Ingebruikname demontable baan voor indooratletiek Bijna twee miljoen van Rijk voor restauratie van Schouwburg Oude Vest 'bioscopen in LEIDEN Commissaris Klaasesz polst raad over nieuwe burgemeester Gemiva bouwt nieuw tehuis in Zoeterwo opn Theaters Exposities MARKTEN BEN JE 15 JAAR. KRANTENWIJ KI DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 Dracula zeifilms. Deze week ia hij in Luxor te zien ln „Dracula, de verschrikke lijke". Een echte ouderwetse griezel film, afkomstig uit de befaamde Hammer-studio's van weleer. De ad vertentie maant de bezoeker niet al leen te komen. Nu ja, dat valt wel V SEAN CONNERY Thunderball LIDO „Thunderball" bleek een onverwacht succes. Velen wilden de enige echte James Bond Sean Connery nog eenmaal aanschou wen in dit groots opgezette filmwerk. meedogenloze organi satie, (Tie niet op een lijkje meer of minder ktjkt. Veel vaart en spanning. Midnight cowboy STUDIO „Midnight Cowboy" doet het nog best. Door boeiend •n geraffineerd samenspel van Dustitf Hoffman en John Voigt heeft regis seur John Schlesinger een vlot sce nario tot in de fijnste details ver filmd. „Midnight Cowboy" is het ver haal van een fors gebouwde jonge Amerikaan, die in de grote stad zijn lichaam wil gaan verkopen. Hij'komt bedrogen uit. ELVIS PRESLEY Elvis in troubles REX Beste brave Elvis Presley komt deze week in Rex nogal ln moeilijkheden met enkele meisjes. De film „The trouble with girls" laat de oude roek-ster weer in volle kleu ren zien en horen. Zoals in bijna alle Elvis-films staat ook hierin het show element weer centraal. Gelukkig dat het daarvan moet komen want zingen kan-ie wel, maar acteren niet. LOUIS DE FUNES De vierkante rekruut Norman Wisdom een Duitse generaal tijdens de tweede wereldoorlog in het bezette Frankrijk. Een uitmuntende vertolking in een redelijk verfilmde klucht, die men zonder zich er ver der in te verdiepen, pretentieloos over zich heen kan laten gaan. Personen van elke leeftijd worden toegelaten. Met de muziek mee I^RIANON Voor de tweede week „Met de muziek mee" in Trianon. Een nieuwe Louis de Funès, minder lachwekkend dan we van hem ge wend z^n, maar onmisbaar in deze lachfilm, die voornamelijk wordt „ge maakt" door de lotgevallen van twee r De Funès zich ont- beslist niet teleur. Tweeduizend toeschouwers verwacht in GroenoordhaI in de Leidse Groenoordhal drie wagens aangevoerde, 110 mS hout omvattende en zo'n 75 ton wegende demon tabele baan van de HNAIT is in ongeveer vijftien uur uit gelegd om op 2 en S januari voor het eerst te worden gebruikt. De voorbereidingstijd is toch vrij kort geweest. Nadat tydens wielerwedstrijden in de Groningse Martinihal al veel eerder 't c N.V. Int ionale Bouw speling rest joratletiekka De 41/2 me in bleek financieel dg van splinters zi rs, uitgesloten. eer 5 uur reeds in zijn geh< baan, want een deklaag v niet haalbaar. Blessures i volgens de bouwer, de LEIDEN De Commissiaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft de wens te kennen gegeven met de leden van de Leidse gemeenteraad van gedachten te wisselen over de opvolging van burgemeester Van der Willigen, die eind februari om gezondheidsredenen zyn ambt zal neerleggen. De bijeenkomst, die onder leiding zal staan van wethouder-loco-burgemeester bije< istgesteld op iet openbaar. Nederlandse top voor groot deel naar Leiden Sponsor Minnesota verzorgt het mate riaal om de aanloopstroken te „bekle- het polsstokhoogspringen, het versprin- den" bij de technische nummers zoals gen en het hinkstapspringen. Tevens verzorgt deze geldschieter de verwer king van de tijden, die via projectie schermen aan het publiek zullen worden getoond. de Oude Vest. Het theater (de algehele toestand is zodanig, dat contractering gezelschappen in het seizoen '71-'72 niet meer reëel en verantwoord is) wordt doos deskundigen aangemerkt als een voor Nederland en daarbuiten uniek 18e eeuws cultuurhistorisch monument, dat in stand gehouden moet worden. B. en W. van Leiden v raming 6,3 miljoen j nog eens 8 ton. Dit wordt medegedeeld in het schrijven bij het voorstel om het plan voor de de nieuwe schouwburg af te wikkelen de reeds gereserveerde gelden 9 miljoen) voor andere doeleinden te be stemmen. Over die bestemming (bouw overdekt zwembad in Zuidwest, aankoop van de Remonstrantse kerk ver bouwing tot theater voor modern toneel n verbouwing van het voormalig Car- nelitessenklooster tot cultureel centrum wij reeds eerder, het kader van een bespreking „Bona" won wisselbeker tafeltennis LEIDEN De tien organisatoren van het tweedaags tafeltennistoernooi voor scholieren kunnen op byzonder geslaagde wedsryden terugzien. Gistermiddag om even half vyf versloegen M. Noordman en A v d. Capellen (Bonaventura) in de categorie jongens ongeoefend het duo De Koning-Van Dam (Louise de Colig- ny). Dit was de laatste partij van het twee daagse toernooi in de Vjjf Meihal, waar aan niet minder dan 600 scholieren heb ben deelgenomen. De uitslagen: meis jes ongeoefend: 1 Agnes Lyceum 7 (T. v. d. Zalm en M. Versluis); 2. Rijnlands Lyceum (K. Teeuw en L. Meilink). Meis jes geoefend: 1. Maria Mavo (M. Waayer en J. Langedag); 2. Agnes Lyceum (E. Vreeburg en A Smits). Jongens geoe fend: 1. Chr. Ped. Academie (P. van Schie en H. de Roode); 2. Bonoventura 6 (A. Brouwer en T. Brouwer). Jongens ongeoefend: 1. Bonaventura 7 (M. Noordman en A. v. d. Cappele); 2. Louise de Coligy (De Koning en Van Dam). Bij de jongens veroverde Bona ventura de wisselbeker van een voorstel aan commissies. In het vo meeoteraad treden b. Lesvloer De Remonstrantse kerk aan de Hoog landse Kerkgracht zal voor een bedrag van ongeveer 1,3 miljoengeschikt gemaakt kunnen worden voor modern toneel. Het kan volgens de opzet een accommodatie worden met een karakter dat Vergelijkbaar is met het Haagse Ontmoetingscentrum voor Theaterkunst. Het „flexibele" theater aan de Hoogland se kerk zou bovendien gebruikt kunnen worden als opvangmogelijkheld in de tijd, dat de schouwburg aan de Oude Ve9t gerestaureerd wordt. Uit het voorstel blijkt, dat b. en w. bij zonder zrjn ingenomen met het feit, dat zich thans de mogelijkheid voordoet om iets te doen aan het sterk gevoelde ge brek aan een goede overdekte zwem- gelegenheid. „De Overdekte" Haarlemmerstraat kan bij lange i t niet i de verschillende behoeften. aldus b. en w., en is bovendien sterk verouderd. Flexibel Het te bouwen bad Is geprojecteerd op een terrein, dat Is omsloten door de J. F. Kennedylaan, het Gounodpad, het Strausspad en de vijver langs het Rous- selpad. Het bassin van het bad v 25 nieter lang en 15 meter breed een diepte van 2 meter. Door eer weegbare vloer over een lengte v meter ontstaat een flinke ruimte het geven van zwemlessen. Voorts omvat het plan een wachtruimte een ruimte van waaruit toezicht kan worden uitgeoefend, en de nodige kleed- gelegenheden gemeenschappelijke kleed ruimten en kleedcabines) en tollet- er doucheruimten. Op de verdieping is een kantine gedacht,* waarin automaten" ken kunnen worden aangebracht, en die toegang geeft tot een toeschouwers kon. De afwerking en de Inrichting het bad zijn sober en doelmatig. Naast en aan de achterzijde van het gebouw i< een parkeerplaats geprojecteerd met eer capaciteit van ten minste 30 personen- De kosten van dit overdekte zwembad worden geraamd op 2.850.000,— in begrepen een bedrag van 218.685,- aan grondkosten. Omtrent de térmijn waarin het bad ge realiseerd kan worden zijn b. e optimistisch, want zy schryven over „op korte termijn". Jeugdwedstrijden ijsclub Kagermeer DE KAAG Op een goed verzorgde ysbaan hield IJsclub Kagermeer haar jeugdwedstrijden. Met grote belangstel ling volgden de ouders de verrichtingen van hun kinderen. - - werden de pryzen zltter J. de Jonge. De uitslagen: Jongens 5 jaar: 1 Frans van Diemen, 2 Aad de Haas, 3 Dennis Loogman; jongens tot 9 jaar: 1 Ronald van Asselt, 2 John Hogeboom; jongens tot 12 jaar: 1 Leo Schoo, 2 Frans de Haas, 3 Frans Biemond; jongens tot 15 jaar: 1 Ton van Ruiten, 2 André Ver- mey, 3 Olof Tulen; meisjes tot 9 jaar: 1 Janny Hoekstra, 2 Conny van Schie; Het deelnemersveld ziet er minder impo nerend uit dan was aangekondigd. De aangeschreven Duitse atleten en atletes hebben de uitnodiging nog in beraad, terwijl de Belgen een onbekende equipe naar Leiden zenden. Nederland zelf brengt een groot deel van zijn top in de veemarkt/sporthal samen, met uit zondering van de winnares van de Gou den Spike, Wllma van den Berg, en Ilja Keizer-Laman. De Udense atlete ont breekt wegens ziekte, de Lissese omdat zij in verwachting is. Wel zijn aanwezig de jeugdige talenten Mieke van Doorn (goud bij de jeugdkampioenschap pen in Parijs), het tienkamptalent Frank Nusse (brong tijdens hetzelfde evene- Mieke Sterk, Ed de Noorlander, Ben Lesterhuis. Riet v.d. Berg, Peter Geelen, Henriëtte Vooys, Marga Korte- kaas, Joke v.d. Stelt, Eddy Monsels, Wij nand Bladt, Geert Udding, Rein v.d. Heuvel en Wim van Gerven. Tartan Trofee De wedstrijden zyn een onderdeel van „vierkamp". In de eerste maanden 1971 worden achtereenvolgens in Groningen (17 januari), Tilburg (6 fe bruari) en nogmaals Groningen (27 fe bruari) eveneens indoorwedstrijden ge houden met als inzet de Tartan Trofee en 'n draagbare teevee. Wil men in aanmerking komen voor dit kleinood dan zal aan minstens drie van de vier wedstrijden moeten worden deel genomen. Een jury bestaande uit Jo Moerman, Frans Jutte en Bram Leeu wenhoek zal dan uitmaken wat de beste prestatie is geweest. Omdat de 200 me ter baan in Leiden in zyn geheel kan worden uitgelegd (in Groningen bv. zal men tot 160 meter moeten inkrimpen) had de KNAU graag de helft van deze uit vier ontmoetingen bestaande serie in de Groenoordhal willen afwerken. Om dat de aanvraag te laat binnenkwam moest echter afwijzend worden gerea geerd. Slaat dit atletiekfesttjn in dan zal stellig een reprise volgen. De be langstelling is echter vooralsnog niet overweldigend. In de voorverkoop zijn slechts enkele tientallen kaarten van de hand gegaan. Niettemin worden naai" schatting 2000 toeschouwers verwacht het vereiste aantal om geen deficit op te lopen. Diagonaal Mochten tndoorwedstryden ln de toe komst opnieuw op het Groenoordhal- programma komen te staan dan zal de baan waarschijnlijk diagonaalsgewijs ge legd worden om de uitgangen voldoende vrij te houden. Thans bedraagt de tus senruimte drie meter. Het nadeel is dan wel dat een percentage van de kijkers op de galerijen het uitzicht op een ge deelte van de baan wordt ontnomen. De toeschouwerscapaciteit is nu 1200 zit plaatsen en enkele duizenden staan plaatsen. Het programma voor de beide dagen ziet er als volgt uit: zaterdagmiddag 2 januari: A en B-junioren aanvang 14.00 iddag 3 januari B, C- en D- VV V-LEIDEN VIERT SJOUKJE LEIDEN Als gast-8 Sjoukje Dykstra den in Nederland is, wil de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer haar op ge paste wyze in Leiden venvelkoi Sjoukje zal, ijs en weder dienende, op Groenoordhal. Om drie uur vertrekt van de Groenoordhal in een open lan dauer, voorafgegaan door korps K G, voor een korte rit door de stad. De route die wordt gevolgd is: Wilem de Zwijgerlaan - Haarlemmer weg - Rynsburgersingel - Steenstraat - lauwpoortsbrug - Turfmarkt - Nieuwe Beestenmarkt - Eerste Binnenvestgr WV-Leiden zal Sjoekje officieel ont vangen ln café-restaurant „In den Ver gulden Turk' „De Weipoort" volgeboekt ZOETERWOUDE De Stichting GEMIVA, een instelling werkzaam voor geestelijk minder validen, heeft grond gekocht in de Zwetpolder in het hart van Zoeterwoude. Op dit terrein, groot 11,86 ha dat begrensd wordt door de Zuidbuurtseweg en de weg naar Stompwijk, komt een inrichting voor zwakzinnigen met een capaciteit van 250 tot 300 bedden. Deze inrichting is bestemd voor gehandicapten van alle leeftijden en gezindten. CAPACITEIT TOT 300 BEDDEN De stichting GEMIVA, die haar hoofd kantoor heeft in Huize De Weipoort aan de Vrouwenweg, hoopt met deze uitbrei ding het tekort aan inrichtingen enigs zins te kunnen opvangen. Momenteel is er al een wachtlijst van 200, waarop voornamelijk oudere patiënten staan. „De Weipoort" zit helemaal vol. Aan vankelijk had de stichting grond ge kocht tussen de Europaweg en de Vrou- nweg vlak bij de Weipoort, maar uit breiding hier stuitte op bezwaren by de gemeente Leiden i.v.m. recreatieplannen. Achteraf gezien heeft ook het bestuur aren, voornamelijk van bouwtech nische aard, omdat de strook grond nog al langgerekt is. De helft van- de grond houdt de stichting nu zelf voor recrea tie, zoals een tennispark en een sport veld voor het- personeel. De rest van de grond Is in handen gegeven van een makelaar. Vermoedeiyk ls dit bestemd voor bungalowbouw. Het nieuwe project van de stichting wordt een vijf-jarenplan. Architect en aannemer moeten nog worden gezocht. De totale bouwkosten gaan 24 miljoen gulden bedragen. De inrichting krijgt 'n uitgebreide staf met alle mogeiyk voor zieningen op medisch en paramedisch gebied. Het is de bedoeling, dat er ook een tehuis komt voor huisvesting van het verplegend personeel. De stichting GEMTVA heeft behalve De Weipoort, een kinderinrichting ln Moor drecht huize Zwieten in Leiden (voor meisjes) en een gezinsvervangend te huis (voor jongens) in Gouda. Verder heeft men nleuwbouwplannen voor dag verblijven in Gouda en Dordrecht. In mei zal het bestuursbureau van de stichting van Zoeterwoude naar Gouda worden overgeplaatst, waardoor het centraler komt te liggen t.o.v. de vestigingen in Schaatsuitslagen Hazerawoudse IJsclub op de veldysbaan aan de Voorweg georganiseerde korte- baanwedstryden gewonnen. Hy toonde vele Hazerswouders streden om de waardebonnen. Omdat de 140 meter-baan zich in een puike conditie bevond, maakten de ry- ders goede tyden. Uiteraard ging de be langstelling van het Hazerswoudse thuisfront vooral uit naar de plaatseiyke favorieten Jaap van de Eyk, een stayer overigens, en Jan Rietveld, die zich in deze spannende wedstrijd overigens on derscheidde door ondanks de scherpe concurrentie de vierde plaats voor op te eisen. In de halve finales plaatsten zich: G. Vernooy (Capelle aan de IJssel), W. Huizer (Waddinxveen), Jaap van de 7yk (Hazerswoude), A.Klos (Zoeter- meer), Jan Rietveld (Hazerswoude), T. Volgering (Capelle aan de LJssel). A, van Ravenbergen (Voorschoten) en C. Borst (Hoogmade. Cees Borst triom feerde vóór Waddinxveense Wout Hui zer. Arend Klos uit Zoetermeer werd derde en Hazerwoudse korte-baan-crack Jan Rietveld vierde. Leidse agenda Leidse Schouwburg (tel. 23444) 5/1, 6/1 20.15 uur Seth Gaaikema „10 miljoen i". - 8/11 20.15 uur „Van Men- Muizen" van J. Steinbeck, rea listisch toneel door de Moorder Com pagnie en vertaald door Rutger Hauer. Medespelende zyn o.a. Jaap Maarleveld, Jack Hom, Jan Verkoren en gastspeler Otto Sterman. Stadsgehoorzaal (tel. 31704 7/1, 20.00 uur Leidse Kunstkring met het Neder lands Kamerorkest. Jongerensoos „ut Sloepie', Kerkdam 2, Warmond. 1/1 Elkaar nieuwjaar wensen van 0.30 uur tot 7/1 Black Pan ther. tonius clubhuis (teL 31626) 8/1 i Ballroomdansen. Stedeiyk Museum de Lakenhal t/m 31/1 Grafiek van Edvard Munch, t/m 7/2 Te» gelschouw tegels uit eigen bezit van de 16e t/m de 19e eeuw. Galerie van der Vlist (tel. 22806) t/m 30/1 Schilderijen en aquarellen van Adrio van Schagen. Galerie 't Hoekje by de pomp, Warmond t/m 9/1 Kerstgedachten weergegeven vla projectie en geluld, t/m 30/1 Tekeningen van Jan de Kok. Volksuniversiteit K&O 8/1 19.30 uur. Excursie naar de tentoonstelling „Schok der Herkennig" in het Mauritshuis te Den Haag. Na afloop rondleiding door prof. Bachrach. Groenoordhal (tel. 20045) 2, 3/1 Officiële opening van de indoor atletiek baan, de monstraties van vele topatleten. 6 t/m 17/1 20.00 uur Wiener Eisrevue met Sjoukje Dykstra. DEN BOSCH, 30 december, VEE Aanvoer totaal 5445, runderen 1752, graskalveren 195, vette kalveren 205, nuchtere kalveren 2540, schapen 549, slachtvarkens 204. slachtrunderen 870, 135, weide lammeren 70-90, slachtrun deren extra kw. 5.00-5.45, Ie kw. 4.40- 4.95, 2e kw. 3.90-4.35, 3e kw. 3.60-3.80, vette stieren 4.75-5.20, worstkoeien 3.40- 3.60, vette kalveren le kw. 4.75-4.95, 2e kw. 4.50-4.70, 3e kw. 4.20-4.40, nuch tere kalveren 1.40-1.80, p. st. 50-85, slachtzeugen le kw. 1.65-1.70, 2e kw. 1.55-1.63, vette schapen 115-145, vette lammeren 105-135. Melk- en kalfkoeien minder groot - vrij goed - prijsh; gulste koelen minder - beter - duurder; Jong vee beperkt - rustig - ongeveer geiyk; vette kalveren matig - vlot - vast; nuch tere slachtkalveren behooriyk - leven dig - duur; schapen, lammeren normaal - rustig - aflopend prijsh; slachtvee minder - williger - duurder; slachtzeu gen weinig - vlugger - aantrekkende KATWIJK, 30 december, GROENTE Waspeen per kist: AI 8.20-8.80, All 2.80-8.30, BI 6.80-12.40, Bil 2.80, Cl 1.10-3.90, CEI 0.90-2.70, breekpeen per kist 1.20-4.80, boerenkool 30-45, selderie 23, rode kool 7-16, spruiten AI 77-98, groene kool 13-14, uien per kist 4.40- 4.70. Aanvoer waspeen 187.000 kg. PTT-directeur Bongers zei Leiden vaarwel LEDEN De directeur van het PTT- kantoor, de heer E. J. Bongers heeft gistermiddag na twaalf jaar afscheid >men van zyn Leidse werkkring. Op besloten bijeenkomst op het post „toor aan de Gerestraat wensten vel! relaties hem geluk met zyn nieuwe be trekking, het directeurschap van de PTT In Zutphen De heer J. A. H. van der Vlugt, direc van het postdistrict Den Haag, gaf overzlch van de twaalf Leidse jaren de Bongers. In een dankwoord ves tigde de vertrekkende directeur vooral de aandacht op de prettige sfeer in Lei den. „Zonder de medewerking van het personeel, de chefs en het postdistrict had ik mijn functie niet kunnen uitoe fenen. De heer Van der Vlugt introdu ceerde ook de komende man, de heer J. Mourik. „De heer Mourik duikt geiyk diep in de problemen. Onder zyn leiding zal waarschijnlijk het nieuwe hoofdkan toor en het bijkantoor in de Merenwyk worden gerealiseerd". De adjunct-direc teur, de heer A v. d Rovaart, heette de nieuwe directeur welkom in Leiden. De heer Mourik is hier overigens geen onbekende. Van 1962-1964 was hij ad junct-directeur ln Lelden. Momenteel is hij werkzaam in Amsterdam als hoofd van de afdeling Inspectie en begroting. De heer Bongers. die per 1 januari ver trekt, neemt in de loop van de volgende maand afscheid van het personeel. R.K. Diensten groep „The Lord's Folks" een jongeren- misviering verzorgen in de Josefkerk aan de Herensingel. Het thema van deze viering is: Zij volgden zyn ster. Cele brant is C. Fischer. Die viering begint H. Mis in de kapel van het kerkhof de Zijlpoort. De H. Mis wordt opgedragen door de em. pastoor J. van Kleef. PREESTERBERAAD Woensdag 6 januari staat een dekenaal priesterberaad gepland. Onderwerp zal zijn de diocesane financiële reorganisa tie. Tot en met 30 december was bij ons nog geen materiaal over dit onderwerp van het bisdom binnen gekomen. Wilt u die middag alsnog reserveren. U ont vangt nog bericht hierover. ADVERTENTIE en wil je een kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. &tidóe(3ou/tant PAPENGRACHT 32 - LEIDEN - TELEtOON 01710 - 22244 I

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3