DE CASCARVIETEN" scheppen weer vreugde in het Alphense teven Bevolking daadwerkelijk in groots feestprogram betrekken Niet alléén openbaar onderwijs in Leiderdorp BIOSCOPEN Solglytt" in Koblenz MARKTEN PAGINA STAD LEIDSE COURANT DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 ALPHEN AAN DEN RIJN Het carnavalsseizoen 1910-1911 staat ook in Alphen aan den Rijn voor de deur. De carnavalsvereniging „De Cascar vieten" heeft zich er al maanden tevo ren op voorbereid en zich er met, haar duizenden leden op verheugd. Het ro yaal opgezet programma, waarin „elk wat wils" een plaats heeft gekregen liegt er niet om. Het zal weer een knal- feest zijn. De Cascarvieten hebben een zes-jarige traditie hoog te houden. In die jaren is het crescendo gegaan. De vereniging is een „bedrijf" gewor den. een bedrijf overigens met een charitatieve inslag. Jaarlijks gedenkt men in de gemeente de 65-plussers; men vergeet ook de jongsten niet, evenmin als de alleroudsten. „De Cascarvieten heeft in de loop der jaren een vermaardheid opgebouwd als geen der bovenmoerdijkse carna valsvereniging is mogen gelukken". Dit vertelt de heer B. J. A. te Riele, presi dent van de Raad van Elf, met ge paste trots, begeleid door een overtui gende instemming van voorzitter P. M. Langhout. „En als het u interesseert hoe wij daaraan komenin Wateringen draait een carnavalsvereniging drie jaar; aan haar start hebben wij mee gewerkt, op uitnodiging van een depu tatie Westlanders, die „op de roep die van Alphen was uitgegaan", zo zeiden ze, waren afgekomen. Het voorbeeld van dit „college lopen" bij Alphen is ook gevolgd door Haarlem, waar het vorig jaar een carnavalsvereniging van start ging, en door Zoetermeer, waar die in een voorbereidend stadium is, evenals in Lelystad. Het' cachet van vermaardheid grondt de Alphense car navalsvereniging o.m. op het feit, dat de aantrekkingskracht van „De Cas carvieten" zich ook ver uitstrekt over de naburige grenslanden. Met name Duitsland, om precies te zijn de Keulse Carnavalsvereniging „Die Falkenstei- ner" laat geen jaar passeren zonder de tegenwoordigheid op haar feesten van „De Cascarvieten". En om dichter bij huis te blijven vertelde de heer Te Riele „als een greep uit de vele" dit jaar weer uitgenodigd te zijn door de Kon. Erkende Carnavalsver. „De Nar renkap" uit Velp (8 nov. 20 jaar) en door de Brabantse Carnavalsvereniging „De Bambergers" uit Oeteldonk ('s- Hertogenbosch). De „Cascarvieten" maken op 16 januari deel uit van een groot Elfstedencarnaval, dat „De Oe- teldonkers" in alle zalen van de Bos sche schouwburg Casino zullen orga- Vreugde Een niet weg te cijferen verdienste v „De Cascarvieten" is. dat deze vere: ging de komende maanden op straten, pleinen, singels, in zalen, tehuizen e.a. gelegenheid, in haar vaan voerend het devies „schep vreugde in het leven", de ganse bevolking, daadwerkelijk zal betrekken bij haar ontspanningspro gramma. Zij huldigt het principe onderstreept door burgemeester mr. R. M. Gallas in zijn voorwoord tot dit programma „Carnaval is een feest voor iedereen". De burgemeester prijst voorts het uitstekend gebleken organi satietalent van de vereniging, dat steunt op voorbeeldige onderlinge sa menwerking. De magistraat spreekt tot slot van harte de hoop uit, dat zo mo gelijk nog meer inwoners van Alphen aan de carnavalsdagen zullen deelne- Het Prinsdom van Prins Cascar de Zesde (Piet Schouten is beperkt. 23 januari neemt een nog onbekende „Ze vende" de prinsenscepter van hem over. Hij heeft het met bijzonder veel plezier gedaan en sluit straks een voor hem onvergetelijke periode af, zegt hij op de drempel van zijn afscheid. Deze prinsen moeten gaan; telkenjare komt een nieuwe in de rjj en laat op zijn wijze (of „onwijze") manier de hele „club" schateren van plezier in de nieu we carnavalsperiode, die aangekondigd wordt in een nieuw dit keer door T. Langhout geschreven en gecompo neerd carnavalslied, waarvan het laat ste couplet luidt: „Als je dan met al je vrienden En ook soms met een vriendin Even lekker uit kan leven Ja, daar zit toch wel wat in Onze geest gaan wij verfrissen We willen heus geen avond missen Oh, wat hebben we een pret Nee, we gaan niet meer naar bed". Start Het clouwneske spel gaat zaterdag 14 november van start. Dan zal om 20.11 uur (karakteristiek voor ,J)e Carcarvieten) in „Avifauna de ope ningszitting plaatsvinden (niet gekos tumeerd). Wel gekostumeerd gaat hier aan om 14.30 uur de spectaculaire iti- tocht van Prins Cascar de Zesde in de gemeente plaats. Dat gebeurt zo goed als zeker voor de laatste maal, vanaf de enige en oudste watertoren van Al phen, gevolgd door een rondrit door de gemeente naar hun residentie, waartoe sinds jaren het hotel Markx dienst doet .4an de openingszitting verlenen mede werking The Silverstone Steel Orches tra" met vijf danseressen en een bin godanser, alsmede het show en dans- orkest „The Jerry Jox Six", die de muzikale omlijsting zal verzorgen. Zaterdag 2 januari zal er een carna valsmiddag zijn in „Avifauna" voor alle 65-|-'ers om 14.11 uur; zij worden gehaald en thuisgebracht op kosten der vereniging. Naast een geheel eigen programma met volle bezetting, zal als gast voor de opluistering optreden „The Hendima's". Des avonds, 20.11 uur, vindt in „Avifauna" (niet gekostu meerd) het traditioneel nieuwjaarsbal plaats, m.m.v. 50 vaste deelnemers en als gasten „Het Lowland Trio". „De Turkenband", „Gold Star majorettes" (Bergen op Zoom) en de „Leutige Krabben"; Gedanst zal worden op de muziek van het „Coko-Kwartet". Vrijdag 22 januari vindt voor de twee de maal een Tienerscarnaval plaats om 20.11 uur in Avifauna (niet gekostu meerd). De presentatie is toevertrouwd aan Prins Cascar de Zesde met zijn charmante page Marianne Couvée, voorts de volledige Raad van Elf die intussen al het dubbele aantal Raadsheren telt de Prinsegarde (12 medewerkers), de Hofkapel: Als gas ten treden op „The Hendima's" en de op dat moment populairste Pop Beat Prinsenbal, Het spectaculaire Prinsenbal, dat met veel luister wordt omgeven en waarbij de nieuwe Prins Carnaval om 21.11 uur wordt gelanceerd en van zijn voor ganger afscheid worden genomen, vindt zaterdag 23 januari plaats om 20.11 uur in beide zalen van „Avifau na". Hieraan werken mee de Raad van Elf de Hofkapel. Prinsegarde en de Kindergarde (acht medewerkers); als gasten treden op „Les Shalom" en voor de muzikale omlijsting „De Bierkou- wers", de eigen Hofkapel. „The Mellow Tones" en „Het Coko-Kwartet". Tot de overige gasten zal voorts behoren een nader te bepalen Carnavalsgeeel- Het de laatste jaren sterk in de smaak gevallen kindercarnaval, zaterdag 20 februari om 14.11 uur in „Avifauna", gekostumeerd te houden, bevat weer een beoordeling om prijzen van de bes te costuums (meisjes, jongens, paartje en groep), alsmede de prijsuitreiking voor de beste papieren pop. „De Willi- ando's" verlenen opluistering, 's A- vonds om 20.11 uur vindt in beide za len van „Avifauna" plaats, het niet meer uit het carnavalsprogramma weg te denken groots opgezet Boerenbal, gekostumeerd in boerenkiel, pet en rode zakdoek. Hieraan werken 50 vaste artisten mee en bovendien „De Bierkouwers", „The Melody Mixers", „Estrellas del Ritmo" en „Trio Los Alegers". In de feestburcht Avifauna" zal het carnavalsfeest 1970-1971 op maandag 22 februari om 20.11 uur, gekostumeerd om prijzen, worden beëindigd met een grandioos carnavalsbal met muzikale begeleiding van „The Mellow Tones". Ook hierbij treden 50 vaste medewer kenden op, maa Pt slagen za lin de eerste plaats afhangen van de deelne mers van wie verwacht wordt dat ze in de gekste creaties zullen optreden. Saskia en Serge zullen ook van de partij zijn. Commissie wil school zonder eindbestemming LEIDERDORP In de commissiever gadering voor het onderioijs in Leider dorp die gisteravond' gehouden 'werd\ heeft de liberale wethouder, mevr. .Tichi Ier-Moerman voor de nodige consterna tie gezorgd, zowel door haar onervaren heid als door haar puur liberale stand- Succes voor dames van SJZ-gymnastiek BOETERWOUDE Zondag namen de dames van de gymanstiekvereniging SJZ voor het eerst deel aan de districts kampioenschappen van west 3. Deze werden gehouden in de fraaie, sporthal „De Vliegermolen" in Voorburg. De zes dames van team twee waren het meest succesvol en wisten beslag te leggen op de tweede prijs. Hiermede is de aan zienlijke vooruitgang van het techni sche peil van de vereniging wel aan getoond. Een goed succes ook voor de leidsters mevr. A. Lemmerzaal-Mont- foort, M. Schuur-Bergman en C. Baak- Tttrk. Show in N'wijkerhout R ijkspolitiekapel geeft concert in Stadsgehoorzaal LEIDEN Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het korps Rijkspolitie zal donderdag 5 november a.s. in de Stadsgehoorzaal te Leiden door de Rijks- politiekapel een concert worden gege ven. Aanvang van het concert 8 uur n.m. 's Morgens om kwart over elf brengt de 85 man tellende Rijkspolitie- kapel i geformeerd' uit politie-ambtena- ren van verschillende rangen, die ver spreid over het hele land de normale politiewerkzaamheden verrichten) een muzikale groet aan de inwoners van Zoetermeer door een mars, een show optreden en een défilé voor het gemeen- tebestuur. Hetzelfde programma vindt des middags om half vier plaats in Noordwijkerhout. Trianon: „MASH" (9e week, 18 j.) Zondag 2.15 - 4.30 -7 en 9.15 uur. Camera: „Met jouw tanden in mijn nek" (4e week) - 18 j. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Studio: They shoot horses, don't they? (18 j.) Dag. 2.30 - 7.00 - 9.15 uur. Zondag: 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Rex: A man called horse (14 jaar). Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur; zondag 2.30 4.45 - 7 en 9.15 uur. Luxor: De zwijgende heerser (18 j.) Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. Zondag; 2.30 - 4.45 - 7 en 9.15 uur. Lido: A professional gun (18 jr.) Zondag; 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Dag. 2.30 - 7 - 9.15 uur. punt. Ter vergadering stelde zij nl. dat b. en w. van Leiderdorp besloten had den om een vierde openbare lagere school te gaan bouwen. Dit deed de vergadering van gemeentebestuur met de katholieke en prot. chr. schoolbesturen echter fel geageren. „In de eerste plaats" aldus de heer Nie- vaart (DS'70)" fungeeit een commissie vergadering als advies-lichaam voor b. en w.. Ik vind het daarom dan ook zeer verontrustend dat het college in dit sta- diiim. al éért 'beslissing genomen heeft. '.'.Bovendieh", zo richtte 1 hij zich tot de wethouder", laat u dit liberale stand punt, alleen maar openbaar onderwijs te stichten, varen, indien u de rust ir het Leiderdorpse onderwijs wilt bewa ren- Het leerlingenaanbod is momenteel ongeveer gelijk ten aanzien van openbaar als van het chr. onderwijs. Dit kan echter met enkele weken weer gewijzigd". Hij stelde daarom ook om een zes-klassige lagere school ei twee-klassige kleuterschool te bouwen, welke dan als dépendance voor alle zui len en het openbaar onderwijs kan fun geren. Later kan dan de eindbestemming worden vastgesteld. Aldus werd dan ook besloten, een 1 stel waar ook de heer J. van Oostrom het mee eens kon zijn, het oud-WD raadslid die het openbaar onderwijs tegenwoordigde. Desgevraagd verklaarde het prot. chr. schoolbestuur onmiddellijk een verzoek te zullen indienen voor de bouw var chr. school, indien het voorbarige stand punt van het college gehandaafht blijft. „En", aldus de heer Zwarts, „dat zal dan niet geweigerd kunnen worden". Brievenbussen vroeger leeg LEIDEN Om organisatorische rede nen wordt met ingang van maandag nov. a.s het lichten van de brievenbus sen in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest 's nachts een uur vervroegd. De tijdstip pen van de buslichtingen zijn dan; A. maandag t/m vrijdag; le lichting 10.00 uur. 2e lichting 19.00 ur. 3e lichting 23.00 uur. De lichting van 19.00 uur geeft sluiting op de nachtposttreinen. Tussen 17.00 en 19.00 uur wordt een groot tal bussen extra gelicht. B. zaterdag 10.00 uur. C. zondag na 23.00 uur. Op zondagavond wordt de lichting niet d.m.v. een lichtingscijfer doch door de letter „Z" aangeduid. Fiësta Gitana in Leiden LEIDEN Fiesta Gitarja, het Feest der Zigeuners, is voor de 14e maal in Neder- Op vrijdag 6 nov. a.s is er 'n voorstelling in de Leidse Schouwburg. Het is een heel nieuwe fiesta, waarin - net als vorig jaar januari - het accent is gelegd op de individuele vertolkingen van de flamen co. In origine is de kunst der flamenco echter niet voor het theater bestemd; er moet eigenlijk steeds een compromis ge sloten worden met deze kunst, wanneer ze plaatsvindt voor een groep van b.v. meer dan 25 personen. Het woord „toe schouwer" houdt op zichzelf reeds een beperking (ofwel uitbreiding) in, want de flamenco-kunst komt dan pas tot z'n recht wanneer de toeschouwer zelf deel nemer is, d.w.z. wanneer hij mede- beleeft en er een wisselwerking van emotie tussen artist en 'mede-belevende' ontstaat. Het zal wel duidelijk zijn, waarom zo wel in Spanje als in het buitenland de grote flamenco-kunstenaars weigeren in theaters op te treden. Het is voor hen, speciaal in het buitenland, zeer moeilijk zo niet onmogeljjk om zonder de voor hen noodzakelijke inspiatie van toeschou wer tot een goede weergave van het „wilde" zigeunersleven in de flamenco te komen. Kasteel Swieten kreeg aandacht „Oud-Z'woude" ZOETERWOUDE Aan de hand vi dia's heeft drs. H. Sarfaty, provinciaal j Centrum" een ouderavond archeoloog van Zuid-Holland, leden en j de viering van het zilveren jubileum van belangstellenden van de stichting „Oud 1 Scouting Zoeterwoude werd afgesloten. Zoeterwoude" iets verteld over de ge- j Met de vele ouders die waren gekomen sclüedenis van de archeologie. Ontstaan j hadden ook talrijke officiële genodigden nit een „zucht naar oude spullen", is aan de invitatie gehoor gegeven. In de opgezet op een zuiver wetenschap- bekende rumoerige sfeer die typerend is Feestavond sloot 25 jaar Scouting ZOETERWOUDE Zaterdagavond bo den staf en leden van de „Maria Go re tti" en „Sint Christoffelgroep" in „Het pelijke basis. De heer Sarfaty vertelde over de op gravingen van Pompei, over de vondsten in ons eigen land en bepaalde zich ver volgens tot de proef-opgraving, de af gelopen zomer gedaan in de omgeving van het voormalig kasteel Swieten. Het resultaat van de proefsleuf is enigszins tegenvallen. Wel is het vermoeden ge rechtvaardigd dat - ter plaatse meer m de grond moet zitten uit het begin van jaartelling, dan tot nu toe geble- De spreker troostte zichzelf en zjjn toe hoorders met de gedachte dat lang niet ,11e plaatsen waar oudheidkundige vond sten gedaan zijn ook worden uitgegra- ,We moeten zorgen dat we voor het nageslacht ook iets bewaren, anders blijft voor hen niets over". De slotgracht van het voormalige Swie ten zal in het brouwerijcomplex dat ter plaatse zal verrijzen, geheel in tact ge laten worden als onderdeel van een recreatieplan. Na de pauze werd tot laat in de avond uitvoerig gediscussieerd o.l.v. de voor zitster, mevrouw A. Kortmann-Keulen, allerlei aspecten van de Zoeter- woudse historie, waarbij ook Swieten de meeste aandacht kreeg. Daar door kreeg deze eerste bijeenkomst van de stichting een zeer waardevol ka- Mendelssohn trio speelt voor LKK LEIDEN Voor het tweede concert dat zjj dit jaar organiseert, heeft de Leidse Kunstkring „Voor Allen" het Mendelssohn Trio uitgenodigd. Het trio. bestaande uit Jan van der Meer, piano, Henny van Ravestein, viool Arizcuren, cello, speelt werken dergelijke avonden hebben zij 1 veel bewondering de prestaties van jeugd op het podium gevolgd. Het druk bezette programma werd ge opend door de Kabouters die een geheel eigen versie van het aloude „Sneeuw witje" op de planken zetten. Veel applaus was er voor de verkenners, die, hoewel aangekondigd als „De krukkenbouwers" fraaie staaltjes acrobatiek lieten zien en tenslotte in hun levende pyramide-bouw zo hoog gingen dat het toneel hiervoor niet voldoende ruimte bood. De Welpen gingen een flinke stap terug in de ge schiedenis waarbij ruime aandacht be steed was aan de costumering. Hierna sloten de Gidsen het eerste gedeelte af met „De zwarte bandiet" waarin de souffleur tegen het eind wel erg hard nodig was, wat het geheel alleen maar amusanter maakte. Er werden ook nog enige Israëlische dansen uitgevoerd. Tijdens de pauze reikte de voorzitter van de financiële commissie die dit werk begeleidt, de heer A. Eversteijn, een on derscheiding uit aan mevr. I. v. Crom- voirt-v. Haastert. Zij maakte sinds 1960 deel uit van de staf en is nu enkele ja- groepsleidster. „Maar het is vooral de voortreffelijke manier waarop zij dit heeft gedaan, waarom men gemeend heeft hier iets tegenover te moeten stel de heer Eversteijn. In 't tweede gecteelte vormde de musical „Hip, hip per, hipst" de hoofdmoot. Maandenlang is aan dit muzikale gebeuren gewerkt en liet resultaat was er dan ook naar. Aan het succes droeg het trio. Tiny van Santen, gitaar. Peter de Ridder, drums en Gé Hendriks, orgel veel bij. Nadat de aanwezigen door de staf nog leven, sprak Elias j haar dank Hen- I bood een enveloppe met inhoud Peuterspeelzaal in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De plannen die al geruime tijd bestonden om ook in Zoe terwoude tot een peuterspeelzaal te ko men, hebben nu een vaste vorm aange nomen. Op 4 november wordt in het ge bouw „Don Bosco" aan de Zuidbuurt weg 58 met de speelzaal gestart. Voor lopig is de speelzaal twee ochtenden in de week geopend van 9-12 uur. Op woensdag bestaat er de mogelijk heid behalve kleuters ook babies naar de speelzaal te brengen. Deze hoeven niet voor de hele morgen gebracht te worden maar kunnen ook voor een uurtje naar de speelzaal gebracht worden. De vrij dag is alleen voor peuters van 2-4 jaar. De leiding van de speelzaal berust b(j mevr. Strijkers-Kramers, die op de baby- peuterochtend geassisteerd wordt door een van de moeders. Het is de bedoeling dat de kleuters onder leiding kunnen spelen, maar er zal ook aandacht be steed worden aan kuntselen en kleuter- gymnastiek, vertellen en liedjes leren. In het begin zal het in de speelzaal nog wat behelpen zijn, maar als de subsidie wordt goedgekeurd is er meer materiaal beschikbaar. LEIDEN De varende patiënten van het verpleeghuis „Solglytt" hebben gis ter-morgen Rüdesheim verlaten. Al twete uur later meerde de „Prinses Irene" af in Boppart maar de «meesten vonden het hier wat stil en saai. Daar om werd het vaarplan gewijzigd en ging het schip naar Koblenz. Voor het pas seren van de Lorelei kwam de loods aan boord. Vandaag was het reisdoel Düs- seldorf. LEIDEN Op de hoek van de Vondel laan-Lage Morsweg zijn gisteravond 2 auto's niet elkaar in botsing gekomen. I Een van de bestuurders raakte door de- gekomen met het kamp- 1 ze botsing zo overstuur dat hij in to- A. de Boer-Langerer taal ontredderde toestand door de Ma re de ouders. Zij chaussce voor verdere behandeling weg gevoerd moest worden. Geen van beide Nationale ouderavond in Zoeterwoude Ouders praten met elkaar over school en onderwijs ZOETERWOUDE De oudercomlté's van de katholieke en openbare scholen hebben In het leader van de Nationale Ouderavond alle ouders van school gaande kinderen en andere geïnteres seerden uitgenodigd voor een byeen- komst op donderdag 5 november om 20.00 uur in het Don Boscohuls. Hier krijgen de aanwezigen een lijst van ne gen min of meer uitvoerig beschreven problemen over school en onderwys voorgelegd. Het Is de bedoeling, dat aan liet begin van de avond negen groe pen worden gevormd, die afzonderlijk over één van deze problemen gaan dis cussiëren. De ouders zyn geheel vrij in de keuze van het onderwerp. De conclusies van de discussies worden genotuleerd en in het tweede deel van de avond voorgelegd aan een forum. Hierin hebben zitting de drie hoofden van de basis-scholen t.w. de heren J. W. Vink, J. Stasse en A. C. Aerts. Daar naast namens de schoolbesturen de he ren A. C. Duindam en P. C. Janson, na mens de oudercomlté's D. Hulsbos en Th. Boter, voorts de heer A. Eversteijn, raadslid en onderwijsdeskundige. Het drik Andriessen, Ludwig van Beethoven j ke bestemd zal worden voor de inrich- J bestuurders Hepen letsel op. en Bedrich Smetana. Dit concert is op ting van het nieuwe gebouw. Ook voor! maandag. 18 november in de Stadsge- elk van de stafleden persoonlijk was er I LEIDEN Op de Hoge Woerd is hoorzaal. Het derde LKK-concert op j een blijk van waardering voor het vele gisteren een ruit ingegooid van de firma j donderdag 7 januari wordt gegeven door werk dat door hen ten behoeve van de Oerlemans. De ruit was gemaakt van het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix kinderen wordt verricht, waarvan deze splintervry glas. De schade bedroeg 1500 j de Nobel, j avond opnieuw een bewijs was. 1 gulden. Echtpaar Tijssen ongekroond kampioen LEIDEN Op de laatste bridgeavond in de parencompetitie, georganiseerd door de Leiderdorpse Bridgeclub, is het echtpaar Tjjssen, dank zij twee fraaie overwinningen op de overige paren uit gelopen. Met nog één avond in het voor uitzicht kunnen zij zich nu al wel als kampioen beschouwen. De uitslag var de elfde en twaalfde ronde luidt; Groep Rood: 1. echtpaar Tijssen 975; 2. De Jong-Van den Kommer 938; 3. Le- naers-Schutte 937; 4. Van Kins-Rebel 934; 5 echtpaar Danz 892; 6. Bos-Van Leeuwen 885; 7. mevr. M. en heer H. de Vrind 883; 9. daimes Jans-Van Zonneveld 864; 9. mej. M. en heer A. de Vrind 850; 10. echtpaar Wessels 825; 11. echtpaar Van Klaveren 816; 12 dames Van Gelder- De Jong 801; 13. T(jssen-De Winter 793; 14. Karstens-Pieters 703. Groep Groen: 1. Van der Bijl-Sijpesteyn 970; 2. mevr. Schutte-heer Jans 951; 3 echtpaar Den Hartog 944; 4. echtpaar Bezemer 908; 5. De Haas-Pouw 884; 6. echtpaar Hol lander 876; 7. echtpaar Van der Pool 874; 8. echtpaar Middelburg 843; 9. Van Berge Henegouwen-Helversteyn 842; 10. Hoogervorst-Van der Vliet 822; 11. da mes Bos-Van der Bijl 81712, echtpaar Zwanenburg 803; 13. De Koning-Van 763. Groep Zwart: 1. dames Kengen- Zonneveld 799; 14. dames De Haas-Pouw Van Wel 954 2. echtpaar Verduin 948 3. Blansjaar-Pul 940; 4. Slegtenhorst- Weideman 915; 5. Karstens Sr.-Karstens Jr. 894; 6. mevr. Van Schendel-heer Stokhuiyzen 881: 7. Veldhuyzen-Van Vliet 852; 8. echtpaar Bloemen 841; 9. echtpaar Swart 834; 10. echtpaar Kruts 831; 11. mej. Latour-heer Hermans 830; 12. mevr. Van den Brink-heer Noor man 816; 13. 'dames Cunaeus-Van den Kommer 798. Discussieavond over „MVM" VOORSCHOTEN Op initiatief van 't Voorschotense „Nut" en m samenwer king met de Federatie van Vrouwenver enigingen Voorschoten wordt op 12 no vember a.s. in het restaurant van de sporthal „Vliethorst" een bijeenkomst gehouden pver de actiegroep „Man- Vrouw-Maatschappij". De toegang is gra tis. De bijeenkomst begint om 20 uur. Na een inleiding door mevr. dr. R. W. Boesjes-Hommes, sociologe, zal de ver dere avond gereserveerd zijn voor dis cussies. Deze avond is ook belangrijk voor de mannen. Daarom zijn ook zij van harte welkom. forum wordt geleid door de heer R. Re- niers. Aan het slot van de avond wordt een algemene discussie gehouden over de totale schoolvoorzlenlngen en behoef ten in Zoeterwoude, nu en in de toe komst. De gezamenlijke oudercomité's verwach ten, dat zij door het organiseren van deze avond een goed contact tussen het gemeentebestuur, onderwijzend perso neel, schoolbestuur en ouders zullen be vorderen. In de eerste plaats ia het ech ter de bedoeling dat de ouders met el kaar spreken over actuele situaties !n het onderwijs en daarover hun mening uitspreken. Rekord inleg Zoeterwoudse Raiffeisenbank ZOETERWOUDE De afgelopen Raif- feisen-spaarweek bleek bij het opmaken van de balans een nieuw rekord te heb ben opgeleverd. Door 1404 personen werd een totaal bedrag van 179.000, ingelegd wat nog nooit eerder in een dergeUjke week was gebeurd. Hierbij zijn de giro overschrijvingen e.d. nog niet in begrepen. Er werden, in het bijzonder in het bij kantoor aan de Kerklaan, veel nieuwe spaarboekjes uitgegeven. Dit alles gaf een grote drukte op de drie kantoren waar het personeel onder hoogspanning werkte. Deze bereikte een hoogtepunt op het hoofdkantoor aan de Zuidbuurt- seweg op dinsdag toen met vjjf mensen achter de loketten, de stroom wachten den niet binnen redelijke tyd kon worden weggewerkt. Juist voor de spaarweek werd de 11 miljoen aan spaargelden overschreden. ROTTERDAM, 3 nov. Vee Aanvoer totaal 3312; weekaanvoer 4595; slacht- runderen 200, gebruiksvee 594, vette kal veren 35, graskalveren 390, nuchtere kalveren 1757, varkens 4, paarden 3. schapen en lammeren 293, bokken en geiten 36. Prijzen: slachtrunderen 4.85- 5.25, 4.20-4.55. 3.65-3.95, 3.55-3.65; vette kalveren 3.90-4.00, 3.80-3.90, 3.65-3.80; stieren 455-530, worstkoeien 330-345, kalf- en melkkoeien 1100-1600, vare koeien 675-1125, vaarzen 825-1025, pin ken 625-800, graskalveren 275-400, nuch tere kalveren 140-175, mestkalveren 180- 300, schapen 65-110, la^nmeren 120-150. Resp. aanvoer, handel en prijzen: slacht runderen, kleiner, kalm, als gisteren; kalf- en melkkoeien, minder, levendig, onveranderd; vare koeien, gewoon, rus tig, prijshoudend; vaarzen en pinken, kleiner, stil, ongewijzigd; graskalveren, korter, kalm. nauwelijks prijsh.; vette kalveren, klein, flauw, lager; nuchtere kalveren, kleiner, rustig, gedrukt in prijs; schapen en lammeren, korter, lui, RIJNSBURG, 2 november Bloemen Chrysanten groot; Wim de Lange 60-72; Jacob Mans 55-65; Ind. Polis 35-50; Re galia 38-46; Bornholm 45-50; Tros: Ind. Polis 230-300; White Spider 350-420; Yellow Spider 370-420; Golden Christal 240-300: Golden Glint 200-230; Jacob Mans 220-250; Escort 225-250; Popcorn 180-220; Sybil 180-200; Superform 190- 210; Bornholm 185-210; Dr. Wasser 175- 200; Anjers: witte sim 40-46; rode sim 45-53; roze sim 38-44; crowly sim 39- 45; dusty sim 40-45; arthur sim 37-43; Lena 39-46; La Rève 42-48; Esperance 41-48; Freesla: Golden yellow 120-160; white swan 170-275; aurora 200-300; Rozen: Carol 14-17; Garnette 14-18; Zo- 17-26. Diversen: Anthurium 100- 275; gerbera 20-65; euphorbia 25-75; nerine 65-80; lelies 125-175; irissen 300- 470. BODEGRAVEN. Kaas Aanvoer 32 partijen, le soort 432-447, 2e soort geen noteringen, zware soort 473. Handel stug.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5