Kerst-Inn in Alph en Verhoging straatbelasting gaat misschien niet door ADJUDANT G. VAN -T HOOG VOORTAAN COMMANDANT Solistenensemble wel knap maar beetje saai Hartelijke sfeer bij Oecumenisch gesprek VVV in Warmond heeft meer subsidie nodig In Hazerswoude geïnstalleerd BEN JE 15 JAAR... KRANTENWIJK! MARKTEN LEIDSE COURANT IN GROENE KERKJE I£ EN O heeft gisteravond geprobeerd in het Oegstgeester Groene Kerkje een te gering aantal van haar leden alvast in Kerstsfeer te brengen, het moet helaas gezegd worden: die sfeer kwam er niet, hoezeer het Nederlands Solisten Ensemble ook praktisch alle nootjes naar waarde ver klankte. Ik ben er vast van overtuigd, dat geen van de uitvoerenden voor honderd procent achter de woorden stond. De kritische toehoorder bemerkt dat direct, want muziek is veel meer dan wat er in de nootjes staat. Distier (Weihnachtsgeschichte) of de zestiende eeuwse compositie „Josef, lieber Josef meln" van Schroter kwamen even steriel tot ons. De mu zikale beek kabbelde gestaag, maar onmiskenbaar saai, van bron tot einde zonder een enkele uitschieter in po sitieve of negatieve zin. Maar met zo'n actie komt er van de kerst sfeer niets terecht, en dat is minstens te betreuren. De ACHT SOLISTEN zouden er goed aan doen iets meer aandacht te schenken an de onderlinge klank verhoudingen. De tenoren met name kwamen niet voldoende tot hun recht omdat vooral Rob Holl zeer sonoor een eigen klank op het ensemble legt. Nu is die klank wel mooi, maar er moet meer mogelijkheid zijn voor klankverweving. De vervanging van Thea Ekker-Van der Pas door de sopraan Pauline Pilaar is niet op alle punten even toe te juichen. Me vrouw Pilaar heeft een hoge stem, zeer zuiver, maar irriterend getrem- bleerd. De engel in de Weihnachtsge schichte miste daardoor een strakke toon; Rijkje Wolleswinkel maakte van Maria geen lieve moeder, maar dat is natuurlijk een kwestie van appreciatie. Ank Reinders zong met groot gemak een mooie vertelster. Al eerder heb ik over haar verras send gemak van voordracht gespro ken. Gisteren bleek dat nog duidelij ker dan voor haar Engelse tournee. CHRIS VERHOOG - had de artis tieke leiding, zoals u al gelezen hebt op een weinig afwisselende manier. ..In dulci iubilo" was het daardoor niet, „singet ende weset vro" helaas ook nog niet, maar technisch knap was het wel, toch wel ja. JAN DOOVE. Leiden spaarde vóór Sinterklaas LEIDEN Bij de Leidse Spaarbank is in de maand november 7.647.632,28 in gelegd, en werd 7.444.064,21 terugbe taald. Het aantal nieuwe boekjes be droeg 524, dat is evenveel als het aan-1 tal afbetaalde boekjes. Op 3849 rekenin-1 gen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd in totaal 146.839,50 bijgeschre ven. Er werden 1147 spaarbusjes. met een gezamenlijk inhoud van 54.565,87 aangeboden. Het tegoed van de 68714 inleggers bedroeg aan het einde van de vorige maand 106.950.386,95. Programma sport centrum De Fluit LEIDSCHENDAM Zaterdag van 13 tot 18 uur korfbalcompetitle, van 20 tot 22 uur zaalvoetbal (juniorenwedstrijden van RKAW). Zondag van 11 tot 18 uur korfbalcompetitie. Sportinstuif iede re dinsdag van 10 tot 12 uur voor da mes, iedere woensdag van 14.30 tot 17 uur voor de jeugd en iedere zaterdag van 10 tot 13 uur voor het hele gezin. Vanaf 24 december tot en met 6 januari is het zweihbad de gehele dag 'geopend en zijn er geen particuliere lessen. Op eerste kerstdag en Nieuwjaarsdag zijn zwembad en sporthal gesloten, op twee de kerstdag is het zwembad van 9 tot 17 uur geopend, op oudejaarsdag na 17.30 uur gesloten. „De aftrap" voor de toekomst ZOETERWOUDE De belangstelling voor de kennlsniakings-byeenkomst die de oecumenische werkgroep gisteravond in de Christus Dlenaarkerk organiseer de was zo groot dat de hiervoor ge dachte kleine zaal te klein bleek en de grote kerkzaal moest worden gebruikt. Dit is des te opvallender, omdat de Zoe- terwoudse agenda deze week overladen Is en er wellicht ook nog concurrentie was van de voetbalwedstryd op de t.v. De beide pastores, Ds. S. Schoch en de ken A. Lamot, die de byeenkomst leid de, waren daar byzonder verheugd over. Deken Lamot wees er in zyn wc'komst- woord nog eens op dat men b heeft gedacht dat oecumene een sti en is naar de eenheid van de kerken. Dit is een misverstand. We zoeken de eenheid meer in het praktische dan in het theo retische vlak. Het doel van deze avond Boom stond riders in de joy- weg SASSENHEIM Gistermiddag streeks kwart over 4 reed ln de Acacia- laan een oude Op el-personenwagen met een 4-tal jongelui van circa 16-18 jaar, die in de bocht naar de Industriekade bij het uitwijken van een tegenligger, het trottoir opreed en tegen een boom tot stilstand kwam. De knapen kozen direct het hazenpad en zijn nog onbe kend. De Opel werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en ais „total loss" weggesleept. Leidse agenda DONDERDAG 17 DECEMBER Antonius Clubhuis Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, kerstmiddag, aanvang 14.00 uur. Stadsgehoorzaal Nederlands Kamer orkest, aanvang 20.00 uur. Kantine Clos en Leembruggen Post- zegelruilavond Philatelica, aanv. 19.30 u. VRIJDAG 18 DECEMBER Antoniusclubliuis Donateursconcert Katholieke Leidse Harmoniekapel. Aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 19 DECEMBER Antoniuscluhuis Kinderfilmvoorstel ling K&O. „Tony ziet ze vliegen". Aan vang 14.30 uur. Voorschoten. Moeder Godskerk Kerk dienst met als thema „Elckerlijc". Aan vang 19.00 uur. De Vliethorst Lange mat wedstrijden, „Avanti". aanvang 14.00 uur. Coltureelcentrum. Vogeltentoonstel- ling. Aanvang 14.00 uur. ZONDAG 20 DECEMBER Clubgebouw Oosterkwartier: Duiventen- toonstelling „Snelvlieger". Opening 's morgens om tien uur. Schouwburg „In de holte van je arm." Aanvang 20.15 uur. Stadsgehoorzaal De Philharmonie van Antwerpen. Aanvang 20.00 uur. Groenoordhal Pupilleninstuif N.K.S G. van -t Hoog, commandant van de 10.00 uur. i groep Hazerswoude van het korps Ryks- Voorschoten. Cultureel Centrum Vo- j politie, geltentoonsteling. Aanvang 9.00 uur. ALPHEN Op eerste Kerstdag wordt in gebouw -Onderweg te Alphen een Kerst-Inn gehouden. Deze duurt van 's midags drie tot 's avonds tien uur. Na enige aarzeling kan nu iedereen het Open Huis" betreden. Men kan er toat rust en gezelligheid vinden. En kan wor den gesjoeld, wat gepraat en aan ge zelschapsspelen worden gedaan. Bij de uitwerking van het gehele plan is meti e rvan uitgegaan dat er met Kerst al tijd „vergeten groepen" zijn. Toch is dit niet de enige reden de Kerst Inn georganiseerd is. Naar de mening van de organisatoren zijn veel mensen niet gelukkig meer met het vie ren van het Kerstfeest in de huiselijke kring Zij vinden dat er juist op deze dagen meer openheid moet zijn. Ook déze mensen worden verwacht. Zy vooral zijn het die de „eenzamen" moe ten helpen deze eenzaamheid te door breken. De toegang tot deze kerst-Inn is gratis. Wat verder gebruikt zal wor den ook. De organisatoren vertrouwen erop dat de kosten gedekt zullen wor den door diegenen, die instemmen met het doel van de actie. Het plan is ontstaan in de hervormde gemeente te Oudshoorn maar er zijn ook goede kontakten gelegd met andere kerkgenootschappen. De inzet is dit jaar nog klein. Zo kan men aan het idee wen nen. Het gaat om een goéde zaak: be schikbaar zijn voor anderen. AMRO-bank Leiden Mr. H. Fock nam afscheid LEIDEN In het restaurant van de Groenoordhal werd gisteren een receptie gegeven ter gelegenheid van 't afscheid van de heer Mr. H. Fock, directeur van de Amrobank te Leiden. De heer Fock is benoemd tot directeur van de Amro bank Amsterdam. De heer Fock is drie jaar geleden naar Leiden gekomen en neemt dus weer snel afscheid van deze stad. Vele relaties en kennissen maakten van de gelegenheid gebruik de heer Fock voor de laatste maal de hand te drukken. Tijdens de receptie bestond ook de gele genheid kennis te maken met de nieuwe i directeur van het Leidse kantoor, de hr. H. J. van Lier. De heer van Lier was voordat htj in Leiden benoemd werd on derdirecteur van de vestiging in Utrecht van de Amrobank. is dan ook de weg te verkennen. Daar na gaven de beide pastores afwisselend een nadere uiteenzetting over de onder- werpen waaromheen zich volgens de werkgroep gespreksgroepen zouden kunnen vormen. Deze waren: 1. Daadwerkelijke eenheid van de chria- I tenen in het spanningsveld van de ver- ontrusting en liet praktische ongeloof: 2. Bijbelstudie, 3. Religieuzee opvoeding van het Kind. 4. Eenheid rond de tafel des Heren. 5. Huwelijk 6. Gebed. 7. Resoluties AKV, Gereformeerde Sy node en Pastoraal Concilie over Oecu- 8. Excursies. 9. Kerkelijk-zijn en kerk- Na de pauze kon men zijn voorkeur uit spreken en werden er groepen gevormd. Daarbij werd direct de datum bepaald waarop elk van de groepen voor het eerst bijeen komt. De byeenkomst werd besloten met het zingen van „De Heer heeft my gezien" van Huub Oosterhuis en Bernard Huy- bers uit de Randstadbundel waarbij het orgel werd bespeeld door de heer H. v. d. Berg. organist van de herv. kerk. De hartelijke sfeer van deze avond en de ongedwongen wijze waarop men met el- kaar in contact was, moet een ideaal uitgangspunt zijn voor de samenwerking in de toekomst waarvoor, zoals Ds. Schoch het zei deze avond „de aftrap" „Taxichauffeurs" voor Kerst-Inn LEIDEN De organisatoren van de Kerst-Inn doen een beroep op alle auto bezitters van Leiden om hun auto ty- dens een of beide kerstdagen ter be schikking te stellen en zelf als chauffeur te fungeren. Er zijn veel mensen nodig om diegenen, voor wie het moeiiyk is om op eigen gelegenheid te komen op te halen en weer thuis te brengen. Vooral in de avonduren zal van de aangeboden diensten dankbaar gebruik gemaakt worden. Autobezitters die aan deze ac tie hun medewerking willen verlenen kunnen het Kerst-Inn Augustinus bellen 21531. VOORHOUT Van de week was het zeer levendig en bedrijvig in de Katholieke Technische School te Voorhout. Leerlingen uit de consumptieve sector hadden 'n ten toonstelling ingericht van wat zij zoal maken tijdens hun opleiding. Vooral de bakkerijafdeling trok veel belangstelling aan de demon straties en tentoonstelling was een wedstrijd met geldprijzen verbon den. De prijswinnaars waren: Ere prijs 2de jaar: Leo Salman. Noordwyk; 1ste prijs B.K. 2a: Ton IJseldijk te Twello; 2e prijs B.K. 2a: Laurens Bosman te Rijswijk 3de prijs B.K. 2a: Aad van de Poel te Noordwijk; 1ste prijs B.K. 2b: Wim van Beek te Lisse; 2de prys B.K. 2b: Lex Roodenrijs te Kat- wyk; 3de prijs B.K. 2b: Dirk Jan v. d. Niet te Noordwijk. Leerlingen KTS demonstreerden erk uit eigen school Ere prijs 3de jaar: Hubert Mi- chielsen te Dronten; 1ste prijs: B.K. 3a: Marco van Veelen te Voorhout: 2de prijs: B.K. 3a: Wil Kapel te Noordwijk; 3de prijs: B.K. 3a: Ray Kluivers te Leiden; lste prfj-s: B.K. 3b: Ad Reuser te Sassenheim; 2de prijs: B.K. 3b: Adri Bogaards te Noordwijk: 3de prijs: B.K. 3b: Wim van Doorne te Naaldwijk; lste prys: BK. 3c: Burgemeester G. A. Stolwijk en de directeur der KTS, broeder An gelus, kijken toe hoe een kerst taart door de jongens wordt ge maakt. René Steenvoorden te Sassenheim: 2de prijs: B.K. 3c: Bert Broekhof te Noordwijkerhout; 3de prijs: B.K. 3c: Kees Blokdijk te Aven- horn. Ereprijs 4de jaar: Martin te Roe- lofarcndsveen: lste prijs: B.K. 4a: Paul Turk te Roelofarendsveen 2de prijs: B.K. 4a: Peter Lierop te Hillegom; 3de prijs: B.K. 4a: Hans ed Frankrijker te Hazerswoude; lste prijs B.K. 4b: Wim Vogels te Noordwijkerhout: 2de prijs: B.K. 4b: Mar tien Does te Noordwijker hout; 3de prijs: B.K. 4b: Theo v. d. Berg te Noordwijk. WARMOND Tydens de algemene beschouwingen op de Warmondse ge meentebegroting 1971 heeft de heer G. v. d. Kroft zich namens de KVP, de Prot. Chr. Groepering, de GGW en de PvdA gekeerd tegen het voorstel van b. en w. om de straatbelasting te ver hogen. In plaats daarvan zouden wel de racebootvergunningen, de leges voor caravans en de woonforensenbelasting moeten worden verhoogd. De heer v. d. Kroft toonde zich verder vrij ontstemd over de slechte samen werking met de gemeente Alkemade wat betreft recreatieve aangelegenhe den. Hij wees er op dat nauwer overleg tussen beide gemeenten is gewenst. De heer v. d. Kroft zei voorts het een schan daal te vinden, dat de riolering nog steeds wordt geloosd in de Warmonder Leede. Hij stelde voor de vernieuwing van de riolering 2de fase van punt 5 naar punt 3 op het prioriteiten- of ur gentieschema te zetten en drong er ook op aan een tussenoplossing te zoeken voor de woningbouw, die onvoldoende van de grond komt in Warmond. Ook over de kwaliteit van de huisvuilzakken was de heer v. d. Kroft niet te spreken. HAZERSWOUDE Adjudant van de Rijkspolitie G. van 't Hoog (51) is gister avond tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis te Hazerswoude, geïnstalleerd tot commandant van de groep Hazerswoude van het korps Rijkspolitie. Behalve de familieleden, de manschappen van de groep, die behalve Hazerswoude ook Benthuizen en Zoeterwoude bestrykt, en reserve-politie met echtgenoten en de burgemeesters van drie genoemde gemeenten gaven de districtscommandant kolonel W. M. Rehorst en vertegenwoordigers van de gemeentepolitie uit Alphen aan den Rijn en Leidschendam, de „naaste" buren van de groep, onder meer acte de présence bij deze plechtigheid. Hij drong er bij b. en w. op aan te bezien of er geen wijzigingen in het ophalen van vuil moet komen. De heer v. d. Kroft had ook een complimentje voor het col lege van b. en w. Hij vond de huis-aan- huis verspreide voorlichtingsfolder over de begroting een goed initiatief. De heer Heemskerk deed het voorstel de plassen en de oevers schoon te maken. Indien mogelyk met behulp van de jeugd. De heer v. d. Zalm tenslotte pleitte voor een sportraad in Warmond. Hij steldé ook weer voor de horeca-bedrijven zelf hun sluitingstijden in de weekeinden te laten bepalen. Volgende week dinsdag zullen b. en w. antwoorden op de algemene beschouwin gen. Dan zal ook blyken of het college het voorstel van de raad overneemt om de jaarlijkse subsidie aan de VW met 2500 gulden te verhogen, waardoor deze instelling meer aktivitelten kan ont- ploolien in de Kaagweek. Kolonel Rehorst, commandant van het district Den Haag van het korps rijks politie, ging nader in op de taak van de groepscommandant. „Hij moet de bur gerij daadwerkelijk beschermen. En dat dient ook te geschieden tegen terrorise rende minderheden". Burgemeester J. ten Heuvelhof, gastheer op de bijeen komst, was onder meer van mening, dat de rijkspolitie niet moet losstaan van 't gemeentelijk apparaat. Speciale dank richtte hy tot opperwachtmeester Van de Meiden, die optrad als plaatsvervan gend groepscommandant sinds de pen sionering van adjudant Tigchelaar (óók present tijdens de installatie). ADVERTENTIE en wil je een kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710- 22244 d Vele werkzaamheden Hazerswoudes burgemeester stelde de nieuwe groepscommandant vele werk zaamheden in het vooruitzicht. Een he terogene bevolking in de drie gemeenten, de drukte op de verkeerswegen noemde hij met name. Bij kolonel Rehorst drong hij aan, om de groep Hazerswoude op organieke sterkte te brengen. Daarbij zegde hij alle mogelyke medewerking toe inzake het huisvestingsprobleem. Burgemeester J. A. Detmers van Zoe terwoude somde, evenals zijn Hazers- woudse collega, een aantal eigenschap pen op, die voor een groepscommandant zijn vei-eist: „Hy dient zo sterk te zijn I als een beer en zo moedig als een leeuw". Hij zou het op prijs stellen, dat een installatie van een groepscomman- j dant zou kunnen worden bijgewoond j door de hele bevolking. Dit zou het be- i grip voor en het contact met de politie zijns inziens in niet weinigen mate be vorderen. Dames Burgemeester I. J. P. Keijzer uit Bent- huizen heette evenals de voorgaande sprekers de nieuw benoemde dant een hartelijk welkom toe. Speciale aandacht besteeddde hy aan de echtge note van de politieman en droeg daarom dan ook presentjes aan voor alle dames, die mede op deze samenkomst waren ter viering van het 25-jarig bestaan van het korps rijkspolitie. Oud-adjudant A. Romeyn uit Pijmacker, de gemeente waar adjudant G. van 'L Hoog de laatste zes jaar werkzaam was als plaatsvervangend groepscomman dant. voerde ook het woord. Adjudant Steen uit Nieuwkoop, oudste groeps commandant in het district Den Haag, vond een installatie, zoals plaatsvindend in Hazerswoude een stap in de goede richting. Ook werd nog het woord ge voerd door een vertegenwoordiger van de gemeentepolitie uit Alphen aan den Ryn. Adjudant Van 't Hoog, in 1940 zijn loop baan bij de marechaussee begonnen, bracht de sprekers dank voor hun woorden en aangeboden geschenken. Op Informele wijze werd daarna dit juBl- leum gevierd. Burg. Berends verwerpt kritiek op beleidsnota LISSE Burgemeester Berends heeft gisteren ln de raad de kritiek op de nota openbaarheid van de hand gewe zen. Hij verklaarde zich een groot te genstander van openbare commissiever gaderingen. Volgens de heer Berends moeten vele gemeentelijke aangelegenheden in eerste instantie van ontwikkeling beslist ge heim blijven. De burgerij heeft volgens burgemeester Berends volop gelegenheid meningen te uiten via spreekuren met het gemeentebestuur, de ideeënbus en ingezonden stukken in de pers. Ook kan men terecht bij de voorlichtingsambte naar, aldus burgemeester Berenos. Postbesteller kreeg bloeding aan slagader ALPHEN De postbesteller >V. H. van Leeuwen heeft gisteren tydens zijn wandeling een slagaderlijke bloeding op gelopen. Bij de boerderij aan de J. C. Hoogen- doornlaan gleed hij uit en viel met zijn rechterhand door een ruit. Na aanvan kelijk de slagader zelf dicht gedrukt te hebben verleende dokter K. Gill medische hulp. Daar de heer van Leeuwen toch nog heel wat bloed verloren had, werd hy behandeld in het ziekenhuis Rynoord. Lisser raad niet zonder meer akkoord met aanschaf van 'li ilpersinstallatie LISSE De raad van Lisse is gister avond niet zonder meer akkoord ge gaan met een voorstel van b. en vv. om samen met andere gemeenten in de Bol lenstreek in principe te besluiten tot aanschaf van een vuilpersinstallatte. De KVP'er v. d. Berg vond deelname aan het experiment helemaal niet nonig, omdat Lisse volgens hem nog 10 j'ar stortgelegenheid heeft. Wethouder De Kort zei daarop dat door de groei van Lisse dit terug is gebracht tot 5 jaar. De heer Nieuwenhuys (SGP) was voor het voorstel en de liberaal De Vos zei het te prematuur te achten nu al te be slissen. Tenslotte ging de raad akkoord met het voorstel het college vrijheid te geven deel te nemen aan een voorberei dend onderzoek. De raad ging ook ak koord met subsidies aan de jeugdsport en aan de stichting „Vrienden van De- Woningwet woningen in Lisse komen op f 300.- per maand LISSE De komende jaren zullen in Lisse 200 woningen per jaar wordey ge bouwd, waarvan 40 woningwetwonin gen, die niet minder dan 300 gulden per maand aan huur zullen moeten op brengen woningwetwoningen zyn be doeld voor de minst draagkrachtigen De duurste woningwetwoningen in Lis Kleutercursus Wit-Gele Kruis ZOETERWOUDE Het Wit-gele kruis te Zoeterwoude-dorp organiseert januari 1971 een kleutercursus. Deze cursus wordt 's avonds gegeven in het wijkgebouw en is bedoeld voor moeders, die kleuters van 1% jaar of ouder heb ben. Aanmeldingen zo spoedig mogelyk bij zuster Glasmeier, Korte Miening 8. Burgerlijke Stand doen thans 125 gulden huur per LEIDEN - - Nicoline, d.v. CVJ. Oudijk maand. I R. Buitenhuis: Irma. d.v. J. Siere M. de Bruin: Jan, z.v. D. van Veen en M. J van der Snoek; Eva C„ d.v. H. D. Schneider en A. Dorst; Thomas W. F.. I zv. W. F. Wegman en A. D. Hartevelt. j Getrouwd: F. M. J. N. van Benten en J. E. van der Kwaak. Overleden: M. A. van Tilburg (81) w.v. J. O. Ruhzwiem; G. Kokkedee (84) e.v. J. ArnoldusA. Noppc (82) e.v. J .A. van der Linden: H. Hoogendoorn (73) vr.; E. H. Koster (±2 mnd) z. Gehuwd: C. van Starkenburg en A. Haasnoot: J. Slagtveld en I. J. J. van Fruchten; J. H. G. Frijns en L. Schaap; D. Hoek en K. M. de Boer; G. van Duyn en L. G. van DuyvenvoordeJ. Smit en T. C. van der Bent; P. Langelaar en N. Guijt; IJ. van Duyn en N. P. de Krij ger; H. van Beelen en N. G. A. van der Spek; G. W. T. van den Berg en M. van den Brink; H. G. Ouwehand en L. van Rijn; E. A. Brenninkmeijer en H. A van der Belt; D. de Koning en W. G. Guyt; P. Koning en C. G. Tijsen; J. H. Degenhardt en S. W. C. Gouka; B. J. Kleinsman en M. F. P. Matron; E. R. Baams en T. E. Verschoor; C. Schaap I en A. M. van der Woude. LISSE De socialistische wethouder Overleden: M. Vooys. T. van der Bent, P. van Leeuwen van Lisse is gistermid- I p- Kuyt. dag in de raad fel uitgevallen tegen de j democraat Van der Weide, die tijdens I - de algemene heschonwingen voorstellen van Ingrijpende aard had gedaan ten opzichte van het onderwijs. R( Dit deelde wethouder A. de Kort van Lisse gistermiddag onder meer mee in de raadsvergadering. Later in de ver gadering maakten de raadsleden Mon- tagne en Paardekooper ernstige bezwa ren tegen deze hoge huren. De KVP'er Paardekooper vond ook het aantal ge plande woningwetwoningen veel te laag. Verder deelde wehouder De Kórt ondei meer mee dat de komende jaren ook aandacht zal worden besteed aan de bouw van woningen voor alleenstaan den. In de nabije toekomst wofden ln de Van Speykstraat woningen voor al leenstaanden beschikbaar gesteld en ook bij de bouw in de Poelpolder-Noord en het plan Blokhuis wordt met alleen staanden rekening gehouden. Wethouder vaart uit tegen raadslid D'66 DEN BOSCH, 16 december, VEE Aanvoer totaal 7468, runderen 2526 graskalveren 429, vette kalveren 377, nuchtere kalveren 3008, schapen 641, slachtvarken 487, slachtrunderen 1273. Prijzen: melk- ci kalf koeien 950-1775, guiste koeien 775-1265, graskalveren 350-575, kalfvaarzen 1250-1725, zw. 950- 1450, klamvaarzen 1075-1275, guiste vaarzen 875-1125, pinken 550-850, nuch tere kalveren 220-360, weideschapen 100- 140, weidelammeren 65-95. Slachtrunde ren: extra kw. 4.85-5.30, le kw. 4.25- 4.80, 2e kw. 3.75-4.20, 3e kw. 3.45-3.75. vette stieren 3.65-5.10. worstkoeien 3.3 3.40, vette kalveren le kw. 4.65-4.85. 2e kw. 4.35-4.45, 3e kw. 4.05-4.25, nuchtere j kalveren 1.35-1.75, slachtzeugen le kw. 1.60-1.65. 2è kw. 150-1.58 vette schapen vocel- laSer- guiste koeien: minder - reatau- tis la°er; jongvee: normaal stug - weinig verand: vette kalveren: ruimer - j vlot - duur; nuchtere slachtkalveren: i groter - trager - niet prtjsh; schapen en lammeren: minder - goed - gehandh: I slachtvee: ruimer - vlugger - onveran derd; slachtzeugen: redeiyk - stabiel - stabiel. 1 BOSKOOP, 17 dec., bomen Beshulst. Goudbonte hulst 590-600-620; zilverbonte hulst 560-590-610; beshulst 250-350-360; gele hulst met bes 490-890-900; prik- hulst 230-260; hulst J. C. v. Tol 560-580; idem met prik 260-290-300, alles per kilo; stewartgroen 95; wilgenkatjes 100- 110; skimmia 230-300 per kilo; meyeri- groen 65-70 per bos; goudbonte ligustrum gele hulst met bes 300 per bos; J. De socialist zei onder meer, dat hij de democraat wel eens goed doorelkaar wilde schudden. Hij vroeg de heer Van der Weide of hij de gehele materie ooit wel eens heeft bestudeerd. De wethou der wees de democraat er op, dat van een raadslid realiteitszin venvacht mt.g worden wanneer voorstellen worden ge- Eerder tijdens de vergadering deelde wethouder Mesman mee, dat het zijns inziens niet te realiseren is een maat schappelijk werker in Lisse aan te stel len. VOGELSHOW HET SIJSJE „Het Sysje" té Nieuwveen zal dag 19 dec. en zondag 20 dec. show houden in de achterzaal t rant Lelieveld aan de Dorpsstraat. UNIVERSITAIR I NIEUWS LEIDEN Aan de Rijkuniversiteit te Leiden zijn aan de medische falculteit ge slaagd voor het semi-artsexamen: mej. J. J. Schokking AerdenhoutN. H. van Boxtel (Alphen); M. F. Cox (Veg- C. Tolhulst met bes 200; blauwspar 150 hel); H. G. Jansen (Voorschoten); J. C.per kilo; idem per kop 160-200-350; pi- Kool (Rotterdam); G. Pijnse v. d. Aa ceagroen 180; douglasgroen 120-140 per (Leiden); F. G. de Ruijter de Wildt (Nij- pak; atlantagroen 80 per kilo; salix at- megen); artsexamen mevr. M. E. P- suka 38-40 per tak; stewartigroen 85 per Boonstra-Hemelsoet (Den Haag); mej. C. kilo: ilex verticillata I 110-130-180; idem de Lathouder (Den Haag); mej. W. J II 75-85-95: idem UI 47-49-60; idem IV Kweekel-de Vries Leiderdorp): A. G. J. 35-38 per tak; idem per bos 210-240: van Brussel (Oegstgeest); G. J. Hordyk idem per tak 200-260-310; troschrysan- (Tilburgi; E. N. C Ruitenberg (Leiden): ten: Febrant 145-150: Cedoya 105-145; G. H. M. Verbeek (Brunssum-Z.L.); J.minstreel 115-130: elegans 160-165; red H. Vrijenhoek (Voorschoten) en voor het rolinda 115; minstreel wit 155. Pemettya doet. ex. Wijsbegeerte de heer C. A. M. gemengd 220-330: idem plant wit 110- Goossense Oegstgeestkandex. Cult j120: idem per bos 200. Forsytha L 52-55; antrop. mej. C. I. Risseeuw (Den Haag).! idem II 22-46; idem per bos 90-140.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4