Aannemers en architecten op excursie in Merenwijk Zaai vol burgers op de receptie van S. Menken 195° V 2850 *'!39.75 Subsidie van bijna 'n ton voor Mare-dam Huisvuilbeeld van welvaart mr- JEUGDWEDSTRIJDEN ROND PLANT EN DIER DAMESHORLOGE PIERROT ANWB doet Leiden aan VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 DEN HAAG Het Rijk heeft aan de gemeente Leiden een subsidie toegekend van ƒ95.000,- als bijdrage in de aanleg van een dam in de Korte Mare, in het verlengde van de Langegracht, aldus het ministerie van verkeer en waterstaat. Deze rijksbijdrage werd verleend in het kader van de „beschikking bijdragen LEIDSE COURANT i behot wegverkeer en het openbare 1 i het LEIDEN In april volgend jaar zullen de eerste bewoners van de Merenwijk hun flat kunnen betrekken. Rond dit tijdstip zullen de eerste flats van de 256, die in deze nieuwe woonwijk worden gebouwd, voor bewoning gereed zijn. Eind augustus zullen de laatste van dit contingent worden opgeleverd. Dit deelde de directeur van Gemeentewerken, ir. Vos, gisteren mee tijdens een excursiedag, die was georganiseerd door de afdeling Leiden en omstreken van de Ned. Aannemers- en Patroonsbond voor de bouw bedrijven en de Algemene Vereniging van ondernemers in de Bouw nijverheid. H. E. A. Driess LEIDEN In de burgerzaal van hetven de vele belangstellenden, afgevaar- stadhuis werd gistermiddag ter ere van digden van allerlei instanties, fractie- het. 25-jarig ambtsjubileum van "wethou- voorzitters, burgemeesters uit de om- der Menken, een receptie gehouden. liggende geni iall scho- die in deze 25 jai t de heer Menkei ADVERTENTIE Jongens- costuums en sport- colberts 5 tot 16 jaar Keuze uit de nieuwste modellen in prachtkwaliteiten. Fantast Nó als surprise, aan het eind van ons jubileumjaar, met 20 tot 50 korting, o.a. §9J» prijsgeschenk prijsgeschenk prijsgeschenk 138- te kunnen feli oor. Onvern Menken en zijn gezin boden bloemstukken, Ongetwijfeld moet c heer Menken op welke een grote waardering men voor hem heeft gehad gedurende zijn 25-ja- rige wethouderschap. Discussie over toekomst van studentenparochie LEIDEN Onder auspiciën van de Ne derlandse Christen Studenten Vereni ging wordt donderdag in de mensa van de Leidse studentenvereniging „Sanctus igustinus", Rapenburg 24, een discus- sieavi en betekenis studei Iedereen echter gen moeten worden ingeslagen. Over de richting moet intensief worden overlegd. Op de discussieavond, die om acht uur begint, wordt 't overleg in breder kring dan die van de studentengemeente en de studentenparochie gevoerd. Onder meer zullen enkelen van de schrijvers van een zijn. Ook de studentengemeente en de studentenparochie zullen vertegenwoor digd zijn. Ieder, die zich betrokken voelt bij de toekomst van deze vorm van christelijke gemeente, ieder, die kritiek heeft, is op de discussieavond welkom. Eerste flats in opril gereed het gegroeide hechte samenwer- :n beide organisaties. De ex- •d ook meegemaakt door pla- stedebouwkundigen M. bov'engenoei i Prie nisaties, resp. de heren Kamsteeg Nierman, spraken inleidende woord De excursie begon in de Groenoordh Daar gaf de wnd. directeur van d< hal, de heer T. C. Daey Ouwens, t overzicht van „een jaar draaien". Da in stelde hij vast dat de hal, die onj twijfeld nog meer bekendheid in 1 land moet krijgen, voldoet aan de vi ogen gestelde drie-ledige functie. stijgt nog i :akkei gemiddel vens en warenmarkten, belichtte de milieuhygiëne. Daarbij beperkte hij zich tot het verwerken van afval. Hij ging er van uit dat de afvalstoffen een beeld geven van de consumptie. In zekere zin dus een beeld van de wel vaart. Het bijprodukt van onze welvaart is een probleem geworden voor het wel zijn. In 1970 wordt de vuilproduktie per inwoner geschat op circa 300 kg (huis- en straatvuil). Dit is per jaar een hoe veelheid van plm. 3,5 miljoen ton, waarbij nog circa 1.3 miljoen industrie- vuil komt. Een eenvoudig rekensom metje leert, dat wij op dit moment be last zijn met het op verantwoorde wijze uit de circulatie nemen van bijna 5 mil joen ton afval. Richten wij de blik op het jaar 2000 dan zal, aldus de heer Bastiaanse, bij een verwacht bevolkings bestand van 18 miljoen mensen en min stens een verdubbeling van de hoeveel heid vuil per hoofd der bevolking, reke ning moet worden gehouden met de ver nietiging van circa !3 miljoen ton huis- en veegvuil. Mogelijkheden In principe zijn dan de volgende moge lijkheden denkbaar: afvoer per gezin door middel van uniforme huisvuilem mer (tegenwoordig veelal vervangen door de plasticzak), afvoer van het huisvuil naar buiten het gebouw staande gesloten laadkisten, afvoer van vuil door middel van stortkokers („waarin dan geen kerstbomen moeten verdwijnen"), keuken afvalmolens (toegepast in de V.S.), kleine vuilverbrandingsovens bij grote flat- en kantoorcomplexen en vuil afvoer van woonblokken via een geslo ten buizensysteem Zweden Nadat spreker enkele verwerkings methoden (o.a. vuilverbranding) had op gesomd, dook hij ver in de Leidse ge- w.o. faecaliën werd op stoepen en stra ten gegooid. Al in 1533 werd bevolen dat ieder de mesthopen voor zijn deur minstens 2 maal per week moest oprui men. Er kwam echter weinig van te- Na de lu: •chitec i de gaf ir. ;en in- 2 Me- realiseren, een wjjk reeds dui delijk zichbaar worden. De inleidingen werden vervolgens aanschouwelijk ge maakt door een bezoek aan de Meren wijk en de vuilverbrandingsinstallatie. De rondleiding werd besloten met een diner in restaurant „Triton" in Katwijk Ambassadeur op bezoek in universiteit Sir Edward Tomkins, en Lady Tom- kins zullen op 16 november een werk bezoek aan de Leidse Universiteit bren gen. Hiermee wordt de sedert de zestien de eeuw bestaande traditie voortgezet, volgens welke iedere nieuw benoemde Britse ambassadeur de Leidse Universi teit bezoekt. In het kader van hun kennismaking het Rijksmuseum van Oudheden bezoe ken, alsmede de Vereeniging voor Vrou welijke Studenten te Leiden, waarvan het clubgebouw vaak wordt beschouwd als een voorbeeld van de wijze, waarop baar diei worden gemaakt aan de mo- versitaire samenleving. ambassadeur en Lady Tom- len vergezeld door de tweede van de ambassade, de heer mtegenwoordiger 1 de British Cou r N. NRV LICHTTE VOOR OVER HET WINTER TOERISME Bij de NRV kan r hotels gebruik maken; de NRV-hotel- capaciteiten worden steeds meer uitge- Leiden onder irenfilms was gisteravond rder vertoonde film „Win- De rolprent gaf een goed vakantie, niet alleen op betreft andere ijkheden en de schoonheid van ntische land. Na de vertoning filmpje kon men, na het •ie vragen, ook nog in het •an een prijsje: een spor- ir, de NRV eigen! modeshow van Peek en Clop- gaf enkele kleding-ideetjes. dragen zijn. »en okergeel encer pak. Verder v ZOETERWOUDE De bibliotheek, ge vestigd aan de Noordbnurtseweg, gaat wedstrijden organiseren voor de jeugd. De kinderen krijgen de gelegenheid deel te nemen aan mobiel-, declamatie- en toneelwedstrijden. Deze staan in het te ken van het „natuurbeschermingsjaar 1970". Planten en dieren spelen daarbij de „hoofdrol". Deze „hoofdrolspelers" moeten uit boe ken gehaald worden. De mobieles moe ten uiterlijk 23 november ingeleverd worden op de school of in de bibliotheek. De laatste is hiervoor speciaal geopend op dinsdag 17 en maandag 23 november van 16.00 uur tot 17.30 uur. De prijsuitreiking van de groep van 7 t/m 9 jaar is op dinsdagavond 24 no vember. Aan de 10- tot 14-jarigen zul len op woensdag 25 november de prijzen de worden uitgereikt. Dit gebeurt Nationale Jeugdccollecte LEIDEN Ten behoeve van het jeugd werk wordt in de week van 16 tot 22 no vember een nationale jeugdcollecte ge houden. Het motto van deze collecte is ,^le jeugd staat op het spel". Vertegen woordiger van alle Nederlandse „straat kinderen" Is Jantje Beton. Van deze Jantjes Beton lopen er in Lei den ook honderden rond. De aktie wordt daarom gesteund door alle Leidse vere nigingen voor jeugdwerk. De volgende verenigingen collecteren door de gehele stad: Leger des Heils, Katholieke Ver kenners, Katholieke Club en Buurthuis werk, Gereformeerde Jeugdraad, Chris telijke bond voor Natuurvrienden, Gid- senbeweging, Nederlandse bond voor Natuurvrienden, Clubhuiswerk Zuid- West en Fortijnwijk, NPG, Clubhuis de Sperwers, De Hooglanders. De opbrengst van de collecte gaat voor vijftig procent naar de eigen kas van de verenignigen, de overige vijftig pro cent zijn voor landelijke projecten en experimentele jeudgvoorzieningen. Van deze vijftig procent vloeit een gedeelte terug naar de kas van de plaatselijke clubs en verenigingen. De NJF geeft subsidies om het jeugdwerk in alle plaatsen te stimuleren. ZOETERWOUDE Onder het motto „Uit goed voor U" organiseert de Sup- ~.J.Z. op zaterdag 14 novem ber f 'ond gehuwden in dancing ,,'t Centrum" aan de Schenkelweg. Muzikale mede werking verleent het orkest van Henny Lange veld. De opbrengst is voor de tribune. Het aanvangsuur van de avond Is bepaald op 20.00 uur. aula van de Sjaloomschool aan de Veld zichtstraat, aanvang 19.00 uur. Op deze avonden zullen tevens decla matie- en toneelwedstrijden gehouden worden. Dit alles moet iets te maken hebben met plant en/of dier. De stukjes moeten uit een boek gehaald zijn en de titel aan de jury bekend gemaakt zijn. De route die de Sint neemt LEIDERDORP St.-Nicolaas doet morgen, zaterdag 14 november, zijn feestelyke intocht In Leiderdorp. De route, die de goede Sint zal volgens, is: 14.00 uur vertrek per boot vanaf de N.V. Durisol Achthovenerweg door de Rijn naar het gemeentehuis - ontvangst door de burgemeester. Rondrit door het dorp - route: Hoofdstraat - linksaf Eikenlaan - rechtsaf Kastanjelaan - rechtsaf Hoog- madeseweg - linksaf Hoofdstraat - linksaf Doeslaan - linksaf Tuinstraat - linksaf Mauritssingel - rechtsaf W. de Zwijgerlaan - rechtsaf Fred. Hendrik laan - Irenestraat - linksaf Mauritssin gel - Ericalaan - linksaf van Geerstraat - rechtsaf Dr. de Bruynestraat - linksaf Hoogmadeseweg - rechtsaf Kastanjeln. Tollenaersingel volgen tot ningenlaan, daar linksaf - linksaf Laan van Ouderzorg - rechtsaf Splinterlaan - rechtsaf Spanjaardelaan - rechtsaf v. d. Markstraat - van Poelgeestlaan - Schep- pingskerk. (ADVERTENTIE) GOUDEN als SINT-NICOLAAS GESCHENK 79- 17 steens ancre 14 karaats goud HORLOGER - JUWELIER Maarsmansteeg 21 - Leiden Tel. 20778 Invaliden op muzikale wereldreis LEIDEN Ieder jaar biedt de Neder landse Katholieke Invalidenbond zjjn do nateurs een feestavond aan als biyk van waardering voor hun financiële steun. Het bestuur van de afdeling Leiden had hiervoor gisteravond zyn beste beentje voorgezet. Het had niet minder dan „Semper Avanti" met ,,Jong en Jolig" gearrangeerd voor een gezellige avond Ziekenhuis, collega-bestuursleden van de ANIB, maar vooral vele dona- Als in een wervelwind nam Semper Avanti o.l.v. Koos Kukler de aanwezigen Parfijs, Wenen en het Rijndal waren het doel van de vlotte en temperament-volle programma. Hoewel akoestiek en rook de muzikale prestaties merkbaar ten nadele beïnvloedden, waren de toehoor ders enthousiast. Zelden zullen koor en orkest met de solisten een zo dankbaar publiek hebben gehad. Donateurs en in validen maakten aan het slot van de reis door een spontaan applaus wel heel duidelijk, dat hun deze avond nog lang in herinnering zal blijven. De voorzitter onderstreepte dat ten overvloede in zijn dankwoord aan het hele gezelschap. Voorschotense derby alsnog uitgespeeld LEIDEN SVLV en Randstad Sport worden niet aansprakelijk gesteld voor het staken van de op 18 oktober ge speelde Voorschotense derby. Bewezen is namelijk niet dat de scheids rechter, die plotseling het veld verliet, omdat hij belaagdi zou zijn geworden, inderdaad is bedreigd. Indien het voor het competitieverloop belangrijk wordt geacht zal de wedstrijd LEIDSE AGENDA ZATERDAG 14 NOVEMBER Nederl. Nat. Hist. Vereniging Bezoek aan museum van onderwijs in Den Haag, vertrek per trein 13.19 uur. Antonlusclubhuis Grote Ruilbeurs van Clubs Boshuis, Koninlcskerk en de Ver zamelaar; aanvang 10.00-17.00 uur. M.V.M. in de aanval te Voorschoten VOORSCHOTEN In het restaurant van de sporthal Vliethorst in Voorscho ten was geen gebrek aan belangstelling voor de actiegroep „Man-vrouw-maat- schappjj". In de overvolle zaal waren op uitnodiging van ,,'t Nut" en de Fe deratie van Vrouwenverenigingen de gangmakers van de actie aanwezig om te tornen aan het volgens de dames „laatste restant van wat eens de mannenmaatschappij was". De sfeer was buitengewoon goed, niet in het minst door de uiteenzetting van de sociologe, mevr. R. W. Boesjes-Hom- mes over „De inschakeling van de vrouw in het arbeidsproces". Zij belichtte de arbeidsmarkt, het politieke onbehagen bij de vrouw, de economische aspecten van de huidige samenleving, belastin gen' en de houding van het bedrijfsle ven. Ook de dames Jacqueline Molleman en Ankie Teulings, als afgevaardigden van de regio Leiden van MVM wisten hun zegje goed te brengen en belang stelling op te wekken voor de actie groep. Ook al dragen de vrouwen thans graag de sieraden en kleren uit grootmoeders- tijd, de man van deze tijd krijgt geen kans om grootmoeder te Imiteren. De tijd van de poezelige handjes schijnt wel definitief achter de rug. De vrouw wil een volwaardige partner zijn, ook in het bedrijfsleven. Dat lukt de vrouw wel, want de man wil het, aldus een voor zichtig uitgesproken gedachte van een mannelijke aanwezige. VOORSCHOTEN De Haagse forma tie „Super Sister" zal morgenavond in n optreden verzorgen. Aanvang 8 uu n de ANWB Leiden aandoen, zal iedere maandag en don- l 10.00 tot 16.00 op de Lam- van het wintersei zoen maken tien van dergelijke mobie le kantoren een toernee door Nederland, om de plaatsen aan te doen, waar nog geen ANWB-kantoor is gevestigd. De mobiele kantoren worden ingescha keld, omdat de naderende winter- en zomervakanties een uitgebreide voorbe reiding en tijdige reservering vragen. BJj een mobiel ANWB-kantoor kan men voor alle facetten van de ANWB-dienst- verlening als hulpverleningsdokumenten, reisroutes en verzekeringen terecht en Heoerkt voor reserveringen en boekin- van hetzelfde mate- ok een midi-hes ver- r) en leuke pruikjes (salon Min- Voorschoten) die warm genoeg i om het mutsje tijdens het skiën te •vangen. De getoonde laarzen waren A.P. Drie jubilarissen bij firma Van Ooy LEIDEN Bij de firma A. van Ooy orgen drie jubilarissen ge huldigd. Mej. M. C. Hendriksen, chef de bureau, en de vertegenwoordigers W. Blok en C. Penseel kregen voor hun 25- jarig dienstverband behalve lovende woorden ook een aantal geschenken. van Ooy Sr. bood de jubi- gouden horloge en een en- ZOETERWOUDE Na de succes volle bekerwedstrijd tegen Lenig en Snel uit Den Haa,g, komt zondag a.s. het Delftse Concordia naar sportpark „Haas broek". De groen-witten verschijnen in de volgende opstelling: doel: Jan Fen- gler; achter: Theo Schuur, Jan der Geest, Guus van der Geest en Leo van der Ham; midden: Jan Koek en Theo van Klink; voor: Peter Beereboom, Loek Helder, Henk van der Swan en Jaques ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3