Vicus Oriëntis op valreep naar zege Crescendo gelijke van Zuiderkwartier DANAÏDEN BENUTTE GRETIG ZWAKKE DEKKING VAN HEKKESLUITER DEETOS BONA STARS LIEP OVER AGON MAAR HAALDE HONDERD NIET C. v. Nierop brak enkel in eerste minuten SISEO startte tegen Noordwijk te laat met tegenaanval SPORTBIJLAGE MAANDAG 11 JANUARI 1971 LEIDEN De Danaïden maakte Deetos gister middag weer eens duidelijk, dat het verblijf van de Dordtenaren in de Hoofdklasse maar van korte duur zal zijn. Zonder zelf tot hoogstaand spel te komen zegevierden de Lei denaren met niet minder dan 13-5 over Deetos, dat daardoor nog steeds hekkesluiter is. De blauw-witten speelden opnieuw met Filemon, die reeds na 1 minuut Casper van Nierop wegens een enkelblessure moest vervangen. Wim Brugman en moment belangrijker. Deetos speelde beslist niet slecht, maar voerde de acties in een te laag tempo uit. Bovendien werd de gevaarlijke Aard Schalk goed in bedwang gehouden door Van Unen, die na een treffer van Van Zwienen een vier meter worp liet lig gen. Wederom schoot Hordijk een straf- worp ln voor de gasten, waardoor de strijd weer geheel open was. Via een fraaie doorbraak van Wim Brugman leidde De Danaïden met het ingaan van de rust tooh weer, zij het met het kleinst mogelijke verschil (4-3). Na de her vatting was het snel gebeurd met de (Dordtse) koopman. Nadat Nieske Bergsma voor Marian Nap in het veld was gekomen, speelde een stuk beter spelend De Danaïden zich naar de be slissende voorsprong. Een schot vanaf de zijlijn van Filemon betekende 5-8, waarna Sander van Unen met een fraaie doorbraak de marge tot drie punten grootte. Hordijk miste vanaf de vier meter-stip voor de gasten, waarna de Leidse formatie in zes minuten tijds een voorsprong van 6 punten zou opbouwen. Twee gave treffers van Erik Filemon zorgden voor een 9-3 stand, die de be zoekers duidelijk deed ontmoedigen. In de 17e minuut kon Cobi Boogers, die nogal eens verwarring stichtte in de Leidse defensie, eindelijk de korf vin den, maar aan de andere kant kreeg Gerard Nap, steeds meer ruimte van zijn tegenstander, waarvan hij maar al te gretig gebruik maakte (10-4). Aard Schalk haalde op tot 10-5, waarmee de weinig imponerende Deetos-ploeg haar kruit verschoten had. Ook De Danaïden geloofde het min of meer, al werden er tussen de bedrijven door nog drie goals gescoord. Wim Brugman, Gerard Nap en Cis ka Peters schroefden de score op tot 13-5, waarmee ook het eindsignaal van de vlot strafworpen uitdelende ar biter Neef werd gehaald. Vicus OrientisKVS Vicus heeft het in de strijd tegen het ln de onderste regionen verkerende KVS uit Schevenlngen enorm moeilijk gehad. Pas in de slotfase konden de Leidse Houtbewoners langszij komen, om ten slotte van de veroverde 2 punten voor sprong 1 over te houden (8-7). Deson danks speelde de Leidse ploeg een goede wedstrijd en verdiende de benauwde zege ten volle. KVS was zoals altijd tot het einde vol vechtlust en beschikte za terdagmiddag over een zuiver schot. Na een gemiste strafworp was het in de 8e minuut wel raak en via een doel treffend afstandschot namen de gasten een verrassende 0-2 voorsprong, waarna Bram Westbroek een opgelegde kans miste. Even later herstelde deze speler zijn fout, maar cok KVS had snei succes (1-3). Geheel volgens het spelbeeld ging de rust met gelijke stand in. Treffers van Nandi van Helden (strafworp) en Diet Wolters zorgden voor een 3-3 score. Na de hervatting duurde het tot de 9e en de 10e minuut alvorens de be zoekers opnieuw twee punten voorsprong namen (3-5), Vicus behield echter het beste van het spel en kwam sterk terug. Een strafworp van Dik Onderwater be tekende 4-5 en halverwege de 2e helft zorgde Lenie Niessing voor 5-5. Het bleef enorm spannend en 7 minuten voor het einde namen de Scheveningers andermaal de leiding (5-6). Via een dubieuze strafworp, benut door Bram Westbroek kwam Vicus weer op gelijke hoogte, waarna opnieuw het duo Diet Wolters en Nandy van Helden voor de laatste Vicus-treffers van het tweede half uur zorgden (8-6). KVS probeerde nog van alles, maar kwam niet verder dan 8-7 via een strafworp. Een gelijk spel was overigens tegen de verhouding ta geweest. Ready—Fluks Na een keihard gevecht heeft Fluks zoals verwacht mocht worden bedde punten in Den Haag moeten laten. Ten tweede male toonde Ready zich in deze miorocompetitie de sterkste. Vooral in de tweede helft had Fluks met pech te kampen, waardoor een toch wel verdiend gelijkspel aan de Leidse neus voorbij ging. Het begin was voor de thuisclub, die na een kleine 3 minuten reeds met 2-0 leidden. Via 3-0 na eeai kwartier, kwam Fluks sterk terug, nadat Piet de Haas wegens een enkelblessure ver vangen was door broer Co, Frans de Haas zorgde voor 3-1, waarna treffers van Wim Niessing, die zeer produktief was, 3-3 bewerkstelligden. Toch ging Fhiks met een kleine achterstand aan de 2e helft beginnen, waarin Ready al vlot naar 5-3 uitliep. Na 10 minuten keerden de kansen weer toen Evert Marian Nap, die later weer vervangen zou worden, waren weer van de partij. Het werd geen hoogstaan de wedstrijd, daar speelden de ploegen vooral in de eerste helft te nerveus voor. Deetos kwam aanvan kelijk zelfs tot betere combinaties dan De Danaï den, die een kwartiertje in de 2e helft nodig hadden om de beslissende voorsprong te nemen. Ook Deetos maakte de grote fout Gerard Nap veel te veel schietkansen weg te geven. De captain van de Wim Brugman, met in zjjn nabijheid Marianne Nap, symboliseert het gemak De Danaïden over Deetos walste. Duidelijk treedt hij als winnaar uit dit duel. Oom 5-4 liet aantekenen en-toen Wim Niessing voor 5-5 liet wisselen, was de kans op een puntenverdeling weer wezig. Helaas kon Fluks hetzelfde staal tje niet meer herhalen, toen Ready nieuw twee punten afstand nam (7-5) Verder dan een treffer van Wim Nies sing kwam Fluks namelijk niet, omdat Ready in de slotfase er in slaagde het produktieve Fluks aanvalskwairtet voor de korf weg te halen (8-6). OWO—Pernix Had Pernlx afgelopen woensdag weinig moeite met een zwak OWO, thuisspelend bleek OWO tot beter prestaties in staat. Kees de Rooy opende met de eerste de beste aanval de score, waarna een doorbraak aan de overzijde 1-1 beteken de. Flip v. d. Kooy bezorgde zijn ploeg wederom de leiding, die de thuisclub weer kon wegwerken (2-2). Via een treffer van Jacob Bakker ging Pernix met een magere 3-2 voorsprong aan de tweede helft beginnen, die nog maar net enkele minuten oud was toen de gelijkmaker weer op het scorebord stond (3-3). Daarna nam Pernix een overwicht, wat resulteerde in de beslissende voor sprong. Fred Breedveld had met twee afstandschoten succes, waarna Jacob Bakker even later voor de helft het voorbeeld van zijn ploeggenoot volgde (3-6). Een treffer van de gastheren kon Pernix niet meer verontrusten, temeer daar Breedveld weer voor drie punten verschil zorgde (4-7). In de resterende tijd kwamen beide ploegen niet meer tot doeltreffende acties, zodat het bij 4-7 bleef. CrescendoZuiderkwartier Crescendo, dat als duidelijke underdog in het duel met stadgenote Zuiderkwar tier startte, haalde een knap staaltje uit door het nog zonder puntenverlies zijnde Zuiderkwartier verdiend een pun tenverdeling af te dwingen. Zuiderkwar tier begon goed en nam door Rob den Hertog, die naarmate de wedstrijd vor derde steeds verder afzakte, een 1-0 voorsprong. Een strafworp van Piet l'Amie, de invaller die voor de meeste Crescendo doelpunten zorgdraagt, be tekende 1-1, waarna Oarla de Kreek Zuiderkwartier in de 9e minuut weder- de leiding bezorgde (1-2). Nog in dezelfde minuut was de balans weer in evenwicht, toen Frans Cornelissen van inschoot (2-2). Ook op het derde ZKW-doelpunt van Toos van Es had Crescendo nog in dezelfde minuut het antwoord klaar. Na goed werk van Ouwerkerk schoot Piet l'Amie met het mooiste doelpunt van de wedstrijd 3-3 in. Na 14 minuten had Zuiderkwartier, dat o.i. nerveus speelde, weer succes via Frits v. d. Riet, waarbij het in de eerste helft bleef, temeer daar Van Daim Zuiderkwartier tot twee maal toe een strafworp miste. Na de hervatting leek ZKW de beslissing te gaan force ren, toen de snel startende Jim van Daim zijn tegenstander het nakijken gaf (3-5). Het liep echter anders, voor al omdat Den Hertog in de blauw-gele aanval weinig goede dingen deed. Een goede Crescendo-verdediging voltooide de malaise bij Zuiderkwartier. Het was dan ook geheel volgens de verhouding dat Ton Ouwerkerk en Joke Schouten 5 minuten voor tijd voor een 5-5 stand zorgden. Vooral Piet l'Amie had weinig geluk met zijn schoten. Zuiderkwartier, dat te vroeg op balbezit ging spelen, kreeg nog een kans toen Jim van Daim twee minuten voor tijd 5-6 op het score bord bracht. Crescendo kreeg nog in de zelfde minuut waar het volledig recht op had, toen Lenie Kok een vrije worp op de juiste wijze afrondde. Het bleef bij 6-6, hetgeen voor Crescendo een uit stekende prestatie was en Zuiderkwar tier stof tot nadenken zal geven met dubbelwedstrijd tegen Fortuna de lijst aanvoerder in het vooruitzicht. FortunaOns Eiland Ons Eiland ia eervol ten onder gegaan tegen koploper Fortuna, dat zich pas in de slotfase naar een nog ruim uitge- Leidse Hoofdklasser benutte er „slechts" vier van. Bovendien ontbrak bij Deetos de grote man John Boogers, die redelijk vervangen werd door Brandt. Na 4 minuten trof Grerard Nap voor het eerst de roos, welke treffer vlot beantwoord werd door een benutte strafworp van Ton Hordijk. Wim Brugman moest het door het wegvallen van Van Nierop pro beren met Brik Filemon, hetgeen in de eerste helft nog niet zo best lukte. Met twee verre schoten had Brugman echter meer succes en dat was op dat vallen zege van 9-5 kon spelen Ons Eiland keek na 10 minuten al tegen een 3-0» achterstand aan, waar Nan Deege naars na een kwartier pas iets aan kon doen (3-1). Door Wim Nijenhuis kwa men onze stadgenoten weer binnen be reik (3-2), maar een doorbraak aan de andere kant betekende echter toch een 4-2 ruststand. Na de hervatting leek i Ons Eiland voor een verrassing te gaan I zorgen. Nan Deegenaars zorgde na 4 minuten al voor 4-3. waarna de thuis- club na 9 minuten toch weer de marge I herstelde (5-3). Binnen twee minuten j kwam de Leidse ploeg op gelijke hoogte toen Julia Smits een doorbraak afrond de en Wim Nijenhuis een strafworp benutte (5-5). In de 20e minuut leidde een zesde Delftse treffer de produktieve laatste periode van de thuisclub in. Ons Eiland dat voor de korf niet gevaarlijk i kon worden doordat het een afwerker i miste, werd weggespeeld. TOP—HPV Top kwam niet tot een zege tegen een fors en bikkelhard spelend HPV, dat met 5-3 zegevierde over de Saasenhet- mers. Top begon goed en opende de score via Ce es Zuurmond, die een ver- dedigingsfout goed afstrafte (1-0). Een doorbraak aan de andere kant beteken de de eerste treffer voor de gasten, die toch weer tegen een achterstand moesten aankijken, toen Henny Kuhn voor 2-1 zorgde. Even later had dezelfde speler opnieuw succes, waarna de bezoekers j sterk terugkwamen. Er werd dan ook gerust met 3-3. Na de hervatting bleek, dat de gemoederen nauwelijks afgekoeld waren. De strijd werd steeds harder en in het verloop van de tweede helft moest Top terrein prijsgeven (3-5). In de slot fase was er nauwelijks nog sprake van korfbal. Top miste drie strafworpen en de gasten twee. Het einde kwam dan ook met 3-5, waarna na afloop een ern stig incident het toch al harde gevecht geheel overschaduwde. HP V-coach Van Wijngaarden, die amateurkampioen boksen is, moest zijn woede waarschijn lijk afreageren en deed dat op een bij zonder schrikbarende manier. Met een enorme stomp in de maag sloeg hij Top- speler Segaar voor een half uur bewus teloos. Dit weinig sportieve gebeuren zal door het bestuur van Top gemeld worden aan het Bondsbestuur. Bona Stars neemt verder afstand duidelijke cijfers verloor. IjsvogelsFIKS Fiks behaalde opnieuw een ruime zege. Een pover spelend Ijsvogels werd naar een 7-1 nederlaag gespeeld, zodat de vakwisseling aangebracht door trainer Arnholts de nodige resultaten reeds op leverde. Het voor het merendeel aan wezige Oegstgeeste publiek zag Fiks een 1-0 achterstand omzetten in een 1-2 stand, Ih de tweede dertig minuten kon de thuisclub Fiks geen duimbreedte meer in de weg leggen. Treffers van gebroeders Fred en Ruud de Gruil, Trie- neke Pauw, Jack van Berkum, Nico den Hollander en Marjan Huizing, die haar comeback vierde na een lar^durige blessure, bezegelden het lot van de Haagse ploeg. Uitslag 1-7. eaaBBEEEssy LEIDEN Bona Stars heeft zaterdagavond een stukje goodwill verspeeld tegenover het Leidse publiek. Opnieuw verzbirijden de pupillen van coach Toth de score boven de 100 punten té tillen. Tegen het Amsterdamse Agon, een van de meest serieuze degradatie-kandidaten werd het tenslotte 94-68. De eerste verrassing viel al voor de wed strijd, toen bleek dat pivot Pieter van Tuyll buiten de basisopstelling was gelaten en Jaap Maassen zijn plaats innam. Verdedigend was dit geen verzwakking, want ook Bona Stars ging nu iets beter draaien en via snelle breaks van Harry Stol en Ben van Cleef werd de score opgevoerd tot 2011. In de 13e minuut kwam dan eindelijk de zo vurig verlangde wissel: Jaap Maassen liep zijn vierde p op en werd vervangen door Pieter van Tuyll. Maar ook hij kon niet in zijn normale spel komen en kwam in de eerste helft slechts tot 6 punten, waarvan 2 uit een schitterende dunk na goed aangeven van Ruysenaars, die zelf tot 12 punten kwam voor de rust en zijn vrije worpen erg goed benutte. Na de eerste 20 mi nuten had Bona Stars slechts een voor sprong van 6 punten: 3933. De tweede helft werd voor het publiek iets aantrekkelijker; niet dat er hoog staand basketbal gespeeld werd, maar Bona Stars liet nu in elk geval het klas se verschil zien en liep binnen 6 minuten uit tot 5738 en velde daarmee defini tief het vonnis over Agon. Er werd nu van beide kanten wat feller gespeeld en de persoonlijke fouten waren niet van de lucht. De bank op Niet minder dan 6 spelers voortijdig het terrein verlaten, bij Agon liep eerst Jan van Wijk zijn 5e p en in de 13e minuut moest bij Bona Stars Paul Ruysenaars de bank op gaan zoe ken. Zijn vervanger Jaap Maassen werd echter na 25 seconden ook gedis kwalificeerd, direkt gevolgd door de Amsterdammer Joost Blom. Het vuur was er, na het verdwijnen van Paul Ruysenaars, bij de oranje-hemden een beetje uit; en al kwamen Peter de Jong en een voortreffelijk spelend Har ry Stol nog wel tot goede acties, het ge scandeerde hon-derd, hon-derd geroep van het publiek mocht niet baten. Voor de tweede maal dit seizoen waren Van Cleef c.s. evenals tegen SVE op de drempel van de honderd blijven steken: 9468. Veel verrassingen hebben zich niet voorgedaan. Flamingo's versloeg in Groningen Donar en Rotterdam-Zuid bleef met 8066 de baas over Fiat Stars, hetgeen voor de Amsterdammers de derde nederlaag in successie bete- Beste duiven bij Oude Blauwband LISSE Postdulvenhouders van de „Oude Blauwband" houden tot en met hedenavond 10 uur een postduiventen- toonstelling In gebouw Rehoboth aan de Achterweg. Er waren 316 beste Inzendingen voor de keuring. Na een moeilijke keuze was de uitslag van de keuring als volgt: Kampioen van de tentoonstelling de heer Th. van der Ploeg gevolgd door B. Roodenburg, ter wijl 3e werd de heer G. Doeswljk. Verder waren er de volgende uitslagen: mooiste en oude doffer: Th. van der Ploeg; mooiste oude duivln G. Doeswijk; mooiste jonge doffer Th. van der Ploeg, mooiste jonge duivin J. van Dijk. De mooiste duif van de gehele tentoonstel ling was van de heer Th. van der Ploeg (doffer). Er waren ook series van 4 vogels ingezonden, uitslag: 1 Th. van der Ploeg, met 369 punten; de heer G. Doeswijk zat hem op de hielen met 368 punten, terwijl B. Roodenburg het ook tot 368 punten wist te brengen. Vanavond wordt de grote verlotings uitslag bekend gemaakt, waarvoor zeer waardevolle prijzen beschikbaar zijn. Klaas Menger (Noordwijk) Adrichem (Siseo) kijken aandachtig toe hoe Frans i Slseo-voorwaarts Alexander Montanus (midden) verwerkt. NOORDWIJK Siseo en Noordwijk ontmoeten elkaar veelal meer dan de twee keren, die een competitie nu een maal voorschrijft. De twee clubs onder houden goede contacten en dat culmi neerde zaterdag in een vriendschappelijk treffen in de Noordwijkse sporthal. Vorig jaar werd al vele keren op het scherp van de snede gestreden in de Groenoordhal; dit jaar beperkte het con tact zich tot een gezamenlijk optreden op de selectiewedstrijden voor de natio nale kampioenschappen, waar Noord- wijk het tot een kwartfinaleplaats De wedstrijd van zaterdag bracht bij wijle uitstekend zaalhockey, de term „vriendschappelijk" danig misstond. Jacques Gerris rondde na enkele momenten reeds een Siseo- offensief af met het steenhard benutten van een strafcorner, waarna Alexander Morzer Bruyns op dezelfde manier de score weer in evenwicht bracht. Na de hervatting bracht Frits Voermans en Dolf Joustra Noordwijk op winst. Een laat ingezette massa aanval van de Lei- denaren brak op de Noordwijkse defen sie Voermans-Menger en invaller-keeper Frans van Egmond, die, behoudens een briljante strafcorner-actie van Gerris, verder zijn doel met veel bravoure schoon hield. zonder Van Tuyll hadden de Bona Stars een lengte c wicht op Agon, dat in Joost Blom (1.96) en Bob Plantingal (1.94) zijn langste mensen had. Aanvallend had juistl Pieter, die later de rebound zou beheersen, veel aanvallen 1 doeltreffend kunnen afronden. Agon had vrij veel me met de -pressing verdediging van Bona Stars, maar kwam toch in de 4e minuut verrassend met 7-8 voor. Maassen en Ruysenaars maakten echter een eind aan elke Amster damse illusie en brachten Bona Stars weer aan de gunstige kant van de score: 10-8. Scores Bona Stars: Paul Ruysenaars 24 (11-13), Pieter van Tuyll 22 (6-16). Ben van Cleef 17 (98), Harry Stol 16 (8-8), Peter de Jong 12 (2-10), Jaap Maassen 3 3-0 Scores Agon: Kurt Lagerwey 23 (11- 12). Jan van Wijk 14 (8-6). Rob Tuin 10 (4-6), Dick Rengers 6 (2-4), Bob Plantinga 6 (5-lj, Bert de Ronde 6 (1-5), Joost Blom 2 (2-0), Piet Veen- boer 1 (0-1). Dames Het Dortse Rowic heeft het damesteam van Bona Stars niet kunnen inspireren tot een grootse prestatie, daarvoor had de Dortse ploeg te weinig inhoud en bood het hoegenaamd geen tegenstand van betekenis. Onder leiding van de nieuwe coach P. Kleiss wisten de Leidse dames elkaar in fraaie combinaties goed te vinden, alleen het afmaken van de aanvallen Het vaak te wensen over. De combinaties werden weieens te ver door-gevoerd, het afstandsschot was slecht verzorgd en de verrassende per soonlijke acties bleven achterwege. Toch had Rowic niets in te brengen, via de 238 ruststand vergrootten de Stars dames regelmatig hun voorsprong die ten slotte opliep tot 4419, wat de eindstand werd. Scores: Joke Zandber gen 17, Lieve Mortelmans 9, Mieke Zandbergen 8, Regina Kleiss en Ger- trud van der Zon 4, Jos Valk 2. Het reserveteam van Bona Stars heeft tegen Essor 2 voor een absoluut score record gezorgd. Met maar liefst 262 46 werd het arme Essor van het veld geveegd. Tot nu toe stond het record sinds 1962 op naam van Blue Stars met 171, sinds vorig jaar op naam van Lyons, dat met 18153 van Bambinos won. Met de rust had Bona Stars al een voorsprong van 12225. De overwegend jeugdige Essor-spelers zagen het op het laatst helemaal niet meer en konden geen bal meer goed afgeven. Coach H. Stol bleef zijn mannen aanvuren met als resultaat de 26246 overwinning. Scores: Rob Wallaart 54, Cees van Diest 46, André de Jong 42, Aad van Slingerland 36, Sjaak van Berge Hene gouwen 28, Henk van Haasteren 30, Wim Stol 16, Elco Rosario 10. Essor Essor heeft in de uitwedstrijd tegen Midland weer aan het kortste eind ge trokken, thuis werd een kleine, eer volle nederlaag geleden en nu met Chris Verhoeks in de gelederen was er de ver wachting dat de eerste overwinning binnen bereik lag. De wedstrijd pakte echter geheel anders uit. De eerste helft kon Essor Midland nog aardig volgen, al liep Midland regelmatig uit naar de 3924 ruststand. Na de hervatting was liet. snel bekeken. Ondanks het enorm goede spel van Chris Verhoeks, eigenlijk de enige Leid se speler die op dit niveau goed mee kan draalen hij scoorde maar liefst 86 punten liep Midland steeds verder uit. De Leidse spelers voerden hun op drachten slecht uit en de meesten be schikten over weinig moreel. Daarvoor kon Midland, dat overigens thuis ster ker speelt dan uit, de 9153 overwin ning behalen. Uitslagen: Bona Stars D3-Te Werve 1' 31—16; Bona Stars Ö-LUSV S 8140.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14