Leerlingen vakscholen in financiële moeilijkheden Na problemen met Den Haag stippelt EMS nieuwe koers uit Onbekende soldaat vijftig jaar onder Are Dalidoeken al in ons land ZON OF GEEN ZON Burgers meer inspraak bij vaststellen nieuwe wegen Vliegverkeer met Turkije normaal Gromiko naar paus Hogere winst bij Mulder Wervelstorm in Columbië- woensdag 11 Nu\L. U JÏo (Van onze correspondent) PARIJS In verband met 11 novem ber. wapenstilstandsdag uit de eerste wereldoorlog, schrijft Robert Poulaine in do Figaro hoe onder de miljoenen gesneuvelde Franse soldaten de onbe kende soldaat werd uitgekozen en waarom xijn stoffelijk overschot werd begraven onder de Are de Triomphe la Parija, thans vijftien jaar gele- leidse courant Twee jaar na de wapenstilstand in 1980 was besloten een graf voor de onbekende soldaat op te richten. Men dacht aanvankelijk aan het Pantheon of aan de Invalides in Parijs. Maar plotseling bracht iemand de uitvaart In herinnering van Victor Hugo, -Mgcmcnc reserve gedaald door verlies vorig; jaar NIEUWE TOELAGEREGELING (Van eon onzer versL DEN HAAG De directie ran de R.M.8., bestaande uit de horen R. /.wolsman on Ph. Verhagen Metman. is van oordeel, dat het moment nabij is waarop een nieuw beleid voor de vennootschap kan worden uitgestippeld. „Nu de liquiditeitsmoeilijkheden eenmaal achter ons liggen, daagt de horizon van een nieuwe ontwikkelingsfaze", zo voegt deze direciie hieraan-toe in het zojuist verschenen jaarver slag over 1969, waarover de aandeelhouders op woensdag 25 november 's middags om twee uur in het Kurhaua hun oordeel kunnen geven. In dit jaarverslag dat in alle opzichten de instemming heeft van de raad van eommissarissen (de heren G. M. J. Veldkamp. W. van Geuleken. P. P. Lap, W. Chr. Postumus Meyes en A. Wlnsemius) krijgt de gemeente Den Ilaag de schuld van de teleurstellende gang van zaken in 1969 en ook in 1970. Tijdens de jaarvergadering komt de directie hierop (erug. Inmiddels moet de directie tot haar leedwezen meedelen dat over het boekjaar 1969 een verlies geleden is van 7.645.000 gulden. Dit bedrag zal volgona het advlee vanwo koers, vroeg de actuele liquiditeitg- de directie afgeboekt moeten worden positie, waarin de vennootschap zich van de algemene reserve, die daarna bevond, om een zodanig bedrijfsbeleid, nog 3 595.000 gulden zal bedragen. Over j dat door consoliderende activiteiten aan een dividenduitkering wordt niet ge- de liquiditeitsbehoefte tegemoet kon sproken. In het preadvies aan de ko- worden gekomen Dit laatste was des te mende aandeelhoudersvergadering meer noodzakelijk, omdat anders in wordt door de raad van commissarissen geen enkel opzicht de ontwikkeling van meerdere malen tot uiting gebracht, dat normale activiteiten hervat zou kunnen stoffelijk overschot een dag voor de het de toezicht houdende taak van dit worden. Men is daarbij selectief te werk begrafenis had opgebaard gestaan on- orgaan in hoge mate vergemakkelijkt gegaan en heeft het zwaartepunt ge- der de Aic de Triomphe. Besloten heeft, dat de directie haar beleid voerde I legd in Den Haag. word met toestemming van de rege- in overleg met de commissarissen. De keuze van de EMS-aclivitei- ring, de volksvertegenwoordiging en Naast uitstippelen van een nieu- ten lag voor de hand omdat Den Haag d« oud-strijdersverenigingen, de Are vergeleken met andere grote steden zo de Triomphe te bestemmen aks graf ajs Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en van de onbekende soldaat O 1 Eindhoven een duidelijke achterstand Uit slagvelden tussen de Noordzee en |"1 W011201*131*11200 op Planol°8isch gebied vertoonde Vogezen werden acht stoffelijke I J vertoont. toegekend overschotten opgegraven van onbe kende Franse soldalen en die acht j kisten wei-den getransporteerd naar een kazemat in Verdun, die intact was gebleven onder de ergste Duitse DEN HAAG (A.N.P.j Hel bestuur nieuwbouwhotel ..Les Galleries", de bombardementen. Daar werden de van de stichting Albert Schweitzerprljs novatie Grand Hotel, de renovatie acht kisten in rijen van twee opge- heeft voor 1971 vier prtjsen toegekend, het Kurhaus en de renovatie an iteld. bedolven onder bloemen van de Deze prijs wordt toegekend aan per- Oranje Galern plaatselijke bevolking. De minister «oncn die hebben gewerkt in de geest Tijdens de EMS-vergadering van 3 ▼oor oud-strijders Maginot gaf- de sol- cn uj( onbaatzuchtige liefde voor de tember 1969 kon de directie nog daat Tain van het 132ste regiment medemens, waarin Schweitzer zijn arbeid buitenlandse financiering infanterie een bos bloemen in de han- i heeft verricht, deti, geplukt dp de velden van Verdun. met de opdracht die bloemen neer te De gegadigden voor de vier prijzen van leggen op een willekeurige kist De j 1971 dl Geertruida J. Dreck- soldaat deed tweemaal de ronde langs meier, zendingsarts te Magelang (Mid- do acht kisten en legde de bloemen den-Java> namens oe commissie genees- noer op een kist die hij gecombineerd kunde; pater Jan de Vries. CSSP, ver had met cijfers van zijn regiment, bonden aan de parochie Sao Raimundo, zijn bataljon en zijn compagnie in het Amazonegebied Brazilië, namens D« uitgekozen kist reed op een kanon I de commissie.christelijke en humanitaire een laatste maal door de straten van arbeid, prof. do Emmanuel Levimas, Een nota van B. en W. aan de Haagse Verdun, werd naar het station ge- 1 hoogleraar in de filosofie te Poitiers, gemeenteraad maakte een ontijdig ein- bracht, dat ingericht was als rouwka- (Frankrijk), namens de commissie cul- aan (jeze stuurgroep Er begonnen mer, en daarna op transport gesteld 1 tuurfilosofie, en aan de heer Helmut zjch foen onenigheden voor te doen naar Parijs in een speciale trein. - Amman, beeldhouwei schilder en glaze- tussen B. en W. van Den Haag (en de Op 11 november 1902 's morgens pre- nier, te Münohen-Grafelfing. namens de gemeenteraad) en de EMS cie* om elf uur werd de onbekende commissie kunst De plechtige uitreiking De handelwijze van de gemeente Den ■oldaat neergelaten in zijn graf onder zal geschieden op zaterdag 23 januari Haag heeft volgens de directie de gi de Are de Triomphe, waai sedertdien f 1971 om 14.30 uur in de kleine zaal van volgen gehad den gemaakt van in uitzicht gesteldp financieringsmiddelen terwijl de EMS zich niet gelijktijdig met de activiteiten in Den Haag kon richten op belangen elders. Geïnvesteerde middelen bleven in Den Haag tegen hoge renten en konden elders niet ingezet worden Het gevolg is, aldus de directie dat onroerende goederen vaak beneden hun waarde moesten worden ver- kocht en aflopende kredieten verlengd moesten worden tegen voorwaarden ..die in normale omstandigheden dooi een ieder onacceptabel geacht zouden worden Het bestuur is door dat al gedwongen geweest een ander beleid uit te stippelen, dat de vennootschap nog ook zoveel mogelijk onafhandkelijk zou maken van de overheid. (Van een om Op verschillende middelbare technisch* scholen in Nederland zijn voor een aantal leerlingen moeilijk heden ontstaan na het bekend worden, eind vorige week, van de besluiten van het ministerie van Onder wijs omtrent de toekenning van tegemoetkomingen in de studiekosten. Met ingang van 9 juli. zo blijkt nu eerst, is voor deze scholen een overgangsregeling ge maakt waarbij de nieuwe leerlingen maximaal een bedrag krijgen van 1600 gulden met uitzondering van de leerlingen die reeds op de scholen zaten. Zij blijven profiteren van de oude regeling waarbij men. indien men aan de voorwaarden voldeed, een beurs annex ?r verslaggever») \oorschot, kon krijgen van het rijk san maximaal 3600 gulden. De meeste moeilijkheden ontstonden op de zgn. landelijke vakscholen, zoals de vakschool voor edelsmeden, juweliers, uurwerkmakers en graveur» in Schoonhoven, waar ook een aantal Hagenaars studeren. De directeur van deze school, de heer P. C. Bouvé, vreesde dat een vijftigtal van zijn eerstejaars leerlingen die in Schoonhoven op kamets wonen en van de ouders niet voldoende steun kunnen krijgen, door de plaatsing in de nieuwe regeling ernstig gedupeerd zullen worden. Hij verwachtte dat tien a vijftien leerlingen zelfs hun studie zouden moeten beëindigen. De belangrijkste EMS-projecten in Den In dit verband werd besloten tot het Haag waren in het verslagjaar het afstoten van projecten, die slechts in de nieuwe winkelcentrum Mariahoeve, de verre toekomst zouden leiden tot winst- ombouw van het Circustheater, het mogelijkheden Zo kwam men tot ver re- koop van het Nerviproject en van Huis van ter Duin. de Een tweede nieuwe beleidslijn is het zo -poedig mogelijk beëindigen van exploi- ep- laties op het gebied van amusement en een kunst. Deze zouden alleen kunnen wor- uit- den voortgezet bij financiering door de zicht stellen. overheid van het onrendabele gedeelte Voorwaarde was daarbij evenwel de no- In de derde plaats dienen niet-rendabe- dige medewerking van Den Haag le Horeca (en andere) exploitaties te voor het verwezenlijken van de plan- worden stilgelegd Tenslotte is het nen. Groot was de voldoening toen nog bestuur van oordeel, dat een aantal een stuurgroep voor de EMS-projecten claim- en of schadevergoedingsacties door burgemeester Marijnen ingesteld ondernomen moesten worden wegens in werd, waarin ook werd deelgenomen de afgelopen jaren toegebrachte verlie- door de EMS-eommissarissen Veldkamp zen of afgedwongen betalingen 1 Geleuken de vlam brandt, dag en nacht. het Concertgebouw stippelde beleid. Geen gebruik kon w LUCKY LUKE: De Dal tons op vrije voeten SUSKE EN WISKEDe toornige tjiftjaf SCHIPHOL (ANP) Dinsdag is op 1 Schiphol per finnair een transport aan- gekomen bestaande uit 40 uit Amerika afkomstige schilderijen, gouaches en andere stukken voor de grote Salvador Dalitentoonstelling. die van 20 nov. tot 10 jan. in het Museum Boymans-Van Beuningen te Rotterdam wordt gehouden Volgens de directeur van het museum, de heer J. E. Ebbinge Wubben. is dit de eerste en waarschijnlijk ook de laatste grote Dalitentoonstelling die in Europa zal worden gehouden. ..Het is namelijk bijzonder moeilijk overal de stukkAi los te krijgen, gezien de kwetsbaarheid van detischilderüen van Dali. Vele schilde- ujen zijn namelijk zeer fijn geschilderd in navolging van de I7e-epuwse Holland se meesters, vooral van Vermeer. Het plan om deze tentoonstelling te houden is bij ons opgekomen omdat er de laatste tijd een duidelijke opleving in de be langstelling voor het surrealisme te con stateren valt", aldus de directeur „Of Salvador Dali bij de opening aan wezig zal xijn. is nog niet te zeggen. Hij is uiteraard wel uitgenodigd, maar met een man als Dali kun je ér nooit met zekerheid op aan". Op de tentoonstelling zijn ca 80 schil derijen. Verder tekeningen, gouaches en aquarellen, prenten, objecten en siera- Tot de beroemde aanwezige schilde rijen behoren „Les Montres Molles' Cfimr I 1833 -Gala *n het Angelus van Millet" tlr/Rfc- 1933- -Zachte constructie met gekookte bonen, voorafschaduwing van de burger oorlog" 1936. ..Metamorfose van Nar cissus" 1936. ..Christus van St. Jan van het Kruis" 1951, „De tonijnvangst Een bijzonder onderdeel van de schil derijen vormen die uit het bezit van de verzamelaar Edward James. Deze schil derijen zijn zelden of nooit eerder ver toond Edward James schreef in de der tiger jaren surrealistische gedichten, was bevriend met Dali en kocht tussen 1935 en 1938 vele van diens schilderijen. De volledige collectie juwelen (36 stuks) van de Owen Cheatham Founda- Circulaire niet goed gelezen De school voor fotografie en foto techniek in Den Haag is een andere school die met dit probleem geconfron teerd wordt. De directeur drs. A. J Lohr vond de nieuwe regeling een onplezierige indruk maken. Hij meende dal de con sequenties nog niet te overzien zijn, mede omdat niet alle beslissingen over toe kenningen al gevallen waren. Van zijn 119 leerlingen heeft naar schatting drie kwart een beurs aangevraagd. Namens de ambtelijke vergadering van directeu ren en van de Inspectie van het MTS- onderwijs die eind september in Roer mond werd gehouden is een rekest over deze kwestie gestuurd naar de vaste commissie onderwijs van de Tweede Verrassing Voor een aanta! leerlingen van de veer tien betrokken vakscholen kwamen de beslissingen van eind verleden week als een complete verrassing. Zij bleken niet» op de hoogte van de consequenties van de nieuwe regeling. Hun ouders kunnen bij de regeling wel aanspraak maken op een dubbele uit kering van de kinderbijslag, maar dit be drag wordt niet voldoende geacht om de kloof in de kosten te kunnen opvangen. Onder de betrokken scholen bevindt zich, naast de grafische scholen in Amster dam en Utrecht en de verschillende Schildersscholen, ook de school voor Luchtvaarttechniek en Electronica in Den Haag. Van de 143 aanvragen zijn er naar r nu bekend werd 72 afgewezen. Zestig j leerlingen kregen een beurs van 1600 gulden of minder. Dg directeur, de heei R. Fehres had echter van zijn leerlingen geen klachten gehoord over die toeken ningen. Hij noemde het aantal afwij- zingen vrij normaal. Van de xijde van het ministerie werd meegedeeld dat een circulaire over de nieuwe regeling in februari al rondge deeld was, zodat de indruk dat de rege ling uil de lucht kwam vallen niet juist zou zijn. Ook met de afsluiting van de inzendtermijn van aanvragen heeft het ministerie de nodige soepelheid betracht. Dc termijn werd van maart zelfs ver schoven tot 1 oktober. De kans bestaat dat de betreffende i circulaire door een aantal directeuren inderdaad niet is opgemerkt, aldus ook de i heer Bouve in Schoonhoven. De leer lingen zitten echter nu in de financiële moeilijkheden Zij hebben verder geen andere mogelijkheid tot het. krijgen van een studiebeurs en zijn aangewezen op eigen verdienste of op hun ouders. verticale prijsbinding Geen eensluidend SER-advies MATT MARRIOTTDe man van Missouri seid ?'J P0KEP 2CU UJIVJUEIJ.DiE MIUDER KANS KADDEU-MMC D:E OlACEW PAO OOK DCOUKEN. Hoge prijzen op kunstveiling AMSTERDAM (ANP) Een rivier landschap van Jan v. Goyen, gedateerd 1645. heeft op de dinsdag bij Paul Brandt in Amsterdam begonnen kunst veiling 110.000 gulden opgebracht. Een Zwitserse particulier verzamelaar werd eigenaar van het doek. Een kleine pentekening van Rembrandt, voorstel lende een oude man in oosters gewaad in gesprek met een jongeling, bracht 23.000 gulden op. Deze schets ging eveneens naar Zwitserland. Een Engelse verzamelaar kocht een landschap van Philips de Koninck uit 1641 voor 40 000 gld Op deze eerste dag \an de veiling werden voor de aan bod zijnde werken van oude meesters bijzonder hoge pri j- zen gemaakt. De twee zalen van de kunstveiling, waar een gesloten televi siecircuit de aanwezigen gelegenheid geeft mee te bieden, waren stampvol, i Vooral Fransen. Zwitsers en Engelsen I behoorden tot de kopers. Van Willem van de Velde bracht een zeegezicht 28.000 gulden op.' een kerkinterieur vpn Pieter Neefs 22.000 gulden. twee schepen voor de stad Dordrecht van Jacob Bellevois 18.000 gulden, een voor stelling van de Heilige Maagd van Wil lem Benson 16.000 gulden een kasteel 1 in een bergachtig landschap van Herri met de bels 10.000 gulden, een, rotsach tig landschap van Van Everdingen 18 000 gulden. Italiaans landschap van loos de Momper 11 000 gulden, en een tempelintrieur van Jan Steen 13.00 gul- Maar de belangstelling voor kunst uit later tijd ontbrak niet: een aquarel van Karei Appel ..Staand dier werd ver kocht voor 4000 gulden, een hoge prijs. Eveneens veel geld bracht een serie aquarellen van Bosboom op; de hoogste pri.is hier was een bedrag van 9200 gulden. De andere prijzen lagen tussen de 2500 en 3300 gulden. Drie werken an Brcitner gingen weg voor resp 9000, 3200 en 8200 gulden. DE BILT De luchtdrukver- dehnq in onze omgeving urordt gekenmerkt door een hogedruk- gebied u-aarvan de kern zich oos- deelt mede; renen de- de Alpen reikt. Borendi ten zuiden'van IJsland pressie aangetroflen. Tussen beidi ayAtemen komt een krachtige to harde zuidwestelijke stromini Me deze nacht 'aarbij in hel noorden van het land viel. Een frontensgsteem, dot meer weste lijk de zachte lucht scheydt van koelere lucht, dringt het komende etmaal over de Britse eilanden i op passeren. Storingen die langs dit front naar het noordoosten trek ken veroorzaken tijdelijk veel be- Vooruifzichten voor vrijdag: buiig u-eer niet enige daling van temperatuur. Zon: 7.5416.54; maan: 15.55— 6 59; Scheren in pen; hoog water: 1 44 m 14 04: laag water: 9.49 en it zichten voor vrijdag middeltI over ons land: i zon; nul tot rier; min. emp.; ran ongeveer normaal tot rie graden boven normaal; max. emp van ongeveer normaal tot rie graden onder normaal; kans p een droge periode van minstens waalt uur: vijftig procent; kans p een geheel droog etmaal: li'intip procent (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De speciale commissie van de Sociaal Economische Raad (SER), die Is Ingesteld om een ontwerp-advies voor t« bereiden over de verticale prijs binding. is niet tot eensluidende con clusies gekomen. F.en deel van de com missie meent dat verticale prijsbinding in strijd is met het algemeen belang. Een ander deel wil dat de regering niet meer maatregelen treft tegen een verticale prijsbinding dan thans het geval is. Staatssecretaris Van Son van Econo mische Zaken had de SER-al in decem ber 1968 advies gevraagd over de wen selijkheid en de inhoud van duurzame wettelijke voorzieningen op het gebied van de verticale prijsbinding. Een even tuele nieuwe wettelijke regeling moet uiterlijk medio 1972 gereed zijn, omdat de oude dan afloop' De staatssecretaris heeft bij zijn advies aanvraag opgemerkt, dat het kabinet het wenselijk acht meer tegen verticale prijs binding op te treden. DEN HAAG (A.N.P.t Vanaf afgelopen maandag volgt men bij de beoordeling en de vaststelling van nieuwe wegen een nieuwe procedure. Daarbij is het voor de particuliere belanghebbende mogelijk geworden reeds in een vroeg stadium, voordat de beslissing over het voorgestelde tracé is genomen, kennis te nemen van de plannen. Daarna krijgen zij tijdens een voorlichtingsavond en een hoorzitting de kans hun eventuele wensen en bezwaren naar voren te brengen, of schriftelijk. Pas als dit is gebeurd, guan binnen een bepaalde termijn bestuurlijke instanties zich nog eens met de voorgestelde tracés bezighouden. Ten slotte wordt in de commissie van over leg voor de wegen en in de Raad van de Waterstaat op de gebruikelijke wijze een advies over het tracé opgesteld. Dit advies gaat naar de minister van Ver keer en Waterstaat, die het tracé ten slotte vaststelt. SCHIPHOL (ANP) Er zijn wegen dc in Turkije gesignaleerde cholera moeilijk heden voor enkele honderden reizigers, die per auto uit Turkije via Bulgarije naar West-Europa willen terugreizen, maar toeristen die Turkije per vliegtuig willen verlaten wordt geen strobreed in de weg gelegd- Ook bij hun aankomst in West-Europa, j althans bij hun aankomst op Schiphol, ondervinden zij geen moeilijkheden. Vliegtuigen uit Turkije, en dat zijn er wekelijks vier van de KLM en vier van Turkish Airlines, worden niet aan qua rantainemaatregelen onderworpen ROME (K.N.P.). De Russische minister van Buitenlandse Zaken. Andrej Gromiko is gisteren voor een officieel bezoek in Rome aangekomen. .Morgen of vrijdag zal hij door paus Paulus in audiëntie worden ontvangen. Het is de tweede keer. dat Gromiko een bezoek aan de paus brengt. Hij deed dit eerder op 23 april 1966. Daarvóór, op 4 oktober 1965, ontmoette hij de paus ijdens diens bezoek aan de Verenigde Natie i New York. BOSKOOP (ANP) Het bestuui van Mulders fabriek van rollen materieel NV. deelt mede dat de in juli 1970 uitgespro ken verwachting dat de winst over 1970 niet onaanzienlijk hoger zal zijn dan die behaald in 1969. i> verwezenlijkt. De be zetting van de orderportefeuille is bevre digend. Het saldo resultatenrekening be droeg vorig jaar f 1.2 miljaen cn de winst voor aftrek belastingen 1 0.5 mili Uitgekeerd werd een dividend van 8 G waarvan naar keuze 2 G in aandelen ten laste van de agioreserve- Gromiko gaat in Rome met de Ita liaanse regering praten over een Euro pese veiligheidsconferentie en de toe stand in het Midden-Oosten. Waarnemers in Rome verwachten, dat Gromiko hier- over ook met de paus zal spreken. Uitbreiding van verantwoording Provinciebestuur (Van onze.parlementaire redactie) DEN HAAG Freule Wlttevaal van Stoetwegen en de heer Scholtcn (CHF) alsmede de fractie van de SGP, waren gistermiddag de enigen, die tegen de motie van dc heer Wiegel (VVD) stem den. De heer Wiegel vroeg in zijn motie minister Beernink Binnenlandse Za ken) op uiterlijk 13 januari van hei volgend jaar te komen met een wets ontwerp tot uitbreiding van de verant woordingsplicht van de dagelijkse be sturen der provincies (GS en commissa rissen) aan Provinciale Staten. De heer Wiegel diende deze motie vorige week bij de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken in. omdat minister Beernink ondanks her haalde toezeggingen van zijn kant een dergelijk wetsontwerp nog steeds niet heeft ingediend. De socialist Van Thijn zag in deze motie een afkeuring van het gehele beleid van de minister. De heer Aarden (PPR) schaarde zich giste ren bij de stemming achter de zienswij ze van drs. Van Thijn. De heer Wiegel verklaarde afgelopen week geen wan trouwen in zijn motie hebben willen neerleggen. Hij noemde het een motie van aansporing. Vier moties werden verworpen, twee van de heer Ffanssen (PvdA), een van de heer Laban (PvdA) en een van de heer Aaj-den. Uniforme premie ziektewet niet voordeliger voor detailhandel UTRECHT (A.N.P.). Eén uniforme premie voor dc ziekengeld- en wacht geld verzekering. zoals wordt gesugge reerd in het rapport van de commissie premiedruk sociale verzekering (commis sie-Vos) zou voor dc detailhandel een zeer onvoordelige zaak zijn. De bedrijfsvereniging voor detail handel en Ambachten, waarbij eind vorig jaar 380.000 personen verzekerd waren, vestigt er in zijn jaërverslag over 1969 de aandacht op, dat het risicoper centage van de onder de Detam ressor terende bedrijfstakken aanmerkelijk onder het landelijk gemiddelde ligt. Bij uniformering van de premie zouden de Detamleden 75 procent méér moeten gaan betalen; hetzelfde geldt voor de wachtgeldpremie. De Detam meent, dat uniformering een onevenredig hoge las tenverzwaring voor het midden- en kleinbedrijf zou betekenen. VALLE DU PAR (AFP) Naar ver luidt heeft een wervelstorm, die gister avond boven Columbië heeft gewoed, tenminste 120 doden geëist. Honderd per sonen worden vermist. Zeventig van de Columbiaanse provin cie Cesar staat onder water. De berich ten /ijn afkomstig uit Vallcdupar, de hoofdstad van de staat Cesar. Driejarige was verdacht stil SL'TTON COLDFIELD (AP) De 3-jarige Paul Anderson mocht zelf zijn tanden poetsen cn deed dit ook. met grote ernst. Hij schroefde de tube open en _ete de borstel onder een mooi laagje. Zijn moeder- mevrouw Barbara Ander son. was elders in het huis bezig en vond dat Paul zich toch maar bijzonder rustig hield Hier moest iets niet deugen. En dat deed het ook niet. De jongen had geen tandpastatube gehanteerd maar een met lijm. Zijn tanden en kiezen plakten ge-' ducht vast en hij kon niet om hulp roe pen In een ziekenhuis heeft mc-n de lijm grondig verwijderd-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11