MERDAY MORN Leidse rock-formatie moet het gaan „maken1 if n 1958: het jaar van The Everly's LEIDEN Leiden heeft zijn eerste grote rock-forniatle: „Merflay Morn", hetgeen zoiets moet betekenen als een rijzende zon. M er day Morn moet het in do komende maanden helemaal gaan „maken". Na een half jaar speuren zijn in Lei den. Leiderdorp, Voorschoten en Roe lof arendsveen acht beste muzikanten gevonden, die zich gezamenlijk wier pen op de lang niet gemakkelijke Blood Sweat and Tears en Chicago- materle. Thans, na enkele weken stug repeteren staat men dan voor het eerste optreden, dat as. zaterdag plaats zal vinden in het Cultureel Centrum te Voorschoten. 'De groep bestaat uit: Willem Specken (zang, afro-percusslon), Luuk Nagte- gaal (slagwerk), Leo van Berkel (piano), Coen Weesjes (altsax). Ton Kloet (trombone, trompet), Han Smit (trompet), Frans Zaalberg (gitaar, bas) en Lex Hakker (gitaar). Enkele lieden van deze acht mans- formatie genoten In het verleden reedf een zeer goede muzikale scholing, zodat we erg benieuwd zijn naar het eerste optreden. We zullen er nog MERDAY MORN „Jeudaentiment" is een nieuwe serie artikelen in de rubriek „Ook Voor Jou", waarin we van jaar tot jaar de pop van weleer onder de loep gaan nemen. We beginnen in 1958. omdat in dit jaar in Engeland en de Staten de herrie pas goed losbrak. Ook zul len we regelmatig terugblikken in de hitparades van die jaren, waarop platen voorkwamen, die velen van ons zieh nog wel zullen herinneren. 1958. Was liet jaar waarin met name The Everly Brothers furore maakten. In dat jaar kregen zij drie gouden platen uitgereikt voor resp. ..Wake up, little Suzie". „All I have to do is dream" en ..Bird Dog". Don en Phil Everly werden In Brow nie (Kentuckie) geboren. Vader en moeder vormden een bekend country- duo in die jaren. De twee zoons wa- ren dug al voorbestemd om artiest te worden. Op resp. 6- en 8-jarige leef tijd stonden zy al voor de radio- microfoon. Tien jaar later begon hun bliksemcarrière met „Bye bye love" Anno 1971 zijn hun platen nog ln Een andere grote naam uit die tyd was Ricky Nelson, die al vroeg in de showbusiness vertoefde door zijn op treden in een destijds populaire Ame rikaanse tv-serle. „Poor little fool" werd een van zijn grootste hits, ook in Nederland, dat toen al aktief mee leefde met het internationale hit wezen. Platen van o.a. Buddy Holly vlogen met duizenden over de toon banken. Deels nog op grote (breek bare) 78-toeren platen, maar deels ook al op de onbreekbare singeltjes, die toen drie piek en veertig centen kostten. De Nederlandse hitparade anno 1958 zag er als volgt uit: 1. Bird Dog - Everly Brothers. 2. Poor Little fool - Ricky Nelson. 3. Volare - Dominlco Modugnp. 4. Little Star - Elegants. 5. Just a dream - Jimmy Clanton. 6. Great balls of fire - Jerry Lee 7. Devoted to you - Everly Brothers. 8. Wake up little Suzie - Everly Brothers. 9. Come prima - Tony Dallara. 10 Diana - Paul Anka

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3