n Hogere winst De Bary Disconto in Italië lagër Unilever prijshoudend Nieuwe fusie iu wereld van verzekeringen to •t e« teke- Da Royal West Eleculo Wool wo rib roro Motor» K.I.M Curt wnght Taxa» tnstr. -N'utsbedrijver Obligaties Goederen AMSTERDAM (ANP) De resultaten van de bank H. Albert de Bary en Co. N.V. zijn in het afgelopen boekjaar (eindigende op 30 september 1970) iets beter geweest dan het vorige boekjaar. De winst steeg met 42.000 tot ruim 2,6 miljoen. Voorgesteld wordt het dividend op 8 te bepalen (onveran derd), zo blijkt uit het jaarverslag. Daarin schrijft de directie verder dat in het nu lopende boekjaar wederom met een aanzienlijke stijging van de onkos ten rekening moet worden gehouden, waarmee de toeneming van de baten vermoedelijk geen gelijke tred zal hou- ROME (Reuter) Met ingang van v:.ndaag is in Italië het bankdisconto verlaagd van 5% tot 5%. Dit is bekend gemaakt door het ministerie van .Finan ciën te Rome. ring van Unilever, die f 0.30 steeg tot f 90. AKZO verloor een halve gulden op f 79.20, Hoogovens f 0.20 op f 76 en Philips f 0 30 op f 46. Olies waren flauw op f 140 (min f 2.70). Cultures waren nauwelijks prijshou dend. KLM echter kon f 1 aan de koers toevoegen op f 165.50. Heineken moest f 1 prijsgeven op 193.80. Nationale Neder landen was f 0.20 hoger op f 73 50. De scheepvaartwaarden lagen verdeeld in de markt. HAL en Van Ommeren stegen 1.3 pnt resp. 1.5 pnt. Kon. Boot ging f 1.40 achteruit naar f 93 en Scheep- naar f 82.10. Ook de een veer laten. ABN gulden op f 246, Unie f 0. banken moeste; verloor een ha Amrobank, waarvan vandaag bekend werd, dat de inschrijving op een kortlo pende lening zeer geslaagd is, moest f 0,90 terug naar f 55.50. Staatsfondsen waren onveranderd tot goed prijshoudend. De voortgaande ver laging van de „prime rate" in de VS als mede de discontoverlagingen in Frank rijk en Italië houden de verwachtingen levend, dat een discontoverlaging in Duitsland en Nederland aanstaande is, alsmede algemene rentedaling in de wes- Majanglanden geliquideerd AMSTERDAM (ANP) Aandeelhou ders van de N.V. maatschappij tot ex ploitatie der Vereenigde Majanglanden hebben besloten de vennootschap te li quideren. Tot liquidatrice is benoemd de Centrale Trustcompagnie. Over het boek jaar 1969/1970 werd een verlies van f 7.736,geleden tegen een winst van bijna f 30 000 in het daaraan vooraf gaande jaar. Het verlies, aldus het jaar verslag. is te wijten aan een ongunstig koersverschil op effecten. De investerin gen in Indonesië staan voor bijna f 4,3 min op de balans. Ttot het jaar 2002 zullen aan aandeelhouders schade-uit keringen worden gedaan. Op de 7% pet obligatielening 1971/1976 groot f 75 min ten laste van de AMRO- bank waarop vrijdag de inschrijving openstond is tot een zodanig bedrag in geschreven, dat bij de toewijzing een ezer aanzienlijke reductie zal worden toegepast, zo deelt de AMRO-bank mede. Le vensverzekeringsmaatschappij OBF. het Coöperatief Verzekeringsfonds en de on derlinge verzekeringsmaatschappij FBTO, alle gevestigd in Leeuwarden hebben in principe besloten samen te gaan. aldus een mededeling. Er wordt een fusieplan uitgewerkt dat ter goedkeuring zal wor den voorgelegd aan de daartoe bevoegde Isolatieperiode astronauten ingegaan CAPE KENNEDY (AP) Op 31 ja nuari vertrekt de Apollo-14 naar de maan met aan boord de astronauten Alan B. Shephard jr., Stuart A. Roosa en Edgar D. Mitchell. Gisteren is de isolatieperiode voor dit drietal en voor de reservebemanning be gonnen, om er absoluut zeker van te zijn dat de mannen niet worden bloot gesteld aan bacteriën. De isolatie waarin Shephard, Roosa en Mitchell zich thans bevinden geldt ook •ofoons en luidsprekers. Kunst en Kunstenaars Galerie Van Hulscn, Keizersgracht 495 Amsterdam, exposeert van 8-28 januari objecten van Helene Keil en schilderijen en grafiek van Jos Jans. De volksdansgroep Nitsanim organiseert op 16-17 januari een weekend Roe meense dansen o.l.v. Theodor Vaisles- cu uit Boekarest. Het weekend wordt gehouden in de bovenzaal aan de Tinaarlostraat 22 Den Haag. In lichtingen verstrekt de heer B. Luijt, Vreeswijkstraat 280 Den Haag, tel. 070-664023. Joan Panetti. een jonge Amerikaanse pianiste die ook als componiste actief is. geeft op woensdagavond 10 janua ri in de Sweelinckzaal van het Ne derlandse Congresgebouw een recital. In eigen land is ze al vaak opgetreden en ze won er vele prijzen. Momenteel woont ze in Hamburg, dank zij een stipendium van de Yale Universiteit, haar toegekend voor haar uitzonder lijke pianistische begaafdheid. Zij zal werken spelen van Brahms, Schönberg, -eslie Parnas, een in Amerika ver maard cellist die leerling is geweest van Gregor Piatigorsky, geeft woens dagavond 27 januari een recital in Diligentia. Hij zal worden begeleid door Gerard Hengeveld. Op het pro gramma staan werken van Locatelli, Schubert, Martinu, Sjostakovitsj en Britten. Je befaamde Braziliaanse pianiste Yarna Bernette geeft, op donderdagavond 4 februari een recital in Diligentia. Haar programma is geheel gewijd aan werken van Chopin en Rachma- n het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt van 15 januari tot en met 14 feburai een tentoonstelling gehouden onder de titel „Atelier 8", waaraan zullen deelnemen: Rolf Adel, Kees Buurman, Johan Classen, Ria v. Yek, Marinus Frurt, Harry van Kuyk, Jan de Rooden, Paula Thies, Frans Vier ling, Gerard Wernars, Van de Wint en Margreet van Zon. januari een concert in de Klooster kerk aan het Lange Voorhout. Op het programma staan werken van Cor- rette, Bach, Franck, Caplet en Dvo-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7