Gevogelte vliegt met kerstmis de deur uit KERSTMIS- KERSTDIS- R. O. concerteerde prettig onder Willem van Otterloo Kerstfeest van geestelijk gehandicapten - Jeugdige zwemtop in Leiden Teldersschool beschikt over beste korfballers Voorronden titelstrijd jeugdschakers dagen met vragen Eerste slippartijen Wagen maakte rit van 30 m. op vangrail .EtDEN De. konijnen en verse kippen ie het tot nu toe goed deden voo rde i rt zorg opgemaakte kerst menu's van Leidenaar. hebben dit jaar veld moe- i mimen voor hans, fazant, wilde eend n patrijs. De steeds meer verfijnde en uur der wordende smaak hebben wild n gevogelte tot veel gevraagde hoofd- chotels van kerstgerechten gemaakt, lij de poeliers in Leiden valt dan ook en algemene tevredenheid te constate- Over een grotere omzet dan voorgaande jaren durven de meesten nog niet te spreken, al zijn zij in dat opzicht wel uitermate optimistisch gestemd. „Wij moeten eerst nog even afwachten hoe het morgen en overmorgen loopt. Dan valt doorgaans de grote klap en kunnen we onze balans opmaken". Vele bestel lingen van pas geschoten wilde eenden, hazen nog „vers van het veld", of fa zanten van „adelijken bloede" worden deze feestdagen met een royale hand be taald. Met de stijgende verkoop van delicates sen zoals paté en (hele) dure soepen, wordt de verfijnde zeker niet goedkope smaak van de Leidenaar gemanifesteerd. De grote belangstelling voor wild en ge vogelte concentreert zich toch wel voor namelijk op de kerstdagen. j SASSENHEIM Gisteren hadden op Rijksweg 44 de eerste slippartijen plaats van dit winterseizoen, die twee 1 vernielde personenwagens opleverden. De eerste was op het Sassenheims viaduct 's morgens om kwart voor 11, toen tijdens 'n inhaalmanoeuvre een personenwagen op de inhaalbaan slipte als gevolg van de gladheid van het weg dek, i.v.m. sneeuwval. Eert werd de vangrail geraakt, en daarna kwam de wagen tot stilstand tegen de viaduct muur. De bestuurster (26) afkomstig uit Warmond, liep geen letsel op. Haar wagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. 's middags circa 3 uur, eveneens bij een inhaalmanoeuvre, slipte een perso nenwagen door onbekende oorzaak, en kwam daarbij op de rechtervangrail van de middenberm terecht. De wagen maakte op de vangrail een trip van 30 m„ en kwam daarna weer op de wielen op het wegdek terecht, en ver volgens keurig op de vluchtstrook tot stilsand. De bestuurster, een 22-jarige dame uit Voorschoten, bleef na haar unieke mono-railtoer ongedeerd, maar haar medepassagier, een jongeman (26),uit Den Haag liep een shock en waarschijnlijk inwendige kneuzingen op. Hij werd per ambulance naar het Diaconessenhuis te Leiden overge bracht. Van de wagen werd de linker en onderzijde totaal vernield Diploma voor twaalf A.Z.- brand wachten LEIDEN De warenmarkt, die a.s. zaterdag in verband met tweede kerst dag geen doorgang kan vinden, is ver schoven naar morgen, donderdag. De opstelling is zoals op wosendag. LETDEN In het Rijksherbarium n de Schelpenkade wordt op dinsdag januari de jaarlijkse ledenvergade ring gehouden van de Koninklijke Ne- derlandse Natuurhistorische vereniging I aanvang der vergadering om 20.00 uur. LEIDEN Twaalf leden van he brandweerkorps van het Academisch Ziekenhuis hebben gisteren het rijks- examen brandwacht 2e klasse met succes afgelegd. Twaalf andere leden van het korps, dat onder leiding van een volledig bevoegd kader staat, zul len in mei/juni 1971 dit examen af leggen. Het brandweerkorps van het AZL is een vrijwilligerskorps. Maar wie er aan deelneemt, is verplicht de oplei- ding tot het examen brandwacht 2e klasse te volgen en het examen af te I leggen. Voor de praktische oefeningen heeft het korps de medewerking ge- 1 had van de Leidse brandweer en de I vliegbasis Valkenburg. Na het behalen van het diploma brand- wacht 2e klasse zijn de brandwachten verplicht de persluchtmasker-opleiding te volgen en tevens de opleiding vnor het reddersdiploma in het kader v. n de bedrijfszelfbescherming. Vrij willig kunnen de brandwachten daarna de opleiding tot brandwacht le I klasse of tot een hogere rang volgen. De geslaagden zijn: J. Beekman, P. C. I Bekooy, D. de Haas. C. M. Gerlag, G. M. Goudberg, H. C. Kuyl. Th. F. Spek, J L. Schmale. B L. Jansen, H. v.d. Reijden, H. J. Verbree, H. Uit Beyerse rdam ^ge- zijn „het prijil Bud LEIDEN Tweede Kerstdag zal de l^eidse Overdekte het strijdtoneel vormen van de door de L.G.B. te organiseren zwemwedstrijden voor de Jeugd beneden de twaalf jaar. Deze wedstrijden, die "dit jaar voor de vierde maal gehouden wor den, mogen zich in een dusdanige be langstelling verheugen dat organisator Max. v. Beukering genoodzaakt werd om vrj) scherpe limicttijden In te stellen. De nationale jeugdtop zal uitkomen op de 100 m school-, rug-, vlinder-, vrije er wisselslag. Verder staat er voor deze LEIDEN Gisteren werd het Jaarlijks terugkerende mlcrokorfbaltoernool voor schoolteams gehouden. Het toernooi, dat voor de derde keer plaatsvond, werd verspeeld ln de Groenoordhal. In afdeling 1 (geoefenden) streden acht teams ln twee poules om de hoogste eer, terwijl in afdeling 2 28 ongeoefende ploegen elkaar In zeven poules bestreden. In afdeling 1 kwamen uit poule A de Teldersschool en het achttal van de Du Rieuschool als finalisten naar voren, ter wijl in poule B de teams van de 3 Octo- berschool en de Willem de Zwijgerschool de eerste twee plaatsen bezetten. In de strijd om de derde en de vierde plaats moesten de ploegen van de Du Rieu school en Willem de Zwijgerschool elr kaar bekampen. Laatstgenoemde eiste door een benauw de 1-0 zege de derde plaats voor zich op. De eerste twee plaatsen werden be twist door de Teldersschool en de 3 Oc- toberschool. De Teldersschool liet er met 2-0 zegen geen twijfel over bestaan, 1. Teldersschool; 2. 3 Octoberachool; 3. W. de Zwijgerschool. wie de sterkste was. In afdeling 2 kwamen 7 winnaars van de poules en de beste nr. 2 ln de kwart finale. De uitslagen waren hier: kwart finale: Pr. MargTietsch.-Luc. v. Leyden- sch. 1-1 (LvL)R. Steinersch.-Chr. Sch. Valkenburg 0-0 (Valk); Eerste Leidse Sch.ver.-M. v. St. Allegondesch. 0-16; Du Rieusch. 2-Lorentzschool 0-0 (DuR); halve finale: Luc. v. Leydensch.-Chr. Sch. Valkenburg 1-0; M. v. St. Allegon- deech.-Du Rieuschool 2 3-0; finales: Luc. Leydensch.-M. v. St. Allegondesch. 1-1; (M. v. St. A. w.n.s.)Chr. Sch. Val kenburg-Du Rieuschool 2 0-0 (Valk. Marnlx van Sint Allegonde- Bchool; 2. Lucas van Leydenachool3. Chr. Schooi Valkenburg; 4. Du Rrieu- achool 2. In de 5 Meihal worden vanavond ge speeld de competitiewedstrijden: Overg. Klas B: Vlcus Orlëntis-V.E.S. (21.15 u.) Zuid West 1B: Ons Elland-H.S.V. (20.00 uur). twaalfjarigen nog de 4 x 50 m wisselslag estafette op het programma. Vcror de allerjongste leeftijdsklasse (be neden de 10 jaar) wordt de 50 m vrije verzwommen. Ondanks de gestelde limiettijden is de belangstelling enorm. Niet minder dan 30 verenigingen uit alle dèlen van het land komen naar de Leidse Overdekte met 250 deelnemers. Afgelopen zondag kwam een Brabantse vereniging de in schrijfformulieren zelfs persoonlijk naar L.G.B.-voorzitter Plouvier brengen. Tijdens deze jeugdwedstrijden zal als een speciaal nummer de 100 m vlinderslag dames worden verzwommen met als inzet de „Serglo de Gregorio"-Trofee. die indertijd door L.G.B.-secretaris Rob Toet beschikbaar werd gesteld ter na gedachtenis aan de bij Bremen veron gelukte Italiaanse zwemploeg. Deze trofee werd eerder gewonnen door Dick Langerhorst, Mia Plantinga en Francois van Kruysdijk. Favorieten zijn ditmaal de V.Z.C.-zwem- ster Frieke Buys, en de op de Europese zwemkampioenschappen In Barcelona excellerende Anke Rijnders (A.Z.P.C.). Overigens is de gehele Nederlandse da- mesvlinderslagtop aanwezig met zwem sters als Veronica Stel (P.S.V.), Fran- cisca Zandvoort (de Devel) en Karin Kok (Z.Ï.A.N.). De wedstrijden, die zich steeds in een grote publieke belangstelling mogen ver heugen (verleden jaar waren er 600 deelnemers en supporters binnen de mu ren van de Overdekte), nemen een aan vang om 14.00 uur. ZO LANGZAMERHAND kunnen de Leidse muziekrecensenten wel gaan overwegen of het niet eenvoudiger zou zijn om maar drie tenten voor blijvende bewoning op te slaan in de stedelijge concertzaal. Gisteravond waren we toehoorder van het Re sidentie-orkest, dat weer onder lei ding stond van Willem van Otterloo. Niet alleen voor deze dirigent is het prettig om een tijd elders gastdiri- gent te zijn. ook voor de concert bezoekers is het een aangename er varing de oude dirigent weer in het midden te hebben, want zo'n come back brengt een degelijke voorberei ding van hét concertrepertoire met zich mee, en de resultaten daarvan waren erg prettig. WE KUNNEN zonder twijfel wel weer een paar negatieve punten aan wijzen. Ik wil er één noemen: dit concertseizoen heeft men voor Lei den wel erg eenzijdig ln de roman tische hoek vastgepind. Dat moet men in geen geval alle jaren gaan herhalen, want dan Worden we toon- doof. Gisteravond Blzet, Salnt-Saëns en Mahler; over het algemeen ge nomen op een zeer Acceptabel peil vertolkt. De „Jeux d'Enfanta" van Blzet kwamen vol tinteling tot ons; het cello-concert van Saint-Saëns leek een openbaring te zullen worden ln de vertolking door Christine Walevu- ka. Haar toon was mooi, haar ex pressie zeer verzorgd, maar ln het laatste deel werd zij slachtoffer van het afnemende orkest, zodat het ge heel toch niet die begeestering kon geven, die we aanvankelijk hadden verwacht; dat nam niet weg, dat de toehoorders haar een ovationeel ap- i plaus gaven. NA DE PAUZE konden we luisteren naar de vierde Symfonie van Mahler, i Van Otterloo inspireerde zijn orkest i naar vermogen; het tempo was door- I dacht, de klanknuance ook. Orkest meester Jaring Walta solieerde, even cis de Engelse sopraan Angela Beale. "aar aandeel kon niet overtuigen. Een veel te kleine, overigens mooie, stem kon niet tegen de begeleiding op, zodat de tekst „C&cilia mit ihren Verwan dt en slnd treffliche Hofmusl- kanten" niet bewaarheid werd. We bereikten nog niet de zevende hemel, hoewel er duidelijke voortgang op de prestatieladder aanwijsbaar was. ETet concertseizoen ls nog niet ten JAN DOOVE LEIDEN In het clubhuig aan de Vestestraat vierden gisteren een aantal - I- .mdkapten kerstfeest. Op dt kerstfeest werden enkele kerstliederen ten gehore gebracht door een bandje d:«t bestaat ml leden van deze ciuo. c.isier- avond werden voor deze band twee instrumenten aangeboden, een drumstel door het bestuur van de vereniging en een lyra door het Marineschip „De Zeven Provinciën". Voor dat het handje optrad werd door een aantal meisjes een kerst spel gespeeld. Tussen deze twee evenementen werden kerstliederen gezongen door ren Behalve de schenkingen in natura die aangeboden werden bood de wielervereniging Swift" een geldbedrag de Leidse Sleuteltjes. Zwaar hoofdletsel na slip op weg I ALPHEN a.d. RIJN Mevr. Nachte gaal-Van Dijk. wonende Sterrenlaan in „Ridderveld" te Alphen a.d. Rijn is dinsdagmorgen met ernstig hoofd letsel opgenomen in het ziekenhuis „Rijnoord". Zij was. rijdende over de Lijsterlaan in Alphen-centram omstreeks half tien. ten gevolge van het door opvriezing glad geworden wegdek met haar fiets onderuit gegleden en met haar hoofd tegen het wegdek gesmakt. Dr. Wijn- male. die haar de eerste medische hulp verleende, oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. de Kerst-dienst met The Lords Folks .EIDEN De jongerengroep lx>rd's Folks" o.l.v. de heer A. Vlasveld tal op donderdagavond 24 december, de kerstviering verzorgen in de Jozefkerk an de Herensingel. Met mededewerking an enige trompettisten van St. Fran- flscusband uit Leiden. Het thema van leze Kerstviering staat in het teken van ,Open uw hart". Celebrant is pater C. hecher. De viering begint LEIDEN Maandag en dinsdag zijn de voorronden gespeeld voor liet jeugd kampioenschap van de Leidse Schaak hond in het Rjjnlands Lyceum te Oegst- geest. In groepen van vier streden 16 gegadigden om de hoogste twee plaat sen, die goed waren voor plaatsing In de finale. In deze eindstrijd zullen de acht geplaatsten nog vier ronden spelen volgens het Zwitsers Systeem, terwijl de uitslag uit de voorronde tegen de eveneens tot de finale doorgedrongen ri vaal mee blijft tellen. De uitslagen zijn in groep I: 1 F. den Herder 2'/£ pnt., 2 H. van Dulvenboden 2, 3 R. Bouter 1, 4 D. Oudshoorn In groep H: 1 W. Steffelaar 3. 2 L. Ko- nings 2, 3 A. Hartevelt 1. 4 N. Ruiter 0. In groep III: 1 H. Hortensius 3, 2 A. Houweling 1 1 afg., 3 A. Lagerberg 0 2 afg., 4 F. Geertsema 0 1 afg. In groep IV: 1/2 R. Dobbelaar en A. Kuiper elk 2, 3/4 P. Braggaar en R. Brandt elk 1 pnt. Hoewel de tweede mftn uit groep III nog niet bekend is (van de afgebroken partijen zal het afhangen of dit Houwe ling of Lagerberg wordt) z(jn de overige finalespelers al bekend: Den Herder. Van Duivenboden, Steffelaar, Konings, Hortensius, Dobbelaar en Kuiper. Voor de overige Jeugdschakers werd In het Rijnlands Lyceum eveneens een toer nooi georganiseerd. In groepen van vier werd om twee prijzen gestreden. De winnaars waren: groep 1: 1 L. de Roo 3, 2 T. Flerig 2; groep 2; 1 J. Baart 2Vz, 2 L. Verhoeven 1%; groep 3: 1 J. de Ru IVa, 2 Kemperman 2; groep 4: 1 E. Schöttelndreler 3, 2 A. Lindeman 2; groep 5 1 K. van Delft 2%, 2 W. Kley 2; groej 6: 1/2 W. van Rijnswou en A. Teeuw ieder 2: groep 7: 1 W. Krouwel 3. 2 F. van Hoven 2; groep 8: 1 A. van Dijk 3. 2 G. de Groot 2: groep 9 1 E. Sijtzama 3. 2 G. Tegelaar 2; groep 10: half 10.1 H. Ruiter 3, 2 R. Tjassens 2. LEIDEN Deze maand brengt be halve sfeer, gezelligheid en drukte toch ook nog vraagtekens. Want hoe ziet het kerstmenu eruit? Kerstmis omvat dit jaar drie zondagen. Waar mee ik maar wil zeggen, drie „kerst- menu-kook"-dagen. Het idee om een van die dagen met het hele gezin er gens gezellig in een restaurant te gaan eten. zal heel wat vrouwen aan- rekken. Zij zelf, maar ook hun kin deren zullen het „een mieters plan" vinden, als het hoofd van het gezin met dit grandioze voorstel komt aan zetten. Vele mogelijkheden van „uit eten-gaan" zijn speciaal voor deze feestdagen door de eigenaars van ho tel en restaurant gecreëerd. Zij heb ben de drie opeenvolgende feestdagen niet over het hoofd gezien, en heb ben zich voor de „keuken-business" moeilijkheden van de huisvrouwen in geleefd. De Beukenhof adverteert met „candle light, gastronomie en bloemenpracht", plus het menu voor 45.- of 52.50 per persoon. Gerechten zoals „La suprice de Noël" en „Les desirs de dames" klinken niet alleen veelbelovend maar zullen ook zeker zoveel belovend sma ken. Men kan er ook voor een kerst- lunch (a 32.50 per persoon) terecht. „Een bundeling van verfijnde smaak zowel architectonisch als gastrpno- 't Karrewiel. hotel-, caf-restaurant is de eerste kerstdag gesloten. Gezin nen met kinderen kunnen de 2de kerstdag middags al tafelreserverin- f 35.-. Exquise schotels, met de heer gen krijgen. Kinder menu's (voor ;(jkste, niet allerdaagse eetvarianten f 12.50) staan op de spijskaart, die prijken op de kaarten die er feestelijk met een „.Floris-coktail" en *n „Woef- getint uitzien. De gewone, saaie aard- soep" beginnen. De „grote mensen ippelen krijgt men als de meest ver- menu's variëren tussen 22.50 en -ukkelUke hoofdbestandelen van de 'eest-dis voorgeschoteld. Amandel aardappeltjes, wafelaardappeltjes, fondant aardappeltjes of zelfs de altijd lekkere gebakken aardappeltjes. ..In den Vergulden Turk" heeft ln elke zaal 'n fraai versierde kerstboom staan, Een uitgebreid kerstmenu voor 42.50 p.p., met vele variatie-moge lijkheden. wordt hier onder stem mige kerstmuziek opgediend. Holliday Inn. die niet alleen een kerstboom inside, maar ook outside heeft staan, liet het kerstmannetje overkomen, die ook nog surprices ronddeelt, zolang de voorraad strekt. Deze attractie, zal vooral bij de kleu ters aanslaan. De menu's, een beetje amerikaans getint, maar daarom ze ker niet minder lekker, zijn de 1ste Kerstdag 34.50 per couvert en de 2de Kerstdag 37,50 per couvert. Beide kerstdagen zijn de gerechten voor kinderen beneden 12 jaar f 12.50 per kind. Het trio Jan Osna- brugge zal in de bar voor muzikale „kerstnoten" zorgen. Mocht u hele maal een paar kerstdaagjes van huls willen zijn, dan geeft het hotel 15% korting voor de 2-persoonskamers. Een frisse duik in het zwembad kunt u zich hierbij permitteren. Alberts Corner, ook nu meer gebrui kelijk voor en door de studenten, heeft zijn kerstmenu-prijzen aangepast aan de studentenbeurzen. Voor 12,50 en 16.- kan men er lekkerbekken, te beginnen met de keuze tussen een zalmeoktail, ossestaartsoep of Parijse salade (wat weer iets anders is dan salade uit Parijs). Iedereen ls echter van harte welkom gezien de kinder menu's a 4,95. Kerstijs met likeur zal het smakelijk „toetje" vormen. Met sfeervol kaarsverlichte restaurant zalen, achtergrond stemmige muziek, flikkerende lampjes ln de versierde kerstboom die bulten staat of in een gezellig hoekje binnen, en feestelijk gedekte tafels geven zij hun eet-gas- ten wel degelijk dat onontkoombare „kerstgevoel. Helaas zijn echter niet alle restau rants open. Wegens de te hoge on kosten die aan deze feestdagen ver bonden zijn (personeel, versiering, kaartendrukkerij) hebben enkele ge rants hun bedrijven, zoals Nieuw Mi nerva, Oud Leyden 't Pannekoekhuis je. gesloten. Misschien doen zij weer ets anders leuks met oud en Moeder en dochter konden zich redden Auto reed op smalle brug voetgangers aan HOOGMADE/LEIDERDORP Als door een wonder zijn gistermiddag een Inwoonster van Hoogmade en haar twee kinderen aan de dood ontsnapt toen z() op de Wittcrt van Hooglandbrng (ook wel de „stenen brug" genoemd) door een auto werden aangereden. De 34-jarige mevr. v. d. M.-v. d. G. en haar 7-Jarig dochtertje werden over het lage stenen muurtje geslingerd en kwamen In het water terecht. Belden konden aan de kant komen; het bijna 3-jarig zoontje van de vrouw bleef dit lot bespaard. Alle drie kregen vrij ernstige vleeswonden I Het ongeval gebeurde omstreeks kwart voor zes. toen op de provinciale weg nr. 6 vanuit de richting Hoogmade een auto naderde, waarvan de bestuurder I onder invloed van sterke drank ver keerde. Op de smalle brug werden de I vrouw en haar twee kinderen aangere- jden De 46-jarige automobilist uit Leid- schendam kwam met zijn personenauto 60 meter verder in de sloot tot stilstand. (ADVERTENTIE) BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Katwijk maakt ingevolge her bepaalde in art. 26 van de wet op de ruimtelijke orde ning bekend dat met ingjtng van 28 dec. 1970 gedurende één maand ter gemeentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 8 dec. 1970 tot vasstelling van de herziening van een bestemmingsplan voor de gronden gelegen ten westen van de Provinale weg nr. 1, ten noorden van de Zeeweg, ten oosten van de Karei Doormanlaan en ten zuiden van het Uitwateringskanaal, welk plan wordt aangeduid als „Bestemmingsplan Cleijn Duin - le herziening", bij welk besluit de gronden ten westen van 't Lyceum pad tussen de Stadhoudersdreef en de Zeeweg, in afwijking van het ontwerp plan, buiten de vaststelling zijn gehou den, één en ander zoals is neergelegd op de bij dat besluit behorende teke ningen en bijbehorende voorschriften. Gedurende genoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend bij gedeputeerde staten bezwaren tegen het eerdergenoemde plan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijziging, welke door de raad bij de vaststelling van het plan in het ontwerp is aangebracht. Katwijk 23 december 1970.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3