Marian V erhoef vaart wel bij emancipatie van hond Bouw van Leidsenhage vordert snel Jo-KVP kring Leiden laakt raadsfractie BURGERLIJKE STAND MARKTEN Exposities Theaters PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 ken besproken. Als eerste werd een kringafgevaardigde naar het jongeren- hoofdbestuur gekozen. Op deze plaats volgt Mario v. d. Aa, Annemarie van Rooy op. Als plaatsvervanger van hem werd Lex van Rijn aangesteld. Als kringpenningmeester werd Aad van Elburg uit Sassenheim gekozen. André van der Poel uit Hillegom werd toege voegd aan het kringbestuur. Oier vier jaar allen vervangen" LEIDEN Op de gisteren gehouden vergadering van de KVP-jongeren van de Kring Leiden was bijzonder veel kri tiek te beluisteren op de senioren van deoe party. Niet alleen op de fractie in de Leidse gemeenteraad, maar ook op de kamerfractie. Voorzitter Loek v. d. Ham sprak er zyn grote teleurstelling over uit, dat deze kamerfractie het toe gestaan had de kiesdrempel maar tot drie zetels te verhogen. Volgens de jon geren had het tot minstens 5 moeten ijjn. Op landelijk niveau hebben de jon geren al hun hoop gesteld op de nieuwe lijsttrekker, minister Veringa. die naar hun zeggen een nieuw en progressief pro gramma heeft opgesteld. Ds zwaarste kritiek liet de jongeren- voorzitter echer neerdalen op de hoof den van de plaatselijke KVP-politici. in het bijzonder ex-afdelingsvoorzitter mr Hans een, die, zo stelde v. d. Ham tevre den vaat. min of meer gedwongen zijn functie ter beschikking had moeten stel len en de meesten van de thans zittende KVP-raadsleden ,.Ze hebben bijna allemaal. Menken. Lij ten. Driessen en Van Buel. geprobeerd zich heeft gespecialiseerd op het gebied om wethouder te worden, maar alleen van gritstralen en het aanbrengen van Menken is de enige, die aan de eisen spuitbeton, het euvel te laten verhelpen, voldoet en capabel is." Het speet hem, G.S. van Zuid Holland hebben bij be- dat ook de heer Menken genoopt was sluit van 30 oktober 1.1. gedeeltelijke zijn vice-voorzitterschap in het afde- goedkeuring gegeven aan het vastge- Kngubeetuur op te geven. Over de nieu- stelde bestemmingsplan Industrieterrein we raadsfractie merkte hij tenslotte op, Grote Polder. Daarbij is de goedkeuring dat die over vier jaar volledig zal moe- onthouden van de gedeelten waaraan de ten worden vervangen. bestemming „woondoeleinden" is gege ven. Aangezien dit niet goedgekeurde Op landelijk niveau zowel als plaatsi- gedeeite een belangrijk onderdeel uil- lijk zijn de jongeren niet voor een sa- maakt van het plan en het college van menwerking met het PAK-PvdA. Op lan- b en w de moteveringen die G.S. aan delijk niveau niet. omdat de PvdA niet bun beslissing laen voorafgaan niet kun- genoeg openstaat voor de ideeën van nen on<jerstrepen wordt aan de raad andere partijen. Plaatselijk dient het voorgesteld om beroep bij de Kroon aan PAK de gemeentebelangen niet, zij dient j te teken6n alleen op het eigenbelang. Dit over de Aan raaxJ worcU voorgesteld aan ruggen van duizenden Leidse inwoners mevrouw A B jongeneel-v d. Veen met Na deze openingswoorden van voorzit- V£m 1 januair a s eervol ont- ter Loek van der Ham werd een lezing t# verelenen als hoofdleidster van gehouden doorManovan der Aa over de bare kieUerschool in verband openbaarheid tijdens de kabinetsforma- mfit haar verhuizlng naar andere tw" gemeente. Dat deze openbaarheid moet komen. tn z9n vergadering van 9 november 1.1. rond iedereen een punt waar niet over heeft het College voor verlening van de fee twijfelen viel. Hoe dat precies zou Bijstand besloten de heer H W. M. Sies moeten gebeuren, wist men niet precies voor te dragen als waarnemend voorzit- In de discussie werd het voor en tegen ter van dit college. B. en W. kunnen van verschillende standpunten op dit zich hiermede verenigen en stellen de gebied besproken. Na deze discussie raad voor die overeenkomstig werden verscheidene huishoudelijke za- I sluiten. Grondaankopen W esteindseweg in raad van Zoetervvoude ZOETER WOL" DE In de afgelopen jaren zyn er regelmatig voorstellen tot grondaankoop voor het bestemmings plan „Westeindseweg" aan de gemeente raad voorgelegd. In aansluiting daarop of geheel los daarvan zyn er ook mor genavond weer dergelyke voorstellen van b. en w. te behandelen. Uit een onderzoek is gebleken dat de onderzijde van de Geerbrug (boogbrug van gewapend beton) beschadigingen vertoont. Er wordt een krediet gevraagd aarvoor N.V. Batec te Hoofddorp, die NKV ZOETERWOUDE Afscheid van J. de Koning ZOETERWOUDE By de seizoenope ning van het N.K.V. morgenavond, zal van de heer J. de Koning afscheid ge nomen worden omdat hij Zoeterwoude gaat verlaten. De heer De Koning is al jarenlang verdienstelijk geweest als pen ningmeester van „Herwonnen Levens kracht" en sinds enkele jaren ook van het N.K.V. In het Don Boscohuis wordt die avond begonnen met een Eucharistie viering, opgedragen door de geestelijk adviseur pater P. Peeters Weem. Ieder een wordt daarom verzocht tijdig om 8 uur aanwezig te zijn. Aanbesteding Raiffeisenbank ZOETERWOUDE In aansluiting op een eerdere berichtgeving, betreffende een onderhandse aanbesteding voor de bouw van een nieuw hoofdkantoor voor de Raiffeisenbank, dat zal komen op de hoek Dokter Bouwdijkstraat-Kerklaan, volgt hier de volledige lijst van inschrij vers; Bouwbedrijf Bosman 548.500,- Zoeterwoude, De Erven Paardekooper 513.800,- Zoeterwoude, Aannemersbe drijf A. J. van Bennekom 495.000,- Voorachoten. Het architectenbureau J. v. Vliet te Leidschendam had het op 505.0000,- geraamd. Bromfietser aangereden LEIDEN Op de Ri.jnsburgerweg, hoek Wassenaarseweg werd gisterochtend een 18-jarige bromfietser uit Wassenaar aangereden door een auto. De auto werd bestuurd door een 20-jarige Leidenaar, die de bromfietser geen voorrang ver leende. De bromfietser werd met een die pe wond aan de rechterknie en een ge broken rechter-ringvinger naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. REIT AIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universi teit is de heer R. Bambang Oetomo, ge boren te Semarang (Indonesië) en thans wonende te Oegstgeest, gepromoveerd j tot doctor in de faculteit der sociale we-1 tenschappen op proefschrift getiteld „Van asyl tot revalidatiecentrum (De opkomst en doorwerking cialiseringsgedachte in Nederlandse psy- chlatrische inrichtingenDe promotor was prof. dr. C. J. Lammers. SASSENHEIM Ze is mooi. ze is ken naar een poedel half-om. knap, heeft de haren prachtig in model gegotende nagels keu rig geknipt en lieet bovendien Bri- vi gitte. Ondanks dit scala aan nep- - «Off v,' verleiders en werkelijke tegemoetko- Hïg- Tg# mingen van Moeder natuur zal geen bouwvakker het in zijn hoofd halen om van drie hoog met een tweetonig fluitsignaal zijn bewondering voor haar de ether in te zenden. Brigitte «e» poedel. tg 4 Geen huis-tuin- en keukenmodel dat O f jfeu zijn tijd verdoet met slenteren op straat, maar een degelijke geëmanci peerde viervoeter. Evenals haar ba- j'. zin laat ze zich eens in de twee maan- den een kunstmatig tot stand ge- bracht aangezicht aanmeten. Marian Verhoef, gediplomeerd U* ster Sassenheim, wel bij deze emancipatie. Negen maanden leerde 1 dodenharenhark, de nagelkniptang, de scheermachine en de pincetten te Ze haalde EHBO-diploma voor Hl honden maken soms gekke Nu heeft ze een drukke praktijk. Vijf jffl dagen j „Antoinnette is jarig. Ze geeft zater dag een fuif. Komt u even langs?" Marian stapt in haar beige Simca 1000. De tas met instrumenten staat op de achterbank. Het zal deze keer wel een broek-en-jas model worden. Bij het volgende bezoek valt de keu- ze waarschijnlijk op een jeugdmodel of in een trotse hondenbui zelfs op een leeuwenmodel. Na twee uur knip pen, wassen en feunen ziet Antoinette er piekfijn uit. Nog een vleugje Odo- ra-parfum en laat de vriendjes maar komen. De taak van Marian zit er op. De vol gende poedel, fox-terrier of airdale JBEflBHEEBH^MK J.'/ wacht op haar. Hoe? dat is voor hondje bijvoorbeeld met die grote del in Noordwijk die slecnis even c Marian altijd een open vraag. Want mond. Veertien dagen stond ze op scheermachine op zijn ruige haardo niet altijd wacht haar bij de deur een non-actief. Ze weet zich ook vrolijker dulde en vervolgens de poten nam kwispelende hondenstaart. Dat kleine confrontaties te herinneren. Die poe- Heel Noordwijk heeft toen uitgeke Niet iedereen laat zijn hond thuis ln alle stilte van gedaante veranderen. Voor de categorie die van gezellig heid en openheid houdt, is er de hon densalon. Spiegels, leesmappen en draaistoelen ontbreken, maar deson danks is er ruimschoots de gelegen heid om je er te vermaken. Met een hond of zes op de behandeltafels, ge zellig naast elkaar de laatste straat nieuwtjes het lokaal inblaffen. Voor de nieuwkomers is er. het zenuwstil- lende plakje hondenkauwgum. De ge bruikelijke kop koffie wordt welis waar niet geschonken, maar 'n hon denchocolaatje gaat er ook grettig in. Ook de wat oudere viervoeters scha men zich niet om tussen al dat jong gedartel wat aan hun uiterlijk te la ten doen. Voor hen zijn er speciale faciliteiten getroffen. Grijze haren worden zorgvuldig weggewerkt met een kleurshampoo. Sommige hotidensalons gaan nog ver der in hun streven het hondenleven te veraangenamen: een droogsauna voor na het iuassen. Een accommo datie die markant veel overeenkomst vertoont met het dagverblijf thuis. Het verschil is echter, dat naast een centrale verwarming het hoofd niet voor maar boven het hok uitsteekt. Wie nu denkt dat 'n hondensalon het enige pleziertje is waar een viervoe ter aanspraak op kan maken, heeft het mis. Kom je uit een „goed nest" dan kan je met de stamboomkaart in de bek als lid worden ingeschreven van de fox-terrier club, de poedelclub of de boxerclub. Eens in de twee maanden komt het establishment dan bij elkaar om op een wat genuanceer de manier de hondenproblemen door te blaffen. Voor de straathond ligt de weg naar de emancipatie nog niet e open. Misschien is de oprichting van s een DoIle-Bello-club er de eerste stop Herman van Amsterdam. Siraks droog winkelen onder een wan de vele galerij kMDftCHENDAM In Leidschendam worden snelle vor deringen gemaakt met de bouw van het regionale winkel centrum „Leidsenhage", dat met sijn 68.000 m2 bedrijfsvloer- oppervlakte (waarvan 53.000 m2 verkoopruimte) het groot ste winkelcentrum van West-Europa gaat worden. Nadat een jaar geleden (op 21 november 1969) met de bouw is begonnen begint er nu duidelijk tekening in bet oentrum te komen. Dat is ook wel nodig, want in het najaar van 1971 aal de eerste faze (met ongeveer 25.000 m2 bedrijfsvloerop pervlakte) voor het publiek worden opengesteld. ^Lektochenhage wordt zoals bekend gerealiseerd door llwee dochterinstellingen van de Nederlandsche Midden- Leidsenhage rijk zal zijn. standsbank N.V.. t.w.: het Ontwikkelingsbureau Winkelcen tra en de Nedelandsche Middenstands .Financiering» Maat schappij voor Bedrijfsobjecten N.V. in samenwerking met de grootwinkelbedrijven Bijenkorf-Beheer, C. en A. Bren- ninkmeijer en Vroom en Dreesmann Den Haag. tot dat doel verenigd in de „Stichting Winkelcentrum Leidsenhage Bijzonder belangrijk is dat de verbindingen met het verzor gingsgebied goed uit de verf beginnen te komen. In aansluiting op het gereedkomen van de tunnel in het verlengde van de Hofzichtlaan (naast het station Mariahoe- ve) wordt thans volop gewerkt aan de verbindingen via deze tunnel tussen het noord-oostelijke deel van Den Haag en Wassenaar met het winkelcentrum. Van deze verbindin gen zal het verkeer nog voor de opening gebruik kunnen gaan maken. Met het oog op het regionale karakter van het centrum wordt bijzondere aandacht besteed aan de parkeervoorzie ningen; de parkeerterreinen zullen t.z.t. plaatsbieden voor 4000 auto's. Niet alleen met de auto's zal het gemakkelijk bereikbaar zijn: via de Hofzichtlaan-tunnel zal lijn 6 worden doorgetrokken naar Leidschendam. waarbij hwt winkelcentrum wordt aangedaan. Ook de locale en interlo cal autobusdiensten krijgen ln de directe nabijheid ervan een halteplaats. Nog indealer uit het oogpunt van bereikbaarheid komt het centrum te liggenn waneer rijksweg 14 (verlengde van de Nog idealer uit het oogpunt van bereikbaarheid komt het centrum te liggen wanneer rijksweg 14 (verlengde van de zijn; dan kan het zijn regionale karkater ten volle gaan Polderbestuur gewijzigd ZOETERWOUDE In de vacatures ontstaan door het aftreden van twee bestuursleden van de Groote Westeind- srhe polder kan niet worden voorzien. Daarom heeft de vergadering van stem gerechtigde ingelanden G.S. verzocht, te bevorderen dat het aantal bestuursleden wordt teruggebracht van vijf op drie. Voor zo'n wijziging is liet nodig dat he!, bijzonder reglement voor deze polder wordt herzien. G.S. stellen de staten voor, hun goedkeuring te 'hechten aan deze wijziging en van de gelegenheid gebruik te maken om het thans gelden de reglement te moderniseren. De Groote Westeindsche polder, ge legen in de gemeenten Zoeterwoude en Leidschendam, is een weidepolder, waarin overwegend eenmansbedrijven zijn gevestigd. Daardoor is het voor de veehouders-ingelanden moeilijk tijd vrij te maken voor het bekleden van be stuursfuncties.. Daarenboven is de ver gadering van stemgerechtigde ingelan- den van oordeel dat, gelet op de struc tuur en de oppervlakte (490 ha) van dc plder, een dagelijks bestuur van drie personen voldoende is om de polder zaken naar behoren te behartigen. G.S. maken deze overweging tot de hunne. Volgens het thans geldende regle ment moeten twee heemraden hun recht van benoeming ontlenen aan gronden gelegen in het polderdee onder Leid schendam terwijl de andere twee dit recht moeten ontlenen aan gronden, ge legen in het polderdeel onder Zoeter woude. Op .uitdrukkelijk verzoek van het polderbestuur hebben G.S. dit be ginsel van pariteit in hun voorstel ge handhaafd. LEIDERDORP Geboren: Jenneken d.v. W. Groenewegen en J. K. Strokap- pe: Frits Hendrik z.v. W. B. v. Eijk en S. Trimp: Roderik Robert z.v. R. J. v. d. Voort en E. M. L. Loen. Ondertrouwd: F. v. d. Groep (251 en J. P. F. Huijten (27) te Leiden: B. W. Blanken (24i en M. du Prie (20) te Getrouwd: G. J. M. Kneppers (25) en J. W. M. v. Rijn (29) te Berkel en Ro denrijs; W. A. Bouwman .(25) en A. C. Rodenburg (19); F. A. Levens (25) en C. M. Rietveld (23) beiden te Utrecht; J. J. v. Rooden (23) en S. C. v. Harte- velt (22) te Leiden; W. v. Oosten (20) en J. Habraken (19); F. Bronsgeest (22) en M. J. Kanning (17) te Leiden. Overleden: Jacob B. v. Sandijk, e.v. P. Guldemond. LEIDEN Geboren Jólanda K„ d.v. J. Wessing en N. Sanders; Mandy. d.v. H. F. Wapstra en J. C. S. Slootman; Michael G., z.v. G. J. Friedhoff en A. L. Weijenberg; Pauline N. M., d.v. R. Hilt- ,nn en M. T. G. Schoen; Patrick, z.v. H. J Berkhuijsen en J. Schuchhard; Motorrijder dankt leven aan valhelm SASSENHEIM Gisteravond kwart over 8 stond op de Hoofdstraat een per sonenwagen voorgesorteerd, om de in rit van Fred de Meulder In te rijden. Op het moment dat de wagen zich in beweging stelde om linksaf te slaan, werd deze geraakt aan de voorzijde door een achteropkomende motorfiets die mei circa 100 km snelheid, abusievelijk links passeerde. De ihotorrijder sloeg over de kop en liep vrij ernstige kneuzingen en snij- wonden op aan z'n rechterbeen. Zijn le ven heeft hij hoogstwaarschijnlijk te danken aan de valhelm, want deze was aan de zijde waarop de motorrijder op het wegdek terecht kwam met z'n hoofd, geheel opengescheurd en nagenoeg door gesleten. De gewonde motorrijder (23), afkomstig uit Den Haae. werd naar het Academisch Ziekenhuis le Leiden over gebracht. De motorfiest werd zwaar en de personenwagen licht beschadigd. Bibliotheek bield declamatie wedstrijd ZOETERWOUDE De bibliotheek is nog steeds aktief. Dit bleek woensdag jongstleden weer eens uit de deklama- tie- en toneelavond die hij per traditie had georganiseerd. De aula van de Sja- loomschool was voor dit doel gezellig ingedeeld; de toeschouwers zaten in een kring rond het toneel, wat de sfeer ten goede kwam. De prijzen gingen voor wat betreft de 7- tot en met 9-jarigen naar Ingrid Det- meis met „Pippeloentje is weg" en naar Michèle Pieters met „En dieren dat we hebben!" Bij de ouderen werden de to neelprijzen weggehaald door; Wendelien Pieters en Vera v. d. Poel die een varken en een geit in hun beste hoedanigheid lieten zien. Anita van der Helm, Rosa- lien en Connie van der Poel kwamen met „De Beer en de gevallen maan" als tweede uit de bus. De deklamatieprijzen werden in de wacht gesleept door Toos Mooyman met „De kraai die praten kon" en Bernadette van Diemen met .Eenzame Jet". Een spe ciale prijs viel Marja v. d. Geest ten deel. Het door haar zelf gemaakte gedicht naar aanleiding van een verhaal uit „Het Grote dierenvertelboek" werd door de jury bijzonder gewaardeerd. De bibliotheek aan de Noordbuurtse weg hoopt door deze avond weer eens de aan dacht gevestig hebben op het belang van dez einstelling. De Bibilolheek is nog steeds op iedere vrijdagavond van 19.00- 20.00 uur voor iedereen toegankelijk. Remon F., z.v. F. H. Franken en E. J. A. van der Meer; Paulus B. J.. z.v. J. P. M. Ahsmann en A. M. C. van der Meer; Aaltje, d.v. L. Rpvers en C. A. Duijn- dam. Overleden: S. M. L. Lut (82) w.v. P. Redel; A. M. Witteman (62) m.; J. M. E. C. Kortman (89) vt.; I. Slager (73) m.; M. Vooijs (2) d.; T. van der Bent (81) m.; M. C. Buis (79) w.v. S. Janse; J. Anholts (42) m.; J. M. G. Zonneveld (61) e.v. P. P. Qualm; W. de Vos (48) e.v. S. .Busman; A. van der Luijt (61) Voorschorense kok eindelijk „gepakt" VOORSCHOTEN E™ 22-jarigr Ruk uit Voorschoten hoorde glimlachend de rechterlijke uitspraak van negen weken gevangenisstraf en 78,schadever goeding aan. In een café te Voorschoten had hfl ruzie gekregen met een bezoeker, wiens bril hij met een forse klap aan stukken had geslagen. „Als ik kwaad word, dan sla ik", lichtte verdachte toe. Daarvan ge tuigt zijn strafblad. Verdachte had ook diefstal van een bromfiets, die volgens hem goed genoeg was voor de schroot hoop, op zijn rekening staan. De jonge kok had al vaker van zich doen spreken, doch als hij terecht moest staan, zat hij meestal op zee. ,St. Jozefgaat carnaval vieren i wijnde gebouw wan VA D m het winkelcentrum Leidsenhage. NOORDWIJK De R.K. Bejaarden- bond „SI. Jozef" vergaderde in hotel „De Benrs" in Noordwijk. In een be knopt overzicht gaf voorzitter W. Bre- derode het programma voor de winter weer. Op 7 december een soeieteitsmid- dag met verloting en 29 december een kerstmiddag in hotel Royal. 4 januari kaarten in hotel Beurs en 22 januari een toneelmiddag aangeboden door het fanfarekorps Excelsior in hotel Royal, 9-10-11 februari H. Mis in de kerkzaal te Zee. Tevens op 11 februari 's middags van 3 tot 5 uur een receptie ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de afdeling, 's Avonds om 8 uur in dezelfde zaal een toneelavond in Lido. De klap op de vuurpijl zal worden de carnavalsmiddag in Lido op 23 februari met medewerking van Prins Carnaval en de Raad van Elf van de carnavals vereniging De Noortuckers. 19 maart patroonfeest om 9.30 uur H. Mis in de kerk van St. Jeroen waarna ontbijt in hotel De Beurs en 's middags om 2 uur jaarvergadering. Tot besluit op 5 april societeitsmiddag in hotel De Beurs. Bovendien zal in de bollenseizoen een rij toer plaats vinden door de bloeiende bol lenstreek. Dit als feestgave ter gelegen heid van het derde lustrum. Ook de uit gaansdag in juli staat op het program ma. In de korte rondvraag kwam ter sprake de kaartmiddagen in het win terseizoen voor de bejaarden welke nog niet gehouden konden worden omdat het Juvenaatsgebouw totaal ongeschikt is geworden. Het bestuur deed de toezeg ging dat naar een andere gelegenheid zal worden omgekeken. De heer Vogelaar vertoonde tenslotte een aantal filma. De Lakenhal, Oude Singel 28, t/m 13 dec. Willem v. d. Berg exposeert t.g.v. zijn 70e verjaardag. Tevens keramiek en glaswerk van Tsjechische kunstenaars. Rijksmuseum van Oudheden. .Rapenburg 28. 1/12 te 20.00 u. lezing van prof. Modderman voer vroeg neolitische ne derzetting bij Hienheim a/d Donau. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3, t/m 1 dec. „Herfst Tentoonstelling wand kleden, aquarellen, keramiek en pop pen; 2 t/m 31/12 „Groepstentoonstel ling" met o.a. houtbewerking van Mariska Kasper en keramiek van Babs van Elsdingen. Galerie Heuff, Hoflaan 7, Wassenaar dorp, tot 9/12 Maria Hofker Rueter en W. G. Hofker exposeren aquarellen en tekeningen. Tevens Potterie van Mijn- dert Zaalberg. Clara Sikking, 't Hoekje bij de Pomp, Warmond, ma. t/m za. 19.00-22.00 uur tot 9/12, werkstukken voor St.-Nico- laas, gemaakt door kinderen. „Vrije Tijders" t/m 28/11, expositie van gips, gekleurd glas en fotografie. Stadsgehoorzaal. 27/11, 20.30 u. beatcon- cert „The Golden Earring"; 29/11, 14.00 u. concert Rheinisches Kammer- Leidse Schouwburg, 27. 28. 30/11, 20.15 uur „De Kleine Parade" met o.a. Leen Jongewaard en Margriet de Groot; 1/12, 20.15 u. Dansgroep Marjolein Briër; 2, 3. 4/12. 20.15 u. Wim Sonne- veld met Corrie v. Gorp en Willem Nijholt. Micro Theater Imperium, Vestestraat 40, 27 en 28/11, 4/12, 20.30 u. „Hut Spot" (wy zijn nieuwsgierig, Oranje), regie Rein Edzart. „Ut Sloepie", jongerensoos. Kerkdam 2, Warmond, 20.00 u. Royal Folk Blues Orchestra. DEN BOSCH, 26 növ. Vee Aanvoer totaal 89111: runderen 3150, graskalve ren 644, vette kalveren 296, nuchtere kalveren 3156, schapen 836, slachtvar- kens 429. slachtrunderen 1257. Prijzen in guldens: melk- en kalfkoeien 925-1750, guste koeien 750-1225, graskalveren 325- 550, kalfvaarzen 1225-1740, klamvaar- zen 1025-1250 guste vaarzen 875-1125, pinken 550-850, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 190-345, weideschapen 95-130, weidelammeren 60-90 alles per stuk, slachtrunderen extra kw. 4.85-5.30, id. le kw. 4.30-4.75, di. 2e kw. 3.75-4.20, id. 3e kw. 3.50-3.70. vette stieren 4.65- 4.10, worstkoeien 3.30-3.50 alles p. kg. gesl. gew., vette kalveren le kw. 4.20- 4.45, id. 2e kw. 3.95-4.15. id. 3e kw. 3.65- 3.85, nuchtere kalveren 1.25-1.65, slacht- zeugen le kw. 1.66-1.75, id. 2e kw. 1.55- 1.65 alles p. kg. lev. gew., vette schapen 120-140, vette lammeren 110-145 p. st. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk en kalfkoeien, ruimer, redelijk, prijsh.; guste koeien, normaal, slepend, moei lijk te handhaven; jongvee, groter, kalm, aflopend; vette kalveren, groot, rustig, weinig verandering: schapen en lamme ren. gewoon, redelijk, prijsh.; slachtvee, ruim. redelijk, prijsh.; slachtzeugen, be perkt. beter, vaster. GOUDA, 26 november Kaas Aan voer 21 partijen. Prijzen; le en extra kwal. 4,32-/ 4,42 per kg; zware kwal. tot 4,66 per kg. Handel kalm. UTRECHT, 26 november, VEE Totale aanvoer 3969, weekaanvoer 4514: runderen 1392, vette kalveren 20, gras kalveren 193, nuchtere kalveren 706, schapen 1230, varkens boven 100 kg 403, bokken, geiten 25. Prijzen: melk-, kalf koeien 1220-1475, kalfvaarsen 1000-1240, vare koeien 825-1025. pinken 625-875. stieren 825-1550, graskalveren 440-680, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 115-360. schapen 85-120, lammeren 100- 160, bokken, geiten 18-68; vette koeien le kw. 4.45-4.80, 2e kw. 3.95-4.45, 3e kw. 3.65-3.95; vette kalveren le kw. 8.80- 4.00. 2e kw. 3.50-3.80, 3e kw. 3.20-3.50; nuchtere kalveren 1.40-1.80, slachtzeu gen 1.65-1.75, jonge slachtzeugen 1.75- 1.90. Handel: melk-, kalfkoeien redelijk- ruim prijsh.; vette koeien rustig - even hoger; vare koeien iets williger - ruim prijsh; vette kalveren rustig - prijsh; graskalveren redelijk - ruim prijsh; nuchtere kalveren rustig - vast; fokkal veren rustig - prijsh; schapen rustig - prijsh; lammeren rustig - prysh; var kens redelijk - even hoger. RIJNSBURG, 26 nov., Bloemen An jers witte sim 25-32; rode sim 30-37; roze sim 26-33; crowly sim 29-34; dusty sim 30-35: arthur sim 28-34; Lena 31-3; La 6Rève 30-3; Esperance 27-34; Free- sia; golden yellow 100-165; white swan 180-260; Rozen: Carol 26-32; Garnette 27-33; Diversen: Anthurium 100-250; lelies 80-190; euphorbia 31-83; irissen 300-415; narcissen 100-130; anemonen 50-85; geplozen chrysanten 31-65; Tros: Ind. Polis 130-165; white Spider 160- 200; yellow spider 180-220; Emerentia 130-150; Golden Seal 90-125; Ramona 120-140; Paris 130-155; Orchid Beauty 140-165; Red Rolinda 125-145; Island 110-140; Oranje wonder 100-130. ROELOFARENDSVEEN, 25 nov. Bloe men Am. Anjers: Sim rose 23-37, Sim rood 27-40, Sim wit 28-36, Sim Keefer 27-34, Fanfare 23-24, Charmeur 56. Es- pérance 32-36, Princess Ann 30-33, Leua 17-32, Rozen: Garnette en Carol 20-28, Zorina 22-30, Carla 39-40, Roswhia 28- 31. Motrea 36-41, Coral Princess 34-37, Jr. Miss 43, Nordia 43-48, Sonora 34-36, Tawny Gold 34-38, Baccara 54-72, Ro- selandia 31-37, Gerbera 51-54, Nerine 37-97, Geplozen Chrysanten 20-51 p. st., Troschry8anten 55-1.45, id. jaarrond 1.90- 2.60, Trosanjers 2.25-2.75, Freesia's 8'J- 2.75. Anemonen 53-70, Irissen: Pr. Blaauw 4.40, Narcissen: Early Glory 1.50-1.60 p. bos.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4