Leidse dekenindustrie Zaalberg 200 jaar oud Uitgangspunt voor erfpacht blijkt plotseling anders In „Go' gaat de wiskunde voor Ger Hungerink leven Nieuwe toekomst na recent dieptepunt „Grande dame"die kritiek in hoffelijkheid wegmoffelde Opnieuw aanleiding voor PAK-amendementenregen BIOSCOPEN DINSDAG 24 NOVEMBER 1970 LE1DSE COURANT PAGINA 2» LEIDEN De Koninklijke Nederlandsche fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg Zn. te Leiden bestaat dit jaar twee eeuwen. Leiden, een van de oudste steden van Nederland, was al in de veertiende eeuw een belangrijk centrum voor laken- en wolnijverheid. Na een periode van verval maakte Jonathan Zaalberg, een Leids drapenier, in 1770 ge bruik van een nieuwe opleving van de wol- en lakenindustrie. Met enkele spinners en wevers begon hij een bedrijfje in zijn pakhuis aan de Nieuwe Rijn. Sindsdien heeft de naam Zaalberg voor tientallen miljoenen men sen garant gestaan voor een verkwikkende rust „onder de wol". Toch wordt het Leidse bedrijf pas in 1922 het predikaat „Koninklijke" toe gekend. Wel hadden de produkten van de dekenfabriek inmiddels op interna tionale jaarbeurzen en tentoonstellingen veelvuldig erkenning gevonden. Zo ont ving Zaalberg op de wereldtentoonstel ling in Londen in 1851 als enige van de Nederlandse deelnemers een gouden me daille voor de uitstekende kwaliteit van zijn produkt. Onder invloed van dergelijke erkenning nam de export van wollen dekens in de 19e eeuw belangrijk toe. In die eeuw van toenemende mechanisatie neemt het bedrijf moderne machines in gebruik om de produktie te vergroten en het werk van de werknemers te vergemakkelijken. In dit tijdperk van nog sporadisch voor komende sociale voorzieningen, besteedt Zaalberg reeds veel aandacht aan de werknemers. In de 20ste eeuw haakt Zaalberg in op de voortschrijdende technische ontwik keling. Nadat het bedrijf in 1924 een N.V. geworden was, werden nieuwe machines in gebruik genomen en nieuwe procédé's in het fabrikageproces opge nomen. Hierdoor werd de kwaliteit van het produkt verder verbeterd. Het be drijf moest tijdens de tweede wereldoor log gesloten worden. Tijdens de laatste Leidse drape- twee jaar van de oorlog vindt het hoofd kwartier van de Nederlandse Binnen landse Strijdkrachten van Leiden en om streken onderdak in de panden van Zaalberg. ginds 1359 ontwikkelde Leiden zich tot een van de belangrijkste wol-centra van de lage landen. De laken- en wolindustrie kwam er tussen 1450 en 1471 tot zeer grote bloei. In deze periode, waarin Lei den de grootste en welvarendste stad van het graafschap Holland wordt, is de wol (tegen lage prijzen) voornamelijk afkomstig uit Engeland. Na 1470 begint een ruim honderd jaar durende kente ring in de voorspoed van de Leidse wol nijverheid. die omstreeks 1560 leidt tot bittere armoede onder een groot deel van de bevolking. Dat is mede het gevolg van oorlogen, de Hoekse en Kabeljauw se twisten, stagnaties in de wolaanvoer en de toenemende konkurrentie. vooral van Engelse zijde. In de zeventiende eeuw wordt het middeleeuwse karakter van de Leidse wolindustrie gewijzigd door invoering van modernere werk wijzen. De wolnijverheid wordt beheerst door een aantal kapitaalkrachtige onder nemers, die spinners en wevers aan zich binden door te zorgen voor de toevoer van grondstoffen en de afzet van de produkten. Het rampjaar in 1672 leidt een nieuwe periode in van verval in de Leidse wolindustrie, di( Jonathan Zaalberg Jonathan Zaalberg, eei nier, maakt in 1770 gebruik nieuwe opleving in de Leidse wol- lakenindustrie. Hij begint een bedrijf met enkele spinners en wevers in zijn pakhuis aan de Nieuwe Rijn. Al spoedig wordt het bedrijfje uitgebreid met een aantal ambachtslieden: een verversbaas, een scheerder en een voller (lakenberei- der). Vanaf dat moment vervaardigt men naast saaien (licht gekeperde wol len stoffen) en greinen (weefsels van geitehaar) ook laken en wollen dekens. Binnen enkele tientallen jaren groeit Zaalberg uit tot een bloeiend bedrijf, maar het wordt tussen 1808 en 1812 het «lachtoffer van de massale vorderingen fan Napoleon's leger die eeil grote ver arming van de Leidse laken- endekenin- dustrie tot gevolg hebben. In 1814 reoganlseert de zoon van Jo nathan Zaalberg, Johannes Cornells Zaalberg het bedrijf. Er wordt een aparte dekenfabriek opgericht die de grondslag vormt voor het huidige mo derne bedrijf. Zaalberg krijgt orders van de Nederlandse regering, die ertoe bij dragen, dat het bedrijf tot de belang rijkste leveranciers van zuiver wollen dekens in ons land gaat behoren. I LEIDEN „Hun-ger-ink, 24 x bellen". Eerst overweeg je in volle ernst twee dozijn maal op het knopje te drukken, maar na enkele ogenblikken schiet je in de lach. Zonder over het waarom na te denken Ik laat de bel tweemaal rinkelen. Met een brede zwaai schiet de deur open Wat onwennig stap ik de met oude kranten bezaaide gang binnen en klim de loperloze, donkere trap op. Plotseling sta ik in de huiskamer van Ger Hungerink, 27 jaar, wiskundeleraar aan een lyceum in Haarlem. Wie mocht denken, dat de nakomelingen van Pythagoras hun woonruimte in richten in de vorm van vierkanten, trapeziums en gelijkbenige driehoeken, vergist zich schromelijk geleden in Leiden gebeurde. len, dat Ger Hungerink „zomaar, voor de grap" heeft opgehangen. ,.Ik vind het gewoon leuk om de reacties van de mensen te horen. Wel het feit, dat Ger Hungerink tot van de weinge mensen behoort, die het go-spel beoefenen. Er zijn niet veel meer dan tweehonderd Hungerink. knu.fr heeft In leder geval! behooV\"ot d'e'top'' g Bii de Nederlandse kampioenschappen kunde karakterHeert. Zfyi kamer I» een M od m gedee„e derde pUu,u Over de chacs heerst de orde ngerinks kamer heeft in ieder g niets gemeen met de orde die de bijna nnb.-n l.riif.Ujkr chaos. Al zfln be- t m zijn lu,e tauteull. 1 i-colaatje in de hand, vertelt hij zijn spel: ,,Ik ben er eigenlijk op zittingen heeft hy uitgestald in te van nog geen vier bij vier. En dat op een manier, die zelfs de meest fer vente tegenstander van netheid de haren overeind doet rjjzen. Ger duikt zelf in een diepe fauteuil. Voor zijn bezoek blijven er alleen nog maar stoelen over, waar de veren door heen komen. Veiligheidshalve kies ik dus maar, met Gers toestemming, het bed. Wat maakt een wiskundeleraar eigenlijk interessant voor een verhaal? Die rommel in zijn kamer is natuurlijK wel een aardige bijkomstigheid, maar een essentieel gegeven om een verhaal aan op te hangen, vormt het beslist niet. Ook niet het bordje met 24 x bel- Koninklijk Op een schilderij van de Amersfoortse schilder Nlcolaas Pleneman dat de Slag by Waterloo uitbeeldt, ligt de gewonde prins van Oranje op een baar onder een deken, waarop duidelijk het merk van Zaalberg zichtbaar is. Grote toekomst Gedurende de oorlogsjaren stijgt de vraag naar wollen dekens enorm. Direkt na de oorlog komt Zaalberga de- kenproduktte weer op volle gang. In de vijftiger jaren beginnen zich grote eko- nomische verschuivingen af te tekenen. De toetreding van Nederland tot de E.E.G., de opkomst van de synthetische deken, de toenemende aanschaffing van duurzame goederen, de opkomst van de centrale verwarming en enkele andere faktoren, zijn er de oorzaak van dat de Nederlandse dokenindustrie zeer moei lijke tijden doormaakt, waaraan, ook Zaalberg niet ontkomt. Nieuwe technieken en kleurenkombina- ties, moderne dessinering van wollen dekens en de uitbreiding van de funkties van de slaapkamer (ook weer als gevolg van de centrale verwarming), zijn be langrijke ontwikkelingen in en voor de dekenfabrikage. Zaalberg haakt hierop in en ziet door de hoge kwaliteit en de goede dessinering van haar wollen de kens, haar afzetmarkt in samenwerking met de detailhandel opnieuw groter worden. De huidige direktie is ervan overtuigd, dat 't afzetherstel voor Zaal berg zich de komende jaren zal voort- In memoriam mej. Jo Kortmann ln huize Emmaus te Zoeterwoude, waar «ij de laatste jaren verbleef ia op de leeftijd van 79 jaar overleden mej. Jo Kortmann. De uitvaart zal morgen plaats hebben te Zoeterwoude (Ém- mausj en te Leidén (Zijlpoort). Onder het muziek-minnend publiek van deze én van de vorige generatie in Leiden en omgeving zullen er maar weinigen zijn, die mej. Kortmann niet althans van naam kennen. Zij ia ongeveer een halve eeuw muziekrecensente geweest van „De Leidse Courant". Mej. Kortmann was niet alleen een vrouw met muzikaal talent vooral als zangeres en pianiste zij had ook li teraire begaafdheid. Haar recensies het moeten er duizenden geweest z(jn! getuigden van een omvangrijke musi cologische kennis en van een elegante woordkunst, waarmede zij klankvolle akkoorden aansloeg. Zij gaf zich daar bij veel moeite, op het ieder seizoen terugkerende thema besprekingen van reeksen instrumentale en vocale concer ten, talloze „variazionl" te schrijven, en dat deed zij tot dikwijls diep in de nacht. De andere morgen verscheen zij al vroegtijdig ter redactie meestal ver gezeld van haar trouwe gezelschapsda me om de copy af te geven. Door weer en wind liep zij de concerten af; door weer en wind bracht zij haar re censies: een toonbeeld van plichtsbe trachting tot het uiterste. Het is pas enkele jaren geleden, dat zij de wens le kennen gaf haar journalistieke taak te beëindigen. Mej. Kortmann, in haar gehele optreden „grande dame", was dat ook in haar recensies. Zij bouwde liever op dan af te breken en haar kritiek, die soms wel scherp moest uit vallen, was steeds in een wolk van hoffelijkheid weggemof feld. Behalve dat zijzelf vele leerlingen op leidde, heeft zij vele debutanten met haar steunende en stuwende recensies voort geholpen. Zjj was een scherpzinnige geest van veelzijdige artisticiteit en bo venal fijngevoelige vrouw vol charmante attenties voor anderen. Wij hebben voor haar altijd een grote eerbied en grote verering gehad. L.R. PUZZELRIT IN HAZERSWOUDE HAZERSWOUDE Ter gelegenheid van de opening van de autoshowroom van garage Bos wordt a.s. zaterdag 28 november een puzzlerit gehouden. Er zal worden gestart vanaf Gerelaan om 14.00 uur. Deelname uitsluitend voor automo bilisten. Startgeld is vastgesteld op 1.50, terwijl er een gratis consumptie zal wor den verstrekt. De prijsuitreiking zal vol gen direkt na afloop in de garage. Aan iedere deelnemer zal een herinnering worden aangeboden. De prijswinnaars voor de bouwplatenwedstrijd voor de jeugd zullen eveneens a.s. zaterdag 28 november worden bekend gemaakt. RIJPWETERING Uitslag prijs- jassen Het vorige prijsjassen t.b.v. de bejaardenkas had de volgende uitslag kruisjassen: P. Boer 3513 punten: kla verjassen: 1 mevr. Beelen 5416 punten; 2 mevr. Weenink 5343 p.; 3 Joop Kou- wenhoven 5177 p.; 4 J. Hogervorst 4917. Troostprijs: G. Stipdonk 3554 punten. Het volgende prijsjassen om de fijne prijzen wordt a.s. vrijdagavond gehou den in café „De Vergulde Vos". Aan vang 8 uur precies. Het bejaardencomité wijst er met nadruk op, dat voortaan na half negen niet meer wordt ingeschre ven KOUDEKERK, bevolkingsaanwas - In de maand oktober nam de bevolking toe met 12 mannen en 13 vrouwen, en j verminderde met 9 mannen en 10 vrou- wen. Op 30 september had Koudekerk 3437 inwoners, zodat dit aantal op 31 oktober 3.443 bedroeg, verdeeld over i 1.800 mannen en 1.643 vrouwen. B. EN W. ZORGEN VOOR VERRASSING: LEIDEN Verbazing alom, gisteravond aan het begin van de voortzet ting van het erfpacht-debat. Het uitgangspunt bleek totaal af te wijken van dat, waarover de raad bij het verdagen van de vergadering - vorige week in de prille uurtjes van dinsdag -besloten had het gesprek voort te zetten! Zaterdagochtend pas hadden de raadsleden een nieuw ont- werp-besluit van b. en w. ontvangen, dat hun oorspronkelijke (verworpen) standpunt zo dicht mogelijk nabij kwam. Dat bracht - zoals vorige week - week - „verhoogde activiteit" in de zaal. Irritatie, persoonlijke opmer kingen, gehoon en gegiechel vanaf de tribune. De vergadering werd „maar" tweemaal geschorst. En nadat bij het stemmen over vier amen dementen de stemmen driemaal staakten sloot de voorzitter, burge meester G. C. van der Willigen, de vergadering. B. en w. stelden de raad gisteravond voor te besluiten: 1. voor de stadsuitbreiding het systeem van gronduitgifte d.m.v verkoop t« handhaven 2. t.a.v. industrieterreinen incidenteel gronduitgifte ln erfpacht toe te pas- 3. de gronden, gelegen in saneringsge- gebieden, als regel in erfpacht uit te geven; 4. in beginsel uit te spreken, dat gron den. bestemd voor woningwetbouw, in erfpacht behoren te worden uitge geven en het nemen van een defini tieve beslissing in deze op te schorten totdat de woningbouwverenigingen zijn gehoord: 5. een commissie ad hoc in te stellen, welke zal adviseren over de uitgifte van de niet onder 1 t/m 4 genoemde gronden, alsmede over het te volgen systeem van erfpacht; 6. burgemeester en wethouders uit te nodigen, op korte termijn aan de raad een voorstel te doen omtrent de samenstelling en werkwijze van de sub 5 bedoelde commissie. Onmiddellijk nadat de voorzitter de ver gadering had heropend, stelde de heer R. J. in 't Veld woordvoerder van het PAK de mler-zoete vraag van orde of punt 266, het voorstel van b. en w. inzake de uitgifte van gronden in erf pacht, wel aan de orde was. Toen die vraag bevestigd werd, begon de heer In 't Veld meteen stoom af te blazen. Hij releveerde het feit dat zijn voorstel betreffende de invoering van RIJPWETERING Contactavond - Morgenavond (woensdag) wordt in het 1 clubgebouw van de v.v. „Rijpwetering" weer een kontaktavond gehouden vo,or senior- en ondersteunende leden met echtgenote of verloofde. Er zal weer gekaart worden om een aantal aanlokke lijke prflzen. Precies om half negen wordt begonnen. erfpacht vorige week met de kleinst mogelijke meerderheid verworpen was. Dat politieke feit werd evenwel over schaduwd doordat b. en w. getoond had den geen eenheid te vormen, alsook door de zwakke argumentatie van b. en w. In 't Veld opperde dat het amendement Zunderman-Hoeven-In 't Veld lijnrecht tegen de rechtse opvattingen van b. en w. indruisten, maar dat de overtuigende argumentatie tijdens het besloten be raad tussen b. en w. en de indieners moest komen van ,,een van de bekwaam, ste ambtenaren". Daarom ging de spreker ervan uit, dat het nieuwe ontwerp-besluit een „mani pulatie" was van het college dat toch zijn zin wilde krijgen. Uit het ontwerp, dat de raad zaterdag kreeg toegezonden, blijkt dat b. en w. willen afwijken van de opinie van de fracties, waaruit ze zelf zijn gekozen. In 't Veld stelde vast: „Dit college Is als dagelijks bestuur niet een afspiege ling van de gehele raad maar slechts van een deel". De uitgestoken hand vart vorige week was in zijn ogen nu in een dolk veranderd. Dat gebaar mou een oorlogsverklaring tot gevolg kunnen hebben. De heer In t Veld noemde het tragisch dat de wethouders „gevloerd door het rechtse juk" uit een verkeerd geïn terpreteerde collegialiteit niet meer spreken wilden. Amendementen Toch wilde hij wel graag weten, wat de reden was waarom de preambule die vorige week was aanvaard, in het ont werp-besluit van zaterdag niet meer aanvaardbaar blijkt. (Die preambule luidde: „De raad enz. enz. is van oordeel dat zonder de aanwezigheid van externe belemmering en concurrerende belangen (zoals financieringsproblema- tiek, de woningbouw, de werkgelegen heid) uitgifte van grond ln erfpacht het voor Leiden wenselijke systeem is" - red Hij wilde die overweging behou- Voorts wenste hij dat in lid 1 van het nieuwe voorstel de stadsuitbreidingen „Merenwijk en Morskwartier" met na me genoemd zouden worden; dat in lid 2 het woord „incidenteel" vervangen zou worden door „als de financiering het toelaat en de werkgelegenheid er niet door wordt geschaad" en dat in lid 3 sprake zou zijn van „in de binnenstad èn saneringsgebieden" Hij wenste stem ming daarover. De voorzitter wilde stemming over het geheel. Hij greep het reglement van orde maar artikel 47 bleek te bepalen dat eerst over de delen en daarna pas over het geheel gestemd moet worden. Br ontstond verwarring toen niemand over één van de amendementen het woord wilde voeren en b. w. zich daarop voor intern beraad terugtrokken. Na veertig minuten keerde het college in de zaal terug en antwoordde wethou der Harmsen. nerveus en zwak van ar gumentatie. op de amendementen „Eigen huis" op Kerstmis ook voor anderen LEIDEN -T- Gedurende de kerstdagen zal de Leidse studentenvereniging 'Sanc- tus Augustinus' haar gebouw, het „Ei- gen Huis", Rapenburg 24, van 24 de- j cember 's avonds tot zondag 27 decein- ber continu openstellen voor iedereen Sommige groepen zullen van te voren nog speciaal worden benaderd, zoals be jaarden en buitenlandse gastarbeiders. Met deze kerst-inn van 24 december 's avonds tot 27 december wordt ge probeerd het Isolement, waarin velen leven, en dat in het bijzonder met Kerst- i mis aan de dag treedt, op te heffen. Tij- dens de Kerst-inn worden films vertoond en treden enkele artiesten op, is er een discussie met groepen, wordt een kerst- I ontbijt en een expositie enzovoorts ge- houden. een wat vreemde manier aangekomen. Toen ik elf jaar geleden in Leiden kwam studeren, zag ik het een keer spelen b(J de studentenvereniging „Catena". Met mijn vriend, die boven woont, heb ik toen thuis een tienkampje gespeeld. We hadden wat eigen spelregels opgesteld, die volkomen van de oorspronkelijke af weken.. Ik hoorde toen op de radio, dat er in Amsterdam pen go-club bestond en daar ben ik eens een kijkje gaan ne men. Daarna was ik eigenlijk verloren. Ik raakte verschrikkelijk gefascineerd door het spel en verslond er tientallen boeken over." Go is een oud bordspel met eigenlijk maar een spelregel. Door stenen op een bord met 381 vakjes te zetten, moet je proberen een zo groot mogelijk gebied af te bakenen. Het is niet gemakkelijk om alle mogelijkheden precies te omschrijven. Maar wie het nader wilt bekijken, moet op maandag avond eens naar Sterrenlaantje 7 gaan. Daar zijn leden van de Leidse go-club die door Hungering is opgericht bezig met hun onderlinge competitie. En daar zijn ook altijd mensen aanwezig, die belangstellenden de eerste beginselen van go willen bijbrengen. „Het verschil tussen schaken en go Is gemakkelijk aan te geven," zegt de ge baarde Hungerink. „Go is een spel, dat is ontdekt. Schaken is uitgevonden. In de loop der eeuwen heeft men voor het schaakspel een aantal regels verzonnen, die met elkaar het spel vormen. Bij go Is dat heel anders. Go is eigenlijk een ver zameling wiskundige stellingen, die in spelvorm worden uitgevoerd." Go wordt in Nederland voornamelijk door studen ten en afgestuurdeerden gespeeld. „An dere mensen kunnen in ons gezelschap maar moeilijk \yennen. Enfin, u hebt het zelf gezien. De mensen, die go spelen, kun je meestal onderbrengen in de ca tegorie „langharig tuig"." Ger Hungerink gaat helemaal in zyn spel op. „Als ik het speel, vereenzelvig gaat (een term, die slaat op het ver loren gaan van een aantal stenen), heb Ik het gevoel, alsof er een stukje van mijn lichaam afsterft". „Dus eigenlijk maar een sinister pe- letje met de dood?", telde lk vast. Maar Hungerink geeft lik op stuk door de oud-wereldkampioen schaken, Emanuel Lasker, te citeren, die eens zei: ,A1« er op andere planeten redelijk denkende wezens bestaan en als ze op die planeten ook spelen kennen, dan zal „Go" daar zeker bij zijn." „Go" is voor Hungerink een pro jectie van alle denkbare wiskun dige stellingen. G. C. v. d. WILLIGEN verbinding verbroken In 't Veld; „Uitgezonderd dat, wat men niet wil. Nu formuleren wij de uit zonderingen en de wethouder voert die aan om ons amendement af te wijzen. Waarop berust straks de stemming?" Amptmeyer (PSP) roept door de zaal; „Gewoon daarop, dat meneer Harmsen niet wil". Voorzitter: „Nee, het college". Van de tribune klinkt honend ge lacht. In 't Veld: „Ik vraag schorsing Voorzitter: „Voor hoe lang?" Kuyper (D'66): „Een deel van de tijd die b. en w. vorige week nodig hadden" Voorzitter: „Welk deel?" In 't Veld: „Een klein deel. Tien mi nuten, daar zullen we wel genoeg aan hebben". Maar na vijf minuten stroomden de PAK-leden met gezichten als van sa menzweerders de zaal weer binnen. Voorzitter: „Wie wenst het woord?" De geladen stilte die volgde werd ver broken door de vraag van Amptmeyer: „Weet U zeker, dat wethouder Harmsen geen antwoord wil geven?" Ala meest ver-strekkend amendement werd vervolgens het voorstel van de he ren Zunderman, Hoeven en In 't Veld ln stemming gebracht, dat vorige week méér stemmen kreeg dan dat van b en w. Uitslag 19 tegen 19. Het amendement Driessen-EIstgeest-De Jong kreeg eveneens 19 stemmen voor en 19 tegen. De stem van de heer Zun derman (DS'70) deed een stemming met 20 tegen 18 stemmen ten nadele uitval len van het amendement Van Dam-Hoe- ven-In 't Veld. Maar bij de stemming over het toevoegen van de woorden „de binnenstad èn" aan lid 3 van het voor stel van b. en w. bleven de stemmen opnieuw staxen. De heer In 't Veld deed een laatste po ging. Er zou eerst over de delen en daar na over het geheel gestemd moeten worden. Maar hoe zou de tekst van lia 5 moeten lulden, nu de stemmen staken, wilde hij van de voorzitter weten. „Komt u dan met een amendement, dan hoeven we de vergadering niet opnieuw te schorsen", moedigde de heer Van der Willigen aan En In 't Veld, geduldig en bereidwillig: „Ik zal u de problematiek uit de doeken doen En h(j herbegon zijn op somming van onbegrepen moeilijkheden. En toen hy klaar was, stelde de voorzit ter boudweg vast: „Dan rest mij niets, de heer In 't Veld. Hij wees ze stuk voor l dan de vergadering te sluiten". Trianon: „Tora, Tora Tora" (14) Dageiyks, ook zondag: 2.30, 6.46 en 9.15 uur Camera: „If(14) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4,45, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr/za 23.30 u.i „La Chinoise' (18 jaar). K40 (dinsdag* ..Rachel, Rachel" 7 en 915 uur) 18 jaar. Studio: „De duivel bij z'n staart" (14) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.16 uur Rex: „Allemaal naar bed" (18) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.1ó uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr/za 23.30 u.) „De Vogels" (18 jaar) Luxor: ..Chisum" (14) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lido: „Gentlemandtef Jerlco" ii4i Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3