 5 4—8, 10. De Brug 2 4—7, 11 Rijnland 44 12. De Zeevonk 1 43. Tweede klasse A: 1. ABC 3 3—18, 2. LBC 312, 3. Sassem Troef 310, 4. DDS 1 4—7, 5. Sevven Up 3 3—1, 2B: 1. De Brug 4 3—16, 2. LBC 4 2—9, 3 Tijnland 8 37, 4. Seven Up 2 36. 5 Sassem Troef 1 3—4. 2C: 1 LBC 4 3— 15, 2. De Sleutels 7 3—13. 3. Zeevonk 2 413, 4. Seven Up 1 35, 5. Sassem Troef 3 3—2 ZOETERWOUDE De gemeente: zijn vergadering van donde: 28 «januari om 20.00 uur de volgi agenda behandelen: Beëdigiging heer O, P. Rijsdijk, die als verte woordigei van de Vrije Lijst, de d. Poel gaat opvolgen; Voo grondaankoop van de N.V. E Aannemersbedrijf v-h J. D. •erkoop van een gedeelte deze grond aan A. G. M. Sies t oude c het verlenen van overpad F. W Wegman over het resterende deelte van de onder a. genoemde Benoeming van leden in de raad het lichaam, als bedoeld in de gem schappelijke regeling inzake de werking voor Leiden en omgeving; hesiebetuiging aan een motie bestuur van de „Stichting ter bevo ring van de tandverzorging gaande kinderen in het district Al| d. Rijn" inzake drinkwaterfluoi ring". Vaststelling van een regeling bedoeld in artikel 2 van de „Vero f ning. houdende voorschriften betre! ^lleg de het in exploitatie brengen bouwterreinen in Zoeterwoude" stellen van de le herziening v bestemmingsplan „Zonnegaarde"; stel met betrekking tot de verkeerss! op het Watertje; Het instellen inhaalverbod voor de Noordbuurtst Noordbuurtseweg; Subsidie Stichting Kinderspeelzalen Zoeterv. Verhoging van het subsidie Stichting Jeugdcommissie in de chie H. Kruisverheffing (Geünifonr de Jeugd); Onderwijszaken tingswijzigingen. tij zitter van de American Baseball Foun dation. „Voor het lidmaatschapsgeld hoeven de Nederlandse kinderen het zeker niet te laten want dat ligt in vergelijking met dat wat ze bij Ne derlandse clubs moeten betalen erg laag: veertig gulden. Ze moeien wel voor een eigen handschoen en schoe nen zorgen". We hopen echt dat we wat Nederlanders bij de club krijgen. Het is voor ons verdraaid moeilijk, een goed eerste team te vormen. De leeftijd ligt te hoog en veel van de mensen zijn op reis als ze moeten spelen. We hopen nooit meer zo smadelijk ten onder te gaan als tegen een Amerikaans Donderdag neemt raad van Voorhout beslissing over plan „Spoorlaan" VOORHOUT Een van de belang rijkste agendapunten van de gemeen teraadsvergadering die donderdag aan staande zal gehouden worden is hei voorstel tot vaststelling van het bestem mingsplan „Spoorlaan". Dit plan is al eerder in de raad in discussie geweest en de gemeente heeft hierover ook een hearing gehouden. Op het oorspronkelijke ontwerpplan zijn vele bezwaarschriften binnengekomen Deze bezwaarschriften benevens een advies omtrent deze bezwaarschriften van het Stedelijk Bouwkundig Bureau zijn ter inzage gelegd1 voor de raadsle- Vorige week donderdagavond werd een aparte avond aan dit punt gewijd. Het voltallig college van B. en W was bijeengekomen en de raadsleden kon den vragen stellen en hun visie geven over dit plan. Hierdoor was een vrucht bare discussie mogelijk. B. en W. zeiden onder meer dat in het plan niet bij voorbaat wordt uitge maakt welke type woningen zal worden gebouwd. „Uiteraard zal moeten worden gestreefd naar zoveel mogelijk wonin gen in de sociale sector, omdat juist in deze sector de leniging van de plaatse lijke woningnood moet worden gezocht", aldus B. en W. Overigens bevatten de voorschriften een regeling op grond waarvan B. en W. onder goedkeuring van G.S. bevoegd is binnen bepaalde grenzen wijzigingen in het plan aan te brengen. De werving van de gronden vordert goed. B. en W. hopen dat de nog te verwerven gronden langs minne lijke weg en dus in volle overeenstem ming met belanghebbenden in eigendom kunnen worden verkregen. meisjesteam, softbal, waarvan we een flink pak slaag hebben gehad. Schan dalig natuurlijk. Nee, laat er in gods naam Jong talent bijkomen. Gebrek aan ruimte om ze te laten trainen heb ben we niet meer. Deze zomer hebben we een nieuw veld gekregen in Wasse naar en daar hebben we twee trai ningsvelden en een hoofd veld We heb ben ze wel nodig met 10 teams, die deelnemen in de competitie Ja. we zijn natuurlijk erkend door de honkbal- bond hier in Nederland Anders heeft een club geen zin Je moet wedstrijden kunnen spelen, dat houdt de spirit er in Ik vindt, dat we toch al aardig draaien ondanks het feit dat we acht jaar geleden gestart zijn. Vooral het nieuwe veld is geweldig We hebben er wel vier jaar op moeten wachten maar eindelijk is het er toch. Geweldig. Nederlandse jongetjes, die zich op wil len geven kunnen in het Nederlands American Baseball Foundation Postbus 207 Den Haag. Keurige obcum De gemeente Leiden biedt zogezegd een keurige baan aan. Aldus maken wij op uit het laatste ARKA-blad, waarin een HTS'er met esthetisch in zicht gevraagd wordt om inspecteur stadsschoon te worden. Wat er mooi en netjes is in onze stad moet hg zien te behouden; op gerommel en op sto rende reclames in het straatbeeld moet hij de hand leggen. Nieuw systeen van DIO-dame S werkt goed tegen Shot Kan i'thol NOORDYVl„K-CULEMBORG verre reis naar Culemborg heeft! Noordwijkse damesteam van DIO| legd. De Noordwijkse dai deze week veel aandacht besteed een nieuw systeem. Tegen SHOT dit systeem nog niet geheel vlekkfj"^ maar toch bevredigend uitgeprob getuige de cijfers. Doordat Nel Schipper afwezig iam Karin de Jong de tazk van erdeelster over. hetgeen zij zeer deed. In de eerste set zag het er moeilijk uit voor de Noordwijksi nes, daar zij regelmatig uitglede ■aak de bal nietgoed onder co konden krijgen. De opdracht om zc mogelijk te zitten gaf uitkomst met 1315 de zege naar DIO gin de volgende set draaide het goed door DIO met 20 voor kwam te In de derde set werd Sjaan van gaarden ingezet voor Hilda va Haak. Ook in deze opstelling gin) redelijk zodat de 30 overwinning diend genoemd kan worden. Zat a.s. kan DIO bewijzen dat de vorm van de laatste weken geen schieter is. daar aangetreden den tegen het sterke Valbovol. Fractieassistent LEIDEN De commissie fina heeft van B. en W. een voorstel c gen met betrekking tot fractie-ai tie. Tijdens de begrotingsbehan<|chtol werd daarom gevraagd door de Driessen, In 't Veld en Oosterman de commissie en later de gemeenl akkoord gaat krijgen de raadsfr i, een vergoeding van f 600.- per lid. dat geld kunnen zij zich dan ren van betaalde medewerking. Vergadering van gemeenteraad VOORSCHOTEN De gemeent van Voorschoten komt vrijdagavon 8 uur in het raadhuis bijee handeling van voorstellen van B. «Jitter tot verkoop avn een perceel bouw, in ..Boschgeest', aankoop van pei weiland nabij de Koninklijke Ms laan; tot benoeming van leden algemene raad van gemeenschapp h, regeling vuilverwerking Leiden i geving; tot benoeming van leden de Streekmuziekschool en onderwijsvoorstellen. nd de LEIDEN Behalve de storm hi ook inrekers het afgelopen weekeni schade aangericht in Leiden. Verscl n< zaken aan de Haarlemmerstraat ben zij „geprobeerd". Bij de firma F hebben de inbrekers getracht o magazijn toegang te krijgen tot de kei. Zq richtten vernielingen hen niet gelukt iets mee te m >e°gt' gen. antiekwinkel aan de M steweg is voor ongeveer drie duizew e4 antiek wapentuig gestole inbrekers hebben zich toegang dor de winkeldeur te forceren. Bij de firma Kreymorg aan c lemmerstraat werd geprobeerd de b kast open te breken. Het lukte i den wat anchetknopen meeger maar deze hadden slechts ee lijke waaFde van 40 gulden.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4