Verkeer op Waddingerbrug en stop uit de Leidseweg Sport en „pop' voor Pakistan Kapper Jan Teske terug uit Tokio met bronzen plak WERKEN DE VINK IN NIEUWE FASE Complex goedkope bejaardenwoningen MARKTEN WOENSDAU Ho LEIDSE COURANT Programmed Screen Prints in Universiteit In het trappenhuis van de Universi teit aan het Rapenburg exposeert de in Edam wonende graficus Bert van den Oever een aantal z.g.n. „screen Van den Oever ziet in de toekomst weer een samengaan van industriële en handwerkproducten, maar dan niet in een opgedeelde zin, maar in een veranderlijk machineprogramma. Een en ander betekent dan „het zoeken naar manieren om door middel van ingrepen op een productiegro- plas lev» Holst bracht v. d. Oever in 1965 de eerste serie sereens op experimentele wijze tot stand door ingrepen tijdens het drukproces. Langzamerhand zijn de series echter meer vooraf gepland. Van die jongste voortbrengselen houdt v. d. Oever onder de titel „Programmed Subjec tivity" (waarom altijd dat Engels?) deze tentoonstelling. De prenten vertonen in hun puntsge wijze opbouw in twee tot vier kleu ren (zilver, rood, blauw en zwart) een van donker naar licht verlopend raster, d.w.z. de ruimte tussen de kleurpunten, die geheel of gedeelte lijk zichtbaar blijven, dus al of niet met grotere of kleinere overlapping, wordt door technische ingreep in het machinale proces vergroot. Het resultaat daarvan is nu op deze tentoonstelling te zien. Het geeft in derdaad een optisch prettige zijn. techniek en kunst (of men wil). Waar het systeem echtei nog in het beginstadium van ontwik keling verkeert is echter nog niet tt zien waar het uiteindelijk zal belan den, gemeten naar artistieke maat staven. Vooralsnog is het voor om meer techniek dan kunst. Tot 13 de- WILLEM PRINS Plan gemeente en Ons Doel: Tussen Herenstraat Lammenscbansweg e driehonderd boven- en benedenwoningen tussen de Lammenschansweg en d»i Herenstraat geheel geschikt te maken voor bewoning door bejaarden. Het betreft hier een complex woningen van Ons Doel. Voor een deel worden de huizen al bewoond door bejaarden en alleenstaande echt paren, maar er wonen ook jonge ge zinnen, waarvoor eerst een andere woon gelegenheid moet worden gevonden. De woningen zullen voordat ze tot bejaardenwoning worden getransfor- ■d, een restauratie ondergaan, waar onder een modernisering van het sani tair. Door dit ingrijpende plan hoopt de n flink aantal goed kopere bejaardenwoningen te kunnen beschikken. en w. doelen op dit plan in hun ant- >ord op vragen van mevrouw Kerling er de huurprijs van 300,(exclu- •f servicekosten) voor de bejaarden- Kerst-kapselshovv in Grote Burcht LEIDEN' De Nederlandse Kappers patroonsbond afd. Leiden organiseert op maandag 14 december a.s. een Kerst- kapselchow, welke vergezeld gaat van LEIDEN/VOORSCHOTEN Een deel van de Waddingerbrug bij de Vink is gistermiddag in gebruik genomen. Het verkeer van de Haagweg wordt nu in beide richtingen over de meest zuidelijke brugklap geleid de afsluiting van de Leidseweg bij de Vink is dus een eind gekomen. Omrijden is niet r Churchilllaan wordt het weer Aansluiting Vlietkanaal op Oude op de Voorschoterweg rustiger Bij de Vink ontstaat dan een vo i de ka n beg Rijn innen rond Leiden 1 nieuwe fase sluiting van 1 maal op de Rjjn. Nï sluitingen zyn voltooid, ka; verdere deel van de brug worden genomen. r het verkeer heel wat idealere situatie dan voorheen. Het verkeer uit de richting Leiden in de richting van het Haagse Schouw kajn dan ongehinderd zijn weg vervolgen en in de richting Leidseweg kan het voorsorteren. Hetzelfde geldt voor het verkeer in omgekeerde rich ting, terwijl het verkeer, komend van de Leidse weg en rijdend in de richting Haagsche Schouw, in de toekomst onder de oprit van de brug wordt geleid zodat een eind komt aan de tot nu toe ge vaarlijke voorrangssituatie op de druk ke splitsing Haagweg-Leidseweg. Foto links: Links op de achtergrond het geboomte van Ter Wadding en rechts naast het opstaande deel van de brug op de achtergrond de spoorwegovergang de Vink, deze wordt nu door de verlegging van dit deel van de Haagweg voor het verkeer uit de richting Leiden eerder en dus beter zichtbaar. (Foto LC Dirk Ketting) Groenoordhal centrum van aktiviteiten LEIDEN „De Aksie Oost Pakistan" heeft aan enkele plannen een concreter vorm kunnen geven. Het popfestival dat gisteren aangekondigd werd is he lemaal rond. Het wordt gehouden op woensdag 2 december, niet op het ter rein van de Groenoordhal, maar in de Stadsgehoorzaal. Vier groepen zullen hun topgroep Brainbox en de groepen Blood Sucker, World en Gallery. Trouwe Ve ronica luisteraars zullen geen gelegen heid krygen dit festival te vergeten, want door middel van aankondigingen «al dit station er regelmatig de aandacht op vestigen. Behalve dit gebeuren zijn er vandaag al verschillende acties gestart. In ver schillende stands op de markt worden kaarsen en kaas verkocht Van die kaar sen kunnen er heel wat verkocht wor den, want op het ogenblik zijn er 14.000 kaarsen beschikbaar. Maar niet alleen op de markt van vandaag en zaterdag Is het mogelijk deze kaarsen te kopen, verscheidene vaste „bezetters" van de Groenoordhal hebben ruimte beschik baar gesteld voor de verkoop van deze korfbalbond de ruimte beschikbaar Versterking „Apollo'1 LEIDEN Het verenigingsgebouw van ..Augustinus" het „Eigen Huis", Rapen burg 24. zal vanaf 28 november in de week-ends voor iedereen open staan. Er worden ontspanningsmogelijkheden ge boden, zaak t.v. discusie, creatieve be zigheden, muziek en dans. Op zaterdag morgen van 10-12 uur is er een kinder crèche. Deze week-end programma's zul len van de deelnemers vanzelfsprekend een geringe vergoeding vragen. Inlich tingen zjjn te verkrijgen bij het Augus- tinus-bestuur, telefoon 21531. op de 29ste de handbalbond en op 1 de cember de Voetbalbond. Tijdens de opnamen van de NCRV Zes kampshow zal eveneens gecollecteerd worden. Andere concrete punten zijn de verkoop van, speciaal voor dit doel ont worpen, posters op de zaterdagse markt. Morgenavond kan er op de Sierzolder van het „Eigen Huis" van Augustinus door iedereen die dit maar een beetje kan, geëmailleerd worden. De sieraden die hier gemaakt worden, worden ook weer ten bate van de actie verkocht. Behalve al deze dingen heeft het actie comité het plan om op de dagen dat de tl vrij is (12-19 dec.) deze >enutten voor groe manifestaties. De legging heben ze al. De grote ruim- ienutten voor grote manifestaties. De kopen valt, en daarom vraagt het actie comité de hulp van het Leids City Cen trum en van alle Leidse artiesten, die bereid zijn, het liefst voor niets, op te Modeshow De artiesten zullen niet alleen de trek pleister moeten zijn, omdat ze optreden, maar ook omdat zij hun medewerking verlenen aan de verkoping. De mar tatle moet beginnen met iets da één klap veel mensen op de bewuste data, 12-19 december, naar de Groen oordhal trekt. Gedacht wordt hierbij aan Leidse drumbands. Het ligt oc de bedoeling in de verkoop een mode show in te voegen. Het actiecomité v kent op medewerking van iedereen, ook maar iets kan doen. Bridgenieuws L.B.C. LEIDERDORP De Leiderdorpse bridgeclub heeft de tweede ronde var dit seizoen gespeeld. In groep rood kwair het viertal dat gevormd wordt door df familie De Vrind tot de hoogste score Groep rood: 1 Familie De Vrind 6-0 12-0: 2 v. Kins-Rebel/heren Tijssen-De Winter 5-1; 11-1; 3 echtp. Danz/echtp. Wessels 5-1; 11-1. Groep groen: 1 De Jong-Schölvinck/he- 9-3: 3 dames Bos-v. d. Bijl/echtpaar Den Hartog 3-3: 8-4. Groep zwart: 1 echtp. Hollander/heren Slegtenhorst-Weideman 6-0: 12-0; 2 echt paar Swart/heren Veldhuyzen-v. Vliet flats aan de César Franckstraat. Voor deze 138 woningen hebben zich al twee honderd gegadigden (alle Leidse inge zetenen) aangemeld, waaruit b. en w. concluderen, dat er ook in deze prijs klasse voldoende vraag ls. Het college erkent wel dat in vele ge vallen ook individuele huursubsidie geen afdoende oplossing kan bieden. Daarom zal worden gestreefd naar het opnemen van bejaardenwoningen in de woning complexen in de Merenwljk en bouw van dergelijke woningen in de binnen stad. Ten slotte ls er de mogelijkheid bepaalde vooroorlogse woningwetwonin gen voor bejaarden te bestemmen. Week gevangenisstraf Huilend kind wekte woede van vader op VOORSCHOTEN - teren is Jan Teske tiende in de hei de i i geduurd. Hot Het is begonnen in juni. Bij de Nationale Beroe- Utrecht heeft hij toen de eerste plaats weten te behalen in de afdeling kappersvak. In mslui volgde op >nber Wedstrijden te Tokyo. De tijden dat Jan moei uitkomen in de kapwea strijden waren verdeeld keer was het vrij 'kappen en mocht al het gereed schap gebruikt worden. De andere keren was er' een speciale opdracht. De overige dagen van 't verblijf in Japan zijn be steed aan excursies en Tokyo bezichtigen. „Eenon gelofelijk drukke stad. Het is waar dat de politie-agenten op een verkeerspunt om het half uur worden afgelost. Langer staan kan niet, dat zou te slecht zijn te midden van al die uit laatgassen. Je kan er ook zuurstofapparaatjes kopen, maar ik heb ze zelf niet gezien". De jon ge Voorschotel daille xoerd behaald door H. M. van Gestel, uit Duize (N.Br.) voor het ken. In totaal waren er 271, deelnemers uif landen. Zij sliepen t jeugdherbergen. Het welkomst feest je wheel indruk fantc Parijs Vandaar i. zeischap per bus Nederland vervoerd. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeenteraai d van Voorschoten komt vrijdagavond om acht uur bijeen in het raadhuis. De agenda vermeldt o.a. nadere zake de openbaarheid i vergaderingen; voorstel van E tot reorganisatie van de vaste sies van bijstand en advies ging van de verordeningen nissies; voorstel tot h» beschikbaarstellen van een krediet voor advieskosten voor de plaatsbepaling en een programma van eisen voor de bouw van een nieuw raadhuis; voorstel tot 't beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouwing van het pand Leid seweg 29; voorstel inzake overdracht het bei kredieten voor de aanleg van leidingen enzovoorts voor de nutsbedrijven in 't bestemmingsplan Noord-Hofland; voor- OEGSTGEEST Nadat vorige week Lannoy van Operatie '55 zich als van handbalvereniging Apollo aanmeld de, is nu ook F. Koets van Operatie '55 tot Apollo toegetreden. Apollo is zee verheugd over deze grote aanwinsten. LEIDEN Het boekje „Leiden in oude ansichten" dat enkele maander geleden voor het eerst is uitgegevei bleek zo'n succes te zijn dat het nodig was een tweede druk uit te brengen. In deze tweede druk heeft de schrijfster Uitslagen zaalvoetbal wedstrijden le klasse: Unitas L.-LTC 0-5, Lugdu- num-LDWS 3-8, UVS-Rijnsburgse Boys 2-3, Koejaké-BMT 3-2, Lugdunum-UVS 2 6-1. Koejakc 2-VNA 2 5-2. 2e klas: SVOW-Oranje Groen 4-4, Re genboog-Gazellen 5-6, Wernink-RCL 4-1 Durisol-ASC 5-4. ZLC-Stormvogels 0-4. 2A: Koejaké 4-Koejaké 3 2-3, Oranje Prof. Muntendam: „Nieuw instituut absoluut geen geldverspilling of. dr. I'. Munlendan geïnstalleerd het be Nederlandse Instituu Wetenschappelijk On if. Muntendam bestreed ln „ljn instal- tie-reden, dat door de oprichting var ituut geld wordt verspild. Tegen- prof. Muntendam ls het Instituut echte geboren uit noodzaak. „Het is noodzaa dat de Nederlandse wetenschapbeoef» naar de rust krijgt wetenschap te be drijven". aldus prof. Muntendam, „wil len komende generaties de veranderin I gen kunnen begrijpen en kunnen opvan gen. De directeur van het Instituut iï prof. Misset. DEN HAAG De rechtbank ln Den Haag heeft de 7S-Jarige lasser J. v. L. uit Leiden, overeenkomstig de eis van de officier van Justitie, veroordeeld tot een week gevangenisstraf met aftrek van de acht dagen, die hy in voorarrest heeft doorgebracht. Hij stond 14 dagen geleden terecht, ver dacht van mishandeling van zijn 2-jarig dochtertje. Het kind, dat aan waterpok ken leed, kon 's avonds niet in slaap komen en huilde voortdurend. De man raakte hierdoor zó opgewonden, dat hy het kind op billen en dijen sloeg, waar door bloeduitstortingen ontstonden. De echtgenote van verdachte was over spannen en werd verpleegd. HUISVESTING W. JONGEREN KOOPT PAND NARMSTRAAT LEIDEN De Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren Is ln de gelegenheid voor haar doelstelling aan te kopen het pand Narmstraat 18 te Leiden. Inclu sief aanpassingskosten ls daarmede een bedrag van 33.000 gemoeid. Het bestuur van de stichting heeft b. en w. verzocht te bevorderen, dat de be taling van de hoofdsom en rente van sluiten onderhandse geldlening en vragen de raad 1 Hersenschudding na val van trap LEIDEN Na afloop van het toneel stuk „Dag stoel naast de tafel", dat gisteravond door de Nieuwe Comedle in de Stadsschouwburg gespeeld werd, ls een 76-jarige Inwoonster van Leiden door de drukte van de trap gevallen. Leidseweg nu Voorschoten LEIDEN Wanneer de staten een des betreffend voorstel van G.S. aannemen, zal de provincie onderhoud en beheer aan de gemeente Voorschoten overdra gen van het wegvak Zilverfabriek-De indaire weg Den Haag- Voorschotense IJsclub krijgt nieuwe voorzitter VOORSCHOTEN De jaarvergado- de IJsclub Voorschoten nam an de voorzitter A. Versepu, die door overplaatsing het dorp heeft verlaten. Sedert de oprichting van de ijsclub heeft de heer Verseput deel uit gemaakt van het bestuur, waarvan vele als voorzitter. To nieuwe voorzit- ;rd gekozen de heer J. Lekkerker- ijn eerste daad was de scheidende (ter woorden van dank en waar dering toe te spreken. De aftredende bestuursleden, de heren Schoonbeek, Olsthoorn en Mulder wer den herkozen. In het afgelopen seizoen is de IJsclub tweemaal vijf dagen open geweest. Het bleek wenselijk te zijn om de EHBO- post te voorzien van een telefoonaan sluiting. De nodige stappen hiertoe zul len worden genomen. Hoewel de IJsclub de KNSB een goed hart toedraagt en zelfs donateur fs, denkt het bestuur en ook de leden er niet over om zich aan te sluiten als lid bij die KNSB. De con tributie zou dan te hoog worden, waar door er leden al zouden moeten vallen. De Ijsclub is er niet voor de sportrljdera. maar vooral voor de jeugd en de ge zinnen. Onder de tweeduizend gezinnen del 1 zijn Ijs club bestaat slechts weinig voor de hardrijsport. De kernploeg is zelfs opgeheven. De verlichting is thans van de Ijsbaan weg. Dit is nodig geworden omdat de ijsbaan ook als voetbalveld gebruikt LEIDEN, 25 nov. Groente appelen 32- 43; peren 19-23; andijvie I 53-61; idem II 22-43; snijbonen 2.95; kroten, gekookt 55 boerenkool 14-27; rode kool 9-10; groene kool 18-26; prei 28-39; spinazie 1.19-1.22; spruiten A 58-65; idem B 53- 56; tomaten A 5.40-5.60; idem B 5.70; idem C 4.10: uien. mlddelgrom 18-27; witlof 1.21-1.55; knolselderij 14-30; sla 12-21; peterselie 28-30: selderij 9-17.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3