Sint Nicolaas winkeliers een voor Leidse vanwerk goede Sint Kinderen zijn wel het fijnste P.v.d.A. afd. Leiden wacht initiatief van K.V.P. af De grootste drukte komt nog aan wegen Avondverkoop niet ten koste van dagomzet Verkeers lichten op gevaarlijk kruispunt Nog is het rustig MARKTEN LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 DECEMBER 1970 j Uitvoering DEN HAAG/LEIDEN Ged. LEIDEN Na twee koopavonden is het de Leidse middenstand wel duidelijk dat Sint Nicolaas dit jaar een goede sint zal zijn. Hoewel een duidelijk beeld van de omzet nog niet te geven is, schijnt het dat de koopkrachtige vraag zich vooral richt op de duurdere en duurzame ge bruiksartikelen. Vooral de artikelen in de sector van recreatie en lief hebberij hebben grote belangstelling. Textiel daarentegen is wat min der in trek dan in voorgaande jaren. gaan beter dan de textiel. En bq een ijzerhandel verneemt men: hobby-artike len en gereedschap gaan heel aardig. We hebben nog onlangs twee acties ge voerd voor electrische boormachines, maar dat blijkt nauwelijks van invloed op de vraag naar die dingen". Bij een speelgoedmagazijn in de Haar lemmerstraat: „De verkoop is dit. jaar Gisteravond was het aanmerkelijk min der druk dan maandag. Dat merkte het winkelend publiek. Dat merkte ook de winkeliers. Algemene reactie: „De eer ste avond, wanneer het nog nieuw is, is altqd goed. Daarna volgt een inzin king klaat Bij d veela vele het f IHHI koopgewoonten teweeg heeft gebracht. 1 Een woordvoerder van het Leids City Centrum is dezelfde mening toegedaan: wanneer het feest halverwege de week valt, wordt het vooral in gezinnen met grotere kinderen gevierd in'het week end voor of na 5 december. Nu vieren de meeste mensen hun sinterklaasfeest in het weekend van de zesde. Dat bete kent dat de grootste drukte vanavond, morgen- en vrijdagavond te verwachten is. Doordat het feest in één weekend gevierd wordt, is de verkoop eerder dan gewoonlijk begonnen. Geleidelijk Het wat langzame begin en de daarop volgende geleidelijkheid bleek van geen invloed op het succes van de eerste koopavond en het is daardoor dat zowel middenstand als grootwinkelbedrijf kan zeggen: ,,We mogen niet mopperen", ,,Zeer behoorlijk", „Het zit wel goed" of ,,Niet overstelpend druk maar wel ge zellig". De woordvoerder van een van de waren huizen stelt vast: ,,De cadeau-artikelen met uitzondering van speelgoed Oegstgeestenaar wint reis naar Ver. Staten OEGSTEGEEST De heer C. A. Juf fermans (29), eigenaar van de jacht werf Poelgeest aan de Haarlemmertrek vaart, is Nederlands winnaar geworden van de 1970 Johnson Dealer Aktie, die in heel Europa is gevoerd. De prijs bestaat uit een zevendaagse reis langs de John- son-fabrieken voor buitenboordmotoren in de Ver. Staten (New York en Chica go) en door Florida, waar een paar dagen met waterskiën zullen worden doorgebracht. Doorslag voor het winnen van de prijs waren de goede kennis van de produkten en het lanceren van nieuwe ideeën om de verkoop te vergroten. De heer Juffermans vertrekt zondag a_s. Uitspraak over Beroepschriften doen in een tweetal beroepzaken. De eerste uitspraak gaat over een be roep van de heer C. J. van Es te Leiden tegen een aanschrijving van b. en w. om de donkerpaars geschilderde muur vlakken van Breestraat 108a en 112 in de oorspronkelijke toestand te herstellen of over te schilderen. De tweede^ zaak betreft een beroep van W. Werkhoven tegen een Van der Vliet exposeert „allerlei" „Con Amore" geeft Kerstconcert LEIDEN De Chr. Oratoriumvereni ging „Con Amore" zal op vrijdag 19 december a.s. een Kerstconcert geven in de stadsgehoorzaal. De uitvoering begint 's avonds om 8 uur. Op het programma staan drie uit het Weihnachts- Joh.S vroeg begonnen, maar we tot nu toe nog iedere dag tot een uur of vier druk gehad. Dan neemt het wat af maar de koopavonden blijken niet ten koste van de dagverkoop te gaan". Het favoriete artikel blijkt de „Spiro graph", die zo hard gaat dat de leve rantie is stopgezet. Ook in de leerwaren gaat het geleidelijk maar goed en een t beste- duurzamer geschenken. aardere gebruiksartikelt melijk in de recreatieve sector, waar onder bijvoorbeeld doe-het-zelf-spullen en autoaccessoires. Het parkeren in de binnenstad, hoe moeilijk ook, levert geen grotere moei lijkheden dan gewoonlijk. In samenwer king tusen het City Centrum en de ge meente zijn Garenmarkt en Pieterskerk plein bestemd voor kortparkeerders. Als gevolg van een communicatiestoring kan met name de Garenmarkt nu niet opti maal gebruikt worden doordat de ge meentelijke plantsoenendienst er juist deze weck bomen ging planten. vinciale wegeu 1971-1975 voorgelegd. Wat betreft de secundaire wegen by Leiden en Voorschoten zijn er de volgen de uitvoeringen gepland. Met de reconstructie van het wegdek in de bebouwde kom van Voorschoten ten zuiden van de Papelaan zal in 1971 worden begonnen. In het vijfjarig uit voeringsprogramma '71-'75 Rijkswegen is als een van de belangrijkste uitbrei dingen opgenomen de aanleg van de autosnelweg ten westen van de spoor baan Den Haag-Lelden. De aanleg hier van is noodzakelijk geworden om de andere parallel lopende wegen ten noor den van Den Haag, met name rijksweg lichten zullen worden aangebracht. Deze maatregel wordt genomen in verband met het aantal ernstige verkeersonge lukken en mede gezien het verkeers beeld by deze wegkruising. De kosten van de verkeerslichten-installatie waarvoor een levertijd van ongeveer acht maanden geldt bedragen rond 125.000 gulden. Volgens mededeling van de minister 1969 op het kruispunt geen betreuren; het aantal j bedroeg drie. Dit jaa 15 november) zijn twee' doden treuren en werden drie gewond. Taak en bevoegdheid van commissies bevoegdheid van de verschillende com missies van advies en bqstand en van de z.g. gemengde commissies. Voor de bur gerij zou kennis hieromtrent nuttig kunnen zijn, omdat men dan vyeet tot wie men zich in bepaalde omstandig heden en voor bepaalde kwesties kan wenden. B. en w. hebben thans in hun Memorie van Antwoord te kennen ge geven, dat de verordeningen die betrek king hebben op taak en bevoegdheid van bedoelde commissies in de leeskamer ter V erzoeningspoging Prijsuitreiking aktie L.C.G. LEIDEN De heer J. Keijer viert op 3 december het feit dat hij 25 jaar in dienst is van de Faculteit der Genees kunde bij het Laboratorium voor Medi sche Chemie. De heer Keijer is souschef ntmakerij. Het La- hem op donderdag 3 i 16 t 17.30 i i het WOERDEN, 2 dcc., Kaas Aanvoer 12 partijen. Notering: le en extra kwal. 4.25-/ 4.44 per kg. Zware kwal tot 4.52 per kg. Hanedl: matig. 8-12, andijvie 44-77, kroten 7, kroten gekookt 55, boerenkool 28-31, rode kool 6-8, groene kool 23-25, postelein 28-29, prei 27-40, spinazie 118-120, spruiten A 45-55, idem B 37-40, tomaten A 6.30-6.00, idem B 5.70, idem C 4.00-4.50, delgrof 18-23, witlof 78-128, knolselde rij 15-25, slaA 10-18, bleekselderij 30, peterselie 20-22, selderij 12-20. LEIDEN Als het niet durende aandacht" van het ge meentebestuur blijft en C A Brennninckmeyer N.V. haar plan nen ook kan verwezenlijken, zal het binnen afzienbare tijd gedaan zijn met de rust in de Ke elboeter- steeg. Het kledingmagazijn heeft voor de bouw van een filiaal tus sen Breestraat en Langebrug in middels de beschikking over het merendeel van de panden op het UITVOERING EXCELSIOR LEIDEN De Leidsce Gymnastiek- Schermvereniging Excelsior, zal op terdag 12 december a.s. een uitvoering n in de grote zaal van de Stadsge- hoprzaal te Leiden. Het begint om 8 uur avonds, maar vanaf 19.30 uur. zijn de zaaldeuren geopend. Na afloop is er bal, met medewerking van het „Confet- e-Combo". LEIDEN De PvdA-afdellng Leiden initiatief nemen op de brief, die vorige maand door de afdeling Lel- de KVP en PvdA is gestuurd. De leden van de afdeling spra ken ale eerder (toen de brief nog niet was binnen gekomen) als hun mening uit, dat voor het nader by elkaar komen van de twee grootste politieke partyen In Nederland het doet dat het landelijk bestuur van D'66 voor ogen heeft op plaatselijk niveau geen beletselen aan wezig of geschapen z(jn door de PvdA. Men is contractueel gebonden aan het PAK, dat een open groepering wenst te zijn en ook open staat voor de KVP. De leden van de PvdA, die gisteravond ver gaderden, bleven eveneens bij hun me ning, dat een eventueel gesprek zo de KVP-afdeling tot een gesprek wenst te komen in de openbaarheid gevoerd Besloten werd verder, dat het bestuur aangevuld (vacatures mevr. Brusse- Waal en de heren C. Otto en A. J. N. Timmermans. Om de kas, die in de ver kiezingen flinke aderlatingen heeft moe ten ondergaan, weer op peil te brengen, zal de fractie in de gemeenteraad op voorstel van de heer Th. Dirks overwe gen twee presentiegelden per raadslid Ambtswoning, burgemeester VOORSCHOTEN Er bestaan plannen voor de bouw van een ambtswoning voor de nieuwe burgemeester, antwoordden b. en w. op vragen van P.C..G. en K.V.P. B en w. achten het gewenst, niet eerder met de bouw te beginnen dan dat de nieuwe burgemeester benoemd is. Als interim-oplossing voor de huisvesting van de burgemeester wordt een woning, gehuurd in het complex van 51 eenge zinswoningen bij de Piet Heynlaan in de wijk Noord-Hofland. LDWS rekent af met UVS ;eft in de zaalvoet- •h afgeschud. Stadgenoot UVS werd met 7-5 verslagen. De 200 toeschouwers die dit topduel in de eerste klasse volgden, zagen UVS door Eddy Monsels een snelle voorsprong nemen. IWS, die hierna met 2-1 achter kwam nam opnieuw een 2-4 voorspronj UVS (Loek Nienhuis) werd nog in de zelfde minuut teniet gedaan. Twee doel punten in de slotfase, waarbij een schit terende treffer van Jan Krijgsman, vel den het vonnis over UVS. Verdere uitslagen le klasse: Rijnsburgse Boys-Koejaké 0-2; B&T-Unitas Leiden LDWS H-Unitas Leiden n 1-1. Klasse I: SCL-Durisol 2-3; ASC-SVOW 5-1; Oranje Groen-ZLC 3-7: Stormvogels- Regenboog 3-2. Klasse ETA: Regenboog Groen H 2-0; Gazelle H-Wernink H 4-3. Junioren: ASC I-ASC H 3-2; LFC-Lug- dunum 3-10. LEIDEN Als slot van de grootscheep se aktie „Leids City Centrum speelt voor Sinterklaas" zal vrydag 4 decem ber a.s. om 18.00 uur ln Nieuw Minerva, Vrouwensteeg 11 te Leiden, de officiële prijsuitreiking plaatsvinden door de bur gemeester van Lelden, mr. G. C. van Willigen en de wethouder van de binnen stad de heer A. J. Kret. Tevens zal de hoofdprijs van 500, overhandigd worden, aan diegene, die de allerbeste slagzin voor het Leids City Centrum maakt. De prijswinnaars krij gen de verdiende geldbedragen in che ques uitbetaald. Deze cheques kunnen blijven geldig t/m 31 december 1970, zo- bij alle aangesloten bedrijven van het dat de prijswinnaars de cheques nog Leids City Centrum worden besteed. Ze hele maand december kunnen gebruiken voor het aanschaffen van geschenken. Hjsten waarop alle prijswinnaars voor komen, ook die van de kleinere geld- Brandwaarborg Mij. vergadert heden, woensdag, haar aïg< jaarvergadering in het„Don Bosco- huis" aanvang 20.00 uur. Er is om. een voorstel van het bestuur betref fende 8tormverzekerlng in eigen por tefeuille. Bij de bestuursverkiezin gen zijn de heren N. H. Berg, G. P. v. de Krogt en W. J. de Jong aftre dend. De laatste is niet herkiesbaar. In deze vakature doet het bestuur de volgende aanbeveling 1. A. v. d. Geest, 2. J. d. Jong. In Leiden: Negen mille voor Pakistan LEIDEN De inzamelingsactie voor Pakistan waarvoor zaterdagavond in de Leidse kerken en de hal van het Stad huisbussen waren geplaatst, heeft, een ipgebracht van f8899.-. Di ta l, c Leidse ki aantal gerefor- terde kerken én kleinere kerken is P. J. Majolee in het zilver bij het Acadmedisch Ziekenhuis, als portier werkzaam is geweest. Sinds 1 aug. 1967 is hij hoofdportier geworden hoofd van de bedrqfsbe' erkkring ook nog verschillende fun< ties binnen een buiten het Academisch Ziekenhuis-verband. De directie vah het AZL beidt de heer Majolee woensdag 2 december, 's middags om 5 uur, een receptie aan. Goochelaar mr. Maludi uit Katwijk oe zelf ook een beetje a ?n, maar wat u doet, gre ongelooflijke. Ik zei: a kwestie i elke avond oefenen. Dit zegt ile nog on langs tot majoor bevorderde C. D. Vermeulen (47) uit Katwyk, die on der de naam mr. Maludi als gooche laar optreedt. Het gekke is eigenlyk, dat hy niet eens in Nederland zo beroemd is, maar vooral in het buitenland. Dat getuigt ook wel het rytje landen, dat hij opnoemt en waar hy zijn magische kunsten heeft vertoond. Om er een paar te noemen: Frankrijk, Italië, En geland en Amerika. Dat hy overigens vooral in het buitenland naam heeft gemaakt, is nu ook weer niet zo merkwaardig, want als vliegtuigma ker op de vliegbasis Valkenburg kwam hij eigenlyk overal en waar hij kwam, werd natuurlijk ook gc- Mr Maludi, die pas terug is van een verblijf van 15 maanden op Curaqao en nu met vrouw en drie lieve doch ters in de Prinses Beatrixlaan 63 woont, is echter hard bezig om de roem, die hij in het buitenland heeft verworven, ook in eigen land waar te maken. Zo trad hij onlangs voor kinderen op in de sporthal Cleyn Duin en met erg veel succes. Er staan trouwens nog veel meer voor stellingen hier in de omgeving op het programma. Als je bij hem komt. ligt er al een dik plakboek klaar als bewijsstuk, dat het alles behalve verzonnen is, wat hij gaat vertellen. En al blade rend in dit grote boek komt me overvloed foto's, dankbetulgen er krantenknipsels tegen, die in alle mogelijke en onmogeiyke superlatie- ik niet. Je bent een heel apart kind in de familie. Dat heeft-ie me heel dikwijls voor de voeten gegooid. Ik was altijd bezig. ff galowparken aan dc Zuidkust. Ik had daar naam gemaakt voor de televisie in de Ray Ellington-show en hoewel jaar geleden een goochelaar had. die zo slech fel en al is afgej het met mij proberen. Op die camping zaten 2000 mensen en na mijn optreden vroeg hij me of hij me uit de dienst kon kopen, rk zeg: nee, de dienst gaat voor. Daarin blijf ik tot m'n pensioen. Dat is nummer één. Daar praat ik ook niet over goochelen, al is het soms niet te vermijden. Het is ook mijn brood natuurlijk, ook al hebben veel men sen tegen me gezegd: ik snap niet. wat jij nog in dienst doet. Die Ponting zei ook tegen me: als je bij my komt. heb je het hele jaar werk. En volgend jaar ga je naar eeD miljonair. Maar ja. als ik een "on geluk krijg of zo. dan sta ik. Daarom Inspanning Het typische is eigenlyk, dat het mfln oorspronkelijke opzet was de mili tairen te vermaken. Samen had ik met m(jn leraar onder de titel „Rood- wit-blauw" een fantastisch program ma in elkaar gezet, maar de dienst Ontwikkeling-Sport-Ontspanning Den Haag heeft nooit iets van z laten horen. Het gekke is ook, er een feest is in het vliegkamp, ik zal Toen ik 7 ji chelaar in het dorp. Dat he indruk op me gemaakt. Die meneer haalde allemaal guldens vanachter mijn oor en uit mijn neus en dat vond - ik wel zo fantastisch, dat ik het ook ging proberen. Soms hield ik mijn vader er wel mee voor de gek en dan kreeg ik weer een draal voor m'n oren. Maar ja. Ik ben altijd haantje de voorste geweest in de familie. Nu nog hoor, maar nu verwachten ze iets van je. Als je nu komt, is de eerste vraag: heb je je koffertje bij je. Dan kan het feest pas beginnen. Ik deed in die tijd al veel aan goo chelen en trad op voor zo'n 25 gul den als amateur. Alleen om de on kosten te dekken. Op een gegeven moment kwam ik echter met hernia te liggen en m'n vrouw zei: joh, mis schien kun je later wel helemaal niet meer werken bij een baas. als je met je 50-ste gepensioneerd bent, ga eens door met goochelen. Kopstukken En toen ben ik lessen gaan nemen. Daarvoor rekenen ze zo'n 25 gulden per uur, want die lessen zijn privé eu erg duur. Drie uur per week stond ik op het podium. En met Sinter klaas kreeg ik van m'n vrouw een enveloppe met daarin een bon: goed voor lOOd gulden te besteden aan goochelattributen. We zijn meteen samen op de brommer naar Amster dam gereden en hebben daar in de studio van Henk Vermeyden, presi dent van de Magische Unie. voor 1000 gulden aan spullen ingeslagen. De laatste nieuwe dingetjes erbij. Me neer Vermeyden heeft me ook ge holpen geleidelqk aan een program ma op te bouwen. Aan hem heb ik erg veel te danken. Het is een strenge leraar, maar ook vaderlijk. Hij haalt eruit, wat erin zit. Alles zlet-ie, ook al kijkt-ie niet naar je. Ze noemen hem de Vader van de goochelkunst. Bij zijn 25-ja- rig jubileum waren alle kopstukken uit de goochelwereld aanwezig. Zweet Dat ik aan hem veel te danken heb, blijkt hier wel uit. Op een gegeven moment zat ik aan het plafond. Ik zeg tegen m'n vrouw: ik kan niet hoger. Ik mis toch iets. Dat was de toneeltechniek. Ik naar hem toe en voor mij was een meneer om vóór e goochelen. Hij riep hem bij zich *erwijl r*- J— /ordt i Mijn vrouw zei dat tegen mij. Had ze dat nu maar niet gedaan, want het zweet liep uit mijn handen. Toen moest ik opkomen en na twintig mi nuten zegt-ie: Vermeulen, je werkt als een paard op dat toneel. Dat moet je niet doen. Je goochelt prima, maar je toneeltechniek is nul komma nul. Ik wilde echter verder. In grote thea ters en zo. Daar heb ik ook veel suc ces gehad. Dat bewijst m'n boek wel. Toen ben ik bij hem afgelest en als hij je loslaat, ga je rustig op het toneel staan. Je hebt nergens meer last van en dan is het prettig te weten, dat je daar net bovenstaat Een betere leraar dan h(| ls trouwens niet denkbaar. Peter Pit. Fred Kaps, Tonny van Dommelen, hij heeft ze allemaal opgeleid. Hij neemt ook niet iedereen aan. Pensioen Waarom ik nooit beroepB ben ge worden? Kijk meneer, dat zit zo. Ik trad in Engeland op voor Ponting, club de slechtste goochelaar tegen, die er is. Hij zegt tegen me: Kees, hoe kan dat nou. dat ik op Valken burg moet optreden, terwijl jy daar zit. Ik zeg: joh, laten we daar nu maar niet over praten. Ik heb gelukkig niet nodig, want Jk verdien wat dat betreft toch wel genoeg. Ik kan avonden genoeg krijgen. Manipulatie is een geestelijke inspan ning, maar bij komisch goochelen, dat ik meestal na de pauze doe, i ik werkelijk voor m'n plezier op het podium. Ik ben nu bezig om er een beetje in te komen, maar overal waar ik geweest ben, zoals Amerika, Engeland en Curaqao heb ik twee keer per week opgetreden. Dat ga ik hier straks ook aanhouden. Buitenland Momenteel zo voor Sinterklaas heb ik het erg druk met kinderen. Vanaf 1950 woon ik in Katwijk, maar ik heb hier -eigenlijk nooit opgetreden. Dat is het typische, maar ik zat dan ook veel in het buitenland. Verleden week ben ik hier begonnen. Myn comeback maakte ik in Cleyn Duin. Kinderen is wel het fijnste publiek. Een kind zegt, wat-ie ziet Myn pro gramma is afgestemd op de psycho logie van het kind. Ik laat ze ook meespelqn. Heel mooi is dat by voor beeld met Pietje Grotebol, die gek i van voetballen en daaraan zyn hoofd heeft verloren. De dokter maakt nieuw hoofd (van een ballon) en dap wil ik hem naar school sturen, maar de kinderen roepen dan: dat kan niet, hij heeft geen ogen. En dan steken ze haast hun eigen ogen uit. Ook komen ze op het podium a an wy zen, ik ze verkeerd teken. In Den Helder maakte ik het nw dat opeens een jongetje opstond riep: meneer de goochelaar, wat bent u dom. Kijk, dat ls nou leuk, hè. Normaal zegt men zulke dingen i tegen elkaar, maar een kind doet dat. Dat is zo leuk. Navertellen kun je dat^eigeniyk niet. Je moet het mee- Dat is geweldig. Zoals dat jongetje uit Katwijk. Die zei: Ik heb het alle maal gevolgd. Dc ben nu nog te klein, maar als ik wat gegroeid ben, ga ik het ook proberen. In Den Helder was ik in de open lucht bezig met 800 kinderen en opeens komt er over het podium een kindje naar me toe ge kropen, die zegt: meneer de gooche laar, en ik pakte geiyk de microfoon en vroeg wat is er. Ja, Ik moet plesen. Dat is fantastisch als je een kind dat hoort zeggen. Zo zonder zich er-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3