Verhaalsrecht bij schade en gecoupeerde paardestaarten Dorpshuis Stompwijk in voormalig zusterklooster PLAKLUSTIG LEIDEN KREEG NEGEN UITLATEN NIEUWE BESTEMMING VOOR BEiHLEHEMSHOFJE Stellingen van mr.dr. Oomen MARKTEN Minister voelt voor centraal institnut voor de geologie LFC veruit meerdere lusteloos Lugdunum f 400.- Voor Valken '68 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer C. P. Ch. M. Oomen, gepro moveerd tot doctor in de rechtsge leerdheid op een proefschrift, getiteld „Voorlopige hechtenis en vrijheidsbe nemende straffen. Een poenametrisch onderzoek bij enkele vermogensdelic ten". Promotor was prof. mr. A. Mul der, buitengewoon hoogleraar in het ordeningsrecht aan de Universiteit van Amsterdam. De poenametrie is de wetenschap, die zich bezighoudt met het meten en wegen van door de rechter opgelegde straffen, tn die zin dat beoogd wordt na te gaan, met welke gegevens de rechter rekening, houdt, wanneer hij aan de vraag van de straftoemeting toekomt, en welk geioicht hij een ieder van de gegevens toekent. OEGSTGEEST „In de genormali seerde verhoudingen die onze maat schappij kent, en die de overheid moet handhaven, heeft die overheid ook de plicht om de rust binnen die verhou dingen te bewaren," aldus mr. dr. C. P. Chr. M. Oomen (29) te Oegstgeest, die in een van zijn bij de dissertatie gevoegde elf stellingen aanvoert, dat het wenselijk zou zijn om een wette lijke regeling in het leven te roepen, waarbij aan personen, die huns on danks schade lijden bjj een volksoploop, voor het bedrag van de door hen ge leden schade een verhaalsrecht wordt gegeven op een bij die wet in te stellen waarborgfonds. De uit Rijswijk afkomstige jurist Oomen, die een jaar of vier geleden t kwam en daar trouw de, la medewerker in het strafproces recht aan de Leidse universiteit. Sinds september j.l. heeft hij zitting in de KVP. Hij heeft zich tijdens de rellen van dit jaar in Amsterdam en bij de niets of niemand ontziende opstootjes ernstig zorgen gemaakt over de wijze waarop rust en orde tot hun recht moeten komen. Enkele stellingen bij het proefschrift getuigen daarvan. Schade, toegebracht aan anderen, staat daarbij in het centrum van zijn over wegingen. Schadevergoeding Een tweede stelling die wij aanhalen luidt: er dient een wettelijke regeling te komen waarin organisatoren van optochten aansprakelijk worden ge steld voor de tijdens deze optochten door de deelnemers toegebrachte scha- anderen; in deze wettelijke ■e tevens te bepalen dat de burgemeester, alvorens toestem ming te verlenen, kan vorderen dat een cautie wordt gesteld. Ook dient volgens de heer Oomen de strafrechter meer gebruik te maken van de hem door de wet geboden mogelijkheid om, ingeval van voorwaardelijke veroor deling, aan de veroordeelde als bijzon dere voorwaarde de verplichting tot schadevergoeding op te leggen (art. 14c wetboek v. strafrecht). De promovendus besloot de reeks met twee. wat we willen noemen „paarde- stellingen". Zo zegt hij, dat het ge bleken Is, dat het ln 1961 Ingestelde coupeerverbod voor paardestaarten in druist tegen het rechtsgevoel van het merendeel van hen, die hierbij be trokken zijn. Aan de op 22 januari 1963 door de Tweede Kamer aangenomen motie van orde tot opheffing van deze verbodsbepaling dient dan ook alsnog uitvoering te worden gegeven, Mishandeling „In het verleden werden sommige procedures tot voor de Hoge Raad gebracht. Het gaat niet op, te zeggen dat het couperen van paardestaarten louter dierenmishandeling ls," zegt de heer Oomen. „Couperen kan wenselijk zijn op grond van esthetische opzich ten. Er kan ook een handelsbelang aan vastzitten; lh de handel met een aan tal zuidelijke landen worden vaak al leen gecoupeerde paarden afgenomen. MR. DR. C. OOMEN Ook kan er sprake zijn van een t«n- toonstellingsbelang. Bepaalde honden rassen worden eveneens aan oren of staart gecoupeerd. Neem nu een Do- bermann Pincher met lange oren of staart, dat zou niet kunnen. De motie van T jaar geleden moet nu doorgezet worden, ze vertegenwoordigt immers het hele parlement". Volgens de heer Oomen zou geen enkel bezwaar bestaan tegen een voorschrift, dat het. couperen van staarten slechts mag geschieden door een dierenarts na een plaatselijke verdoving. „Hierna zou geen sprake meer z\jn van dieren mishandeling." Paarden vormen een liefhebberij ran dr. Oomen. Sinds zijn jeugd r\jdt hy niet meer. „Mijn zuivere belangstelling voor het paard heb ik waarschijnlijk van mijn vader, die secretaris-penningmeester was van een aantal paardenstamboeken Statistische technieken Het door mr. Oomen verrichte poena- metrisch onderzoek heeft betrekking op een aantal vermogensdelicten, te weten valsheid ln geschrift, verduiste ring ln dienstbetrekking en oplichting. Gezocht wordt naar een antwoord op de vragen, welke gegevens van invloed zijn op de beslissing van de rechter over de toepassing van voorlopige hechtenis en in welke mate, welke ge gevens van invloed zijn op de beslissing van de rechter over de duur van de voorlopige hechtenis en in welke mate, welke gegevens van invloed zijn op de beslissing van de rechter over het al dan niet opleggen van een vrijheids benemende straf en in welke mate en welke gegevens van invloed zijn op de beslissing van de rechter over de duur van de vrijheidsbenemende straf en in welke mate. Het materiaal, dat via een codelijst op ponsdocumenten is overgebracht, wordt met mathematisch-statische technieken multipele regressie-analyses en stapsgewijze regressie-analyses be werkt. Voor zover bekend, is dit de eerste maal, dat het straftoemetings- vraagstuk met behulp van deze mathe matisch-statische technieken wordt ge analyseerd. Uit onderzoektechnisch oogpunt ontleent deze studie mede daaraan zijn waarde. Bovendien kunnen de resuïaten ervan dienen om binnen de rechterlijke macht een gesprek op gang te brengen over, zo nodig, uniformering en vooral ver duidelijking van het straftoemetings beleid door middel van de opstelling van een voor ieder kenbare check- pointslijst, dat is een lijst van gege vens (controlepunten) omtrent daad en dader, waaraan een bepaald gewicht is toegekend en waarmee de rechter rekening houdt, als hij aan de vraag van de straftoemeting toekomt. St. Nicolaas zaterdag ook in Voorhout VOORHOUT St. Nicolaas houdt woord. Vorig jaar beloofde hy, dat hij de gemeente Voorhout dit jaar weder om zou bezoeken. Van de week heeft hy ons laten weten, dat hy zaterdagmiddag om 2 uur met een van zyn boten af meert op Schoonoord, nabij het Fina- benzinestation. Daar zal hij zijn trouwe schimmel bestij gen en een rondrit maken door het dorp. Op het gemeentehuis zal hij wor den ontvangen door het gemeentebe stuur, waarna hij zich met de vroede vaderen van Voorhout achter gesloten deuren zal terugtrekken om inlichtin gen in te winnen voor de Voorhoutse jeugd. Daarna en daarvoor zal hij door de schooljeugd worden toegezongen. Op de speelplaats van de Antoniusschool aan de Terhaar Romenijstraat zal aan de Jeugd een traktatie worden uitge- Burgerlijke Stand iafiBE Geboren: Marcus Gerardus 4 Philip zn v. L. P. Frederiks en M. C. m Boer ei Luk as Fransiscus AI win zn v. F. R. J, van Overbeek en G. F. Smeul- I dors; Benoit Jean zn v. W. M. H. Cha- i malaun en N. M. Po*cheron. I Ondertrouwd: H. T. v. d. Berg en G. M. Faas; F. B. v. d. Zande en M. M. C. Degger; L. A. M. v. Noord en R. van Randen; P. T. M. Roeien en E. M. F. P. Sanders; W. H. Beijersbergen en M. M. W. van der Linden; A. M. A. ZuQd- wijk en Y. W. T. van Diest. Gehuwd:: B. K. Paardekooper en F. C. "vr Hoogkamer; P. A. B. de Joode J. i-. Krabbers; L. J. L. M. van der Lans en M. Willemstein; J. C. A. A. van Ouwehand en M. B. Warmerdam. Overleden; Roelof Balkenende 55). ROTTERDAM, 17 nov. Vee Aanvoer totaal 2977; weekaanvoer 4529; slacht- runderen 200, gebruiksvee 419, vette kalveren 30, graskalveren 198, nuchtere kalveren 1823, paarden 7, schapen of lammeren 282, bokken of geiten 18. Prijzen: slachtrunderen extra kw. 4. 5.25, le kw. 4.15-4.50, 2e kw. 3.60-3.95, 3e kw. 3.50-3.60; vette kalveren le kw. 4.00-4.10, 2e kw. 3.90-4.00, 3e kw. 3.75- 3.85; sieren 4.55-5.30, worstkoeien 3. 3.45 alles p. kg, kalf- en melkkoeien 1100-1600, vare koeien 750-1150, vaar zen 825-1025, pinken 624-800, graskal veren 275-450 alles p. stuk, nuchtere kalveren 1.40-1.70 p. kg, mestkalveren 165-285, schapen 75-125, lammeren 130- 160 alles p. stuk. Marktoverzicht, resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrun deren, kleiner, redelijk, als gisteren; kalf- en melkkoeien, korter, willig, on veranderd1; vare koeien, klein, flauw, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken, minder, kalm, ongewijzigd; graskalve ren, kleiner, rustig, moeilijk prijshou dend; vette kalveren, klein, rustig, moei lijk prijshoudend; nuchtere kalveren, iets kleiner, redelijk, iets gedrukt in prijs; schapen en lammeren, korter, wil lig, Iets stijver in prijs. LEIDEN, 18 nov. Groente Appelen 20-36, andyvie 21-45, kroten (gekookt) 55, boerenkool 28-30, prei 32-50, spina zie 89-1.10, spruiten A 60-77, id. B 51- 53, tomaten A 6.30-6.40, id. B 6.50-6.60, id. C 3.50-4.20, ld. CC 2.60, uien middel- grof 24-35, witlos 1.38-1.80, knolselderij 20-28, sla 10-21, bleekselderij 15-29, pe terselie 27-31, selderij 15-26. KATWIJK, 17 nov. - GROENTE - Was- peen p. kist A extra 5.10-5,80, AI 3.20- 5.50, AH 2.60-5.20, B extra 4.80-5.90, BI 3.80-5.90, Bil 2.00, Cl 1.50-3.10, CII 1.80-2.50. Schorseneren: AI 72-87, BI 36- 47, Cl 16-23, prei AI 54, BI 21, Breek- peen p. kist: 2.40-4.60, rode kool 8-15, boerenkool 27-30, spitskool 46, andijvie 15-43, peterselie 22, krulpeterselie 7-28 bloemkool (6 p. bak) I 1.28-1.39, (8 p. bak) n 83-91, 10 p. bak I 105, n 45, 12 p. bak I 96. Aanvoer waspeen 194.000 kg. schorseneren 11.000 kg. RLJNSBURG, 17 nov. Bloemen An jers: witte sim 28-32; rode sim 28-35; roze sim 26-30; crowly sim 23-29; dus ly sim 24-30; Lena 27-32; La Rève 28- 34; Eperance 26-31; Freesia: golden yellow 110-180; white swan 150-210; aurora 200-285: Rozen: Carol 25-29; Garnette 26-30; Zorina 30-35; Diversen: Gerbera 20-61; lelies 120-250; euphorbia 25-95; nerine 85-93; irissen 370-410; grote chrysanten 25-66; Tros: Ind. Polis 120-155; White Spider 130-160; Yellow Spider 130-170;, Amerentia 120-145; Red. Rolinda 140-160; Tunyfull 100-120; Pa ria 140-165; Orchid Beauty 150-175; Ori- gitte 130-145: Portrait 125-140; Pink Marbel 120-135; Golden Bouguet 110- 125; Roodkapje 125-135; Apple Jack 130-140. LEIDSCHENDAM: Als de gemeente raad a.s. maandag akkoord gaat met het voorstel van b. en w. een éénmalig subsidie van 36.250,- toe te kennen plus een jaarlyks subsidie van 5.000,- zal de Stichting Dorpshuis Stompwijk het voormalig zusterklooster aan de dr. van Noortstraat verbouwen tot een dorpshuis waar meer dan 20 vereidgin- gen gebruik van zullen kunnen maken. 120.000,- terwijl voor de eerste inrich tingskosten 25.000,- nodig zal zyn. Het bestuur van de stichting heeft reeds toezeggingen van het rijk en het An jerfonds Zuid-Hollnad, die resp. 25% en 5% van de kosten zullen naar verwacht wordt gunstig beslissen op de toekennig van 15% subsidie. Van de bevolking zal een bijdrage van 10% worden verwacht, terwijl voor 't restant van de kosten een geldlening van 29.000,- zal worden aangegaan. In verband met de vestiging van het dorps huis in het voormalig zusterklooster zal een gedèelte van de speelplaats van de St. Gerardes Majellaschool, waarop ook de rijwielstalling van de school is ge plaatst moeten worden verplaatst. Een deel van het terrein zal worden ge bruikt voor parkeerruimte. Op het overblijvende gedeelte zal de R.K. Openbare Bibliotheek Leidschen- dam samen met de Algemene Openbare Bibliotheek een OLB-filiaal met jeugd afdeling vestigen. De gemeente zal ook de kosten van verplaatsing van de ry- wielstalling 10.636,- voor haar reke ning nemen. De stichting heeft medege deeld dat een sluitende exploitatie niet mogeiyk zal zijn zonder een subsidie van gemeentewege. Op grond van thans bekende gegevens zal dit maximaal 5.000,- bedragen. Het bestuur van de stichting heeft het gemeentebestuur te vens verzocht de geldlening van 29.000,- te garanderen. Raadscommissie begeleidt ontwikkeling kern Stompwijk LEIDSCHENDAM B. en w. stellen de raad voor een commissie ad-hoo in te stellen voor de begeleiding van maat regelen voor de ontwikkeling van de kern Stompwyk. Wethouder Bunnik zou voorzitter wor den en de volgende personen, allen te Stompwijk woonachtig worden voorge steld als leden: C. N. Boer, C. A. v. Bosch, mévr. M. P. van Bemmelen-Turn- hout, mevr. H. C. Bregman-Scheffer, drs. P. H. v. d. Geest, F. M. Groen in 't Woud, J. H. J. Hodes F. J. Jansen en mevr. C. A. Janson-van Haaster. Bin nen enkele weken zal een taakomschrij ving worden voorgesteld. LEIDEN Het Bethlehemshof je aan het Levendaal wordt voorlopig niet verkocht. Het gemeentelijk woning- beleid is veranderd, waardoor de woninkjes niet meer aan jongeren, byv. studenten verhuurd mogen wor den. Ze zyn bestemd voor ouderen. De huisjes van het hofje, enkele tientallen rijn in hun huidige staat niet meer voor bewoning geschikt. In samenwerking met de stichting „Leidse Hofjes" zal heit college van regenten proberen, het Bethlehems- hofje weer tot een exploitabel objeot te maken. Maar daarvoor moet het eerst gerestaureerd worden. D*t za waarschijnlijk zeer geleideiyk gaan waarbij van drie huisjes steeds twee aan de nieuwe eisen voldoend© wo ninkjes gemaakt worden. Het col lege van regenten wordt uitgebreid van vier op vijf leden. HERSTRUCTUERING AARDWETENSCHAPPEN LEIDEN Minister dr. G. H. Veringa Onderwys en Wetenschappen is voornemens het voorstel over te nemen een commissie van drie deskundi- om de opleidingsmogelijkheden in de aardwetenschappen aan de Ryksuni- versiteiten te Leiden, Groningen en Utrecht en aan de gemeentelijke univer siteit van Amsterdam op te heffen en de betrokken instituten samen te bren gen in een te Utrecht te vestigen inter universitair instituut, waarby ook de niet samengevoegde instituten, waar aardwetenschappen worden beoefend, en nader te bepalen wijze worden betrokken. Een door talryke geologen ondertekend manifest, dat werd opgesteld te Leiden en waaraan wy in enkele publikati aandacht hebben geschonken, heeft dus niet het door deze geologen gewenste effect gesorteerd. Zoals bekend werd het manifest de gedachte van conci tratie der aardwetenschappen van hand gewezen. Naast het nieuwe instituut te Utrecht moet een opleiding biyven voortbestaan. De keus is hierby gevallen op de geolo- siteit te Amsterdam, omdat aan dit in stituut het aantal studenten sterker toe neemt dan aan andere instituten en om- LEIDEN LFC, zondag zo wreed op zijn zwakke afweer gewezenheeft gis teravond enigszins de blamage weten uit te wissen tegen Lugdunum. Het wer den opnieuw forse cijfers, ditmaal ech ter in het voordeel van LFC, dat tegen een ongeinspireerd Lugdunum na rust zijn doortastendheid dankbaar aan wendde tegen een in zijn verdediging verzwakte eersteklasser. Nico Reyneveld ontbrak wegens een „knietje", wat hem zeker drie weekein den kan kosten. Leo Redèl werd rust ad. De aan de onderbuik gebles seerde centrale verdediger, kon tegen UVS al moeiiyk uit de voeten en hield zich rustig met het oog op het duel tegen Papendrecht. Vervangers waren Koos van Egmond en Dick Schouten. De ongeïnteresseerdheid toonde Lugdunum in de tweede fase van dit overigens tocii wel aantrekkeijlke duel aan door Henk de. Cler en Koos van Egmond te vervan gen door Hannie Bavelaar en Gert van Delft. Onsamenhangend Voeg daarbij het onsamenhangende en te solistische spel van de groenwitten en de 4-1 nederlaag is verklaard. Het op de buitenspelval speculerende LFC heeft dan ook weinig moeilijkheden ondervon den, al kwam het bij een 0-0 stand goed weg toen Hans v. d. Starp de lat onder vuur nam. De ruststand 1-0 kwam dank zij een treffer van Aat Heymans. Joop Munne zou na rust de score op voeren. Cees de Cler scoorde by een 3-0 stand tegen. De wedstrijd, georganiseerd ten bate van het geteisterde Valken '68 leverde een netto-opbrengst van 400,- op. 410,- eigeniyk. Een van de vyfhon- derd bezoekers, die na de rust op de tri bune verscheen, schonk de Valkenbur gers spontaan sen tientja. dat de kwaliteit van het onderwys en onderzoek daar op hoog niveau staan. In antwoord op schriftelijke vragen van het Kamerlid dr. K. v. Dijk (WD) heeft minister Veringa dinsdag meegedeeld, dat de definitieve beslissing genomen wordt nog overleg met het centraal overlegorgaan personeelszaken weten- schappelijk onderwijs. Dat overleg heeft j betrekking op de mogelyke personele consequenties van de herstructurering, gische subfaculteit van de Vrije Univer- i Damclub Lisse voert trots ranglijst aan LISSE De Damclub Lisse heeft weer winst geboekt en is thans koploper met goede kansen dit te kunnen blijven. De zesde competitiewedstrijd tegen S.D.V. Sassenheim won Lisse met 7-13. Uitslag SDV Sassenheiin-Damclub Lisse J. Couvee-V. Morsveld 0-2, H. Burggraaf -S. Lemmers 0-2, E. W. Ebbeling-P. v.d. Stelt 2-0, W. Krom-A. H. Balkenende 1-1, W. Pouw-D. Ravensberg 1-1, F. N. Hart-J. Algera 2-0, N. Demmenie-A. v. Rossen 0-2, K. de Jong-Chr. Imthorn 0-2, C. Kiping-P. Boogerd 0-2, .T. Dreef - G. v.d. Stelt 1-1. 9 LISSE De Schaakclub „Zwarte Pion" heeft in de competitiewedstrijd tegen Bodegraven H met 3-3 gelijkspel genoegen moeten nemen. Voorts werd de afgebroken partij Chr. Paardekooper -C. Goedemans uitgespeeld, welke ein digde in terwyi de uitgespeelde party S. van Ruiten-Th. Brouwer even eens op Mi-1/2 eindigde. De partij uit de 5e ronde bracht voor C. van Erp op Th. Brouwer een overwinning. Informatieadres: Chr Paardekooper, Bpeykstraat 94, UL 6565. LEIDEN Personeel van de fa. Publex uit Amsterdam heeft gisteren ln op dracht van de directeur gemeentewerken te Leiden op negen plaatsen in de stad openbare aanplakborden voor niet-com- mercieel gebruik geplaatst. Door deze borden hopen b. en vv. een einde t« maken aan het „wilde plakken" door allerlei groeperingen en actie-comité's, die lmn boodschappen op muren en ra men plegen achter te laten. De borden blijken ln een behoefte te voorzien want nauwelijks hadden de werklieden iu de Nieuwstraat aan het eind van de Burcht- steeg hun hielen gelicht, of de eerste noodkreet verscheen er, wit-op-zwart: „Dit bord staat verkeerd". Tal van groeperingen en actiecomité's die him doen en laten niet via de be taalde aanplakborden konden of wilden RIJNSBURG Op een vergadt van de Ned. Chr. Bond van Overlv personeel gisteravond in het geme< huis is de heer R. Strijker tot vo ter gekozen. Hy volgt de heer D bos op. In plaats van de heer K ring werd de heer Wolthuis in h ■tuur gekozen. afficheren, plakten hun hartekreten aan op muren en ramen. Dat kwam het uiterlijk schoon van de stad en het hu meur van de „getroffen" bewoners be paald niet ten goede. In overleg met enkele van deze groe pen, zoals Leefbaar Leiden, Comité Wo ningnood en BBK hebben het bureau Voorlichting en de dienst Gemeentewer ken daarom gezocht naar een aantal gunstige plaatsen voor 'de borden. De plakgragen kunnen nu stoom afbla zen op twee borden in de Nieuwstraat (by de Burcht en by de Hooigracht), een in de Korevaarstraat, een op het parkeerterrein Garenmarkt, een bij de Zoeterwoudseweg hoek Vijfmeilaan, een bij de schutting van het Stadhuis aan de Vismarkt, een' aan de Morssingel, een aan de Stationsweg en op een bord aan het begin van de Wassenaarseweg. De borden, die een formaat hebben van J 2,50 m x 1,80 m zyn gemaakt van hechthout en worden bevestigd aan ge- ilvanlseerde palen, die op betonpoereD de grond rusten. Met aanschaffen en atsen van de borden is een bedrag i pl.m. f 5.000 gemoeid. genoemde groeperingen is afge- iken, dat men gezameniyk zoveel elyk waakzaam zal zijn tegen even- R commerciële ..misbruikers" van de -itpianken. Gemeente trekt er 1,5 miljoen voor uit Leidscbenda mse tuinbouwbedrijven worden aangesloten op gem. aardgasnet LEIDSCHENDAM De gemeenteraad wordt, voorgesteld 1.548.130,- beschik baar te stellen om ln 1971 84 tuinbouw- bedryven te kunnen aansluiten op het gemeenteiyk gasnet. In verband met de stijging van olieprys en de per 1 juli van dit jaar van kracht geworden prijsreductieregeling van gas voor tuinbouwbedryven is n.l. van de zyde van de tuinders grote belangstel ling ontstaan voor de aansluiting op het gasnet. Verwacht wordt dan ook dat een groot aantal tuinders definitief op aardgas overgaan. De totale kosten van o.a. regel- en meetinstallaties, hoofd en toevoerleidingen bedragen by na 1% miljoen gulden, hiervan is door de raad dit jaar echter reeds ruim twee hon derdduizend gulden gevoteerd. Verbouwing kost Leidschendam halve ton Secretarie-afdelingen in villa „Buitenlust" LEIDSCHENDAM De gemeenteraad wordt een krediet van 53.965,- ge vraagd voor een voorlopige verbouwing van de villa „Buitenlust" aan de Ko ningin Julianaweg. De villa die enige maanden geleden van de Missionarissen van Scheut is aangekocht zal tot tyde- lyke huisvesting gaan dienen van de af deling Sociale Zaken en Maatschappe lijk Werk. De verbouwing zal bestaan uit enige In wendige wijzigingen, onderhoudswerken en aanleg van een telefooninstallatie. Verder zal voor de inrichting van enkele spreekkamers en een kantine enig meubilair moeten worden aangeschaft. Als de plannen voor de uitbreiding van het raadhuis aan de orde komen zal ook beslist worden wat met de villa „Buitenlust" verder gaat gebeurpn. Leidschendamse pony club bouwt manege LEIDSCHENDAM De Ponyclub „Hestar" wil op het terrein van de voormalige boerderij aan de Mauvelaan 9 een binnenmanege vestigen. De boer- dery en het daarbij behorende terrein is reeds in gebruik bij „Hestar". Met het oog op de financiering van de bouw heeft de ponyclub het gemeentebestuur verzocht haar het recht van opstal op het stuk grond van 630 m2 te verlenen. 9 LEIDSCHENDAM De oudercom missie van de Ve openbare kleuter school heeft het gemeentebestuur ver zocht aan de school de naam „Hum melhaf" te geven. „Louis Bouwmeester" speelt jubileumstuk 9 NOORDWIJK In verband met haar 25-jarig bestaan voert de Noord- wykse toneelvereniging „Louis Bouw meester" zaterdagavond 12 december het blijspel op „Je kunt het toch niet meenemen". Het stuk wordt gespeeld in het Lido-theater. Na afloop i8 er gelegenheid voor een geeelllg daneje ln de bierkelder.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3