Universiteit restauratie in investeren tAtma Erfpachtkwestie voor onbepaalde tijd na verklaring burgemeester uitgesteld kan niet LEIDSE RAAD WACHT OP COMMISSIE AD HOC RIJNLAND WIJZIGT BUNDERGELD NIET B. en w. bevoegd tot het nemen van verkeersmaatregelen Schut en de richtlijnen AMPTMEYER STOPTE 'N ZWARE VREDESPIJP Geldgebrek fnuikt Camp-reconstructie BIOSCOPEN A PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 1 DECEMBER 1970 LEIDEN Door een beroep te doe» op ging. Hel algemeen begrotingsgedeelte een deel van de algemene reserve kan I voor 1971 sluit met totalen van voor 1971 de omslag voor het ongebouwd J 7.521.000,- Gezien de bestaande af- i eigendom, die sinds 19G7 21,- pet ba staand tussen de uitgaven en werkelijke (bedraagt, nog op dat bedrag worden ge- ontvangsten zal echter voor 1972 ne. I handliaafd. Aldus besloot Rynlands Ver- kunnen worden ontkomen aan onislag- enigde vergadering in haar begrotings- verboging. bijeenkomst. In de omrt.e voor het Be- voldoentog nam Rijnlands Verenlg- hootvd eigendom, berekend naar de he- d jn de (lastbare opbrengt, komt evenmin wyzi- ae veigauei De heer In 't Veld wilde graag grijpen, ,,want als (ven onze raadsverslaggever) LEIDEN De erfpachtkwestie, door partijideoloog Roel in 't Veld als een soort PAK-knuppel in het raadshoederhok gegooid en tientallen uren onder werp van verhitte bespreking, gaat gloeiend en wel het nieuwe jaar in om er een paar maanden wat af te koelen Burgemeester Van der Willigen stelde als voorzitter in een verklaring namens b. en w voor, de weg „van overhaasting niet verder te be wandelen, de behandeling van dit agendapunt te schorsen en niet eerder te vervolgen dan nadat een door de raad in te stellen commissie ad hoe een advies aangaande de gehele problematiek heeft uitgebracht en b. en w. de gelegenheid hebben ge kregen, naar aanleiding van dat advies, hun voor stellen aan de raad opnieuw te formuleren". Je „ongevulde hand" niet hiermee was ge- j komen hadden wij het gedaan". Hij had graag een' taakomschrijving van* de commissie vóór 1 april, maar dat durfde de voorzitter niet vast te leggen; „die datum is niet te overzien". Voorlopig dus niet met de erfpacht de boer op, maar de raad had weer een nieuw gezelschapsspel ontdekt: het trekken aan de delegatie van bevoegdheid aan b. en w. om besluiten te nemen als bedoeld in artikelen van het reglement verkeersregels e "vrkeerstekens, kortom het nemen van verkeersmaatregelen aan het college over te laten.. Het werd weer een ver moeiende avondvullende bezigheid. In zjjn verklaring gaf de burgemeester aan het begin van de zitting gisteravond t« kennen, dat de gang van zaken In de vorige raadsvergadering liet beeld ver toonde van een duidelijke geïrriteerd heid biji voorstanders en tegenstanders van enerzijds hel gewijzigde college voorstel en anderzijds de daarop Inge diende amendementen. „Prestige-over- weglngen dreigen een verantwoorde za kelijke benadering in de weg te staan. Dit kan niet In overeenstemming zyn met de wijze waarop de Leldse raad de belangen van de Leldse gemeenschap dient te behartigen. Uit de beraadsla gingen, zoals deze tot nu toe in de raad werden gehouden, is wel duidelijk ge bleken, dat bet eigenlijke motief van het overhaaste handelen (aanstaande nitglfte van grond in de Merenwijk) Is komen te vervallen. De raad bleek im mers van gevoelen, dat van grondultgif- te door middel van verkoop In Meren wijk en Morskwartler niet meer zou kun nen worden afgezien zonder onherstel bare schade van de gemeentelijke be langen", aldus de heer Van der Willigen. Spijt over ruwe woorden De raad ging akkoord met het voorstel tot schorsing van de kwestie nadat de fractievoorzitters er nog het een en an der over hadden gezegd. De heer Ampt- metjer (PSP) betuigde bij deze gelegen heid zijn spijt over de ruwe woorden door hem aan het adres van b. en w. ge richt („ik heb het eens gehad over „het flut-antwoord van wethouder Kret"). Maar het optreden van wethouder Harm- sen vorige week vond hij onverminderd onthullend en treurig. De heer Port- heine (WD) vroeg, over de samenstel ling van de commissie ad hoe overleg te plegen met het seniorenconvent. De heer Driessen (KVP) hoopte op hand zamere eii duidelijkere regels van de commissie dan tot nu het geval is ge- B. en w. kregen (le door hen gevraagde bevoegdheid tot het nemen van beslui ten m.b.t. verkeersmaatregelen. De lan ge discussie daarover resulteerde In een aantal amendementen. Zo wenste de heer Van Aken (PvdA) dat het college hekend maakt, wdke maatregelen het denkt te zullen treffen. In zijn amende ment vroeg hij o.a. met tekeningen en beschrijvingen dit dnidelijk te maken, van hun voorgenomen besluit bericht in de pers te doen verschijnen, het besluit 14 dagen ter inzage te laten liggen en twee weken later de zaak met dc ver- keerscommlssie door te spreken. Boven dien moet deze commissie zich met elk afzonderlijk besluit kunnen verenigen. Ook de heer Driessen kwam met een amendement. „Tot nu toe is de positie van de burger t.a.v. verkeersmaatrege len, dat hij in beroep kan gaan bij de Kroon. Dat is een topzware en moeizame situatie. Deze burgers, vooral de be langhebbenden en omwonenden, moeten vooraf de gelegenheid krijgep hun me ning kenbaar te maken". Zijn amende ment wilde dit vastgelegd zien. Ook zou-; den de voorgenomen maatregelen niet alleen in de pers bekend gemaakt moe ten worden, doch ook schriftelijk in de brievenbus van de betrokken inwoners gedeponeerd moeten worden. De heer Portheine wilde ook de direct belanghebbenden bij het geheel betrek ken. De heer Amptmeijer kon een eind met het voorstel meegaan, móar een van dc bevoegdheden was volgens hem een polltièke zaak, nl. de voetgangers- oversteekplaatsen; „zebra's zijn steeds minder in tel en worden vervangen door blokbanden. U neemt stelling tegen de prioriteit van de voetgangers nader door spreker aangeduid als „schichtige, opgejaagde, geterroriseerde beesten" en u doet concessies aan het autover keer. Ik wil deze bevoegdheid niet uit handen geven". Een stevig woordje werd nog gespro- ken over het voorstel inzake vaststel ling van een verordening, houdende wij ziging van de Wóonrulmteverordening 1967. Het beleid van minister Schut kwam hierbij in een niet al te gunstig daglicht te staan. De heer Amptmeijer sprak het zijne hierover en mej. v. Bue! KVPzei. dat de richtlijnen van deze minister wat betreft een verdergaand? liberalisatie zeker niet voor een stad als Lelden gelden. Zij vroeg over een jaar of eerder om een verslag aan de raad hoe de richtlijnen in de praktijk hebben gewerkt. Mevr. Kerling-Simons (PvdA) noemde het optreden van de heer Schut autori tair en onbehoorlijk en zei met tegen- moeten worden. U zult b. en w. de ge- zin vóór te zullen stemmen, legenheid moeten geven, temidden van De heer Leeuwenburgh (Prot.-Chr.) een veelheid van maatregelen een slag- vroeg om nieuwe voorstellen voor de vaardig beleid te blijven volgen". woningbouw ln Lelden, vooral aangaan- Nadat de heer Amptmeijer een amende- de nieuwbouw in de saneringsgebieden ment had ingediend waarin het aan- I in de binnenstad, brengen of verwijderen van voetgan gers oversteekplaatsen van de delega- Wethouder Menken deelde mede, dat tie moest worden uitgesloten trachtte nien bezig is mej het verbeteren van de de heer Kuyper (D'66) de begrippen „openheid, topraak en medezeggen- tussen het gemeentel,- schap" te verduidelijken ten behoeve Muur en de woningbouwverenigingen; van wethouder Kret, „die het verschil „ik hoop, dat we spoedig' om de tafel niet zou weten kunnen gaan zitten om te beklemtonen De heer Kret was hiervoor erkentelijk! en legde de heer Amptmeijer uit. dat "at de *oc,a,« taak Hpt tota,e fop" het omswitchen van zebra- naar blok- wijzingsbeleld moet geschieden In nauw bandpaden geen politieke zaak was en overleg met Huisvesting om gezamen- ook seen Leid,, eeo landelijk ver- k „ood schijnsel, gebaseerd op ervaringen en gegevens. Voordat de amendementen ln 8Pn Gver een half Jaar zal het col stemming kwamen vonden de juristen lege laten weten hoe de zaak loopt. Het in de raad elkaar weer eens in een ver- J voorstel werd tenslotte aangenomen met warrend steekspel op enkele juridische I „Wmmrs. aspecten in het amendement v. Aken. Het amendement-bries'seii werd met l&vToen de raadsgelederen tegen twaalven tegen 15 stemmen aangenomen), maaraan 'let dunnen waren brak rrüdder- ■h - - - t'-l-i-ïA _A._ bipj.'ynacht aan: het uur In 't Veld. Een Tange agenda was afgewerkt, Rijksbegroting weerklank hebben gevon den de gezamenlijke activiteiten van drie hoogheemraadschappen Delfland, Rijn land en Schieland, voor de aanleg van een kanaal van Maarsen naar Bode graven en een zoetwateraanvoerweg van Waddinxveen naar Voorburg. Aan de na dere planning van beide kanalen wordt thans gewerkt. Wegens de sterk stijgende kosten ver band houdende met de exploitatie van be staande en bouw van nieuwe waterzui veringsinstallaties, is de heffing water kwaliteit voor 1971 door Rijnlands Ver enigde vergadering vastgesteld op 7,98 per eenheid evrvuilingswaarde (dienst jaar 1970: 7,12). Per 100,- belast bare opbrengst van woningen wordt de heffing 12,19 (was 11,28). Rijnlands Verenigde vergadering heeft afscheid genomen van hoofdingeland M. Visser te Alphen aan den Rijn, die sedert 1952 zitting had in het bestuur van het hoogheemraadschap. In de opvolging van de hoofdingeland P. F. Vergeer te War mond, voorzitter van de vergadering van hoofdingelanden is voorzien door benoe ming van G. W. Vergeer te Warmond, een zoon van het scheidende bestuurslid. Doeshaven toen deze kous af was trachtte en daar weer juridisch aan de formu lering te wrikken ten aanzien van ont heffingen voor invaliden. Wethouder Kret. wenste geen herstemming meer; „dan had u de zaak van tevoren maar beter moeten bekyken", zei hij tegen de onzorgvuldige juristen. Even leek het een Perzische markt, maar voorzitter Menken (die de burg^meeser had af ge-? lost) suste z'n medebestuurders: „u weet, dat b. en w. altyd prudent met verorde ningen omspringen In de praktijk. Sehluss? Hartelijk dank". Even werden de stemmen weer gehus seld en het amendement-Van Aken werd eveneens ongeschonden binnen gehaald met 26 tegen 7 stemmen, waarbij de befaamde PAK-eenheid aan duigen viel. De heer Amptmeijer zag zijn amende ment verworpen met 23 tegen 10 stem men. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen met de stem van de heer Amptmeijer tegen wat betreft de voet- gangersoverateekplaatsen. it wethouder Harmsen er aan ge loven. Bij de resterende voorstellen, waarbij geldleningen betrokken waren (o.a verhoging van het aan de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra Lei den verleende krediet in rekening-cou rant) legde de heer In 't Veld de wet houder het vuur na aan de schenen met spitse vragen over rekening-courant, ge sloten leningen en hoogte van percen- tageg. De heren Driessen en Ham (KVP) assisteerden hem hierbij. Tot ieders vol doening (mogen we aannemen) kon de heer Harmsen alsnog tot een aanvaard bare afronding van het percentage ko- Tegen half een zat het besturen er weer voor een poosje op. Voordat de raad naar huis mocht deelde voorzitter Menken in antwoord op PAK-vragen naar aanlei ding van uitlatingen van de voorzitter van de Sportstichting mede, dat wacht wordt dat begin volgende w deze vragen zullen zijn beantwoord. Slagvaardig beleid Wethouder Kret gaf in zijn antwoord een indrukwekkend resumé van 't aan tal verkeersmaatregelen dat jaarlijks wordt genomen. „In de jaren 1966 tot 1970 werden te Leiden 490 maatregelen getroffen; dat was meer dan in de voor gaande 20 jaar. Per jaar zullen onge veer 150 verkeersmaatregelen genomen LEIDEN De makkers staakten hun wild geraas. Tot verholen teleur stelling van de, tribune-vol publiek dat - afgaand op de krantenverslagen - ook wel eens een voorstelling van de Leldse gemeenteraad wilde meemaken. Bij het betreden van de raadzaal wachtte de raadsleden een Sinterklaas- surprise. Eerste impressie: „Zoethouder met een rood lintje". Maar het bros en knappend speculaas kwam uit de zak van de personeelsvereniging, „het apparaat", dat zijn lyrisch vermogen uitdrukte i i de las Al geeft uw Raad dan op papier miljoenen uit, een ieder zal om strijd juist op de kleintjes letten. Vandaar-de lof van mij, van hen, voor uw besluit: een achtste van een ton om koffie van te zetten. Geen werk is zwaarder dan het werk van deze Raad. die aan de toekomst bouwt met nog niet goedgekeurde centen. Men maakt zich moe - men maakt zich kwaad: het is een handel die zich kwalijk uit laat venten. Het breekt u financieel vaak bij de handen af. Men schijnt er in Den Haag maar weinig op te letten. En 't is vandaar, wellicht, dat de P.V. iets gaf om samen, met één doel, uw tanden in te zetten. Had de personeelsvereniging het in argumenteren. de symboliek gezocht, dan was voor Grootmoedig als alle andere sprekers de vergadering van gisteravond taai- achtte de heer Driessen (KVP) het taai meer op z'n plaats geweest, onjuist dat collega Amptmeyer deed Eensgezind applaus van alle frac- alsof de sfeer in de raad de laatste ties ondersteunde het „in dank aan- weken door één man was bedorven, vaard" van de voorzitter. Hij achtte de heer Harmsen helemaal Die eensgezindheid, eigenlijk meer niet een zó magische persoon, dat vergevingsgezindheid, was tastbaar, hij allen ln zijn ban zou hebben. Uit het antwoord van de fractie- Amptmeyer; ,,Nee, maar hij was wel woordvoerders op de verklaring die de enige die niet zakelijk argumen- de voorzitter, burgemeester G. C. van teerde". Driessen; „Ik kan me voor der Willigen, aflegde bleek wel dat stellen dat dat niet-zakelijke wel eens de hele assemblee in de stemming wordt uitgelokt". Waaraan de voor- was voor een rondje vredespijp. zitter in zijn antwoord toevoegde: „U Alleen PSP's eigen Amptmeyer meen- begon met het betuigen van spijt en de dat dat dan óók een zware pijp ik dacht al wat is 'ie hartelijk. Maar moest zijn. Hij betuigde wel nederig de uitval, die volgde was volledig zijn spijt voor zijn ruwe woorden onder de maat, zoals wel meer van maar vroeg zich in een-en-dezelfde Uw uitvallen onder de maat zijn: adem af wat tegen wethouder Harm- meer lollig dan verstandig". De heer sen te zeggen, zonder onwelvoeglijk Van der Willigen kapittelde de heer te worden. Enzovoort, enzovoort ten Amptmeyer over diens licht-geirri- bewijze van het feit dat de heer teerd-zijn. Maar de heer Kuiper D'66 Harmsen zich in het erfpachtdebat interrumpeerde: „Geïrriteerd-zijn is had moeten beijveren om zakelijk te niet hetzelfde als slecht spreken". tesseklooster8. Caeciiiagasthuis4. De| de Door de hoofdingeland Zwetsloot te I Hoogmade zijn ln de Rijnlandse Ver- enfgde vergadering vragen gesteld over I de berichten inzake schade ten gevolge j van" een sterke water-verontreiniging, aan jachten in de Leiderdorpse Does- I haven. De dijkgraaf, mr. F. M. A. Schok king, vestigde in zijn beantwoording er met nadruk de aandacht op dat de voor malige zandput waar het hier om gaat de nareinigingsvijver is van de zuive- nngsinstallatie. Deze eerste functie van i de plas is zowel bij het gemeentebestuur j als bij het bestuur van de Doeshaven ge- I noegzaam bekend. Dat desalniettemin van deze haven een intensief gebruik I wordt gemaakt uit recreatief oogpunt J is een zaak waarvoor de veranwoorde— j lijkheid duidelijk niet bij Rijnland ligt. Dit neemt niet weg dat het hoogheem raadschap zich wèl actief bezig houdt met het euvel. Voorts werd gememoreerd dat voor de oplossing van de afvalwater- problematiek van Leiderdorp thans van Rijnlandswege een plan in uitvoering is. Het "betreft hier de reeds vergevorderde bouw van een rioolgemaal (hoek Persant Snoepweg-Engelendaal) alsmede de on langs aanbestede aanleg van persleidin- de her- fundering van de Vrouwenkerk, die tot Caeciliagasthulscomplex, die tot expo- Igen en zinkers onder de Zijl door, die aan- tei 1968 j een aantrekkelijk terrasje zullen worden sitierulmte kan dienen; 7. Idem als over- sluiting van een groot deel van Leider- het culturele centrum van j dorp op de zuiveringsinstallatie te Lei- 8. De Hartebrugkerk. den (Noord) gaan mogelijk maken. Bij de f< leving va vorm gegeven in een maquette: 1. Het 5. Pleintje by de Elisabe.thgasthulshofi gang n Elisabeth-gastliuiahof2. het Carnieli- 6. Idem by de Lljsbethsteeg, waaraan K O de binnenhof het CAECILIAGASTHUIS-PLAN OP LOSSE SCHROEVEN LEIDEN De rijksuniversiteit te Leiden kan geen cent investeren in de restauratie van het Caeciliagasthuiscomplex. Op korte termijn moet nu beslist worden of de bestemmingen, waarvoor in mei 1968 gekozen werd, te verwezenlijken zijn. Op vragen van de PAK-fractie. zeggen b. en w. dit in hun memorie van antwoord op vragen betreffende de begroting voor 1971. Intussen beraden b. en w. zich wel op de mogelijkheid om, voor wat betreft het .slechtste deel van het complex, het „stadsmagazijn", een z.g. romp-restauratie te laten uitvoeren, die los gezien moet worden van de toekomstige bestemming. raad in hun informatieve nota met be- siteitsgebouw aan het Rapenburg werd Voor een daadwerkelijke ontwikkeling van het bestemmingsplan voor de uit cultuur-historisch oogpunt zo waarde volle „Camp" was de restauratie van een (tweede) complex van groter omvang niet alleen wenselijk maar ook wezen lijk. Elk uitstel van de noodzakelijkste restauratie maakt het verval van de Camp dagelijks schrijnender. De Camp is een gebied van bijna 400 meter lang en 200 meter breed. De naam is een afkorting van de oorspronkelijke, „de Vrouwencamp". Omstreeks de helft van de veertiende eeuw, plm 1350, was dat een uitbreiding van de oude vesting tussen Rapenburg en Apothekersdijk. Er werd een kerk gebouwd, de Onze' Lieve Vrouwe kerk, waarvan nu nog duidelijk herkenbare muurfj-agmenten te vinden zijn rond het plein van de voormalige school aan het vrouwenkerk hof. Er werden kloosters gebouwd, zoals het Caeciiiagasthuis en het Carmelitesse- klooster. Er kwamen later ook hofjes: het Sionhof (ca. 1487), het Stevenshof (ca. 1487), het Elisabeth-gasthuishof ca. 1623) met daaraan vast het Hof van Zessen, verder de Groeneveldstichting (plm. 1682) en het Coninckshof (uit 1773). trekking tot het gemeentelijk beleid. Hun hoop is dus nu vervlogen. De uni versiteit kan niet in het plan investeren. Met name de vestiging van een medisch- historisch museum is toch een boven- gemeentelijk belang. En eigenlijk is er maar één plaats waar zo'n museum ge vestigd zou kunnen worden. Het Caecilla gasthuis was in feite het eerste acade misch ziekenhuis in Leiden. Met de reformatie in de zestiende eeuw kregen de grote katholieke gebouwen een an dere bestemming. Het Caciliagasthuis werd dolhuis of pesthuis voor lijders aan de toen veelvuldig vooi-komend besmet telijke ziekten. Banden Intiem Nu nog vindt men er een groot aantal waardevolle en veelal in zeer slechte staat verkerende monumentale gebou wen. De Camp heeft minimale betekenis als woongebied en bevat een groot aan tal krotten, die als pakhuis en opslag plaats dienst doen. Voor dit geïsoleerde binnenstadgebied is in de afgelopen jaren een schetsplan ont wikkeld. Volgens dat plan zouden de liet huidige complex dat sinds de opening waardevolle monumenten gehandhaafd i in 1928 groeide van 500 tot 850 bedden, worden in een passende omgeving. Daar- j Op de bovenverdieping van het Univer- door zou de Camp een intiem karakter krijgen met een overwegend culturele j betekenis. Reeds ls een deel van het I LEIDEN Geboren Antonius H., z.v. Elisabeth-gasthuishof gerestaureerd tot a. Jansen en 5 tehuis voor minder valide bejaarden. Het d.v. C. J. Kriek Carmelitesseklooster wordt het cultureel l d.v. C. w. Schouten centrum van K O' en van het Caeciiia gasthuis zou een deel ingericht worden als medisch-historisch museum. Een an der deel tot tentoonstellingsruimte, huis vesting en atelierruimte voor kunste de oorlog al een Academie-histo risch museum ingericht, waarvoor zelfs een conservator werd aangetrokken. Een commissie, die zich met de bestem ming van het Caeciiiagasthuis heeft be ziggehouden, heeft overwogen, om dit museum uit te breiden met een medisch- historische afdeling. De universiteit had bij de onderhandelingen wel belangstel ling voor het Caecilia-gasthuis. Ze wil de participex-en in de exploitatie van het project. Maar daar de universiteit slechts over een krap budget beschikt, dat uit sluitend bestemd is voor onderwijs eD research, moest ze het laten afweten. De benodigde investeringen waren tè kapitaal-intensief. De universiteit moest zich daarom uit het beraad terugtrek- i ken en dat is jammer, want door een In 1636 besloten curatoren van de uni- voorspoedig herstel van de Camp mo- versiteit in het voormailige klooster I gelijk te maken zou zij zeker hebben klinisch onderwijs te doen geven. Hier- bijgedragen tot de verbetering van het voor waren twaalf bedden beschikbaar leefmilieu in het centrum van de stad, in wat nu de Boerhaavezalen heten. De waarmee zij sinds het eind van de zes- beroemde Leidenaar Herman Boerhaave I tiende eeuw zulke nauwe banden on- heeft er medische wereldgeschiedenis derhoudt. geschreven. Het academisch ziekenhuis'heeft nadien verschillende onderkomens gehadhet j Nosocomium bij de Pieterskerk (1799, I 40 bedden), het voorwalige Waalse wees- j huis' (3818, 150 bedden), het Boerhaave- iekenhuis (1873, 270 bedden) en thans Trianon: „Tora, Tora, Tora" Vlasveld en M. C. J. Zwetsloot; William, z.v. A. J. Smit en J. C. Goossens; Pa tricia. d.v. P. F. Rovers en G. in 't Veld; Linda M„ d.v. C. Rijsbergen en J. M. C. Laune; William J., z.v. S. Heidstra en H. A. M. Slinger- het in zeer slechte staat verkerende St. land; Inge H. A„ d.v. A. J. van Duyven- Oaeeiliagasthuis in de Leidse Camp", bode en L. S. Zwanenburg; Johannes B„ schreven b. en w. nog onlangs aan de z.v. J. B. Mader en A. H. H. Schlagwein. Dagelijks ook zondag: 2.30 - 6.45 en 9.15 uur. Camera: „Manon '70""(18) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Nachtv. (vr/za. 23.30 uur) „Les Al- T. F. Visser; Patricia, I biches". G. Verhoef; Angelique Studio: „Strijd om Algiers" (18) n en M. Staal; Walter Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. C. Th., z.v. C. T. M. Straver en A. W. I Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 en 9.15 uur. Lammeren; Stanislaus J„ z.v. A". J. iDe Boezemvriendin" 181 Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 Zondag: 2.30 - 4.30 - 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. vr./za. 23.30 u); „De Vogels" 18 jaar). Luxor: „Viva Guerilla" (38) Dagelijks: 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7.00 en 9.15 uur. Lido: „El Cid" (14 jaar) Dagelijks ook zondag: 2.30 en 8.00 u. GEEF Excl. schoenen - lederwaren Donkersteeg 13-14'Leiden EEN TAS KADO

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4