ELKE DAG IS HET EEN VERRASSING WAT DE POT SCHAFT „Warme maaltijden- dienst is 'n uitkomst „Morgenster" eeuw oud Begroting voor burgers Leiderdorp samengevat Honderden zeiden Ir. De Jong vaarwel Exposities MARKTEN Opperkok broeder Henricus: ELATWIJKIVOORHOUT ,,'t Be valt mij best. Van het begin af aan maak ik er gebruik van. Het is echt. man als ik. Ik beveel het een ieder van harte aan. Die het niet doet, is dom. En 't i-s nog goedkoop ook". De heer K. M. Polderman, kl jaar en wonende aan de Noordwijkerweg in Katwijk-binnen, heeft zo juist zijn middagmaal ontvangen. In een gentel werd het hem thuis bezorgd. Hij is één van de helaas nog veel te weinig Katwijkera die een dank baar gebruik maken van de „warme- maaltijden-dienst", die een jaar ge leden werd ingesteld. Een vrijwilligster heeft de maaltijd bij de heer Polderman afgeleverd. Het is een maal dat er wezen mag: groentensoep, aardappelen, spinazie en Hamburgers en fruit toe. En dat alles overgoten met een heerlijke Samenstelling van dit dim In de opvallend schone keuken van het internaat, (dat gedoemd is te verdwijnen) worden de maaltijden be reid. Niet alleen voor Katwijk. Ook Noordwijk en Oegstgeest kennen de warme-maaltijden-dienst. In Noord- wijk begon men er een paar jaar geleden het eerst mee. Later volgde Oegstgeest, waar bijzonder veel van deze service gebruik wordt gemaakt en nu is ook Katwijk er al weer een jaar bij gekomen. Initiatiefneemster in Katwijk is me vrouw Fetter-Schippers. „Een jaar geleden las ik iets in de Katwijkse Post over die warme maaltijden voorziening. Ik vroeg mij toen af, waarom niet zoiets in Katwijk. An deren dachten er net zo over. Er werd een commissie van drie leden in het leven geroepen en later kwam dok- Hage er bij. Wjj bezorgen het vrij- rige bejaarden er de volgende dag nog genoeg aan hebben. Wij be gonnen precies een jaar geleden met dertien klanten. Nu zijn er vier en dertig. Voor een dorp als Katwijk is dat heel weinig. Het heeft wel vijf maanden geduurd voor het ging lo pen. Vier auto's zijn per keer inge schakeld om de gamellen rond te brengen. Ik zit nu al krap in de be zorging. Als er meer klanten komen dan zullen er ook meer autobezitsters (of bezitters) moeten komen", aldus mevrouw Fetter. Niet alleen bejaarden kunnen van deze service gebruik maken. Ook ge zinnen waar men op een bepaald mo ment in moeilijkheden verkeert, moe der de vrouw is bijvoorbeeld plotse ling ziek geworden, kan men een be roep op de warme-maaltijden-dienst Voorhout, maar ook in „de Wilbert", het verpleegtehuis, wordt gekookt. „Er zijn natuurlijk klanten die op dieet zijn. Bij de B.N.S. leverde dat wat moeilijkheden op. Die speciale maaltijden komen nu van de „de Wil bert". LEIDSE COURANT K POLDERMAN In grote pannen wordt het eten naar Katwijk gehaald, waar (in de Noord- straat) het eten wordt overgeschept in gamellen. Dat gebeurt zo tussen kwart voor twaalf en half één. Er de maaltijdensei ken. Niets is echter minder waar. „Er is geen sprake van liefdadigheid. De klanten betalen er voor. Alleen wanneer men financieel moeilijk zit, kan er een regeling worden getrof- Broeder Henricus: „Het is nu 2, maar in januari wordt het 2,60. Dat is natuurlijk nog heel goedkoop. Wij kunnen dat doen, omdat het voor koken. Wij koken ook voor de jon gens van het internaat. De bejaar den eten precies hetzelfde als zij. De maaltijden worden bereid door perso neel van de BN.S. Per week gaan hier zo'n vierhonderddertig maaltij den de deur uit. Met de kerstdagen 5 krijgen ze een extra-feestelijke maal- t tijd". Hoe dat zal gaan als het internaat zal zijn opgeheven (medio 1973) dat j weet broeder Henricus ook nog niet. Maar hij is er zeker van dat er een oplossing wordt gevonden. Broeder Henricus streeft er naar zoveel mo- I gelijk variatie te brengen in de maal- tijden. „Ik houd er niet van om elke maandag zuurkool te eten en elke I dinsdag spinazie enz. Het moet iedere i dag weer een verrassing zijn wat -! de pot schaft". Het is deze week niet zo druk als anders. „Er zijn veel be- jaarden naar familie toe met de v; kerstdagen. Dat scheelt Broe- zijn van een goed maal. „Het is trou wens ook belangrijk dat zij er zeker van zijn dat in ieder geval enkele da gen per week iemand naar ze komt kijken. Veel bejaarden zijn eenzaam en krijgen nooit bezoek. Nu wel, want om de dag komt iemand ze eten Broeder Henricus en z'n helpers in de keuken, kijken niet op een ex- tra'tje. De pannen worden flink vol geschept. Keurig dekt hij de tafel. Vork, lepel en mes op z'n plaats. „Maar ik doe liet allemaal rustig aan. Ik heb de tijd", zegt de man die ruim jaar beroeps militair was. „Het is een uit komst. voor mensen zoals ik. Voor ze er hier mee begonnen, deed ik het zelf. Nogmaals, ik vind het een uit- OP HETERDAAD BETRAPT BIJ INBRAAK LEIDERDORP De ;rdorpse ryks politie hoopt dat 'n einde is gemaakt aan een reeks van inbraken, die de laatste tyd gepleegd zijn in particuliere wonin gen. Door omwonenden werd gisteren namelijk de 24-jarige G. A. uit Den Iiaag op heterdaad gegrepen toen hy zich toe gang wilde verschaffen tot een huis, waarvan de bewoners op vakantie waren. Distelvelt zingt in Waalse kerk LEIDEN Barh Distelvelt, de jonge Leidse tenor en student van het Konink lijk Conservatorium zal vocale medewer king verlenen aan de kerkdienst die op eerste kerstdag om half elf gehouden wordt in de Eglise Walonne aan de Bree- straat. Begeleid door de organist Henri Welbooren, zal Distelvelt behalve Oud Nederlandse kerstliederen ook een aria uit de 142ste cantate „Uns ist ein Kind geboren" EHBO-diplonut voor 18 leden .J^ecrkc Donders" t de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., hebben het examen voor het EH30- diploma afgelegd. Het examen werd af genomen door mevrouw G. J. Verbrug- ge, arts. De geslaagden zijn: de dames: C. Kluiters-BlomJ. Lenimerzaal-Mont- foort; N. Menken-de Boer; C. Winnubst- de Boer: E. de Boer; A. de Boer; J. de Groot; J. van der Hulst: J. van Nieuw- land; E. van Rijn; E. Smit; E. Verhoogt; L. Vogelenzang; en de heren: H. Boon; G. Fasseur; J. Houthoff; H. Middelkoop J. Rietbergen. Diploma's L.R.B. LEIDEN - Bij de Leidse Reddingsbri gade zijn de volgende kandidaten ge slaagd voor de diploma's A en B. Ge slaagd dipl®ma A: M. H. A. Goutier- Zandvllet; W. van Loon; A. N. P. Ouds hoorn; S. Neuteboom; S. Bauer; J. van Loon. Diploma B: M. Abrahams; A. Goutier; W. de Jong; R. Pouw; H. W. J. van Marwijk. Bij voorbaat onze har telijke dank. Ambassadeur bij opening Munch-expositie LEIDEN In het Stedelijk Museum „De Lakenhal" is gisteren een tentoon stelling geopend van grafieken Munch Museet te Oslo. De ope ning die overigens zonder enig plech tig vertoon geschiedde werd bijge woond door de ambassadeur van Noor wegen in Den Haag, de heer Gunnar Rogstad. Hij werd ontvangen door bur gemeester mr. G. C. van der Willigen. Op „Sempre Avanti" maakt toernee LEIDEN „Sempre Avanti" gaat weer op toernee. Na een optreden voor de NZH op 8 januari in het Anthoniusclubhuis, begint het Leidse Muziek-, zang- en to neelgezelschap zyn omzwervingen door Nederland op 29 januari met een con cert in Avifauna, Alplien aan den Rijn. Op het programma staan verder een uit voering van het toneelstuk „Blyf zitten waar je zit" in Bergschenhoek en iu „Bosluat" te Zeist, muziekavonden in Sassenheim, Aalsmeer en Noordwyk en een voorstelling van „Blyf zitten" in Den Helder. De rondgang wordt besloten met een muzikaal optreden op 3 mei in „Ons Eiland" aan de Tasmanstraat te Leiden. Garantie voor belangstelling niet te geien Viscollege HS. V. LEIDEN Het viscollege H.S.V.,viste de laatste kerstwedstrijd van dit seizoen Er werd gevist in de Heimans Wetering. De vangst was matig. De uitslagen zijn als volgt. De uitslag: 1 J. v. d. Linden 2250 gram stuks (karper 1345 70 gram en 13 stu gram en 11 stuks; 4 Laterveer Sr. 855 gram en 13 stuks; 5 A. Does burg 750 gram en 10 stuks; 6 C. Arnol- dus Jr. 715 gram en 9 stuks; 7 B. Later veer 535 gram en 7 stuks; 8 I. Arnoldus 435 gram en 6 stuks; 9 P. Bontje 415 gram en 6 stuks; 10 C. v. d. Hout 300 grKam en 4 stuks. Burgerlijke Stand LEIDERDORP Geboren: René, z.v. A. Karstens en G. Aalst; Gerardus J„ zv. C. J. C. Hop en P. J A. M, Mom; Justine L. M., d.v. R. M. Th. E. Oomes en A. M. Donker Ondertrouwd: B. Kiers (24) en H. A. Noordanus (21); H. Rotmensen (20) en A. Hagenaars (17). Getrouwd: B. W Blanken (24 en M. du Prie (20); J. A. H. van Velzen (22) en A. W. C. Voulon (22): F. A. G. van der Meer (24) en C. M. Kieft (21); C. Bos (24) en F. E. van Nood (19); W. L. P. Luyten (30) en M. G. van der Kroft Van Kins-ReblTijssen-DeWinter 0-6; (26); N. Milan! (27) en Y. van den Hoogen (22). LEIDERDORP B. en w. van Leidi dorp hebben het raadslid mevrouw n H. Uhlenbeck-Lagerwey toegezegd e ting-1971 te doen vervaardigen, die voor de behandeling van de begro zy li irhy of des SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat het kantoor van de Gemeente-ontvan ger op 29, 30 en 31 december a.s. voor het publiek gesloten zal zijn. Het bureau van de Dienst Krediet wezen zal op die dagen normaal ge opend zijn. AARLANDERVEEN vervolgens eigendom Bewoner laat kinderen delen in feest die als industrieel ont- bijzonder markante werper er wel wat in molen heeft de heei zag de molen te gaan Van Osnabrugge bewonen. Dit laatste gebeurde 1968 en sinds dien woi Van Osnabrugge in verlichten en van een aantal vlaggetjes op waardoor het geheel t een feestelijker indru) aan alle inwoners van maakt. Aarlanderveen een De laatste molenaar fraaie afdruk toegezon- de molen in bedrijf de molen bij heeft gehad was de h a vond. Bovendien wordt- e alle schoolgaande ■air a Met de begroting ln het vooruitzicht hadden de raadsleden J. Reugebrink en J. L. J. Toelen en mevr. mr. H. Uhlen- beck-Lagerweij aan b. en w. vragen ge leld c - de i :ing van Leiderdorp bij de begroting iet rokken kan worden. De beide heren iadden wat schamper geïnformeerd of i. en w. delen „in de mening dat de ge- neentebegroting een zaalc Is welke de „Vrijwel geen Leiderdorps burger hoe .geïnteres seerd ook in de Leiderdorpse zaak zal de tijd en moed kunnen vinden om dit boekwerk te bestuderen, nog afge zien van de hoge kosten, die hem van de aanschaf zullen weerhouden". Het college van b. en w. heeft de vraag stellers nu laten weten, inderdaad van mening te zijn dat de begroting een zaak Is, die de gehele gemeente aangaat. Het college zegt dat een onderzoek naar de wijze waarop de burgerij bij het gemeen telijke belang te betrekken in het verle den al een ondetzoek heeft plaats ge had. Ook is het b. en w. nooit gebleken in hoeverre folders, hoe knap soms ook opgezet, in andere gemeenten van in vloed zijn geweest op de belangstelling LEIDEN Honderden werknemers, oud-werknemers en relaties waren gis teren in de Groenoordlial om afscheid te nemen van ir. M. C. de Jong. De heer De Jong was sinds 1963 in dienst by de Koninklijke Nederlandse Grofsme derij. De eerste anderhalf jaar als be drijfsleider en de tyd daarna als direc teur. Hij kwam van Wllton-Feijonoord. Behalve zijn functie als directeur van de KNG bekleedt de heer De Jong ook verscheidene commissariaten. Zijn af scheid van de fabriek betekent dan ook geen definitief afscheid want ook van zijn „oude" fabriek wordt hij commis saris. Ir. De Jong wordt als directeur opgevolgd door de heren mr. K. Bou- man én ir. Tervvogt. Behalve vele per soonlijke gelukwensen ontving de heer De Jong van relaties en vrienden de uit nodiging om samen met zijn vrouw een cruise, naar eigen keuze te gaan maken. Dit cadeau werd aangeboden door ir. Van der Pols. Namens het personeel werd door de heer Schipaanboord een mini-kleuren televisie aangeboden. Deze televisie was een symbolisch geschenk. ThulS stond op de heer De Jong een groter formaat te wachten. Ter afsluiting van de receptie trad de drumband Kunst en Genoegen op. oldduptient WOENSDAG 23 DECEMBER 1970 Kerst-Inn voor ieder LEIDEN Op de Kerst-Inn, die morgen, overmorgen en zaterdag geiiouden wordt in het VVSL- gebouw (Rapenburg 65) en in de benedenzalen van het 'Eigen Huis' (Rapenburg 24) is IEDEREEN van harte welkom. De organisato ren die door liet evenement de communicatie tussen de verschil lende lagen en groepen van de burgerij willen bevorderen, ach ten het een misvatting dat in de aankondiging van het gebeuren de nadruk teveel gelegd is op groepen ais bejaarden, alleen- wonenden, gehandicapten en gast- Er worden minstens 5.000 be zoekers verwacht. Zij zullen ken nismaken met een andere manier om de kerstdagen door te brengen. Een manier die een tegenstelling vormt tot de traditionele intieme viering van het kerstfeest, die vaak vele mensen buitensluit. Daarom is op deze eerste Leidse Kerst-Inn iedereen van harte wel kom. De toegang is gratis. Het programma luidt: 24 DECEMBER: Rapenburg 24: Bar Crea-Corner geopend. Verder: Gebouw ge opend. 21.00 u. Film, 2.300 Film; 02.00 uur: Diskussie over oekume- nische dienst. 03.00 uur: Gebouw gesloten. Rapenburg 65. Geopend: Bar (3 stuks); Crea-Corner; Lees- en TV- zaal; Spelletjeszaal; Under ground hok; 20.00 uur: Gebouw geopend; 22.00 uur: Gaibaret Oranje-Rood; 23.00 uur; Oekume- nische Dienst met daarna Kerst- ontbijt; 03.00 uur: Gebouw geslo- 25 DECEMBER: Rapenburg 24: geopend: Bar Crea-Corner, vanaf 12.00 uur. Verder 10.00 uur: Ge bouw geopend; 12.00 u. Koffie met broodjes; 14.00 u. Kerstspel van Troef; 16.00 u.: mevr. Munts met liedjes van Speenhoff; 20.00 u.: Films en spreker over Vietnam, daarna diskussie; 22.00 u.: Bob en Wim, zangduo in „Simon-en-Gar- funkel-stijl" 24.00 Film. 02.00 u.t Gebouw gesloten. RAPENBURG 65; Rapenburg 65. Geopend: Bar (3 stuks); Crea-Comer; Lees- en TV- zaal; Spelletjeszaal; Under- groundhok; Kinderkresj alleen van 12.00-20.00 uur (Niet uitsluitend voor kinderen van bezoekers) lO.OOuur: Gebouw geopend: 12.00 uur: Koffie met broodjes, discus sie met Dolle Mina's; 13.00 ur: Kinderkoor; 14.00 uur: Discussie Man-Vrouw-MaatschappijFilm; Het Haagse Jeugdtheater; Sjoel- bak toernooi. 16.00 u.: Kinderfilms; 15.00 u.: Marokkaans uur; 16.00 u.: Spaant uur; 17.00 u.: Turks uur; 20.00 u.: terke verhalen; 4.00 Gebouw j 26 DECEMBER Rapenburg 24. Geopend Bar: Crea- corner vanaf 12.00 uur. Verder: 09.00 Gebouw geopend; 12.00 u.: Koffie met broodjes; 14.00 u.: Film; 16.00 u.: Zangduo Bob en Wim. 23.00 uur: groot Slotfeest m.m.v. de Bredasche Popgroep „Half Breed" en twee disc-jockeys. Geopend: Bar (drie stuks); Crea- corner, Lees- en tv-zaal, Spelletjes zaal; Undergroundhok; Kinder kresj alleen van 12.0020.00 u. 10.00 u.: Gebouw geopend; 12.00 u.: Koffie met broodjes; In schrijving klaverjastoei 4.00 i Mui zingt lied jes van Speenhoff; Bill Brookers Jugband; Klaverjastoernooi Kreatief spel van jongerence trum Troef; 16.00 Akademie vo podiumvorming; pantomime, c baret, sketches) Poppekast. 18.00 u.: Hans van der Wouw ir Dud-Hollandse liedekens 21.00 uur: Groot Slotfeest m The House Town and Kitch Washboard Players Orchestra. ilerie v. d. Vlist, Botermarkt 3, t/m 3 dec. „Groepstentoonstelling, mi houtbewerkingen van Mariska Kaspe en keramiek van Babs van Elsdinger ara Sikking, 't Hoekje bij de Potop, Warmond, ma- t/m za. 19.00-22.00 ut tot 7/12, werkstukken voor St.-Nico laas,, gemaakt door kinderen; 7 t/r 19/12 Fotografie van Jan Beentjei Joop Prins, Ben Grishaven en Feil Leidse agenda Voorschoten, Cultureel Centrum He Vormde Vrouwendienst, kerstfeest jaardei], aanvang 19.30 uur. Voorschoten, De Werf Bond van Plattelandsvrouwen, kerst avond, aanvang 20.15 uur. WOENSDAG 23 DECEMBER Stadsgehoorzaal Pauze concert. Aa vang 12.45-13.30 uur. ZATERDAG 26 DEC. Tweede Kerstdi Zuiderkerk Kerstconcert. Nederlaiw Madrigaal koor. Aanvang 14.00 LEIDEN, 23 dec. Groenten: api 42; peren 79; andijvie 82-87; kroten, gt kookt 55boerenkool 29-35prei 36-51 spruiten A 63-71; idem B 51-57; chan pignons 5.55-5.75; uien middelgrof IS 19; witlof 88-1.35;sla A 12-16; peterseli 14-23; selderij 6-23.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4