Studio Voorstel Kamerleden voor nieuw parlement CcidócSoil/ïant Piet Bekker. schilder van de Hollandse waterkant Melle Weersma schreef 2 winnende kerstliedjes Fanclub voor HEINTJE Henriëtte Roland Studio biedt veel meer! WEG VAN HET BINNENHOF Plan met aantal aanwijzingen De regels van het spel PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 Weinig reden tot optimisme IN de Sociaal-Economische Raad is het dezer dagen, in sporttermen vertaald, een kwestie van duwen en dringen. Het éne deel van het gezelschap trekt aan het eind van de lonen, het andere aan dat van de prijzen. En tussen de bedrijven van dit spel door doet ook nog de regering haar best om met horten en stoten onze economie op het goede spoor te houden. Met veel succes? We zeggen alleen „ja" inzoverre het allemaal nog slechter had kunnen gaan. Als inzet voor 1971 wordt nog altijd genoemd een bepaald percentage waarmee dat jaar de reële koopkracht zou kunnen stijgen: bijna anderhalf procent. Maar dit getal is dan toch weer het resultaat van een aftreksom: brutoloonstijging minus prijsstijgingen en ook hier weer „afkoelingsmaatregelen" van de overheid. Het zou allemaal veel plezieriger zijn wanneer die anderhalf procent bereikt zou kunnen worden zonder aftrek sommetje. Dan was ook de kans groter dat de grote massa, die niet bij loon onderhandelingen maar wel bij prijs stijgingen betrokken is, geen kind van de rekening zal worden. Verkeerde paard MET alle complimenten, die de S.E.R. op daarvoor geschikte momenten krijgt toegezwaaid, zal het sociaal- economische topadviesorgaan van onze overheid onmogelijk kunnen beweren, dat het een krachtige steun is in de actie om de inflatie onder de duim te krijgen. Werkgever* en vakcentrales zijn te vlug blij met een compromis, waar mee voor enige tijd de zaak op de oude voet kan blijven doordraaien. Bovendien blijkt de S.E.R. daarbij meer dan eens op het verkeerde paard te hebben gewed. Zoals met name bij het beleid terzake van de „vierhonderd gulden extra", waarvan over een paar maanden nog meer mensen dan nu al doen, zullen vaststellen dat het een flop Veel reden tot optimisme zien we dan ook niet. Wel zal kritiek van teleur- gestelden ten spijt een objectief onder zoek kunnen uitwijzen dat vele loon- trekkenden tot nu toe aan de aftreksom een klein batig saldo hebben over gehouden. Maar voor sommige loon- Joop Wagemaker bij Nouvelles Images In vrijwel allt schiedenissen k aaien, bloeien, oot NEDERLAND I NOS 18.45 uur Riskanter OMDAT intussen de betalingsbalans de verkeerde kant blijft uitgaan, de overheid voor geld verslindende maar noodzakelijke taken staat, de consumptie behoefte steeds minder blijkt bevredigd te kunnen worden en de bezitsvorming economisch te weinig en sociaal veel te weinig opgang heeft gemaakt, wordt doorgaan op de ingeslagen weg steeds riskanter. Eén economische terugslag van middel grote omvang en Nederland zal zijn vooruitstrevende gezindheid v ten geven in de uitvoering vai soberingspolitiek. Wellicht gaat dan ook de S.E.R. wat minder achter de feiten aanhollen. Het nieuwe kabinet, welke politieke samen stelling het ook moge krijgen we een paar sterke ministers toe. die di zonder veel omhaal, als het nodig Ij durven zeggen. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Naar aanleiding van de prijsvraag voor een nieuw kerst lied, dat georganiseerd werd door de TROS in samenwerking met de stich ting Konamns, klom een bijzonder groot aantal deelnemers in de pen. De jury bestaande uit Mischa de Vreede, Piet Beishuizen, Lex van Delden. Willy van Hemert, Henri Mildenberg en Co van de Heide Wijma, hadden de handen vol voordat eindelijk de vier winnende liedjes, namelijk voor elke "solist één, waren aangewezen. Het resultaat dat Jordaan een lied werd gekozen met als titel „Als de kerstman komt" van de componist en tekstschi Weersma uit Putten. Melle Weersm. schrijft en componeert reeds lang* :ijd. Voor de Shepherds lied als titel „Weet je het tot grote verbazing en rassing van de jury bleek eveneens Melle Weersma te zijn. Voor Unit Gloria werd het lied gekozen met als itel „Children of peace", inge zonden door Leo Dievendal. en Cees Thissen, allen uit Heemstede. In het genre van Ben Cramer werd het tenslotte het lied met als titel „But he's smiling". De tekst van dit lied bleek van Jules Deelder, terwijl de muziek werd gecomponeerd door Peter Snoey uit Rotterdam. Op don derdag 10 december op de televisie en op vrijdag 11 december via de radio zullen deze vier liedjes te horen en te zien zijn. Dan krijgen de kijkers en de luisteraars de gelegenheid om door middel van een briefkaart aan de TROS kenbaar te maken welke van deze vier liedjes men het beste vindt. (Van onze corresDondent) Holstprijs voor Gerben Hellinga de is een fanclub voor Heintje „De nachtegaal van Bleijerheide", in het leven geroepen. In Duitsland heeft Heintje al meer dan twee jaar fanclubs. Vader Simons is sinds enkèle weken ere-voorzitter van de Bleijerheidse voetbalvereniging. Iedere maand zal de voetbalvereniging een fanblad van Heintje uitgeven. Er komen foto's van Heintje in met het allerlaatste nieuws. Iedere fan krijgt het blad thuisge stuurd. Het lidmaatschap van de Hein tje Fanclub bedraagt per jaar 5 gulden. het zangidool met een handteke ning willen hebben, kunnen schrijven naar het correspondentie-adres: B. A. C. Zielemans, Pannesheiderstraat 1, Trevi W. Hofs de Henriëtte Roland Holststichting be sloten de Henriëtte Roland Holstprijs voor het jaar 1970 toe te kennen aan de heer Gerben Hellinga. die o.m. de succes volle toneelbewerking maakte van „Kees De prijs wordt vrijdag 20 november uitgereikt tijdens een korte plechtigheid in het Toneelmuseum te Amsterdam. Elisabeth Andersen bij Haagse Comedie DEN HAAG (ANP) Elisabeth An dersen zal met ingang van 1 september 1971 verbonden rijn aan de Haagse Co- ADVERTENTIE Elke aflevering van het radio/tv- magazine Studio zit propvol gezelligheid. Vrolijke stripverhalen, puzzels, rake cartoons, correspondentierubrieken, prachtige kleurenfoto's en fascinerend achtergrondnieuws. Voor eK stuivers per weekmeer gezellig heid. meer informatie, meer sport, meer aktualiteit! Ook 6 kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nü een kaart zonder postzegel met antwoordnummer Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO biedt meer...veel meer! (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Er moet in Den Haag een nieuw gebouw komen voor de Tweede Kamer en daarmee kan niet te lang worden gewacht. Dat schrijven zes Kamerleden uit de zes grote politieke partijen (KVP. P.v.d.A., A.R., CHU, VVD 9'66) ■zittei Thiel. Deze i nieuw ge in van doel matigheid, flexibiliteit en representati viteit. „Een ruime opzet zal voor de dynamische ontwikkeling van het parle mentaire werk in de komende decennia voldoende mogelijkheden moeten bic den". Zü denken daarbij ook aan zaken als een hotel, sportaccommodatie en parkeerruimte, die mede ten dienste van ;rleg met de gemeente inde mogelijkheden: a. Nieuwe Hout: In het hart van de cityreconstructie ligt tussen het nieuwe station en het Nerviplan een geschikt terrein, dat grenst aan de Nieuwe Hout. Het terrein ligt grotendeels braak. Met de bouw van het nieuwe station is be gonnen, terwijl met de Nervikantoor- gebouwen binnenkort kan worden ge start, nu het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds de financiering verzorgt. b. Bezuidcnhout: Na realisatie van de Utrechtsebaan en de daarbij behorende viaducten en afritten resteert een terrein tussen het nieuwe station en Voorburg, dat wellicht voldoende ruimte zal bieden. Het zal nog enige jaren duren voor dit reeds een gedeelte ingericht als parkeer terrein. De mogelijkheid ware te onder- of de hertenkamp naar het Malie- 'eld de Koekamp, tegenover het nieuwe sta tionsgebouw, wellicht voldoende opper vlakte zou bieden. d. Alcxanderkazerne: Dit terrein, ge legen aan de Laan Copes van Catten- burch tegenover het gemeentehuis, zal vrij komen. Er zijn echter reeds diverse belangstellenden, waaronder de gemeente Den Haag zelf, voor uitbreiding van het gemeentehuis. De zes Kamerleden vinden het ter rein aan de Nieuwe Hout het meest voor de hand liggend. „Dit terrein komt snel beschikbaar. Hier bestaat de mogelijk heid om op een unieke plaats in het centrum van de nieuwe city en op korte afstand van het oude centrum en het nieuwe centraal station een allure te krijgen. Wil de; verloren gaan. dan zal de Kaï op korte termijn met de gcmei gebouw niet ADVERTENTIE Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. Caquelon Inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn In de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken i Haag in verbinding moeten stellen", al dus de briefschrijvers. Zij stellen mr. Van Thiel voor hier voor spoedig een commissie in te stel len, die zich over de verschillende mo gelijkheden kan oriënteren en daarover Binnen een paar maanden zou de Ka mer dan een beginselbesluit kunnen ne men. Mr. Van Thiel heeft al laten we ten dat hij de brief van de zes Kamer laden zo spoedig mogelijk in het presi dium en daarna eventueel in de Kamer aan de orde zal stellen. De briefschrij vers zijn mr. Andriessen (KVP), mej. Goudsmit (D'66). de heer Kieft (A.R.), mr. Koning (V.V.D.), dr. ir. Oele (P.v.d.A.) en drs. Tilanus (C.H.U.). In comite-generaal (besloten fitting) heeft ting In een bijlage geven de briefschrij vers de globale inhoud voor het nieuwe Kamergebouw (oppervlakte circa 5 hec tare) aan: zij bepleiten onder meer: 250 leden ;skamers com missie- en fractiekamers Per een twee leden een werkkamer met se cretaressekamer. Verder rustkamèrs, toiletten en douches. 2. Ruimten voor de griffie, archief, postkantoor, telefooncentrale en bi bliotheek-leeszaal. 3. Huishoudelijke dienst: lounges, t.v.- kamer, restaurant, bar, cafetaria, coffee-shop, keukens, E.H.B.O.- 4 Hotel met accommodatie voor hon derd personen, ontbijtzaal, zwembad en gymnastiekzaal. 5. Voor de pers: perstribune, werkka mers voor journalisten, studio'# voor radio en televisie, straalzenderan- 6. Parkeerruimte voor 600 auto's, boven- of ondergronds en binnens huis bereikbaar. 7. Woonruimte: flSts voor de voorzitter concierge en chefs van dienst. De VPRO dreigt nog steeds te verzui- duidelijk gemaakt. Grafisch, door het bijna verzopen mannetje, verbaal door een droefkijkende Arie Kleywegt. Een en ander onder de verzekering dat de VPRO borg staat voor kwaliteitspro- Het gekke is dat de VPRO de laatste weken geen programma's biedt die in de controversiële VPRO-lijn liggen, maar ook dat het met de kwaliteit niet best gesteld is. Gisteren was er één ei gen werkstuk: Was er nog wat gewijd aan een Smildense patat fabriek, die om milieugygiënische redenen dicht moest. Vanavond een aflevering op het scherm van de Amerikaanse serie „De regels van het spel". Hierin kan de kijker een bekende televisiefiguur te rugzien, namelijk de acteur Robert Stack, die in ons land bekendheid kreeg als de onverschrokken politie agent Elio Verdei i film Birma. Wa te ongeschikt. Bij de TROS zagen we een stukje van de show rond Saskia en Serge. Paul Boots werkte in zijn regie helemaal volgens het boekje. Bezorgde ons mooie plaatjes bij mooie stemmetjes, Derde prijs voor tv-film over Jan van Beveren (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In het in Oberhausen geëindigde concours voor sportfilms heeft het door de NOS ingezonden NCRV-programma „De laatste man" de derde prijs behaald. „De laatste man" is een door de NCRV in samen werking met Studio Rotterdam ver vaardigde film over Jan van Beveren, doelverdediger van PSV. Samenstel ling, produktie en regie berustten bij Joop Niezen, Robert Collette, Christine van Roon. Bruin Noordam en Jan Schaper. Laatstgenoemde fungeerde ook als cameraman. bles". Robert Stack speelt in „De re gels van het spel" de rol van Dan Farrell, redacteur van het tijdschrift „Crime Magazine". In „De laatst» ge tuige" zoals deze aflevering van „De regels van het spel" heet, krijgen Farrell en zijn baas Glenn Howard (gespeeld door Gene Barrv) te maken met de Maffiabeweging. Het gaat met name. om Maffia-leider Victor Foss, die een moord heeft begaan. Deze daad is door gangster Ernie Cori ge zien. Deze Cori is bereid voor de rechter te getuigen. Maar ondanks een escorte van detectives slaagt een van Foss' medewerkers erin Farrell deze getuige te ontnemen. Er blijkt evenwel nog een getuige te zijn, na melijk de vrouw van een Congreslid. Het kost zeer veel moeite deze Jean Thorndyke te vinden, maar met hulp Carnavalsorde voor Willem Duys (Van onze correspondent) Eysden worden uitgereikt aan de presentator Willem Duys. De carna valsvereniging „De Kleeflep" van Eys den reikt deze onderscheiding een- zich bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt op het gebied van radio of tv. Vóór Willem Duys werd de orde uit gereikt aan KRO-voorzitter mr. H. van Doorn, Mies Bouwman, Jan Cot- taar est ILese Schüs«r©art

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2