„Leids City CentrairT speelt niet alleen voor Sinterklaas Leidenaar Ernst Wimar eens een gevierde ster BIOSCOPEN Alle schaatsgroten zagen Leids meisje kampioen worden "*"j Delta geen probleem voor Kangeroes Aanvalstraining begint g.f vruchten af te werpen Meeste leden AWV tegen middenstands warenhuis MARKTEN WOENSDAG 11 NOVEMBER 1970 LEIDSE COURANT LEIDEN „Leids City Centrum speelt voor Sinterklaas" is de slagzin waaronder de organisatie „Leids City Centrum" haar eerste St. Nicolaas sctie zal gaan voeren. Met deze grootscheepse actie zal zij zich dan gelijk aan het Leidse publiek presenteren als actiegroep voor het Leidse centrum. Began 1970 werd hef Leidse City Cen trum opgericht door een groot aantal zeikenmensen van het grootwinkel- en detailbedrijf uit het centrum met als doel de binnenstad ouderwets gezellig te houden, maar toch te voorzien van alle moderne gemakken. Uit deze doel- I stealing vloeiden vele taken voor com missies van het Leids City Centrum voort, zoals o.a. het trachten te verkrij- j gen van zoveel mogelijk parkeerruimte j promenades, zodat iedereen vrij op straat f kan lopen, zonder door verkeer gehin- j derd te' worden. Voor dit alles is een I b^ter contact met de Gemeente nood zakelijk. Een dergelijke goede verhou- I ding met de Leidse Gemeente heeft de aktiegroep inmiddels al tot Stand ge bracht. Iedere maand zijn er bespre- 1 kingen op het stadhuis. Leden van het j Leid» City Centrum zijn behalve winke- j liers ook b.v. banken. Gezamenlijk finan- eieren zijn door middel van contributie de (10e - 9.15 ui 18 j.) Zondag 2.15 - Camera: „Met jouw tanden in mijn nek' (5e week) - 18j. I Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: ?ht; ma/di: „Wil- pvo: „De Maagdenbron" - 9.15 uur. lach de aardbe (alle 18 jaar) Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uu Lldo: „De wraak van de wolven (18). Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Letter-spcl Om nog meer zeker te zijn van het slagen van deze St. Nicolaasaktie heeft men medewerking gevraagd van het reclame- en public relation bureau Mol Publicity N.V. uit Waddinxveen. De heer Mol noemt z\jn aandeel in deze St. Nico laasaktie: de organisatie en de public relation. Op 18 november zal de aktie starten. Alle bedrijven die meedoen, voorzien de ruiten van hun pand van een paars-zwart vignet met een wit klaver blad in het midden, dit als symbool van het centrum, dat uit drie delen bestaat en daaromheen de grachten. Ook wijzen de grote paarse raamstroken met de tekst „Leids City Centrum speelt voor Sinterklaas" op hun medewerking. Na deze aktie blijft het vignet aangeplakt, als teken van lidmaatschap. In al deze Zaalvoetbaltoernooi Winst LDWS en Koejaké :qn „spel-formuliei krijgen, waardoor men da dóen aan een soort letterspel waarbij men een zin, het liefst een slagzin, maken. De origineelste slagzin Maar er zijn 100,-, 50.-. 25,-. 10,- en 5 Men kem onbeperkt meedoen, zodat een grote kans in zit in deze dure ti de koopavonden. De winkels zullen da e week tot 21.00 uur geopend zi. iterdag tot 17.00 uur. Na deze wet brandt de verlichting alleen op zate dagavond en vanaf 18 december wei Cadeaus Dank zij het Leids City Centrum is het dit jaar voor St. Nicolaas mogelijk met een optocht door de gehele stad te trek ken. Tot nu toe was daar niet voldoende geld voor beschikbaar. Ouders met :n dit jaar niet naar een andere stad gevolg en een feestelijke stoet voorb te zien gaan. Bovendien heeft het c( mité om de leuze „Leids City Centrui speelt voor Sinterklaas" waar te makei een groot bedrag aktie afgelopen zijn, maar het Leids City Centrum heeft voor het komende jaar alweer verschillende akties op zijn pro gramma staan, onder meer een Voor- jaars-aktie. Leiden kan dus heel wat feestelijke dagen tegemoet zien. „Spring uit het raam schat" in Leiden LEIDEN In de Leidse schouwburg wordt op donderdag 12 november de komedie „Spring uit het raam schat, we gaan trouwen" gespeeld. Deze komedie draait om Sebastiaan Bo- demwit en Tilly Kreukwijk. .Sebastiaan een keurige tweeed violist bij het Kunst- ma andorkest, is moe van het alleen-zijn. Hij komt op het „lumineuze" idee een huwelijksadvertentie te plaatsen. Dank zij dit besluit komt hij in kontakt met Tilly, gespeeld door Trudy Labij. Tilly Kreukwijk is een meisje, dat in een ca fetaria werkt op de Amsterdamse Nieu- wendijk en haar hart hee^t verpand aan nassiballen. Het huis van Sebastiaan is de plaats, waar zij elkaar voor het eerst ontmoe ten. Deze ontmoeting is een treffen van twee heel verschillende werelden. De door en door fatsoenlijke Sebastiaan en de hippe Tilly kunnen het in het begin helemaal niet met elkaar vinden, maar aangezien hun twee wereldjes eikaars baan heben gekruist, proberen ze het Van dit gegeven heeft Dimitri Frenkel Frank een heerlijke komedie gemaakt. De regie is in handen van Adrian Brine. Luc Lutz zou eigenlijk de rol van Se bastiaan gespeeld hebben, als hij niet was uitgeschakeld door een maagbloe- In het bericht over de verkoop van kinderpostzegels is een fout geslopen. Er staat vermeld dat de zegels verkocht zullen worden in De Genestetstraat. Dit moet zijn Geregracht. Rolschaatsen in Energiehal In de Groenoordhal is teravond de volgende ronde gespeeld in de zaalvoetbalcompetitie. Zowel Koejakl als LDWS behaalden een ruime zege zodat de stand aan de. kop ongewijzigd it gebleven. I: Unitas L-LDWS 1-12; VNA-Bijns Boys 2-4; Lugdunum-Koejaké 0-4; B&T- UVS 2-0. II: UVS II-Koejaké II 5-3 VNA II-LDWS II 5-4. II: SVOW-Gazel le 4-1; ZLC-SCL 5-4; Stormvogels-Du- risol 0-1; ASC-Wernink 10-2; na: Koe jaké ni-SLSII 4-5; ASC II-Regenboog II 4-4; Koejaké V-Gazelle II 4-3; ASC II-Wernik II 9-2; Oranje Groen II-Du- risol'III 2-1. Junioren: LFC-VNA 4-3 Lugdunum-UVS 4-10; ZLC-ASC II 11-4 plaats Eerste 'ijft bereikbaar blijft LEIDEN Runner-up Delta uit Zwyn- drecht, dat vorige week nog The Smash met 3-0 versloeg, was gisteravond in de Vyfmeihal de tegenstander van Kange roes. En juist deze uitslag deed JKange- roes gisteravond geladen binnen de lij nen komen, wetende dat verlies de kans op de eerste plaats voorlopig zou ver kleinen. Maar verlies voor Kangeroes is het niet geworden: een eclatante 3-0 zege voor Koos Taconis c.s. was de be loning voor hun goede spel. In de le set had Delta aanvankelijk wat moeite het juiste ritme te vinden en hiervan profiteerde Kangeroes door di rect een ruime 6-2 voorsprong te ne men. Wel kwamen de Delta-spelers la ter nog sterk terug, maar vooral de sterke aanval van Kangeroes stelde de ploeg uit Zwijndrecht voor teveel pro blemen, hetgeen tenslotte resuleerde in een duidelijke 15-9 setzege voor Kan- Een zich hevig verwerend Delta bleef in de 2e set gelijke tred houden met Kangeroes. Tot 9-9 kwam er geen licht tussen beide teams, maar op deze stand bleek het Kangeroes-blok meermalen onneembaar. Hoog opsringend weerden de Leidse spelers aanval op aanval van Delta en daar tussendoor wist Kange roes ook voldoende aandacht te schen ken aan de eigen aanval. Via 13-9 en 14-12 legde Kangeroes met 15-12 beslag op de zege van de 2e set. Een wat teleurgesteld Delta kwam ln het begin van de 3e set nauwelijks tot enige tegenstand van betekenis. De aan val van Kangeroes kon zich aan het net naar hartelust uitleven en via 7-1 na men Taconis c.s. een 11-5 voorsprong. Kangeroes geloofde het daarna wel, waardoor Delta nog enkele punten kon scoren. Gevaarlijk werd de ploeg uit Zwijndrecht echter niet meer. getugie Kangeroes. Naar onze mening begint de training van de geroutineerde Henk Hooger- waard zo langzamerhand zijn vruchten af te werpen. Kangeroes gaat wat pro fessioneler spelen en vooral in de aan val nemen de Leidenaar* niet meer zo veel risico als voorheen. Vooral de hoge set-ups aan de uiterste rand van het speelveld brengen de tegenstander her- liaaldelijk in moeilijkheden met gevolg, dat het blok van de tegenstander meer malen verrast kan worden. In de eerstvolgende wedstrijd krijgt Kangeroes de kans alleen aan kop te komen, maar dan moet de uitwedstrijd op 21 november tegen Octopus wel wor den gewonnen. Een moeilijke, maar naar onze mening zeker niet te moeilijke op gave voor de Leidenaars. Reserves kloppen koploper U.S.2 Het meest opvallende wapenfeit van de afgelopen week in de competitie voor de overgangsklasse kwam op naam van de reserves van Kangeroes. Nadat j.l. vrijdag in Am- hadden ïrlore Armada, dat ivaals het 1 geroes 2 git ngeveer geljjke kracht behaalde Kan- strjjd tegen het tot dan ongeslagen Am sterdamse U.S. 2 een verrassende, maar niettemin volkomen verdiende 3-1 zege. Vooral aanvallend waren de pupillen van Henk Hoogerwaard duidelijk ster ker dan hun tegenstanders. In hoog tem po werd aanval op aanval opgezet en juist dit tempo bracht Kangeroes de verslappen en hiervan maakte U.S. dankbaar gebruik om de score naar 2-1 te brengen. In de 4e set echter kwamen de Leidenaars prachtig terug en hoewel U.S. zich krachtig verzette, zat winst er voor de Amsterdammers niet meer in. Het Alphense Castellum deed eveneens van zich spreken, maar dan in negatieve zin. Voor de uitwedstrijd tegen 't Am sterdamse SAS '70 kwam Castellum sleèhts met twee man op, hetgeen de Alphenaren op twee winstpunten in min- Gelukkig bleken Passchier c.s. gister avond in de vyfmeihal zich te hebben hersteld van deze tegenslag. De reser ves van Zaan '69 ondervonden aan den lijve de kracht van de Alphenaren en werden met 3-0 teruggewezen. Het eerste damesteam van Argos wacht nog steeds met smart op de eerste over winning. In Amsterdam verloren de Leidse dames met 3-0 van V.K. Amster dam en in de gisteravond gespeelde thuiswedstrijd tegen U.S. moesten zij wederom het onderspit delven. Het is overigens niet zo verwonderlijk dat Ar gos 1 in de overgangsklasse (nog) niet tot goede prestaties weet te komen, aan gezien alle speelsters van dit team het vorig, seizoen nog speelden in het 3e team, uitkomend in de le klasse van de afdeling. De reserves van Argos, geheel bestaande uit de beproefde kern van het le team, dat vorig seizoen in de hoofdklasse-west speelde, kwam zowel uit tegen Concor dia 2 als thuis tegen Eminent/Blokkeer tot een ruime 3-0 overwinning. Door deze overwinningen blijft Argos 2 aan sluiting behouden met de koplopers in overgangsklasse 9. De dames van Rijnsburg tenslotte kre gen niet de kans in de thuiswedstrijd tegen Orawi 2 uit Dordrecsht hun pun tentotaal wat omhoog te brengen, aan gezien de Dordtse ploeg niet kwam op- Halve eeuiv in filmwereld Terug Wir In 1932 kwam Ern Nederland. Hij sloot Cineton in Amsterdam. Er werd een nieuwe maatschappij opgericht, „Natio naal Film N.V.", waarvan Wimar zowel directeur als regisseur is. In 1935 maak te hij drie films, één korte „Het Neder- landsche Cabaret-Album" met Fien de la Mar, Louis en Henriëtte Davids en Sylvain Poons, en twee speelfilms, „De kribbebijter" en „Op stap". Deze drie worden 25 november in het Filmmuseum vertoond als een eerbetoon aan Ernst Wimar, die nu 76 is en hem met zijn 50-jarig jubileum geluk te wensen. Wimar heeft na de oorlog nog een aan tal kinderfilms gemaakt, zoals „Dik Trom" en „Kees, de zoon van de stro erbonden aan de stichting Film en We- enschap ln Utrecht, die hij voorziet van echnische adviezen en die profiteert van Ün jarenlange ervaring op filmgebied. LEIDEN De elfjarige Rineke Ba- rendse, Mulderstraat 11 in Leiden, leer linge van de zesde klas van de Antho- niusschool, is zaterdag in de Energie hallen in Rotterdam Nederlands kam pioene hardrijden op rolschaasen gevvor- Rineke had al eerder meegedaan aan wedstrijden, die op 10 juni in Leiden op het Vijfmeiplein werden gehouden. Daar werd Rineke ook eerste in haar leeftijdsgroep. 9-12 jaur. In Leiden kreeg zij een paar rolschaatsen uit handen van Kees Verkerk. Ook in Rotterdam waren de grote schaatssterren, die Rineke enorm bewondert, aanwezig. Behalve de Nederlanders Kees Verkerk en Ard Schenk, was er ook Fred Anton Maier. Rineke heeft het beslist niet gemakke- ijden". Rineke is zelf ituk. Klein maar dapper, vel bewezen. In Rotterdai net een handicap. „Ik Schenk. Ondanks dat heeft ze toch een rondetijd van 19 seconden gemaakt. Het was een geweldig fijn moment toen ze uit handen van Ard Schenk de be ker mocht ontvangen. Rineke is van plan om van schaatsen een hobby te maken. Voor mijn St.-Nicolaas heb ik Noren gevraagd en als ik die krijg ga ik elke zaterdagmiddag trainen op de baan in Den Haag. Een dure hobby is het voor Rineke's moeder wel gewor den. Het heeft haar drie nieuwe broek- pakken gekost. Overal de knieën van kapot gevallen. Toch gaat Rineke door: dop? npio» hardrijden in de Hulde door vertoning van drie films LEIDEN In het Filmmuseum Tiber drie film Err it Win :al de n idere cinefiel schien iets zeggen. Ernst Wimar,' die in oktober zjjn 50-jarig jubileum bij de film vierde, was in de jaren '20 en '30 Duitsland een gevierde filmster. Hij van Duitse origine en heet eigenlijk lhelm Joseph Carl Eiclihoff. ..y kon paardrijden. Onverwachts echter kreeg hij één van de hoofdrollen aangeboden in de film „De vier luchtduivels" van de Deen A. W. Sandberg. Het was een film over liefde en tragiek in het circus en deze zorgde ervoor, dat Wimar een veelge vraagd acteur werd,* die het zich ook kon permitteren rollen af te wijzen en zelf zijn honorarium vast te stellen. In 1923 trouwde hij met de Ierse actrice Colette Bretel, die zijn tegenspeelster was in „Die Wettlauf ums Glück", een Engels-Duitse eo-produktie. Samen speel den ze nog in vele films. Met de intrede van de geluidsfilm ging Wimar zich Jongerenmis in Meerburgkerk Schoolstraat plannen gaan niet door het gemeentebestuur en aan het. Centraal Financierings Instituut meedelen dat de gezamenlijke winkeliers van Voorschoten afzien van de optie op de huur van het in de Schoolstraat ge projecteerde warenhuis. Dit besluit volg- ming, waarbij bleek dat :eliers achter het beleid r van de AWV staan. 37 wilden gaarne stop onderhandelingen over slechts De voorzitter ging weerlegde de aanmerkingen op zijn beleid door terug te grijpen op de no tulen. In AMVJ/ RLVC5 Achilles/P Orawi 2 Delta 2 SW 6-8 Argos 2 7-8 Jong Pendr. 5-6 Valbovol 2 4-4 Emin./Blokk. 5-4 UW/United 5-2* AMVJ/GVC De film a VK Amsterd. 7-12 Hercules 2 Slotermeer 7-10 KDO US 7-10 Armada DEM 7-8 Kangeroes Molenwiek 2 6-6 SAS '70 6-4 Castellum 6-4 Phoenix 6-2 Zaan'69 2 6-2 KVA Argus 2 Argos HVS 2 -i-r- s Eichhoff i i film begon te rijzen, de Meer burgkerk is op zaterdagavond 21 no- i vember een jongerenmis. Het eigen j ekkende i liÜ de familiebezittingen in Tsjeoho- Slowakije Wimar als pseudoniem. Ernst Wimar, die woont in het huis Lammenschansweg 93, heeft een zeer bewogen leven achter de rug. Aanvan kelijk was hij van plan el< studei lobilisatie stak n de garnisoenstad daar een stokje hij bij de infantei Haarlem en daar kwam hij filmbedrijf zelf in aanraking. Als sol daat kreeg hij een rolletje aangeboden bij Hollandia Film en na de demobili satie kwam hij bij het Bouwmeester theater in Den Haag terecht. In 1920 brak echter de toneelstaking uit en Wi mar trok naar Duitsland, omdat hij gehoord had, dat daar wel brood inzat. Liefde ei Hjj kreeg succes en rol iri een comboyfiin ie Prarie-diva" geheten, maar dezi nooit uitgebracht en het enige, wa Hollandse filmster-in-spe eraan over Huisvüil-ophaaldienst DONDERDAG 12 NOVEMBER Buurt 13: Rijns burger weg. Terwee- park, Boerbaavelaari. Mariënpoelstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, ningenlaan. Van Slingelandtlaan. Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat. Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Leeuwerikstraat Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof.' Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rynzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretcrius- onderhandelen met het Centraal Financierings Instituut over 'n eventuele exploitatie van het te bouwen warenhuis. Daarna is het bestuur aan het handelen gegaan hetgeen o.a. resul teerde in een korting van 50.000.- op de bouwgrond. De heer D.- Planje kwam ook met een rapport ter tafel van 't Centraal Insti- tuut Midden- en Kleinbedrijf over de be- winkeling. Dit rapport kon hij de vorige I vergadering niet openbaar maken in ver band met geheimhouding. De functionele commissie voor de middenstand kent helaas volgens de heer Planje nog steeds geen openbaarheid, waardoor de voor- bestuur. Overduidelijk bleek dit bij de reglementaire bestuursverkiezing, waar bij de heer D. Planje met meerderheid herkozen werd tot voorzitter. Tot leden van het bestuur werden herkozen de he ren Waaijer, Verhoog, Van Ast, Vos meer, Van Wijk en Schapendonk Jr. De heren Griffioen en A. Planje stelden zich niet herkiesbaar. BURGERLIJKE STAND VOORSCHOTEN Geboren Alexandra M.. d.v. L. N. J. den Elzen en J. A. M. Zuijderwijk; Josephina A„ d.v. W. op den Velde en M. M. Rodenburg; Bert- hold, z.v. J. H. A. de Kleine en M. M. A. Kerkhoven; Marco, z.v. J. J. Feijen en J. M. M. Hogenbirk; Arianne A.. d.v. J. D. Vlasblom en T. E. van der Linde; Jan W„ z.v. A. Niemtjer en C. A. F. van der Male; Job, z.v. B. Franken en M. J- le Pair; Monica, d.v. M. M. Boers en M. Nieuwenburg; Marie-Christine, d.v. H. M. J. van Wunnik en P. E. M. Lotstra. Ondertrouwd: R. A. van Zeijl en I. W. Hosmar: W. Sieval en C. M. J. Oorscnot; J. Th. Groenewegen en H. C. Meegdes; J. A. van Tol en H. L. Fransz; J. G. J. den Hollander en C. J. M. de Koning. Getrouwd: B. C. van Beek en J. P. J Roodakkers. Oerleden: M. A, van Marrewflk (66); D. L. Berkhuizen (78); J. A. van der Wal Kol Tb. Wessels cdt. Koksschool Leiden met pensioen LEIDEN Kolonel Th. H. Wessels commandant van de Koksschool, zal 1< december met pensioen gaan. De kolo nel, die nu 59 jaar oud is, werd in Fa dang geboren. In 1941, hy woonde toen na zyn jeugd in Nederland te hebben •gebracht in Indië, werd hij opge- Tiilitaire diei 1930 werd hij in Nederland geplaatst, hy de laatste jaren commandant was van de Koksschool te Leiden. De kolonel is bij de militairen in de Doe lenkazerne zeer gezien. Tijdens een be sloten feestavond op vrijdag 11 decem ber zullen zij ongetwijfeld openhartig van hun sympahtle doen blijken. LEIDEN, 11 nov. Groente Appelen 29-35, peren 23-44, aardappelen 5-11. andijvie 20-29, snijbonen 390-405, kroten 7, kroten (gekookt) 55. boerenkool 16- 90, spruiten A 62-81, id. B 53-54, kom kommers 34-91, tomaten A 470-500, id. B 470-490. id. C 260-300, uien middel- grof 23-28, bloemkool 83-107, knolsel- dery 14-29, sla 13-18, bleekselderij 21. peterselie 15-22, selderij 10-20. WOERDEN, 11 nov. Raas Aanvoer 32 partijen. Notering: le en extra kw. 4.28-4 46. zware kw. tot 4.73 p. kg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3