.1» memng Anarchisten en suffragettes dóeSoma/nf Johnny en Rijkshow televisie vanavond JANACEK KWARTET Uiterst bewogen in Janacek enMartinu Fusie tussen champagne en cognac VPRO won en verloor leden Hallo meneer de 'uil Ter Visie Kansspelen in Televizier PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 JANUARI 191; Klopjacht op schuldigen AAN het loonmatigingsfront heerst se- dert enkele weken betrekkelijke rust; het woord „betrekkelijk" moeten we hierbij vooral niet vergeten zo min als de vraag of het een rust is welke vooraf gaat aan een storm welke 1 juli of eerder zou kunnen uitbreken. De rustpoze wordt intussen wel benut om naar schuldigen te zoeken; zowel voor wat gebeurd is in het verleden als wat zou kunnen gebeuren in de toekomst. Zo heeft de ondernemersvoorzitter de heer Van der Weele laten becijferen, wie er de laatste jaren schuldig geweest zijn aan de prijsstijgingen, dus aan een be langrijk stuk inflatie. Het resultaat van zijn cijferwerk geput uit gegevens van het Centraal Planbureau is interes sant. Tussen 1967 en 1970 moet de overheid plaats nemen in de rij van boosdoeners; de vakbeweging heeft zich voofal in de jaren 1970''71 misdragen (waarom de hr Van der Weele ook 1971 al noemt, is ons een raadsel); kapitaal en ondernemers winst zijn in 1968 en 1969 uit de band gesprongen. Wij missen in dit rijtje de ondernemers zelf die, los van hun be langen bij het maken van winst, door hun beleid ook wel oorzaak geweest zijn van het opvoeren van de inflatiedruk. Hoewel de vakbeweging het merkte ken van „gevaarlijk" opgedrukt heeft gekregen, zal het haar tot troost zijn, dat overheid en kapitaal ook forse vegen uit de pan hebben gekregen. Dit geeft moed op het moment, dat de huidige voorzitter van het Verbond van Ondernemingen uitspraken doet die. als men tussen de regels doorleest de suggestie opdringen van „de vakbeweging is in deze fase van de ontwikkeling in Nederland negatief". De heer Bakkenist belooft tegelijkertijd wel dat de werkgevers hun invloed zul len aanwenden om de vakbeweging tot een wat rustiger opstelling te bewegen, maar dan moeten dezelfde werkgevers wel bereid zijn om in overgrote meerder heid (zo niet allen) de juiste symbiose te vinden van soepel en verstandig. Want in het verleden en recente verleden zijn de werkgevers soms van het éne uiterste in het andere gevallen; met een beetje overdrijving gezegd (maar zo spreekt de heer Bakkenist ook), van Handelen beide belangrijke partners in het bedrijfsleven verstandig, dan maken ze in de eerste plaats de kans kleiner, dat de ongeorganiseerden een spaak in het wiel gaan steken. Ten tweede hebben ze dan het recht om van de overheid te eisen, dat ook zij een beleid gaat voeren dal sterk remmend op de inflatie- beweging inwerken zal. Binnenkort breekt terzake een be langrijk moment aan; namelijk wanneer de nieuwe regering een urgentieprogram gaat opstellen en uitwerken voor de komende parlementaire periode Op dat moment zullen urgente wensen in finan- cieel-economische mogelijkheden vertaald moeten worden ledereen herinnert zich nog wel. hoe op dit punt het door de een ste'rk-geroemdc en door een ander intens-gekritiseerde kabinet Cals-Vonde- ling zure appels te consumeren heeft ge kregen. Onwaardig Op het voornemen van de Nederland se Vereniging van Hartpatiënten om het Utrechtse hartcentrum te bezetten als het conflict daar rond prof. Wieber- dink niet binnen twee weken is opge lost, is door de curator van de rijksuni versiteit te Utrecht, prof. mr. 1. A. Diepenhorst, uiterst vreemd gereageerd Hij vindt dat deze actie de medische wetenschap verlaagt met de onwaardig heid van een rel. Het kan slechts onze grote verbazing wekken dit te horen van prof Diepenhorst die zelf verwik keld is in een maandenlang slepend conflict rond de figuur van prof. Wie- berdink, een conflict dat gezien de per soonlijke ruziesfeer alleszins het on waardige karakter vart een rel heeft gekregen. Utrechtse hartkliniek zou, volgens drs. J. J van der Meer, eerste assistent van prof. Wieberdink, genomen zijn zonder dat ook maar één deskundige prof Wie berdink of andere hartchirurgen of betrokkenen zijn geraadpleegd. Prof. Diepenhorst liikt ons wel zc i weinig recht van spreken te hebben, waar het nu gaat om een voorgenomen actie van de meest direct betrokkenen bij het conflict: de hartpatiënten. De ..gerust stelling" van prof. Diepenhorst dat de zeer urgente gevallen zijn opgevoerd op de wachtlijsten van andere hartklinie- ken, maakt bijzonder weinig indruk, als men weet hoelang die wachtlijsten op hun beurt al zijn. Het conflict dat de heren medici in Utrecht aan het uitvechten zijn. ver laagt o i de medische wetenschap veel meer dan de voorgestelde actie van de gedupeerden, nl. de hartpatiënten. Het Janacek Kwartet heeft gisteravond in Deligentia bij de leden van de Ver eniging voor Kamermuziek de aandacht gevestigd op drie werken: Haydns Opus 3 No. 3 in F dur door hem in 1768 geschre ven, Janaceks van 1923 daterende com positie, geïnspireerd door Tolstois' Kreutzer Sonate" en tenslotte Martinus' Vijfde Kwartet in g klein in de maanden apriUmei 1938 te Parijs ontstaan Haydn klonk bepaald niet gelukkig: de daarin voorkomende, uiterst populair ge worden Serenade zelfs saai; kennelijk waren de heren nog niet op dreef. Met Janacek ging het beter, aanmerke lijk beter zelfs De bewogenheid, daarin lovend telkens opnieuw werden we aan de opera „Jenufa" herinnerd kwam hier ongetwijfeld ongetwijfeld treffend tot haar recht, speciaal in het zo bruusk afbrekende naar de onont koombare katastrofe leidende slot: dat was even adembenemend. Op Janacek volgde diens landgenoot Bohuslav Martinu (1890-1959). Met een kwartet, het laatste, dat hij te Parijs heeft gemaakt. En zulks onder uiterst drievige omstandigheden: van Frankrijk uit maakte hij de Duitse aanval op zijn vaderland mee, die hem een zware, innerlijke crisis bezorgde. Deze compositie met haar vier, sterk DUBLIN (AP) Te Dublin z(jn be sprekingen begonnen over een fusie tus sen de Franse champagnefabrikantcn Moet et Chandón en Hennesy. de fabri kanten van cognac. Men verwacht r'at de fusie zal door gaan en nog dit jaar. Is het zover dan komt er een nieuwe holding company die société Moet-Hennesy gaat heten, en die dan belast is met het werk van de diverse maatschappijen die samen de groep uitmaken. De fusie zal worden be handeld op een speciale vergadering van de raden van bestuur van Moet et Chan- don en Hennesy. Op deze vergadering zal de beslissing worden genomen TRAVN1CEK JIR* KRATOCHVIL Dr KAREL afwisselende delen is hiervan de weer slag: de toonsoort, g klein, is dezelfde, die ook Mozart in soortgelijke omstan digheden gebruikte. Moeilijk realiseerbaar voor de execu tant, niet minder moeilijk verteerbaar voor de hoorder: deze wordt immers overstelpt met een meximum aan proble men, die hij op de duür in feite nauwe lijks meer kan verwerken. Doch het zij graag gezegdde vier heren op het podium hielden voor de muziek van hun landgenoot een uiterst klemmend pleidooi. Overtuigd van de waarde van het werk, dat de componist nooit meer heeft kunnen horen een tragedie op zich zelve! boden zij hun auditorium een felle vertolking, die. ge constateerd de reacties, zeker indruk moet hebben gemaakt. Voor hen, die dit zelden gespeelde werk nog eens willen beluisteren: er bestaat een langspeelplaat van, door Supraphon vervaardigd; het Janacek Kwartet treedt hierin op (50424-st.). B R Nationale Stichting Casinospelen DEN HAAG (ANP) In Den Haag is de oprichting bekendgemaakt van de Na tionale Stichting Casinospelen, die streeft naar invoering van het gereglementeerde casinospel in Nederland. De nieuwe stich ting bundelt de activiteiten van twee organisaties op dit terrein: de Stichting Behendigheidsspelen en de Stichting Ge reglementeerd Kansspel. Het gereglemeenteerde casinospel wordt vooral ook als een noodzakelijk onder deel van het toeristische pakket gezien. „Dat zal Nederland ook voor buitenlandse bezoekerè nog aantrekkelijker maken te meer omdat in de omliggende landen het casinospel volledig is geaccepteerd", aldus dc stichter, die erop wijst dat men in de kringen van het bedrijfsleven .het toe risme en de horeca achter de doelstel lingen staat. De VPRO-reeks „De jaren '20'30' gaat ces afleveringen tellen. Aan de eerste, die gisteren werd uitgezonden, valt om rijn inleidend karakter dus niet de waarde van het totaal af te lezen. Onze indruk: gelukkig geen omkijken-in-wrok, maar eigenlijk ook nauwelijks echte informatie. Voor de ouderen werden plaatjes ge toond die herkenbaar waren, voor de jongeren was het commentaar bij die plaatjes weinigzeggend Als de serie dit peil behoudt, zou het helemaal ophangen aan plaatjes wel eens moor dend kunnen zijn Dat gold nu al voor die oude film van de Bond voor staatspensionering. Die werd vorige week als trailer gedraaid vervelend. Evenals eigenlijk die oude Noordhofplaten, die alleen voor de ouderen het vertederende van de her innering hadden. Maar misschien worden de volgende afleveringen het wel helemaal Er zijn tenslotte nog genoeg ooggetuigen die een boeiend verhaal kunnen doen en als dat met authentiek beeldmateriaal gepaard gaat is het des te beter Johan v. d Keuken leidde zelf zijn film „Beauty" in. evenals hij dat bij de vorige uitzending deed. Hij vertel de dat ook naar zijn mening, die film in het negatieve erg ver ging. De betreffende scène was inderdaad heel gruwelijk, maar we konden tenminste begrijpen wat v. d. Keuken ermee bedoelde. Louter omdat hij het eerst had uitgelegd De meeste andere scènes ondergingen we als zinloos Reden voor ons om een vraagteken te zetten bij de huidige filmerij van Van der Keuken, gezien tegen de achtergrond van een paar voortreffelijke korte films die hij vroeger maakte en die geen syllabe toelichting nodig hadden Die vroegere werken warpn derhal ve completer, omdat de film-alleen voldoende was Opmerkelijk was de Amerikaanse film Who invited US. die een rijtje min of meer grootscheepse inmengin gen van de Verenigde Staten in ande re landen op een rijtje zette. De toon van de film was kritisch, maar niet vijandig. Ze toonde aan dat terzake Vietnam, maar niet Vietnam alleen, in Amerika op genuanceerder wijze wordt gedacht dan hier vaak wordt voorgesteld. Ze liet ook zien dat som mige vraagstukken gecompliceerder zijn dan men gewoonlijk schijnt te Gek; onze indruk was dat we van de Verenigde Staten, het machtigste land ter wereld toch. eigenlijk te weinig weten. Over Vietnam bijvoorbeeld is het t.v.-materiaal dat we doorlopend te zien krijgen, vrijwel steeds van-de- andere-kant. Als de VPRO doorgaat met. zoals ze de laatste tijd doet. de kritische Amerikanen aan het woord te laten, zouden we dat een reden vinden om de VPRO een langer leven toe te wensen dan tot november 1971 NEDERLAND I NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal Ev. omroep •19 05 uur: Walk beside me KRO •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: NtDERLAND I TELEAC 10.00 uur: Meetkunde en andere VARA 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Dagje ouder •17.00 uur: Banana splits NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal VARA •19.05 uur: Hier is Lucv Johnny en Rijk, show •21.11 uur: Brandpunt buitenspel 22.26 uur: Riskante kerk •22.56 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant 318.55 uur: Journaal 19.05 uur: 19.30 uur: Koning klant •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Een van de acht •22.00 uur: De wereld van Somerset Maugham 22.50 uur: Achter het nieuws •23.15 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant AVRO 19.30 uur: Verkeersbeleid •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Televizier •20.45 uur: High Chaparral •21.35 uur: Voor de vuist weg •22.45 uur: Journaal TELEAC 22.50 uur: Studeren •18.55 uur: Journaal NCRV 19.04 uur: Les Humphries Singers •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Met liedjes het land 21.20 uur: Hier en nu 21.45 uur: Memorandum j dokter 22.35 uur: Zaterdagavondzang •22.45 uur: Journaal Vanavond zendt de KRO-televis:e dc eerste van een serie van zes televisieshows uit met en rondom Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooijer geregisseerd door Bob Rooyens. De serie is een co-produktie van de KRO met het Zweites Deutsches Fernsehen. waaraan steeds artiesten van internationale faam zullen meewerken. In de eerste show, waarin Johnny en Rijk kans zien in alledaagse situaties toch in de grootste moeilijkheden te raken, treden als gasten op het Duitse zangeresje Vickv Leandros, dochter van een Griekse zanger, en de momenteel in ons land populaire Anita Kerr Singers. KRO Ned. II 20.21 uur. Vg. HILVERSUM (ANP) Sinds verleden jaar oktober na een door het ministe rie van CRM ingesteld onderzoek be kend werd. dat de VPRO zich onder de rode streep (minder' dan 100.000 voor de wet tellende leden) bevond, hebben zich vele duizenden opnieuw aangemeld. Maar per t januari heefi ook weer een groot aantal oude leden het lidmaatschap niet gecontinueerd. VPRO-voorzin er Jan Kassies deelde dit gisteravond voor de televisie mede. „De aanmelding van de vele nieuwe leden gaf ons een gevoel van gerecht vaardigd optimisme, maar willen we veilig en ruim boven de 100.000 leden blijven, dan zijn we er nog niet. Voor 1 april zullen we er moeten zijn. wil de VPRO in de lucht blijven. Je bent tegenwoordig sneller uit de ether dan erin", aldus de heer Kassies in zijn korte tv-toespraak. l onc< lllM one Overeenkomst Shell-Peramina DEN HAAG 15/1 (ANP) Tussen de Indonesische staatsoliemaatschappij P.N. Pertamina en de Koninklijkc'Shell groep behorende maatschappij DJawa Shell N.V. is vrijdag in Djakarta een overeen komst getekend aangaande opsporing en winning in een zeegebied ten zuiden van Java. Dit is de tweede overeenkomst die Shell met Indonesië heeft gesloten. In het nieuwe contract is overeengekomen dat Djawa Shell N.V, in een zeegebied ter grootte van 9.500 km2 aan de zuidkust van midden-Java opsporings- en produk- tiewerkzaamheden zal verrichten ten be hoeve van P.N. Pertamina. aanschouwelijk gemaakt in HOT In het Haags Ontmoetings Theater is gedurende een periode van ongeveer drie weken een reizende „stand" van het To neelmuseum te bezichtigen, ontworpen door de Rotterdamse beeldhouwer T. Ja cobs. Deze stand geeft door middel van diaprojecties en foto's een kaleidosko- piseh beeld van het Nederlandse toneel door de eeuwen heen: van Elckerlyc tot Kees de Jongen, van Samuel Coster tot Gerben Hellinga Het Nederlands Toneel Verbond heeft deze stand geschonken aan het Toneelmuseum ter gelegenheid van zijn honderdjarig bestaan. Bezichti ging: dagelijks van 11 00 tot 18.30 uur en voor bezoekers van de voorstellingen vanaf 19.30 uur. Oberonouverture hoogtepunt van Doelenconcert Dirigent Jean Fournet benadert de Duitse romantici uiteraard als een Frans artisan. Gisteravond hoorden we in de Rotterdamse Doelen onder zijn leiding de ouverture van Webers I sprookjesopera Oberon. Het overbeken- j de stuk klonk zo fijn van klank, was zo soepel van tekening, :o helder van colo- riet. zo licht van beweging, dat het herboren leek. Nergens een spoor van pathos, nergens een zware aanzet, ner gens een overdreven accent, en prachtig vloeiend van frasering. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest was byzonder gedisciplineerd en bewonderenswaardig in zijn prestaties, van de magnifieke hoorinzet tot en met het vervoerde slot Daarmee had het concert in de eerste tien minuten zijn hoogtepunt bereikt want de vierde symfonie van Brahms is ons daarna, eerlijk gezegd, een beetje tegengevallen. Niet natuurlijk in de dooi en door muzikale voorname en toch bezielde opvatting van de dirigent, maar wel in de klankrelalisatie en soms ook in het samenspel en de orkestrale balans. Zelfs Fournet bleek kleine onge lijkheden en onevenwichtigheden, voor al in de blazers, niet te kunnen voorko men en de klank was. ook van de strijkers, dikwijls wat scherp en niet altijd van nobel gehalte. Het orkest met zijn Vaste dirigent bleef deze avond onder elkaar, dat wil zeggen dat ook de solist uit eigen gele deren was betrokken. Gerard Hettema, sinds 1969 naast Gabór Radnai eerste concertmeester van het Rotterdams or kest. liet zich horen in het aantrekke lijke eerste vioolconcert van Prokofiew Hij speelde zijn partij knap en keurig maar ook wat stijf en schools. Het had niet alleen bezielder maar ook wel wat losser en vrijer gekund. Juist omdat Fournet in de orkestpartij zo muzikan- tesk was. had dan de gehele vertolking een hogere musische vlucht genomen. K.S. Met ingang van vandaag kunnen de kinderen weer zingen: Hallo, meneer de Uil, want De Woefs en de Lamaars hebbenmoeten wijken voor de Fabeltjeskrant met figuren als ge broeders Beverjuffrouw Mier. juf frouw OoievaarZoef de Haas. Bor de Wolf, Hamster en nog vele andere bejeenden. Westduitse radio zond programma van DDR uit (Van onze om toepcorrespondent) HILVERSUM De Westdeutache Rundfunk beeft aan de. luisteraars op uitvoerige wijze h'iar veröntschuidi- gingen aangeboden voor het feiL dat de-W.D^R. in de nacht van 11 èp 12 december via de zender Langenberg het programma van de Oostduitse ra dio heeft uitgezonden. Na onderzoek kwam aan het licht, dat de kabelverbinding tussen de radio studio in Keulen en de zender Langen berg was uitgevallen De technicus had toen het geluid van de kortegolf- zender Keulen doorgeprikt op de zen der Langenberg, zonder rekening te houden met het feit. dat deze zender na het weerbericht van,01.15 uur 's nachts uit de lucht gaat Aangezien hij toen vergat de inmiddels herstelde kabelverbinding tussen Keulen en de zender Langenberg weer in te schake len, hoorden de luisteraars tussen 01.15 uur en 01 55 uur plotseling het programma van de D D R.-zender In- selberg. Onder normale weersomstandigheden zou de zender Inselberg nimmer op de frequentie van Langenberg te beluis teren zijn geweest. Maar bijzondere atmosferische omstandigheden had ditmaal tot gevolg dat de nachtelijke luisteraars in het vrije VVest-Duitsland plotseling 40 minuten werden vergast op de uitzendingen van de DDR De Westdeutsche Rundfunk heeft thans maatregelen getroffen om dergelijke „storingen" te voorkomen. Het programma „Ter Visie" van de NOS-televisie vanavond bevat de vol gende onderwerpen: gesprek met minis ter Witteveen over de Ministerraad (bij afwezigheid van premier De Jong); ge sprek met minister Polak over het be leid t.a.v. het verblijf van buitenlanders in Nederland; taaihearing in "Leeuwar den en overzicht Tweede Kamer. NOS Ned. II 19 05 uur. ge- I VARAhVaVia13°lJ^Actualitenen etherleergang. (S) Radio EJazz Magazine6 Nol •rije tijd. Moder- 16.00 Nieuws is.03 (Si Hobby 1.03 VARA. 16.15 (S) De Staalkaart 8.33 (S) Voc srkorgel inder gie KRO: 14.00 (S) P.M.: een week blad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws ristische muziekbeoefeliing.'^HIRO6^ l7*0C|a Hl KRO: 17.30 (S) Echolood: licht platenprc HILVERSUM II 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym (S) 7..O., gevarieerd progra: HILVERSUM A. W. Sijthoff tc Leiden is begonnen met dc uitgave van een nieuwe, btlzon- der aantrekkelijke serie: Onze Eeuw, een onderzoek naar de belangrijkste personen, gebeurtenissen en stromin gen die de twintig, .e eeuw historisc' bepaald heeft. Twee delen ervan zijn reeds verschenen, één over De Anar chisten en één over Vrouwen in Op stand of de suffragettes van destijds. Het zijn onmiddellijk speciaal boeken om te zien. want ze bestaan voor een zeer groot gedeelte uit illustraties van uitgekozen foto's en prenten, die in een bewonderenswaard:ge lay-out bijeen zijn gebracht. Zowel suffragettes als anarchisten zijn op het ogenblik weer belangrijk, provo's én kabouters en dolle Mina's zijn nakomelingen van hen. Het lóónt dc moeite daarom eens na te gaan hoe deze verdedigers van de vrijheid dachten en handelden. Rode- riek Kedward laat duidelijk zien, dat het geweld dat de eerste anarchisten met hun aanslagen gebruikten on machtig is gebleken. Hij toont ook aan dat er' een grote diversiteit onder de anarchisten was. De idealistische schrijvers over de anarchie waren bepaald anders dan de praktische toe passers. die met bommen werkten- Men kwam van individuele terreur tot een meer collectief verzet. Nu we beter werkelijkheid van mythe kunnen on derscheiden is dit wel duidelijk ge- Een soortgelijke ontwikkeling doet zich ook voor bij de opstandige vrouwen, die opkwamen voor de meest onvrije hoek in de menselijke samenleving, de wereld der vrouwen, tegenwoordig wel genoemd de vierde wereld. Ook hier aanvankelijk daden van ter reur, het gerinkel van gebroken ruiten, grote en chaotische demonstraties. Maar al spoedig kwam er eveneens een grotere rnethodischer amenwerking. die uitliep op het venverven van een aantal vanzelfsprekende rechten. De geschiedenis van de opstandige vrou wen, zoals Trevor Lloyd duidelijk zien laat, is nog steeds in ontwikkeling en maakt een belangrijk aspect uit van 'onze samenleving. In „Televizier Supplement" zal het kansspel van vele kanten worden be licht. Uitgangspunt bij deze uitzending is op welke manieren en met hoeveel geld men in Nederland zijn kansen waagt in de voetbaltoto. de paarde- sport en de loterijen in ons eigen land. België en West-Duitsland Over de vraag, waarom gokt men. hoort men mevrouw professor H C. van dei Meer uit Vries. Voorts zal een aantal Tweede Kamerleden naar hun stand punten worden gevraagd ten aanzien van een eventuele legalisering van de roulette in Nederland. AVRO Ned. II 20.21 uur. Bromfietsers in Verkeersbeeld In AVRO's-televisierubriek, „Ver keersbeeld", de maandelijkse uitzen ding met informatie in woord en beeld over het verkeer in al zijn aspecten, zal vanavond een bespreking door Henk Stemmer van de Fiat 850 na 50.000 km plaatsvinden. Voorts zal uitgebreid worden ingegaan op de suggestie van drs. J. A Bakker, mi nister van Verkeer en Waterstaat, die het dragen van valhelmen verplirhl wil stellen voor bromfietsers Dat dp overweging van de minister op pro's en contra's stuit hoeft geen betoog Zo is bijvoorbeeld dr. E Keute:neuro loog uit Utrecht, van oordeel dat het 1 rijden zonder valhelmen voor brom- fietsers levensgevaarlijk is. AVRO Ned li 19 30 uur. Speciale Brandpunt Buitenspel Voor eenmaal keert in dit seizoen het programma „Brandpunt-Buitenspel" in het KRO-tv-programma van van avond terug. Dit naar aanleiding van de officiële opening door prins Claus van het nieuwe Rotterdamse Ahoy- sportpaleis. Het sportpaleis, eigendom van de gemeente Rotterdam, hpeft 65 miljoen gekost Het biedt gelegenheid voor allerlei takken van sport Dit complex kan 7.000 bezoekers herber gen. Ta.-recensie Uw t v -recensent blijkt zich wel 01 stellend te ergeren aan de Mountiesshc en de m.i. kostelijke serie „Tot de dc ons scheidt' Dat is natuurlijk goed recht, doch als dit door hem nu keer wordt gesignaleerd, lijkt me dat Ik geloof te mogen zeggen dat Mountiesshow door het grote publiek redelijk amusement wordt Heus niet groots, M£U naatsi igt de •isico ich wat wilt u? J Hermans c.s. komen nu eenmaal zeld of nooit op het scherm, dus wat dat eft zullen wij het met mindere god moeten doen Voorts de serie de dood ons scheidt". Natuurlijk gaat er wel eens grof aan toe. maar moet n zich daar nu aan ergeren? Ik vermaak kostelijk mee. Als uw recensent de dit programma optredende acteurs u maakt voor vier vuilbekkende id:o: ZOETl dan vind ik een dergelijke uitdrukt:: rertrel beneden peil H P. A. v D. (Den Ha! Ibekkende idioten" uiteraard op de karakters in het sp >nder op de acteurs die de rollen spel1 forjg rug ir P. de Jong van NO! "J naar „Sandliergen" (Van onze omroepcorrespondentl HILVERSUM De heer Peter Jong. chef-produktie bij het NO Mgelo journaal, Is met ingang van 1 febru benoemd tot docent en organls»1 n hur i-opleiding I (ezorg het NOS-seholingscentrum „Sandb<flJen. T te Hilversum. Tevens gaat zich belasten met de contacten tui dit NOS-instituut en de universiteit' liend. academies voor drama en film. zo» de de school voor dc journalistiek. De heer de Jong, die bij het onderw Rotterdam werkzaam is geweest daarna de voorlichting behartif maatschappelijke en sociale stellingen, trad 1 maart 1950 in die^-EIDï bij de programmaorganisatie v toenmalige N.T.S te Bussum journaalvilla aan de Berensteinerl.^en: J was gehuisvest. Nadien trad bij tot de produktiegroep van de ia ?P. G. naalredactie. waarvan hij de laa! vier jaar de leiding heeft gehad. skraadt C. UI Scheff, Fa tei nisatoi JiU H tfalei 'ij te

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2