Voor de negentiende maal: Nederl. Studenten-Orkest CcidóeSoii^aitl: WIJ, HEREN VAN ZICHEM TERUG Karei Prior stopt met Johnny en Rijkshow n; Boschplaat Mod Squad LEIDSE COURANT DINSDAG 12 JANUARI 19; Eisen die Biesheuvel stelt VUORDT mr. Biesheuvel na de komende Kamerverkiezingen formateur, dan weten fracties en politieke partijen waaraan ze toe zijn; de anti-revolutio naire politicus heeft vorige week ver zekerd dat hij dan net als ln 1967 kwaliteitsvoorwaarden zal stellen aan kandidaten voor een ministerschap. Of partijen iemand graag op een bepaalde post zien en bepaalde politici zelf staan te dringen, interesseert de formateur pas in de tweede of derde plaats. Een goed uitgangspunt, dat de heer Biesheuvel, wanneer hij tot het forma - teurschap geroepen wordt, misschien zelfs tegen kandidaten vanuit zijn eigen partij zal moeten gebruiken. Trouwens, de heer Biesheuvel moet, als hij behalve formateur ook premier zou kunnen wor den. zichzelf onderzoeken op drie eisen die hij ten opzichte van de leider van een regeringsploeg stelt Deze drie eisen zijn: een uitstekend teamleider, een all-round politicus en een persoonlijkheid die het regeringsbeleid goed aan de kiezers kan presenteren. Minister-president De Jong faalt, vol gens de heer Biesheuvel, cp het laatste punt. Des te vreemder dat. blijkens de cijfers uit opinieonderzoekingen, de heer De Jong dan toch altijd als kandidaat- premier nog beter uit de bus komt dan andere politici van de regeringspartijen en de oppositieleiders. Ergens heeft mr. Biesheuvel wel gelijk; de heer De Jong spreekt de bur gers niet rechtstreeks aan, zoals bijvoor beeld een Drees en tegen het eind van zijn carrière ook een De Quay wel gedaan hebben. Men kan zich dan nog wel afvragen, of onze minister-president in de huidige constellatie veel kans krijgt om zich als een het volk aanspre kende tolk van het regeringsbeleid te presenteren. In de Kamer komt hij, tenzij er grote politieke moeilijkheden zijn. meestal maar één keer per jaar goed aan het woord. Dan moet hij antwoorden op redevoeringen van fractieleiders die soms zelf meer er op uit zijn vliegen te vangen dan het politiek leefmilieu te verbeteren. Voor het overige komt de minister-president aan het woord of in gelegenheidstoespraken of op persconfe renties en interviews voor communicatie media; ook dan kan hij geen eigen visie ontplooien, omdat het vragenstellers om details te doen is of zoals laatst bij het televisie-interview inzake het loon- beleid in een bepaalde hoek willen Uitgaande van mr. Biesheuvels eisen zou de minister-presidetit meer gelegen heid moeten krijgen zich rechtstreeks tof de burgers te wenden. En dan ontmoet hij weer de bekende bezwaren vanuit de Kamer en het politiek bedrijf. Kloos' opvolger UIT de maidenspeech die drs. H. ter Heide als voorzitter van het N.V.V. gehouden heeft, klinkt een visie die bij iedereen die kritisch luistert, levendige belangstelling moet hebben opgewekt omtrent de manier waarop Kloos' opvol ger deze visie in het praktisch beleid tot uiting zal laten komen. Hij is geen pessimist die beweert dat er voor verbetering van het lot der minstbedeelden weinig of niets bereikt is; hij is evenmin een utopist die ver kondigt dat met een paar simpele mid delen (afschaffing van het kapitalisme) ieders welzijn garanderen zijn. Drs. Ter Heide bekent zich als een man die ingrijpende structuurverande ringen in de maatschappij begeert, maar die niet bij voorbaat elk middel dat de bestaande structuur aantast, als deug delijk accepteert. Hij behoort dus tot de klasse van de realistische maatschappij- vernieuwers; tot die klasse behoorde de heer Kloos ook. maar hij heeft zich onder druk niet altijd als zodanig kun nen waarmaken. Zal dit de heer Ter Heide wel lukken? Een intrigerende vraag! Ike en Tina Turner naar Nederland DEN HAAG Na het speciale optreden tijdens de komende mnzlek- beurs MIDEM in Cannes, komt de vol ledige Ike êc Tina Turner Revue vrUdag 29 januari naar Nederland. Er zijn shows in De Doelen te Rotterdam (avond) en het Concertgebouw te Am sterdam (nacht). De Ike Tina Turner Revue heeft als grote-ster uiteraard Tina Turner, die wel eens de vrouwelijke James Brown genoemd wordt. Verder zijn er The Ikettes en het 8 man sterke Ike Tina Turner Orchestra. In Rotterdam en Amsterdam zal de volledige Revue gebracht worden, dus zonder voor programma. Met ingang van vandaag start de KRO-televisie in de vooravond met een nieuwe serie van 10 afleveringen van de Vlaamse televisie-serie „Wij heren van Zichem", die wekelijks op het scherm te zien zal zijn. De eerste 10 afleveringen van deze serie, die de KRO vorig jaar in de maanden mei. juni en juli uitzond, kregen volgens de gegevens uit het continu-onderzoek een gemiddeld waarderingscijfer van 78 en bleken vooral veel kijkers te trekken in het zuiden van ons land. De nieuwe serie, opnieuw door Maur- rice Balfoort voor de televisie bewerkt naar een 25-tal novellen van Ernest Claes en weer geregisseerd door Maurice Balfoort. brengt de terugkeer van de belangrijkste figuren uit de voorgaande serie: Pastoor Munte. zijn tegenspeler Jef de Smid, moeder-over ste zuster Cent. en niet te vergeten Lewie (de Witte uit de verhalen van Ernest Claes). De nieuwe serie van 10 afleveringen bevat voornamelijk het studentenleven van Herman Coene, de romanfiguur van Claes, die als zijn alter ego wordt beschouwd. Daarnaast wordt Lewie gevolgd in zijn verdere groei. Herman Coene vertrekt naar het college te Herentals om zijn studie voort te zet ten. Onderweg heeft hij in de trein een ontmoeting met Elza van Bercke- laar, waardoor hij' gaat twijfelen aan zijn priesterroeping. Een nieuwe fi guur in deze 11e aflevering is de hospita van Herman Coene Fien Jans- sens (Ann Petersen). KRO - NED. I: 19.05 uur Pastoor Munte (Luc Philips). Franse komedie door Nieuw Rotterd. Toneel Nieuw Rotterdams Toneel zal op dins dag 19 januari, aanvang 8.15 uur in de Koninklijke Schouwburg de eerste voor stelling voor Den Haag geven van „Tchao!", komedie van Marc-Gilbert Sauvajon. In de vertaling en onder regie van Jules Royaards werken hieraan mee; Enny Meunier, Marijke Merckens, Else Valk, Steye van Brandenburg, Jan Teu- lings, Gees Linnebank. Decor en kos tuums zijn van: Harry Wich. Voor vele kijkers staat nog levend in de herinnering de t.v.-show van Barbra Streisand, die de AVRO nu vijf jaar geleden uitzond. Zij ontpopte zich AVRO, Ned. II, PI. 10 j Solist Jaris Walta, eerste concertmeester Residentie-Orkest (Van c muziekredactie) Vrijdag 15 januari aanstaande vangt te Bergen de jaarlijkse tournee van het Nederlands Studenten Orkest aan: de negentiende in successie. Wederom is het Jan Brussen, die als dirigent optreedt en hij is het. die met zijn zorgvuldig geselecteerde schare in de resterende dagen van deze maand elf Nederlandse plaatsen en een Belgische stad Brussel bezoekt. Elf Nederlandse plaatsen: Bergen, Middelburg, Dordrecht, Arnhem, Eindhoven, Utrecht, Rotterdam, Groningen, Haarlem, 's-Gravenhage (20 januari) en Amsterdam. Of de samenstelling van het N.S.O. 1971 zorgen heeft gebaard? Hieromtrent informeerde ons Je huidige voorzitter Arifi C. Nieuwenhuizen Kruseman: „Minder dan vorige jaren, toen de invloed van noodzakelijke en onontkoombare werkzaamheden van de studenten in januari zich sterker deed gelden. Na een drietal audities is men er namelijk in geslaagd een normaal symfonisch ensemble te formeren, bestaande uit zestien eerste, zestien tweede violen, elf alten, twaalf celli, vier contrabassen en een blazersbezetting van twee fluiten, twee hobo's, twee klarinetten, twee fagotten, twee hoorns, twee trompetten, verder één paukenist en klein slagwerk. Als solist treedt op Jaring Walta (29), onlangs benoemd tot eerste concertmeester van 't Residentie-Orkest, die ln Mozai-ts derde vioolconcert In g groot (k.v. 216, 1775) solieert. Werk met een typische laat rococosfeer, dat van de begeleiders een grote technische vaardigheid vereist en vooral aan hét slot door het aardige wisselspel van majeur en mineur, respectievelijk voor solo en orkest, verrassende effecten waarborgt. Als gewoonlijk staat er ook een grote, niet al te zeer gespeelde symfonie op het programma: de tweede in a klein (op. 55. 1859) van Camille Saint-Saens. Voor ons de beste van de vijf door deze Fransman ooSt geschreven, gemakkelijk aansprekend, zonder problemen, behagelijk en uiterst charmant. Het ls een ongeschreven wet, om ieder jaar een Nederlands componist te verzoeken speciaal voor het N.S.O. een werk te maken. Ditmaal is de eer aan de in 1912 geboren Herman Strategier, prominent leerling van Hendrik Anöriessen. „Doe niets buitenissigs, schrijf diverterende muziek, die amateurs aan kunnen", aldus het welgemeend advies van dirigent Jan Brussen (52). Strategiers gezondheid is van dien aard, dat hij de raad van dirigent Brussen kon opvolgen.. En zo ontstond, na enkele strubbelingen, oen compositie, die „concertante speelmuziek" moest gaan heten Concertante speelmuziek Na enkele strubbelingen: Strategier had aanvankelijk de solistische functies respectievelijk aan een hoorn en een fagot willen toevertrouwen, doch een goede hoorn, zeldzaam onder amateurs, was, helaas, niet beschikbaar. Toen moest er een fluit voor in de plaats komen. Men ziet het: de gelegenheid maakte in dit geval niet de dief, doch de compositieook in die zin, dat deze speelmuziek teveas aan de musiceertrant van het N.S.O. appelleert Aan dat solisme van fluit en fagot moet men in dit driedelige stuk ook weer niet te zwaar tillen: ze zijn ,meer „de eersten onder huns gelijken". Die gelijken: orkestfluit, twee hobo's, twee klarinetten, éér. orkestfagot, twee hoorns, twee trompetten, slagwerkers en strijkers, die gedurende een twaalftal minuten hun gehoor aangenaam wensen bezig te houden. „Divertimento" zou men daarom Herman Strategiers jongste schepping kunnen noemen". Residentiekoor zingt „Le Roi David" van Honegger en „Vesperae Solemnes de Confessore", gecomponeerd door Mozart, zullen uitgevoerd worden door 't Residentiekoor op dinsdag 2 februari in de Kurzaal met medewerking van solisten en het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland. Jo Ivens is de dirigent. ADVERTENTIE Dit is het recept: Kaasfonduevan Nederlandse kaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn Jn de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden Jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. tgen. Binden me Bob Rooyens hield zich niet aan afspraak (Van c e omroepcorrespondent) HILVERSUM De eerste van de zes in kleur op te nemen afleveringen van de Johnny en Rijkshow van de KRO-televisie is vertoond aan 200 toeschouwers, van wie het applaus werd vastgelegd op de beeldband. Naar verluidt hebben de aanwezigen zich bijzonder geamuseerd met de grappen en grollen van Johnny en Rijk. Dit zal men vrijdag zelf kunnen vaststellen. NOS wil nieuw magazine (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Nieuwsman Carel Enkelaar. hoofd van de programma staf bij de NOS-televisie. verloochent zich nlei. Ondanks de voortijdige dood van actualiteitenmagazines bij de NOS als Monitor en Scala, welke geen genade vonden noch bij de omroepbe- stuurders noch bij de journaalleiding, omdat ze het gras voor de voeten van de newsgetters wegmaaiden, zal als de voortekenen niet bedriegen, in het nlenwe winterseizoen een nieuw in formatief magazine In het NOS-pro- gramma worden opgenomen. Het plan van de heer Enkelaar, neergelegd in een uitvoerig voorstel, berust thans bij de programmacommlssarls, de heer J- W. Rengelink. De bezwaren van de omroepen tegen Monitor en Scala bestonden hierin, dat ze niet concurreren kunnen tegen een NOS-rubriek, waarvan de samen stellers alle faciliteiten en privileges krijgen, waartegen de actualiteitenru brieken van de zendgemachtigden niet opgewassen zijn. In het algemeen vre zen de omroepen, dat men als men Carel Enkelaar zijn gang laat gaan, een nieuwe magazine in de kortst mogelijke tijd hun actualiteitenrubrie ken zal wegconcurreren. Meer subsidie beeldende kunst DEN HAAG (ANP) Een bedrag van 154.600 gulden is er dit jaar méér be schikbaar gesteld dan vorig jaar voor diverse subsidiemogelijkheden in de sec tor beeldende kunsten bij het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Wérk. 34.500 gulden méér kan er worden uit gegeven als tegemoetkoming in de kosten van een tentoonstelling in het buiten land. De subsidie zal meestal bestaan uit tegemoetkoming in transport- en ver zekeringskosten. Totaal staat voor deze subsidlepost 224.500 gulden genoteerd. In enkele gevallen kan voor de voort zetting van een specifieke studie aan een buitenlands instituut een beurs worden verleend, voor een studie die in Neder land niet kan worden verricht, of aan iemand, die een Nederlandse opleiding heeft voltooid. Voor deze studiebeurzen is 210.000 gulden uitgetrokken (vorig jaar 205.000). Voorts ligt het in de bedoeling, de wijze van verlening van stipendium of reistoelagen voor beeldende kunstenaars dit jaar te herzien. Het overleg met de verenigingen van kunstenaars hierover zal binnenkort beginnen. Het beschik bare bedrag werd in vergelijking met vorig jaar met 115 100 gulden verhoogd tot 596.700 guldén. Kunst en Kunstenaars stelling Salvador Dali op zondag jongstleden te Rotterdam is de 150.000- ste bezoeker gepasseerd. Deze massale belangstelling is niet alleen aanleiding geweest de tentoonstelling te verlen gen tot en met z.ondag 17 januari (sluiting 17.00 uur), maar ook om de tentoonstelling elke avond open te stellen van 19.00 tot 22.00 uur. .Hiep Hart-NUburg exposeert wandkleden in kunstzaal Heuff te Wassenaar van 16 januari t^m 3 februari. Bij dit werk wordt ook de keramiek van Henny Radys en de voldrukken van Chris Heeneman getoond. luub Gerretsen, tekenaar en aquarellist zal van 16 januari Fm 4 februari zijn werken exposeren in Galerie Pulchri Studio. Zijn tentoonstelling zal ge opend worden door het Residentie Strijkorkest op 16 januari om 16 uur. geplaatst voor een controverse tussen (ree-)anceregisseur Bob Rooyens. die ook de Duitse versie maakte in deze co-produktie met de Duitse televisie en producer Karei Prior. De heer Rooyens is een bekwame, maar grillige regisseur, die in zijn tv- carrière berucht werd, omdat hij zich nimmer aan het vooral op te stellen repetitie- en opnameschema houdt. Nog onlangs raakte hij in moeilijkhe den met de AVRO-televisie, waarvoor hij een amusementsprogramma zou regisseren. Tijdens de voorbesprekin gen met de vertegenwoodigers van de decorafdeling, cameraploeg, belichters en technici van de NOS over de in houd en uitvoering van dit program ma, liet de heer Rooyens verstek gaan. De NOS. die reeds eerder op facilitair gebied in moeilijkheden was geraakt met regisseurs, die hun af spraken niet of nauwelijks nakwa men. trok dan ook de geplande studio ruimte voor de AVRO-televisie in. De kleurenshows rond Johnny en Rijk gaan eveneens gebukt onder een gebrek aan een goed doordacht werk schema van regisseur Rooyens. De af spraak was, dat de zes shows begin maart volledig op beeldband zouden staan, maar het ziet er nu naar uit, dat het wel mei wordt voordat deze Nederlands-Duitse co-produktie gereed is. Deze grillige werkwijze van de heer Rooyens bracht producer Karei Prior in moeilijkheden mede in ver band met andere afspraken. Van zijn met Warry van Kampen goed opgezet speelplan op vaste dagen kwam van meet af aan niets terecht. De heer Prior verzocht daarom de KRO zijn contract voor deze produktie te willen beëindi gen. Thans heeft dé KRO-producer, de heer Nic Notten, van de programma leiding de opdracht gekregen om sa men met de heer Rooyens deze alsnog tot een goed einde te bren gen. NEDERLAND I NOS •18.45 nor: De Woefs en de Lamaars #18.55 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Wij heren van Ziche: •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Mod Squad 21.11 uur: Brandspunt Special •21.36 uur: Paul Vlaanderen NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie en andere cursussen KRO •17.00 uur: Bruintje Beer 17.10 uur: Kijk zelf maar NOS •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag •19.10 uur: Met het oog op België •22.26 uur: De Boschplaat, film •23.01 uur: Journaal TELEAC 23.06 uur: Cursus oppervlakte NEDERLAND II NOS •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag IKOR 19.30 uur: Kenmerk NOS •20.00 uur: 20.21 uur: Journaal Politieke uitzending ARP •20.31 uur: Running man •22.10 uur: Socutera 22.15 uur: Studio Sport •22.50 uur: Studio Sport Toonbeeld. conc~ •23.20 uur: Journaal 19.10 uur: Kunstsignalering AVRO 19.30 uur: Toppop •20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton place •21.io uur: Color me Barbrashc 22.00 uur: Televizier •22.50 uur: Journaal TELEAC 22.55 uur: En francals NEDERLAND II NOS •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars •18.55 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Mik •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: The Outsider 21.11 uur: Zelf doen, 21.51 uur: Verslag op •22.31 uur: Journaal diep i den." Kuy erwij! ast rr srdek de t rderh ,0 mü koop wing Zl m ',Sr igtwoon Vrbeld. 18.30 Nieuws. KRO: Actualiteiten. 19.00(S) Licht ensemble lolisten. 19.45 Evangelie zonder masker, Moderne- en klassieke opera- Okee ma. lawe dur nou maar in arguing the toss), hoorspel. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nieuws. 22.40 Oen Haag vandaag. 22.50 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.15(S) Stlcke licht platenprogramma. -gj ritme. 19.25 Parts vous parle. 19.3( 19.35 Vanavond: gevarieerd prograr Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 F naai. NOS: 2AJ5(S) Zln-tulg nr. 32 tingen bvijfen het Nederlandse t. 23.55-24.30 Nieuws. BELG1E 324 m (Nederlands Paardesportuitslagen. 18.30 Verkeei 18.45 Sport. 18.55 Taalv.enken. 19.0 .jggj- Syndicale Na de derde aflevering van „De klei ne waarheid" zou je geniegd zijn om de NCRV te feliciteren met wat een der grootste successeries van de Neder landse t.v. belooft te worden. Dat is natuurlijk onzin. De NCRV doet wat een omroep behoort te doen. Het zijn de. kijkers die gefeliciteerd moeten worden met het gelukkige feit dat de NCRV zo'n serie wil maken en er zo voortreffelijk aan wilde werken. We hebben al gelegenheid gehad om regisseur-bewerker Willy van Hemert te prijzen benevens de tot nog toe kapi tale wijze waarop Willeke Alberti met een haast-griezelige onbevangenheid de hoofdrol speelt. Maar ook de ver dere bezetting mag er zijn. Riek Schagen, steevast veroordeeld tot „dienstbare" rollen, maakte iets heel moois van „Sien": Lia Saalborn was gewoon die benepen mevr. Oude- HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende voord. 7.16(S) Op het eerste gehoor: klassie- militairen. (8.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gym nastiek voor de hulsvrouw). 9.35 Voor de kleuters. 9.50 vier eeuwen muziek, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazine: nieuws, nieuwtjes, tuinbouw; 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 13.00-13.05 Raden maar..). 14.00 Huisbezoek pastoraal gesprek. NCRV: 14.10(S) Moderne orkestwerken(gr). 15.00 In 't zilver: pro- Een erg fijne serie. Het feit dat Wil leke in elke aflevering een toepasselijk liedje zingt (zonder in-beeld te zingen) maakt het extra aantrekkelijk. Er ko men 26 afleveringen. We hopen in staat te zijn ze alle 26 te kunnen zien. Zowel Hier en Nu als Achter het Nieuws haakte in op de kwestie van de Utrechtse hartkliniek. Bij de NCRV bood prof. I. A. Diepenhorst zijn me ning. die eigenlijk geen informatie gaf. Bij de VARA exposeerde Vereniging van Hartpatiënten-woordvoerder H. S. Fievet een plan dat ons ronduit levens gevaarlijk (in de meest letterlijke zin van het woord!) voorkwam. Oók in Achter het Nieuws: „ambteloos burger" André Kloos. Die ambteloze burger is morgen baas van de VARA. feit dat ons lichtelijk de indruk gaf dat voor dit interview niet alleen de antwoorden, maar ook de vragen van de hand van Kloos waren. Het werd toch wel een opmerkelijk ..portret". Kloos werd er voorgesteld als een nogal kortaangebonden vecht jas die zijn eigen mening graag en luid laat klinken Die desnoods bereid is om te laten weten dat zijn stand punt afwijkt van wat de P.v.d A. te verkondigen heeft. Hij lijkt ons een man die op de VARA. óók op Achter het Nieuws, een eigen stempel zal gaan drukken. Kan best interessant worden! Achter het Nieuws gaf in een „extra" een samenvatting van het programma dat de Tsjechische t.v. aan „spion" Dick Verkijk wijdde. Dat programma was dermate doorzichtig in zijn onzin nigheid dat we de indruk kregen dat de makers ervan een subtiel anti- Sovjetspelletje opvoerden. Zo zal het er ln Tsjecho-Slowaklje ook wel bij de kijkers zijn overgekomen. tlek. 7 20(S) Dag woensdag matie. (7.30 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag, VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actuali- tclien. 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg). 9.00 v ARA-radloweekblad voor de woensdagoch- m 11.00 Nieuws 11.03 Koffiepauze. 12.00(S) Strijkorkest j»uz. 12.25 Goede rijn behoeft geen profiel t raad muziek!'om 16.00 Niet Ujd. gesprekken ei HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 V£ tan..: lichte platen. 10.00 Nieuws. 10.03 Radio rzoekplatenprogri euws. 12.03 Zet 'm op: v amma. (13.00 Nieuws; 13.0 itenprogramma. 15.00 Niei Lichte platen. (17.00 F BE1.CIE 324 m (Nee Gimmick: "'liet boek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13" T Tg Nieuws en schouwburgprogramma's. 13.) Dansmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolrad!: V Het natuurreservaat „De Bosch- plaat" op Terschelling ontving in ok tober vorig jaar het diploma van de Ilaad van Europa vanwege het prach tige stuk natuur, dat dit natuurreser vaat vormt. Vroeger was De Bosch plaat één grote kale zandvlakte, maai dank zij de aanleg van een tien kilometer lange stuifdijk in de jaren '30 werd dit natuurreservaat hel grootste natuurpark Van West-Europa, dat een oppervlakte van 4400 hectare beslaat. AlberT Gols heeft getracht ..De Boschplaat" in een filmimpressie te vangen. Hoogovenst-haak De NOS-radio zal igelijks reportages uitzenden van hel Hoogoven schaak toernooi, dat van vandaag tot en met 30 januari in Wijk aan zee wordt gehouden. Op de rustdagen 16, 20, 24 en 29 januari zijn er geen reporta ges. Sol Alpert, een kleine middenstander, eigenaar van een televisiereparatie- zaak heeft zich de woede van buurt op de hals gehaald. Men denkt hem ervan de eigenaar te van een aantal in zeer slechte stas! verkerende huizen in de buurt, omdal hij er altijd de huur ophaalt. Als S' Alpert op een dag zijn winkel va nield aantreft, roept hij de hulp van het Mod Squadteam. Zij zulle: er achter moeten zien te komen, de werkelijke eigenaar is en tracht» hem tot verbeteringen te dwingen. we Teleaccursus en Francall de eerste les al is uitgezon den ondervindt grote belangstellinf Er zijn reeds 4000 cursisten dag komen thans nog enige honderdet aanmeldingen binnen. Vanaf zaterd«( zal de cursus zonder onderbreklnl verder worden uitgezonden. Ten zien van de belangstelling roof deelnemen aan studli examen en de zomercursus h d» ste Indruk dat daarvoor veel belangstelling bestaat het ni gebruik t- Allei die ge leugen ie ene i 's pak lieve t jage;

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2