GEZINSBIJDRAGE NOG MINDER DAN COLLECTE Hervormd Leiden heeft tekort van f 100.000, Leidse agenda Bewoners van Cleijn Duin ageren tegen bouw torenflat G.R.- HUI5VUILQIENST Bribach-prijs voor Jan Willem Terwen De Klerk groots in Leimuiden MARKTEN MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Paard werd „alleen zijn" te veel SASSENHEIM Gistermiddag eirea half 5 zag op Ryksweg 44 ter hoogte van de Menneweg, een politieman uit Hillegom, enkele mensen in een weiland naast de sloot, waarin een paard met nog net de kop boven water. Direkt werd door hem de plaatselijke politie per mobilofoon gealar- De 4 politiemannen, i nog -tal omstanders zagen kans totaal uitgeputte dier aan de kant te krijgen. Ogenschijnlijk had het geen letsel opgelopen, maar aan genomen kan worden dat het er wel niet zonder longontsteking zal Het paard, eigendom van de heer Hassing uit de Beatrixstraat, is waarschijnlijk onrustig geworden, daar z'n maat zaterdag uit het weiland werd gehaald, en de een zaamheid hem teveel werd. LEIDEN Op het Docos-terrein is gisteren een 30-jarige inwoner van Lisse ernstig gewond. Bij een duel om de bal kwam hij ten val hierbij liep hij een hersenschudding en een gescheurde on derliep op. Bovendien brak de man zijn kunstgebit. In Antoniusparochie, Leiden: OEGSTGEEST Sinterklaas heeft op zjjn marathon door Ne derland zaterdagmiddag even Oegstgeeet aangedaan. Zoals het intussen traditie Is geworden landde de Spaanse gast ook dit maal per helicopter op het terrein van de voetbalvereniging ASC aan de Kempenaerstraat. Uiter aard ook nu weer bijgestaan door LEIDEN De hervormde gemeente I,e4den heeft op de begroting voor 1971 een tekort van honderdduizend gulden. Ook de laatste jaren kampte de her- nu een stn kregen, heeft de centrale kerkvoogdy de centrale kerkeraad gevraagd, in af wachting van een definitief herstructu reringsrapport zodanige beleidsbeslis singen te nemen, dat de financiën nu reeds ln voldoende mate worden gesa- In concreto zullen die beslissingen be treffen: de sluiting van twee kerken, waarvan de Pieterskerk er een is, de sluiting van drie wijkgebouwen, de op heffing van twee predikantsplaatsen «n tenslotte het samenvoegen van dia conie en kerkvoogdij. Over de voorgenomen sluiting van de Pieterskerk is al bekend dat het gebouw be gelegener tijd verhuurd zal worden aan de rijksuniversiteit. Ten aanzien van de andere projecten wordt over wogen of ze na de afstoting verhuurd" dan wel verkocht zullen wordep. Ten aanzien van de opheffing van de twee predikantsplaatsen geldt dat de vaca- Aan hartaanval overleden LEIDEN Een inwoner van Den Haag Is vrijdagavond in zijn auto overeden. De man probeerde met zijn auto de Oude Vest op te draaien en raakte hier bij de leuning van de Turfmarktbrug. Toen de politie ter plaatse kwam bleek dat de man buiten bewustzijn was. Na overbrenging naar het Academisch Zie kenhuis bleek dat de man ten gevolge van een hartaanval overleden was. Het bier was weer best LEIDEN Het afgelopen weekeinde heeft de politie het bijzonder druk ge had met het aanhouden van personen die onder invloed van alcohol een motor rijtuig bestuurden. Een 51-jarige Leidenaar werd aange houden toen hij met zijn auto tegen een verkeerslichtpaal op de Oude Vest reed. De man was zwaar onder invoed van Een. 56-jarige Leidenaar werd op de Oude Singel aangehouden omdat hy in verboden richting reed. De man was dusdanig onder invloed, dat hy een daar geparkeerd staande auto niet zag en er tegenop reed. Een 56-jarige bestuurder van een per sonenauto werd door de politie aange houden omdat door de manier waarop hy zijn voertuig bestuurde duidelijk te zien was dat hij onder invloed verkeer- VANDAAG Bovenzaal Rehoboth Rapenburg 10: Algemene ledenvergadering L.A.F.V., aanvang 20.00 uur. De Burcht Filmavond CO VS (Real Madrid-Benfica), aanvang 20.00 uur. Bovenzaal Stadsgehoorzaal Kynolo- genvereniging Rijnland. Lezing prof. Choris. De verhouding mens en dier in da k>op der tyden. Aanvang 20.00 uur. DINSDAG 24 NOVEMBER UW-gebouw, Levendaal 101 Kring vergadering KVP-jongeren, aanvang 30.15 uur. Schouwburg „Dag Stoel Naast de Tafel", aanvang 20.15 uur. Btfnlandflat Hearing PAK, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG" 25 NOVEMBER Schouwburg „Dag Stoel Naast de Ta fel", aanvang 20.15 uur. Stadsgehoorzaal Jeugdconcert, aan vang 13.30-14.30 uur, 15.00-16.00 uur. St.-LJduinazaal Lezing drs. P. Stolk: JJJeugd en Kerk, aanvang 20.00 uur. Bridge-r LEIDEN Van de bridgeclub „De Sleu tels" is de stand na twee ronden: Groep A: 1 Janson-Loder 146; 2 Rip- Kuyt 139; 3 Dek-Spoor 131; 4 Engels- Philipo 130; 5 v. d. Burg-Zwetsloot 127; 6 Rompes-Verkuil 116; 7 echtp. De Vrind 113; 8 Bloemhoff-De Jong 111; 9/10 De Goed-Stempels en Poot-Lans bergen 110; 11 Biesot-v. d. Meer 109; 12 Braakman-Vink 98. Groep B: mevr. Vrijenhoek-Gevers 154; 2 dms. Winkler Prins-v. d. Meer 152; 3 Vos-De Roo 128; 4 v. Helvert-Hollanders 127; 5 De Vries-Oudshoorn; 6 Klinken- berg-Smittenaar 125; 7 mevr. Rompes- Vreeburg 119; 8 v. Alphen-Valk 109; 9 v. d. Lugt-Bergman-Mijl 108; 10 Dui- ser-Wales 100; 11 dms. Bernard-Bon 97; 12 dms. Sier-v. Zijl 95. Groep C: 1 dms. Derogee-Smit 181; 2/3 mej. Hoornweg-Henket en Kimman- Kimman 169; 4 mej. v. Lierop-Stevens 155; 5 Broesterhuizen-Klompmaker 153; 6/7 Bakker-Hoefer en De Koning-Snij ders 148; 8 Wilmer-v. d. WUdenberg 144; 9 Weesing-De Jong 139; 10 Mid- detham-Beugelsdijk 132; 11 Riel-Isarin 129; 12 v. d. Berg-Schreck 121; 13 echtp. Vari Leenen 120; 14 Oudshoorn-Lelie veld 108. Groep D: 1 v. Beynum-Groen 195^ 2 dms. v. Hussen-Berg 158; 6 dms. Tiel- kemeyer-Hoorn 144; 7 dms. Ye-Steynis 143; 8 Koops-partner 136; 9 mej. Kam- meraat-Thomassen 133; 10 Kuiper-de Vries 126; 11/12 Eisma-Krop en mevr. Rip-Tonino 118; 13 Scholten-Donk 116; 14 dms. Wiedemeyer-Brandt 107. HAZERSWOUDE, klaverjassen Vanavond, om acht uur, wordt in de kantine van de voetbalvereniging St. Bernardus weer een ronde afgewerkt van de klaverjascompetitie. rs, die de goed- heiligman met veel toewijding uit de wentelwiek laten stappen. Leiden steunt „Oranje-Groen" LEIDEN De Leidse voetbalvereniging „Oranje-Groen" heeft voor de bouw van clublokaal op het sportpark aan de kregen van 30.000,op voorwaarde dat de gemeente Leiden zich garant stelt voor de betaling van rente en aflossing. Omdat b. en w. de vereniging in staat achten aan de verplichtingen die uit het aangaan van de lening voortvloeien te voldoen, leggen ge de commissie voor sport en jeugdzaken een concept-pread vies voor, de gevraagde garantie te ver- Op de gemeentebegroting 1970 aldus b. en w. in hun overweging is een post uitgetrokken van 10.000,we gens storting in het-fonds voor het ver lenen van bydragen in de kosten van de bouw of verbetering van clublokalen van sportverenigingen. Oranje Groen heeft een beroep op dit fonds gedaan. B. en w. zyn van oordeel dat indien deze vereniging een bydrage 5 fond perdu zal worden toegekend deze moet worden aangewend voor vervroeg de aflossing van bedoelde lening. Zij willen deze bepaling aan het verlenen van de garantie verbinden. VW personenwagen de oprit van Rijks weg 44 op nabij Jaohthaven Jonkman en raakte ln de bocht van de weg, via de berm ln een naastgelegen greppel terecht. De wagen werd aan de voor- zyde geheel vernield en moest worden weggesleept. KATWIJK In een schryven tot alle raadsleden heeft het bestuur van de ykvereniging „Cleijn Duin" geageerd •gen de bouw van een torenflat ln deze ijk. B. en w. van Katwijk hebben deze jrenflat gepland tussen de parkeer plaats van de sporthal en de drie-ver- dlepingenflat aan de Stadshouders- dreef De wijkvereniging ziet liever dat aan deze plaats een andere bestemming wordt gegeven. In het uiterste geval zou zij kunnen instemmen met de bouw van een flat met drie woonlagen „doch het is zeker dat dan een groot aantal be woners beroep zal aantekenen tegen deze beslissing, evenals zulks het geval zal zijn bij handhaving van de torenflat", zo schrijft het bestuur van de wijkvereni ging aan de raadsleden. De bewoners van de wijk „Cleyn Duin" zijn van me ning, dat door de bouw van de toren flat de wijkbewoners in de nabye toe komst zich als het waren „opgesloten" zullen voelen. De bewoners hebben nog meer grieven. In de vergadering van donderdag aanstaande zal de raad van Katwijk over de herziening van het be stemmingsplan Cleyn Duin een belis- sing nemen. ging St. Bernardus heeft wat de wyk Rhynenburch betreft op vrijdagavond 27 november plaats. Op de eerste maan dag van december wordt oud papier in gezameld aan de Ryndijk, evenals Groe- LEIDEN Er is geen hoop op een ingrijpende wijziging van het finan cieringssysteem in de Antoniusparochie in Leiden-zuidwest. De be langstelling voor de maandelijkse gezinsbijdrage is bitter tegengevallen. Afgaande op de telling van de reacties, zes dagen nadat het kerkbestuur de parochianen schriftelijk van de nieuwe financieringsplannen op de hoogste stelde, is de verwachting ^dat de gezinsbijdrage nog minder zouden opleveren, dan de inkomsten door collectes in de parochie thans bedragen. Op de 2000 brieven die verzonden wer den zijn in totaal 180 reacties gekomen, Veertig negatieve en 140 positieve. De positieve ongeveer f 19.000,Dat is een gemid delde van ca. f 11,per gezin per maand Sinds zaterdagavond „stromen" nog voortdurend reacties binnen, zij 't mond jesmaat. Pater B. S. v. d. Meer vraagt zich, aanleiding van dit teleurstellende taat af, of het wel mogelijk blijft de kosten „uit het losse handje te betalen'' als men wil dat het parochiewerk enige allure behoudt. „De goegemeente, tot in de beste kringen, heeft er blijk van ge geven, dat ze geen flauw idee heeft van de werkelijke kosten van het parochiële apparaat, dat voornameiyk draait op nauwelyks- of onderbetaalde krachten". Uit de negatieve reacties is pater Van der Meer gebleken, dat er een bepaalde groep parochianen is. die zich in de Antoniuskerk niet (meer) thuisvoelt, eendeels misschien door de werkwijze die als te modern wordt ervaren, ander deels ook doordat men minder parochie- gebonden is dan vroeger. aantal gevallen van overweging dat bij gezinsbydrage de collecten dienen Overvolle lift bleef steken i de LEIDEN De materiaalwagen var brandweer is gisteravond uitgerukt on een aantal personen uit een lift in eer flatgebouw aan de Agaatlaan te bevrij den. Toen zy daar aankwam bleek dat er 9 mensen ln een lift voor 5 perso nen klem zaten. Hulp van de brandweer was echter niet nodig want een van de personen die in de lift zat de heer C. S. Spits was er in geslaagd de deur van de lift open te krijgen. NA DODELIJKE BOTSING HAZERSWOUDE Bovenstaande foto toont de Mei s Gemeneweg te Hazerswoude in botsing kwam met /erd vernield en waarin twee mensen de dood vonden. Ook de Mei danig vernield, zoals de foto toont (zie ook voorpagina). DINSDAG 24 NOVEMBER Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht. Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. DONDERDAG 26 NOVEMBER Buurt 29. zyisingel, Rijnkade, Oos terdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat. Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat. Kortenaerstraat, Tas manstraat. Overrijn. Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenh a zengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel. Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat. Vreewijkstraat Hu- go de Grootstraat, Bilderdykstraat. VRIJDAG NOVEMBER wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht. Pieters kerkhof, PapengTacht, Doelengracht, Finale JKL-concours in Lakenhal LEIDEN Het tweede lustrum was voor het Jeugdkamerorkest aanleiding om een muziekconcours te houden voor jeugdige amateurs: de finale daar van hebben we zaterdagavond in een volle Grote Pers van de Lakenhal mogen beluisteren, samen met een vierhoofdige jury, die uiteindelyk wel doende als Sinterklaas „doorzichtige dingen" als piyzen uitstrooide, ook ai had een formulering van hun motieven best op zijn plaats geacht kunnen Nu weet ik wel, dat er niets lijk is als het beoordelen van zeer uiteenlopende muzikale prestaties, maar enige aanduiding van het „hoe en waarom" van de beslissingen kan erg stimulerend werken. Juist sti mulering van de aotieve muziekbe oefening was toch een van de doel stellingen van dit concours. Er moet me nog iets van het hart: vier van de prijsbekroonden hadden een pianobegeleider of -begeleidster. dit concours vervolg zal krijgen, stel ik een persprijs beste begeleiding. Die prijs i dan dit jaar" zonder bedenking gegaan zyn naar Frank den Herder, die met name in zyn samenspel met fluitist Jan Willem Terwen soms onverwacht knappe én mooie dingen deed. By het noemen van die laatste naam naderen wy de dubbel gekroonde van het concours, die niet alleen voor een sonatine van Berkley in zijn categorie de eerste prys behaalde - ex aeque gevolgd door R. Poedmann i Villa Lobos maar ook de door heren Briër en Steinbach inge- 3lde Bribachprijs voor de beste In de jongste categorie werden Freek van Vliet en Nienke Atsma beloond met een tweede, Carl Brainich von Brainich-Felth met een eerste prijs voor hun spel op resp. trompet, blok fluit en gitaar. Neelleke van Vliet kreeg een tweede prijs in de midden groep voor „le petit ane blanc" van Ibert, daarby inspirerend begeleid door Jan Pieter v.d. Sterre. Ze moet maar veel naar zyn spel luisteren. De eerste prijs werd niet uitgekeerd en dat is een veeg teken voor de groep 16 tot 18-jarigen. Het nog gehoorde allegro uit concerto grosso (opus 3 no. 4) van Vivaldi kon het stadium van beoordeling, laat staan van bekroning, nog lang niet halen. Mevrouw Bro- melow had er - helaas - beter aan gedaan nog niet aan medededingen te denken. Het geheel was als onderneming van het JKL een prettige ervaring, al stond de avondorganisatie nog wat wankel in de kinderschoenen, maar ook daar kunnen we overheen groei en. Komt U daar a.s. zaterdagavond tijdens de tweede muziekavond, uzelf maar van overtuigen. JAN DOOVE Pruikenshow het Kath. Vrouwengilde bleek een schot in de roos. Vele dames waren naar het Don Boscohuis gekomen om kennis te nemen van de jongste mode op het gebied van de haarmode. De show werd gepresenteerd door mevr. Kokkeling van Maison Petra aan de Kerklaan. Drie mannequins toonden on der grote belangstelling de vele pruiken zowel van echt- als synthetisch haar. Na de pauze maakten talrijke dames uit de zaal van de gelegenheid gebruik om zich te tooien met een pruik. Een van de leden kwam zelfs door middel van een verloting in het bezit van een exemplaar. Met recht kon de voorzitster, mevr. G. de Jong-van Zon, in haar slot woord spreken van een geslaagde avond en daarvoor in het bijzonder dank bren gen aan Maison Petra. De cursus „Pech onderweg" die morgen avond, in samenwerking met de ANWB, aanvangt is geheel volgeboekt. De Sint Nicolaas-kaartavond vindt plaats op 1 december in Don Bosco. Daar zal ook op 22 december met een souper de Kerstviering plaats vinden. Kantoorboekhandel M. Berg weer groter ZOETERWOUDE Zonder officieel vertoon is zaterdagmorgen de zaak van de heer M. Berg aan de Dorpsstraat her opend. De sigarenzaak-van-origine is de laatste jaren uitgebreid met een kan toorboekhandel, terwyi ook een groot aantal spelen tot het assortiment is gaan in i vlakte voor derde keer binnei jaar vergroot. Dit kon nu worden reikt door de naastgelegen by het geheel te betrekken. Hierdoor kunnen in het bijzonder de kantoorbe nodigdheden op een overzichtelijke ma nier worden gepresenteerd. Nu ziji> ook aie maand-, week- en modebladen ver krijgbaar. De verbouwing is gerealiseerd door het Bouwbedrijf Bosman; de win kelinrichting komt van de Fa. dc Geus '-it Alphes e. 4. Rijt- Concours van bloedarmoede harde klanken, die de harmonie- en fanfarekorpsen gretig hebben uitgestrooid tijdens het tweede weekend van het najaarsmuziek feest van de Algemene Nederland se Unie van Muziekverenigingen. De jury heeft een saaie taak ver vuld, want in de bloedarmoede van al die verenigingen was weinig stof tot juichen te vinden. In de groep Harmonie werden vier van de vyf wisselbekers niet toe gekend, en dat is een veeg teken. „Forum Hadriani" uit Voorburg promoveerde naar de hoogste ca tegorie met 327 punten, goed voor wisselvlag en wisselbeker. „Ny libben" uit Koudum nam de fan- farevlag mee en de Milikanbeker plus honderd gulden voor de aan schaf van muziek, omdat die fan- faregroep het hoogste aantal pun ten van het concours had weten te behalen. Vanuit Leiden viel weinig positie ve klankinbreng te beluisteren. Alleen „Nieuw Leven" o.l.v. P. Baart had de moed kunnen op brengen om mee te dingen, in groep C harmonie. Men haalde met grote inspanning 276 punten, door fors van de lever weg te blazen, maar daar is dan eigeniyk alles mee gezegd. Het wat goedkope vrije werk „Introduction and Ron do" van de Nederlander Karei v. Dijck (vandaar natuurlijk de En gelse naam) vond ik niet zo'n ge weldige keus, hoe moeilijk som mige delen dan ook mochten zijn. JAN DOOVE Agenda voor de raad van Leiden LEIDEN Hoewel de gemeenteraad van Leiden hedenavond eerst nog een zware avond wacht, waarin hij zich zal bezighouden met het tweede deel van het erfpacht-feuilleton, is ook de agen da voor de vergadering van maandag 30 november al toegezonden. Deze agen da omvat 23 punten. Ze luidt: Voorstel tot het stichten van een tweede openbare kleuterschool in het Morskwar- toerlstische personeel. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voor zieningen in de gemeenteiyke hulpschool leende krediet voor het treffen van aan vullende voorzieningen aan het gebouw Kagerstraat 7 van de Louise de Coligny- scholengemeenschap. het Zweilandbad en de wijkbibliotheek. Voorstel inzake het verlenen van een bydrage in de kosten van restauratie van de panden Oude Singel 50 en 52. Voorstel inzake het aangaan van kas geldleningen gedurende het jaar 1971. Voorstel inzake vaststelling van het kre- rekening-courant ingevolge de 1971. Inzake het aangaan van een rekening-courant-pvereenkomst voor het jaar 1971 met de N.V. Nederlandsche Middenstandsbank, kantoor Leiden. Voorstel tot het verhogen van het aan de Stichting tot Exploitatie van Bejaar- .-Leiden verleende krediet rekening-courant. Voorstel tot het verhogen van het aan de stichting tot verpleging van langdu rig zieke bejaarden te Leiden verleende krediet in rekening-courant. Benoeming van een lid van de commis sie voor de bedryfstechnische school voor individueel technisch onderwys. Voorstel inzake het verlenen van eer vol ontslag aan de heer J. P. van Splun- ter uit zijn betrekking van hoofd van de Drie Octoberschool. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de stichting van de prot.-chr. school voor debiele kinderen, op een terrein aan de Hoflaan. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor verandering van Inrich ting van gebouw Plantsoen 99a, ten be hoeve van de daarin gehuisveste prot.- Voorstel Inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voor zieningen aan het schoolgebouw Hoge Morsweg 15 ten behoeve van de huis vesting van een bijzondere school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen. Voorstel Inzake vaststelling van de ver goeding in de exploitatiekosten, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwys over het iaar 1968 aanspraak hebben. Voorstel Inzake het voorlopig vaststel len van de bedragen, bedoeld in artikel 47. eerste lid. van de V]eutermiderwi1s- wet. over het jaar 1969. Voorstel !na»ke vaststelling va»1, de b-- Plannen voor zwembad in Rijnsburg bijna rond RIJNSBURG De plannen voor dc bouw van een zwembad met overdekt instructiebad in RUnsburg komen lang zaam maar zeker van de grond. De ontwerptekening is binnenkort klaar. Dit deelde wethouder De Mooy vrydag- avond mee in de begrotingsvergadering. al bekend is. Men is reeds bezig met grondaankopen. Als alle plannen rond zijn en op papier staan, dan maken B. en W. alle details pa6 bekend. Het ligt in de bedoeling, dat ook de. Rynsburgse bevolking haar steentje bijdraagt in de kosten. „Dag Stoel" voor de tweede maal LEIDEN Dinsdag 24 en woensdag 25 november brengt de Nieuwe Komedie „Dag Stoel naast de Tafel". „Dag Stoel naast de Tafel" is een programma van framenten uit het werk van de Vlaamse expressionistische dichter Paul van Os- taijen. De gedichten van Ostayen zyn voor dit programma op muziek gezet. Een groot gedeelte van de gedichten zyn .enome uit de bundel Music Hall. C.oX-. houders heoben een reductie van vijrtig procent. De voorstelling begint om 20.15 Eerste jeugdconcert van dit sei seizoen LEIDEN De commissie voor esthe tische vorming van de schooljeugd or ganiseert op 26 november een jeugd concert in de Stadsgehoorzaal. Dit con cert wordt gegeven door het gewesteiyk orkest van Zuid-Holland onder leiding van Louis Dispa. Het programma heeft als titel „Natuurschildering in klanken". Het wordt gepresenteerd door Dirk de Vreede. 1. Ouverture „La Gazza Ladra" (de diefachtige ekster) G. Rossini (1792 1868). 2. Die Moldau, Bedrich Smetana (1824- 1884). 3. L. Arlésienne-suite Ouverture - Cor- rllon - Farandole, Geordes Bizet (1838- 1875). tholieke kerk te Leimuiden kon den we zondagavond getuige zyn van een muzikale avondwake, waaraan de Haarlemse organist Albert de Klerk en het koor „Gloria Deo" onder leiding van Nico Schrama medewerking ver leenden. Het was een lust om te luisteren. De Klerk weet van een kabinetorgel als het moet qua tooninventiviteit een kolossaal orgel te suggereren. Omdat je aan de registratievondsten de grote meester herkennen kunt, behoef je over het navenante spel eigeniyk niets meer te zeggen. U, die er niet bent geweest, zal het weinig zeggen of hy partita A of B van componist X of Y speelde; wie er geweest is, heeft genoten en dat is meer dan vol doende. Aangezien Nico Schrama tijd enige recensiestor- het i et nadruk te verklaren, dat inspirerende koordirigent voor zangers en zangeres- veilig baken is, nuchter JAN DOOVE ROTTERDAM, 23 nov. Vee Aanvoer totaal 1821; slachtrunderen 1507; var kens 314; slachtrunderen extra kwaL 480-525, le kwal. 415-450, 2e kwal. 360- 390, 3e kwal. 350-360; varkens le kwaL 223-228, 2e kwal. 218-223, 3e kwal. 213- 218; stieren 455-530; worstkoeien 330- 345; slachtzeugen 165-175; zware var kens 208-213; slachtrunderen groot, re delijk, pryshoudend; varkens ruimer, wil lig, hoger, enkele prima's boven notering. 52, kroten gekookt 55, boerenkool 21- 34, rode kool 10, groene kool 20-26, prei 26-38, spinazie 119-130, spruiten A 56- 61. idem B 43-47, tomaten A 660, idem B 580-600, idem C 420-440, uien middel- grof 18-29. witlof 130-173 per 100 kg. Knolselderij 12-30, sla A 12-24 per 100 stuks. Bleekseldery 16-19, selderij 13-19 per 100 bos. dragen van de voorschotten op de extra vergoeding in de exploitatiekosten, waar op de besturen van de bijzondere scho len voor voortgezet gewoon lager on derwys over het zesjarig tijdvak 1963 tot en met 1968 aanspraak hebben. Voorstel inzake verhoging van het kre diet voor de aanleg van de verkeers lichteninstallatie bij de Utrechtsebrug en de afsluiting van de Plantage aan de zijde van het Utrechtse Veer. Voorstel inzake delegatie van verschil lende bevoegdheden van de gemeente-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3