Beurs van New York last. Zoals reeds gebleken brengt dit dusdanige investeringen met dat de financiering daarvan, ge le reeds sterk gestegen schulden- p eigert kracht niet mogelijk is. Aansluiting bij Raleigh Industries ltd, die deel uitmaakt van het wereldcon cern Tube Investments ltd. is naar de overtuiging van de directie een oplos sing voor de bestaande problemen, al dus het overnemingsbericht. Raleigh is niet alleen de grootste rijwielproducent ter wereld, maar bezit uit dien hoofde een grote technische kennis en erva ring. Zij is van plan niet alleen in Nederland maar ook in de groeiende markt in de EEG-landen de activiteiten van Gazelle uit te breiden. De bestaan de raad van commissarissen en de di rectie zal worden gehandhaafd. Daarnaast zullen een of meer Engelse commissarissen en een Engelse directeur door Raleigh worden aangewezen. Ga ge- Dividend voorstellen Arnhemsche Scheepsbouw: 10 pet (101 Unikap: 6 pet (10) is met Pronk NV werking overeengekomen, die het voortbestaan op lange termijn voor het Noordwolder bedrijf moet waarborgen Per 7 december is de verkoop van Rohé-produkten overgegaan vendien zal Pronk le en technische inbreng in de NV Rohé zorgen Rohé blijft als zelfstandige fa- Hagemeijer neemt leerfabriek Amstel over AMSTERDAM (ANP) Hagemeijer en Co's Handelmaatschappij NV en de aandeelhouders van koninklijke chroom- Icderfabrick De Amstel v.h. L. S. Gom- pen te Waalwijk hebben over» ming bereikt over de overneming Hagemeijer op f 18 min. De overneming sterkt de positie van Hagemeijer in de Nederlandse lederindustrie aanzienlijk. Tot het Hagemeijer concern behoorden reeds de koninklijke lederfabriek Ois- terwijk NV te Oisterwijk. alsmede Ve- zello NV te Waalwijk. Zowel De Am stel. gespecialiseerd in suède, als Ois terwijk. gespecialiseerd in lakleder. hebben, blijkens de mededeling, een wereldreputatie. Cultuurbank wordt ontbonden AMSTERDAM (ANP) Aandeelhou ders van de cultuur-handel- en Indus- triebank (Cultuurbank) NV. hebben besloten de vennootschap te ontbinden. Tijdens een buitengewone vergadering werd een hiertoe strekkend voorstel directie bij acclamatie aanvaard. Voor de aandeel houders brengt de liquidatie ca. 118 pet op, minus liquidatiekosten (de beurs koers bedroeg donderdag 99 pet). Om streeks 1 maart kan een eerste uitke- pet worden verwacht, zo I deelde de directie mede. uitvloeisel van dc twee en een half jaar geleden door de Veiligheidsraad aan vaarde resolutie, waarbij aan alle leden van de VN de verplichting werd opge legd verscherpte sancties tegen Zuid- Rhodesië toe te passen. ROTTERDAM (ANP) De resulta- het boekjaar 19691970 stem- de directie van fabriek van be hangselpapier gebr. Sanders tot tevre denheid In het jaarverslag de directie een geldomzet ruim 1 23 min (v j f 16.5 min. Hoewel de grondstof- en overige kosten belangrijk zijn gestegen werd een winst be v an f 1.3 min (v j f 0.9 min), bekend wordt voorgesteld het dividend te bepalen op 15 1/3 pet (12 pet), naar keuze in contanten of 12 pet in contan- Ten Horn vraagt surséance VEENDAM (ANP) Het constructie- bedrijf Ten Horn Nederland NV te I Veendam (tweehonderd werknemers) séance van betaling aange vraagd. Als surséance wordt verleend kan de nodige tijd worden gevonden om verbeteringen aan te brengen en het bedrijf in groter verband v oort te zet- Ten Horn Nederland NV beschikt i grote orderportfeuille. Jndonesië lost schulden af ROTTERDAM (ANP) Indonesië heeft een begin gemaakt met het aflos sen van de oude handelsschulden, die in '66 'n totaal van 1.7 miljard dollar had den bereikt. De geaccumuleerde rente beloopt 0.4 miljard dollar De eerste betalingen zijn onlangs gedaan Met de crediteurlanden is overeengeko men, de aflossing in dertig jaar te doen plaatsvinden. Bilaterale schuldrege lingsovereenkomsten zijn tot stand ge komen met Nederland, de Sovjet-Unie en Frankrijk Tn de nabije toekomst hoopt Indonesië soortgelijke overeen komsten met de overige landen te slui ten. Dit is donderdag van Indonesische zi.ide meegedeeld na afloop van de IG- GI-conferentie in Rotterdam. 1/3 pet in aandelen. Scheepvaarlberichlen Obligaties

Leidse Courant | 1970 | | pagina 19