Studio ftzictoeSou/ïa/nJt Openbaar kunstbezit met „Na de beeldenstorm Dit jaar Klaproosaktie voor t laatst Psychologische test: kaas uit't vuistje snijdt u in plakken of blokjes LEIDSE COUHANi' Kritiek op kerksluiting pROTE uitzondering is, dat in Nederland een bisschop tot sluiting van een parochiekerk besluit zonder dat dit tot protestacties of incidenten leidt. Alle bisdommen hebben in dit opzicht hun conflicten gekend, waarbij vooral in Limburg en de beide Hollandse bisdommen de gemoederen soms hoog zijn opgelaaid. Zich hierover verwonderen zullen de bisschoppen niet; misschien wel hun medewerkers, die aan de hand van getallen en grafieken het bewijs op de bisschoppelijke schrijftafel deponeren, dat doorgaan op de ingeslagen weg alleen maar tot uitstel van executie leidt In vrijwel alle gevallen staan deze puur-objectief rédenerende wetenschap pelijke medewerkers van de bisschop sterk, omdat een reeks oorzaken leidt tot de voor met sluiting bedreigde parochiekerken trieste slotsom: te weinig vaste kerkbezoekers, gebrek aan pries ters, bouwtechnische staat van het ge bouw, jaarlijks groeiende tekorten op de exploitatie van een parochie, groeiende financiële moeilijkheden in het bisdom, zich sterk wijzigende geloofspraktijken, de wens van de bisschop om problemen in een zone zonaal aan te pakken en daarvoor, zonodig, slechts de parochie kerken te sparen die na een genomen beslissing qua ligging, kwaliteit en financiële aspecten, de genomen be slissing het best kunnen rechtvaardigen. Psychologisch TECHNISCH gezien staat de kerkelijke overheid meestal sterk bij de terzake genomen beslissingen; de psychologische aanpak laat wel eens het nodige te wensen over. Om te beginnen: de doorsnee- paeeehiaan mag tegenwoordig dan wel min of meer op de hoogte zijn van de financiële problematiek, van een diocees is hij slechts heel globaal ingelicht, nog geloven veel katholieken, dat dc bisschop de financiële problemen van hun pa- rochie zou kunnen oplossen, als hij maar zou willen. Bovendien zijn juist de katholieken, die bij kerksluiting in verzet komen, degenen die een generatie lang van hun bisschoppen en priesters te horen hebben gekregen, dat ze zich voor hun parochiekerk grote offers moesten ge troosten en die dat. ook gedaan hebben. Verder zijn zij gevormd in een Kerk besef waarbij het accent heel sterk op parochiële gemeenschap en devotiekerk is komen te liggen. Zoiets laat zich moeilijk of niet meer ombuigen; en vaak leven dergelijke opvattingen juist het sterkst binnen gemeenschappen die territoriaal aan tot sluiting gedoemde kerken gebonden zijn. Wanneer parochianen hun kerkelijke overheden verwijten dat ze bij hun be slissingen de democratische spelregels niet in acht nemen, zal dergelijke kritiek lang niet altijd gerechtvaardigd zijn. Veeleer is de vraag of de betreffende gelovigen op de juiste manier en in vol doende mate voorgelicht waren. Of ze een voldoende kijk gekregen hebben op de te verwachten ontwikkeling op wat langere termijn, ook op het punt van de financiën en de dan beschikbare ziel- zorgers. Ach terh oeclegevecht en |T\E katholieken van de generatie, die nu. soms fel. tegen het sluiten van kerken en het opheffen van parochies in verzet komt, wordt weinig geconfron teerd met het feit dat ze momenteel slechts achterhoedegevechten levert, om dat wat hen beroert verreweg de meeste jongeren niets meer schelen kan. Hoe dat komt. laten we nu in het midden. We constateren slechts, dat het Dleiten voor een alternatieve oplossing dar die welke het bisdom overweegt of reeds genomen heeft, alleen zin heeft, wanneer men zich ook sterk kan maken voor groeiende belangstelling bij de jonge mensen van onder de dertig jaar. Gebleken is, dat dit vaak een moeilijke zaak is. Maar wanneer men de jongeren niet warm weet te maken voor pogingen om een parochie te behouden of de kerk „te redden", dan bereiken acties hooguit uitstel van executie. Dan wint men mogeliik iets voor zich zelf, maar niet voor de Kerk. Volgend jaar vanuit Museum van Oudheden te Leiden (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Samen met dc zus terorganisatie in Vlaanderen publi ceert Openbaar Kunstbezit elk jaar een kunstboek, dat de cursisten tegen strikte kostprijs kunnen kopen. Ditmaal luidt de titel „Na de beelden storm". Het thema handelt over de kunst van dc allerlaatste jaren. Over dit onderwerp bestond in het Neder landse taalgebied nog geen boek. dat een samenvattende informatie geeft en tegelijk voldoende bondig is voor een breed publiek. Auteur is Carel Blotkamp, kunstcriticus van Vrij Ne derland en medewerker aan het kunst historisch instituut te Utrecht. De themakeus voor dit nieuwe boek is in zoverre ongebruikelijk, omdat tot dusver altijd gezocht werd naar on derwerpen, die bij veel cursisten op voorhand de wens zouden wakker maken tot prettig bladeren in een mooi platenboek. Ditmaal heeft Open baar kunstbezit gemeend, vooral te moeten voldoen aan de behoefte onder het publiek beter geïnformeerd te ra ken over moderne kunst. Weliswaar werd, vooral in enkele tv- series het afgelopen jaar ruime aan dacht geschonken aan zeer recente kunst, maar Het Circustheater in Nabije Toekomst MET meer dan normale belangstelling hebben we ditmaal de agenda van het Circustheater'ge'raadpleegd, ons toe gezonden door de N.V. Maatschappij Zeebad Scheveningen. De november aflevering daarvan annonceert daarin verschillende manifestaties in deze maand, bovendien wordt er ook de voor lopige agenda over december 1970 in afgedrukt. Eén conclusie is gewettigdvór>t 1 januari 1971 wordt het Circustheater dus niet gesloten. Dat opent hoopvolle perspectieven en betekent voor ons. dat belanghebbende partijen druk doende zijn te confereren en enige tijd nodig hebben om tot aanvaardbare conclusies te komen. Die partijen zijn allereerst het rijk. dat er belang bij heeft, dat de Nederlandse Operastichting behoorlijk gedomicilieerd is en blijft: een zaak te urgenter, omdat de perspectieven voor deze instelling ir« de hoofdstad, op korte termijn althans, niet direct gunstig te noemen zijn. In de tweede plaats de gemeente 's-Gravenhagc, die zich niet onverschil lig kan. mag en wil betonen ten aan zien van de grote belangstelling, die er hier bestaat voor muziekdramatische kunst. Last, but not least: de E.M.S. Scheve ningen. die voor haar zakelijke belangen opkomt.... op welke wijze? Wil ze hei gebouw verhuren, wil ze het afstoten, dus verkopen? In dit laatste geval en gezien de politiek van de EMS gedurende de laatste jaren lijkt ons dit niet van waarschijnlijkheid ontbloot moet er een gegadigde zijn: het rijkde gemeente Wat deze laatste instantie betreft: we kunnen ons voorstellen, dat hier moeilijk heden zijn, grote moeilijkheden. Wie met de nodige aandacht het structuurplan 1970/'80 leest, dat B. en W. zojuist hebben gepubliceerd, komt tot de conclusie, dat dit college wel aridere zorgen heeft; an dere en zwaardere. Tevens blijkt hieruit, dat men als gastvrouwe voor toeristen en congresbezoekers, de stad naast het (winkel) centrum en Scheveningen, in de omgeving van het Congresgebouw een centrum „van meer dan stedelijk belang" wenst te bezorgen: hier ligt dus het hoofdaccent. Doch afgezien daarvan: laten we aan nemen. dat de raad een besluit tot aan koop zou kunnen «fcoien, wie garandeert dan, dat gedeputeerde staten dan niet bezwaren maken? Niet alleen vanwege de uitgave, doch ook vanwege de conse quenties aan deze uitgave verbonden. Men zou immers een pand, dat nog niet voltooid is. kopen: het mist een gevel, waar immers nog flats moeten verrijzen, het mist accommodatie voor behoorlijke foyers, en het beschikt over een toneel, wil men het Circustheater als semi- definitieve operaschouwburg gaan be schouwen, dat dwingend verruiming be hoeft. Wp zijn ervan overtuigd, dat partijen dit alles onder de loep nemen Maar dan? Zou een voorstel van B. en W. tot aankoop politiek een haalbare kaart zijn? Het college staat tegenover een nog jonge, nog nieuwe gemeenteraad, waar van de stemming ten aanzien van tal van problemen onvoldoende bekend is. Dit alles bedenkend, moet men con cluderen, dat er tijd nodig is. veel tijd om tot een decisie, van welke aard dan ook, te kunnen komen. Doch: hangende deze beraadslagingen blijft het Circustheater geopend. Wat ieder in Den Haag, die zo opera-minded is, met (gematigde) vreugde zal con stateren. Met vertrouwen op de toe- Leiderschap in eerste en tweede instantie XT EN probleem hebben politieke par- tijen, die straks bij de Kamerverkie zingen, op de oppositiebanken gaan of blijven zitten niet: wie als fractievoor zitter in het pai'lement de eerste poli tieke woordvoerder van hun groep wordt. Wie lijstaanvoerder wordt, is voorbestemd om de fractie te gaan lei den, wanneer de lusten en «lasten van de regeringsverantwoordelijkheid aan zijn partij voorbijgaan. Bij regeringspartijen ligt dit een beetje moeilijker; vroeger had in poli tieke zin het fractievoorzitterschap min stens even grote betekenis als een voor aanstaande post in de regering; mannen als Romme, Schouten, Oud en Tilanus hebben menigmaal in de verkiezings campagne de eerste viool gespeeld, zon der zitting te nemen in kabinetten wel ke met hun medewerking om niet te zeggen op hun verantwoordelijkheid ge formeerd werden. In de zeventiger jaren lijkt dit radi caal anders. In vrijwel alle kringen wordt er rekening mee gehouden, dat, wanneer de huidige coalitie politiek ge prolongeerd zou worden, een Veringa, Biesheuvel, Udink en Geertsema in de regering zitting zullen nemen. Zouden de socialisten zich te elfder ure toch bereid verklaren tot een regeringsaf spraak met de christen-democraten, dan kan van drs. Den Uyl een soortgelijke beslissing verwacht worden. Voor partijen die straks vermoedelijk of misschien lijstaanvoerders met rege ringsverantwoordelijkheid belast zien, is het dus zaak om een bekwaam man in reserve te hebben die namens hen in de Kamer de parlementaire hoofdrol zal gaan spelen. Van de opvatting dat ministers en staatssecretarissen en gros buiten de Mng van parlementariërs gekozen kun nen worden, zijn we aan het overstap pen op de voorkeursregel dat dit laatste slechts bij uitzondering moet geschie den. Impliciet komt daar dan de ge- eerste lessenaars van de wetgevende dachte bij dat namens regeringspartijen ministers en staatssecretarissen aai JÊm macht plaats zullen nemen. jn huidige staatsrecht past deze opvatting evenwel niet. Ook regerings partijen maken deel uit van de macht •elke de regering moet controleren op haar doen en laten. Ook regeringspar tijen zullen daarom in het parlement niet alleen bekwame maar ook sterke parlementariërs als eerste woordvoerder moeten hebben. We vragen ons af. of bij alle politieke partijen tijdens het maken van afspra ken bij de kandidaatsstelling hiermee voldoende rekening wordt gehouden. Max en Guappi van Max Beekman i 194J uit het Stedelijk Museum r. Amsterdam. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Dit jaar wordt voor het laatst dc „Klaproosdag" cn daarmee de laatste ..Klaprooscollecte" gehouden. De collecte wordt gehouden in de week van egen tot en met 15 november. Er zijn in ons land meer dan 30.000 geallieerde oorlogsgraven, op meer dan 500 kerkhoven. Om nabestaanden in de gelegenheid te stellen die graven in ons land te bezoeken werd 25 jaar geleden het Nederlands Oorlogsgravencomité op gericht. Vele tienduizenden vaders en moeders, vrouwen en kinderen, zijn in de loop der jaren uitgenodigd om naar Nederland te komen. Vele anderen wach ten nog tot zij een graf in ons land kun nen bezoeken. Of zij kunnen komen hangt af van de collecte, die deze maand wordt gehouden Het Oorlogsgravencomité hoopt daarom op een recordopbrengst. 18.25 uur: Voetbal Oost-Duitsland Nederland 20.20 uur: Journaal 20.40 uur: Pol. uitz. PSP 20.50 uur: Charlie Chan, detective 22.00 uur: Openbaar Kunstbezit 22.05 uur: Première, film 22.25 uur: Zienswijze 23.10 uur: Journaal NOS: 18.45 uur: De Woefs 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Midweek 20.00 nur: Journaal VARA: 20.20 uur: Koos Postema 21.45 uur: Achter het nieuws 22.05 uur: Binnen de lijntjes blijven, inspraak Hum. Verbond 22.40 uur: Journaal LEI i wa; actii aan een NOS 10.45 uur Schooltelevisie 14.45 uur: Begrafenis De Gaullc 18.45 uur De Woefs en de La ma ars 18.55 uur Journaal TROS 19.04 uur JAM 19.30 uur Wat een familie, 20.00 uur Journaal 20.20 uur Mission impossible. 21.40 uur Jerry Lewis 22.15 uur Saskia en Serge HIRO 22.35 uur Magazine 22.55 uur Journaal TELEAC 23.00 uur NEDERLAND II NOS 10.45 uur: Rouwdienst De Gaulle 18.45 uur De Woefs en de Lamaars 18.55 uur Journaal 19.04 uur Den Haag vandaag 19.49 uur Toeristische tips 20.00 uur Journaal VPRO 20.20 nur Was er nog wat, informatie 20.30 uur Laurel en Hardy 20.50 uur Birma, documentaire 21.25 uur Adam 2, film IKOR 22.30 uur Ik zal handhaven, serie over gezag 23.05 nor Journaal TELEAC 23.10 uur Onze landbouw tender beeld zijn enkele tv-pogram- ma's niet toereikend. In 1971 zullen de abonnees de ge drukte toelichting meteen bij de re producties ontvangen. De toelichtingen via de radio zullen dan niet meer zoals vroeger letterlijk gelijk zijn aan de gedrukte teksten, maar deze op allerlei manieren omspelen o.a. in de vorm van interviews of mini-klank beelden. De opzet voor de tv-programma's blijft ook in 1971 gehandhaafd. Name lijk korte uitzendingen over een be paald thema. Volgend jaar wordt in de nieuwe cursus voor wat betreft de oude kunst aandacht besteed aan hpt Museum van Oudheden te Leiden. "Uitgangspunt is daarbij de Nederland se afdeling. Vandaar af wordt telkens een overstap gemaakt naar andere afdelingen. Over de late middeleeu wen in Nederland zullen de prachtige miniaturen uitvoerig aan de orde ko- Wat betreft de eigentijdse kunst maakt Openbaar Kunstbezit duidelijk dat steeds meer kunstenaars films en videotape gaan gebruiken inplaats van linnen, verf of klei als uitingsmiddel. De factor ..tijd" wordt zo ingevoerd. Een dergelijk beeldend werk verloopt in de tijd, net als een muziekstuk. Ook zijn er verbindingen met de con cept-kunst waar het vooral gaat om een idee en minder om de uitvoering. Vooral in Amerika maar ook b.v. in Duitsland, bestaat al veel van zulk werk. In de programma's zullen, daar van voorbeelden worden getoond. Piel van Egmond: groots orgelspel Tweemaal kreeg organist Piet van Egnwnd gisteren in de goed bezette Nieuwe Kerk aan de Duinweg de handen voor een ovationeel applaus op elkaar: na Boëllmanns Suite gothique" de machtige improvisatie aan het slot t In een romantische suite als die van Léon Boëllmann is Piet van Egmond op zijn best; groots orgelspel met een orkestraal gedacht? registratie: maar dan afgewisseld met fijnzinnig gespeelde meditatieve gedeelten. Precies zoals Van Egmond ook zijn improvisatie opzet en uitwerkt; hij is niet speciaal ingesteld op een fugatische uitwerking van zijn materiaal; klankkleur c-n sfeer interes seren hem meer dan fraaie lijnen. Wanneer Van Egmond een fuga van Bach speelt, moet men dan ook vooral geen strenge orgelorthodoxie ver wachten: muzikaal is hij dan feitelijk nog meer verwant met Messiaen, wiens „Le banquet céleste" hij in goede stijl speelde. Werk van Loeillet en Handel maakte Van Egmonds klassieke programma vol. Van zijn tijdgenoten kregen Herman Nieland met een triomfmars en Cornelis de Wolf met een passacaglia en fuga een kans. Eerlijk gezegd hebben we van Van Egmonds inventieve geest in zijn eigen improvisatie meer genoten. G. L. (ADVERTENTIE) Snijdt u ineens een dikke plak van de kaas en hapt u daar huppekee zo in? Of houdt u meer van keurige, vierkante blokjes? De psycholoog zegt: „In het eerste geval bent u een royaal iemand, u ziet de grote lijnen en hebt een hekel aan details. In het tweede geval bent u een methodisch iemand die streeft naar harmonisch evenwicht." Klopt het niet? Gééft niet. Wie om deze test lacht met een brok kaas in't vuistje lacht het best. Charles de Gaulle was ongetwijfeld een controversieel staatsman, maar even ongetwijfeld had lijj een gran deur die door zijn grootste tijdgenoten Churchill, Roosevelt, Adenauer. Kennedy of Stalin ingegrepen niet werd geëvenaard. Het overlijden van zo'n man, bijna tachtig, roept geen gevoel van rouw op. wel een gevoel De t.v. pakte de dood van De Gaulle omstandig en erg goed aan. Met name gold dat voor de NOS die een com pleet programma aan zijn leven wijd de, begeleid door een voortreffelijke tekst van Henk Neuman. Het meest „echte" commentaar werd gesproken in AVRO's Televizier. Door minister Luns die, zojuist in kennis gesteld van het nieuws, heel persoon lijk en heel bewogen reageerde. Om dat in de AVRO-rubriek verder nogal weersprekende meningen verkondigd werden was het, journalistiek gezien, „onhandig" dat mr. GBJ vooraan in bet «rijtje commentatoren zat. Hij had eigenlijk de wijze samenvatting heb ben moeten uitspreken over een reeka van oordelen die nogal chaotiseh aan deed. Eerder op de avond was er bij de KRO -een Brandpunt-Extra over De Gaulle. Ook met minister Luns, met een bericht uit Parijs en met com mentaar van Henk Neuman. Brandpunt-Special ging in op actuele zaken op binnenlands terrein. Verin- ga, de komende lijsttrekker van de KVP maakte er een sterke indruk, er werd attractief gediscussieerd over de wenselijkheid van een kiesdrempel en AR-Kamerlid mejuff. Van Leeuwen werd door Ed van Westerloo gedwon gen spitsroede te lopen terzake het bejaarden-kolengcdl (Ed won duidelijk op punten!) Belangwekkend wat de tv. ons leer de gisteren waren overigens de Brand punt-flitsen van het Tweede Kamer debat over het prijsbeleid. Materie die u en ons verschrikkelijk direct aan gaan. Aan het woord was minister Nelissen. Hij sprak voor nagenoeg le ge banken en er werd geen enkele interruptie geplaatst. De Hoogedelge- stenge Dames en Heren waren er kennelijk niet van op de hoogte dat t.v. aanwezig was en gedroegen zich dus „normaal". Vf. Allerlei activiteiten in Gemeentemuseum Op 14 november om half elf wordt in het Haags Gemeentemuseum de tweede kunstsafari gehouden onder de titel „Het oude 'Griekenland op kannen en De door de Educatieve Dienst van het museum georganiseerde speciale rond leidingen voor jongeren hebben tot doel hen de collecties van het museum te laten „ontdekken". Aan de hand van een verhaal, sage of legende wordt een be zoek gebracht aan Griekenland. Ter illustratie worden verder allerlei voor werpen en kleurendia's gebruikt. Aan de safari's kan gratis worden deelgenomen door jongelui van twaalf tot vijftien jaar. Zondagmiddag 15 november wordt over de afdeling Oude Kunstnijverheid van het museum een rondleiding ver- zoigd voor bezoekers. Aan de hand van vele fraaie voorbeelden uit de museum collectie wordt de deelnemers een beeld gegeven van het glas in de renaissance- en de barokperiode. Drs. P. C. Ritsema van Eek zal tijdens de ongeveer één uur durende rondleiding vragen van bezoekers beantwoorden. Belangstellenden kunnen om kwart voor drie in de hal van het museum bij de rondleiding aansluiten. Op drie achtereenvolgende zondag middagen. respectievelijk 15. 22 en 29 november om drie uur worden in de aula een aantal bekende en minder bekende kamermuziekwerken van Lud- wig van Beethoven ten gehore gebracht- De heer A. W. Ligtvoet, conservator van de muziekafdeling van het museum, zal bij de drie grammofoonplatén- concerten de mondelinge toelichting geven en vragen van bezoekers beant woorden. strijd Oost-Duitsland-Nederland. zending van de Orde van Vrijmetselaren. NOS: 20.30 Openbaar Kunstbezit. 20.40 (S) Omroeporkest. Groot Omroepkoor en zang soliste: klassieke muziek. 21.55 Muziek in het museum: muziek op authentieke oude in- espraak ter opening HILVERSUM II 18.06 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uit- ndlng van de Katholieke Volkspartij. 18.30 vuur: een bekende Nederlander beant woordt vragen van jonge mensen. 31.10 Sex: o -i Eye: popmuzlei BELGIE 324 m (NEDERLANDS) (18.00 Nieuws). 18.20 Lekenmoraal en filsolie. 18.50 Lichte orkestmuziek. 19.0' 19.30 Muziekprogramma. Sï.oi 716 R B a dine tie ^"wa'ssiek e** I ziek (gr). (7.30 Nieuws: 7. Gymnastiek voor de huisvrouw: 9.35-: Waterstanden). NOS: 10.00 Wat heeft kindT. pedagogische kroniek. 10.20 (S) ziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieu' 11.03 Voor de zieken. 11.56 Mededeling NCRV: 13.00 Los-Vast: gevarieerd progra (13.36 Mededelingen •-—tag- -- -j inleving. 14.20 (S) Lichte g: foonmuziek. 14.30 Country cn Western ru briek. 15.00 Hervormde middagdlenst. NOS: HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammoloonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radio journaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (verv). (8.0-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. 9.00 (S) Radio Kamerorkest. Belgische kiarinettenkwartet: klassieke en moderne muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws). idioprogramm; lugdprogramma. dop. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuw». Land der Muzen: kunstkroniek. AVRO's Toppop. 1' 17.55 Mededelingen. HILVERSUM Hl NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Flits: een instru mentaal programma. 9.30 Muziek bij de Nieuws). NOS: 12.00 4.00, 15.00, 16.00 e SOS-berlchten voor schippers). 12.55 Bt lands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbe richt, beursberichten en schouwburgpro- Koorzang. 16.00 s. 16.03 Beursberichten. 16.09 Licht (programma. 16.30 Voor oudere luiste- 17.00 Nieuws, weerbericht en medede- 17.15 Jazzmuziek. 17.55 Weeg- Rijk de Gooyer bij Koos Postema Voor de tweede maal brengt de VA- RA-televisie in het winterseizoen het programma „Koos Postema op woens dag 2". Binnen een tijdsbestek van bijna anderhalf uur wisselen amuse ment en actualiteiten elkaar af. De bekende Nederlander aan wie de kij kers een vraag kunnen stellen en die door Koos Postema wordt overge bracht, is ditmaal Rijk de Gooyer, mét Johnny Kraaykamp één der meest ge vraagde komische duo's niet alleen in Nederland, maar ook in Duitsland. Er is veel muzikaal vertier in deze uit zending: uit Latijns-Amerika stamt de gitarist Baden Powell, de Engelse zan geres Andee Silver, die tot tweemaal toe Verstek moest laten gaan in „Zo maar een zomeravond", is nu te gast bij Koos Postema. Herman Schoonder- walt bespeelt de klarinet en nog meer muziek wordt bijgedragen door het Trio Louis van Dijk. Produktie: Hans Peters en Bep Vochteloo Regie: Siem Suurhoff. VARA 20.20 uur Ned. II (ADVERTENTIE) Elke aflevering van het radio/tv- magazine Studio zit propvol gezelligheid. Vrolijke stripverhalen, puzzels, rake cartoons, correspondentierubrieken, prachtige kleurenfoto's en faaanerend acbtergrondnieirws. Voor elf stuivers per weekmeet gezellig heid. meer informatie, meer sport, meer atonaliteit! Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nü een kaart zonder postzegel met uw naam en adres aan c antwoordnummer t Amsterdam. bet dynamische radio/tr-magazine «air de KRO biedt meer„.veel meer!

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2