CöidóeSoti/ïcMif Zes tips voor een geschenk FABELTJESKRANT KOMT TERUG Jan van Heeldichterlijk van inslag maar toch niet literair Muziek op alle toeren Tips voor je toekomst PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 1 DECEMBER 1970 Wegstrepen van mogelijkheden tot nieuw kabinet MISSCHIEN herinneren onze lezers zich, dat we enkele maanden geleden ons heel sceptisch hebben geuit over de toen door leidende K.V.P.'ers gedane belofte: tijdig vóór de verkiezingen bekend maken hoe de Katholieke Volkspartij na de verkiezingen tot een nieuwe regeringscombinatie zou willen komen. „Een wat vreemde stellingname van Het Binnenhof", zullen toen sommige lezers waarschijnlijk gedacht hebben, omdat hun krant ten tijde van het conflict dat tot afscheiding van de P.P.R. leidde, altijd voor een duidelijke en tijdige keuze van de K.V.P. op de bres heeft gestaan. De reden van deze wijziging in ons standpunt? We begonnen te vrezen, dat een drijvende macht in de Partij van de Arbeid, daarbij geholpen door de Politieke Partij Radicalen, alles op alles zou zetten om het herstel van politieke samenwerking van de twee grote partijen onmogelijk te maken. Ongeacht het programma, de kandidaten, de plannen en de beloften van de K.V.P. Deze socialisten begeren uiteindelijk noch de aftocht van drs. Schmelzer noch de overwinning van de in de K.V.P. gebleven radicale christen-democraten, doch alleen de ondergang van de confessionele partijen. Daartoe is de K.V.P. een open keuze onmogelijk gemaakt en wordt het hele gedrag om een tijdig regeerakkoord alleen maar een tactisch wapen in de hand van een voor enkele maanden ingeslapen „Nieuw Links". Twee verklaringen die hetzelfde gevaar zien aankomen en slachtoffers vrezen. In een interview voor De Tijd noemt oud-minister Bogaers de terugkeer van de rooms-rode coalitie een gecompliceerde zaak; hij zou graag voor enige tijd alle paitij-politieke strubbelingen buiten de kabinetsformatie laten; hij pleit voor een nationaal kabinet van bekwame personen die de meest urgente zaken gaan aanpakken en tot een oplossing brengen. „De situatie kan soms zo ernstig zijn, dat iets waarvoor in en tussen de partijen geen eenstemmigheid te krijgen is. wel geaccepteerd wordt van buitenstaanders, die over een, voorzover dat in deze tijd nog mogelijk is, onbeturistbaar vertrouwen beschikken. Laten de eerstverantwoordelijken daar eens over nadenken aflevering van het blad van de Jongeren-K.V.P. Na gepleit te hebben een kabinet waarin K.V.P. èn socialisten beide vertegenwoordigd zijn, spreekt Crijnen de hoop uit, dat de P.v.d.A. er verstandig aan zou doen „haar onzalige resolutie openlijk; of zwijgend in te trekken". En daarna komt Ton Crynen met zijn voorstel. „En als zij dit niet doet? Dan staat de K.V.P. slechts één weg open: de wissel overdragen aan dezelfde Partij van de Arbeid teneinde haar in de gelegenheid te stellen haar grote woorden van de afgelopen periode in grote daden om te zetten. Mocht dit niet lukken (en het lukt niet), dan is het voor de K.V.P. nog tijc genoeg zich te bezinnen op verdere stappen. Maar dan is de kiezers duidelijk gemaakt, waar de schuld ligt Kansloos IN beide verklaringen proeven we de overtuiging, dat een eerlijke bedoeling van de K.V.P. om vóór de verkiezingen een keus te maken, kansloos is. Ton Crynen doet nog alsof hij in een kans gelooft, maar dat doet hij blijkens zijn alternatieve oplossing tegen beter weten in. Zowel hij als drs. Bogaers zien aankomen, dat de pressiegroep die thans de koersbepaling in de Partij van de Arbeid beheerst, als voornaamste doel heeft: de K.V.P. van Veringa en Van der Stee tot een keuze voor de V.V.D. te dwingen om daarmee politiek-tactisch vóór en na de Kamerverkiezingen mooi weer te gaan spelen. We beleven helaas een tijd. waarin de éne mogelijkheid om een goed kabinet te formeren na de andere moet worden weggestreept. Het linkse blok zelf gelooft niet in het wonder dat onder leiding van welke socialist dan ook een meerderheidskabinet door de tegenwoor dige oppositiepartijen geformeerd kan worden. Drs. Bogaers weet, dat een na tionaal kabinet zoals hij begeert, een ruk aan de noodrem is en een onmondig- verklaring van onze parlementaire de mocratie. Daarom beginnen we met steeds meer overtuiging te geloven in onze eigen theorie: geen keuze door de K.V.P., die slechts haar tegenstanders in de kaart speelt, maar een duidelijke beginsel- vei klaring namens partijen waarme zich in maart 1971 politiek verwant voelen en dit op basis van een duidelijk urgentieprogramma. Na de uitspraak de kiezers moet het parlement in nie' samenstelling dan maar zien, welke meerderheid er voor zon urgentie programma te vinden is. Laat dan ook D '66 maar eens gedwongen worden kleur te bekennen inzake de praktische politiek. Bij zo'n gang van zaken vallen dan wel drs. Bogaers bij in zijn pleidooi voor een kort programma in plaats een waslijst. Dan komt ook duidelijker naar voren wat, bij de confrontatie met de kiezers, de verschillende partijen be slist noodzakelijk, dringend gewenst of alleen maar aanbevelenswaardig vinden. Zijn er lezers, die nog zoeken naar een plaat om komend weekend via de „goedheilig man" cadeau te laten geven? Zoekt u het in het genre van: klassiek, maar niet te zwaar? Afgelopen week hebben we een zestal platen beoordeeld, die hiervoor in aanmerking komen. LISZT Wie Liszts virtuoze componeertrant wil ondergaan kan zich 't best in de roes van de verschillende Hohgaarse rapsodieën storten, die Liszt voor de piano componeerde. Van de orkestrale versie van drie van deze rapsodieën (waaronder de meest bekende) geven Herbert von Karajan en de Berliner Philharmoniker een uitvoering op een DGG-plaat (2538077). Een orkest van wereldklasse, dat precies doet wat Von Karajan wil. En iedereen kan weten dat er maar weinig topdirigenten zijn met het gevoel voor „show", dat Liszt precies nodig heeft. De plaat wordt gecompleteerd door een uitvoering van Liszts Hongaarse fantasie voor klavier en orkest met dezelfde medewerkers en' als solist Shura Cherkassy. Natuurlijk geeft deze pianist, wel eens de Napoleon van het klavier genoemd, Liszt alles wat hem toekomt OPERETTE Op een HMV-plaat onder het label EMI (24303) worden liederen uit Robert Stolz' operettes gezongen door Marco Bakker, bariton van de Nederlandse Operastichting. In duetten, bijgestaan door Patricia Madden, zingt Marco Bakker Stolz- favorieten als: Ich habe dich, wenn die kleinen Veilchen, die ganze Welt. frag' nicht warum ich gehc, zwei Herzenenz. Marco Bakker zingt mooi, maar net een fractie te stijf voor een compleet operetterecital. Daarom adviseren we de beide kanten niet achter elkaar af te spelen. OPERA Uit de complete opname van Puccini's „Tosca" door de Acca- demia de Santa Cecilia van Rome onder Lorin Maazels leiding, heeft Decca op één langspeelplaat (SET 451) een goed uittreksel. Medewerkers Brigit Nillson als Tosca, Franco Corelli als Cavaradossi en Fischcr-Dieskau in de rol van baron Scarpia. Zowel puur vocaal als qua stemtype is Fischer- Dieskau, de primus inter pares; Birgit Nillson is dramatisch imponerend, maar men moet wel met de timbre- en volumekring werken om te voorkomen dat haar stem scherp klinkt. Zoals steeds is ook op deze plaat het tweede deel van de Tosca vocaal het sterkste. VIOOL Vermomd als „signore Ro mano Rubato" speelt een van Neder lands beste violisten op HMV-EMI (24312) een concert, van Kreisleriana, door Fritz Kleisla voor de viool be werkt, populaire klassieke melodieën: menuet van Beethoven, tango van Albanin, méditation van Massenet, noc turne van Sibelius, lamento van Dvorsjak, een twaalftal populaire me lodieën in totaal. Omdat Romano Ru bato een prachtige, warme toon heeft, is hij een ideale vertolker van dit genre. Wie Romano Rubato is? Denk op de hoes de pruik en de snor weg, let op de neus en de oplossing van het raadsel ligt in het nabije verschiet. CELLO Een stukje van het popu laire terrein verwijderd, ligt het cello recital dat Anner-Bijlsma in de serie „Meister der Musik" van Telefunken (SMT 1210) geeft. Op een cello uit de baroktijd speelt de jonge meester- cellist van het Concertgebouworkest drie concerten van Boccherini en de cellopartij in een simfonia concertante van Johann Christian Bach Wie de concerten van Boccherini kent, zal horen dat het hier een meesterlijke vertolking ervan betreft; wie ze nog niet kent, zal ze leren liefhebben. KERSTMUZIEK DGG heeft al eens een groot album uitgegeven met kerst- muziek buiten de sector van de plat getreden paden. Nieuw is de keuze „Deutsche Weihnaeht", die DGG op één langspeelplaat heeft vastgelegd (2538070). Het is overwegend muziek uit de laat-renaissance en vroege barok met liederen van Michael Practorius als hoogtepunten. De uitvoeringen, meestal door het Thomanerchor uit Leipzig en het Stadtischer Chor uit Hamburg, zijn feilloos. Als enige concessie aan de romantiek het „Stille Nacht" in een verantwoorde bewerking. G. v. L. (ADVERTENTIE) HILVERSUM (ANP) De populaire' „De fabeltjeskrant". Bezien wordt hoe (ADVERTENTIE) kinderserie „De fabeltjeskrant" komt met ingang van 1 januari oj zeer kort daarna terug op het televisiescherm. De huidige kleuterserie „De Woefs en de Lamaars" zal beëindigd worden. Zo wel de NOS als de producent van de série Chanowskizijn van oordeel, dat de serie niet voldoet aan de eisen van een dagelijks kleuterprogramma. De NOS heeft bij zijn conclusie ook rekening gehouden met de publieke reacties op „De Woefs en de Lamaars" en de resultaten van een kijkonder zoek, dat door de NOS is ingesteld. Eerder schreven wij al over de kans op vervanging. Het contract tussen de NOS en Cha nowski voorziet in een vervanging van „De Woefs en de Lamaars" door Ned.-Roemenië in Studio Sport De NOS-televisie zendt morgenavond van 22.30 tot 22.55 uur in het program ma „Studio Sport" via Nederland I een samenvatting uit van de vriendschap pelijke interlandvoetbalwedstrijd Ne derlandRoemenië, die in het Olym pisch Stadion in Amsterdam wordt ge speeld. Commentator is Theo Reitsma. „Geld ligt niet op straat, ideeën wel" ,,Ze kreeg wel een zoen van me maar ik was toch boos op haar omdat ze niet meer werkt Jan van Heel over een leerling die aanwezig was bij de opening van zijn tentoonstelling in de grote zaal van Pülchri, zaterdag j.l. Zij had misschien nog wel bloemen meegebracht ook. Van Heel. tweeënze ventig nu, zit in die grote lichte zaal te midden van zijn werken, een selec tie uit '70 en ter aanvulling wat oudere werken waar hij zelf erg op gesteld is. Hij is meteen bereid om te vertellen wat hij zelf over zijn kunst denkt en hij mist gelukkig ten ene male die aan snobisme grenzende koële gere serveerdheid waarmee zoveel kunste naars voorwenden los van publiciteit en materie te staan. ,,Ik ben nog echt blij als ik 'n doek verkoop" zegt deze toch zo bekende en gewaardeerde schilder" en het doet me goed als de mensen het mooi vinden. Natuurlijk waarom niet? Toen ik Sandberg in Amsterdam bedankte omdat hij een tentoonstelling van mij gewild had, zei hij: Neen, ik moet jou bedanken dat je hier komen wil. En daar was ik gelukkig mee. Hoe ik mijn werk zie?: ,,Ik ben een figuratief expressionist, altijd geweest en dat blijf ik ook." „Op onze vraag naar de veranderin gen die zich in zijn stijl voltrokken hebben, in de laatste jaren, die lichte toewending naar het abstraheren, legt hij uit: „Dat kwam door de Spanjerei- zen, eigenlijk door de essentie van het Spaanse land waar ik verschrikkelijk veel van houd en dat je eigenlijk niet naturalistisch kunt schilderen, die he vigheid, die sterke kleuren die moet je vertalen, uitdiepen. Maar afgezien van Spanje, ik heb een betrekkelijk klein arsenaal van onderwerpen, u volgt mij 'n twintig jaren, u weet het zo'n beetje: de speeltjes, en verder erg simpele dingen die tot de poëzie van elke dag behoren. Ik houd zo van de gedichten van Prevèr zie je, die zou ik graag willen schilderen, ik ben dichterlijk van inslag maar daarom toch nog niet literair. Zo heeft ee'n collega van jou dat vroeger eens gezegd. Je ziet veel religieuze onder werpen. Mijn moeder was katholieken m'n vader protestant. Ik heb een grote verering voor mijn moeder en heb die ook in een schilderij uitgedrukt: „Moeders bruidsportret", „De rozen krans", het Godsoogkader", „Het kruis", je vindt ze nogal eens in mijn werk terug; dat is moeders invloed. Natuurlijk hoef je je niet aan het verleden op te hangen, dat doe ik ook niet. Weet je, het geld ligt niet op straat, de motieven wel. Maar ik ben met weinig tevreden. Een witte schoendoos die mijn vrouw weg wilde gooien, van die malle pruikekoppen in een kappersétalage, daar kan ik dan niet aan ontkomen. Het gaat na tuurlijk niet om die dingen op zichzelf, maar om de sfeer die zij om zich heen hebben. Ik schilder niets na, een kun stenaar moet zijn eigen vorm creëren. Zon vogel als je daar ziet, bestaat niet, dat is eigenlijk helemaal geen vogel, maar ik heb de idee vogel aan deze vorm verbonden. De uitnodiging stuurde ik aan een Keulse gallerie (met zo'n vogel er op) en schreef er onder: „Dit is geen zelfportret". Maar weet je wat het is: „Als je ouder wordt, wordt je ook stiller, soberder en duidelijker. Dat ervaar ik bij me zelf en ik zie het als een schilderij klaar is: ik maak geen overschilderin gen, je werkt op een blank doek, puur, direct. Nog een vraag over zijn vele neven functies. „O ja. soms zou je zeggen: „Hij schildert alleen voor z'n lol. En dat doe ik ook. Weet je dat ik mezelf elk jaar een schilderij op mijn ver jaardag cadeau doe? Dit jaar was het een taart, maar ik tel de kaarsjes niet meer; ik blijf gelukkig. O, wat het andere werk aangaat: Ja, ik doe er nog veel „bij", zo versier ik alle mid delbare scholen in Nederland waar mee een anderhalf a twee ton ge moeid is; dat zoek ik bij elkaar door het hele land. Dan ben ik adviseur vervanging het best kan worden gerealiseerd. Gedacht wordt aan ge leidelijke overgang van „De Woefs en de Lamaars" naar het verhaal van „De fabeltjeskrant". Deze overgang moet uiterlijk op 15 januari rijn gerealiseerd. NCRV komt met microgids (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In deze Sinterklaas- week introduceert de NCRV de micro- gids voor luisteraars. Het is een mini- gids, welke opgenomen wordt in het NCRV-omroepblad. Op twee bladzijden wordt in beknopte vorm het gehele programma van Hilversum I, II en III voor een week gegeven. Men kan die bladzijden uitknippen en op een plaats hangen of leggen waar bijvoorbeeld de portabele staat. Men kan die bladzijden ook uitknippen en (in vieren gevouwen) in de zak ste ken of in de auto leggen. Automobilis ten kunnen dan ook een keuze maken van wat ze willen horen. NEDERLAND 1 22.00 uur: Televizier 19.09 uur: Vrij-uit 18.45 uur: 22.50 uur: KRO: De Woefs Journaal 41 19.30 uur: en de Lamaars TELEAC: Tommy Cooper 18.55 uur: 22.55 uur: 20.00 uur: Journaal Modelbegrip Journaal AVRO: 20.20 uur: 19.04 uur: NEDERLAND II Mod Squad Toppop 21.10 uur: 19.30 uur: NOS: Brandpunt special Tips voor je toekomst 18.45 uur: 21.45 uur: 20.00 .ur: De Woefs De klop op de deur Journaal en de Lamaars 22.37 uur: 20.20 uur: 18.55 uur: Zelfs het onkruid Peyton Place Journaal vergaat 21.10 uur: 19.04 uur: 23.07 uur: Raquelshow Den Haag vandaag Journaal NEDERLAND I NOS: 10.45 uur Schooltelevisie AVRO: 17.00 uur: De avonturen van een viltstift 17.05 uur: Het wonder der natuur NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Kunstsignalering 19.30 uur: Kenmerk 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Pol. uitzending Boerenpartij 20.30 uur: Socutera 20.35 uur: Julius Caesar 22.30 uur: Studio Sport 22.55 uur: Eigentijds 23.25 uur: Journaal film NEDERLAND II NOS: 18.45 uuri De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal AVRO. 19.04 uur: Geheimen der zee 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Kinderbescherming 21.10 our: Roily Poly, film 21.45 uur: Info(rmatie) 22.10 nor: Journaal voor ettelijke stichtingen en er zijn veel particulieren die me om raad vragen. Natuurlijk probeer ik de men sen zoveel mogelijk te helpen ook op het materiële vlak, maar daar zullen we het maar niet verder over heb- Wij lopen nog even langs zijn doeken om nog eens te kijken naar die „speelgoed-locomotief" en zijn „Herfst" want intussen is er alweer iemand anders gekomen die hem graag even wil spreken terwijl een collega-kunstbroeder juist binnen- drentelt, hem toezwaait en roept: „Kom zó bij je, eerst effe kijke". Van Heel gaat weer zitten, steekt een verse sigaret op en: „Zegt u het maar me vrouw, neemt u plaats". J.V. De afschuwelijke moord in Delft leid de gisteren tot een heel ongewone tv- nitzending. In VARA's Achter het Nieuws verscheen Delftse hoofdinspec teur v. d. Ven. die o.m. het geluids- i bandje meebracht met de jongste tele fonische boodschap van da vermoede lijke moordenaar. Dat had niets met sensatie te maken. Hier werd gewoon een opsporingsmo gelijkheid toegepast om achter de identiteit van die geheimzinnige tele- foneerder te komen. Als het inder daad de moordenaar zou zijn, dan geldt het hier immers een maniak. Een man derhalve die zo snel moge lijk in verzekerde bewaring moet om dat gevaar voor herhaling bepaald aanwezig lijkt. In dit verband vonden we dat de Delftse politie beter contact had kun nen zoeken met het NOS-journaal. Dan zou de boodschap gelijktijdig over belde netten lijn uitgezonden en zou een optimaal aantal kijkers be reikt zijn. Iets wat met Achter het Nieuws (Memorandum van een dokter was het aantrekkelijke alternatief op „II") bepaald niet het geval was. Het late NOS-journaal wist overigens te melden dat er al 60 tips waren binnengekomen. Of daar iets bruik baars bij was moet worden afgewacht. Zo niet. dan heeft het wellicht zin om het bandje alsnog af te draaien in aansluiting op het journaal, gelijktij dig op beide netten dus. Het laatste journaal had ook nieuws dat ons genoegen deed: „De Woefs en de Lamaars" worden geleidelijk opge bouwd tot een onvervalste „Fabeltjes krant". Die Fabeltjeskrant is nooit het ideale tv-programma geweest voor de groep die er eigenlijk mee bediend moest worden, de heel-kleinen derhal ve. Maar ze bracht gniffelend plezier voor wat ouderen. Om „De Woefs. heeft klein noch groot kunnen gniffe len. Interessantste programma gisteren: Hier en Nu met een reportage uit Chili, het land waar marxist Allende tot president werd gekozen. In Chili blijkt de Kerk aan de goede kant te staan, aan de kant van de armen. Er zijn priesters die de reVolutje leiden, er is een kardinaal die niet bang is voor Allende en de communisten staan er aan de rechterkant. Wonder lijk land, wonderlijke ontwikkeling. We hopen dat de t.v. ons over die ontwikkeling blijft informeren. Verder bij de NCRV twee program ma's voor „minderheden": ballet rond Maria Bovet, de Nederlandse prima ballerina die koos voor een carrière in het buitenland. In de gedanste gedeel ten noga] eenzijdig, maar als t.v.- ballct beeldschoon. Op eigen wijze gold dat laatste nog meer voor het Duitse jazzprogramma „Anatomie van een jazzcompositie. Daar werd fijne muziek in gemaakt, maar rondweg fascinerend werd het door enorm geraffineerd camerawerk Stel dat tegenover „Bedside Story", Noors programma dat in Montreux een Bronzen Roos won. Als dit inder daad brons waard was dan moet 1969 een veel beroerder t.v.-jaar geweest zijn dan de durfden vermoeden..— Journaalredactie wenst sneller betere ruimte om te werken (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De berichten over het uitstel van de verhuizing van de jour naalredactie naar het nieuwe NOS- studiecomplex hebben ongerustheid doen ontstaan. In een druk bezochte plenaire vergadering van de journaal- redactie werd gisteravond kritiek geuit op de NOS-leiding. De journaalmedewerkers moesterl na melijk uit de dagbladen vernemen, dat de plannen tot opheffen van de dislo catie veel later gerealiseerd kunnen worden dan aanvankelijk werd meege deeld. Dit is een gevolg van de vrij ge compliceerde technische voorzieningen, welke nodig zullen zijn om het sou terrain onder de nieuwe t.v.-studio's 5 en 6 geschikt te maken voor de huis vesting van het NOS-journaal. De journaalredactie heeft een dele gatie, bestaande uit de heren B. Cor- poraal, M. Huizing en H. Siezen, opge dragen een onderhoud aan te vragen met de NOS-voor-zitter, de heer E. A. Schüttenhelm, teneinde inzicht te krij gen in de vertraging van de verbou wingsplannen Ook zullen zij de heer Schüttenhelm nogmaals wijzen op de uiterst moeilijke omstandigheden, waar onder de journaalmedewerkers momen teel door de dislocatie gedwongen zijn hun taak te verrichten. Mr. A. Duyser in NCR V-directie (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Met ingang van 1 fe bruari 1971 is benoemd tot secretaris van de NCRV-directie mr. A. Duyser (33) in Rijswijk. Tot taak van de nieu we functionaris behoort o.a. het per soneelsbeleid van de NCRV. Mr. Duy ser is sinds vijf jaar juridisch mede werker bij het kabinet op het ministe rie van de vice-president, de heer Vg. Bakker „Op i, 8 ,15 en 22 dec. besteedt de afde ling jeugduitzendingen van de AVRO aandacht aan de beroepenvoorlichting onder de titel „Tips voor je toekomst". Iedere aflevering sluit aan op een bepaald opleidingsniveau en richt zich tot scholieren, die binnen niet al te lange tijd aan hun eindexamen toe zijn. Het voornaamste criterium bij de keuze van de beroepen, waarbij nauw werd samengewerkt met de afdeling beroepenstudie en beroepenvoorlich ting van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waren de mogelijkheden, die de te behandelen beroepen in de toekomst bieden. Het uitzendschema ziet er als volgt 1 dec.: Mogelijkheden voor mavo-leer lingen: verpleging, diverse richtingen in het bankwezen en chemisch analis te). 8 dec.: Mogelijkheden voor Ito (La gere technische onderwijs)-leerlingent proces-operator (bedieningsvakman), autotechniek en elektro-techniek via de MTS. 15 dec.: Mogelijkheden voor havo leerlingen: fysiotherapeut(e) weg- en waterbouwkundige via de HTS en in- dustriëel ontwerper. 22 dec.: Mogelijkheden voor havo- en vwo (voorbereidend wetenschappelijk ónderwijs)-leerlingen): havo: sociaal opbouwwerker(ster) en vwo: diverse mogelijkheden op de landbouwhoge school te Wageningen. Bij de bhenadeling van bovengenoem de beroepenrichtingen worden vooral de facetten vooropleiding, gespeciali seerde opleiding, beroepskeuzemotive ring, toekomstmogelijkheden en hono rering (beginsalaris en haalbaar eind- salaris volgens de huidige maatstaven) belicht. AVRO Ned. I: 19.30 uur. (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2