Jorge Pacheco hardnekkigste man in Uruguay BOLIVIA BETOOGT TEN GUNSTE VAN PRES. TORRES WEIGERING VAN ALLE CONCESSIES AAN TUPAMAROS Gewonden bij explosie in gasfabriek Israël ontving 3-miljoenste Zuidafrikaanse vluchtelingen mogen blijven Wegens veroorzaken ongeluk met zes doden zware straf geëist Na verijdeling staatsgreep Gratis reizen Turkse vete loopt uit op steekpartij Bisschop Simonis (96-129) 1NSDAG 12 JANUARI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van onze correspondent) MONTEVIDEO. De man die meer dan wie ook de macht heeft om het lot van de ontvoerde Britse ambassadeur Jackson in Uruguay te veranderen, is presi dent Jorge Pacheco Areco. Door tegenstanders en bewonderaars is hij de laatste dagen de meest hardnekkige man van Uruguay jenoemd. Ik weiger om Uruguay's begrafenis ondernemer te worden. Ik zal presi dent zijn", zei Pacheco eens. Deze belofte deed hij tot dusver gestand in irm van een aantal moeilijke economische hervormingen en een absolute weigering om onder wat voor voorwaarden dan ook met terroristen te onderhandelen. Zijn volharding in de weigering om net de Tupamaros op augustus 1970 in contact te treden had de moord op de ontvoerde Ameri kaanse politie-adviseur Mitrione tot gevolg. Pacheco, die eens zwoer de terroristen uit te zullen roeien, is door deze moord in het geheel niet afge schrikt. Hij is nog steeds vastbesloten niet met de ontvoerders in gesprek te treden. Ook al zouden dezen hun losprijs verlagen. Het tekent de man dat hij voor de ontvoering van Jack- zelfs zijn vakantie 350 kilometer de hoodstad niet af wil breken. zou zijn terugkeer naar de hoofdstad Montevideo uitleggen als teken van zwakheid van de regering. Zijn hardgrondigheid is geen voor- Als afstammeling van een kelner die als journalist en advocaat werkzaam was geweest en die voor zijn plezier bokste, was Pacheco een geheel onbe kend politicus toen hij in oktober 1967 de dood van president Oscar Gesti- aan het hoofd van de regering kwam. Hij was toen minder geliefd Algauw werd duidelijk dat Pacheco ondeschat was. In enige maanden tijd devalueerde hij de pesos en vaar- fede hij een diepgaande loon- en prijsversterking uit. Een golf van pro test en ongeregeldheden brak over het land uit. Prompt toonde Pacheco zijn vuist. De burgerrechten werden ten dele opgeschórt en vijandig gezinde dagbladen kregen van Pacheco publi- -katiebeperkingen opgelegd. Hoewel velen de economische stabiliteit die op de maatregelen volgde, prezen, wer den de autoritaire methodes waarmee Pacheco ze doorgevoerd had, als strij dig ervaren met het. traditionele ge voel voor vrijheid in Uruguay. „We hebben geen militaire staatsgreep meegemaakt. Het leger is een be roepsleger met een diep politiek ka rakter. Maar wat is het verschil", zei Carlos Quyano, redacteur van het in vloedrijke linkse tijdschrift „La Mar- cha". „De president regeert bij de creet, waarop een goede controle van het parlement niet mogelijk is en er bestaat een zeer strakke perscensuur. Het leger onderdrukt de activiteiten van de vakbonden. Vele honderden politieke leiders en stakers verkeren in arrest. Zij kunnen geen aanspraak maken op de burgerrechten. Het recht op vrije vergadering bestaat niet meer en het is zo'n onderdrukking dat het bestaan van een bovengrondse opposi tie onmogelijk is. Het woord demo cratie voor Uruquay is niet meer dan een etiket." Twee jaar geleden ontvoerden de Tu pamaros de directeur van het staats- postbedrijf, die een goede vriend van Pacheco was. Enige dagen later lieten de ontvoerders hem weer los. Daarmee toonden zij dat ook het leven van hoge autoriteiten in Uruguay niet vei lig meer voor hen was. Vanaf dat ogenblik werd de strijd tussen de president en zijn oppositie bloediger. De politie begon tijdens verhoren ge vangenen te martelen en de Tupama ros antwoordden met moorden en ont voeringen. Toen de oprichter van de Tupamaros, Raul Sendic, vorig jaar augustus ge pakt werd, wilde president Pacheco persoonlijk de gevangene ondervra- f?n. Zijn aanhangers zeggen dat als acheco geen einde gemaakt had aan het parlementaire gekrakeel door zelf de noodzakelijke maatregelen uit te voeren. Uruguay nu bankroet geweest zou zijn. Zijn tegenstanders, zelfs die genen die de waarde van zijn hervor mingen onderkennen, zijn ervan over tuigd, dat hij op zeer doelmatige wijze de lange traditie van vrijheid en de mocratie in Uruguay heeft onder- Iedere inwoner van Uruguay weet dat het zo niet langer kan", zei een vooruitstrevend politicus troosteloos. „Economisch ligt het land op sterven. Zoals gewoonlijk wordt de regering gecontroleerd door de belangen van de rijken. Uruguay Jis een conservatief land en er is maar weinig kans voq» links. Ik laat het aan u over om vast te stellen wat dat voor een democratie betekent." (copyright The Guardian). IJMUIDÈN (ANP) Tijdens het vul len van spuitbussen met propaangas. heeft zich gistermorgen in de Euroche- mische Industrie in IJmuiden een hevi ge explosie voorgedaan. Vier perso neelsleden liepen bij de ontploffing ern stige brandwonden op en moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De slachtoffers waren twee vrouwen van 29 en 39 jaar en twee man 35en 41 jaar. Het fabriekspand liep zware schade op. De explosie is waar schijnlijk veroorzaakt door een lek in de gastoevoer. Benoemingen bij Landbouw/visserij DEN HAAG (ANP) Binnenkort is bij het ministerie van Landbouw en Visserij de benoeming te verwachten van mr. J. E. van Leeuwen tot plaats vervangend directeur-generaal voor de landinrichting en de visserijen. De heer Van Leeuwen, geboren in 1914, in Den Haag was sinds 1 januari 1967 directeur algemene zaken van het voormalige directoraat-generaal van de landbouw, tevens plaatsvervangend di recteur-generaal. Ir. H. Corver wordt directeur van de aan het departement van Landbouw en Visserij nieuw gevormde directie alge mene zaken, milieu planologie. De nieuwe directie heeft o.m. tot taak de coördinatie te verzorgen van de zaken van ruimtelijke ordening, recreatie en milieubeheer, verband houdende met de bemoeiingen van het ministerie, daaronder begrepen het interdeparte mentale overleg op dit terrein. De heer Corver, geboren in 1921 in Den Haag was tol 1 januari inspecteur bij de cultuurtechnische dienst te Utrecht. Hij blijft in deze nieuwe func tie tevens secretaris-penningmeester van de stichting ontwikkelings- en sa neringsfonds voor de landbouw. Hoe zuidelijker in Europa, hoe kouder, zo schijnt het in deze winter te gelden. Hier een fraai beeld uit de Franse Jura: een bevroren waterval van vijfenvijftig meter hoogte bij Lons-le-Saunier. TEL AVIV (Reuter) Met de aan komst van drie joodse immigranten uit Leningrad op het vliegveld Lydda bij Tel Aviv is het inwonertal van Israël tot boven de drie miljoen gestegen. Het ingeneirsechtpaar en hun dochter werden pp het vliegveld;ontvangen door, 'de minister van immigrantenopvang, Nathan Peled. Hun zoon had geen -emi gratievergunning gekregen. Minister Peled heette hen welkom en sprak de verwachting uit dat Israënls vierde mil joen voor een groot deel uit Russische joden zal bestaan. Na financiële besprekingen aan een andere tafel ging de Europese Commissie, momenteel vergaderend in Arnhem, om de dinertafel zitten. Op de foto onder meer geheel links de Duitse minister van Economische Zaken prof. Schiller, naast hem de Franse minister van Financiën Piscard D'Estaing. Geheel rechts prof. Zijlstra, directeur van de Nederlandse Bank. DEN HAAG (ANP) Minister Polak j (Justitie) heeft alsnog besloten de twee Zuidafrikaanse vluchtelingen Amos Syiso Somdaka (28) en France Tito Lu- thuli (22) een verblijfsvergunning te verlenen. Dit besluit is gevolgd op een ïesprek dat de minister gisteren heeft gehad met de voorzitter van de Gene rale Diakonale Raad van de Nederland se hervormde kerk en de secretaris van de afdeling Werelddiakonaat van die raad. Eerder had de minister afwijzend be schikt op het verzoek van de beide vluchtelingen om in Nederland te mo gen studeren De Generale Diakonale Raad heeft zich garant verklaard voor de opleiding van Luthuli en Somdata, die uit Kenia naar Nederland zijn ge komen. De raad heeft de minister de verzekering gegeven, dat de opleiding zal geschieden met het oog op een toekomstige werkkring in een Afri kaans land. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Zeer zwaar: Eén Jaar gevangenisstraf en zes jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid was de eis die de officier van justitie mr. M. Kooperberg gisteren voor de Bredase rechtbank vroeg tegen de 19-jarige Jitske te B. uit Drachten. Zij was de bestuurder van de auto, die op don derdag 6 augustus 1970 op de Bergse Baan onder Wouw bij een inhaalma- 1 noeuvre verongelukte, waarbij zeven j in haar wagen zittende passagiers allen Ambonezen op slag werden Het ongeluk gebeurde om circa half een op dat gedeelte van de Bergse Baan waar deze van een tweebaans- weg overgaat in een eenbaansweg met. twee rijstroken en waar een maximumsnelheid geldt van 80 km. De wegversmalling is er door een verkeersbord aangegeven. Jitske, die 'komende van Drachten, in Vianen het stuur van haar verloofde Mau- rits had overgenomen, wilde met een snelheid van circa 100 km. een trekker met oplegger passeren, ter wijl vanuit de richting Bergen op Zoom eveneens een vrachtwagen combinatie in aantocht was. De wa gen raakte in een slip. kwam dwars op de weg en werd door de tege moetkomende vrachtwagencombina tie „gescalpeerd", zoals de officier van justitie het uitdrukte. Behalve de bestuurster werden alle inzittenden op slag gedood. Mr. Kooperberg was van oordeel, dat Jitske te weinig rij-ervaring had en dat de wagen te zwaar bezet was geweest. Hij liet zich allesbehalve sympathiek uit over de mentaliteit die Jitske op de weg zou hebben ten toon gespreid met inhalen van au to's. „Zo iemand zou nooit meer ach ter het stuur van een auto mogen zitten, maar helaas biedt de wet daartoe niet de mogelijkheid". Na zijn eis van één jaar met zes jaar ontzegging barstte Jitske in snikken uit. Het was bijzonder vreemd dat Jitske zonder advokaat voor &e rechtbank verscheen. Haar voogd probeerde dat gemis op te vangen. Hij betuigde namens de familie deelname aan de nabestaanden van de verongelukten en gaf vooral kritiek op de vér- keerssituatie ter plaatse van, het on geval. waar een inhaalverbod zeker op zijn plaats zou zijn. (Het inhaal verbod is er nu wel). De rechtbank zal over veertien da- LA PAZ (AP) PrmMeoi Jv*n Jo&é Torres, wiens volgelingen gisteren een poging van rechtse militairen om sijn regering af te aetten hebben verijdeld, i heeft tot juichende arbeider* gezegd. dat de regering zowel wapene aia ge- reedsehappen voor hen aal kopen. Van af een balkon van bet presidentiële j paleis zei Torres tegen naar raming i 6000 arbeiders grotendeels afkomstig j uit de staatsmijnen dat aijn kabinet onmiddellijk de opneming van arbei- j fcrsafgev&ardigden m de regering aal overwegen. Ln verband met de staatagreeppoging, die in totaal zes uur heeft geduurd, zijn ca. 100 personen in hechtenis genomen. Tijdens deze poging bezetten de rebel len het militaire hoofdkwartier in La Paz en hielden zij de legercommandant generaal Luis Reque Eran en andere hoofdofficieren als gijzelaars vast. De rebellen gaven zich gistorenoehtond Een onbekend aantel personen, die met de staatsgreep te maken hebben gehad, heeft asiel gezocht in ambassa des in La Paz. Zeventien officieren aijn geschorst De regering verdenkt de legerkolo- nels Hugo Banzer Suarez en Edmundo Valencia ervan leiding aan de poging te hebben gegeven en heeft hen uit Boli via verbannen. Volgens een onbevestigd bericht zou Valencia zijn aangehouden in de Cochabamba. De verblijfplaats van Banzar Suarez is onbekend. Torres, een legergeneraal, riep zich zelf op 7 oktober 1970 tot president uit, na gemakkelijk een rechtse militaire groepering te hebben afgezet, die oud president Alfredo Ovahdo gewipt had. Voordat de president sprak, mar cheerden de veelal gewapende arbeiders door de straten van La Paz en hielden zij- een demonstratie voor het paleis orr hun steun te betuigen. De menigte eist» de uitzetting van de Amerikaanse mili taire hulpmissie, de- centrale inlichtin gendienst (CIA) en het vredeskorps. Rebellenleider kolonel Hugo Ba (ADVERTENTIE) 2 januaridagen op uw 65+kaart Kies de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag dio u past. Van 5 t/m 30 januari 1971. 3-maandskaart f 20.- echtpaar 30.- jaarkaart. 150.- echtpaar f 75.- (Van een onzer verslaggevers) OUDENBOSCH Enige duizenden kilometers van buis heelt een groep Turken in Oudenbosch in de nacht van zaterdag op zondag een opnieuw op gevlamde dorpentwisl bloedig beslecht. De Turken, die momenteel in Zevenber gen, Breda. Roosendaal en Oudenbosch wonen, ontdekten in een cafetaria dat er onder hen mannen waren die uit na burige Turkse gehuchten kwamen, waar van de bevolking door de jaren heqn op «voet van oorlog leeft. Volgons inheems gebruik werd de onmiddellijk weer opgenomen vete niet met de vuist maar met messen beslecht Tot gistermorgen dacht dp rijkspolitie dat dit geval twee gewonde Turken had opgeleverd, die respectievelijk steken in de rug en longen hadden opgelopen. Gistermorgen bleek er nog een derde slachtoffer te zijn. Deze Turk is overi gens het zwaarst gewond (in de buik), maar verkeert buiten levensgevaar. memng (96) J. C. M. Baptist, Den Haag: „Na tuurlijk kan publikatie van brieven niet onbeperkt doorgaan. De aspecten zijn be kend. Herhaling lijkt vervelend, maar raakt in dit geval de kern. Slechts 95 meningen zijn weergegeven, waarvan 92% procent, positief vóór de benoeming De katholieke meerderheid, die door christelijke verdraagzaamheid veel over zijn kant heeft laten gaan. wordt wakker. U behoeft de brieven niet te publiceren, maar elke dag een resumé zou velen te vreden stellen en tegenstroom blijven bieden aan de verstokten, die. hopelijk t.z.t. zullen getuigen van de wil tot sa menwerking. tot heil van de geestelijke belangen van de gelovigen" (97) R J. M. v.d. Vlis. Den Haag. „De heer Simonis moge als kapelaan voldaan hebben, maar aan zijn visie van thans zal heel wat gesleuteld moeten worden wil deze m.i. in deze tijd maar enigszins bruikbaar zijn voor een zo groot bisdom. Mèt de verontrusten zou ik mij aan kun nen sluiten in gebed, in de hoop dat de H. Geest nu werkelijk Zijn licht zal doen schijnen op een nieuw te benoemen bisschop". (98) G P., Den Haag: „De zwijgende Kerk is begonnen met te spreken en ik hoop van harte, dat dit geluid al luider en sterker zal worden, zodat ons mooie rooms katholieke geloof in eenheid met onze H. Vader de paus van Rome in Ne derland behouden zal blijven". „Mgr. Simonis moet volledig aanvaard worden, ook door degenen die tegen deze benoeming wellicht overijld hebben geageerd. De problemen van onze Kerk zijn dermate groot en belangrijk, dat die moeten prevaleren boven bezwaren tegen de benoemingsprocedure". (110) M. E. J. L. van Akkeren-Sciarone, Den Haag: „Ben moeder van een groot j gezin, modern, beetje conservatief, beetje progressief. Na veel nadenken, luisteren I ben ik tot de conclusie gekomen: vóór dr. I Simonis. tegen de pil, vóór het celibaat en vooral voor de paus". Borst van Dorp. Den Haag: „De ene j kerk in. de andere uit gegaan. Hoewel wij ver van de Sportlaan wonen is dat onze parochie geworden. Met dr. Simonis /.uilen vele kerken Weer vol raken en behouden blijven". (112) A C. V.-Van D Rijswijk: „lk ga al sinds twee jaar niet naar de kerk. Ik hoop en bid dat deze goede priester onze bisschop wordt om ons gelovigen weer terug te. brengen in onze nu lege kerken". (113) F. H. J. Matla, Den Haag: „Als mijn biechtvader als parochiaan van de Sacramentskerk en in mijn drie maal wekenlange verblijf in het Rode-Kruis ziekenhuis heb ik kapelaan Simonis leren kennen als een eerlijke, hardwer kende. begripvolle geestelijke, met wie iedereen vrij kan praten, die steeds be grip heeft voor afwijkende meningen, die iedereen vertrouwen inboezemt en nog belangrijker die weer vertrouwen in God weet bij te brengen. Ook mijn zeer „progressieve" kinderen hebben vaak on der moeilijke omstandigheden vrucht dragende contacten gehad met kapelaan Simonis, voor wie zij groot respect (114) J. H. Maas. Scheveningen: „De wens van onze nieuwe bisschop, van zijn praatkerk een bidkerk te maken, schijnt de volle steun te hebben van al zijn diocesanen, ook van zijn tegenstrevers: zelfs de Diocesane Pastorale Raad houdt nu op met praten". het kerstnummer van deze krant eens doorgelezen, waarin enkele dagen lllUl L. A W. De vóór zijn benoeming een uitvoerig in terview stond met dr. Simonis. In de aanhef stond: Rust vinden in je geloof is authentiek christelijk. Er is een grote vreugde verkondigd en niet een pro- (115) C. Haffert, Den Haag. „Wat heeft al dat praten, zwammen en kletsen mm gebracht? Niets dan lege kerken en een groot gevoel van onbehagen. Bisschop Simonis: houdt het maar bij bidden (99) Sweerts-Bus, Den Haag „Ik heb,- hpor". „Een grote groep zwijgende katholieken is wakker geschud en heeft de kans ge kregen bezorgdheid te uiten. Ontneem hun die kans niet. Al komen er geen nieuwe aspecten naar voren, beschouw het dan als een gemotiveerde adhesie- betuiging aan het adres van de nieuwe (100) A W Van Mil. Rijswijk: Het bisschop", komt mij voor dat de „stem des volks" zich nogal «onzijdig, onredelijk en vooral I (11") Een simpele gelovige: „Laten wij onwaardig keert legen al degenen, die in I 'n eensgezindheid hem het bisschops- alle oprechtheid en uit een zelfde be- kruis omhangen en het zware kruis van zorgdheid om het welzijn van de gelovi- de beproeving dat hem nu op de schou- gen in dit bisdom hebben gemeend deze ders drukt, spoedig afnemen", benoeming te moeten betreuren c.q. te moeten afwijzen. Welnu, afgaande op de (118) J. M J. Kok, een penintele, Den vaak ergelijke insinuaties van velen, die Haag: „Bij het uittrekken van die toog. in hun stelllngname „pro" of een dikwijls zeer onchristelijke wijze van hun mening hebben blijk gegeven, ben je geneigd te zeggen: deze mensen kunnen kennelijk een zekere vrijheid van denken en geweien nog niet aan. Voor hen is een beslissing van Rome nog steeds het allerbeste. zij met hun priesterwijding trots op waren, is het gezwam de wereld ingegaan. Keert terug naar uw habijt, en een grote chaos wordt daarmee op- Hout, Den Haag: (119) H. A. B. var „Door de aanstelling de kapelaan dr. A. J. Simonis, die thans (101) C. Van S„ Rijswijk „Diegenen door zijne heilige vader.de paus is be- die zich vandaag de dag zo gaarne voor noemd' tot bisschop van Rotterdam, heb- priester-,.voorganger" uitgeven en als zo- ben wij als rooms-katholieken ons te ont- danig samen met hun andersdekende houden van alle commentaar" broeders aan het altaar willen staan, j gaan nu hun gelovigen toch wel buiten- H20) H. Paap, Den Haag: „Laten wij gewoon slecht voor in naastenliefde, ge- God bidden, dat zij (de priesters) de weg loof, overgave en vertrouwen, nu zij alle j terug kunnen vinden en ons met werke- mogelijke moeite doen een „eigen" broe- lijk enthousiasme kunnen vervullen". der te verstoten, die door de paus toch nog altijd de plaatsbekleder van Chris tus op aarde, werd uitverkoren". (102) A. Rotteveel, Den Haag: „De paus is plaatsbekleder van Christus op aarde en opvolger van St.-Petrus. Als hoofd van de Kerk heeft hij zijn beslissing ge nomen. Een priester legt bij zijn wijding een gelofte van gehoorzaamheid af". (103) G. J. r.d. Loos, Den Hoorn: „Steek op de wijdingsdag van dr. A. J. Simonis de vlag uit en stort een bijdrage op de giro van deze krant voor een geschenk voor zo'ri prima geestelijk leider". (104) Ammerlaan, Schipluiden: „Met minister Luns mogen wij zeggen: „Als Rome gesproken heeft is voor mij' de kous af" Rome heeft het goede woord g«?sproken". (105) J. v.d. Heijden, Den Haag: „In de parochie van kapelaan Simonis voelde ik mij thuis. Als ik daar was geweest had ik een mis bijgewoond". (106) H. L., Den Haag: „De leek. zich bewust van zijn kerk-zijn. wil in de priester zien een voorganger in geloof en gebed, trouw aan een eens gegeven woord Als Louis Couperus in deze tijd geleefd had, zou hij opnieuw een boek over „kleine zielen" hebben kunnen (107) J. M. P„ Den Haag: „De verge lijking van onze dagen met die van Christus en van de beginnende reforma tie dringt zich sterk aan me op. Ook nu zie ik een volk dat klaar staat om met enthousiasme een gezondene een intocht te bereiden, waardoor het misnoegen van het priesterschap wordt opgewekt". (108) L. S„ Den Haag: „Verschillende priesters en raden maken zich belache lijk. het gelovige volk raakt zijn laatste houvast ook nog' kwijt en de toekomstige kerkbijdrage wordt nu zeker een fiasco. Heer, geef wijsheid, opdat wij leren te spreken waar gesproken moet worden en te zwijgen waar gezwegen moet wor den". (109) H. W. M. Hopman, Voorburg: (121) G. J. Van Paassen, Den Hoorn: „Ook ik zal wel opgegroeid zijn in een asociaal gezin, evenals dr. Simonis. wan neer men er steeds van uitgaat dat het onverantwoord is meer dan 3 a 4 kinde ren te hebben en aanvaarden". (122) J. Van Santen. RijBwijk: „Wij mogen dankbaar zijn dat kapelaan Simo nis tot bisschop is benoemd, ondanks het gekrijs van veel priesters, wij (het kerk volk) weten nu tenminste waar wij aan toe zijn en wat wij van die rebellanten nog mogen verwachten". (123) P. H. M. Winkelman, Den Haag. „Laat dr. Simonis de ware held zijn, die een zwaar kruis te dragen krijgt, maar dat lichter wordt naargelang u helpt meedragen". (124) Mevr. Aspeslagh-Dekker, Den Haag: „De Hoge Priesters zijn bezig de paus, de plaatsbekleder van God, op nieuw te kruisigen". (125) R. J. Rothfusz, Den Haag: „Waar om geven we dr. Simonis geeq eerlijke kans? Omdat hij misschien niet hetzelfde denkt als alle andere"? (126) Christine M A. Peeters, Voorburg: „Daarom richtte ondergetekende zich rechtstreeks tot de pronuntius om kort en duidelijk te zeggen, wat van een nieuwe bisschop verlangd werd. Zij heeft het volle vertrouwen in dr. Simonis". (127) A. Nahon, Den Haag: „Laat men toch ophouden met het geestelijk ver moorden van mgr. Simonis, voordat de hele wereld in protestmarsen zijn af schuw voor deze moord gaat kenbaar ma il 28) Kitty en Ellen Tóussaint, Kwints- heul: „Hij is door de paus gekozen en wij hebben van pappa en mamma ge leerd dat de paus het hoofd is van onze kerk, dus laat kapelaan Simonis bis schop worden!" (129) E. Verkaar-Kuijpers, Rijswijk: „Kom H. Geest, vervul de harten van Uw gelovigen en ontsteek in hen het vuur van Uw liefde".

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5