Willebrord Nieuwenhuis van New York naar Rome In 1963 op goed geluk naar Amerika ;Mag ik eff e ademhale getipte carnavalshit De film van vanavond RADIO VANAVOND RADIO MORGEN „Andere jazz*' klinkt in Gemeentemuseum RONO 25 jaar PAGINA 2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 JANUARI 19, Problemen aan Nieuwe Uitleg /"\P het ministerie voor Onderwijs aan de Nieuwe Uitleg ls de nieuwjaars toespraak van de hoogste ambtenaar, secretaris-generaal mr. Van Wolf eren, geen koffiepraatje geworden. De heer Van Wolferen heefi een paar problemen aangesneden van zo'n gewicht, dat stevig voorberaad met zijn minister en staats secretaris aangenomen mag worden: het gebrek aan mogelijkheden tot echte werk planning op het departement en de voordelen van verplaatsing van dr. de partement uit Den Haag naar Zoetermeer. De kwesties, die mr. Vnr. Wolferen hier aansneed, zijn problemen en dat het ern stige problemen zijn, mag niemand ont kennen. Blijft de vraag of de analyse van de secretaris-generaal .vel helemaal juist is en of hii de oplossing in een goede richting zoakt. Ruimtegebrek ÜEIT is, dat het departement van On- derwijs oaroerd gehuisvest is en dat de verdeling van het werk over meer dan twintig gebouwen tempo en kwaliteit van het werk niet ten goede komt. Feit is ook, dat het personeelstekort momen teel moeilijk ongedaan kan worden ge maakt, omdat ook in Den Haag de ar beidsmarkt onder hoogspanning staat- Maar hoost mr. Van Wolferen wat de personeelswerving betreft in Zoetermeer rit de brand te worden geholpen? Wan- near de samenwerking in agglomeratie- verband goed gaat lopen en dat is om verschillende redenen een eerste noodzaak zullen de huisvestingsm.(ge lijkheden voor ambtenaren die in Zoeter meer werken daar beter noch slechter zijn dan voor ambtenaren wier bureau I in Den Haag blijft staan Op korte ter- 1 I rrijn zien we in de suggestie van de j secretaris-generaal dan ook niet zo heel veel perspec:ief. Wat er in de verdere j toekomst te wachten staat, hangt hele- maal ervan cf, hoe de arbeidsmarkt zich gaat ontwikkelen. De ruimte'ijke problemen van het de partement zeif zouden in Zoetermee' on getwijfeld sneller op te lossen zijn. Maar wanneer mr. Van Wolferen terzake ver wijten tot het Hiagse gemeentebes'uur richt, moet hij tegelijkertijd de rijks overheid aansprakelijk stellen. Ook bi- staat nog de mogelijkheid dal mr. Ven Wolferen zich wil scharen onder perso nen en instanties (o.a Tweede Kamer), die momenteel in Den Haag sta dringen om een betere huisvesting Dan zou dus zijn vingerwijzing Zoetermcpr- waarts vooral als een tactische zet moe ten worden uitgelegd. Wetgeving maakte over de taakuitvoering op Onder wijs. Hij vindt de opbouw en werkwijze van zijn departement niet berekend op de eisen van deze tijd. Er moet te veel ge daan worden op routine, er heerst een klimaat van overbodig perfectionisme en er kan te weinig over een echt beleid gedacht worden. Direct vollen we de secretaris-generaal bij wanneer hij pleit voor meer efficiency bij de we:geving; dan komen e<- wellicht ook mensen vrij voor belangrijker werk. Maar of 'Je braintrust voor het onderwijs een ambtelijke zaak moet worden, Ls o.i. een andere kwestie. Wij denken veeleer aan een soort orgaan zoals de S.E.R. is op sociaal-economisch terrein, een in stantie, die ook los staat van het departe mentaal apparaat op Sociale en Econo mische Zaken. In zo'n richting kan mr. Van Wolferen voor de onderwijsplanning ook het best gaan denken. Sombere Schüttenhelm 117IE ervan houdt te lachen als een boer die kiespijn heeft, kan in Ne derland begin 1971 nog wel even vooruit. Gooide maandag de directeur-generaal van de P.T.T. een baksteen met zijn pro fetie van drastische prijsverhogingen, een dag later kondigt NOS-voorzitter Schüt tenhelm met een voor zijn doen somber gezicht aan, dat „op niet al te lange ter mijn" de Nederlandse kijkers en luis teraars aan een verdere verhoging van de omroep-bijdrage zullen moeten gelo- Weliswaar loopt van het personeel niemand gevaar, maar dreigende finan ciële moeilijkheden verhinderen pro gramuitbreiding en programverbetering, onder meer door vertraging van de studionieuwbouw. Wil de N.O.S. haar expansiestreven trouw blijven, dan zul len „tot 1980" verscheidene honderden miljoenen guldens beschikbaar moeten komen. En dan te bedenken dat een kleine economische recessie ook al re latief of absoluut de inkomsten van de reclamegelden kan doen dalen. De belangen van kijkers ën luisteraars liggen mr. Schüttenhelm na aan het hart. Wat zouden we anders mogen verwach- veelzuilige Hilversum ten? Hoewel hij tussen neu: door soms beaamt dat het omroepstelsel de nering in duur maakt, pleit hij niet voc door minder pluriformiteit. Als topman van een apparaat dat staat of valt met de kwaliteit van de onderlinge verhou dingen, geeft hij ook in dit opzicht zijn verklaring de kleur die niemand aggres- sief zal maken. Maar kunnen de honderden miljoenen die de N.O.S.-voorzitter vraagt, nu maar losgemaakt worden uit de urgentiesche ma's die overal worden opgesteld om te bepalen wat tussen 1970 en 1980 voor het welzijn van de burgers en voor het vervullen van een morele plicht aan achtergebleven medemensen in de wereld noodzakelijk is? Het gaat niet op dit niet terzake te noemen, omdat niet de overheid maar de consument het gewenste meerbedrag opbrengen moet. Want het geld moet ko men uit het nationaal inkomen en een bestemming qua urgentie moet vanuit dit inkomen geschieden. Zomin als des tijds drs. Bogaers' bouwbeleid is het „expansie-pluriform ether-beleid" van mr. Schüttenhelm hier los van te maken. Wanneer opera in Amsterdam? UTRECHT (ANP) De bij het NW aangesloten Algemene Nederlands Orga nisatie van Uitvoerende Kunstenaars heeft de gemeenteraad van Amsterdam met de meeste klem verzocht te vevor- deren, dat ten spoedigste een raadsbe sluit tot stand komt om tot de bouw van het muziektheater voor de Nederlandse Operastichting over te gaan. In afwach ting van het gereedkomen van dit ge bouw vraagt de ANOUK de stadsschouw burg aan de Nederlandse Operastichting ter beschikking te stellen. De NW-bond beroept zich daarbij op een in september 1964 door de gemeente raad van Amsterdam aangenomen motie, waarin B. en W. worden uitgenodigd zo spoedig mogelijk bij de raad voorstellen in te dienen voor de bouw van een voor de huisvesting van de opera geschikt muziektheater. Deze motie werd aan vaard nadat de gemeenteraad akkoord was gegaan met het besluit van het be stuur van de stichting Nederlandse Opera tot ontbinding van de stichting over te „Het is in hoge mate teleurstellend, na meer dan zes jaar te moeten constateren dat het tot dusver bij de onlangs vol tooide opdracht voor de technische uit werking van dit project is gebleven", aldus de brief van de ANOUK aan de Martinus Nyhoff- prijs voor Esle Hooy en L. Roelandt AMSTERDAM (ANP) De door het Prins Bernhardfonds in 1953 ingestelde „Martinus Nijhoffprijs voor vertalin gen" is dit jaar op voordracht van de jury toegewezen aan mevrouw Else Hoog voor haar vertaaloeuvre uit de Angelsaksische literatuur in het Neder lands, en voorts aan de Belgische verta ler L. Roelandt, in het bijzonder voor diens vertaling in het Frans van Multa- tuli's Max Havelaar. De jury werd gevormd door prof. dr. S. Dresden, voorzitter, prof. dr. J. C. Kamerbeek, Adriaan Morriën, Paul Ro- denko, mr. E. Straat, Dolf erspoor, Bert Voeten, mevr. L. Endt-v. d. Horst (secretaresse). De uitreiking van de beide prijzen, elk groot 3000 gulden, zal plaatsvinden op 26 januari a.s. in de raadzaal van Den Haag door de voorzitter van het Prins Bernhardfonds, prof. W. F. de Gaay-Fortman. De uitreiking zal wor den verlevendigd door een beschouwing van R. Ferdinandusse over diens bevin dingen als echtgenoot van een vertaal ster. Het gemeentebestuur van Den Haag biedt de bekroonden en genodig den na afloop een receptie aan. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Willebrord Nieuwen huis (32), die bij de KRO is benoemd tot radio- en tv-correspondent te Ro me voor Italië en de landen rond de Middellandse Zee, is intussen naar de eeuwige stad vertrokken. Nieuwenhuis. die 7 jaar KRO-corres- pondent in Amerika is geweest, waar hij in oktober 1963 als eerste Neder landse freelance omroepmedewerker naar toe trok, heeft nooit spijt van zijn pionierwerk gehad. Zijn journalistieke scholing kreeg hij aan het Amsterdamse instituut voor perswetenschappen, waarna hij in Ne derland ervaring als verslaggever op deed bij het Eindhovens dagblad en het Algemeen Dagblad. De eerste maanden in New York wa ren voor hem allesbehalve gemakke lijk, want hij had slechts losse finan ciële afspraken gemaakt met de KRO en de Zuid-Oostpers, waarvoor hij correspondent Bert van Velzen ging vervangen. Nu bekent hij ruiterlijk, dat hij met zijn geld nauwelijks kon rondkomen. Het was de KRO-radio en later Richard Schoonhoven, toen nog chef van „Brandpunt", die hem met raad en daad terzijde stonden. Willebrord Nieuwenhuis wist voor zijn vertrek uit Nederland nog weinig over Amerika en tijdens de bootreis moest hij zich dagenlang verdiepen in alle wetenswaardigheden over de nieuwe wereld, Achteraf gezien is hij dankbaar, dat hij de eerste maanden daar kon freewheelen voor „Echo", het actualiteitenprogramma van de KRO-radio. "Weréldnieuws Maar al spoedig eiste het wereld nieuws en de moord op Kennedy hem volledig op. Nieuwenhuis vertoefde op dat ogenblik in Dallas. Hij vindt het nog onbegrijpelijk, dat zowel de om roepen als de NRU en de NTS hele maal vergaten op dat moment van zijn diensten gebruik te maken. De dagen daarna leverde Willebrord twaalf radiobijdragen over het drama in Dallas. Dank zij deze tragedie had men zijn capaciteiten als radiover slaggever ontdekt. Al spoedig kwam Richard Schoonho ven met de opdracht, dat Nieuwenhuis maandelijks korte filmische bijdragen voor „Brandpunt" moest maken. „Ze waren soms bijzonder slecht, maar de Brandpuntredactie en Schoonhoven KRO-televïsie drie lange reizen door Latijns-Amerika en bezocht hij twee maal de fronten in Vietnam. De waardering voor zijn radio- en tv- werk bij de KRO resulteerde in 1967 in een vaste aanstelling. Nu had hij liever naar Moskou gegaan, maar dat was te duur. Het werd Rome. In Rome „In Rome ga ik straks me eerst eens goed oriënteren. Van kerkelijke zaken weet ik veel te weinig af. Trouwens als er belangrijke dingen gebeuren in Vaticaanstad zijn mijn collega's Dick de Vree en Frans Wijsen veel beter dan ik in staat om zo'n situatie te becommentariëren. Persoonlijk wil ik me meer interesseren voor Italië, een der belangrijkste EGG-partners. Ook de landen rond de Middclandse Zee zoals Algerije, Libië, Egypte. Israël, de Libanon en Jordanië boeien me in hoge mate. Het klinkt misschien wat arrogant, maar de Nederlandse om roepen hebben juist de Arabische lan den te weinig in hun aandachtsfeer betrokken. Thans krijg je dagelijks nieuws uit het Midden-Oosten via de correspon denten in Israël, hetgeen het gevaar in zich houdt, dat men in Nederland te eenzijdig wordt geïnformeerd. Ro me wordt wel mijn standplaats, maar dit houdt niet in dat ik straks Ro meins correspondent in de oude bete kenis van het woord zal worden. Drie weken lang heb ik op het talenpracti cum van de zusters Ursulinen te Vught een cursus Italiaans gevolgd. Ik kan het nu een beetje lezen en schrij ven. In de praktijk hoop ik spoedig me in het Italiaans te kunnen redden. Na een inwerkperiode van een half jaar verwacht ik in staat te zijn voor de KRO-radio en televisie vele repor tages te maken. bewerkte ze zo, dat er toch nog een acceptabel item uitkwam. Nooit lieten ze mij de mist ingaan en regelmatig werd ik schriftelijk en telefonisch ge- coached hoe ik mijn onderwerpen moest aanpakken. Ik ben mijn KRO- collega's daar zeer veel dank voor verschuldigd", zegt Willebrord open- Het jaar 1968 werd voor hem het belangrijkste uit zijn 7-jarig verblijf in de States. Men denke slechts aan de moorden op Robert Kennedy en Martin Luther King. Om te weten te komen, hoe de Ame rikanen over hun talrijke problemen denken, kreeg Nieuwenhuis van de KRO de kans om veel te reizen. Hij sprak met boeren, Indianen, cowboys en zakenlieden en leerde toen meer van dit land begrijpen dan op de cocktailparties in Washington en New York. Voorts maakte hij voor de Geluk lacht Rollman toe (Van onze correspondent) AMSTERDAM De langzamerhand traditie geworden slag om de favoriete carnavalsschlager, een strijd die voor namelijk wordt uitgevochten via radio Veronica, is intussen in alle hevigheid ontbrand. Deskundigen uit het hit- en carnavalswezen tippen dit jaar de Beemster snelschllder Paul Rollman als de grote favoriet. Sinds de verschijning van het boek van Paul Rollman „Mag ik effe adem halen" heeft deze ras-Jordaner onop houdelijk in het nieuws gestaan. Zijn eerste plaat draagt ook de titel „Mag ik effe ademhale". In het Noordhollandse dorp De Rijp, waar hij woont, noemen ze hem de baron van Beemsterlust. Paul Rollman maakte fortuin met snelschilderen en het fokken van Ara bische volbloedpaarden. Onlangs was hij in de Vuist van Willem Duys, waar hij de show stal met het snelschilderen van Sinterklaasschilderijen. De grammofoonplatenmaatschappij Negram Delta heeft hem gestrikt voor een carnavalsplaat, die gisteren in de Boeing-bar aan de Amsterdamse He rengracht ten doop is gehouden. Tekst dichter van deze carnavalshit is Pi Ve- I riss, de geestelijke vader van talloze nationale meestampers (Harlekino, Ja- j nus, pak me nog een kaar, Geef mij I maar Amsterdam en het Dagboek van Willeke Alberti) Rollman, zoon van een steuntrekker, groeide in de Jordaan op samen met Piet Romer, Willy Alberti, Leen Jon- gewaard en Johnny Jordaan. Voordat de geldgoden hem gunstig gezind wa ren. was Paul Rollman, straatzanger, hof fotograaf en manser van Johnny Jordaan, duivenvanger met Piet Romer, terreinknecht op het vliegveld Havelte, koksmaat in een hospitaal, tolk bij het Canadese ijsberenregiment, honden koopman, kattenvellen, venier, vuilnis- bakkenrauscher, kermisexploitant en stroper. Anthony Hopes romantisch avontuur „De gevangene van Zenda" over intri ges aan het hof van een fictief Oost Europees vorstendommetje, werd reeds enkele malen verfilmd. In de periode van de zwijgende film met Ramon Novarro, in de jaren dertig met Ro nald Colman in de dubbelrol van Ko ning Rudolf en de toerist Rudolf. Ras- sendyll, die de plaats van de koning moet innemen als intriganten de echte vorst even voor de kroning tijdelijk uitschakelen. De namen Novarro en Colman zeggen de oudere bioscoopbe zoeker al genoeg. Vele malen speelden zij de onverschrokken held, meester op de degen. In de versie uit 1952. die wij vanavond te zien krijgen, heeft Stewart Granger de dubbelrol op zich genomen. Thans een wat nurkse Old Surehand in de Duitse Karl May films, was Granger in de jaren vijftig een veel gevraagde figuur voor dit ssort rollen. Hij volgde o.m. Novarro ook al op in de geluidsversie van Raphael Sabattini's „Scaramouche". De show wordt in deze vlot gemaakte film van Richard Thorpe echter gesto len door James Mason, die van de verraderlijke Rupert von Hertzau een koel berekenende arrogante intrigant maakt, in tegenstelling tot Douglas Fairbanks junior, die van deze figuur in de dertiger jaren meer een char mante schelm maakte. Als prinses Flavia, de aanstaande bruid van de koning volgt Deborah Kerr In deze versie Madeleine Caroll op terwijl Jane Greer de rol van de jaloerse Antoinette de Maubau over neemt van Mary Astor. Ondanks de pracht en praal, waarme de deze film in afwerking zijn voor gangers slaat, niet meer dan een ge- noegelijk romantisch sprookje over op de degen uitgevochten controverses in een piepklein koninkrijk. NOS Ned. I 20.35 uur. NEDERLAND I NOS 18.45 uur: De Woefs en de La ma ars 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Première over film IKOR 19.30 uur: Kenmerk NOS 20.00 uur; Journaal 20.20 uur: Pol. partij KVP NEDERLAND I NOS •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars •18.55 uur: Journaal TROS •19.05 uur: Wat een familie 19.30 uur: •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Mission impossible •21.10 uur: Wereld op wielen •21.40 uur: Paul Kruger wildpark 20.30 uur; Socutera 20.35 uur: De gevangene van Zenda, film 22.10 uur: Studio Sport 22.25 uur: Zienswijze 23.25 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 22.00 uur: Sandor Vidak, pianist •22.20 uur: Journaal TELEAC 22.25 uur: Dammen voor beginners NEDERLAND II NOS •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Van gewest tot gewest 18.55 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Hearing voor de 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Koos Postema 21.45 uur: Achter het nieuv 22.05 uur: HIRO-magazine nog wat Hardy 19.50 uur: Toeristische tips •20.00 uur: Journaal VPRO 20.21 uur: Was 20.30 uur: •21.15 uui Cabaretiers i Vietnam •21.50 uur: Den film voor Lucebertl IKOR •22.20 i Gale is dood, film TELEAC 23.05 uur: Onze landbouw (S) Metropolc l (S) Berliner HILVERSUM n 8.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Katholieke Volkspartij. (S) Klink Klai a (NEDERLANDS) Verzoekpl. (S) Muziek uit de Bai rd programma. U2.26 Medei bus). 14.00 De. Marinierska te Marine. 14.30 Cöuntrij .a tlek. 7.20 (S) Dag plaatje: lichte 8.2° <SL' Dag met een plaatje 8.3-8.33 De Grc [enwljdlng. 9.00 (S) Pia nuziek (opn.). 9.35 Wat orecital: modem Ingen progra moderne muziek; III. ViotU Land der Muzen: kunstkronli Toppop. 17.30 O: jongerenprogramn Mededelingen. HILERSVUM III SGRV9.00 Nieuws. 9.03 Zing, zing, zins;) te vokale riui/.ick ics nn.on Nieuws 03 Gospelsound: muzlekpro 12.0^NleuwsCiai2'.03 Jt de Tip-Parade. 13.00 Show. KRO: Nieuws SU Dansmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Music the Rocks. (15.00 en 16.00 Nieuws). Nieuws en mededelingen. 17.15 Progra Concert door Rein de Graaff - Dick Kennikkwartet DEN HAAG Op vrijdag 8 januari im 20.15 uur zal In het Haags Geraeen- jazzconcert worden ge- Vennikkwartet, dat bestaat uit Rein de Graaff. piano: Henk Haverhoek, bas: Pierre Courbois, drums, cn Dick Ven- dwarsfluit. zijn nieuwe carnavalshit. later ook fluit en tenorsax. Hij voltooi de zijn studie voor dwarsfluit aan het conservatorium en speelde nadien enke le jaren in het buitenland (voorname lijk in Frankrijk). Henk Haverhoek is een nieuwe ster aan het jazzfirmament. Hij speelde vooral in Duitsland (met o.a. Dave Pike, Inge Brandenburg en Pierre Courbois) en studeert aan het conservatorium in Arnhem. Pierre Courbois is een der belangrijkste drummers van Europa. Hij begon op 15-jarige leeftijd zijn loopbaan als slagwerker, speelde lange tijd in Parijs met o.a. Stan Getz, Bud geven door het" Rein de Graaff-DÏck Powell, Jean-Luc Ponty en Johnny Grif fin, maakte tournees door Europa en Afrika en had een achttal lp's met meestal avant-garde-formalies. Naast zijn werk in het Rein de Graaff- Dick Vennik-kwartet maakt hij deel uit Dit kwartet werd gekozen omdat van het Free-music 4-let en het gloed- uist deze formatie jazzmuziek laat ho- nieuwe „Association". Pierre Courbois is •en zoals die niet vaak van Nederland- geen gevormde musicus, maar een „ge- ;e musici te beluisteren valt. Het kwar- boren" talent. et is spontaan gevormd. De musici komen uit alle hoeken van het land en ieder een eigen plaats in andere combinaties in. De groep treedt steeds - op de voorgrond en het heeft dan een voor maanden volgeboekte agenda. Bij een onlangs in Theater PePijn gehouden concert was de zaal „afgeladen Rein de Graaff kreeg grote bekend heid na een succesvol optreden tijdens het Loosdrechtfestival 1962. Hij maakte als begeleider en als solist de roem ruchte jaren mee van Amsterdams „Sheherezade". waaar hij regelmtig op trad met Don Byas en Benny Baily. Hij ontpopte zich als all-round begeleider werd een veelgevraagde sideman o.a. Cecil Payne, Clifford Jordan, Dexter Gordon en Hank Mobley. In 1967 verbleef Rein de Graaff in New York, waar hij als veelbelovend talent opviel. Hij speelde er voornamelijk in „The Village Vanguard Club" een der belangrijkste jazzclubs van de V.S. Dick Vennik begon op 18-jarige leef tijd met het bespelen van de klarinet; Anton Kersjes naar Rusland SCHIPHOL (ANP) Dirigent Anton Kersjes van het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest is dinsdagmiddag van Schip hol naar Moskou vertrokken voor een tournee van drie weken door de Sovjet- Op zijn rondreis, die geschiedt op uit nodiging van het Russische staatsim- presariaat, zal Kersjes diverse Russische orkesten leiden, waaronder het Philhar- monisch Orkest van Leningrad, dat hij bij zijn vertrek een der beste ter wereld noemde. Behalve Leningrad zal hij dirigeren in Oeljanovsk. de geboorteplaats van Le nin, en Tallin. Op het programma staan werken van Franck, Berlioz, Beethoven, Roussel en Schumann. Uit de ingezonden-stukken-rubrieken van de kranten kan men afleiden dat de Nederlandse katholieken verbijs terd zijn. Enerzijds om het feit dat dr. Simonis benoemd kon worden tot bis schop van Rotterdam, anderzijds om het feit dat deze benoeming zoveel weerstanden wekt. j We hadden van de KRO mogen ver- wachten dat ze in volledige objectivi teit gisteren de informatie zou hebben geboden waar het gewone kerkvolk op j zit te wachten. Het viel ons van de KRO tegen dat ze doodgewoon verstek I liet gaan. Dat is niet in Brandpunt traditie. Met alle waardering voor de verkiezings-specialer was een heter hangijzer! De KRO beëndigde „De klop op de I deur." serie die het niet gehaald heeft bij de kijkers. Dure les voor de t.v.- makers. Een dergelijk project slaagt j alleen als aan bewerking, montage en bezetting de allerhoogste eisen worden gesteld. Die voorwaarden werden in „De klop" niet vervuld. Bij de AVRO zagen we „Kabaret '70," louter liedjes die in hun opeenvolging toch wat tegenvielen. Dit ondanks de bekwame regie van Bob Rooyens en de soms werkelijk fantastisch-mooie decors van Roland de Groot. We mis ten te duidelijk een bindend element in dit programma. AVRO's Televizier had een lichtge wicht-uitzending die vrijwel uitsluitend aansloot bij randgebieden van het nieuws. We zijn er bepaald vóór dat ook „zacht" nieuws zijn kant op dc buis krijgt. Maar dan niet ten kostte van het „harde" nieuws dat ons écht be zighoudt. Seksuele vorming op schoolradio HILVERSUM In de periode van 26 april tot en met 14 juni zal in het programma van de schoolradio een serie worden uitgezonden gewijd aan de seksule vorming. Daarvan zullen vooruitzendingen 's avonds van 22.55- 23.15 uur worden verzorgd op de vol gende dagen: maandag 11-18-25 janu ari en 1 februari 1971; woensdag 10 februari 1971 en donderdag 18 februa ri 1971. De uitzendingen vinden plaats via Hilversum II (298 m) en de FM- kanalen 40-27-28-38-13-26-9. (ADVERTENTIE) Dit is het recept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. Caquelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. ïgen. Binden me GRONINGEN (ANP) De regionalt omroep noord en oost (RONO) bestaat 19 januari 25 jaar. Het is dan eea kwart eeuw geleden, dat vanuit Gro ningen de eerste militaire regio nale radiouitzending xle lucht inging Ruim een half jaar later werden dtze uitzendingen overgenomen door de re gionale omroep noord (RON). Deze omroep is in augustus '55 uitgebreid. Een gedeelte van Overijssel kwam erbij en de naam werd gewijzig in RONO. Voor de regionale program ma's beschikt de RONO thans over 18 uur zendtijd per week. Haagse aquarellisten in Pulchri Studio DEN HAAG (ANP) Van 9 tot en met 23 januari zullen de Haagse Aqua rellisten in Pulchri Studio in Den Haag exposeren. De groep, oorspronkelijk van 16 schilders in 1955, telt thans 25 le- Aan het werk van de onlangs overle den William Jans Dijk zal extra aan dacht worden besteed, evenals aan dal van Herman Bogman en Han Krug, die beiden de 80-jarige leeftijd hebben be reikt. Paul Steenbergen zal zaterdagmiddag de tentoonstelling openen. Kunst en Kunstenaars J. H. C. Haas uit Vlissingen stelt vai 9 tot 29 januari etsen en tekeningen ten toon in 't Venster, Gouvernt- straat 129, Rotterdam.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2