Teruglopende prijzen Bankdisconto in VS omlaag Resultaten Schokbeton plm. gelijk Verlies KNTU groter dan verwacht BTW-ivee in België AMSTERDAM, 8 januari (ANP). Na een wat gemakkelijker opening zijn de koersen van de internationale fondsen vrijdagmorgen verder teruggezakt door toenemend aanbod. Zo begon AKZO vrij- WASHINGTON (Reuter). Van de twaalf banken in de Verenigde Stalen die zijn aangesloten bij de Federal Reserve Board (hef. centrale banken- AMSTERDAM (A.N.P.). De resul- koers van 100 pet. De looptijd is ten hoogste 30 jaar. De stortingsdatum is bepaald op 1 februari. Aflossing kan geschieden m.i.v. 1 februai-i 1977 in 25 gelijke jaarlijkse termijnen. Vervroegde aflossing is toegestaan m.i.v. 1 februari 1981, van 1981 t.e.m. 1985 a 101 pet en daarna a pari. Notering ter beurze van voor repte en .afschrijvingen een klein staan reorganisatiekosten tot een be langrijk hoger bedrag. Deze kunnen uit de daarvoor gevormde reserves woi'den bestreden. Onveranderd interim Bols meegedeeld op de algemene aandeel houdersvergadering van de vennootschap in Delfgauw. Het dividend over het bóekjaar 1969-1970 werd bepaald op 15 1/3 procent (v. j. 12 pet), naar keuze van de aandeelhouders geheel irx con tanten of 12 procent in contanten en 3 1/3 procent in aandelen. In het boek jaar werd een winst behaald van 1,3 miljoen (v. j. 0,9). Van de geldomzet van f 23 miljoen had rond vijftig pi-ocent betrekking op de export, waarbij West- Duitsland als nummer één op de rang- 79.70. Unilever zakte na een tachtig cent lagere opening op 90 terug tot 89,30 en Kon, Olie brokkelde af tot 142.50 (min f 2,10). Philips was circa 0,20 lager op 46,30. Alleen Hoogovens kon bijna 1 oplopen tot 76. KLM trok iets aan tot 164.90. Mammoetbank ABN was na de vaste stemming van de laatste dagen fors in reactie. De openingskoers werd 6 terug Federal Reserve zei dat de maatregel laging van de lentetarieven voor le ningen op korte termijn. De banken, die hun disconto vei'lagen, zijn Federal Reserve- Banks of Boston. New York, Philadelphia, Cleveland. Richmond. Chi cago. St.-Louis, Minneapolis, Kansas City en San Francisco. dreeht zijn over 1970 ongeveer gelijk geweest als in het voorgaande jaar. De loonexplosies zijn opgevangen door een stijging van de omzet tot „ver boven de zestig miljoen gulden", zo is op een buitengewone vergadering bekendge maakt. De bmzet over 1969 .was ruim vierenvijftig miljoen gulden. Voorts werd medegedeeld, dat de orderportefeuille HENGELO (ANP) Het verlies van de Koninklijke Nederlandse Textiel ninklijke distilleeidoi-ijen erven Lucas Bols zal over 1970 een onveranderd interimdividend van f 1 per aandeel van f 10 uitkeren. In aansluiting op het tussentijdse bericht van september 1970 deelt de raad van bestuur verder mede dat de verkopen in het voor de bedrij ven vaix Bols zo belangrijke laatste k\yartaal een niet onaanzienlijke stij ging t.o.v. 1969 te zien hebben gegeven. gedraaid tot 245. Amrobank was 0,80 lager op 55,50. In de scheepvaarthoek was Scheepvaart Unie vast op 84,90, een winst van circa 2,50, maar Van Omme ren moest 3 Ys punt prijsgeven op 285%. De andere waarden in deze rubriek. waren prijshoudend. Cultures waren weinig veranderd. Heineken moest circa 0,80 prijsgeven op 194.60. In de Rijksakademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam wordt op vrijdag 15 januari de tentoonstelling I?rojek- Meteoor neemt Gouds betonbedrijf over DE STEEG (ANP) NV Betonfa" briek De Meteoor zal haar produktieca- paciteit uitbreiden door .verneming van NV betonindustrie b.i.z. Gouda, waar thans zestig personen werkzaam zijn. Over deze overneming, die in contan ten zal geschieden, is met alle aandeel- Ziekenhuislening van 9 procent AMSTERDAM (ANP) Op maandag 18 januari is er gelegenheid in te schrijven op een 9 pet obligatielening ten laste van „Nederlandse Hervox-mde Diaconesseninrichting" te Meppel, zo deelt een syndicaat onder leiding van Nedei-landse Middenstandsbank NV me verwacht, aldus een bericht aan aan deelhouders. Dc ongunstige marktver houdingen waren dc voornaamste oor zaak van de afwijking van de prognose, zo meent het bestuur. De reorganisatie van het concern heeft nu voor een groot deel 'jn beslag gekregen. Het bestuur koestert voor 1971 dan ook betei'e verwachtingen. Door de afstoting van concerndeelne mingen en vastgoed die in 1970 op gang kwam. is in 1971 een verbetering van de financiële toestand te vei-wachten verlopen jaar kan wox-den terugge- Sanders Behang: resultaten zijn bevredigend DELFGAUW (AN.P.). De directie van de N.V. fabriek van behangsel BRUSSEL Twee artsenorganisaties en een nationale middenstandsorganisa tie steunden gisteren de Belgische apo thekers in hun protest tegen de 5 frank BTW op het gereedmaken van recepten. Deze BTW berekend op de totale kosten van de bereidingen moet echter worden betaald door klanten, die elk slechts een derde van die bereidingen betalen; de rest wordt door het ziekenfonds be taald, Dit betekent een feitelijke prijs stijging met 20 procent iets wat de apothekers onverantwoordelijk vinden. De mogelijkheden rond de vijf frank apothekers-BTW betekent het eerste tie Px-ojekt geopend, een groepspre- senlatie van de faculteit visuele com- houders van B.I.Z. Gouda overeenstem ming bereikt, zo deelt De Meteoor me de. de. Het wordt, een lening ad f 7 min in coupures van f 1000 tegen een uitgifte- Gesteld moet worden, aldus het con- eernbestuur. dat 1970 een zeer slecht jaar was. De exploitatie zal niettemin papier Gebr. Sanders acht de bereikte resultaten in het lopende boekjaar 1970- 1971 bevredigend. Dit is gistermiddag conflict met de nieuwe belastingsvoi-m die de regering in Bi-ussel krijgt op te

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11