fieidae (Bouoant Cross in vrijheid; ontvoerders overgebracht naar Cuba VOLGORDE RECHTSZAAK MOLUKKERS VASTGESTELD Bij afwijzing van looneisen dreigt stiptheidsactie PTT in hele land ,Jk ben blij de zon weer te zien jr wr „Uitlokkers eerst aan de beurt Politie belegerde woning Dierenarts doodgestoken morgen heerlijke varkensfricandeau Schietpartij in Amman DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland I: 20.20 uur Lijmen, t.v.- spel; 21.15 uur Thérèse Steinmetz, show; 21.45 uur Voor de vuist weg. Nederland II: 19.04 uur Ter visie; 19.30 uur Kopduel; 20.20 uur Baron von Münchhausen; 21.00 Brandpunt; VRIJDAG 4 DECEMBER 1970 MORGEN OPKLARINGEN tot morgenayond luidt: Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk regen, morgen verspreide opklaringen, maar ook hier en daar een bui. Minder koude nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Matige tot krach tige zuidwestelijke wind. MONTREAL (Reuter-AP) De ontvoerde Britse diplomaat James Cross (49) is na zestig dagen gevangenschap vrij. Zijn ontvoerders, met vrouwen en kinderen mee totaal zeven zijn met een toestel van de Canadese luchtmacht naar Ha vana gebracht. Dit is het ietwat abrupte slot van de poli tieke ontvoeringszaak in Canada waarbij het bevrijdingsfront van Quebec betrokken was. De eindfaze begon, toen de Ca- NO°RSE AMATEURPRESTATIE nadese politie ontdekte waar Cross gevangen werd gehou- p U den en het beleg om het huis sloeg. Ingevolge een vroeger! A 3.SIOOI JVCiKllOI gedane belofte mochten de ontvoerders het land verlaten in ruil voor een ongeschonden Cross. „Het is voor het eerst dat ik weer eens de zon zie", zei deze na zijn bevrijding opgelucht. Gtoes werd op 5 oktober ontvoerd door leden van het bevrijdingsfront van Que bec. Vijf dagen later onderging de minis ter van Arbeid van de provincie Quebec Laporte hetzelfde lot. Laporte werd op 17 oktober vermoord teruggevonden. De ontvoerders hadden onder meer geëist dat 23 politieke gevangenen in vrijheid moesten worden gesteld in ruil voor beide mannen. De Canadese autoriteiten wezen evenwel deze eis onverbiddelijk af. Wel waren zij bereid om de ontvoerders te laten vertrekken naar het land hunner keuze, maar niet degenen die mogelijk betrokken zijn geweest bij de moord op Laporte. De belegering van het huis in .het noordelijk deel van Montreal had heel wat voeten in aarde. Twee huizen blokken en een school moesten ontruimd worden. Tot een aanval durfde men niet ders overeen, dat Cross St.-Helena, in de St.-Lau: I op destijds de Expo g< j sul. Da; i kom i de Cul dat deel KABO-voorzitter Weyters treedt af UTRECHT (ANP) De voorzitter van de Katholieke Bond van Overheidsper soneel, de heer A. C. M. Weijters (57), heeft aangekondigd dat hq op een nog nader te bepalen tqdstip in 1971 zal af treden. HU zal het voorzitterschap over dragen aan de heer J E. M. Dellaert (42), thans lid van het dagelqks bestuur i de landelijke vakgroep heer Weijters is bijna twintig jaar Hel iotief a aftreden is volgens de KABO, dat hij het in het belang van zijn organisatie acht, het roer aan een jongere kracht over te dragen, mede gelet op de omstandigheid dat juist een plan voor de herziening van de structuur van de bond gereed is gekomen met de uitvoering waarvan vol gend jaar wordt begonnen. (Tan een onzer verslaggever») DEVENTER Met twee messteken in de borst is vannacht omstreeks half vier de 31-jarige dierenarts H. A. Kraneveld om het leven gebracht. De dader was een 18-jarige jongen uit Devênter die een wrok tegen de familie Kraneveld koes- tertie. Hij dacht dat de heer en mevrouw Kraneveld er de oorzaak van waren dat meisje van de familie door hen verstoord Helena tijdelijk tol Cubaans gebied ver klaard. De consul zou Cross onder zijn hoede houden, lot er bericht was dal de züon, Mare Ca'rborirïéau, Jacques Cosette- TrUdel plus vrouw en een niet-geidenti- ficeerde man op Cuba waren aangeko men. Zodra dit bericht kwam liet de Cubaanse consul Cross gaan. Hij heeft zijn avontuur goed doorstaan, zo is ge bleken uit een kort medisch onderzoek. Hij is tien kilo afgevallen en de hoge bloeddruk waaraan hij al enige tijd lijdt is niet verergerd. Hij heeft, wat last van vitaminegebrek, maar dat zal spoedig fjord. Vanavond ontvangt hq de prqs. Pastoor Kerkhof bezocht Kooiwegen voor de eerste keer, samen met zijn vrienden, de pastoors uit Vleuten, Doe- tinchem en Achterveld. Na de bootreis van Amsterdam via Stavanger naar Bergen bracht een draagvleugelboot hen naar Skanevik, hun „thuishaven". Van hieruit heeft het gezelschap vele trips gemaakt. Op één daarvan ving pastoor de pollak v?n ruim 5 Va kilo, thans de titel „sportvisser van 1970" heeft bezorgd. (ADVERTENTIE) Een goed stuk vlees hoort erbij bij de bloemkool, sperzieboontjes of worteltjes een koningsmaal op een door-de-weekse dag Doe mee met de kerstprijsvraag van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees. Vleeswaren en Vleesconserven in uw Radio-TV blad van 26/27 dec. a.s. (Van -sla&gevers) DEN HAAG Wanneer In het kabi netsberaad van vandaag geen of een negtieve beslissing valt over de loon eisen van de PTT-bestellers, zullen volgende week In het hele land stipt heidsacties beginnen. Dat dreigement hebben de vertegenwoordigers van de Algemene Bond van Ambtenaren, de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel en de Katholieke Bond van Overheidspersoneel gisteren uitgesproken tüdens het overleg die vooral hieruit bestaan, dat de P.T.T.-bestellers geen vrijwill% overwerk meer mogen doen en slechts een beperkt aantal verplichte overwerkuren mogen accepteren. Volgens de vakbonden heeft de centrale P.T.T.-directie gisteren „in beginsel begrip getoond" voor de lellen ?rhogi de de centrale directie i de PTT. In het geval van een negatieve beslissing zullen de bonden de leden postbestellers zo snel mogelijk lichtlijnen voor de acties geven. Volgens voorzitter P. Willems van de P.T.T.-groep van. de K.A.B.O. zullen (ADVERTENTIE) MEUBEL DISCOUNT NV. N DE CONSUMENTENMARKT LEVENDAAL 150 salai lonen en versnellii in de salarisschalen) van de bonden. De centrale directie heeft de voor stellen terstond ter kennis gebracht van de regering. Het „begrip" gaat overigens niet zo ver. dat de P.T.T.-directie de regering heeft geadviseerd op de looneisen in te gaan. De directie heeft er in het overleg met de vakorganisaties trou wens nog eens op gewezen, dat de regering op korte termijn de lonen van het overheidspersoneel Wil her zien in het kader van een her structurering van de bezoldiging van het rijkspersoneel. De vakbonden deelden gisteren mee, dat de tussentijdse maatregelen van de regering voor het bestellend per soneel naar hun mening „onvoldoende en psychologisch onjuist" zijn. De gisteren ingediende voorstellen gelden overigens niet alleen de bestellers, maar daarmee ook gelijk te stellen personeelsleden als technisch per soneel, portiers en chauffeurs. De directeur van het postdistrict Am sterdam, de heer J. Meijer, zal van daag beslissen over het eventuele ver plichte overwerk op zaterdag voor dc Amsterdamse postbestellers. De be stellers hebben echter al laten weten dat ze zaterdag pertinent niet aan het werk zullen gaan. Directeur Meijer meent echter dat ambtenaren (ADVERTENTIE) AMMAN (AFP) In Amman is gis teravond weer geschoten, zo heeft de Jordaanse radio bekendgemaakt. Vol gens een verklaring van het ministerie waïrblj de Voorts werd geschoten op posten van de Jordaanse veiligheidsdienst. Hierbi; werd een sergeant gewond. Het schie ten in de Jordaanse hoofdstad heeft mei tn geduurd van onge ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuut afstand v. d. Werfstraat, Oude Rijn Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vakstanding als echte Juweliers en Horlogers- Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er Uw voordeel mee Gouden sieraden, horloges, klokken, cassettes, zilverde geschenkartikelen, brillant De beste merken, 'vmgsringen rechtbankverslaggever) De Haagse rechtbank de volgorde vastgesteld. cal plaatsvinden ;n de 35 Zuid- die betrokken zUn geweest bfl tig vn de residentie van de ibassadeur in Wassenaar ïstus. Maandag 14 december iht Paul C. T. en J. C. U-, >nder meer zouden hebben naakt aan uitlokking van de Dinsdagmorgen begint de met de behandeling van de zaak tegen Hendrik J. H-, die het dode lijk schot op hoofdagent J- Moolenaar zou hebben gelost. De volgende dagen staan dan de overige 32 Zuidmolukkers terecht die aan de bezetting hebben deelgeno- dachten zijn afkomstig uit Capelle aan de IJssel. Enkelfcn komen uit Moordrecht, Boven-Smilde en andere plaatsen in ons land. verdachten wordt niet alleen uitlokken van de bezetting ver weten, maar ook het verschaffen van in lichtingen aan de bezetters. Als leiders van de Molukket's zouden zijn aangewe zen. M- J. S. en M. F. S-. die zich daar toe ook bereid zouden hebben verklaard- De taak van beiden was bovendien het afdwingen van een gesprek tussen presi dent Soeharto en ir. Manusama en de problemen van de Zuidmolukkers in de publieke belangstelling te brengen. Verdachte U. zou de bezetters een aan tal vuurwapens en munitie ter beschik king hebben gesteld. Bovendien zou hij, samen met T.. wapeninstructies hebben Voorts wei'den pamfletten ge maakt, waarin onder meer stond dat in dien de politie „Onze mensen van Badan Persatuan arresteert, er automatisch bloed zal vloeien uit de lichamen van do gijzelaars" en voorts „dat wijlen presi dent Soumokil zijn leven voor de strijd Aan de overige 32 verdachten i laste gelegd, o.a. met vereende krachten geweld te hebben gepleegd tegen de ambtswoning van de ambassadeur en tegen de goederen in de woning, be nevens tegen een of meer personen bij of in de woning, terwijl dat geweld de dood van hoofdagent Moolenaar tot ge volg heeft gehad Met slag-, steek- en geladen wapens, handgranaten- rookbommen en een hoe veelheid munitie, waren de, Molukkérs over de afsluiting geklommen en forceer den een deur van de woning. Enkele verdachten wordt verder ver weten enkele gijzelaars, waaronder de politieagent F. W- Vink, aan handen en voeten te hebben gebonden- In totaal werden twaalf personen in de woning ge- Verder wordt hen verweten dat zij met een vuurwapen op sloten van deutten schoten, meubilair en portretten van president Soeharto vernielden en ge wapende wachtposten plaatsten bij deu-' Enkele gijzelaars werden gedwongen hun bovenkleding uit te trekken. Er zijn behalve in de zaak betreffende het doodschieten van de hoofdajVnt vrij- bykantoor gebracht. uur Nederlandse tijd Jordaniërs en Palestijnen geve de schuld met schieten te zij waalf. Als je eenmaal gaat denken kom je niet uitgedacht over wat er kan met een krant. Wat dacht u bijvoorbeeld hiervan: vloer mee bedekken bij het plaiond witten met de inhoud steeds iets anders bewijzen snor tekenen op foto van B.B. zoeken naar die van de vorige week pinda's op pellen op datum leggen en weggooien Maar voordat u dat doet zou u kunnen bedenken, dat december zich ertoe leent ook aan een ander te denken. U hoort dezer dagen zoveel zingen van „bonne, bonne, bonne". Wel, hieronder staat er een. Wie nu een nieuwe abonnee aan ons opgeeft, krijgt gratis een grote zakagenda 1971 met fraaie kunstlederen omslag. In enveloppe zonder postzegel verzenden naar dagblad Leidse Courant, Antwoordnummer 349, Leiden. Als nieuwe abonnee van de Leidse Courant heb ik voor u genoteerd: Naam: Woonplaats: Straatnaam: Ingaande - -- Hij/zij wil betalen per Mijn naam en adres zijn: Naar dit adres kunt u de mij toegezegde zakagenda 1974 zenden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1