PAK GEEFT DE MOED NIET OP -n menmg Nieuwe voorstellen over invoering erfpacht Leiden sterk in badmintontoernooi Paniek op Noordbuurtseweg door uitstekende vaarboom Zunderman (DS70) om na taktische zet van socialist In t Veld Mendelssohn Trio in romantiek op z'n best Caravan te Hazerswoude brandde uit Samsom en Sijthoff gaan in zee met NMB LEIDSE COURANT DINSDAG 17 NOVEMBER 1970 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS BEDEN Aan de Rijksuniversiteit te :iden zijn geslaagd voor het kand ex.: W. en N. de heer R. J. Kammer (Lei en); kand ex. S 1 W. en N. de heer J Zwetsloot (Leiden); kand. ex. S 1 en N. Mej. M. E. den Boer (Leiden); t ex. scheikunde de heer J Duin- lam (Leiden); doet. ex. scheikunde de ieer H. C. van Hummel (Leiden); doet. scheikunde de heer G. J. M. Désar 1, (Leiden); kand. ex. Spaanse taal- en etterkunde Mej. C. M. van Oerle (Lei- len); kand. ex. Spaanse taal- en letter kunde Mevr. J. Quispel-Naber (Lelden); ;and. ex. Spaanse taal- en letterkunde Mej. J. A. Stam (Rijswijk); kand. ex. ipaanse taal- en letterkunde de heer J.. F. Juten (Den Haag). Hip warenhuisje aan Breestraat LEIDEN Boutique La Rose (jonge mode) aan de Breestraat is aan het uit groeien. Officieus zijn twee nieuwe af- ielingen in gebruik genomen: een afde- 'oor het tricot en een intieme kleu rige snuisterijenboutique, waar men een collectie van gedachte en ongedachte sieraden, tassen, stickers, kaarsen, in het algemeen gesproken de meest attractieve cadeaus aantreft. Met deze nieuwe afde lingen, die een heel aparte sfeer ademen, de eigenaar van La Rose, de heer L. t, een stap verder in de richting van a boutiquette, een hip warenhuisje. In de nabije toekomst volgen nog een kof- >p en een herenboutique. Andere ;n van de heer Oet zijn een platen- n een boutique voor boeken en tijd schriften. Bij botsing met paard omgekomen LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Twee dienstplichtige militairen, de 20- jarige soldaat F. Kroeze uit Borne en öe 2l-jarige soldaat P. Breeveld uit Al- -hen aan den Rijn zijn zondagnacht in 'uitsland om het leven gekomen toen zij iet hun auto bij het plaatsje Thuine in tatsing kwamen met een losgebroken paard. Hierbij werden; voorts twee dere militairen gewond. LEIDSE AGENDA DINSDAG 17 NOVEMBER Museum van Oudheden Lezing drs. Sarfaty, aanvang 20.00 uur. L.F.C.-terrein Damesvoetbalwedstrijd Randstad Sp.-Stompw. Boys, 18.30 LFC-Lugdunum, 20.30 uur. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Astrld M. M. dr. van C. L. Turk en C. C. Hendrikus J; zn. van G. L. Heesakkers en W. G. Kamerbeek; Casper P. zn. van C. P. Glasbergen en ,J. Vink; Mare zn. van A. van Bee.len en M. M. van Iterson; Marcel zn. van H: Fasseur en C. van Tongeren; Elisabeth L. dr. van C. R. Ouwehand en .M. Pluimgraaff; Alex R. zn. van T. Dompeling en W. G. de Lezen- ne Coulander; Kathleen dr. van P. C. M. Couzijn en A. Raggers; Cornelia J. K. dr. van H. van Zeist en H. M. Riethoven; Michel J. zn. van T. J. Hoogervorst en T. C. W. Buter. Ondertrouwd: E. W. Wieman en P. J. Hamming; E. van Raan en I. R. Walda. Getrouwd: W. J. de Hollander en P. J. M. van Kampenhout; J. Kien jet en E. M. A. van Leijden; M. J. M. de Leeuw en A. M. Zwiersen; L. Verhaar en M. Vorstelman; P. T. Verhaar en J. C. P. de Hoog; C. J- van Velde en M. E..Ko ning; A. M. Kuijpers hof. M. E. Koren- Chaotische raad Van onze stadsredactie) LEIDEN Met negentien stemmen tegen en achttien vóór verwierp de gemeepteraad van Leiden vannacht de vijf besluiten die voortvloei den uit de erfpachtnota van de heren FL J. In 't Veld c.s. Maar nog geen twee minuten later kwam al een amendement In behandeling, dat in feite een totaal nieuw voorstel was, slechts in nuances verschillend van het origineel. De strekking bleef dezelfde en ging zelfs nog verder: „erfpacht is het voor Leiden wenselijke systeem bij de uitgifte van grond". De ene obstructie na de andere had een reeks van schorsingen tot gevolg. De vergadering werd een totale ontwrichting. Klaarblijkelijk heerste er grote verwarring in het college, dat tenslotte om precies twee uur bij monde van de voorzitter, loco-burgemeester S. Menken, voorstelde de vergadering te verdagen tot volgende week maandag. En zelfs daarvoor moest weer gestemd worden. Het voorstel kwam er nu door met negentien tegen achttien stemmen. te stellen is, waardoor de gemeente haar gronden ook kan verkopen, als de ont wikkelingen zouden teleurstellen. Toen dat niet hielp, kwam hij met de bewe ring, dat het voorstel van b. en w. eigenlijk dezelfde kant uitgaat. Toen hij het PAK-voorstel met 19 te gen 18 stemmen had zien vallen ging de heer Zunderman overstag. Zelfs hoor de hij met de heren In 't Veld en Hoe ven tot de ondertekenaars van 'n amen dement, dat de vorm had van 'n prak tisch geheel nieuw voorstel. Dat behelsde dat behoudens de aan wezigheid van externe moeilijkheden of concurrerende belangen gronden in de binnenstad en de saneringsgebieden als regel iy erfpacht, uitgegeven zullen worden; dat gronden voor woningwet- bouw uitsluitend in erfpacht gegeven zullen worden en dat een commissie de hele problematiek aan een studie zal onderwerpen. De heer Ham trachtte de situatie te redden met een verwijzing naar een eer der amendement van de heer Driessen (KVP) die geen bindende uitspraak wilde doen, hangende de binnenstads nota. Maar de heer Amptmeyer oor deelde: „Als U de zaak wilt ophouden, moet U een bevriezingsvoorstel indie nen". Maar voordat dat geformuleerd was, hadden b. en w. zich met 't drie manschap dat het amendement onder tekende in conclaaf teruggetrokken. Een uur lang duurde de zoveelste schorsing, voordat om twee uur voorzitter S. Menken (burgemeester G. C. van der Willigen was al om half elf vertrokken) de mening van het college uitsprak dat het, gezien hèt late liur onmogelijk zou zr)n een juiste uitspraak te doen, zonder dat men de exacte teksten van 't nieu we voorstel op tafel had. Daarom stel de hij een uitstel van een week voor. ve\ naar volgende week ,Als U in voorkomende gevallen alleen Ie mening van de heer Zunderman vraagt, dan heeft U de stemming", was de goede raad die de PSP'er Amptmeyer voorzitter S. Menken bij het scheiden van de markt toeriep. Erg fair klonk dat niet. Want mèt zyn PAK-fractie had hy zich toen een avondje-lang in een politiek spelletje met de heer Zunder man (DS '70) vermaakt, zoals een kat zich vermaakt met een bolletje sajet. Vrije discussie Dat was mogelijk geworden door de knappe, strategische zet die fractie woordvoerder In 't Veld aan het begin van de vergadering had gedaan. Hij vroeg de voorzitter, of er gezien het moeilijke karakter van de te behande len materie rechtstreekse interrupties mogelijk zouden zijn. wanneer iemand verheldering wenste. Dat verzoek werd toegestaan. Het gevolg was, dat de spre- kers-van-eê'n-briefje hun mond hielden en dat de onzekeren verklaarden dat zij niet op interrupties zouden ingaan. Restte een praktisch vrije discussie tus- sen de heer In 't Veld en iedereen, die daar lust toe had. Woordvoerder In 't Veld had het doen voorkomen, of bij gronduitgifte door middel van verkoop alleen de rijken be voordeeld zouden worden, terwijl z.i. de waardestijging van de grond behoort toe te vallen aan de gemeenschap als ge heel. In fel-bewogen bewoordingen had de heer Zunderman als zijn mening ge geven dat de principiële benadering van het erfpacht-probleem in dit geval niets met socialisme te maken heeft. Hij bezwoer zijn mede-socialisten, dat zy ook vanuit hun principe naar I compromis kunnen streven, datgene bereiken wat in het belang is van rijke, zowel als van de minder-bedeelde. Hy signaleerde, dat ook een deel, van de werkende klasse als resultaat van d€ strijd het verleden nu ook eigen dom heeft. Ongetrouwd Dat leverde hem een bijna-ruzie op met de heer Hoeven (CPN), die hem ver weet dat hij het voor de financiers etc. opnam. De vraag rees wie eigenlijk het beste socialist was en daarvoor buiten het duidelijkst uitkwam. Voor de licht-geagiteerde heer Zunderman was dat al voldoende om te gaan wankelen. De situatie werd geraffineerd door Ampt meyer uitgespeeld. Want toen hij be toogde dat o.a. de woningbouw traagd zóu worden door de invoering van erfpacht-NU, kreeg mr. In 't Veld voldoende vat op de verdienstelijke cialistische veteraan om hem zachtjes aan „om te turnen". Eerst met gerust stelling, dat er altijd wel een bepaling KUNSTENAARSCHAP kun je ook in Leiden naast de deur vinden- Muziek op een hoog peil wordt niet alleen gereproduceerd door uitvoe renden die van heinde en verre ko men. Gisteravond werd dit wel dui delijk toen door de Leidsche Kunst kring geput werd uit een Leids are aal. Het Mendelssohn Trio speelde in de Stadsgehoorzaal, die slecht bezet was. Zo slecht, dat voorzitter dr. J. de Nobel me na afloop van het con cert te kennen gaf, dat de Leidsche Kunstkring zó niet door kon gaan. „We moeten nu al onze reserves gaan aanspreken. Dit jaar moeten we er wel mee ophouden". De klachten zijn al eerder gerezen en tot nog toe red de de Kunstkring het wel. Maar dr. De Nobel maakte gisteravond wel m zijn mededeling een gedecideerde in- EEN GERING GEHOOR dus, maar wel select en vol aandacht voor het muziek maken door Henny Ravc- stein, viool, uit Leiden Elias Arlzcuren, cello, als enige „vreem deling" in Beverwijk werkend, en Jan van der Meer, de leraar-pianisl- koorleider uit Leiderdorp. Het was allemaal heel muzikaal wat we hoor den. Zelfs bij het stemmen piepte een zaaldeur zuiver mee in enkele hoger gelegen octaven. Het openings trio, dat van Hendrik Andriessen. is andante, e extotisch adagio cor geen uitsmijter. Het geheel maakt nogal een vlakke indruk; een donker n enerverender presto, een n de vioolpartij aandoend fantasia (waarin een „ge- Ravel doorklonk) en een sostenuto tenslotte, dat in alle rust eigenlijk ras 't gehele opus deed vergeten. Geen vuurwerk hier van het Mendelssohn Trio, maar een ze kere matheid zelfs. HET TRIO in c kl. 1 no. 3 van Beet hoven kwam veel gekleurder uit de snaren. Jan van der Meer zorgde voor 'n indrukwekkende pianistische ruggegraat. Ook Henny Ravestein, wier toon nu en dan wel wat aan de scherpe kant was, en Elias Arizcuren maakten er een knappe vertolking van. In het laatste Trio (in d kl. op. 49 van „peetvader" Mendelssohn- Bartholdy) gingen de romantische sluizen wijd open. „Auf Flügeln des Gesanges" was er voor het drietal, dat het publiek met deze probleem loze muziek verrukte, geen enkele barricade meer. Een bijzonder warm en dankbaar applaus en bloemen cx- ;ra voor Henny Ravestein. Binnenkort treedt het Mendelssohn Trio op ,'n de Kleine Zaal van het Concertge bouworkest. Een belangrijke testcase voor deze drie uitblinkers in ensem ble-spel en artisticiteit. TON PIETERS Werd tóch weer genomen Tot 8 november was er in de Pieters kerk te Leiden een tentoonstelling, ge titeld, „We nemen het wéér niet!" aan gekondigd als te zijn gericht op het uit bannen van geweld en tegen het schen den van de rechten van de mens. De weinig talrijke bezoekers moet (als ze enigszins politiek geïnformeerd wa ren) het eenzijdige karakter zijn opge vallen. Van het materiaal had 98 pet. betrekking op Griekenland, Spanje, Por tugal, Vietnam en Latijns Amerika, steeds kundig gelardeerd met materiaal dat de beruchte Duitse gruwelkampen uit de oorlog betrof. Dit wellicht om de samenhang tussen het ene en het andere te suggereren. Geheel achter in de expositieruimte kon men, in een zindelijk hoekje, vrij van gruwelfoto's, de resterende 2 pet. van het tentoongestelde vinden, gewijd aan China, Rusland en de overige volks- democratiën, bij elkaar een enorm ge bied waar, zich toch ook wel het een en ander heeft afgespeeld geweld, knech ting en ontrechting Maar toch, in dit kleine hoekje was op de foto's zelfs geen bloedneus of blauw oog waar te nemen! Geen foto's van hen, die gruwe lijk omkwamen toen Russische troepen de Berlijnse arbeidersopstand van 1953 genadeloos neersloegen. Géén plaatjes v. het huiveringwekkende Boedapest van 1956, niet van Tibet met zijn duizenden doden, gemaakt door communistische bevrijders, niets over de miljoenen ge- likwideerden en de deportaties naar Si- jubileumfontein in Leidschendam gereed LEIDSCHENDAM De jubileumfon-1 het bedrijf heeft aangeboden, is ge- tein, die het Waterleidingbedrijf „De plaatst en zal binnenkort met de daar- Tien Gemeenten" uit Pijnacker Leid- bij geplaatste verlichting in werking schendam bij het 40-jarig bestaan van komen. HAZERSWOUDE De caravan, inclu sief inboedel, van de familie Timmer- j op het woonwegenkamp aan de Westzijdeweg te Hazerswoude is gister avond totaal uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door toedoen van de kachel in de caravan, waarvan de bewoners op het tijdstip van de brand (omstreeks 20.30 uur) niet aanwezig wa ren. De vrijwillige spuitgasten onder leiding van waarnemend commandant d. Werf bestreden onder het toe ziend oog van burgemeester J. ten Heu velhof het vuur. Later op de avond kon de familie Timmermans van de brand in kennis worden gesteld. Gisteravond laat was nog geen regeling getroffen betref fende dc huisvesting van deze famiile. Voorstel PAK en CPN waren daarop tegen een tijdlang werd er gedimdamd o een voorstel dat ten naaste bij houdt: 1. voor de stadsuitbreiding in Meren- wijk en Morskwartier terwille van de continuïteit in de ontwikkeling het systeem van gronduitgifte door verkoop te handhaven. 2. Alle gronden voor woningwetbouw in erfpacht uit te geven. 3. Ten aanzien van het uitgeven industrieterrein en van gronden, ge legen in binnenstad en sanerings gebieden het onderzoek van een missie af te wachten en 4. Een commissie ad hoc in te stellen teneinde de punten 3 en 4 nader uit te werken. Maar nadat bq lezen en herlezen va gedicteerde tekst, de onduidelijkheid evenredig aan de slaperigheid groeide, liepen de raadsleden te hoop voor de groene tafel. Uiteindelijk bepaalde een stemming, dat het debat volgende week hervat wordt. Dank zij de stem vai heer Zunderman ALPHEN De heer f Aaldqk, exploitanten van het café-restaurant n de instuif-automatiek „De Rynstreek- de Dillenburgstraat, recipieerden maandagmiddag ter gelegenheid van de opening van hun bedrijf. De receptie trok veel belangstelling. O.a. waren er burgemeester mr. R. M. Gallas, de wethouders, veel raadsleden en enkele hoofden van dienst en van gemeentelijke bedrijven, alsmede vertegenwoordigers van locale en interlocale sportverenigingen. Bo vendien getuigden veel bloemstukken van het medeleven van een grote kring van instellingen en bedryven. Ook de plaat selijke Sportstichting bood bjj monde van wethouder J. C. Duin en de heer G. J. Verschuur haar gelukwensen aan en werden er bloemen aangeboden. Het bedrijf is dagelijks van 10.00 - 23.30 uur geopend, voorlopig met uitzondering van de zondag. De volgende zomer hoopt hij zijn bedryf ook 's zondags open te stellen. LEIDEN Het jaarlijkse districttoe raooi Zuid-Holland werd deze keer gehouden In de nieuwe sporthal „VUetwyk" te Voorschoten en was evenals in voorgaande jaren weer overbezet. Vele spelers uit Leiden en omliggende gemeenten hebben in dit toernooi weer hun beste beentje voorgezet, waarvan enkelen succes boekten. In het heren-enkel-B, was het de heer E. Spadon (Smash), die door bijzondere prestaties tot in de finale doordrong. Hij speelde in de halve finale een sterke party tegen de heer A. Spaanen en gaf hem klop met goede cijfers. wist de kwart-finale te bereiken, daar- In. de finale kreeg hij als tegenstander de bekende B. v. Lingen, die na ver lenging van de eerste set van Spadon ver loor meit 17-18 en na veel tegenstand ook de tweede set in verlies zag over gaan met 12-15 en zodoende toch een verdiende tweede plaats behaalde. Suc cessen boekte voorts ook het bekende duo J. Guérin-M. van Balgooy, die in de halve finale van het heren-dubbel-B de tegenstanders Böttger-Hoeke versloegen en zo een plaats reserveerde voor de fi nale. Toen kregen zij de beduchte tegen stand van het sterke koppel v. Oud- heusden-Zevenhoven, die tenslotte in het nadeel uitviel voor het Leidse koppel Guérin-Van Balgooy (Veglo) in drie sets met als resultaat: 15-11, 2-15 en 4-15. Ook bij de dames werd een succes ge boekt, die deze keer mevr. H. van Bal- *:ooy ten deel viel. Zij wist in het dames- mkei-B door te dringen tot de finale, adat zij eerst haar rivale uit de compe te M. Kroon een nederlaag had toe bracht (11-12, 11-7, 11-0). In de finale wide mevr. Van Balgooy (Veglo) een ■rke partij tegen haar tegenstandster Klaphaak, doch moest na de cijfers n twee maal 11-4 genoegen nemen met 1 e tweede plaats. Mevr. T. van Houten werd zij uitgeschakeld door eerder genoemde H. Klaphaak. In het gemengd-dubfoel-B wisten beide Leidse koppels H. en M. van Balgooy en T. van Houten-J. Guérin (Veglo) de halve finale te bereiken, waar zij toen tenslotte verslagen werden door resp. Klaphaak-Loe en Kater-Oey. In het gemengd-dubbel-C behaalde mej. E. Smits (Smash) samen met haar partner P. K. Yo de kwart-finale, doch voor de demi-finale werden zij uitge schakeld door het zeer technisch spelen de duo Schoenmaker-Schipper (Vliet- wijk) met 16-17 en 7-15. Het dam es- enkel-C bracht in de halve finale o.a, de bedde zusjes L. en E. Smith (Smash), die voor de finale werden uit geschakeld en zodoende om de derde en vierde plaats moesten strijden. Dit werd tenslotte winst voor L. Smith, die hierdoor de derde plaats bezette. Ver volgens speelden L. en E. Smith ook in het dames-dubbel-C een dominerende rol en wisten zelfs tot de finale door te dringen. In de finale echter wist ook <üt koppel er niet in te slagen een eerste prijs mee naar Leiden te nemen en moest zich tevreden stellen met een tweede plaats (8-15, 15-8, 7-15). LEIDEN „Ik doe het al ruim 25 jaar zo en het ls altyd goed gegaan. Ik til gewoon even de boom op als er verkeer aankomt". Dit verklaarde on der meer een 47-jarige brandstoffen- bandelaar uit Zoetenvoude. Hy stond gisteren voor de Leidse lcantonrechter, mr. W. de Koning, terecht omdat hij op een niet alledaagse wyze" het ver keer op de Noordbuurtseweg te Zoe- terwoude in gevaar had gebracht. Op de avond van de 29ste juni j.l. duw de hij lopende op de walkant met een vaarboom tweo met kolen geladen schuitjes voort, waarbij hij de vaar boom een flink eind over het wegdek liet uitsteken. Een 25-jarige chauffeur uit Den Haag zag de vaarboom onver wacht voor zijn vrachtauto opdoemen, gooide met een reflexbeweging het stuur naar links om, hetgeen weer tot gevolg had, dat een hem zojuist inha lende personenauto ,,in de klem" kwam en tegen een lantaarnpaal opreed. Dat het ditmaal niet goed kwam, zo verontschuldigde verdachte zich, om dat hij heel even onoplettend was ge weest. Voorts was hij van mening, dat de chauffeur best wat beter had kun nen opletten en hem per claxon had kunnen waarschuwen. Er zou dan wederom niets zijn gebeurd. De kantonrechter adviseerde verdachte deze methode van voorduwen voortaan maar achterwege te laten, omdat deze, zoals nu wel was gebleken, een gevaar voor het verkeer inhield. Verdachte was er inderdaad ook mee gestopt. De officier, mr. A. G. Pos, wees in zijn requisitoir verdachte er nog op, dat de door hem gebruikte methode van voortduwen gezien het huidige in tensieve wegverkeer bijzonder gevaar lijk was. Ter correctie eiste hij een geldboete van 50 subs. 5 dagen. De chauffeur aan wie ten laste was ge legd, dat hij door zijn zwenking een inhalende auto had gehinderd, hoorde eveneens een eis van 50,subs. 5 dagen tegen zich uitspreken. „Als hij (de brandstoffenhandelaar) beter had opgelet en die boom had ingetrokken toen ik aankwam, zou ik die zwen king niet hebben gemaakt en hier niet staan", verdedigde dé chauffeur zich. ,,U had moeten remmen en omdat u dat niet deed, maar die zwenking" maakte, bent u nu eenmaal schuldig aan het hinderen van die achteroprij- dende auto", diende de rechter de chauffeur van repliek. Uiteindelijk werden beiden tot een boete van 25,subs. 2 dagen ver oordeeld. In de slip Een 46-jarige verfmenger uit Zoeter- meer voelde zich onschuldig. Hij stond terecht, omdat bij op de Europaweg onder Zoetervvoude met zyn auto zo sterk had afgeremd, dat deze in 'n slip raakte en een lichtmast ramde. „Een voor mij rijdende auto werd onverwacht sterk afgeremd, omdat de bestuurder een afrit af wilde rijden. Ik remde ook af en raakte daardoor in die slip', probeerde verdachte zijn onschuld aan te tonen. „Als verdachte voldoende afstand had bewaard, zou hij tijdig zachter hebben kunnen af remmen of uitwijken en zou er niets aan de hand zijn geweest", zo luidde de enige conclusie, die de officier kon trekken. Omdat verdachte zelf ai een flinke autoschade leed, beperkte hij zijn eis tot een geldboete van 100, subs. 10 dagen. „Ik kon er toch niets aan doen", bleef verdachte volhouden. Hoewel de bestuurder van die andere auto onbekend was gebleven en er verder geen getuigen van de toedracht waren, wilde de kantonrechter er wel rekening mee houden, dat de bestuur der bij een en ander niet vrijuit ging. Vandaar dat hij vonniste met slechts 40.subs. 4 dagen. Schuin achteruit Een 46-jarige havenmeester uit Oude Wetering gaf volmondig toe, dat hy destyds zeer dom had gemanoeuvreerd. Hjj moest zich verantwoorden voor het feit, dat bij met een bestelauto schuin achteruitrijdende liet Westeinde te Roelofarendsveen was overgestoken en daarbij tegen een bromfietsberijd- ster was opgebotst. „Achteruit rijden is altijd bijzonder ris kant en gevaarlijk", wees de officier verdachte scherp terecht. Hy onthul de nog, dat de bromfietsberijdster bij de botsing nogal wat letsels had op gelopen en geruime tijd op non-actief werd gesteld. Mede hierdoor bepaalde hij zijn eis op 100,subs. 10 dagen. ,,Ik ben inderdaad zeer dom geweest", gaf verdachte nogmaals toe. Hij pleitte voorts voor uiterste clementie, omdat zijn financiële toestand op dit moment niet rooskleurig was. Mede omdat dachte nog een blanco strafregister had kwam de rechter hem in ruime mate tegemoet en vonniste hij met 70,subs. 7 dagen. Verdachte vond het toch nog hoop geld". „Verder kan ik toch echt niet gaan", zo wees de kantonrechter een nog milder vonnis radtkaal va BOSKOOP, Haarboetiek Kapsalon Groenendijk, Gouwestraat 22, heeft zijn zaak uitgebreid met een haarboetiek voor dames en heren. Gelet op de ver anderde leefgewoonten en dit inzonder heid wat haardracht betreft, is haar- verzorger Leo Groenedijk een goede weg ingeslagen. berië in de Sovjet-Unie. Het werk van de beul Berla met zyn schijnprocessen tegen politieke tegenstanders aldaar was zeker onbelangrijk genoeg om overge slagen te worden. Evenmin werd er iets vermeld ovei de hardhandige Culturele revolutie in het paradijs van Mao. Cuba, met zijn 20.000 politieke gevangenen en zijn discriminatie van de 33-procent ne gerbevolking, kwam er evenmin voor. Te onbelangrijk ook om te Vermelden was de Berlijnse muur, waar mensen, die de heilstaat willen ontvluchten, als dolle honden worden neergeschoten. Of de vijf 600 vluchtelingen die per jaar vakkun dig door de Albaanse militie worden neergelegd. Wie ooit de grens met Hon garije passeerde, weet dat dit land een volledige politiestaat is, waaruit het ont vluchten wordt belet met prikkeldraad versperringen, mijnenvelden, scherp schutters, bloedhonden en mitrailleurs. Maar ook daarover zweeg de expositie volmaakt. Wat verder opviel: wèl afkeuring van de vestiging van Afcent in Nederland, géén woord over de zwaar bewapende War- schaupactlanden. Wèl berichten over de moord op communisten in Indonesië, geen letter over de 400.000 Soedanese christennegers die in de laatste 5 jaar zijn omgebracht. Zo kunnen we nog lang doorgaan Opmerkelijk was ook dat de (milde) perskritieken op de communistische lan- ren voorzien van rode belijning, gunstig waren voor het regime aldaar. Bijna kinderlijk! De tentoonstelling toonde wel aan dat de organisatoren een hevige afkeer had den van rechts geweld etc. Over het linkse zweeg men in feite totaal! Geweld kwelling en ontrechting zijn een euvel, dat met alle macht bestreden dient te worden, van welke kant het ook komt. Een stelling nemen is pas oprecht als men het geweld in zijn geheel afwijst. En als zodanig was dc tentoonstelling een flop, eer. trucage. Een aantal pastores heeft het nodig ge vonden deze tentoonstelling vanaf de kansel of middels de pers, dringend aan te bevelen. Ze hadden beter kunnen we ten. Maar ze namen het wéér, ze lieten zich weer in de linkse boot nemen! H.B. te L'dorp. Huisvuil-ophaaldienst DONDERDAG 19 NOVEMBER Buurt 21. Havenpiein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg. Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr.; Vosmolengracht, Ooat- dwaï-sgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdqk, Schapensteeg, Goegenit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van I Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof. Noorderstraat. VRIJDAG 20 NOVEMBER Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr„ Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijn vreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof. Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr. Vliststraat, Zaanstraat. Maasstraat, Spaarnestraat, Lekstraat. Voorlopige vestiging in Alpben ALPHEN AAN DEN RIJN De Nederlandsche Mlddenstandsbunk N.V. en de N.V. ICU (Informatie en Communicatie Unie van het Samsom- (Alphen aan den Ryn) en Sythoff- (Leiden) concern, zullen gezameniyk een maatschappy oprichten, die zich gaat bezighouden met de dienstverlening geautomatiseerde Informatie verwerking, computerdiensten t.b.v. bedryven en instellingen. De dienstverlening van Samsam aan overHeidsorganen via haar dochtermy. N.V. POA, alsmede een aantal andere activiteiten van Samsom blyven buiten deze samenwerking. Samsom is reeds jaren werkzaam op dit terrein via haar dochtermy., het Sam- som Automatiserings Service Centrum. De samenwerking met de NMB biedt haar cte mogeiykheid voor een snelle expansie. Voor 'de NMB betekent deze joinventure de aanbieding van 'n nieuwe vorm van dienstverlening aan haar cliënten. Dank zij de inbreng door Sam som van reeds beschikbare programma'3 en een deel van haar op dit gebied werk zame personeelsleden, kan e.e.a. snel van start gaan. Vooralsnog zal gebruik ge maakt worden van de computers van Samsom. De mogelijkheid bestaat t.z.t. de ver spreide gevestigde datatransmissiecen tra van de NMB in te schakelen voor input en output van gegevens, bestemd voor of afkomstig van het centrum. Vergroting Mede om tot een snelle vergroting van het werkterrein te komen zal de nieuwe maatschappy overnemen het Rekencen trum voor Handel en Industrie te Rot terdam, dat voorlopig nog onder eigen naam als zelfstandige unit zal doorwer ken. Ook de in Tlel gevestigde dochter- mij. van ICU, het Rekencentrum Mid den Nederland, zal worden ingebracht. De nieuwe maatschappy, die voorlopig in Alphen gevestigd zal zijn, start met een personeelsbestand van ca. 100 man. zy zal worden geleid door een raad van beheer, bestaande uit de heren E Boer (Samsom) en drs. S. Siewertsz van Ree- sema (NMB). Directeur ia de heer M Sluiter.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3