ARIE OUWERKERK EN KEES HOOGERVORST VELLEN RIJPWETERING VOORTIJDIGE AFMARS VAN VAN DEN NIEUWENDIJK KOST ZEGE Danaïden scoorde ook toen Rhoda er met de doelpaal vandoor ging Pernix doet zichzelf de das om Alphense Boys en UD0 scoorden niet Co de Pater op dreef bij' Alphia SPORTBIJLAGE MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 TBR AAR Het mooiste doelpunt van de wedstrijd, dat Kees Hoogervorst vyf mliraten na rust scoorde, zou ook de genadeklap zijn voor Rüpwetering. In een geftieel vrijstaande positie op rechts, nam Hoogervorst de bal op *yn slof en tegen de wind in schoot h() zeer beheerst vlak onder de lat, buiten bereik van de goed spelende keeper Sjor» Ten Cate, die misschien op een voorzet had gerekend. Overigens was deze streekderby een vry hard duel, waarin de scheidsrechter teveel toeliet. Met de sterke wind ln de rug, had Altior het voor rust niet verder te brengen dan 1-0, wat nog i De wind was er mede oorzaak van dat de wedstrijd niet mooi was, maar ook de aansluiting in het Altiorteam was onvolledig om meer doelpunten te fa- Het eerste doelpunt kwam na tien mi nuten toen Arie Ouwerkerk een voorge schoten corner op zijn hoofd nam en met de eerste goal zijn club de leiding gaf. Rijpwetering verdedigde zich hef tig tegen de aanvallen van Altior, maar er werd te weinig op doel geschoten. Altior kreeg vooral na rust steeds meer vat op het spel en de ploeg van Rijp wetering sloofde zich uit, maar de aak harde trappen hadden geen succes. Meer dere kansen kreeg Altior, maar de af werking liet te wensen over, zodat de eindstand op 2-0 bepaald bleef, hetgeen voor Altior een verdiende overwinning CONCORDIA-FOREHOLTE 32 (1-0) Op een nogal glad veld aan de Bras serskade te Delft heeft Foreholte de wind niet mee gehad. Figuurlijk gespro ken, want via een been van Fr. v. d. Ploeg verdween in de tweede helft van de strijd de bal in eigen doel, waardoor Foreholte op een niet meer in te halen 31 achterstand kwam te staan. In de eerste helft van deze ontmoeting kwam Foreholte al onnodig op een 1 achterstand doordat bij een Concordia- ichrale stand aanval doelman Borst te laat uit zijn doel kwam, welke nalatigheid gretig werd aangepakt om te doelpunten. De tweede helft werd door Concordia al snel aangegrepen de voorsprong te ver dubbelen, doordat een voorzet van links door de rechtsbuiten ineens werd inge- knald. Toen was het de beurt aan Fore holte. John van Dijk bracht na ongeveer een kwartier de stand op 21. Hierna volgde dan het bovengenoemde doelpunt, waarbij bij een scrimmage voor het Fo- reholte-doel door een der Concordianen de bal via het Foreholte-been achter doelman Borst verdween: 31. Acht minuten voor het einde haalde een der f-1 Concordia-achterwaartsen een Forehol- ter ongeoorloofd onderuit ln het 16 me- tergebied. John van Dijk deed zijn plicht bij de toegekende penalty. De Ooievaars-Warmunda 2-1 (2-1) Warmunda, zonder Peter van Putten en Rob Sira (geschorst) liep tegen De Ooievaars in de eerste twintig minuten een niet meer te overbruggen achter stand op. Na vijf minuten moest Ton Rijnsburger na een corner voor het eerst de bal uit het net halen. In de twintigste minuut moest hij voor de tweede maal naar het net toen Gerard Beugelsdijk (invaller Peter van Putten) by een door braak van de Ooievaars te laat zijn ach tervolging inzettte. Via Theo van Rijn, Good-old -Tan Zevenhov na een voorzet van Hans Thijssen, kwam [gels te strak in handen door overvloedig NSV-FLOREANT 30 (20) Ook Warmunda voor rust nog op 2-1. Even fluiten en het niet toepassen van de in de wedstrijd tegen NSV is leek het erop alsof Warmunda door zou j voordeelregel. bleken dat Floreant de kansen niet weet drukken. Doelpunten van Bert Hartveld 1 en Meskers werden echter wegens bui- KRANENBURGVTL 1—0 (1-0) tenspel afgekeurd Na rust een aanvan kelijk aanvallend Ooievaars dat later in de tweede helft in Warmunda zijn meer dere moest erkennen Beide ploegen kre gen echter weinig kans hun spel te ont plooien De scheidsrechter hield de teu- VTL dat tot nu toe nog geen wedstrijd j ha dverloren, heeft tegen Kranenburg een verassende nederlaag moeten in- casseren. De treffer die over het lot van VTL besliste, viel al vroeg in de eerste helft. Sira verkeek zich op een bal die van links voor de doelmond ge trokken werd. Doelman Puliga kwam weliswaar uit zijn doel om de fout van I Sira te herstellen, de rechtsbuiten van I Kranenburg bereikte het leer eerder en had weinig moeite om het net te vinden. 1 Het werd het enige enerverende ogen blik want het restant aan tijd ging aan beide zijden veelal verloren in slecht gy nsv wist plaatsen en langdurig breiwerk op het j middenveld. Van Es kreeg nog 'n pracht- I Ivans maar zij nschot belandde, net naast de paal. Na rust een fel aanvallend VTL clat echter schoten van De Boer en Van Es steeds voortijdig gestopt zag door de uitstekend optredende doelman van Kranenburg. benutten. Gesteund door de harde wind trok Floreant direct ten aanval, maar voor het doel van de tegenpartij gekomen was het mis. Met snelle aan vallen via de vleugels kreeg NSV lucht en meermalen kwam ook het Floreant- doel in gevaar. In de 23e minuut leidde dat tot het eerste doelpunt. Linksbuiten Den Hertog was langs Nieuwerf geko men en zette de bal voor waai- Kees de Jong uit een moeilijke hoek raak schoot: 10. Dit doelpunt was voor NSV hét sein wat meer in de aanval te gaan en bijna leverde dit succes op, toen Mathot de bal bijna in eigen doel stompte. Van der Veer, die weer in de ploeg was op genomen wist de bal echter te keren. el de kansen te be nutten want kort voor de rust was het Herman de Jong, die de stand op 20 bracht. Na de hervatting eenzelfde spel- beeld. Goede aanvallen van Floreant, maar de af werker ontbrak. Een kwar tier voor het einde was het linksbuiten Den Hertog die een solo besloot met een onhoudbaar schot: 30. Floreant gaf de moed op en zelfs een strafschop wist men niet te benutten. Doelman Mathot, die deze mocht nemen, schoot te zacht, zodat zijn collega Kroon er weinig moei- had. W'oerden-Esto 2-3 (0-1) Esto heeft de eerste overwinning binnen. Hoewel een strafschop vtjf min. voor tijd de zege bracht, was toch het spel van de thuis club sneller en forser. Aanvankelijk wa ren zij met de wind in de rug het meeste in de aanval maar het onbesuisde schie ten zorgde ervoor dat doelman De Wit het niet moeilijk kreeg. Bakker noteer de de eerste treffer toen hij, nadat hij was onderuit gehaald, een vrije trap be- heest benutte. Na de hervatting leek de pech weer aan de kant van Bodegraven In de eerste minuut kopte Burger na een handsge- val langs doelman De Wit. Tien minuten later maakte Hato er 2-1 van. Met tier. man Jacobi het veld uitgestuurdspeel den de gasten verwoed verder. Eenmaal rolde de bal tegen de staander. Esto kreeg toch de beloning toen Bakker vlak voor rust intikte. LEIDEN De Danaïden heeft met Aad van Nierop i.p.v. de om disciplinaire redenen geschorste Frans Pasman haar tweede plaats voorlopig veilig gesteld. Rohda, ook een gegadigde voor de eerste plaats na Luto, wHs gister middag de opponent en werd met 7-5 na een enerverende wedstrijd verslagen. Lange tijd zag het er niet naar uit, dat twee punten binnengehaald zouden worden. Rohda u -au A/ I Gerard Nap in duel rond de korf van Rohda. Via Ineke van Harlingen bleef Rohda in de running. Het Leidse middenvak draaide niet erg soepel, terwijl het aan- valskwartet op dit moment met veel pech te kampen had. Na 35 minuten laat Aad van Nierop de blauwwitte aanhang toch juichen voor de gelijk maker (3-3), met welke stand ook gepauzeerd werd. Na de hervatting veroverde Rohda via routinier De Vries voor het laatst de leiding (3-4), waarna het beter lukte bij De Danaïden. Gerard Nap zette met een fraaie doorbraak zijn ploeg weer op het goede spoor (4-4), waarna Casper van Nierop even van een windstilte gebruik maakte en Rohda op het zy spoor zette (5-4). Het bleef een strijd tussen twee gelijkwaardige ploegen, waarvan de thuisclub de meeste doelpunten voor haar rekening nam. Sander van Unen zette De Danaïden op 6-4 en op winst. In de enerverende slot fase werd Rohda uitgeteld en wel door een eigen speler. Jelle Stuurman, die totaal uit positie was gespeeld, schudde daarna hevig aan de paai om een tref fer te voorkomen, maar tot zijn grote ontzetting trof Wim Brugmans schot juist wel doel. Door Anneke Klous i kwam Rohda nog op 7-5. J RUST ROEST—PERNIX Pernix heeft zaterdag zichzelf de das omgedaan door niet minder dan vijf straf worpen te missen. Pernix, dat te gen degradatiekandidaat Rust Roest steeds een voorsprong had. moest de Eindhovenaren toch langszij laten ko men. Na een half uur trok Daan Vreeken de score uit een vrije bal recht (1-1), waarna de thuisclub weer een voor sprong nam. Na de gelijkmaker van Guido Bakema verkreeg Pernix een overwicht, dat te weinig doelpunten op leverde. Alleen Marijke Sinke kwam in die periode voor de oranje kragen tot scoren (2-3). Jacob Bakker opende voor Pernix de 2e helft goed door een straf- worp te benutten (2-4). Rust Roest bleef echter doorvechten en haalde op tot 3-4. Daan Vreeken gaf de Leidenaars weer wat lucht (3-5), waarna een Eind- hovens „kwartiertje" volgde. Dat lever de twee treffers en een gelijke stand op (5-5). Nog zat er winst voor Pernix in toen Jacob Bakker, die al meer beslis send is opgetreden, 5-6 liet noteren. Een goed volhoudend Rust Roest kwam in de laatste minuut toch weer op gelijke hoogte (6-6), waarbij het bleef. nam voortdurend een voorsprong, maar moest de Leidse ploeg in de slotfase laten gaan. Gerard Nap gaf De Danaï den in gewyzigde beginopstelling een 1-0 voorsprong, welke door Wim de Vries (oud international), waarmee Casper van Nierop opvallend veel moeite had, genivelleerd werd. Piet v. Beugen gaf de bezoekers een voorsprong, die door de weer opgestelde Meta Wlllemse teniet werd gedaan. VICUS— PAMS Diet Wolters opende voor de thuisclub, waarna Pams de balans in evenwicht bracht (1-1). Wim Meyer weer goed op schot, liet Vicus echter toch met een voorsprong rusten. Dezelfde speler schoot Vicus na rust naar 3-1, waarna de zwart-witten verzuimden door te drukken. Na 7 minuten kwam Parns weer iets dichterbij, maar Bram West broek zag nog tijdig het gevaar (4-2). Vicus had de beslissing kunnen for ceren, maar liet een strafworp lelijk liggen. Pams kon lange tijd geen gevaar stichten in de Leidse defensie, maar 8 minuten voor tijd ineens wel. Via 4-3 kwam Paims in de 37e minuut defi nitief langzij (4-4), waarmee de ver houding goed werd weer gegeven. DKC—DE ALGEMENE De Algemene startte goed en nam na een gemiste strafworp toch uit zo'n zelfde situatie twee minuten door Wim van Iterson de leiding. Een goed slui tende Leidse defensie moest pas in de 40e minuut capituleren (1-1). In de tweede helft behield de Leidse ploeg het betere van het spel. hetgeen pas in het laatste kwartier vruchten afwierp. Wim van Vliet schoot van achter de paal en leidde daarmee een sensationeel slot- kwartiertje in. In de 31e minuut kwam DKC via een strafworp op gelijke hoog te (2-2), waarna het derde Leidse aan- valskwartet de beslissing forceerde. Bin nen 9 minuten had een goed draaiend" Algemene aanval via treffers van Ruud van Vliet en Li es be th Thijssen (straf worp) de thuisclub op twee punten ge zet (2-4). De doelpunten volgden elkaar zeer snel op. In de 41e minuut DKC op 3-4, waarna Ineke Thijssen De Alge mene een minuut later weer op twee punten vo'—'snrong schoot (3-5). In de '43e minuut«nalde DKC nog op tot 4-5, waardoor het tot het einde spannend bleef. FLUKS—FORTUNA Fluks heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren tegen het sterke Fortuna, dat verdiend met 4-2 zege vierde. Fluks kwam er dit maal ge nadig af. De Delftse formatie nam na 20 minuten een 1-0 voorsprong, welke 5 minuten later tot 0-2 werd uitgebouwd In deze ruwe strijd verkleinde Wim Niessing van afstand de achterstand met de rust tot 1-2. In de tweede speelpe riode kreeg een beter korfballend For tuna waar het recht op had. Na 25 mi nuten keek Fluks tegen een ruime ach terstand aan. Piet de Haas schoot Fluks 20 minuten voor tijd naar 2-4, waardoor nog ruimschoots de tijd was voor onze stadgenoten om tenminste een draw uit het vuur te slepen. KNS—VICTORIA Sary Barendse gaf KNS een hoopvolle start, waarop de gasten een passend antwoord hadden (1-2). Daarna nam KNS het heft in handen en gaf het niet meer weg. Hen Brakel maakte gelijk (2-2), waarna Hans Kluts een strafworp benutte. Hans Filemon liet zijn ploeg de tweede helft met een uitzichtrijke 4-2 voorsprong beginnen. Victoria haalde eerst nog op tot 4-3 en scoorde ook nog tegen na een treffer van Wim Brakel 5-4Daarna moesten de bezoekers ter rein prijsgeven. Regelmatig scorend liep KNS weg van haar tegenstander, het geen resulteerde in een fraaie 9-4 zege. Hen Brakel bracht de doelpuntenmachine op gang, waarna Hans Kluts de machine goed draaiende hield (7-4). Gees Glas bergen vergrootte de malaise bij de tegenstander 8-4 terwijl Ruud Steiger KNS naar een 9-4 zege schoot nskerk plukt de bal uit de lucht, voordat Goedhart (links) gevaarlijk kan worden. ALPHEN Een ouderwetse schoolmeester zou Alphense Boys aanvaller Aan den Nieuwendijk voor zijn optreden gisteren een flink aantal strafregels hebben laten scbryven. Dat zou dan iets geworden zijn over beter gedrag, want de houding van de aanvalsleider was ergerlijk. Vooral lil de twintigste minuut van de eerste helft ging hij over de Daarmee drukte hij zeer nadrukkelijk ST. BERNARDUS-RANDSTAD SPORT kreeg e schreef, toen hij geheel onnodig 1 DO-verdediger Witteman een trap gaf. De UDO'er had inderdaad een overtreding begaan, maar die was bestralt. Van den Nieuwendijk vond dat echter niet genoeg. Voor dit „extraatje" werd de aan valler echter wel gehonoreerd met een vroegtijdige afgang. :ijn stempel op deze belangrijke wed- trijd. Immers. Van den Nieuwendijk is de man die bij Alphense Boys voor de doelpunten moet zorgen. Het is dan ook niet overdreven te stellen, gezien het aantal kansen dat de Alphenai en gehad hebben, dat z'n vergrijp de ploeg weieens de zege gekost kon hebben. Alphense Boys is gedurende lange tijd sterker geweest, maar de Oegstgeestse defensie met Van der Star en Bremmer aan het hoofd hield zich vakkundig staande. In de vijftiende minuut 00) St. Bernardus leverde - met een goede prestatie door een overwin ning te bevechten op Randstad Sport. Dit zal wel enigszins boven de ver wachting geweest zjjn. Maar er moet gezegd worden dat de Groenendijkers zich voor deze wedstrijd volledig hebben ingezet. Het begin was wel wat benau wend, want reeds in de eerste minuut was er een gevaarlijke situatie voor het St. Bernardus-doel, veroorzaakt door Rob Kramp, die de bal terugspeelde op zijn doelman. Het was doelman Speel die Alphense Boys zeer dicht bij een treffer nog juist onheil kon voorkomen. St. Ber- toen Goedhart doelman Heemskerk pas- nardus bleef aandringen en Randstad seerde en de bal tergend langzaam naar kreeg het moeiiyk. In de 3e minuut het doel rolde. De krachtige wind ont- schoot Kramp tegen de paal en even nam het leer echter langzaam maar ze- later miste de doorgebroken Spieren- ker haar vaart en vlak voor de lijn lag burg voor open doel. Maar Randstad de bal stil om direct weg getrapt te hield stand en de rust ging in met ge worden door een verdediger. Bijna had lijke stand. Na de rust gaf het spelbeeld UDO de wedstrijd zelfs nog in haar weer een aanvallend St. Bernardus te voordeel beslist toen vijf minuten voor zien en een Randstad dat alles in het tijd Bosman doorbrak, maar zijn schol werk stelde om het offensief over te door Dongelmans van de lijn getrapt nemen. Het duurde tot de 17e minuut zag. St. Bernardus loon UN IT AS-VN A S—1 (3—1) Unitas als VNA toonden ee aan inzet, maar kwamen aanvallend toch duidelijk raffinement tekort. Unitas kreeg een flink aantal kansen doordat VNA bleef volharden op buitenspel te spelen terwijl de rappe Unitas-aanval- lers al ln de beginfase aantoonden dat dit niet zonder risico's was. Het eerste doelpunt kwam echter niet op naam van Unitas. Het was ln de twaalfde mi nuut namelijk Wim van Houten die na een snelle actie VNA de leiding gaf. Even slechts heeft VNA zich in deze zonnige stand mogen koesteren, want nauwelijks vyf minuten later bracht Dick Sirat zijn ploeg al weer op gelijke hoogte. De pressie resulteerde in doel punten van Wim van der Linden ln de 32ste en 38ste minuut. In de tweede helft bleef Unitas sterker, maar met de vei lige wetenschap een voorsprong van twee doelpunten te hebben, was het elan werken niet zo groot meer. Fris van de lever spelend heeft AJphla kanK gezien het bezoekende Wippolder verdiend met 5—0 te verslaan. Helaas konden de gasten de grote nederlaag vooral In de tweede helft moeilijk ver leren, wat enkele Alphianen aan den lijve ondervonden. Ernstige incidenten bleven echter uit. Het was de middenveldspeler Gerard Thomasse die in de tiende minuut bij een door Daan v. Wieringen genomen hoek schop plotseling voor het Haagse doel opdook om het leer keihard in te kop pen: 10. Kort daarop zag Co de Pater kans zijn eerste voltreffer te lanceren nadat hij kans had gezien de Haagse stopper het leer afhandig te maken: 20. Alphia bleef ook daarna met suc ces op een groter voorsprong aandrin gen. Corry Koopman wist een op maat afgegeven pass van Co de Pater te be nutten: 30 en kort voor de pauze was het Co de Pater die het kwartet voor Alphia vol maakte: 40. Na de hervatting bepaalde Alphia zich in hoofdzaak tot het consolideren van de 40 voorsprong. Mede dank zij het voor treffelijk werk van doelman Urook bleef het Alphia-doel maagdelijk. Zelfs vist Co de Pater nog een doelpunt aan het geheel toe te voegen toen hij enkele minuten voor het einde uit een moeilijke positie inschoot: 50, nadat even te vo ren een levensgrote kans was gemist. Van Nispen-ASC 1-1 (0-0) Een mas saal aanvallen Van Nispen Is er niet in geslaagd een verbeten strijdend ASC op do knieeën te krijgen. ASC dat voor rust met windvoordeel speelde trachtte met lange afstandschoten de Van Nispen- achterhoede in een hachelijke positie te plaatsen. Men kwam echter niet tot scoren. Een bijna identiek spelbeeld in de tweede helft waarin bij Van Nispen Van Maris vervangen werd door Keyzers en bij ASC Dick Key inviel voor Bekke ring. In de 25e minuut nam ASC de lei ding. De gemakkelijke en goed spelende Leen van de Goel, door trainer Kante been ingezet voor de niet op dreef spe lende H. v. d. Voet, rondde een goed op gezette aanval op de jui9te wijze af. Met nog 15 minuten te spelen zette Van Nispen alles op alles om de stand te wij zigen. Centraal verdediger Jack van Eeden werd als aanvaller naar voren geschoven Henk van Maris droeg even eens zijn steentje bij door op links met lange passen paniek in de ASC-achter- hoede te zaaien ln de 40e minuut resul teerde dit in de gelijkmaker door G. v. d. Meer Toen de zeer goed leidende scheidsrechter N. van Straten voor het laatst floot was de stand nog ongewij zigd. QUICK STEPS—SJZ 8—2 (1-2) SJZ leek tegen de nieuwe koploper, Quick Steps, voor een grote verassing te zullen zorgen toen het by de rust met 2-1 de leiding had. De Hagenaars brach ten met hun technische gezien verzorgde spel, dat snel werd uitgevoerd de ver zwakte Zoeterwoudse ploeg (naast de bestaande blessures van o.m. Louis Bos man liep Nelis v.d. een knie blessure op en ontbrak Guus v.d. Geest wegens zakelijke verplichtingen ln Duitsland) in de realiteit terug. Grote man in de SJZ-ploeg was doelman Fengler, die na rust nog een penalty stopte. Het begon overigens niet al te best voor de bezoekers. Al in de acht ste minuut speelde invaller Ton Koek te zacht terug op Fengler, Frans Mol sprong tussenbeide en scoorde: 1-0. In de 20e minuut werd het gelijk. Loek Hel der werd gelanceerd door Sjaak v. Slin gerland, omspeelde enkele verdedigers en alleen voor de keeper verschenen maakte hy geen fout. Met een katachtige reactie voorkwam, toen Bert Kappen- burg was doorgebroken, Fengler een nieuwe achterstand voor zyn ploeg. Zelfs nam SJZ de leiding, twee minuten voor de rust. Bij een vrije trap van Leo v.d. Ham belandde de bal bij Peter Bee- reboom, die juist iets eerder by de bal was dan de uitgelopen doelman Oost- dam. Verdedigend klopte het niet al te best meer na rust bij SJZ. Ook het mid denveld was zwak, omdat Theo van Klink een verdedigende taak had gekre gen. Alleen Fengler bleef aanvankeiyk overeind. In de 14e minuut ontstond er een misverstand tussen hem en Van Klink, de bal sprong voor de voeten van een tegenstander, die echter bij de be nen werd gegrepen. Dc penalty stopte Fengler. In de 20e minuut ontviel SJZ de volle winst. Een uittrap van Oost- dam werd ineens doorgekopt door Kap- penburg en de doorgelopen Kees v.d. Berg scoorde. Nadat een kwartier voor tyd doelman Oostdam zich blesseerde toen hij de op hem afstormende Van Slingerland afremde, zorgde 12 minuten voor, tijd Kees Vermeulen voor de volle GONA-CONCORDIA H 3-0 (1-0) Tot de 44e minuut heeft Concordia H stand weten te houden. Toen kreeg echter rechtsbuiten Knörr de bal op maat aan gespeeld Doelman Rynsbeek was kans loos. De misère werd voor Concordia vyf minuten na rust nog groter toen een mis verstand tussen doelman Rijnbeek en rechtsback Litjens afgestraft werd. Tot de 40e minuut trachtte Concordia een bres in de GONA verdediging te slaan. Doelman Bom liet echter geen* doelpun ten toe. Schoten va Nico Keyzers en Martien v. d. Vak waren voor hem geen probleem.GONA vergrote S minu ten voor tijd de voorsprong toen Rijn beek een schot van Verhagen uit de han den liet glippen. Bodegraven-Wassenaar 5-1 (8-1) Bo degraven heeft het tegen Wassenaar niet moeiiyk gehad. Vooral in de eerste helft was Bodegraven, gesteund door de wind, voortdurend in de aanval. Na 5 min. opende Pronk na een doorbraak de score. Wassenaar gooide er een schepje bovenop en kwam na 15 minuten geiyk door Slats. De thuisclub speelde wegens het veldoverwicht soms wat te gemak- keiyk. en slordig. Telkamp wist uit een dieptepase de stand op 2-1 te brengen. De zelfde speler maakte er 7 min. voor rust 3-1 van. Na de pauze waren de gasten aanvan keiyk ln de aanval maar geleldeiyk nam Bodegraven het spel weer over. Blonk bleef een voortdurend gevaar voor de Wassenaarse defensie die alle zeilen by moest zettten om hem te stoppen. Tien minuten voor tyd was hij zijn belagers te vug af. Twee minuten daarna werd hij met beide handen vastgehouden. De vryc trap die hijzelf nam, vloog hard en hoog in het doel.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13