LAUGHTER IN THE DARK" Studentenhuisvesting koopt Vlietcomplex van de E.M.S. HET KASTEEL DER DUIZEND ANGSTEN KAMERS VOOR 217 STUDENTEN Garage en auto totaal uitgebrand Verbouwingsplannen nog dit jaar werkelijkheid Microkorfbal „Rijndelfland" MARKTEN BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF-LEIDEN" N.V. BIOSCOPEN ontroerend filmjuweel kleurig prentenboek VRIJDAG 18 DECEMBER 1970 LEIDSE COURANT ROELOFARENDSVEEN ROELOFARENDSVEEN Omstreeks 9 uur gisteravond is de garage van de heer B. Bakker aan de Populierenstraat te Roelofarendsveen geheel uitgebrand. Oorzaak van de brand was waarschijn lijk een overspringende vonk tijdens het lassen. Behalve de brand en waterschade aan apparatuur en inrichting is ook een geheel nieuwe auto uitgebrand LEIDEN De stichting „Leidse Studentenhuisvesting" heeft het „Vliet complex" gekocht van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen. Een deel van de voormalige fabrieksgebouwen van Van Wijk en Heringa zal verbouwd worden tot flat-achtige studentenbehuizing, met een capa citeit van in totaal 217 studenten of studenten-echtparen. De verwezen lijking van deze plannen begint over enkele weken. De verbouwing van de reeks van kleine panden langs de Vliet geschiedt in overleg met de Rijksdienst voor Monumentenzorg, cjie subsidie heeft toegezegd. Daar door blijft een charmant deel van de oude binnenstad ^behoed voor verval. Vliet-gevels gerestaureerd Enkele maanden geleden al hadden Stu dentenhuisvesting en EMS een voorlopig koopcontract gesloten voor de ruim 6.700 m2 binnenstad tussen Rapenburg, Vliet, Bakkersteeg en Kaiserstraat. Het ge bied was al acht jaar in handen van de EMS, die aanvankelijk de bedoeling had, er kantoorflats te bouwen. Die plannen konden niet doorgaan. Vijf jaar geleden «1 wilde Studentenhuisvesting huisjes, fabrieksterreinen en -opstallen kopen. Toen nog voor meer dan de EMS ervoor had neergeteld. Nu viel het object de stichting na krachtig schudden aan de EMS-boom als een rijpe appel toe voor het zachte prijsje van circa 200,- per m2, bebouwd. Zeker is. dat de EMS in e jd&ren dat ze het Vlietcomplex in handen heeft gehad huui i deel de Univ i dit bibliotheek ondergebracht. Ee pandjes aan het Rapenburg i eens tot „de koop" horen, hoeft op restauratie' te wachten er Bakkersteeg authentieke sl ■orden afgebro ken. Daardoor krijgt het wooncomplex een ruim, groen hart. Over de bedrijfs gebouwen aan de Rapenburgzijde van de Kaiserstraat is nog geen beslissing ge nomen. Er is vooralsnog geen bestem ming voor in het kader van de huisves- tings-plannen. De stichting heeft zich jegens het gemeentebestuur bereid ver klaard, ze af te stoten, wanneer dat in het raam van gemeentelijke plannen wenselijk mocht zijn. Dank zij een voorbeeldige samenwerking onder alle betrokken gemeentelijke afde- keer, Brandweer en Welstandscommissie lingen Bouw- en Woningtoezicht, Ver- „Curatoren" de Rijksdienst voor Mo numentenzorg en de betreffende mini- oenoordhal: 3B: Top 3- Zuiderkwartier 3 (61.00 uur); 4C: Vicus 5-Velocitas 2; K.N.S. 5-Pernix 6: Top 4- De Algemene 5 (17.00 uur); Jun. A2: - Fluks (N) A (16.30 uur); B2; Crescendo A-Pernlx B (17.00 uur); C2: Velocitas A-Fluks (N) B (16.30 uur): Tempo A-Pernix C (16.30 uur). Zaterdag - ApoUohal: 1B. Crescendo 2- Fiks 2 (20.30 uur); 2B: Pernix 4-De Al gemene 4 (19.30 uur); Jun. A2: Fiks A- Pernix A (14.00 uur); C2: Top A-Mad- joe A (15.00 uur). Cleyi 3-Cre 2-Vicus O (18.45 uur); Warmond 2-Oiu Eiland 4 (19.40 uur) Zondag hal: 1B: KNS 3-De Al- uur); Jun. A2: fcuider- .40 uuiO kwartier A-De Danaïden A (11.45 Zondag - ApoUohal: 2B: De Danaïden 4-K.N.S. 4 (16.20 uur); 3B: Zuiderkw; tier 4-Fluks 4 (12.50 uur); 4D: Danaïden 5-Vicus 6 (14.00 uur); Noorderkwarti< ■te. al t toegelegd. Het plai De plannen die het Leidse architecten bureau H. Kroneman NAG voor Studen tehuisvesting heeft ontwikkeld, omvat ten het verbouwen van het fabrieksge bouw aan de Kaiserstraat, Bakkerssteeg kan (A), tot een studentenflat van 4( kamers, elk minimaal 12 m2 nuttifec vloeroppervlakte groot. Deze zijn ver deeld over begane grond en drie verdie pingen. Elke drie kamers hebben eigen keuken e bou' :el". In de la iergewoning geprojecteerd. In het gebouw op het middenterrein worden kamers gecreëerd ten behoi van 80 studenten. Omdat dit pand v royaler van afmetingen is, biedt het gelegenheid, de keukens én sanitaire ruimenten steeds voor drie of vier kamers als een „bufferzone" te leggen lussen de centrale gang en de kamers, een reeks van woninkjes aan de Vliet (C). Daarvan wordt de markante gevel- wand in oorspronkelyk stijl gerestau reerd. Maar inwendig worden ze door een reeks van doorbraken en uitbreidin gen tot een kashba-achtig complex van flatjes, dat onderdak biedt aan 91 stu- Sncl klaar De delen 1, 2 en 3 worden zo spoedig mogelijk aanbesteed. In september 1971 hoopt het stichtingsbestuur zijn de delen 1 en 2 gereed om de stroom van nieuwe studenten op te vangen. Als ge volg van het restauratie-aspect van de Vllet-huisjes zal het derde deel pas een maand of vier later in gebruik geno men kunnen worden. Het gebouw aan het Rapenburg (E) is LEIDEN. 18 dec. Vee: stieren 10; melkkoeien 45; vette koeien 367; vare koeien 25 vette kalveren 24; vette scha pen 150; vette lammeren 2154; geiten 37; totaal 2812: slachtstieven 4.95-5.30; melkkoeien 1050-1750; vette koeien 4.00- 4.50; vare koeien 700-1485: vette kal veren 4 25-4.80; vette schapen 90-1.35; vette ltimmeren 1.20-1.70; geiten 15-90: slachtstieren goed; melkkoeien goed; vette koeien redelijk; vare koeien rede lijk; vette kalveren vlug; vette schapen willig; vette lammeren stug; geiten goed. ADVERTENTIE SHOWROOM: NIEUWE RIJN 87. TELEFOON 34544 (4 LIJNEN) LEIDEN, 18 dec. Groenten: appelen 22-41; peren 74; aardappelen 10-12; an- vijdie 55-60; kroten gekookt 55; boeren kool 16-24; rode kool 7; gele kool 20; groene kool 10-15; prei 38-48; spruiten A 41-59; idem B 44-50; champignons 4.30-4.40; uien middelgrof 15-22; witlof 1.02-1.52;knolselderij 22-35; sla A 12-20: peterselie 36-37; selderij 12-14. UTRECHT, 17 december 1970. VEE Aanvoer totaal 3888, runderen 1188, vet te kalveren 25, graskalveren 146. nuch tere kalveren 801, schapen 1317, var kens boven 100 kg 382, bokken en geiten 29. Prf ijzen: melk- en kalf koeien 1225- 1480, kalfvaarzen 1000-1250. vare koeien 825-17025, pinken 625-870. stieren 825- 1575, graskalveren 440-670, nuchtere kalv» schaj ken en geiten 16-78, vette koeiei 4.60-4.95, 2e kw. 4.00-4.60, 3e kw. 3.70- 4.00, vette kalveren le kw 4 05-4.50, 2e kw. 3.55-4.05, 3e kw. 3.05-3.55, nuchtere kalveren 1.40-1.80. slachtzeugen 145- 1.55, jonge slachtzeugen 1.60-1.70 Over zicht melk- en kalf koeien: wiUig - rui mer - prijsh; vette koeien: rustig - even hoger; vare koeien: rustig - prijsh; vet te kalveren: matig - lager; graskalve ren: redelik - prijsh; nuchtere kalveren rustig - vast; fokkalveren: lui - lager; schapen: lui - prijsh; lammeren: lui - prijsh; varkens: matig - lager. De pastoor kan geen CAMERA Een vrouw I der verleidingen Dagelijks: 2.30 - 7.00 - Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.1 Nachtvoorstelling vr/zs Het gebeurde In het wes STUDIO Laughter in th Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 - 9.15 REX From here to eternity 18 jaar Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur Zondag: 2.30 - 4.30 - 7.00 - 9.15 Nachtvoorstelling (vr/za 23.30 .Carmilla 18 jaar LUX OR Het kasteel der 1000 angsten 18 jaar Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 - 9.15 L1DO Het laatste pantsercomm ,ls de getarte Andrew, gaat zyn ei gen dood tegemoet. („Laughter in the dark" Studio). STUDIO Vladimir Nabokov is een schryver, die de kunst verstaat door een tragische figuur komisch af te schilderen, hem nog veel tragischer te maken. Een staaltje van zyn kunnen geeft hy in zyn roman „Laughter in te Dark". Regisseur Tony Richardson, die Nabokovs styi erg goed aan voelt en er ook niets van verloren laat gaan, heeft de roman gebruikt om er een geiyknamige film van te maken. Vooral door het uitstekende acteer werk van Nicol Williamson en het knappe cameragebruik Is de film een juweeltje geworden. Nabokov heeft een figuur neergezet.mer, dat in de ondertiteling een paar Een typische Engelse aristocraat. De flinke missers zitten, man leeft zijn leven kalm, zijn nogal koele huwelijk bezorgt hein weinig opwinding Zijn grote levensvreugde Attraction is de kunst, maar ook dat met fijn gevoeligheid en zonder overdaad. Óp een dag wordt hij verliefd op meisje t got (Anna Karma), laat zich alleen versieren omdat sir Edward veel centjes heeft en dan laat Nabokov zien hoe de man door zijn ontroeren de. onnozele verliefdheid, tot op de grond wordt afgebroken door het vrolijke meise en haar minnaar Hervé. Edward geeft alles op voor het meisje. Het is de eerste keer in zyn leven dat hy verliefd is. Zyn vrouw verlaat hem. zijn zaak gaat kapot, en hij gaat zelf kapot. De film laat op een wrede manier zien hoe hij beetje by beetje zijn zelf vertrouwen verliest. Eon knappe. film. alleen is het jam- From here to eternity deze wereld bij velen (toch) nog taboe is en oorlog anderzijds vaak de gewoonste zaak van de we reld is, heeft regisseur Tinti Brass dermate beziggehouden, dat hy er een film aan gewijd heeft. Op zichzelf is dit idee nog niet zo gek, temeer daar Brass met vaardige hand de camera kan hanteren. Het is hem echter niet gelukt op dit thema een aardig sce nario te schryven. Resultaat hiervan is. dat de kijker by het zien van „At traction" enerzyds vaak geboeid zal zijn door de grote mengeling van flitsen, waaruit anderzijds niet altijd geheel duidelijk de hoofdrolspeelster naar voren komt en zich bovendien tot vervelens toe temidden van sex en oorlogsgeweld naar het slot van deze film beweegt. Goede opnamen dus. maar beslist geen verhaaldraad. En daar hebben we ons een beetje aan geërgerd. Het laatste pantsercommando pantsercommando" meer dan een middelmatige oorlogsfilm. Het thema van deze rolprent is de intense haat, die 'n groepje Engelse en Duitse mi litairen de dood in drijft. Het verhaal speelt in Noord-Afrika in het oorlogs jaar 1942. Vijf Engelse mijnenleggers raken geisoleerd van hun hoofdmacht en ontmoeten op weg naar de dichtst bijzijnde basis twee Duitsers, de over gebleven bemanning van een verniel de pantserwagen. De Engelsen zyn in het bezit van vervoer en de Duit sers in het bezit van het in de woes tijn onontbeerlijke water. Men besluit gezameniyk dp tocht naar de bewoon de wereld te wagen. Men wantrouwt elkaar echter tot en met. Met getrok ken wapens houdt men elkaar in de gaten. Het kostbaarste bezit in hun midden is het water, waar in de loop van de gruwelyke reis de strijd om ontbrandt. Stuk voor stuk jaagt' men elkaar de dood In. Zeer sterk spel le vert Frank Wolff als losgeslagen sol daat, die alleen op het behoud van zijn eigen leven uit is. Minder impo nerend zijn de karakters die Robert Hossein en George Hilton als respec- tieveiyk Duitse en Engelse kapiteins De flash-backs die regis- ïiet, want er wordt onder 'erkaarld, waarom de Duitser de En gelsman zoveel haat toedraagt. IV ,raf From 1 wedijver OF-Y Hoexcel de film van heel wat iaarties terug dateert, kan •rnity" gemakkelijk ■le huidige visies op en. Wellicht omdat wereldoorlog een onbelangrijke rol speelt, liet individu heel wat fijner r>\ minitieuter wordt geanalyseerd dan in menige, bomvolle rolprent. Met name de benadering van de cen trale figuur, Robert Prewitt, is in drukwekkend, mede dankzy acteur Montgomery Clift Als ex-hoornblazer en voormalig bokser Prewitt wordt hy het raakpunt van de gesprekken in een Amerikaans legerkamp op Ha- wai in 1941, waar meer waarde wordt toegeschreven aan boksen dan aan preparatie voor een eventuele oorlog. Prewitt, gerenommeerd pugillist, heeft zichzelf echter voorgoed ver bannen uit de ring, omdat hy bij een vorig gevecht blindheid heeft veroor zaakt. Zijn weigering impliceert een dermate grote teleurstelling by zijn superieuren, dat het gelijk staat aan het tekenen voor een kruistocht. Het wordt een gevecht op mentaal gebied waarbij de bokser alle vernederingen, casseringsvermogen, verwerkt. Deze tragiek, voornaamste bestanddeel van de uitgebreide problematiek in hét kamp, wordt gestadig naar een climax gevoerd. De ingehouden erger nis. met geveinsde opgewektheid tij dens al die ronden van geestelyke zweepslagen, gecamoufleerd, vindt tenslotte een uitlaat als de kame raad van Prewitt (de door Frank Sinatra verpersoonlykte Maggio) een zelfde sadistische weg moet afleggen. Rond dit hoofdthema spelen nog en kele dramaatjes, zoals de verhoudin- de vrouw van de kapitein, geheel pas send in de gespannen sfeer in het kamp. dat zijn complicaties ziet opge lost door de Japanse bestoking van Pearl Harbour. F - De pastoor kan geen bloot meer zien! rele Zweedse l van zijn, dat pastoor kan Trianon bloot zal er het sex-kluchtj. geen bloot meer zien", deze week Trianon wordt geprolongeerd. Toch het niet zo lachtwekkend als het all maal wel Ujkt. I uxor - Sir Richard, jongste telg uit het oude geslacht Fordyke heeft het moeiiyk. Als hy na vier maanden met zijn jonge tweede vrouw thuiskomt bij zijn verlamde vader i Joseph Tomelty), zyn er in zijn afwezigheid vreemde dingen ge beurd. De geest van zyn eerste vrouw - door zelfmoord om het leven ge komen - waart in de omgeving rond en een dubbelganger maakt er een sport van jonge meisjes te vermoor den. Zelf gaat hij aan zijn geestes- vermogens twijfelen, totdat alles nog een logische, zij het wel héél erg ver gezochte oplossing vindt hekserij geen sprake biykt t Robert Hartford-Davis heeft getracht van dit onwaarschijnlijke gebeuren een meer psychologische dan grie zel-thriller te maken, maar slaagde er niet in de nodige spannir keurig verzorgde kleurenprentenboek op te roepen, hoewel sfeer kleding wel overtuigen. Daarby komt doorheeft, wie i de Duitser de En-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3