Middenstandsbeleid verdient in Leiden bijzondere aanpak PSP'er Amptmeijer heeft voor de volkstelling een „comité" in petto Kerstfeest voor bejaarden Leidse raad begrootte gestadig door PvdA stelt voorwaarden voor gesprek met KVP BURGERLIJKE STAND ROOYAKKERS N.V. Biljarter v. d. Klugt kampioen. KVP'er Driessen wil handel in marihuana legaliseren en stuff laten controleren LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 DECEMBER 1970 Kabouter legde ziel bloot LEIDEN Op wat kleine schermutselingen na was het gisteren zeer rustig aan het begrotingsfront van de Leidse gemeenteraad. Alleen de leden Zunderman (DS'70) en PSP'er Amptmeijer lieten zich wat „gaan". We konden zelfs een enkele toenadering hier en daar constateren. KVP'er Driessen en PAK-specialist In 't Veld waren een groot deel van de middag in eikaars gezelschap te vinden en de heer De Jongh (WD) schaarde zich blijmoedig en conform achter een aantal opmerkingen van opposant Dirks (PvdA), die opbouwende gedachten formuleerde met betrekking tot de gemeentelijke voorlichting met het oog op het op handen zijnde vertrek van de burgemeester in februari. De zaken liepen vlot, gisteren. Luister ook eens naar een ander De raadszaal was maar voor de helft bezet toen de heer Zunderman, bewogen als immer, zijn algemene beschouwingen afstak. Hij diende eerst Amptmeijer van repliek en stelde, dat je ook de gemeen schap kunt dienen als je in een minder heidspositie verkeert. Na de mededeling reeds 40 jaar socialist te zyn wenste hy tegenspeler Amptmeijer, die hem maan dagavond „helemaal geen socialist had genoemd, hetzelfde enthousiaste socia lisme toe „als u nu met een soort de faitisme doet. En luistert u ook eens een ander, ook naar een tegenstan der. Met luisteren is de socialistische be weging groot geworden. De heer Zunder- i-ond, dat hij geen weegschaal was die dan weer eens naar links, dan weer rechts staat (Amptmeijer: voorna melijk naar rechts...")» al denkt, de pers dit weieens. „Wanneer het PAK ipbouwende plannen heeft, heeft het nyn stem". Hij vroeg het college, of het nu werkelijk jaar moest duren voordat me Den Haag er achter is, dat Leiden niet buiten de aangevraagde aanvullende De heer Oosterman van D'66 noemde openheid als voorwaarde voor liet con tact tussen overheid en burgerij. Het [autoverkeer in de binnenstad was fnui kend voor de ontplooiing van de burger. ees het college erop, dat de be slissingen van nu voor de toekomst be langrijke gevolgen zullen hebben, met name in de sectoren van het onderwijs en de ruimtelijke ordening. deze burgemeester, die de voorlichting onder zijn beheer heeft, zou er een ge mengde commissie van advies en bijstand gecreëerd moeten worden om de voor lichting up tot date te maken. Ook pleit te hij voor een bureau Voorlichting met een aparte afdeling Public Relations; op het ogenblik lopen deze zaken door elkaar. Hij zou het plezierig vinden, als in de aangekondigde nota over de voor- lichting de idee van een eigen gemeen- j telijk blad opgenomen zou kunnen wor- „Nee'.niks!" riep Portheine LEIDEN Gistermiddag om tien voor half zes diende zich geen spreker meer aan om te praten over het algemeen beheer. Voor zitter Menken had best tot half zes door willen gaan: „dus wat doen we?" KVP-fractievoorzitter Driessen kreeg een lumineus idee. Glunder wees hij naar de publieke tribune. Misschien wil men daar nog iets vragen, meende hij met de gedachte aan de „inbreng" van maandagavond. De heer Portheine verschoot ervan. Fel gebarend stoof hij op: „nee..., niks!" Prompt wilde daarop PSP'er Amptmeijer natuurlijk weten, waarom de partij van de heer Portheine zich volkspartij voor Vrijheid en Do- mocratie noemt. „Pas op!" waar schuwde Driessen sonoor: „de vergadering is gesloten en bele digingen zijn nu strafbaar..." Hartstochtelijk „Ik wil niet zeggen, dat ik uw heengaan als burgemeester betreur, wel als per soon", voegde Kabouter Gerkema de heer Van der Willigen toe. Verder stak hij soort apologie af en vertelde, dat hij aarzelend spreker was met een micro foonangst. De nieuwe maatschappij, zo rei hij, zal niet bestuurd worden, maar ia! zichzelf besturen. Hij bekende een Khertsfiguur te zijn, die zich toevallig op het stadhuis had laten registreren de verkiezingslijst. „Ik ben ook een vreemde eend, geen politieke figuur"; en verder: „de mens is een dier, dat „ik" kan zeggen" en „iedere ambtenaar moet hartsfochtelijk informatie kunnen aan dragen als een burger die verlangt". De Kabouter had een dialectische ont wikkeling bespeurd: de auto rijdt zich zelf in de wielen; men wil er steeds bij. maar door die stapels blik ïen nergens in de stad meer terecht. Elke straat, meende hij, zal speelruimte moeten worden. Soepel citerend en losse opmerkingen makend, waarbij hij zijn wantrouwen tegenover de komende volkstelling uitsprak, kwam hij tot een motie om in het stadhuis en bij de ge meentelijke diensten voortaan rietsuiker lnplaats van bietsuiker te verstrekken. Op de suikerzakjes zou dan een tekst ter ondersteuning van de economische ontwikkeling van de ontwikkelingslan den geplaatst moeten worden. Gister avond overhandigde hij de burgemeester 'n zakje en de hele raad kreeg riet suiker in de koffie of thee. Voor zijn „onverstandige taal" (die echt niet overal zo onverstandig was) kreeg hjj uit de raad applaus toe. De heer Amptmeyer legde de nadruk op medezeggenschap naar Joegoslavisch model bij de gemeentelijke bedrjjven. „Experimenteer hier 'ns mee". Hy stel de zich op tegenover de volkstelling, of wel Inventarisatie, een doorlichting, die de mngelykheid van van manipulatie der bevolking door overheid en bedrijfsleven versterkt. „Dit is een inbreuk op do pri vacy'. Amptmeijer deelde en passant mede, dat te Leiden een comité in op richting is dat naar mogelijkheden gaat zoeken om de gevolgen van de „telling" ingedaan te maken. Waarmee hij wel licht een soort sabotage aankondigde. Voorts vroeg hij een grondige controle op de verblijfplaatsen der gastarbeiders te Leiden n.a.v. de recente brand in Amsterdam. Hij verzette zich tegen het streven van B en W om de reinigings dienst kosten dekkend te maken. Het so cialisme van de heer Zunderman, ten slotte. noemde hij „een soort jeugdsen- Eigentijdse extremiteiten in Galerie van de Vlist IN GALERIE v. d. VLIST aan de Botermarkt nr. S is deze maand een gevarieerde tentoonstelling ingericht van schilderijen en gouaches, hout plastieken, keramiek en zg.n. (lroogboeketten. Voor elck wat wils dus. zowel voor de liefhebber van het geijkte patroon als voor die van het min of meer bizarre. Schilderijen, houtplastiek, gouaches en droogbloemen niet alleen het van Elsdingen die tvy overigens al eerder signaleerden maar ook met de houtplastieken van Mariska Kas pers. Elk van haar scheppingen geeft zij een boodschap mee. Het materiaal dat ze gebruikt is daarbij wat in de dagelijkse taal als afval wordt genoteerd: oude, bijna vermolmde deuren en planken, die ze virtuoos beschilderd zonder de struc tuur van het oude materiaal aan te tasten, integendeel, dit nog te accen tueren. Wij wijzen daarbij onder meer op een plank „Groenstrook" en op de borden met vertekende doch goed herkenbare menselijke vormen. Daar naast zijn er typisch-gestileerde ob jecten, die ze opbouwt uit allerlei zaken, die de oervorm al in zich dra- gen. zoals „Knotsvogel", „Plankvogel j met een vleugel", „Vroegbloeier", „Insect met zaag", „Hamersteelvo- j gel" e.d., waarvan de titels reeds het veelal gebruikte materiaal noemen. Bovendien liggen er ook een aantal moöie gouches. Van de houtkunst moet men houden, maar we leven nu eenmaal in een tijd van extremiteiten en aldus is deze kunst inderdaad ook eigentijds. Vrouwelijk POËTISCH is het werk van de Kloetingse schilder Gerard Men ken. die schilderijen en gouaches ten toonstelt. Hij heeft een bijzonder fraai kleurgevoel met soms opaal achtige glanzingen. Het werk Is ech ter wat vrouwelijk, niet alleen in de kleur maar ook in de verbeeldingen, sterk poëtisch Ingesteld. Mooi is „Pel grimage", alsook het saamgebalde „Oploop". Voorts troffen ons om er een paar te noemen „De dren kelinge", „Duinvolk", het geheimzin nige „Bergvrouwtje" en „De gevan gene" Menken voert een geheel eigen en aparte stijl, niet groots, maar wel zeer aantrekkelijk. Bizar f dingen mag langzamerhand wel bekend worden verondersteld. Ook bij haar voeren de bizarre soms tot het uiterste gestileerde vormen de boventoon en haar originaliteit kent bijna geen grenzen. We ontkomen niet altijd aan de indruk, dat die ori ginaliteit wat al te gewild is en dat daardoor de grondvorm van het te verbeelden onderwerp al te veel in de verdrukking komt. Het noodzake lijk herkenbare bijna onherkenbaar Sierlijk aantal z.g. droog- boeketten van uitermate sierlijke compositie, doch over het algemeen stemmig van kleur, hoewel in mooie schakering. Deze Waasenaarse bloe- mencomponiste moet daarbij, gezien de verwerkte gedroogde rozen, wel een bijzonder systeem van conserve ren hebben. Of vergissen wij ons daarin, niet-vakkundig als we op dat gebied zijn In ieder geval zeer fraai en op het oog ook duurzaam werk. WILLEM PRINS PR. apart De heer Dirks betoogde, dat de achter stand bij de gemeentelijke voorlichting voor een deel was ingelopen, maar dat nog steeds van achterstand sprake was. Het bureau is gebrekkig geëqui peerd. In verband met het vertrek van LEIDEN Geboren Patricia J. M, d.v. J. A .M Schouten en M. O. van Diest; Miranda J., d.v. J. van Vliet en J. C. Be ij; Marco, zv. J. Kleine en M. C. van Heuven; Aaltje C., d.v. C. Ouwehand en M. van Duijn; Micehl J., z.v. C. J. Bos en C. Honsbeek; Marion L., d.v. J. W. van der Spek; J M. van Steenbergen; Marijke E., d.v. J. de Best en M.M. Var- LEIDEN Het afdelingsbestuur van de P.v.d.A. te Leideu is alleen bereid tot een gesprek met de Katholieke Volks party over een aantal door D'66 gefor- I muteerde vragen, als aan twee voor waarden wordt voldaan. Die voorwaar den z(jn: 1. Het gesprek zal zich in de 1 eerste plaats moeten richten op de plaat- i seiyke politieke verhoudingen, eventueel aan de hand van de voorgelegde vragen. 2. De bespreking zal openbaar, d.w.z. I toegankelijk voor de pers en andere ge- I interesseerden moeten zijn. Het bestuur van de P.v.d.A. tekent bij het eerste punt aan: De zittende KVP- gemeenteraadsfraktie heeft zich neerge- I legd bij de totstandkoming van een Col lege van Burgemeester en Wethouders met een uitgesproken rechtse meerder- I heid. Indien de fraktie in deze houding door de gehele KVP-afdeling wordt gesteund, is de politieke opstelling van de KVP in Leiden een duidelijk zaak. In dat geval achten wij het weinig zinvol op plaatselijk niveau over verdergaande, landelijke samenwerkingsverbanden tus- sen KVP en PvdA te theoretiseren. De zg. „anti-KVP-resolutie" van de Par tij -van de Arbeid vormt voor ons geen dogma, maar een conclusie, in maart 1969 getrokken op grond van een beoor deling van het beleid van de KVP in de daaraan vooraf gaande jaren. Wanneer uit concrete daden iets van een veranderde opstelling van de KVP zou blijken, zou dit ons kunnen noodzaken deze conclu sie te wijzigen. Deze resolutie vormt o.i. dus geen belemmering voor een gesprek in de door u voorgestelde zdn. Vooruitlopend op het bedoelde gesprek is het P.v.d.A.-bestuur bereid de twee uitgangspunten in een zuiver technische voorbespreking over vergaderagenda en procedure nader toe te lichten. LEIDSESTRAATWEG 1 OEGSTGEEST - TEL. 01710—51855 Reeds 30 jaar dealer van MERCEDES-BENZ kevisser; Vincent E., z.r. P. Nieuwen- burg en J. Onderwater. Getrouwd: A. H. Priem en P. J. Lukas; F. B. Kruis en M. J. Olsthoorn; M. Laar hoven en F. W. van Rossen. ZOETERWOUDE Geboren: Willemke F. A. d.v. A. J. Baars en J. F. Blaak; Robertus L. M. z.v. H. C. H. van Teij- lingen en P. J. W. Kornaat; Edwinua J. C. z.v. C. A. van Diest en J. M. Waas dorp; Pauline M. d.v. Th. R. Spretj en P. J. Dekker; Yvette M. M. d.v. J. C. M. Omzigt en M. J. C. van der Meer; Paulus P. z.v. C. A. Onderwater en M. O. van der Poel; Reinier A. z.v. C. A. Onder water en M. O. van der Poel. Ondertrouwd: A. M. Onderwater (45) en C. A. van Dam (42). Gehuwd: C. Th. van der Meer en P. M. van Kempen; B. Bijl en C. M. M. Rijs- dijk; C. A. van Mil en M. E. Onder water; A. A. A. Pouw en M. J. G. van Klink; C. H. J. van Wieringen en M. A. C. S. van Maasdam; C. J. M. van Haas- tert en C. J. M. de Jong; J. T. Joha ejn H. J. van der Krogt; P. J. M. Versluijs en C. C. M. van Velzen. Overleden: W. Vink (77); L. Vitscher (92). LciDEN »»e leden van de R.K. boud van bejaarden en gapens.oneerden hebben gistermiddag een fijne, stemmige Kerstuiiddag gevierd in het Antoniusclubhuis. Het dames zangkoor van de „Hartebrug" onder leiding van mevrouw Ammerlaan bracht kerstliederen ten gehore. De heer A. Martijn liegeleidde aan de piano zijn dochter, die als solo- zangeres optrad en mevrouw Van der Meyden stichtte haar toehoorders met twee declamaties. Pastoor Wortelboer ten slotte had een toepasselijk speechje. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer Vai kerstmiddag, die vele bejaarden trok, by i OEGSTGEEST In een door b.v. „Sport" voortreffelijk georganiseerde fi nale, heeft v. d. Klugt verdiend beslag gelegd op de titel. De spanning was echter groter dan dat de uitslag doet vermoeden. De 6e ronde herbergde nog 5 kanshebbers. Deze ronde bracht echter niet alleen eein voortijdige beslissing, maar gooide ook het gehele veld danig dooreen, zo gering waren de onderlinge verschillen. 1. J. v. d. Klugt P12 2. W. Siemerink 8 3. W. v. Kesteren 7 4. A. Meyers 7 5. H. Veltman 6 6. C. Versteeg 6 7. J. Schoone 5 8. P. v. d. Lans 5 h.s. alg. moy. AH opent slijterij WASSENAAR Naast de Albert Heijn SuperMart aan het Stadhoudersplein te Wassenaar wordt op vrijdagmorgen 18 december a.s. een nieuwe Alberto slij terij geopend. Dit is de achtste Alberto van Albert Heijn N.V. De nieuwe Al berto heeft een vloeroppervlakte van 45 m2. Het assortiment bestaat uit meer dan 300 soorten gedistilleerd, wijnen en andere dranken. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN De Voorschoteiiae gemeenteraad komt vrijdagavond om acht uur bijeen. Aan de orde zijn in deze vergadering voorstellen van b. en w. tot benoeming van leden en plaatsver vangende leden voor diverse commissies voor advies en bijstand. Tevens de ver koop van een woningwetwoning, van enige strookjes grond langs de Leidse- weg en het beschikbaar stellen van een krediet voor het herstel van de schade aan de openbare kleuterschool „De Speeldoos". Ook zullen enige onderwijs- voorstellen in behandeling genomen wor den. Ontevredenheid! over ombourvapparaten Een groot vraagstuk vond hij het mid denstandsbeleid, dat bijzondere aandacht verdient. Het gaat hier om een groep wier inkomen ver achterblijft bij het inkomen van de werknemers. In Leiden raakt de ene zaak na de ander in moei lijkheden; een verontrustend verschijn sel. De mogelijkheden voor de gemeente om hier iets te doen zijn beperkt, maar wel kan gezorgd worden, dat normale toevoer van de burger naar het midden- en kleinbedrijf mogelijk blijft, o.a. door het scheppen van parkeergelegenheid. De heer Cornelissens vroeg voorts naar de mogelijkheden om in het algemeen industrieën met veel know how, zoals de electrotechnische en wetenschaps industrie, aan te trekken. De heer Amptmeyer wilde een doelbe wust vestiging»- en aantrekkingsbe- leid; hy noemde in dit verband de Bijen korf en een grote boekenmarkt. De Jan Vossensteeg zon erg geschikt zyn voor liet onderbrengen van een groot aantal restaurantjes, waar Je onder andere LEIDEN Sprekend in de groep Algemeen Beheer kwam de socia list In 't Veld gistermiddag tijdens de begrotingsbehandeling door de Leidse raad met het voorstel om de bestaande reserve voor de uit voering van kapitaalswerken in haar geheel te bestemmen voor de verwezenlijking van voorzieningen in de sociale, culturele en recreatie ve sfeer tot een totaalbedrag van 10.400.000 gulden. Dit voorstel werd op de WD na door alle frac ties gesteund. „De spaarpot is hiermee bestemd voor bepaalde doeleinden en kan dan niet meer voor iets anders worden bestemd". De heer Ham (KVP) vroeg of dit nieuwe college nu reeds kon zeggen op welke punten het de begroting, die door het oude college en de ambtenaren was sa mengesteld, zou willen wijzigen. Met grole aandrang moet worden gestreefd naar een zo hoog mogelijke aanvullende bijdrage. De bestaande reserve zal in elk geval niet mogen worden aange sproken. In nauwe samenwerking - met de KVP- fractie stelde de Prot. Chr. fractie zich op. De heer Elsgeest wilde de raads vergaderingen eens per drie weken ge handhaafd zien; „anders kost het ook te veel aan presentiegelden". Zijn fractie zal niet aandringen op verhoging van deze presentiegelden en evenmin is er b(j zijn groep behoefte aan fractie- asslstentie. „Leiden is trots op zyn Groenoordhal", aldus de heer Elsgeest, „maar deze trots wordt wel duur be taald". Het gebruik van de hal door zaalsporten zou niet aangetast mogen worden. De heer De Jongh drong aan op een i duidelijk onderscheid tussen voorlich-1 Pakistaan* zou moeten kunnen eten zo- ting en public relations. Hij wenste ook j als In het Londense Soho. De heer Den een commissie, zoals door de heer Dirks I Dubbelden (PvdA) drong aan op een was voorgesteld. De heer Van Dam I nota over hel toekomstig beleid ten aan- (PvdA) beklaagde zich over het gebrek I zien van industrie en de ontwikkeling aan faciliteiten voor raadsleden, zoals j van economische aangelegenheden. Zo'n een leeskamer en zo. Een reëel alteraa- nota had hij gemist by de acht aange- tief voor het verhuizen van de univer- I kondigde nota's voor het eerste half jaar siteit uit de binnenstad noemde hij het j van '71. Hij was verheugd over het onderbrengen van de universiteit in het j smedig in dienst tredert van de gemeen- oude Academisch Ziekenhuis als hetteiyke econoom en betuigde zijn erken- nienwe in oroHmiir I teiyklield hiervoor aan wethouder Lijten. Zyn fractiegenoot Van Baaren vroeg het college het gebruik van dienstauto's voor particuliere doeleinden te voorko men. Met betrekking tot het omschake len van de netspanning bestond er vol gens hem onder de verbruikers ontevre denheid over het ombouwen van elek trische apparaten. De N.V. Electrobouw, die deze werkzaamheden moet verrich ten, verkoopt naar zijn mening liever nieuwe apparaten na ongewenste aan drang op de verbruikers. De gemeente, aldus de heer Van Baaren, blijft even- ^■■■iwel ook hier verantwoordelijk tegenover avondzitting de KVP'er Cornelissens de afnemers. Hij vroeg een steekproef- enquéte hierover onder de afnemers te houden. De heer Zunderman was bijzonder te spreken over de gemeentereiniging. „Door de moderne aanpak heeft het bij deze dienst nog nooit zo goed gelopen als in de laatste jaren. Dit is een voor beeld voor vele andere gemeentedien sten", aldus de heer Zunderman, die echter wel een wanklank beluisterd had bij de grofvuilophaaldienst. Er waren nog steeds de „aasgieren" die aan de kraakwagen vooraf gaan. Hij vroeg om strenge maatregelen. Voor de tallozen die nog niet weten hoe ze naar de Groen oordhal moeten komen (de vreemdelin gen althans) vroeg hij een betere beweg wijzering. Verdovende middelen De heer Van der Horst (PvdA), die sprak over openbare orde eh veiligheid, zei dat het Leidse politiekorps nog steeds teit kan controleren". Over het hoofdstuk cultuur, recreatie en sport- en jeugdzaken voerde het woord de heer Cornelissens, die vroeg om het opstellen van een sportnota. De situatie betreffende de zwembaden achtte hy niet gunstig voor Leiden; ook de kwestie rond de Pomona-velden is een moeilijke zaak. Het speet de heer Zunderman, dat de recreatieraad dit jaar niet had ver gaderd. Naar zijn smaak nemen de volks tuinen nog steeds een belangrijke plaats in de vrijetijdsbesteding in: ,.zorg voor voldoende permanente complexen", vroeg hij aan b. en w. Hij bepleitte meer sa menwerking bij het Leidse clubhuiswerk. Uiteindelijk zal er één instantie moeten zyn die dit belangrijke werk zal die nen. Ook riep hij de hulp in van industrie, bedrijfsleven en de middenstand by de realisatie van het Kultureel Centrum aan de Breestraat. O ver bespeling nieuwe in gebruik Hij stond een betere samenwerking tus sen gemeente en universiteit voor. Dit zou kunnen betreffen apparatuur, het samen gebruiken van ruimten, coördi natie van gezondheidszorg en het voe ren van administratie op het gebied van de huisvesting en ook de sport aan gaande (by het chemiecomplex staan de velden de weekeinden ongebruikt). Verdrukking economische zaken sprak te klein is. In 1953 omvatte het 150 man. thans zijn het er 156, terwijl de stad veel verder uitgebreid is. Veel zaken kunnen door de politie niét of slécht worden gedaan. Hoe is de proef met de naam kaartjes afgelopen? wilde hy weten. Het onderbrengen van de brandweer aan de rand van de stad- gaf volgens hem minder problemen dan een kazerne in de binnenstad. Mevrouw Geelkerken pleitte voor een actief beleid van de politie om de handel in drugs te be strijden. „Uitstekend", vond de heer Amptmeijer, „maar dan alleen optreden tegen handelaren in echte verdovende middelen, waaronder ook alcohol". In een motie vroeg hy de voor de B.B. en Civiele Verdediging uitgetrokken gel den te bestemmen voor de opbouw van een organisatie tot het verlenen van by- zondere diensten in vredestyd. De heer Drie#sen, die meende dat de- brandweer in Lelden uitstekend func tioneert, verraste alom niet zyn uit spraak, dat de handel ln marihuana zo spoedig mogelijk gelegaliseerd dient te worden, „zodat de warenwet de kwali- Mej. Kappeijne van de Coppello (WD) wenste meer ontplooiing voor de cul turele raad. „Welke instantie gaat de Latijnse school en het Herenlogeimeint na de restauratie beheren?" vroeg ze het college. De heer Kwik (PvdA) ten slotte ging uitvoerig in op tal van sport - aspecten. Door overbespeling wordt de toestand van de sportvelden steeds slech ter, zo zei hy. De verenigingsbesturen werpen dan boze blikken naar de Sport stichting; „dit is een van de consequen ties van het gebrek aan velden". Dat sommige verenigingen een ledenstop In voeren is een bedenkeiyke zaak. Spreker vroeg het college, of er voor een aantal sportvelden een kans bestaat in het toekomstige Vlietpark. Hij drong met klem aan op het sluiten van. het oude zwembad De Zyi en de bouw van een nieuw bad ter plaatse. „Leiden hee-ft een overdekt 50-meter-bad dringend no dig, niet alleen voor de wedstrijdsport, maar eveneens voor het schoolzwem men", aldus de heer Kwik. KNGV leverde leidsters af LEIDEN De leiders (sters)-cursu* fase 2 (jeugd 5-9 jaar) van het K.N.G.V.. voor Leiden e.o. is afgesloten. Van de 24 kandidaten «11e aan de cursus deelnamen slaagden 17, 5 kregen een herexamen, en 2 werden afgewezen. Geslaagd: H. v. Driel; mevr. G. v. Leeuwen; mevr. M. Fruman; mevr. R. Zeilstra; mevr. J. Wanders; mevr. A Derksen; mevr. R. Verhoekx; mej. M. Wittebrood; mej. M. v. d. Blom; mej. J. Plug; mej. E. Zonneved; mej. B. v. Houten; mej. I. Questro; mej. I. Henzen, mej. M. de Bruin; mej. C. Bon; mej. F. de Jong.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3