Klop op de deur IJssterrenparade Mod Squad Herrie in Londen bij Ned. Danstheater LOE MAAS OVERLEDEN HAAGSE WERELDPREMIERE VOOR PANSFLUIT? FC Basel-Ajax op tv 1'AGIN A 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 Bezwaren naar twee kanten IN de gedachtengang van de grote promotor van het concept voor het nieuwe K.V.P.-program, professor Steenkamp, wijkt dit program in negen niet-onbelangrijke punten af van de blauwdruk waarmee de liberalen wer ken, maar wijkt ook het voorlopige toekomststandpunt der socialisten op negen punten van het K.V.P.-program af. Dit betekent nu weer niet, dat de K.V.P. op negen punten precies tussen de liberale en socialistische visie in zit. Terzake van ongelimiteerde abortus bijvoorbeeld zijn de V.V.D. en de Partij van de Arbeid het in belangrijke mate met elkaar eens, maar staan de confes sionele partijen in grote meerderheid achter een andere opvatting. Op enkele andere punten heeft de K.V.P. doodeen voudig een andere zienswijze dan de socialisten of liberalen, zonder dat dit. iets met progressief of conservatief te maken heeft. Maar dan blijven er natuurlijk toch enkele programpunten over bijvoor beeld terzake van bereidheid tot staat kundige vernieuwingen en de belasting- politie waarvan de liberalen vinden dat het K.V.P.-standpunt te ver en de socialisten zullen stellen dat het niet ver genoeg gaat. Minder dan ooit tevoren zullen poli tieke tegenstanders van de Katholieke Volkspartij evenwel mogen constateren, dat de chrsiten-democratie op belang rijke punten dus voorkeur heeft voor een „kleurloos midden". De middenposi tie is hier immers geen gevolg van onwil om te kiezen noch van een voor opgezette tactische bedoeling, maar van een eigen visie op de behoeften van staat en samenleving. Kiezen voorlopige verkiezingen gekozen zal moeten wor den tussen drie mogelijkheden: de K.V.P. en partners worden het pro grammatisch met de liberalen eens, ze zien voor hun program de beste kansen in samenwerking met de Partij van de Arbeid of ze vinden bij geen van de gegadigden begrip voor een verant woord compromis en zullen dan niet kunnen kiezen maar in eerste instantie hun hoop moeten bouwen op een heel andere constructie; een minderheidsre- gex-ing bijvoorbeeld. Een nog andere mogelijkheid is na tuurlijk, dat de christen-democratische partijen besluiten buiten de kabinets formatie te blijven, doch in het huidige klimaat betekent dat dan een andere minderheidsregering. Op basis, van hun gezamenlijke opvatting inzake de abor tuswetgeving zullen liberalen en links moeilijk de regering kunnen leveren, waarop Nedei-land in de zeventiger ja ren zit te wachten. Eén complicatie voor de K.V.P. komt er in deze al moeilijke toestand nog bij, doordat de Partij van de Ai-beid voorlo pig nóg vast zit aan haar bei-uchte anti-motie, terwijl mr. Geertsema geen gelegenheid voorbij laat gaan om te onderstrepen, dat hij graag met de christen-democi-atische partijen zou blijven regeren. Hij heeft zelfs al een volgorde voor de premiersbenoeming: 1. Veringa, 2. Geertsema, 3. Biesheuvel, waarbij pikante kanttekeningen passen dat volgens de heer Geertsema zelf de liberale premier een heel onverstandige oplossing zou zijn en dat hij de moge lijkheid c afwijst. kabinet-Biesheuvel Alternatief 1UORDT dit allemaal „niks", dan is er als alternatief op papier ook nog altijd het samenwerkingsverband tussen christen-democi-atie en D '66. Mr. Van Mierlo doet, wanneer dit ter sprake komt, altijd net of hij een vieze smaak in zijn mond krijgt. Niettemin zouden we graag willen zien, welke uitkomst prof. Steenkamp straks zou krijgen, als hij het K.V.P.- progi-am met de programmatische wen sen van D '66 vei-gelijkt. Gaat D '66 de verschillen niet forceren, dan achten wij niet uitgesloten, dat bij deze verge lijking de minste verschillen van zwaar kaliber voor de dag komen. Onze slotsom moet wel zijn, dat pro gramvergelijking (met of zonder de persoon van kandidaat-minister) toch niet zo'n belangrijke reddingsboei is als sommige politici wel beweren. In de zesde aflevering van „De klop op de deur" komt het opnieuw tot een botsing tussen de zusters Craets. Voor Caroline is nu de maat vol. Zij besluit een dierenasiel te beginnen aan de Amsteldijk. Louise neemt me< afschuw kennis van dit plan en roept de hulp in van haar broer Fi-ederik. Tijdens hei gesprek tussen Frederik en Cai-oline, geeft Annet haar volle steun aan Caroline. Het plan gaat door, maar Louise is ex-van overtuigd dat haar zuster spoedig op haar knieën bij haar zal terugkeren. Intussen woedt in de Jordaan het Palingopx'oer in alle hevigheid vex-der. Het gezin Craets liet nu zes kinderen: Francien. die verliefd is gewox-den op Jan Melchers, die aan de wielersport doet, Philip is adelborst in Den Helder, hij zal volgend jaar gaan varen, Sophie is en blijft het zorgzaam type. Pieter lijdt in hevige mate aan astma en wil bij zijn vader in de zaak. Verder telt het gezin Frits en Jetje. K.R.O., Nederland II, 21.35 uur. Ton Kuyl als Frederik Craets en Rita Maréchal als zijn dochter Francien in eqn scene in „Klop op de deur". In deze aflevex'ing van Mod Squad wordt de titelrol, Lisa. gespeeld door de gaste Carolyn Jones. Lisa, die als suc cesvol schrijfster bekend staat, heeft 'n gespleten pex-soonlijkheid. Dit gegeven is niet bekend bij de leden van Mod Squad, wanneer zij gevraagd worden de vx-ouw te beschermen, nadat zij door een onbekende met de dood wordt be dreigd. KRO Ned. II, 20.20 uur. NEDERLAND I 18.45 uur: De Woefs en de Lamaais 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.04 uur: De rare vogels 19.30 uur: Toppop 9 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Peyton Place 21.10 uur: De meneertjes NEDERLAND I NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie AVRO: 9 17.00 uur: De avonturen van een viltstift 17.05 uur: Het wonder der natuur NOS: 18.00 uur: Samenvatting SteauaPSV 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 21.11 uur: Sportpanorama. 22.00 uur: Televizier 9 22.50 uur: Journaal TELE AC: 22.55 uur: Cursus model begi-lp NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: "De Woefs en de,Lamaars 9 18.55 uur: Journaal 9 19.09 uur: IKOR: 19.30 uur: Kenmerk NOS: 19.55 uur: FC BaselAjax (in de pauze P.v.d.A.) 21.45 uur: Socutera 21.50 uur: Vervangend programma 22.15 uur: Studio Sport met samenvatting FC TwenteEskisehir 22.50 uur: Eigentijds, toneel 23.20 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Kunstsignalering KRO: 9 19.30 uur: Tommy Cooper 9 20.00 uur: Joux-naal 9 20.20 uur: Mod Squad 21.10 uur: Brandpunt Special 9 21.35 uur: De klok op de deur 22.20 uur: Werkende jeugd 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 9 18.55 uur: Journaal AVRO: 9 19.04 uur: Geheimen der zee 20.00 uur: Journaal 9 20.20 uur: Bindingen, tv-spel 9 20.55 uur: Spoon i 21.15 Jazz van Yusef 21.40 uur: Info. infoi-matierubriek 9 22.00 uur: Journaal TE WEINIG VAN NAAKT TE ZIEN (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN. In het Sadlers Wells Theatre van Londen is gisteravond herrie ontstaan tijdens de première van de moderne balletten „Mutaties" en „Twice", die door het Nederlands Danstheater over het voetlicht gebracht werden. De vflf naakte balletdansers van „Mutaties" kregen een luid protestkoor tc boren, niet omdat zij bloot waren, maar wel omdat een groot deel van de toeschou wers niet genoeg te zien kreeg. Voor de balletten van het Nederlands Danstheater werd aan het podium een speciale verlenging gebouwd, die tot ver in de zaal komt. Wat op dit verlengstuk gebeurde, konden talrijke toeschouwers niet zien. Terwijl de naakte dansers ronddartelden, gaf dit publiek uiting van zijn ongenoegen door voortdurend in de handen te klappen en te jouwen. De directie van het Sadlers Wells Theatre verklaarde nadien, dat dergelijk protest hoogst ongewoon was voor haar theater. Vanaf vandaag zullen de leden van de Nederlandse balletgroep meer op de achterzijde van het podium dansen, opdat alle aanwezigen in de zaal de voorstelling goed kunnen zien. Het Ne derlands Danstheater, dat voor de derde maal optreedt in Groot-Brittannië, blijft drie weken in Londen. De ontevredenheid van sommige be- zoekei-.s nam gisteravond niet weg, dat een groot deel van het publiek over de premièx-e in de wolken was. Na de voor stelling mocht de balletgroep „open doekjes" in ontvangst nemen. In de kranten zijn de Londense critici het van morgen echter niet helemaal eens over de kwaliteiten en de tekortkomingen van het Nederlands Danstheatex-. The Guardian noemt het verlengstuk van het podium „een onnodige gimmick" en voegt daar onmiddellijk aan toe: „Het wox-dt vanzelfspi-ekend duidelijk, dat naaktheid de dansgimmick van het komende jaar zal zijn. Of, om het op een andere manier te zeggen, naaktheid zal als nuttige camouflage van choreo grafie, die voor het overige niet zo heel interessant is, gebruikt worden, tot het publiek er genoeg van heeft". The Guardian schrijft verder, dat Glen Tetley (tenmniste gedeeltelijk ver antwoordelijk voor „Mutaties") een goede, moderne choreograaf is. „Wij kennen hem goed door zijn werk voor het ballet Rambert. Wat hij vn „Muta ties"' gedaan heelt, is zeker niet zijn beste werk; het slechtste ervan is het volledig naakte duet". „Twice", waarvan de voorstelling gis teravond een wereldpreniière was, is volgens de balletcriticus JaMes Kennedy van The Guardian, beter dan „Mutaties". „Het is ritmisch", schrijft hij, 7,en werd vrij mooi gedanst". John Percival van The Times vindt het naakte ballet „ontroerend, wonder mooi en onschuldig". Hij waarschuwt zijn lezers, dat zij niet voor een prikkel naar het Sadlers Wells Theatre moeten hollen. „De naaktheid is absoluut essen tieel voor het ballet". „Twice" noemt hij „zeer luchthartig". Hij voegt ei-aan toe dat het samen met „Mutaties" getuigenis aflegt van de vast beradenheid van het NedèxTands Dans theater om zich niet in een bepaalde vorm te laten verstarren. Percival is vol lof voor de nieuwe artistieke directeur Jaap Flier, „die de kans heeft het beleid dat van deze gi-oep gemaakt heeft wat hij is, voort te zetten en uit te breiden". Martin Cooper van The Daily Tele- gx-aph spreekt van „Nederlands ballet met een hoge sensuele ondertoon", dat hem evenwel minder onder de indruk gebracht heeft dan vele ouderwetse bal letten. „Twice" vindt hij nog minder belangwekkend. .Oorlog en vrede" van Picasso overschilderd VALLAURIS (AP) Het grote fresco van Pablo Picasso „Oorlog en Vrede" in het museum van Vallauris is in het weekeinde gedeeltelijk overgeschilderd door een man die in het museum was ingebroken, aldus heeft de politic maandag bekendgemaakt. Met een verf roller heeft de man een flink stuk van het fresco onherkenbaar gemaakt. Op het bekladde gedeelte stonden vier silhouetten uitgebeeld die hun ar men uitstrekten naar een duif. De man heeft zijn wex-k ondertekend met de naam „Iskierdo" en briefjes achtergela ten waarin hij zegt uit idealisme ge handeld te hebben. Hij heeft zich later bij de politie gemeld. Het is de 35- jai-ige schilder Salvador Isquierdo uit Malaga. „Ik ben vex-antwoox-delijk voor de schade aan het Picassofresco", zei Isquierdo-Torx-es. „Door deze daad wil de ik de aandacht vestigen van mijn landgenoot Pablo Picasso op de moei lijkheden die een jonge onbekende schilder heeft om geaccepteei-d te wor den". De politie zei dat de man in Malaga was geboren, de stad waar Pi casso vandaan komt en dat hij werkte als bordenwasser ómdat hij als schilder niet zijn kost kon verdienen. Picasso zelf heeft gezegd dat de man die verf op zijn fresco had. aangebracht, talent had. Hij zei „het is helemaal niet zo slecht". De 89-jarige Picasso heeft verklaard dat hij zijn fresco zal her stellen. Onder auspiciën van de K.N.S.B. organiseerde op vrijdag 16 oktober j.l. op de Heerenveense overdekte kunstijsbaan „Thialf" de A.V.R.O.-televisie een demonstratie kunstrijden op de schaats, waaraan door dertien rijders en rijdsters, wier namen voor vele insidex-s geen onbekenden zijn, wei'd deelgenomen. Voor de enthousiaste toeschouwers in de Heerenveense kunstijsbaan, maar ook voor de kijkers thuis wordt het vanavond nog eens extra genieten van een prachtige demonstratie, waarbij dc deelnemers niet onder de dx-uk van een kampioenschap rijden, maar vrijuit en met inzet van al hun krachten tonen tot welk een perfecte show zij in staat zijn. De ïïjders en x-ijdsters zijn: John Curry, tweede tijdens het kampioenschap van Engeland; Misha Petkevitch, tweede tijdens 't kampioenschap van Amerika, na wereldkampioen Tim Wood, die inmiddels prof is geworden; Janet Lynn, kampioene van Amei-ika; Judy Sch womayer/James Sladky, Amerikaans kampioenspa ar ijsdansen en tweede tijdens het wereldkampioenschap ijsdansen '70; Sonja Morgenstern, opvolgster van de Oostduitse wereldkampioene Gaby Seyffext, die is gestopt met schaatsen; Jan Hoffman, juniorkampioen van Oost-Duitsland; Jojo Starbuck/Kenneth Shelly, Amerikaans paar, vijfde tijdens het wereldkampioenschap paarrijden 1970; Angelika Buck'Erich Buck. Westduits paar ijsdansen; Almut Lehmann/Herbert Wiesinger, Westduitse kampioenen paarrijden. De presentatie heeft Ruud ter Weijden en de produktie en x-egie zijn in handen van Bob Bremer. A.V.R.O., Nederland I, 21.11 uur. MAASTRICHT (A.N.P.). In Maastricht is gisteren na een langdurige ziekte de dichter en journalist Loe Maas overleden. Loe Maas, geboren in Maastricht, is negenenvijftig jaar geworden. Hij was als kunstcriticus vei-bonden aan het dagblad De Nieuwe Limburger. Behalve enkele dichtbundels schreef hij teksten voor kindertoneel. Victor van Vriesland nam gedichten van Loe Maas op in zijn „Spiegel van de Nederlandse poëzie". Tommy Cooper De meest dwaze capriolen zijn Tommy Cooper meestal nog niet dwaas genoeg. In de Coopershow, die de KRO-televisie vanavond in. kleur uit zendt, treedt hij op als de dux magnus Julius Caesar en laat hij zich als zoda nig interviewen. Voorts is hij de leeu wenoppasser bij uitstek, zij het zonder leeuw en geeft aan eenieder, die geïn teresseerd is, inlichtingen over het be roep van ambtenaar. Alhoewel, die HILVERSUM II ids persoverzicht. 13.01 :ht, mededelingen, schouwburgprogramma- i's en SOS-berichten voor schippers. 13.20 25 Amusementsmuziek. 14.30 Klankbeeld.' lichtingen moet i reltje zout nemen. KRO Ned. II, 19.30 u wel met een kor- Nieu- -oensdag (v« Op de koffie: Benoeming ROTTERDAM (ANP) Tot re search-coordinator van de Kon. Sheel Groep is met ingang van 1 november benoemd ir. E. J. G. Toxopeus. Hij volgt in deze functie lord Rothschild op, die in verband met pensionering de groep verlaat. Ir. Toxopeus was van 1961 tot 1966 directeur van Shell Nederland Chemie N.V. Sinds 1966 werkt hij in de researchorganisatie van de groep in Den Haag, het laatst als plaatsvervan gend coördinator. Ir. Toxopeus is lid van de raad van beheer van Shell Internationale Research Maatsclfappij I Haagse De Griekse syrinx, die veelal 7 pijpen had en ook pansfluit heet, wordt in Roemenië nay genoemd. Het aantal pijpen is daar evenwel 20, gemaakt van hamboe en oplopend van klein naar groot naast elkaar bevestigd. Het is mogelijk met de nay een toonbereik van drie en een half oktoaaf te omvatten. De nay, die in een eenvoudiger gedaante als klassieke rietfluit in het gehele Arabisch-Perzische muziek gebied voorkomt, heeft in Roemenië in de laagte een timbre als een fapot, naar boven toe overgaande in de klankkleu ren van klarinet en hobo. Het hoogste bereik klinkt als een fluit en een piccolo. Het geluid is zo krachtig en zo typerend solistisch, dat het zonder moeite boven ecu groot orkest uitklinkt. Toch gebeurt dat niet, want er bestaat praktisch geen genoteerde muziek voor nay. De Roemeense spelen alles uit het hoofd en van theoretische problemen hebben ze geen weet. Noten lezen kunnen ze eelal ook niet. En diegenen die dat wel kunnen, beheersen e moeilijke techniek weer niet. Daarin gaat nu echter erandering komen, want op 20 november a.s. vertrekt de poniste Sedje Hémon in het kade zes weken naar Boeka- isicus Gheorghe Zamfir, t op het gebied van de kent niet alleen de tussen Nederland en Roemenië v rest. Daar treft zij de Roemeense een van de zeer weinige special Roemeense folklore. De heer Zamfl; techniek van het nay-spel, maar hij is vertrouwd met. de muziektheorie. Momenteel reist hij met een ensemble van res musici door Frankrijk en Zwitserland. De bedoeling is, dat Sedje Rémon een solo voor nay zal componeren, alsook een werk voor nay en orkest. De nay-muziek wordt geschreven in 't 31-toonsysteem, terwijl 't orkest twaalftonig musiceert. Sedje Hémon, die reeds thans met Gheorghe Zamfir in Parijs contact heeft om zich op de hoogte te stellen van de nay-techniek. meent dat de wereldpremière van haar compositie voor nay en orkest komend voorjaar in Den Haag zal kunnen plaatsvinden. Voor het eerst zal dan dit specifieke Roemeense folklore-instrument in de concert zaal klinken. N.V. i het uitwisselingsprogrc Vanavond komt een 'voorproefje daarvan op t.v. In AVRO's Televizier (22.00) spreekt Sedje Hémon over de paasfluit en het Culturele Verdrag zal George Zamfir het instrument bespelen. 1 (Van onze omroepcorrespondent) van de wedstrijden om de Runnei-s- HILVERSUM. De N.O.S.-televisie Up-Cup gespeeld. De rechtstreekse uit zat morgen de voetbalwedstrijd F.C. BaselAjax om de Europacup I rechtstreeks uitzenden. Deze televisie reportage begint om 19.55 uur op Nederland I. Het commentaar zal worden verzorgd door Herman Kuiphof. Aan deze directe reportage gaat om 18.00 uur vóóraf een samenvatting van drie kwartier van de wedstrijd SteauaP.S.V. met commentaar van Theo Reitsma. Deze wedstrijd wordt morgenochtend om elf uur in Boeka rest gespeeld. Later op de avond in Studio Sport van 22.15 uur wordt een samenvatting uit gezonden van de wedstrijd F.C. Twente Eskisehir Sport. Het commentaar is van Koen Verhoeff. Deze match wordt die avond in Enschede in het kader zending uit Basel wordt mogelijk, dat F.C. Twente, dat dezelfde avond speelt, bij de K.N.V.B. geen bezwaar heeft gemaakt. Radioreportages De N.O.S.-x-adio zal morgen van 11.03 12.50 via Hilversum II een rechtstreeks verslag uitzenden van de voetbal wedstrijd SteauaP.S.V. Verslaggevers zijn Dick van Rijn en Rien Bal. 's Avonds zendt de N.O.S.-radio van 19.5521.50 een rechtstreekse reportage uit van de wedstrijd F.C. BaselAjax. Verslaggevers zijn Theo Koomen en Wim HoogendooVn. Werkende jeugd Het schoolsysteem is in hoofdzaak aangepast aan kinderen uit de meer ontwikkelde milieu's, het houdt weinig rekening met datgene waar handar beiderskinderen mee op school komen. Scholen in volksbuurten maken kinde ren rijp voor „Werkende jeugd," on danks de goede wil van het onderwij zend personeel. Dit was de conclusie van de eerste documentaire, die de KRO-televisie dinsdag 27 oktober uit- zondt. Deze documentaire („school en wei-kende jeugd") bekeek de situatie op een Amstei-damse school en wat ex- ondernomen wordt om de achterstand in te lopen. In de tweede documentai re („Wei-kende jeugd en school"), die vanavond wordt uitgezonden, komen een aantal oud-leerlingen van dezelf de school een avond tex-ug bij hun vroegere hoofdonderwijzer. Deze ge sprekken illustreren o.a. de conclusie van het onderzoek, dat aan deze docu- mentaires ten gi-ondslag ligt: 84 pro cent van de werkende jongeren begint na de lagere school met een verdere opleiding, maar de helft van hen maakt deze niet af. De samensteller en regisseur ook van deze documen taire is Leo Akkermans. KRO Ned. II, 22.20 uur. Toonkunstenaars in actie tegen. Holiday on Ice AMSTERDAM (ANP) De vertegen woordiger van de Amerikaanse ijsrevue Holiday on Ice in Nederland heeft de Nederlandse toonkunstenaarsbond mee gedeeld, dat de show niet door een orkest doch door geluidsbanden zal worden begeleid. De NTB heeft telegra fisch tegen dit voornemen geprotesteerd bij de directie van de ijsrevue in New York, zo deelt de bond in een communi- Aan de Amerikaanse federatie van musici is om solidariteitsacties ge vraagd. Sedert 1967 bestaat er een ver bod van de internationale federatie van musici om mee te werken aan de ver vaardiging van geluidsbanden voor Ho liday on Ice. De banden, die men in Amsterdam wil gebruiken, zijn door onderkruipers in het buitenland vervaar digd, aldus de NTB. De directie van de RAI, die door de NTB is benaderd, is volgens de bond evenzeer diep teleurgesteld dat juist nu bij het 25-jarig jubileum van Holiday on Ice geen musici zullen optreden on danks het feit dat dit wel was aange kondigd. De acties, die de NTB in de komende dagen onder het publiek zal gaan voeren, zijn dan ook niet tegen de RAI gericht, aldus de NTB. De VARA bestaat 45 jaar. Dat is eigen lijk geen jubileum, maar er worden toch een paar bijzondere uitzendingen aan vastgeknoopt. Gisteren was dat „De heks van Haarlem", treurspel in rljmeloze verzen van Frederik van Eeden. Het stuk werd kennelijk ge kozen omdat de thematiek van het werk elementen bevat die blijvende geldigheid hebben. Een goede keuze? We vinden van niet. Het gegeven is stex-k genoeg, de uit- werking vaak erg onhandig, historisch ondenkbaar en de taal blijkt, xaxim een halve eeuw na het ontstaan, zo hoog dravend dat ze doodgewoon niet „bekt". Een goede opvoering? Voor zover mo gelijk bij een verkeerd gekozen stuk bepaald wel. Er was een bezetting van formaat, iets wat betrekkelijk zeld zaam is tegenwoordig, met mooie ver tolkingen vooral van Loudi Nqhoff. Elisabeth Andersen, Paul Cammcrmans en Gjjsbert Tersteég. Benevens een moedig geprobeerd pogen van Cor van de Brink om de onspcelbare rol van Baltens leven in te blazen. Geholpen door uitermate fraaie decors en kostuums was de beeldregie van Herman Fox-tuin heel goed door de mooie plaatjes- die hij maakte. Of vee! kijkers plezier aan de voorstelling beleefd zullen hebben wagen we te betwijfelen. Dat het alternatief van de NCRV op het andere net Distiers „Dodendans" was, in een heel cele- brale uiitvoex-ing, was verdrietelijk voor kijkers die het tweede deel van de avond zonder moeite wilden door komen Vg. De Amerikaanse dichter Ezra Pound is 85 geworden. Zijn vriendin Olga Rudge en twee Venetiaanse vrienden hebben met de bejaarde dichter diens verjaardag gevierd in de stad. Oor spronkelijk was men van plan ge weest naar buiten te gaan, maar het bewolkte weer heeft hen hiervan weerhouden. Ezra Pound leeft sinds 35 jaar in Italië.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2