V&D privé-domein voor bejaarden en invaliden Lijmpot stroomt over: Lammenschansweg dicht POLITIE ARBITER VERVING „Grüneriespeelde „Op voorschrift van dokter" Veel inspanning voor najaarsmuziekfeest Mendelssohn Trio speelt voor Leidsche Kunstkring BIOSCOPEN MAANDAG *6 NOVEMBER 1-970 CTAD LEIDSE COURANT PAGINA 3 Wagen wijkt uit wor hond en botst tegen voorgevel op SASSENHBIM Zaterdagavond cir :a elf uur reed een inwoner uit Sassen heim op de ZandBlootkade, toen hij plot seling met zijn personenwagen moest uitwijken voor een overstekende hond De auto kwam tegen de trottoir de bestuurder de macht verloor en de wagen tegen van het pand nummer 4 tot itand kwam. De voorgevel van het i, dat i.v.m. verbouw niet werd be nd, werd aan de onderzijde flink :hadigd. Ook de personenwagen liep ijde flinke schade op. De [DSN Op hel terrein van een fabriek in zelfklevend papier is een onder- ulse tank met Hexaan overgelopen. Dit chemische grondprodukt voor de ver- rdiging van iym levert bij vrijkomen explosieve- en giftige dampen op. de gevel Monteur viel van steiger de 18-jarige Leidenaar - biele steiger afgevallen. Een vuilnisauto moest passeren. Twee mensen rolden de steiger opzij en probeerden hem op de stoep te tillen. Daarbij viel de stellage om. De jongen is met een bloelende hoofdwond naar het Academisch Zieken- gebracht. Surprice bij het weggaan Tientallen bejaarde en Invaliden uit Leiden en verre om geving werden vanmorgen in de gelegenheid gesteld om op hun ge mak inkopen te doen voor de ko mende feestdagen. De koopochtend was georganiseerd door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers en de dk-eotie van Vroom en Dreesmann. s'clllende afdelingen bracht en gezellig hielp met het uizoeken van de cadeaus. \ooral op de speelgoedafdeling was het lüruk. Maar ook in lunchroom kreeg het pesoneel handevol werk. Het waè er overvol, hoewel op alle verdiepingen aan de kopers koffie werd aengeboden. Het „winkelfeest" begon vanmorgen om negen uur. Bussen-vol kooplustigen reden bij het grootwinkelbedrijf voor. De bijzondere gasten werden er aan de deur ontvangen door de personeelsleden, di ehet beslist niet erg vonden, dat ze wat vroeger moesten beginnen. Alle be jaarden en invaliden waren enthousisat om de koopgelegenheid die hun geboden wer. Voor velen van hen is dit enige ochtend in het jaar, waarop ze kunnen ult-gaan. De bezoekers kwamen niet al leen uit Leiden maar ook uit Leiderdorp, Voorschoten, Warmond, Oegstgeest en Sassenheim. Velen vonden het jammer, dat het koop-festijn om half twaalf al weer was afgelopen. Een kleine troost, daartegenover was het afscheidsca deautje dat iedere bezoeker bij de uit gang ontving. ■ukken het UVS-terrein lenen bij een massale vechtpartij tussen spelers van UVS m en KRV H. De inleiding tot dit wat minder sportieve treffen lag in de 57e minuut. Een van de spe lers van het KRV-elftal, dat hoofd zakelijk uit gastarbeiders bestaat, werd met een sliding onderuit gehaald. Volgens het scheidsrech- ter-rapport van arbiter Prins op een geoorloofde wijze maar vol gens de gevloerde-zelf niet. Als represaille vloog even later dan ook het gebit van de UVS-speler door de lucht en moesten ook zijn schenen het ontgelden. Binnen de kortst mogelijke tijd waren links en rechts treffers te noteren. De gealarmeerde politie stak er ten slotte een sterke arm tussen. De scheidsrechter was intussen de lust om verder te fluiten begaan. Hij staakte de wedstrijd. De strafcom- missie zal zich binnenkort bera den over de honerering van dit optreden. LEIDEN Vier jongens uit Noord- wijk zijn vrijdagnacht om half twee in het water van de Rijnsburgersingel ge reden. In paniek zijn de jongens ge vlucht. Twee van hen zijn later drijfnat in het Terweepark door de politie aan getroffen. De anderen hadden inmiddels een lift naar Noordwijk gekregen. De Primeur in Rijnland OEGSTGEEST Toneelvereniging „De GrUnerie"te Oegstgeest heeft liet be staan, zaterdagavond jl. eèn toneelult- voernig te geven in de aula van liet Rijnlands Lyceum aan de ApoUolaan. Daarmee zorgde ze voor een primeur in het verenigingsleven van Oegstgeest. Een moedig besluit, gezien de schroom waarmede men vaak naar de kostbare „theaterzaal" van het Rijnlandse blikt. De toneelvereniging „De Grünerie" heeft de laatste tyd nogal wat up- en downs gekend. Ook de keuze van de stukken was niet altijd even gelukkig maar aan de opvoering van het blijspel „Voor schrift van de dokter" hebben wjj veel plezier beleefd. Een groot voordeel bleek het toneel oppervlak te zijn dat de Aula van het Rijnlands Lyceum de spelers biedt. Wat wij zagen was toneelspel op cinemascope formaat. Overigens bleken de debutan ten voor de Grünerie een aanwinst te zijn. Het voorschrift van de dokter bleek te bestaan uit het „losgooien van de rem men en gewoon doen waar je zin in hebt". Eenmaal met die mentaliteit be- hebt, blijkt het een peulschilletje de frauduleuze directeur van een firma te ontmaskeren die zijn schulden op zijn secretaresse wil afwimpelen. De hoofd aandeelhoudster, gespeeld door mevrouw R. Appelo-De Maas, draaide er op de hippe toer een einde aan. Tot groot ple zier van de aanwezigen. Vooral een sa menspraak tussen mevr. Appelo en P. v. d. Maat, die de rol speelde van een jong advocaat, leverde in het tweede be drijf aanvaardbaar spel op. H. v. Leijden die een dubbelrol speelde deed dit voor treffelijk. De huishoudsetr een rol van mevr. G. v. d. Maat-Brunt was niet bepaald een katje om zonder handschoe nen aan te pakken. Goed spel zagen wij voorts van mevr. B. Mooi-Werkhoven, mevr. J. Jans-v. d. Meer en mevr. C. v. Diemen-Langezaal. Noemen wij voorts de dames Marijke van Leijden en Marja v. d. Maat en de heren J. de Mooy en Henny v. d. Meer, allen debutanten. Er werd rolvast en nu en dan met verve gespeeld. Dit laatste is een winstpunt bij de Grünerie, aangeezien blijspelen 't vaak moeten hebben van de flitsende ge sprekken. Men had voor dit eerste op treden in de „dure" omgeving zijn uiter ste best gedaan, als de Grünerie zich vooral nog wat meer toelegt op een goede uitspraak dan belooft de toekomst veel goeds. De regie was in handen van de heer J. C. Jans. De voorstelling- werd o.m. bijgewoond door de wethouder van C.R.M., de heer J. J. Thorn, en door het raadslid mevr. M. E. Gouverneur-v. Geene. Na afloop was er een bal met medewerking van de „The Magic Minstrels". Noemen wij als pluspunt van de Aula van het Rijn lands Lyceum nog dat het gesproken V aardigheidsproet bij Nieuw Brunhilde LEIDERDORP De gymnastiekver eniging Nieuw Brunhilde heeft met suc ces in eigen kring de vaardigheidsproe- organiseerd. Van de afdeling Oegstgeest Zweilandlaan) zijn 10 meisjes voor A geslaagd, 8 voor B en 2 voor C. Van de afdeling Brahmslaan haalden 26 meisjes A, 21 B en 13 C. De afdeling Professo- renwijk Fruinlaanzal op 2 december W. Bekela.' te Wrj Scheffers 24 j.; Ondertrouw :n J. Habrakei man 25 j„ te Leiden, en A. C. Roden burg 19 j.; J. J. v. Rooden 23 j„ te Lei den, en S. C. v. Hartevelt 22 j.; B. J. v. d. Steen 23 j. en A. M. v. d. Stoel 22 j C. Bos 24 j. Zuidweg 26 j„ te Amsterdam, en M. J. v. Winkel 24 j.; N. Milani 27 j., te Oegst geest, en Y. v. d. Hoogen 22 j.; G. v. Meeteren 26 j. en N. A. Bijl 20 j„ te Mijnsheerenland. Overleden: Abraham Hensing 89 j., e.v. J. v. d. Plas; Annigje Magnin 79 j., e.v. OEGSTGEEST - Geboren: Marja An na. dr v. W. Baars en L. Louwerse; Gert- Jan Christiaan zn v. H. Brinks en H. J. Y. den Haan; Johannes Arnoldus zn v. P. C. Oele en G. J. A. Saarberg; Ma- rusha dr v. M. Bank en M. C. H. Kra nenburg. H. R. Zandbergen, J. Kater. ïiniei Doorwerken tigjarige Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen, die in de Stads gehoorzaal het afgelopen en het ki de weekeinde het najaarsmuziekfeest organiseert. Het is met concoursei tijd een wat rommelige bedoening, wijl de ene groep zich zenuwachtig w bereidt op het podium, slaakt een dere groep zuchten van verlichting, dat alle moeilijke loopjes al dan naar behoren zijn geblazen of getrom meld, terwijl een derde groep luid kwet terend door de gangen marcheert. Drie korpsen uit onmiddellijke omgeving vragen enige nadere aandacht. „Ben- venuto" uit Voorschoten zag de twijfel achtige eer opgedragen om het feest drie kwartier te laat te moeten openen, De verplichte „Scènes Jurasiënnes' de groep A harmonie werden iets te vaak onzuiver ten tonele gevoerd. Alle eer moet ik geven voor de „danserye" die men als vrij werk wilde spelen. Ze ker, het was dirigent mag 1 tamboerijn vraagt meer vinger-, dan ar de inspanning werd be- ïen promotie naar hoger een schoolcijfer van onge zeker verhoogd zag. In de groep D harmonie trad o.m. „Con cordia" uit Boskoop op. Het verplichte „Contest day" was weinig doorzichtig, waarbij helaas een te grote verzamel- toon geconstateerd moest worden gebrek, dat erg veel voorkwam, ook bij andere gezelschappen), die de muzikale concoursdag- tot een zware aangelegen heid maakte. Het vrije „Rule Brittan- nia" van Rimmer-Mellema kwam i€ traag, met ongeveer gelijke bezwaren a.ls ik al heb opgenoemd. Concordia „Litteris" showde toneel talent in Veertig Karaat LEIDEN Zaterdag bracht de Kon. ver. „Litteris Sacrum" in de Leidse Schouwburg het blijspel „Veertig Karaat", liet door Alfred Pleiter in hel Nederlands bewerkte spel van Barillet en Gredy: „Quarante carats". Het thema van dit spel is er een van dertien in een dozijn, geborduuvd op oud sbraimien. Dat betekent wil het voor onze tijd nog te savoureren zijn vlot en goed spel, zonder dilettantische aanpak. Dit laatste hoeven we echter bü Litteris Sacrum niet te verwachten en dat was ook zaterdag avond niet het geval. Het werd vlot en smakelijk gebracht door de toneel- talenten, die deze oude vereniging onder haar leden telt. We gaan het verhaal niet vertellen, woensdag en zaterdag a.s. wordt het nogmaals gespeeld, maar de naar onze smaak beste creaties werden gebracht door Co Hageman-Verhagen als de eigengereide, koppelende grootmoeder Monette en door Bram Harteveld als een geestig-vlotte Hervé, geschieden man van Lisa, die door Selma Hage- man-Oele met overigens wisselend succes gestalte kreeg. Bij tijd en wijle erg goed was ook Anny Beerbaum- Meyer als de boekhoudster. Bep v. d. Wijngaard-De Vries verdient éen dik ke pluim voor haar spel als de iet wat opstandige vlinder Anniok, de dochter van Lisa. Joop Segaar was verantwoordelijk voor de rol van Charbonnler, hij werd na een voor treffelijk begin in de inleiding tot het spel later echter wel wat vlak, hetgeen overigens ook het geval was met Rob Spaas in de rol van Eddy. Maar allés bij elkaar werd het toch wel een prettige belevenis. Het dekor van Bob Hageman en Hans v. d. Wijngaard deed het voor treffelijk. Hinderlijk was echter wel het decorwisselen bij open doek. Wel waren er veel taferelen maar we geloven dat het sluiten van het doek gedurende de twee, drie minuten die de wisselingen steeds vergden het verloop van de opvoering voor het dankbare publiek wel prettiger zou hebben gemaakt. W. PRINS De Warmondse fanfare opende de avond zitting in groep C met „Tzigane" van Boedijn en een valse start. Ook hier was alles Iets te zvyaar van toon. Ik weet wel, dat amateurgezelschappen al tijd moeite hebben met langzame en pia- nissimo-stukken. Dat kwam dus ook hier voor, maar de gedachte, dat alleen hard blazen mooi blazen oplevert, gaat niet altijd op. De „Vaderlandse Rhapsodie" van Henk Lijnschoten kwam met „Wij leven vrij" snel en fris op ons af, maar „de patrlotjes" zullen hopelijk in hun muzikaal leger snel leren iets zuiverder Men gooide geen hge ogen, maar over die punten zal ik volgende week verder praten, wanneer het Leidse „Nieuw Lé ven" acte de presence gegeven zal heb ben, want we hebben nog een weekend „blaast op den trommele" tegoed. JAN DOOVE. WASSENAAR De ac tieve Wassenaar se afdeling van de Katholieke Bond van Bejaarden heeft gisteren bij wjjze van proef een samen zijn voor de leden georga niseerd, dat de gehele dag duurde. Gezien het onge kend groot aantal deelne mers aan deze dag en de opgetogen reacties van de leden, mag deze proef als geslaagd be- Katholieke bejaarden uit Wassenaar ivaren dag gezellig hijeen (Chouwd ordei '8 Morgens half tien kwam men bijeen in het Jeroen- huis. Ouderen die niet op eigen gelegenheid konden komen werden thuis afge haald. De dag begon gel eid werd door pastoor A. Wentholt van de St. Willi- brordparochie. Daarna was er „gezellig samenzijn": ge legenheid voor een praatje samenzijn kwamen de bur gemeester en mevr. Geert- een eucharistieviering die sema een bezoek brengen aan het gezelschap. Voor zitter G. A. van Leijenhorst maakte van deze gelegen heid gebruik het is ver moedelijk de laatste keer, dat de burgemeester een bejaardensamenkomst mee maakt mr. Geertsema en zijn vrouw hartelijk dank te zeggen voor hun grote be langstelling voor het bejaar- denwerk in Wassenaar. De burgemeester op zijn beurt sprak zijn grote bewonde ring uit voor de activiteiten van de bejaarden zelf en hun actieve bestuursleden en hij bedankte ook namens zfln vrouw de bejaarden voor de grote vriendschap, die van hen mocht worden onder vonden. Het werd daarna langzamerhand tijd voor de gezamenlijke lunch. Voor de middag stond een toneelstuk op het program ma: de Toneelgroep van het Katholiek Vrouwengilde gaf een opvoering van het blij spel „De groeten uit Nice", waarmee de ouderen zich kostelijk j Rangeerder aan hand gewond LEIDEN Op het goederenemplace ment van de Nederlandse Spoorwegen aan de Haagweg is een 42-jarige ran geerder uit Leiden ernstig aan een hand gewond geraakt. Bij het rangeren raak ten twee vingers van zijn rechterhand tussen de wielband van een wagon en een remschoen. Hij is naar het Elisa- bethziekenhuis gebracht. Twee auto's gestolen de Morsweg verdween het kenteken 82-19- VIVACE-CONCERT: Frisse vertolking van aantrekkelijke muziek ere. „Vivace" is een ensemble van ruim een dozijn accordeonnisten, die werkelijk een frisse, aantrekkelijke indruk maken. In de heer P. Slingerland heeft men een muzikale leider, die zyn musici goed vasthoudt en zich tevens een soepele manier van dirigeren heeft eigen ge maakt. Het concert vulde een gehele avond, bestond in hoofdzaak uit niet te diepgaande composities, maar wist door de eerder genoemde kwaliteit steeds te boeien. Als ik een aanmerking maak, dan geldt die in hoofdzaak de bezetting, waarin de grondstemmen zich niet of nauwe lijks kunnen laten gelden. Dit wreekte zich natuurlijk het meest in de bewer king van Ludwig van Beethovens ou verture „Egmont". Hier was de kleur te hel bij het ontbreken van b.v. pauken. Vermoedelijk zou ook voor andere wer ken een contrabas een vei'rjjking van de instrumentatie betekenen. Toch moet ik het toejuichen, dat men zich met zo'n ijver heeft geworpen op een werk uit het grote klassieke repertoire en juist in dit jaar. Opvallend was de aandacht, die het publiek hierbij aan de dag- legde, als voelde men de uitspringende beteke nis, die het werk in dit programma had. De heer Slingerland bleek de grote lij- goed aan te voelen en wist tevens aanvaardbare nuancering te vérwe- i spa- werk, Kerkrade een derde prijs heeft veroverd die ik gehoord mijn ervaringen op andere evenemeuten van die soort hoger aansla, dan menig andere eerste prijs. De overige werken van het pro gramma, niet altijd feilloos in de bas partijen, werden niettemin verdienstelijk Vermeldenswaard is overigens, dat. niet- beroeps dirigent Slingerland zijn tijd geheel belangeloos ter beschikking stelt, met succes! Terecht werden hij en vrouw (de avondlijke eenzaamheid dirigentenvrouwen is bekend) har telijk met een geschenk en bloemen ge huldigd. Een bewijs van erkenning, waarin het publiek zich niet onhetuigd LEIDEN Het tweede concert in de van de Leidsche Kunstkring „Voor op maandag 16 november a.s. in de Stadsgehoorzaal (aanvang 8 uur m.), v jrdt gegeven door het Mendels- ihn Trio. Henny Ravestein, viool, (zij is onlangs in het huwelijk getreden met Henk Briër) de Spanjaard Elias Arizcu- cello en pianist Jan van der Meer formeerden hun trio ongeveer drie jaar geleden. Sindsdien hebben zij op buiten landse toernees de grootste successen behaald en ook in eigen land (het trio Leiderdorp) oogst dit muzikale drietal bewondering en geestdrift door zijn vi taal, analytisch doorgelicht en bruisend musiceren. Met het opnemen van het Mendelssohnn Trio in het seizoenpro- gramma heeft de Leidsche Kunstkring de artistieke spijker op de kop geslagen. Het programma voor het concert ver meldt het Trio (1947) van Hendrik An- driessen, het Trio in c kl.t. opus 1 no. 3 van Beethoven en het Trio in d kl.t. opus 49 van (naamgever) Felix Mendelssohn- Bartholdy. T.P. HENRI WELBOOREN Huisvuil-ophaaldienst DINSDAG 17 NOVEMBER tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit ter.',aan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v. d. Sande ïSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN De heer A. G. Sciarone geboren te Eindhoven en thans wonende te Delft is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der leteren op proefschrift getiteld „La Place de L-adjectif en Ita- lien moderne". De promotor was prof dr. S. Dresden. De heer D. H. van Zijl geboren L«: Springs, Zuid-Afrika en thans wonede te Oegstgeest is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Die saakwaar- nemingsaksie as verrykingsaksie in die Suid-Adrikaanse Reg ('n Reghistoriese en regsvergeljjkende ondersoek)". De promotor was Prof Mr. R. Veenstra. Trianon: „Sunflower" (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Camera: „Gil en Sterf" (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr/za 23.30 u.): Drie films in één programma (18) Studio: Ingmar Bergman-week, do: „De Maagdenbron", vr/za: „Als in een donkere spiegel, zo/ma: „De grote stilte", di/wo: „Persona" (alle 18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: „Zorro, de onweerstaanbare" (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr/za 23.30 u.): „Moordenaar met idee-fixe" (18) Luxor: „Battle of the Bulge" (14 j.) Dagelijks, ook zo Lido: „Doorbraak Dagelijks: 2.30, Zondag: 2.30, 4.4 LEIDSE AGENDA MAANDAG 16 NOVEMBER Stadhuis Raadsvergadering, aan vang 19.30 uur. Stadsgehoorzaal Concert L.K.K. voor Allen, aanvang 20.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Al gemene ledenvergadering vrienden van het museum, aanvang 20.00 uur. Nieuw Minerva Receptie ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Bond van Poeliers, aanvang 17.00 uur. Vroom en Dreesmann Winkelochtend voor gehandicapten. Scheppingskerk Resultaat tuinen- wedstrijd Kon. Ned. Mij. voor Plant kunde, aanvang 20.00 uur. Leiderdorp Burgeravond, aanvang 20.00 uur. DINSDAG 17 NOVEMBER Museum van Oudheden Lezing drs Sarfaty, aanvang 20.00 uur. L.F.O.-terrein Damesvoetbalwedstrijd Randstad Sp.-Stompw. Boys, 18.30 uur; LFC-Lugdunum, 20.30 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3