X-STENENTILLER VIEL DOOR DE MAND Basjes. 15ct We moeten thuis alles winnen Jong Oranje uur verslagen in half met 3-1 Stock cars in betere banen Europese titel voor Cooper na opgeven Urtain Bondscoach Buschner: Vermoedelijke opstellingen Gevecht duurde maar 8 ronden VOENSDAG 11 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 9 LONDEN „Henry's Hammer" heeft weer geflitst. Tot deze opzienbarende conclusie kwamen gisteravond de verbijsterde Engelse b oksliefhebbers in het Wembleystadion, waar Jose Maria Ibar Urtain, de 27-jarige Spaanse ex-stenentiller zijn Europese titel in het zwaar gewicht overgaf aan zijn negen jaar oudere Engelse collega Henry Cooper. De kans bestaat nu dat ,,0ur Enery", de troetelnaam voor de boksheld van het Gemenebest, over enkele maan den weer in de ring zal staan tegen Cassius Clay tegen wie hij zich in het verleden al tweemaal vergeefs oprichtte. Cooper: dolgelukkig. (Van c e speciale verslaggever) DRESDEN De stad Dresden, 500.000 inwoners en het belangrijkste cultuurcentrum van de DDR, maakt zich op voor een groot voetbalfeest. Aan de door Georg Buschner geselecteerde spelers zal het niet liggen, want zij zijn er zonder uitzondering van overtuigd, dat elk ander resultaat dan een overwinning op Nederland gelijk kan worden gesteld aan een nederlaag. Piet Keizer (links) Buchner, naast bondscoach ook trai ner van Carl Zeiss Jena, waar van hij liefst acht spelers selecteer de: „Zeker na de sterke start van Joego-Slavië (gelijk tegen Neder land. zege op Luxemburg - red.) moeten wij de thuiswedstrijden in onze pool allemaal winnen. Gemak kelijk wordt dat echter niet. Neder land is wel zo sterk, dat het ons tactisch en technisch het onderste uit de kan laat halen. De Oostduitsers begonnen al vroeg dit jaar met de voorbereidingen .Er werden oefenwedstrijden gespeeld tegen Irak en Polen (drie keer). "Van In liefst 50 verslagen. Resultaten, die voor zichzelf spreken over de kracht van de Oostduitsers. Vooral in eigen land komen zij altijd erg sterk voor de dag en geven de strijd nimmer op voordat de negentig minuten zijn volgemaakt. Nederland weet daarvan mee te praten. De drie jaar geleden in Leipzig gespeelde wedstrijd (43 voor Oost-Duitsland) ligt nog vers in het geheugen. Hennes Frenzel scoorde toen drie doelpunten voor de Oostduitsers. De ze aanvaller van Lok-Leipzig zal er vanavond opnieuw bijzijn, zoals Vo gel, F. Rassdorf, Irmscher en doel man Blochwitz zijn overgebleven van de Oostduitse ploeg, die enkele maanden na het drama van Leipzig in Am terdam Nederland revanche moest toestaan met een voor het Europese kampioenschap niet meer van belang zijnde (Hongarije had zich al voor de volgende ronde ge kwalificeerd) nederlaag van 10. Mixture Het Oostduitse elftal dat zich in Jena voorbereidde en gisteravond in Erfurt de ontmoeting DDR-BJong Oranje bijwoonde, is een mixture van jong talent en geroutineerde spelers. Slechts een man, die zeker was van zijn plaats, staat Buscher niet ter beschikking: Helmut Stein, binnenvelder van Carl Zeiss Jena, die uit de selectie werd gezet nadat hij vorige week in Lissabon in de 'rzorgingskamertje In een bijtende kou en een venijnige wind. die het weer in Oost-DnitaUnd een winters karakter gaven, liet Frankrijk Fadrhonch zijn selectie- groep, van wie Rijnders. Veenstra, Van Hanegem geen last badden van hun blessures, gisteren vijf kwartier intensief trainen. De aanpak van Fadrhonc verschilt enorm van die van zijn voorganger Kessler. Enkele voorbeelden: Het Nederlands elftal verblijft in Dresden in een hotel midden in de stad (voorheen werd altijd een ver blijf in de directe omgeving van de stad waar moest worden gespeeld opgezocht). De spelers zijn vrijwel voortdurend vrij met de journalisten te praten (voorheen hield Kessler altijd een persconferentie). Iedereen loopt in zijn eigen plunje rond (voorheen uniforme kleding). De training begon een half uur later dan was aangekondigd, het bezoek aan het stadion daarna vond even eens veel later plaats dan was ge pland (voroheen werd van elk in het programma opgenomen tijdstip stringent de hand gehouden). De resultaten zullen natuurlijk moe ten uitwijzen welke methode de bes te is, maar gezien de uitstekende stemming in de selectie lijkt het' erop, dat de minder strakke discipli ne geen invloed heeft op de instel ling. Fadrhonc: „De gewledige sfeer heeft me verrast. Ik ben ervan over tuigd, dat iedereen zich tot het uil- terste zal geven. De samenwerking is voortreffelijk en een uitstekende ba sis voor de toekomst. Ik vind het jammer dat ik met deze prettige groep niet meer aan de leiding bovenaf heb kunnen doen, ben er desondanks zeker gewerkt zal worden de i dat tot de laatste minuut. Als niet zouden redden, maar ofschoon ik van huis uit nogal pessimistisch ben, geloof ik. daar niet aan, kan dat aan de instelling niet hebben gele gen." NEDERLAND Suurbier (Ajax) Rijnders (Ajax) Pahlplatz (FC Twente) Van Beveren (Sparta) Strik Israel (PSV) (Feijenoord) Van Hanegem (Feijenoord) Klijnjan (Sparta) Drost (FC Twente) Jansen (Feijenoord) Keizer (Ajax) Vogel Ducke Semer Branssche Strempel Kreische Frassdorf Rock Croy OOST-DUITSLAND Enigszins tegen de verwachting in zich al weken van tevoren laatdunkend hebben de Engelse chauvinisten, die uitlieten over de verbluffende erelijst van Urtain (34 zeges door knock-out) door te zeggen dat zijn tegenstanders slechts uit tweederangs pugilisten had den bestaan, gelijk gekregen. Jose Ma- •ria Ibar, zoals de Bask eigenlijk heet, ondervond al in de eerste ronde dat het technisch overwicht van de vermogende groentehandelaar uit Southampton zeer pijnlijke gevolgen voor hem had. Coo pers linkse directen kwamen herhaalde lijk goed door, brachten de energieke Spanjaard nog wel niet in moeilijkhe den maar hinderden hem wel degelijk. Een glimpje hoop daagde voor Urtain, die in andere gevechten een brok macht en zelfverzekerdheid was, toen linkerwenkbrauw van Cooper open- ;en onbeheerste kopstoot. Kwetsbaar Zouden da die kwetsbare oogle den, die Cooper al zo vaak parten hadden gespeeld, de strijd voortijdig beslissen? Henry Cooper was daarop voorbereid. Zijn helper Eddy Thomas, een vermaar de specialist in het herstellen van wenkbrouwwonden, verrichtte enkele anipulaties en het bloed stolde. De bles n elk geval wel. gaf geen krimp. Maar hij dreigde toch hij door eén onvoorzichtigheid wegslipte en een ongewoon felle linkse directe van Urtain zijn gebrek aan evenwicht nog verergerde. Binnen een moment was het misverstand opgelost en de Franse scheidsrechter vond het niet j eens de moeite waard om met tellen te beginnen. Bepaald hinderlijk was daar- na het ongeoorloofd inkomen met het hoofd van de getergde Spaanse favo- De arbiter maande hem tweemaal daarvoor en vond die gevaarlijke ma- noluvres in de achtste ronde zelfs aan leiding tot het geven van een openbare waarschuwing. schim meer van wat de Europese boks- wereld altijd van hem had gedacht. Dodelijk vermoeid, zijn bebloed hoofd nauwelijks achter zijn glimmende handschoenen verbergend, kwam hij maar weinig aan aanvallen toe. Het werd allemaal nog erger voor Urtain, toen een wondje in zijn neus ademha lingsmoeilijkheden veroorzaakte. Ook aan zijn rechterwenkbrauw raakte hij geblesseerd. Zijn Spaanse trainer Eddie Hill knik te aan het eind van de achtste ronde al minuut rust werd nog even afgewacht, maar toen bleek de Spanjaard de Euro pese troon niet meer waardig. Voor „Big Rock" zoals zijn bijnaam luidt, zal voorlopig geen gevecht met Cassius Clay, waarvan de internationale boks- wereld zulke hoge verwachtingen had, publiek in het Tot de vijfde ronde leystadion minder ht had verwacht. i de bokswereld voorsprong op punten. „Toen al", mocht ik natuurlijk dit ke rechtse van Urtain schatten". geen tel onder- gebeurde dan ook Affaire-C ruyff in onderzoek AMSTERDAM De ledenraad van Ajax heeft gisteravond een vergadering gehad met het bestuur van de Amster damse eredivisieclub naar aanleiding van de moeilijkheden die zijn gerezen met Johan Cruyff. Na afloop van de bijeenkomst gaf Ajax het volgende communiqué uit: ..De leden raad van Ajax heeft inzake de gerezen moeilijkheden met Johan Cruyff zijn vol ledige vertrouwen uitgesproken in het beleid van het bestuur in deze. Aan dit duidelijke vertrouwensvotum werd het verzoek aan het bestuur toegevoegd om te trachten alsnog met Cruyff tot over eenstemming te komen. Daartoe zai een oomimssae uit het bestuur en de leden raad alsmede trainer Michete en dokter Rolink op korte termijn een bespreking met Cruyff hebben. (Van onze speciale verslaggever) ERFURT. Het elftal van Jong Oranje is gisteren met de harde realiteit geconfronteerd. Na de uitbundig geprezen overwin ning op Joego-Slavië (52) werd de ploeg van coach Siem Plooyer in het Dimitroffstadion in Erfurt door Oost-Duitsland-B met 31 verslagen. De Oostduitsers maak ten een einde aan de hoge ver wachtingen door de Oranjejeugd naar een kansloze nederlaag te spelen. De Oranjehemden moesten op elk ge bied hun meerdere in de Oosteuropea nen erkennen. Het Oostduitse team, dat het in de tweede helft wat rustiger aandeed, overklaste Jong Oranje. Jong DDR speelde goed voetbal met een op degelijkheid geschoeid team. De ijzeren zelfdiscipline in de mandekking was het belangrijkste winstpunt van de DDR. i Rene Egel en Fritsch De conditie van de Oostduitsers was ook veel beter dan van de Nederlandse hoop voor de toekomst Steeds weer bleek, dat de DDR sneller speelde, beter voorbereid was. Coach Werner Wolf had zijn selectie dan ook sinds zondag in een trainingskamp gehad. De tactiek van Oranje was het zwakst. Als excuus kan worden aangevoerd, dat de tegen stander van gisteravond Siem Plooyer vrijwel onbekend was. Opkomende mid denvelder Mosert bleek een uitstekend en technisch begaafd voetballer te zijn. 3—1. en. Het trot Plooyer z'o veel verwachtingen 1 i had. totaliteit faalde, vooral Koen Hildebrand. Na deze les kan Sien Plooyer misschien wat meer medewerking krijgen bij de opbouw hard nodig. Want hart wedstrijd alle vrijheid 'ereld. Oranje juist verslagen. De Oostduitsers zetten hun aanvallen op het middenveld breed op. Het gevolg was een pass in de diepte op een van de twee vleugels, waar Schulenberg en Heidler Hilde brand en Visser vaak veruit de baas waren. De Nederlandse defensie tracht- (Van o s sportredactie) DEN HAAG Eindelijk is dan ingegrepen. Op verzoek van het ministerie van Cul tuur. Recreatie en Maatschap pelijk Werk zal de Koninklij ke Nederlandse Automobiel Club algemene, door deskundi gen opgestelde veiligheidsvoor schriften maken voor de ell jaar in populariteit toenemen- 'oordelijke waaghalzen monsterachtige sloopauto's aak zeer sensationele druk- e-sloot-in-show weggaven de stockcarract land. Zij handelen daarin vogeltje. Ei geen handbreed in de weg ge legd of het zou de meestal eden waar de kanariegele affiches bij voorkeur spanning en sen satie beloven, kunnen dan aan de hand van dit aanbevolen reglement zelf uitmaken of zij controle die de plaatselijke autoritei •iligheidsvoor- schriften. die de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club 1 voorstellen aan het de isatie .,catch-as-cateh- can" demonstraties. Hierdoor moet anno 1970 een einde ko men aan een onhoudbare situ atie en de kans op een herha ling van het dodelijke ongeluk in het Noordhollandse Callant- in het Nbordholandse Callants- oog (2 augustus) voorkomen. de toeschouwer! de KNAC ook zwaar. Corsmit ïtockcairace moet volgens >ns in een weiland worden uilen het vervolg Verplicht Dat bleek ons gisteren in eer sprek met de heer J. P. G F. Corsmit, chef Vi-r. de sport- afdeling van de KNAC. Hij zei: '„Een van de belangrijkste voorschriften die wij zullen aanraden is het verplicht stel- een verzekering vooi lureurs. Dat kost na tuurlijk wel erg veel voor dil werk maar het is eer allereerste vereiste". gehouden sloot breder is dan drie n alle andere gevallen in de buitenzijde sloot dubbeldikke en dubbel- hoge rijden strobalen worden mgebracth met daarachter n vrije ruimte en dan weer n enkelvoudige rij van stro balen. Achter die afzetting de toeschouwers zich opstellen". De KNAC die i Allemaal rzorgsi in de nationale internationale autosportwereld niet als uitzonderlijk streng boek sotaan. Vele stockca clubs in ons land weigerden echter de afgelopen zomei voorzorgsmaatregelen in acht eraen uit angst voor feit dat deze wedstrijden iwelijks meer lonend den zijn. De KNAC weet dat ook. Maar Een advies van de Stockcar- bond aan de KNAC bleef daarom achterwege. Voor 1971 noet nu verwacht worden dat Ie animo voor het •an stockcarraces, eer ief stuntbedrijf dat door een handjevol Nederland- ijders,- meestal hetzelfde groepje, wordt beoefend, zal dalen. De winst, die in de te plaatsen nu is te ver dienen zal dan nauwelijks de De KNAC heeft zich nooit willen associëren met de stockcarattractie. De auto en de snelheid, zegt de heer Cor- deez bezigheid ook centraal. Maar het is dan el de bedoeling dat men met opzet elkaar de sloot inrijdt. aspect dat de Boskamp en Van de Veen, die door het zwakke ingrijpen van de verdedigers achter hen te veel aandacht aan het defensieve werk moesten besteden, speelden dat spelletje ook al snel mee. De Italiaanse scheidsrechter Angonese streng genoeg tegen op. Blunder Jong Oranje verloor de wedstrijd in de eerste dertig minuten. Vlak na het be- ginsignaal keken de pupillen van Siem Plooyer al tegen een achterstand op. De blunderende Piet Schrijvers sprong on der een voorzet door. De toen nog als een vogeltje in de lucht zo vrij lopende Mosert benutte de kans beheerst: 10. Zes minuten later werd het 20. En weer was het Mosert, nog steeds zonder mandekking, die de zwak ingrijpende Nederlandse defensie blufte. Even later maakte Rene van der Kerkhof gebruik van een fout van de Oostduitse verdediging ook in deze ploeg het zwakste deel en liet doel man Schneider geen kans: 2—1. Bij een vrije trap van Richter in de 23ste minuut bleek nog eens dat de Oranje defensie rammelde. De Oostduitse aan- valsleider trok de bal op links voor, waar Weise in buitenspelpositie we liswaar vrij stond. Piet Schrijvers kon een treffer voorkomen door Weise aan zijn been onderuit te trekken. Rechtspreker Angonese, derde op de lijst van Italië, maar beslist geen ster, gaf een strafschop. En dit ondanks het feit, dat zijn grensrechter had gevlagd voor buitenspel. Na een hoop tumult Maar Plooyer was zo eerlijk om zeggen, dut zijn elftal verdiend verloren had: „De Oostduitsers waren gewoon beter dan wij.- Dat moet ik toegeven He); is jammer, dat de jongens het tempo er niet uit konden krijgen. Maar vergeet niet, dat deze Oostduitse kna pen de laatste tien dagen geen competi tievoetbal hebben gespeeld. Zij waren totaal uitgerust". Plooyer vond het spijtig, dat een paar van zijn spelers de teleurstelling van de snelle achterstand toonden in grofheid. Plooyer: „Dat tekent hun onervaren heid. Het is natuurlijk niet goed Misschien 1 te hét betet 'ge weest, als we maar met 10 van Joe go-Slavië hadden gewonnen. Dan was de tegenstander niet zo op z'n hoede geweest als vanavond. Het was te zien. dat ze alles op alles zetten. Voor de jongens, die na die grote zege op Joego- Slavië dachten deze voorronde wel even te winnen is het rot. Maar ik zal ze er op wijzen, dat ze hun teleurstelling niet met overtredingen moeten afreage- Plooyer over de overtreding van. Schrijyers: „Die strafschop had nooit gegeven mogen worden. Het was duide lijk buitenspel. En dat was op een belangrijk moment. We hadden 21 gemaakt en werden steeds sterker. De jongens kregen ook meer vat op het spel. Nu werd het 31 en toen was het Achter: Hildebrand (FC Utrecht». Schneider (Feijenoord). Weimar (ADO) en Visser (Sparta). Midden: Boskamp (Feijenoord) en Van de Veen (Sparta). Voor: Hoekema (Go Ahead). Deijkers (DWS), Rene van den Kerkhof (FC Twente) en Mulders (PSV) Oost Duitsland: Doel .Schneider. Achter: Andressen, Zapf, Fritsche en (ADVERTENTIE) Lichte sigaartjes. Zacht prijsje. n verpakking van 10,20 en 50 stuks. Tijdelijk bovendien: gezellige old-timer bokaal a 50stuks.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9