Burgemeester Van der Willigen geeft schuld aan gemeenteraad om City-win keiiers vragen Breestraat-Promenade Leidse topambtenaren ziek „Oude Singel 232a was zo lek als n mandje" MARKTEN MAANDAG 7 DECEMBER 1970 LEIDSE COURANT „Wat 39 raadsleden kunnen aanrichten LEIDEN Het schijnt niet zo te boteren tussen de Leidse ambtenarij en de gemeenteraad. In een interview met het Dagblad van Rijn en Gouwe heeft burgemeester G. C. van der Willigen - voorzitter van de raad het met een fikse portie gepeperde kritiek op de gemeenteraad voor de ambtenaren opgenomen. De heer Van der Willigen zei: „In de gemeenteraad hebben wij twee CPN-leden zitten met één kabouter. Wat 39 raadsleden kunnen aan richten, is in Leiden wel duidelijk geworden. Kijkt u maar naar de chef Financiën, die afgeknapt is. Voor de chef Grondbedrijf geldt hetzelfde. En dan kom ik, die tenslotte - wat minder dramatisch - ook is afgeknapt" En bovendien: „Burgemeester zijn van een arme stad is geen gemakke lijke opgave. Als de gemeenteraad het etiket „lastig" opgeplakt krijgt, wordt het nog moeilijker. Men trapt mij op het hart als men te kwader trouw is". Voorlichting: „De ellende is vorig jaar al begonnen" De uitlatingen die meer hebben van een aanklacht dan van een klacht, suggere ren een duidelijk verband tussen de han delen van de gemeenteraad en de ziekte van een aantal ambtenaren. Was het niet gevaarlijk zulke dingen openlijk te zeggen en daardoor een totale ver troebeling van de verhoudingen te ris- waar, dat deze raad pas sinds september werkt. Bij de begroting, het vorig jaar. is de ellende al begonnen. Het aantal schriftelijke vragen uit de raad is ver drievoudigd, vergeleken bij vorig jaar. De dwarsliggerij in de raad betekent een verzwaring voor de beleidsambtenaren. Het ii ïrltjk i dat ïrband bestaat tussen de men kritische aktiviteit van d< het „afknappen" hebt daarvoor zo weinig maatstaven. Zoiets is ook niet af te meten. Het werk van de ambtenaren is als die ijsberg; alleen het topje ervan is maar te zien maar negen-tiende steekt onder water. Denk je eens in. al die raadsvoorstellen die moesten worden aangehouden, voort durend die nieuwe nota's die uitgebracht moeten worden, werkbezoeken van de commissaris der koningin en van de mi nister dit komt erbij, dat komt er bij Bij die toegenomen berg werk is een personeelsstop gekomen en dan nog die raad. Dat vreet die mensen he lemaal op. a één vraag kost. Dat wordt getaxeerd op ƒ1.000,want vragen moeten de gelijk beantwoord worden al zijn ze ook niet zo degelijk gesteld. Al is het niet te bewijzen, het is te gek te veronderstellen dat de ziekte van die ambtenaren komt van teveel eten of zo: het waren kerngezonde mensen. Alleen kennelijk overbelast. En, ter zake mensen zijn uitgevallei vraag in de raad. Maar dat w schien wel de druppel, die de deed overlopen. Want er is geen PAK- raadslid, dat ergens rekening mee wil t de belangen v zij ten. Voor de rest niets. En er is niemand die daar in principe iets op kan aan merken. Maar als je in een zodanig ge- Geld ontvreemd bij A.S.P.A. kantoormeubelen, dat gevestigd is op het industrieterrein De Waard ingebro ken en twee geldkistjes met gezamen lijke inhoud van 600,ontvreemd. Bromfietser bij botsing gewond LEIDEN Een 16-jarige bromfiets- bestuurder is zondagavond in botsing gekomen met een personenauto. De reed op de Sofiastraat en polariseerde toestand er in de raad heerst, 1 je op je i erken als m je erop reke- springen als je :n de ziekte van Burgemeester Van der Willigen: Als men te kwader trouw is trapt men mij op het hart" Oost Pakistan Toptennis in Groenoordhal LEIDEN De Gr oenoor dhalma- nifestatie begint alndelijk bekend heid te krijgen. Zaterdagmorgen het programma van Jan hij zijn medewerking voor 19 de cember niet kon toezeggende be lofte gedaan dat hij al het moge- t Jan BI aas er en de pla< n het verloop van de aktie. Erg best loopt het nog niet, on danks de toezeggingen van ver scheidene sportmensen. Van een goede partij tennis is men in elk geval verzekerd want de twee eerst geplaatste spelers op de Ne derlandse ranglijst, Nick Fleury en Fred Hemmes zullen tegen ei kara uitkomen. Het verslag bij de ze en andere sportieve gebeurtenis sen zal geleverd worden door Ba rend Barendse. Een van de be langrijkste punten waarvan het lsagen van de gehele aktie af hangt, is het wel of niet komen van de NOS-televisie. Vanmorgen houdt het bestuur van de NOS een stafvergadering. Er zijn nog twee faciliteiten te vergeven. De Groen- oordhalmanifestatie staat nummer één op de lijst van programma's die opgenomen kunnen worden. Ook de NOS-radio schijnt belang stelling te hebben voor dit gebeu ren. Wat betreft het Leisde as pect van deze actie loopt het niet zo goed. De medewerking van het Leids City Centrum valt erg te gen. Dit komt misschien ook wel omdat er niet genoeg mensen zijn die op „bedeltocht" kunnen gaan. Om dit probleem op '1 j kontakt opgenomen met alle stu dentenverenigingen in Leiden. De mensen van „Augustinus" kunnen het niet meer alleen af. De bestu ren van deze verenigingen komen vanochtend by elkaar om saak grondig te bestude- cn taakverdeling te ma de hele Mr. H. Driessen. fractievoorzitter van de KVP, acht het verband tussen „dat wat 39 raadsleden kunnen aanrichten" en de ziekte van de ambtenaren „wel wat erg nauw". Hy zegt: „Wat in de raad handelt, laat het ambtelijk apparaat natuurlijk niet onaangetast. Ik denk, dat er bij de begroting van verschillen de zijden wel verder op zal worden in gehaakt." In 't Veld: „Het is uit met de burgemeester" De woordvoerder van de PAK-fractiee, die zich als oppositieblok in de raad wel het meest kritisch opstellen, is mr. R. J. In 't Veld. Hij heeft voor de uitlatin gen van de burgemeester maar één woord: „triest". >rzaak gevonden Nu zal de burgemeeeti wel weer ontkennen dat hij dit gezegd heeft, zo slim is hy echt wel. Hem aan pakken in de raad zou de indruk wek ken dat we hem een trap nageven. En hij heeft toch al te graag de figuur van de onderdog, patriarch die graag het toontje aanslaat van „myn kindertjes zyn stout." Waar wij over willen pra ten dat is de toekomst. En daar komt hij niet in voor. Wat de burgemeeser OVERDRACHT NA RESTAURATIE LEIDERDORP De restauratie van de Hervormde Kerk in Leiderdrop is vol tooid. De overdracht aan de Centrale Kerkerraad zal plaats vinden op vrijdag 11 december a.s. om 3 uur 's middags. lauto. De bromfietser liep een schedelbasisfractuur op en werd per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis Auto over de kop LEIDEN Een 29-jarige autobe stuurder is vrydagmiddag, toen ze op de rijksweg reed komende uit de rieh- wyze met haar auto in een slip geraakt. De auto sloeg over de kop en kwam in de sloot naast de berm terecht. De een hersenschudding per E.H.D. naar het Academisch Zieken- orden overgebracht. De auto is total loss. LEIDEN In de 5 Meihal heeft een 18-jarige Leidenaar na een ongelukkige val een sleutelbeen gebroken tijdens de korfbalwedstrijd „Flux" uit Leiden en Ahoa uit Haarlem. De jongen is met de E.H.D. naar het Academisch Zieken- heerlijk avondji huis overgebracht. LEIDEN De Leidse Groenoordhal was zaterdagavond we Zeskamp-teams, waarvoor ongeveer tweeduizend toeschoi hun belangstelling blijk gaven. Als wini PARKEERVERBOD NU EEN „FLOP" LEIDEN „Het was inderdaad aanvankelijk de bedoeling, dat de stich ting Huisvesting Werkende Jongeren het pand Oude Singel 232a in beheer zou krijgen." Dat heeft wethouder Kret medegedeeld naar aan leiding van het verhaal in de krant van vrijdag J.l. over de drie werk studenten die hun tijdelijk onderkomen door werklieden van de dienst gemeentewerken boven zich zagen afbreken. ,De werkende jongeren zouden daarvoor een bijzonder huurcontract krijgen, dat zou inhouden dat er tijdelijke leidingen voor gas, licht en water zouden worden aangelegd. De kosten daarvan zouden maandelijks op basis van tien maanden afbetaald moeten worden. Dit gezien de ervaringen met het 'pand Hooigracht 105, dat - toen het zou worden betrokken - van binnen helemaal was geschilderd maar buiten compleet gesloopt. W/VTtrnTTr>T?ii fTPFT HVFR KRAAKPAND Bil het pand Oude Sineel 232A bleek dat het in feite zo lek was als een mandje en dat het opknannen zo'n groot bedrag zou vergen, dat dat veel te hoog was om dat per maand op te brengen. Toen is besloten tot afbreken over te gaan. De toestand van het pand kwam aan bot licht nn een insnoctle van de "■emeen^elilke woningstichting. Dat het huis heeft leeggestaan kwam, omdat het gereserveerd was voor een paar urgente gevallen, waarvoor inmid dels een oplossing is gevonden. Er was gezien de desolate toestand echter maar één mogelijkheid, aldus wethouder Kret, brekx of repareren en in dit geval: bre ken. De wethouder deed verder de toe zegging, dat hij elk pand in sanerings- wijken zolang als mogeiyk is zou laten staan op voorwaarde, dat ook de bur gerij eraf zou blijven en er geen goten Father H. Vaneman 25 jaar priester ZOETERWOUDE Woensdag 9 december is het 25 jaar geleden dat father Han Vaneman. missionaris van de congregatie van Mil HiU, in Roosen daal tot priester werd gewjjd. Die dag s er 's avonds om 19.30 uur een H. Mis in de kapel van het bejaardencentrum Huize Emmaus, tot zyn intentie. Deze zal worden opgedragen door zijn. broer father Joop Vaneman die nfiissio- naris is in Maleisië en momenteél met vakantie in Zoeterwoude verbiyft. De jubilaris is een van de vjjf priesterzonen, van de heer Joh. Vaneman. Father Han Vaneman (50) was na zijn wjjding gedurende een aantal jaren missionaris in Soedan en pater in Oe ganda waar naar hy in 1967 voor een periode van vijf jaar opnieuw vertrok. Hy werkt daar in een uitgebreid missie gebied met de verste buitenstatie op een afstand van 75 kilometer. Tijdens de Miva-aktie van vorig jaar was pater Vaneman een van de gelukkigen die voertuig kreeg aangeboden het strydperk van (vers ondanks het tar van deze kamp, zijn MULAGI Uganda. itgestrekt werkterrein. Het de jubilaris is: Catholio Busolwe (via Tororo). LEIDEN Het gist onder de middenstanders spreekbuis hebben in het Leids City Centrum. M en kleine bedryven aan de Breestraat maken zorgen over de t< maanden zal het krygen. De reactii beslag >en positief. an de beurt. Dat is niet alleen een dringend) LCC, maar ook het gemeentebestuur, dat In deze zaken vertegenwoordigd is in wethouder Kret, is ervan overtuigd, dat er iets zo spoedig mogelyk zai gebeuren. „Breestraat-promenade": een toekomstbeeld, dat nog niet I procent te verwezenlijken valt gebracht. Dat kan minimaal m orden gedaan i r honderd »rd-zuidverbinding niet tot stand is twee jaar duren. Maar dat in 1971 behoorlyke AUTO GESTOLEN IN OEGSTGEEST nd de Breestraat, dat staat vast. Op korte termijn ruimte elders voor kort parkeren richt die gaan in de richting van de Breestraat als wandelgebied. Dit bete kent, dat er op korte termyn elders ruimte gecreëerd moet worden voor kort- en semi-kortperkeerders. Maar dat betekent evenzeer, dat het winkelend publiek in de Breestraat de ruimte zal moeten krygen. Als eerste aanzet naar een promenadevorm wil men (het LCC) dt) trottoirs tussen Korenbeurssteeg en liet Gangetje verbreden. Dit komt op grote technische problemen te staan, omdat het straatprofiel ter plaatse veranderd moe worden. Het LCC is bereid, de 25 a 30 parkeerplaatsen in dit Breestraatgedeelte prijs te geven, trottoirs verbreed Flop Het thans geldende parkeerverbod op woensdagen en zaterdag wordt zowel door weggebruikers als door winkeliers men, „doe dat dan helemaal niet." Er wingsbord, de hele week eeste automobi- alleen maar de blauwe streep, OEGSTGEEST De \an de heer R. van D., die in de Frai Halslaan te Oegstgeest geparkeerd stond is afgelopen nacht gestolen. De dadei dus „mag er geparkeerd worden' terdags staat een agent met een fluitje de hele dag vruchteloos mensen weg te jagen: achter zijn rug komer er steeds nieuwe auto's bij. „Meneer, verschrikke lijk vind ik dit',, zei zo'n agent, toen hem naar zijn bevindingen werd gevraagd. Op de woensdagen is het effect van het verbod al bijna helemaal verdwenen. Meestal is er dan geen toezicht en gaat iedereen er maar met z'n wagen staan. Deze halfslachtige toestand wordt als uitermate misleidend voor de wegge bruikers ervaren. Ook bij de politie is men er niet gelukkig mee. Inspecteur H. Oudsman: „Het is een vry moeiiyke situatie, voor ons, maar ook voor de automobilisten. Inderdaad zit de tendens „helemaal, of helemaal niet" er in. Je moet een grote lyn kunnen volgen. Dit kost ons extra mensen en tijd. Misschien moet het nog wel groeien. Ook is het wellicht mogelijk met hekwerk iets te beginnen. Er zouden op de verbodsdagen hekken geplaatst kunnen worden op de betrokken vakken". ■ntreerde bushal tes tegenover e? Nu pein st de wakkei og over. En fin, de tyd zal het 1 Dc NZH zou erg gelukkig zijn r Breestraat als promenade. Maar schappij uit de Breestraat verdwyfien. De bus moet er blijven. Hetgeen zou inhouden, dat er een exclusieve rybaan voor het openbaar vervoer moet blijven, eventueel in combinatie met fletsersver- keer. Het o»erige verkeer, dat per se de binnenstad I I aandoen vanuit de rich ting station aan dan van de (parkeer- vrije) Langebrug gebruik biyven maken. De nieuwe „zeef" bij de Korevaarstraat heeft aangetoond, dat talryke wegge bruikers de binnenstad mijden als z(j er niet hoeven te zyn. De laatste weken, zo is aangetoond, is er bij de verkeers lichten aan de Boohimarkt beslist min der verkeersaanbod. Ook in de andere richting, komend van het station dus, zou zo'n zeef aan te bevelen zijn om het doorgaand verkeer te decimeren. „Muur blyf van de Breéstraat ar', vindt men by de NZH, die ieder uur van de dag met '26 bussen door de Breestraat rydt (afgezien van dc versterking op spitsuren en drukke dagen). Duizenden -t de rijtijd vooreen busehauf- in station naar Korevaarstraat i lang als de lijd die nodig is het station naar Katwyk te Kleuter gewond een personenauto aangereden geraakt. Het jongetje rende plotseling de rybaan op, zodat de bestuurder van de personenauto het jongetje niet meer kon ontwy'ken. -Met een hersenschudding is hij per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Royale opbrengst voor VIOS bracht. Dit is in het bijzonder bestemd voor het jeugdkorps wat momenteel In ■pleiding is. Hiervoor kunnen nog enkele ZOETERWOUDE De parochieraad van Sint Jans Onthoofding komt mor gen. dinsdag om 20.00 uur bijeen In he zaaltje van de Christus Dienaarkerk voor een openbare vergadering. In be handeling komen o.m. diverse voorstel len uit de werkgroepen. .AMSTERDAM, 7 december, VEE Aanvoer 204 'runderen, prijs 360-520, handel vlot; aanvoer 60 varkens, prijs 282-287. handel vlot. ROTTERDAM, 7 december, VEE Aanvoer totaal 1630, slachtrunderen 1320, varkens 310. Prijzen: slachtrunde ren extra kw. 480-530, le kw. 420-455, varkens 210-220. Overzicht: slachtrunde ren: Iets korter - redeiyk - lets styver in prys; varkens: groter - vlot, afloop flauw - fyne varkens onveranderd, sl. zeugen lager, enkele prima's boven no-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3