Russen molesteren auto's Amerikanen Federatie muziek gezelschappen viert 25-jarig bestaan Sjostakovitsj Vierde Symfonie in première Jubileumconcert Boy's Big Band Hilariteit in het HOT Amsterdamse Koepelkerk in Britse handen Solidariteits beweging jongeren voor ontwikkeling Reddingsactie Biesbosch niet doelmatig PAGINA 6 LEIDSE COURANT MAANDAG 11 JANUARI 197] Eenakterprijsvraag Cleveringafonds UTRECHT (ANP) In het kader van het 25-jarig bestaan van het cultu reel akkoord België-Nederland, heeft het Mr. P. Cleveringafonds, dat zich de stimulering van de Nederlandse toneel schrijfkunst ten doel stelt, een eenak terprijsvraag uitgeschreven. Voor me dedinging komen alle oorspronkelijke Nederlandstalige eenakters in aanmer king, waarvan de tijdsduur plm. 30-45 minuten bedraagt. Er zijn geldbedragen beschikbaar ter waarde van f. 750,voor de eerste prijs, F. 500,voor de tweede en f. 300,voor de derde prijs. Inzendin gen (in drievoud) kunnen worden ge zonden naar het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel in Maarssen. De Inzendingstermijn sluit 1 maart 1971. De uitslag van de prijsvraag zal in mei bekend worden gemaakt tijdens een eenakterfestival, waar drie Belgi sche en drie Nederlandse amateurto neelgroepen korte Nederlandse en Vlaamse stukken zullen opvoeren. Kunst en Kunstenaars Galerie d'Eendt. Beethovenstraat 83 Amsterdam, exposeert van 11 januari tot 3 februari schilderijen en teke ningen van Margriet Rood, schilderij en van Els Coppens-Van de Rijt en beelden van Joep Coppens. Voorts is er, in samenwerking met de studio van de Porceleyne Fles te Delft, cera miek van Theo Dobbelman, Tjitske Tempelman, Henk Tieman en Yoanna i Dijkstra, Maggi Gilles, Marja Hooft, John Lwebtow, Maaik Mager, Mijtje Yaben. Tenslotte wordt in samenwer king met het glasvormcentrum van de Ver. Glasfabrieken te Leerdam glas getoond van Willem Heesen en Floris Meydam. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3 Leiden, exposeert tot 31 januari schilderijen en aquarellen van Adrie van Schagen. Zilveren défilé voor Raadzaal (Van onze muziekredactie) De Haagse Federatie van Muziekgezelschappen, die zaterdag op grootscheepse en alleszins geslaagde wijze zijn zilveren jubileum vierde, is een aanwinst van de bevrijding. Reeds lang was duidelijk geworden dat er behoefte bestond aan een overkoepelend orgaan ter behartiging van gemeenschappelijke belangen, en dat werd eind 1945 in het leven geroepen met aanvankelijk nauwelijks meer dan een tiental verenigingen. Al doende bewees echter de plaatselijke federatie zijn grote nut en thans omvat hij meer dan zestig ensembles: amateursymfonie-, harmonie-, fanfare-, mandoline- en accordeonorkesten en drumbands. Zo'n drieëneenhalf- duizend amateurmusici zjjn erbij betrokken. Jaarlijks worden audities gehouden ter vaststelling van de gemeentelijke subsidie en ook overigens doet men wat men kan om de deelnemende verenigingen met raad en daad bij te staan. De feestelijkheden begonnen zaterdag al omstreeks het middaguur toen niet minder dan een en dertig korpsen in hoofdzaak drumbands, waarvan er en kele voor het eerst, in de openbaarheid traden van het stadhuis via ""Nassau- plein en Javastraat langs de raadszaal defileerden, waar wethouder drs. H. J. Wilzen met ambtsketen namens de bur gemeester het gemeentebestuur verte genwoordigde. Naguurlijk trok een en ander nogal wat belangstelling. Langs een korte route in verband met het winterse weer keerden de drum bands en fanfarekorpsen naar het stad huis terug. Receptie In de late namiddag bood het ge meentebestuur de jubilerende federatie een receptie aan in hotel Kurhaus, waar niet alleen de deelnemende vere nigingen maar ook de landelijke fede- Gepresenteerd door Kirill Kondrasjin en Concertgebouivorkest Nu al weer enkele jaren geleden wees Geza Frid in Preludium 1963 op de voor hem eigenaardige situa tie, dat de in 1906 geboren Russische componist Dmitri Sjostakovitsj, zulks in tegenstelling tot andere muziekcentra, de Tiende Symfonie maakt daarop wel licht een uitzonderingnimmer populair geworden is, waardoor de meeste pre mières van zijn werken hier veelal dernières waren. De oorzaak hiervan schreef Frid toe aan de wellicht wat overdreven intel lectueel geaccentueerde gesteldheid der toonaangevende muziekkringen in Ne derland, die tegenover spontaan erup tieve kunstprodukten, zoals de symfo nieën van Sjostakovitsj zijn, een zekere reserve vertonen. En ook misschien aan het feit, dat deze muziek volgens som migen veel ouderwetse en weinig ver nieuwende elementen zou bevatten: ..Hierdoor werd een hernieuwde verkla ring van zijn werken, ondanks de gun stige reacties van het publiek, vaak tegengehouden, om de plaats te ruimen voor composities van minder belangrij ke figuren of voor de zogenaamde ex perimentele klanken, waaraan slechts bij een klein gedeelte van kunstzinnige intellectuelen werkelijke behoefte be staat, doch die het grote muziekpubliek volkomen koud laten". We menen, dat dit pleidooi dat tevens een verklaring bedoelt te zijn, hoe sympathiek wellicht ook bedoeld,, er naast is. En in deze overtuiging voelden we ons versterkt, nadat we, zaterdaga vond in het Nederlands Congresgebouw, gedwongen waren geweest een uur lang te luisteren naar zijn van 1936 daterende Viende Symfonie in c klein, die bij het Concertgebouworkest in pre mière ging. Aan de uitvoering lag zulks bepaald niet: die bleek excellent, dank zij de leiding van gastdirigent de Rus Kirill Kondrasjin (56) dezelfde, die in 196S Hadden we „intellectuele" bezwaren tegen deze opeenstapeling van klanken, die al heel spoedig als denderend op werkten? Allerminst... We hebben alleen stom zitten vervelen, daarbij constaterend, dat bepaalde door Sjosta kovitsj gedebiteerde zaken vóór hem West-Europa al talloze malen gede biteerd waren en zulks talloze malen beter: niet slechts door Gustav Mahler, doch ook door anderen. Waarbij we ons genoodzaakt voelden te vertoeven in een wereld van schijnro- mantiek met de daaruit resulterende problemen, die wellicht in het milieu en de tijd. waarin deze werden gesteld (1936) voor de componist betekenis had den, maar die ons niet (meer) konden aanspreken. Eén ding meenden we te begrijpen: dat de maker van dit werk dit terug trok: in de wereld, waarin hij dacht te Bpousseren, die wereld van geforceerde blijheid, van geforceerd optimisme, was daarvoor geen plaats;een uitvoering ervan bood zeker in die tijd, gevaren voor zijn persoonlijke vrijheid en vei ligheid. Maar we hebben behoefte het te her halen: de reproduktie ervan voldeed aan de hoogste eisen. Vóór de pauze Mozart: niets dan Mo zart. Kondrasjin deed zijn mensen de Zauberflöte-ouverture spelen: treffend door verfijnde, welhaast doende accentueringen. En de jonge, Israëlische violist Pin- chas Zukerman (22) volgde met het Vierde Concert in D groot (K.V. 218- 1775). De bewondering, die niemand min der dan Isaac Steven voor hem opbrengt, hoorden we er (nog) echt niet aan af. Zoals onze collega naar aanlei ding van zijn optreden te Rotterdam reeds constateerde: in zijn passagespel was hij niet immer vlekkeloos zuiver. En wat zijn opvatting van de muziek zelve betreft: het geheel klonk niet ongekunsteld en in zijn voordracht deed zich iets zoetelijks gelden, dat waarde van Mozarts schepping bepaald afbreuk deed. Het auditorium was echter na afloop opmerkelijk gul met applaus. B.R. raties voorzitter L. W. Rennooij en de andere bestuursleden kwamen compli ceren. Wethouder Wilzen sprak over de niet te onderschatten rol van de federatie in het dagelijks muziekbedrijf onze stad en huldigde de initiatief- ers.van vijfentwintig jaar geleden De voorzitten van destijds, de thans 80- jarige heer Oth. Eynatten woonde de feestelijkheden bij en de huidige pen ningmeester, de heer H. J. H. Deutekom, die van de oprichting af ctief Is geweest, werd extra in het zonnetje gezet. Hem werd de twee jaar geleden ingestelde bronzen medaille cultuur en recreatie van de ge meente uitgereikt. De heer Van Deute kom is de allereerste, die deze medaille tvangst mocht nemen. Feestconcert Avonds is er in de Kurzaal een geanimeerd feestconcert gegeven, waar- werd meegewerkt door drie gele genheidsorkesten, die speciaal werden samengesteld uit leden van de bij de secties mandoline, accordeon en symfo- aangesloten verenigingen. Nu "valt het niet mee met amateurs „gelegen heidsorkesten" samen te stellen, vooral niet als er maar weinig yepetitietijd beschikbaar is. De' gelegenheidsdirigen ten zijn dan aangewezen op wat de meeste musici al min of meer kennen, en dan nog is het risico groot. Dit alles in aanmerking genomen werd het avond waarop de spontane speelvreugde goedmaakte wat er aan technische de tails ontbrak. De Haagse PTT-harmoriie, die als innaar van de audities 1970 de sectie harmonie en fanfare mocht vertegen woordigen, had het als enige „vast staande" groep natuurlijk het gemakke lijkst. Onder leiding van J. L. M. den Berg kwam het in populaire i mers als Glenn Millers Moonlight Sere nade en Herb Alperts bewerking Tijuana Taxi voortreffelijk voor De jonge dirigent Lex Veelo had het met het ad-hoc-symfonie-orkest i aard veel moeilijker. De keuze Beethovens Egmontouverture en Partita in oude toonaarden van Herman Strategier was heel ambitieus maar kon het niet helemaal waar maken, zoals Edmond Bellefroid overleden (Van onze correspondent) MAASTRICHT In Maastricht is op 78-jarige leeftijd de ceramische ontwerper Edmond Bellefroid overleden. De kunstenaar werd enkele maanden ge leden opgenomen in 'n ziekenhuis. Tot dat moment was hij nog dagelijks te vinden in het atelier dat de Mosa fabriek hem enkele jaren geleden, bij zijn pensionnering, ter beschikking had Bellefroid, aanvankelijk als schilder werkzaam, kwam in 1950 in dienst Mosa. Voor dit bedrijf ontwierp hij zijn befaamde witte serviesgoed dat hem wereldnaam bracht. Hij werd vele len bekroond: 1953 gouden medaille te Milaan, 1955 prijs van de Culturele Raad Limburg, 1957 gouden kenteken Brussel, 1958 zilveren medaille Expo Brussel, 1964 Jaarbeurstrofee Utrecht, 1968 Gouden medaille Faenza. In 1957 werd Bellefroid benoemd tot ereburger van Maastricht. Bij die gele genheid beloofde burgemeester Baeten hem de vervulling van zijn grootste wens: een museum waar een overzicht van de Maastrichtse ceramiek zal wor den gegeven. eigenlijk wel te verwachten was enkele repetities. Overigens bleek ook uit deze vertolkingen hoezeer de musici zich met hart en ziel inzetten. Een grote groep mandolinespelers -speelsters verenigden zich onder Gerda Visser. Het resultaat was, muzikaal én technisch heel verdienstelijk, maar werd nog overtroffen door de accordeonspe lers die onder Lauw Boellaard terecht veel succes oogstten. In beide gevallen waren de uitgevoerde composities niet om over naar huis te schrijven. Er bestaat, voor beide bezettingen, beter repertoire maar dat is moeilijk op 1 termijn uit te voeren voor gelegenh ensembles. Cadeau Het doet overigens deugd dat de enigingen zelf graaf naar een minder ouderwets, een meer hedendaags ev een muzikaal verantwoorder repertoire willen. Die wens bleek heel duidelijk uit het voor zichzelf sprekende cadeau dat de deelnemende verenigingen de jubilerende Haagse Federatie aanbo den. Bij monde van de voorzitter. Burg- geling van de jubileumcommissie kreeg het bestuur de eerste financiële midde- tot stichting van. een bibliotheek muziekpartituren, die moet worden afgestemd op de behoeften van secties. De heer Deutekom, de onder scheiden penningmeester, zal ovei nieuwe bibliotheek het beheer gaan voeren. Men mag hopen dat dit lof waardige initiatief zal leiden tot vergrote bloei van de federatie i volgende vijfentwintig jaar. Na afloop van het concert heeft men tot nc middernachtelijk uur gedant op muziek van The Milksops en De Trompetoe- Geïnspireerde zang van Nina Simone Het grote jazzorkest van medicus Boy Edgar gedenkt middels twee jubi leumconcerten in Amsterdam en Den Haag haar 10-jarig bestaan. Tevens werd bovendien nog een optreden in het HOT-theater ingelast. Dit orkest manifesteert in feite als gelegenheids- formatie. want geen enkel lid is con~ tractueel met dit ensemble verbonden. De bezetting omvat Nederlandse top- musicl die uit enthousiasme voor eigen tijdse big-band jazz hiervan deel uit maken. Zij verklanken Boy Edgars ide- om zowel modern als wat ouder repertoire dat veelal in Ellington- composities wordt gezocht in eigen arrangement te vertolken. Als gastso- liste trad de vermaarde vocaliste Nina Simone voor het voetlicht, die aan het niet bijster grote auditorium ovaties wist te ontlokken. De concerten die wij in de loop der jaren van dit orkest mochten bijwonen, toonden alle hetzelfde beeld. Een aan tal musici dat met een aanstekelijk enthousiasme Edgars arrangementen ten uitvoer bracht, doch bovendien zich kon uitleven in langdurige im provisaties. De orkestratie omvat het thema en enkele begeleidende strofen voor de solist. Meer niet. Het verdere verloop wordt door Boy Edgar bepaald, zoals de volgorde voor de te vertolken improvisaties. Hierdoor blijft een optre den van dit orkest immer interessant, al is het gevaar zeker aanwezig dat een teveel aan vrije expresse wordt geboden en het eigenlijke bid-bandwerk te veel wordt ingekort. Niettemin werd op uit stekend niveau gemusiceerd, vooral vanuit de tien man sterke saxgroep. Nummers als „Take the A train" (Billy Strayhorn) en Edgars eigen werk „Be there" hebben wij als enerverende big band jazz ervaren. Veelal werd een enerverende ritmiek gecreëerd I don't mean a thing bijvoorbeeld „Strangers in th& nigth plagiaat PARIJS (AP) Een Franse tekst schrijver en een componist willen 2 mil joen franc schadevergoeding wegens plagiaat. Zij beweren dat de door Frank Sinatra gezongen hit „Strangers in the night" een tango is die zij in 1958 heb ben geschreven. De actie is aangespannen tegen Paul Beuscher, uitgever van de Franse versie van „Strangers in the night", door Phi lippe Gerard en Max Francois. Het duo heeft de rechter verder ge vraagd alle exemplaren in beslag te ne men van de Amerikaanse versie die in 1964 is geschreven door het duo Sinleton en Snyder. De rechtbank heeft een slissing opgeschort. Een flinke politiemacht bewaakt het gebouw van de Russische V.N.-vertegenwoordiging tn New York. De Jewish Defense League heeft gedreigd geweld te gebruiken jegens Russische diplomaten als represaille voor de antijoodse processen in de Sovjet-Unie. waarin de drummers Johnny Engels jr. Martin van Duynhoven uitstekend werk leverden. NINA SIMONE Na de pauze completeerde Nina Si- one dit concert. Ruim een half jaar heeft zij het concertpodium niet betre- om zoals Michiel de Ruyter anonceerde wat tot rust te komen. De uitnodiging van Boy Edgar bij zijn orkest op te treden wilde zij gezien de sterke vriendschappelijke verhouding niet afslaan. Zij ving haar optreden aan met de bekende Ellington-ballad „In my solitude", dat deze zangeres in een vol komen eigen benadering vertolkte. Hoogtepunt van haar andeel in dit pro gramma werd naar onze mening de uiterst beklemmende vertolking van het door Billy Holliday geschreven .Strange fruit". Zelden hoorden wij Ni- ïa Simone zo geïnspireerd als tijdens lit nummer. Dit niveau wist zij even- :ens te bereiken in „My father" Haar optreden kent nog immer zowel in haar haar pianospel als in haar dansen de volledig negroïde presentatie, het geen haar concerten zo boeiend maakt Het bijzonder enthousiaste publiek liet haar niet gaan zonder twee toegiften te hebben afgedwongen. Het begon zo feestelijk en historisch. Gabrieli legde met zijn driekorige Can- een oecumenisch-muzikale binding tussen de 16e-eeuwse San Marco e voormalige Waalse Kerk. De Veneti school klonk helder en geïnspireerd in het spel door het Ned. Balletorkest onder leiding van Jan Stulen, die de beide koperkwartetten op de galerijen de houtblazersgroep in het centrum in de oude, maar nog onvervangbaar mooie Dorische toonsoort stevig in de hand hield. Strawinsky's Danses Consertantes werden door dit ensemble, dat de kans zijn leven om als typisch bak- orkest nu eens letterlijk en figuurlijk in het midden van de auditieve belang stelling te staan, niet benutte met overeenkomstig kledingdecorum, e accuraat en met begrip voor speciale idioom benaderd. In Maarten Bons gewild grappige Disturbing Peace was het echter lachen geblazen voor het talrijke HOT-publiek. Er werd een courant verscheurd gelukkig niel deze krant en meerder instrumenta listen onderbraken hun gepiep en ge kras om onder de klep van de open vleugel een extra-klankruimte te zoe ken. Die was er uiteraard niet. Ook dirigent Stulen ging onder het spelen eens wat buurten bij zijn musici nadat het elektrische orgeltje was geneuzeld kwam „componist" Bon nog danken ook. Gedanst werd er na afloop, zoals het hoort. Niet door. de bezoekers, maar door een zevental leden van het Ned. Danstheater, waarvan zich een vijftal in Fliers Nouvelles Aventures braaf in de zak liet stoppen. Die zakken kwa men ditmaal in de décorloze opvoering evenmin van de grond als Fliers bedoe lingen in dit verbrokkeld choreografisch protoplasma. Een drietal vocalisten zorgde naast de orkestklank voor reutel, geschreeuw en ander bronstig geluid. Winstpunt was, dat orkest en gers" nu volgens de bedoeling va componist Ligeti meer functioneel bij de uitvoering betrokken waren. Aan Fliers basisfout, dat deze Nouvelles Aventures met zijn Aventures één door- gecomponeerd en organisch geheel men, is helaas niets meer te verhel- Kunstenaars bezichtigden Congresgebouw (Van c kunstredactie) DEN HAAG Ongeveer vijftig kun stenaars waren vrijdagmiddag bijeen in der zalen van het Congresgebouw on „voorbezichttiging" te houden in verband met een komende tentoonstel- ling, gepaard aan de manifestatie Mini- Keukenhof van 27 maart tot en mtl april. Deze tentoonstelling zal dai dienen als een openbare verantwoordinj de door een jury gemaakte keu» de gemeentelijke kunstaankopei ter versiering van het Congresgebouw. Zoals de heer C. C. Steensma, d directeur van dit gebouw, meedeelde wai het de bedoeling dat men de gelegen heden die het gebouw voor genoemd» doeleinden biedt, in ogenschouw zot nen rekening zou kunnen houden met maten en afmetingen voot eventueel te vervaardigen werken zoali schilderijen, beeldhouwwerken, wand- reliefs, wandkleden, etc. De heer Ray Staakman, sprekende namens de Haaga afdeling van de BBK (Bond van Be dende Kunstenaars )stelde vragen o< de (e volgen procedure over aankoop bekendmaking van de adviescommissie inzake hanggelden, etc. Directeur Steens- verklaarde hier thans niet nader op te kunnen ingaan, mede omdat de heer Staakman zelf deel uitmaakt van Ook de heer A. P. S. Ponten de gemeente optrad wilde op deze kwestie niet vooruitlopen. Aan sommige uitlatingen te merken waren de meeste BBK-leden hetmet deze afwij zing niet eens, zij wilden een discussie thans echter de gelegenheid ontbrak .volgens de heer Steensma; men gekomen om een rondgang te ma- en niet om te vergaderen. Een inci dent deed zich voor toen Livinus van den Bundt, ex-directeur van de Vrije Aca demie, opstond en verklaarde de bijeen komst te verlaten „omdat hij hier niet» eer te doen had". D eaanwezigen verdeelden zich even later in drie grote groepen en gingen het gebouw op zijn expositie of versierings mogelijkheden bekijken. Tevoren hadden enkele BBK-leden pamfletten uitgedeeld waarin in scherpe bewoordingen aanval len op het Haagse cultuurbeleid gdaan worden en wethouder Wilzen van voordeling en discriminatie" beschuldigd WE AMSTERDAM (ANP) De Koepel, kerk in Amsterdam is voor 3,6 miljcJl gulden verkocht aan de Engelse wikkelingsmaatschappij Leisure Int*^ national LTD in Londen, die ook aangrenzende Persilgebouw heeft gel kocht. De Britse onderneming wil kerkl en Persilhuis slopen en op die plaabK een 30 m. hoog hotel met 300 bedden enl twee ondergrondse parkeergarages bon-I In de frontgevel zijn winkeltjes ge projecteerd en daarboven een restau rant. De Koepelkerk, die in 1884 in gebruik werd genomen, is eigendom van de hervormde gemeente va: sterdam, die reeds in 1963 besloot deze kerk te verkopen. Om het behoud van de kerk geen beschermd monument is een handtekeningenactie gevoerd De kerk moet op 1 mei opgeleverd worden. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Vertegenwoordigers van actiegroepen voor ontwikkelings werk, vocrnamelijk jongeren, hebben zaterdag in Utrecht besloten een natio nale solidariteitsbeweging op te richten. De jongerengroepen zien weinig heil in de commissie onder leiding van prins Claus, die begin december door minister Udink (ontwikkelingssamenwerking), werd ingesteld met als taak het Neder landse volk op de hoogte te brengen van het beleid op gebied van ontwikke lingswerk zoals dat door de V.N.-orga- nen wordt gevoerd en door Nederland goeddeels ondersteund. De ongeveer 50 jongeren, bijeenge roepen door het Nederlands comité voor Internationaal Jongerenwerk, besloten met krappe meerderheid op praktische redenen toch in de commissie-Claus zit ting te nemen als aan een aantal voor waarden wordt voldaan. De minderheid wilde zonder meer in de commissie. Naar het NKIJ is een uitnodiging van de commissie-Claus onderweg om als nog jongerenvertegenwoordigers aan te VOGELBESCHERMING: AMSTERDAM (ANP) De Neder landse Vereniging tot Bescherming vso Vogels in Amsterdam meent sterk tt moeten betwijfelen dat de reddingsac ties van de door de stookolie van de Amercentrale te Geertruidenberg aan getaste vogels hoezeer deze getuigen van liefde voor het «lier als individu zinvol zijn. Het aantal op deze wijze te redden vogels moet als uiterst miniem worden geschouwd. Voor de dieren, die na kortere of langere tijd, zelfs na een schijnbare revalidatie toch aan de gevolgen ster van, betekent de behandeling een deloze verlenging van het lijden, zo merkt de vereniging in een communique op. Zij stelt zich dan ook op het stand punt dat de beste hulp die aan de vogelstand in zijn geheel kan worden geboden is: het creëren van optimale broedgelegenheden op plaatsen waar dat qua ligging en andere omstandighe den mogelijk is. Deze mogelijkheden blijken in de Biesbosch aanwezig ie In het Prentenkabinet van het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt v januari tot en met 28 feburarl een tentoonstelling gehouden van teke ningen en aquarellen van Oskar Schlemmer. MOSKOU (Rcuter-AP) De auto's van twee Ame rikaanse verslaggevers in Moskou zün gisteren door een onbekende beschadigd, naar men meent als wraak voor de anti-Russische uitingen in de Verenigde Staten. Van de auto van de correspondent van de „Washington Post" waren de banden doorgestoken en de ruiten van de wagen van de correspondent van „Newsweek"' zijn ingeslagen. „Waar wachten de Amerikaanse autoriteiten op Op e entragisch einde van een van pe provocaties zo vroeg het Russische partijblad Pravda rich gisteren WRAAK VOOR ANTI- SOVJETACTIES IN VS af. In een artikel over de acties van Amerikaanse joden tegen Russische instellingen in de Verenigde Staten beschuldigt het blad Washington ervan hier aan mee te werken. Niet een terrorist heeft tot dusver terecht gestaan, hoewel hun namen goed bekend zijn bij de politie en de FBI, zo meent de Pravda. „Poli tieke straatschenders pochen openlijk op hun poli tieke onschendbaarheid. De Amerikaanse autori teiten doen er niets tegen behalve het aanbieden van hun verontschuldigingen'aldus de Pravda. In de afgelopen week hebben rich in Moskou tal va,, incidenten voorgedaan. Vrijdagavond werden twee Amerikaanse diplomaten door „verontwaardige" Russen, die hen onderhielden over „anti-Russische acties in de V.S." Zaterdag werd weer een ambassade functionaris door een groepje Russen lastig gevallen Waarnemers houden het erop, dat het van bovenaf geïnspireerde acties zijn.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 6